P Tiende volksdansfestival belooft groots festijn te worden INieuw onderkomen brandweer en 1 ;emeentewerken «eiderdorp Rozenkoningin toert door Leidse regio Sloop van 10 panden Leidse zwemmers niet op erepodium Weinig spanning bij tennistoernooi Lisse PAGINA 5 [DIP >ige lie bd mmij De Russische dansgroep in actie. ;nterj den niginj ■ntaaj ergea rig jl al Ook de bezoekers krijgen weer de gelegenheid zich de volksdanskunst meester te maken. een onzer verslaggevers) LEIDEN Het ziet er naar uit dat het tiende internationaal volksdans festival, dat 6, 7 en 8 augustus in de Groenoordhal wordt gehouden, een record aantal bezoekers gaat trekken. In de voorverkoop zijn al voor alle drie de officiële optredens achthonderd kaarten verkocht. De Nederlandse Volksdansvereniging, die het festival organiseert, kan 3250 toeschouwers per optreden ber gen. Het belooft weer een groots festival te worden. De deelnemende dans groepen zijn een begrip, in eigen land, en vaak ook daar buiten. Het zijn: Lykeion Elliaidon Tripoleos uit Griekenland, Seminicul uit Roeme nië, Abrasevic uit Yoegoslavië, An- dra Mari uit Spanje, The Byrne Group of Irish Dancers uit Ierland, Les Jouyeuses Vendée uit Frankrijk, Achalay, Nitsanim en Jong Ralda uit Nederland en het Oekraiens Folklo ristisch Dansensemble Wesselka uit de Sovjet Unie. „Voooral met de deelneming van de laatste groep zijn wij bijzonder blij", aldus een van de organisatoren. „Tot nog toe is het ons niet gelukt een dansgroep uit de Sovjet Unie naar Nederland te krij gen. De culturele betrekkingen zijn niet om over naar huis te schrijven. We hebben zowat hemel en aarde moeten bewegen om ze te krijgen". Nog niet zeker is of The Haifa Muni cipality Folk Dancing Group uit Is raël, evenals vorig jaar, van de partij zal zijn. De Nederlandse Volksdans vereniging is nog in onderhandeling met een groep uit Jeruzalem. De buitenlandse dansers zullen wor den ondergebracht in gastgezinnen. De Russchische groep logeert gedu rende het festival in het centrum „Korte Vliet". De Leidenaar zal in feite op donder dag 5 augusus de smaak van het festival te pakken krijgen, 's Avonds worden namelijk op het Stadhuis plein en in de Haarlemmerstraat al demonstraties gegeven. Op zaterdag 7 augustus geven enkele groepen een staaltje van hun kunnen in De Ko permolen, het winkelcentrum Zuid- West en in het stadscentrum. De Yoegoslavische groep zet op 7 augus tus het corso extra luister bij met een optreden. Op vrijdag 6 augustus worden de dansers officieel op het Stadhuis door burgemeester Vis ontvangen. Zij trekken in folklorische optocht door het centrum van Leiden, 's Avonds is het eerste offieciële op treden in de Groenoordhal. Alle bui tenlandse dansgroepen en Achalay uit Nederland geven vanaf acht uur een show. Op zaterdagavond treden weer alle buitenlandse groepen op. Uit Nederland zal dan Nitsanim voor het voetlicht treden. Het programma dat wordt afgewerkt is geheel ver schillend van dat van vrijdag. Ook zondagmiddag wordt vanaf twee uur een ander programma gebracht door dezelfde groepen. Nederland wordt gedurende dit optreden vertegen woordigd doo r Jong Ralda. Bezoekers aan het festival kunnen zaterdag en zondag al vanaf half tien in de Groenoordhal terecht. De lei ders van de buitenlandse groepen zullen dansinstructies geven aan de bezoekers. Op zondag is een uurtje ingeruimd voor volksdansles aan be jaarden. Voor hen zijn op zondag ook plaatsen voor de show te reser veren. In de Groenoordhal is een markt ingericht, waar de toeristen bureaus van alle deelnemende landen staan. Tevens is er een stand van de ama- teurvolkstuinders, een klompenma ker, een mandenmaker, kantenklos- sers en stands met folkloristische kleding. Elders in de Groenoordhal is een café-chantant waar de deelne mende orkesten en enkele volkszan gers zullen optreden. De toegangsprijs tot het festival is 7,50 en 6,50 (CJP-er, 65-plussers en leden van de NeVo) op vrijdag en zaterdag en 6,50 en 4,— (CJP- ers, 65-plussers en leden van de Ne Vo) op zondag. Kaarten zijn te krij gen bij: VW-Leiden, Stationsplein 210, K. en O., Oude Vest 45 en Stadhuis, kamer 346. Bij de op- en afbouw van de stands en de tribunes worden de organisa toren bijgestaan door een service- groep van 25 man van het Leidse Volkshuis. OEGSTGEEST De Haagse rozenkoningin ^Ada Erdtzieck (28) bracht gistermiddag een be zoekje aan de weekmarkt in Oegstgeest. Geassisteerd door haar hofdame, Magdeleen Fefe- vur (26) deelde ze er Haagsche hopjes en rozen uit. Tevens kre gen de marktbezoekers alle mo gelijke folders en reductiebon nen voor bezoeken aan zaken in Den Haag op lieftallige wijze aangeboden. De rozenkoningin, moeder van twee kinderen, kwam naar Oegstgeest in een antieke auto, die beschikbaar was gesteld door het Nationaal Automobielmuseum uit Leid- schendam. Vandaag brengt mevrouw Erdt zieck een bezoek aan „Duinrell" in Wassenaar. De zeventiende is de rozenkoningin te vinden op de Leidse weekmarkt, de tweeëntwintigste brengt zij een bezoek aan Katwijk en Sassen- heim. Volgende week zaterdag is zij in Alphen aan den Rijn. Ada Erdtzieck doet op 27 en 28 juli respectievelijk Leidschen- dam en Voorschoten aan. Op 29 juli is zij te vinden op de week markt in Leiderdorp. Met haar rondrit door Zuid-Hol land tracht zij het bezoek aan de unieke rozententoonstelling in het Westbroekpark in Den Haag en aan het centrum van Den Haag te entameren. —EERSTE PAAL SBEGIN AUGUSTUS DE GROND IN 365. I Potpj IeiderDORP De brandweer en de buiten- wenst van gemeentewerken krijgen een nieuw wderkomen aan de verlengde Simon Smitweg. «gin augustus wordt de eerste paal voor deze ezamenlijke huisvesting geslagen. De bouwkos- Ifen bedragen 1.7 miljoen, inclusief de inrichting In de uitgaven voor speciale voorzieningen zoals |arkeerpiaatsen. De gemeenteraad heeft tijdens |e laatste vergadering voor het zomerreces het irediet goedgekeurd. De werkzaamheden zullen igeveer een half jaar in beslag nemen. leide diensten zijn de laatste jaren behoorlijk uit jUn „jasje" gegroeid. Het huidige gemeentehuis Jan Leiderdorp is veel te klein. Zelfs zonder de Jüitendienst van gemeentewerken is het niet groot jenoeg om alle afdelingen te huisvesten. Er zijn jan ook vergevorderde plannen een stadskantoor j'j „Winkelhof" te bouwen. De buitendienst van lemeentewerken zal evenwel definitief worden lehuisvest in het nieuwe pand, dat op het terrein Jan tfe gemeentewerf wordt gebouwd, pok de brandweer, die thans is ondergebracht in ^n gebouw naast het gemeentehuis kampte met jrnstig ruimtegebrek. Thans heeft de brandweer |«n garage voor twee auto's. In het nieuwe onder komen kunnen drie brandweerauto's worden ge borgen. Dit aantal is regionaal gezien voldoende voor de komende tien jaar. Voor gemeentewerken zijn er zeven grote stallings plaatsen voor vrachtwagens. Tevens kófnen er in het nieuwe gebouw een service- en onderhouds werkplaats en een montage afdeling. Wat de tech nische kant betreft is de combinatie van de twee diensten in één gebouw bijzonder gunstig. Ook de gemeentewerf zal van de in het nieuwe gebouw beschikbare materialen gebruik kunnen maken. Het terrein is tevens qua ligging gelukkig gekozen. Vanaf de Simon Smitweg is een goede verbinding met zowel de rijksweg als met de hoofdwegen in Leiderdorp. Tijd verliezen door het manoeuvreren in de nauwe Hoofdstraat is er in de toekomst voor de brandweer niet meer bij. Ook de weekmarkt hoeft geen belemmering meer voor de brandweer te zijn om zich snel naar een brand te begeven. Naast de nieuwbouw voor de brandweer en ge meentewerken komt een nieuwe vestiging voor de rijkspolitie in Leiderdorp, die thans nog is geves tigd in een woonhuis aan de Acacialaan. Het wachten is op het bouwplan van de rijksgebou wendienst. De grond is onlangs door de gemeente aan het rijk overgedragen. SIDEN Naar schatting tien -- uc v irKenmaxKl, Groenhazengracht en de "iKsteeg zullen op korte ter- J"!n "orden gesloopt. Alleen woonhuizen Varkenmarkt l/i, Ji" Groenhazengracht blijven overeind. Vooruitlopend op de beschik baarstelling en goedkeuring van het benodigde krediet door de gemeenteraad zal de pprneente 214.139,- uitgeven voor het in eigendom verwerven van de panden. (Van onze sportredactie) UTRECHT Tijdens de nationale zwemkampioenscnappen in Utrecht wisten de deelnemertjes uit de Leidse regio gisteren geen plaatsen op het ere-podium te bemachtigen. De beste prestatie leverde Edward Maasdijk bij de jongens onder de zestien jaar. Eindigde hij in de series met een tijd van 4.32.57 nog op een vijfde plaats, in de finale reikte hij naar een vierde plek dank zij een scherpere tijd: 4.28.14. Allart de Groot van BZ&PC, Helma van Brakel (AZC) en Gerard Bosman (AZC) kwamen in de finales van de 400 meter vrije slag in hun leeftijdsgroepen niet verder dan een zevende plaats. Hun tijden waren: Allart de Groot (jongens onder twaalf): 5.08.35; Helma van Brakel (meisjes onder veertien): 4.49.12; Gerard Bosman (jon gens onder veertien): 4.45.03. Siciliaanse boerenkarren in Lisse Deze fraaie boerenkarren en een koets zijn sinds kort te bezichtigen achter de Lissese Heereweg. Vooral de boerenkarren trekken de aandacht door hun buite nissige beschilderingen. Met secure goudkleurige, rose en blauwe penseel zijn fragmenten uit het leven van Christus weergegeven. Ook zijn in dezelfde zoete kleurtjes afbeeldingen van het harde boerenleven te zien, een en ander in schril le tegenstelling met elkaar. Bij navraag blijken de kar ren uit Sicilië afkomstig te zijn. „Ze zijn bijna honderd jaar oud", aldus de eige naar een handelaar in twee dehandsartikelen. Hij ver koopt de karren aan de meest biedende. „Er is veel belangstelling voor. De mensen willen zo'n ding graag in de tuin hebben." De koets is uit het Duits land van Bismarck afkom stig. LISSE Tijdens het voorspoedig verlopende open toernooi van de T.C. Lisse, dagelijks worden ongeveer 70 wedstrijden afgewerkt, kwamen gisteren slechts vier B-partijen op het gravel, waarbij geen geplaat sten in geding waren. Arnold van der Capellen maakte het zich traditiegetrouw weer erg moeilijk. Na een 7-5 setwinst vatte hij het spel te gemakkelijk op en verspeelde prompt de volgende. Nauwkeuriger spel lend bracht hij de laatste reeks weer met 6-3 op zijn naam. Een einder Unicumspeler, Paul Kallenberg, verging het minder voorspoedig. Opponent Carl Adamse versloeg zich niet op Pauls vertragende spel, maar bestreed hem met zijn eigen wapens. Met langzame, diepe ballen bouwde hij zijn aanvallen op, om op kortere ballen van Paul ineens te versnellen. De eerste set ging geheel gelijk op met wisselende kansen. De tie-break bracht de beslissing. Paul veroverde als eerste een setpoint, maar benutte hem niet, wat Carl twee punten later op zijn eerste setpoint wel deed: 7-6. De tweede set verliep als de eerste, zij het, dat Paul meer in de aanval ging, wat geen zoden aan de dijk zette. Op 5-4 maakte Carl de partij op het eerste matchpunt uit. Charles Asselbergs stuitte op onverwacht verweer van C-speler Lex Bergink, maar kwam geen ogenblik in gevaar. Met 6-4 6-3 kwalificeerde hij zich voor de volgende ronde. De eerste wedstrijd bij de dames leverde een vlotte zege op voor Elly Reeuwijk, die in het eerste team van Lisse speelt. Zij verwees Iet Kengen met 6-0 6-2 naar de kleedkamers. De dames in C zorgden voor enkele verrassende uitslagen. Op één dag gingen zowel de tweede als de vierde geplaatste roemloos ten onder. De routine van Barbara Heezen was niet opgewassen tegen het uitge kiende spel van Caroline ten Bosch. Caroline forceerde niet, maar speelde Barbara met goed geplaatste ballen naar een tweesets-nederlaag. M. Ruitenberg had te weinig adem om in de derde set de partij naar haar hand te zetten, zodat M. van Balen met 7-6 4-6 6-2 naar de volgende ronde overging. De derde op de lijst, Els Duym, had evenals in haar eerste wedstrijd, drie sets nodig om T. Parlevliet te kloppen: 6-3 3-6 6-1. De drie overgebleven geplaatsten bij de heren in C behaalden ieder de overwinning. Dick Hylkema bleef Ton Boutellier net voor: 7-6 7-5. Eric de Weert had het moeilijker tegen Hans van Lingen, die de eerste set pakte. Eric kwam sterk terug, won de volgende en bouwde in de laatste reeks een 4-1 voorsprong op. Hans liep nu op' zijn beurt in, maar stokte bij 4-4, waarna Eric de partij naar zich toe trok. Eric had veel problemen om de bal in te houden, aangezien zijn stalen racket kromgetrokken was. Anne Jan van der Meer ondervond de minste moeilijk heden. Tegen J. Parlevliet boekte hij een regelmatige 6-3 6-4 overwinning. Nico Ruigrok, runner up in D, zag zich de toegang tot de volgende ronde ontzegd. R. Wyers toonde zich met 6-3 4-6 6-2 de sterkste. CARL ADAMSE lllllllllllllllllllllllll|lllllllllllllllllllll|llll|llllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIHIIII||llllllllltt|lll||IHIII|IIH1lllllll|HIIUIIIH

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5