Tamin vervangt Chris Lewis Voorhoutse vertegenwoordigt Nederland op songfestival Geen verrassing tennistoernooi Oude Wetering j Kortweg NOORDWUKS TENNISTOERNOOI COBY VAN DER BERG ZIET DROOMWENS IN VERVULLING GAAN uit de grond gestampt j Alphens „Wensdorp" VOORHOUT - De Avond vierdaagse ging deze week voor de tweede maal van start. Honderden deelnemers en deelnemertjes liepen gister avond het tweede deel van de serie van vier wandeltochten door Voorhout en omgeving, over een afstand van acht tot tien kilometer. De EHBO had het ook gister avond niet al te druk: slechts een enkele blaar moest door geprikt worden. De honderden wandelaars zien reeds nu uit naar de laatste avond, wan neer de drumband van St. Caelicea de stoet muzikaal in haalt. Ook zal dan een bloe menhulde worden gebracht aan de deelnemers die alle vier de avonden hebben gelo pen en daarvoor een herinne- nngsmedaille ontvangen. SASSENHEIM Ook de Kin- derstad op het ijsbaanterrein, ging deze week weer van start. Gistermiddag waren er 54 bouwsels gereed en door de 235 jeugdige bewoners uit Sas- senheim en verre omgeving (er waren er uit Lisse, maar ook uit Tuitjehom Noordholland en uit Eindhoven) werd Peter Vis (11 jr) uit de Mercurius- straat, als burgemeester geko zen. Gisteren werd voor het eerst aan volksspelen gedaan door 88 deelnemers aan het touwtrekken. Ze werden in 11 groepen verdeeld en de 8 sterksten waren Marian Roo- senberg, Bouw Westerbeek, Wendy van Duin, Victor Nie- boer, Emmy v.d. Voet, Peter Steman, Michael Talens en Robert v. Bruggen. Voor het bloemschikken had het echt paar Berghorst van het bloe menmagazijn „Corona" het met 22 deelnemers, niet zo druk als vorige week. Waren het vorige week veel stukjes met droogbloemen, gistermid dag waren het meer stukjes met rozen. Miriam Beyk be haalde een eerste prijs. Aafke Dannijs een tweede en Ingrid v.d. Hoorn uit Standaard-Bui ten een derde. Gisteravond ging de eerste zwem-avond- vierdaagse van start met niet minder dan 360 deelnemers. Er werd o.l.v. Margriet Verde- gaal van de Zwemvereniging, over drie afstanden gezwom men t.w. 250, 500 en 1000 m. Jongste deelnemer was de 5-jarige Roeltje Rodenburg, die aan de 250 m meedeed, en oudste deelneemster was me vrouw E. M. Brouwer (59) die niet bang was voor 500 m. PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 21 JULI ïgWO NOORDWIJK De eerste ronde van het Badgasten Tennistoernooi heeft bij het A-toernooi weinig opzienba rende resultaten opgeleverd. Wel werd het kaf van het koren geschei den, hetgeen voor de praktijk in houdt, dat voor de meeste B-spelers hun A-avontuur is afgelopen. Vier buitenlanders zijn al, zij het meestal door toedoen van een andere vreem deling, geëlimineerd. Het belangrijk ste nieuws deed zich buiten de banen voor. De derde geplaatste Chris Le wis had andere beslommeringen en verscheen niet In zijn plaats is de minstens even sterke Fransman Jac ques Tamin aangetrokken. Omtrent het in actie komen van Wou ter Fok bestaat nog enige onzekerheid. Wegens een schouderblessure kon hij gisterenniet spelen, maar via fysio- therapeutische behandeling van Nick Fleury wordt geprobeerd hem woens dag speelklaar te hebben. De deelne merslijst van de dames is compleet. Volgens verwachting is nationaal kampioene Elly Vessies lijstaanvoer- ster. De Australische Wendy Paish volgt op haar, terwijl Cecy Martinez, afkomstig uit de V.S. derde staat. De Argentijnse Patricia Bianchi was vo rig jaar ook van de partij en is dit jaar vierde geplaatst. De combinatie Louk Sanders/Fred Hemmes is in het herendubbel favo riet boven Nick Fleury/Armistead Neely. Marian Laudin/Wouter Fok en John Mills/Gary Olivier zijn derde resp. vierde geplaatst. In het gemengd dubbel staan Elly Vessies/Jacques Ta min één, gevolgd door Wendy Pais- h/Yair Wertheimer. Hoewel de meeste wedstrijden volgens de verwachtingen waren geëindigd, verliep de strijd bij menigeen niet zo gladjes als de bedoeling was. Zo moest Yair Wertheimer de tweede set aan Louk Klippel afstaan, nadat deze in de eerste niet verder dan vijf punten was gekomen. De laatste reeks gaf de Israëlische Daviscup-speler weinig moeilijkheden: 6—0, 4—6, 6—3. Een geweldige strijd leverden de vol komen aan elkaar gewaagde Sommer en Frans de Haan. De eerste set kwa men beiden om beurten een game voor en bij de stand 5—5 veroverde de Haan zelfs een setpoint, die echter verloren ging. Op 6—6 bracht de tie break de beslissing, die ruim ten voor dele van Sommer uitviel. Frans kwam terug en pakte, na opnieuw bij 54 een setpoint gemist te hebben, de vol gende reeks met 7—5. Hierna nam Sommer onmiddellijk een 4—0 voor sprong, die beslissend bleek, ofschoon De Haan via 5—2 nog tot 5—4 nader de. De uitslag werd 7—6, 5—7, 64. Ook Otto Blom beleefde enkele be nauwde ogenblikken. Op 5—4 voor zijn tegenstander Henk Luten keek hij in zijn eigen servicegame tegen een 040 achterstand aan. Drie setpoints op een rijtje derhalve voor Henk, die hier echter niet voldoende aan had en zijn kansen verspeelde. Enigszins aan geslagen verloor hij de eerste set met 7—6 en de volgende zelfs met 6—1. De B-afdeling verloor wederom een geplaatste speler. Roel Drost, derde op de lijst, werd door Frans de Haan naar de nederlaag gespeeld. Frans verloor de eerste set met 64, na met 4—2 voorgestaan te hebben. Hetzelfde overkwam Roel in de laatste set. Ook hij zag een 42 voorsprong in een 64 nederlaag omgezet worden: 46, 6—3, 64 voor Frans de Haan, die met het Rotterdamse Rackteers naar de eerste klasse is gepromoveerd. CARL ADAMSE Bouwplan van acht woningen ii Zoeterwoudi ZOETERWOUDE - Het naar uit dat de bebouwin het bestemmingsplan Wes 1 binnenkort afgerond gaa den. Nadat enkele jaren g< reeds de bouw van de rui woningen was voltooid er ook het bescheiden indus bied nabij de Miening g deels zijn bestemming h; kregen bleef nog 'n p grond braak liggen aan de weer. Ook dit was bestemt de industrie maar toen lat aanvraag binnenkwam oir woningen te mogen bo stemde het college en de daar gaarne mee in omdat door een veel aantrekke entree zou worden verk van het woongebied via de over de Noordbuurtsevaart Inmiddels is een bouwplan 8 woningen ingediend wa: b. en w. voornemens zijr goedkeuring te verlenen toepassing van artikel 19 v Wet op de Ruimtelijke ning. Het betreffende bouv ligt gedurende 14 dagen t< zage op de secretarie. Ongeveer 500 kinderen zijn reeds enkele dagen op het ijsclubterrein in Alphen a.d Rijn. bezig aan de bouw van „Wensdorp", hun eigen huttendorp. waar zij bij het maken van de bouwsels elk hun eigen fantasie de vrije loop kunnen geven. Ook tal van vaders en zelfs ook grootvaders laten zich niet onbetuigd en helpen de kinderen met raad en daad. Gistermorgen werden de jongens en meisjes van rollen j dakbedekking voorzien, zodat als het zou gaan regenen niemand bang j behoeft te zijn nat te worden in zijn eigen huis. Het gonst in „Wensdorp" de gehele dag van activiteit, overal ziet men kinderen sjouwen, zagen, timmeren of adviezen geven of ontvangen. Hoofdleider Paul Bahlmann kan dan ook best tevreden zijn zowel over de houding van de kinderen als van zijn medeleiders. Op de foto kinderen bezig met de bouw van de brandweergarage. I j (Van onze tennismedewerker) OUDE WETERING Tijdens het achtste open C- en D-tournooi van de Oude Weteringse lawn-tennisvereniging hebben ook de 60 partijen, die maandag en dinsdag zijn gespeeld weinig verrassingen opgeleverd. Nog geen van de spelers, die door de wedstrijdleiding als nummer één zijn geplaatst, heeft zich door een zwakker geachte tegenstander laten verrassen. In het herendubbel C hebben de als eerste geplaatsten H. Knol en P. 'Schrassert-Bert overigens een langdurige strijd moeten leveren om H. en H. Bambergen de baas te kunnen blijven; 6-4, 4-6 en 6-4. In ditzelfde onderdeel wonnen Marco Koeken en Hazenberg van de heren'Kengen en Van Oost In het dames-enkel C duurde de strijd tussen N. van de Merwe en M. de Beer meer dan twee en een half uur. De spannende strijd leverde tenslotte een overwinning voor mevrouw Van de Merwe op. Op de andere baan trok M. Ruitenburg de overwinning op I. Kengen naar zich toe met 7-5 en 7-5. De in het damesdubbel C als tweede geplaatste combinatie C. van de Berg-M. Riessen wist via tactisch spel de overwinning met 6-4, *6-4 tegen het duo Van Bostel-Pouw veilig te stellen. J. Wielsma en E. Wilhelm profiteerden in hun partij tegen F. Chrassert-Bert en H. van Veen goed van de fouten van hun tegenstanders, waardoor ze de overwinning in de wacht houden. Een lichte verrassing gistermiddag was de uitschakeling van de in de herenen kel D als tweede geplaatste J. Meyer. Meyer verloor met ruime cijfers, 6-2 en 6-2 van Hans Ekker. Jubileum burgemeeste Alkemade ROELOFARENDSVEEN - j burgemeester van Alken j drs. Bolten is gistermiddaj I huldigd voor 40-jaar overh I dienst. Voor het begin va I dinsdagmiddag-vergadering het college van B en W, burgemeester Bolten door burgemeester Rietbroek t< sproken. Op 20 juli 1936 Alkemades eerste burgei dienst van de gemeente Ui gekomen, waar hij tot n; oorlog de enige ambte bleef. Drs. Bolten ontvinj gebruikelijke gratificatie kreeg namens het college v en W en de gemeenteraad bloemstuk aangeboden. VOORHOUT „Als klein meisje wilde ik a/ zangeres worden. Jaren lang heb ik serieus mu ziek- en danslessen ge nomen. Nu komt mis schien mijn grote kans. En die wil ik grijpen". Coby van der Berg-van Gerven (24) is met da meskapper Peter Syon uit Amersfoort uit een groep van twaalf ama teurvocalisten gekozen om Nederland te verte genwoordigen op het songfestival in Oostende dat op 3. 4 en 5 augustus wordt gehouden. De ge boren en getogen Voor houtse ziet hierin een goede springplank om een solo-carrière als zan geres op te bouwen. „In het artiestenvak moet je vechten om iets te berei ken. Er is niemand die zomaar naar je toekomt om te vragen of hij als jeblieft iets voor je mag schrijven. Het is echt hard knokken". Coby, moeder van Sabi ne (4) en Rogier (6 maanden) is vast van plan alles op alles te zet ten in Oostende. Zingen zit haar in het bloed. „Ik ben gewoon gek van muziek. Het is een soort heilig vuur dat van bin nen brandt. Als ik niet kan zingen ben ik riiet gelukkig". Natuurlijk heeft de Voorhoutse amateur-ar tieste weieens momen ten dat ze aan zichzelf twijfelt. „Vlak voor ik de planken op moet, ben ik vreselijk nerveus. Ik heb dan van die vlin dertjes om mijn maag, je weet wel". Zodra Coby op de plan ken staal, is dat over en kan ze zich volledig con centreren. „Wanneer er na mijn optreden ap plaus is, ben ik door het dolle heen". Revue Nadat ze van school was gekomen, werkte Coby van der Berg enige ja ren als schoonheidsspe cialiste. Daarbij volgde ze zanglessen omdat het ideaal uit haar jeugd nog niet was verdwenen. Toen ze drie jaar gele den de kans kreeg om in een revue op te treden, greep ze die kans met beide handen. De heer Van der Berg staat geheel achter zijn vrouw. „Zijn eerste reactie was: „Dat is enig. Je moet het altijd doen. Uiteindelijk leef je maar een keer". En die reactie was ook de enige die ik van hem had ver wacht. Een vrouw mag in haar huwelijk toch ook haar eigen bezighe den hebben? Wat heb ben kinderen uiteinde lijk aan een moeder die een beetje verbitterd is, omdat zij haar kansen niet heeft benut", zegt Coby. Voor dochter Sabine en zoon Rogier wordt een oppas gezocht, wanneer hun moeder ergens moet optreden. Haar man is altijd in de zaal te vin den. „Het is echt niet zo moeilijk om een oppas te krijgen, als je het echt wilt. Veel vrouwen dur ven eigenlijk niets te on dernemen en dan schui ven ze het af op het niet kunnen krijgen van een oppas". All-round De zingende Voorhoutse zegt niet bepaald een ei gen stijl te hebben. Ze zingt veel oude Ierse volksliedjes en Franse chansons. Haar favorie te artiesten zijn Burt Ba- charach, de Franse zan ger Michel Fugain en Shirley Bassey. „Het liefst zou ik zo all round mogelijk willen zijn: een programma waarin ik kan dansen, zingen, musiceren en ac teren. Omdat te berei ken, zal ik eerst in één onderdeel moeten opval len. Vandaar dat ik zo blij ben met Oostende, hoewel ik helemaal niet weet welke eisen ze daar stellen. Of ze swingende songs willen of luister- leidjes of iets dt daar tusenin ligt". Supporters Op het songfestival zal Coby van der Berg on der meer twee Neder landse liedjes brengen, die speciaal voor haar zijn geschreven. Over de afloop van het festival durft ze nog niet te spe culeren. „Ik wacht eerst maar eens af hoe mijn liedjes ontvangen wor den, voor ik verder plan nen ga maken", is haar nuchter oordeel. In ieder geval kan Coby rekenen op vier supporters. In de zaal waar het festival wordt gehouden zullen de heer en mevrouw Van Gerven, de heer Van der Berg en Sabine de verrichtingen van respectievelijk hun dochter, vrouw en moe der aandachtig volgen. ELISABETH VOGELS „Het is hard knokken om een solo-carrière op te bouwen" Vuilstort Roomburg etmaal in brand LEIDEN De brand op de De vuilstortplaats aan de Room- burgerweg is gistermiddag laat door de brandweer bedwongen. Het vuur had ruim 24 uur ge woed over een oppervlakte van bijna 200 vierkante meter. Door het vuur werden ook de langs de vuilstortplaats gelegen bo men en rietbeplanting ver- woest. De brand brak maandagavond rond zeven uur uit. De brand- j weer werd gewaarschuwd door bewoners van de Rivierenbuurt en Leiderdorp, wiens woningen in dikke rookwolken werden ge- j huid. De brandweer probeerde het vuur te doven met inschake- j ling van enkele waterkanonnen. I De gemeente hielp daarbij door het brandende vuil af te dekken j met zand, dat door een bulldo- j zer werd opgeduwd. Volgens de brandweer was de brand uitgebroken bij de stort- plaats van nieuw vuil. Zoals be- I kend mag op de stortplaats aan de Roomburgerweg slechts on brandbaar vuil worden gestort. Het brandbare vuil dient naar de verbrandingsovens aan de Gabriël Metsustraat gebracht te worden. Volgens de Leidse brandweer wordt soms echter oogluikend toegestaan, dat brandbare resten naar de Roomburgerweg worden ver voerd. Gewonde bij autobotsing LEIDEN Bij een botsing tus sen twee personenauto's op de kruising van de Oude Singel en l de Volmolengracht bij de Jan Vossenbrug is gisteren rond het middaguur een 21-jarige Leidse gewond geraakt. Het ongeval ontstond doordat van de Jan Vossenbrug komen de 24-jarige automobiliste uit Hazerswoude geen voorrang verleende aan de personenauto die werd bestuurd door de Leidse vrouw. Deze werd opge nomen met een hersenschud ding en een kneuzing aan de linkerschouder in het Acade misch Ziekenhuis. Tennisbanei in Zevenhoven ZEVENHOVEN De n speelklare banen van de Tennis Vereniging Zevenl worden zaterdag 31 juli off in gebruik genomen. Om 1 over elf zal locoburgeme Kool de openingshandelinj richten. Direct daarop heef jeugdtoernooi plaats. Da volgend staat de belangst» den een demonstratie-weds te wachten. De aanvraag va vereniging voor de bouw een permanent clubhuis w nog steeds op goedkeuring het gemeentebestuur. Brand bij Sikkens op tijd bedwongen SASSENHEIM - De auton sche blusinstallatie van verffabriek Sikkens in Sas heim heeft vannacht een me brand voorkomen. I streeks twee uur vannacht 1 brand uit in een kuip metj dunningsmiddel. De autop sche installatie sproeide om dellijk C02-poeder over vuur, dat daardoor niet uitbreiden. De brandweerkorpsen uit, den en Sassenheim werden; larmeerd. De brandweerli konden de vuurhaard sl met behulp van de persl maskers benaderen. Het vu de kuip met verdunningsm werd met poeder geblust. I na heeft men de brandh geruime tijd met water b ten, om de kuip en directe geving af te koelen. De oorzaak van de brand i: niet bekend. Ook over de Sikkens opgelopen schade den nog geen mededeli worden gedaan. Spoordijk ii brand LEIDEN De Leidse bi weer heeft gistermiddag bermbrand van de spoordij het Leidse NS-station bij Schuttersveld bedwongen, vuur brak omstreeks drie uit. De brandweer verm dat de brand is ontstaan dat een der treinreizigers sigarettepeuk uit de trejn i geworpen. Het vuur wo over een lengte van ong< tweehonderd meter. Voorhout. Kerstkarei zijn geruime tijd bezig geweest het nodige mate riaal over Bottema te verzame len. Hierdoor zijn tal van be kende feiten over de Katwijk- se schilder aan het licht geko men. Tijdens een vergadering van 29 juli zal de gemeenteraad worden voorgesteld 7.000 be schikbaar te stellen. BODEGRAVEN De vrijwil lige brandweer krijgt een ef fectiever alarmsysteem. Tot op heden was het zo dat bij brand de spuitgasten vanuit het cen trale alarmadres werden opge roepen. Omdat overdag de brandweerlieden nog al eens afwezig zijn, betekent dat, dat de bezetting vaak onvolledig was. Voortaan krijgen de men sen een zg. pieper op zak, zo dat ze direct vanuit de alarm- post oproepbaar zijn. Voorts zal de brandmelding worden ondergebracht bij de alarm centrale van Midden-Holland te Gouda. De bestaande mel dingsadressen komen nu te vervallen. De huidige telefoon nummers blijven geldig, maar worden via buitenlijnen rechtsstreeks aangesloten op de alarmcentrale in Gouda. Van daaruit wordt het perso neel dan opgeroepen via draadloze apparatuur. Het zal echter nog enige tijd duren voordat dit alles geheel gerea liseerd is. HAZERSWOUDE Een jeugdploeg van de Hazers- woudse tafeltennisvereniging Avanti neemt deel aan inter nationale wedstrijden in West- Duitsland. Op 23 en 24 juli doen de jongens en meisjes van de door Jan van Wetten geleide equipe mee aan een toernooi in Wolfhagen (bij Kassei), waarvoor teams uit een kleine twintig landen heb ben ingeschreven. Na een ontvangst in Lorsch (in de deelstaat Hessen) zijn al diverse wedstrijden gespeeld. De tournee wordt besloten in Wolfhagen. Peter Groot, Peter de Groot en John van Strien zijn in de jongenspoule inge deeld bij teams van Oosten rijk, Bulgarije, Westfalen en Zuid-Baden. De meisjes Brigit te Kooter, Monique Kooter, Gudy van Griethuizen en An- net van de Spek ontmoeten in dit toernooi ploegen uit Zwe den, Oostenrijk, Westfalen, Sleeswijk-Holstein en Zuid-Ba den. Op 24 juli de dag na de poule-wedstrijden, worden de finales afgewerkt. KATWIJK De toeristen- markt zal morgen (22 juli) voor de zesde maal in de Prin- cestraat in Katwijk aan Zee- worden gehouden. De markt zal zoals al een keer eerder gebeurde in het teken staan van de visserij. Dames van het Genootschap Oud Katwijk zul len in Katwijkse- klederdracht gratis vishapjes aan het pu bliek offreren. In een later stadium is nog een evenement aan de markt toe gevoegd. Op initiatief van de VW-Den Haag is besloten de Haagse Rozenkoningin de Kat wijkse markt met een bezoek te laten vereren om de aan dacht op de rozententoonstel- lmg in het Westbroekpark te Den Haag te vestigen. De rozenkoningin zal in een antieke auto de markt bezoe ken en rozen, doosjes Haagse Hopjes en enveloppen met waardebonnen aan het pu bliek uitdelen. KATWIJK Bij uitgeverij „Alternatyf" in Buitenpost in Friesland verschijnt binnen kort een boek over de bekende schilder en etser Tjeerd Botte ma. Sinds jaar en dag woont Bottema in Katwijk. De schrij vers Evert de Jong en Peter De Avondvierdaagse in

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4