lJ al ■■MflBHai 1 i Éji TENNISTOERNOOI LISSE TELT 420 PARTIJEN Bezoek bad Zoeterwoude ongekend hoog Eugenie Arrias: zal ik nou een Mona-toetje voor je nadoen?" IHAAGSE HUISNAAISTER STRIKT BEKENDE ÏNEDERLANDERS VOOR HAAR PLAKBOEK Tweede titel voor Erie Rieken m m mmw/m DRENKELINGEN NOG jdüIST GERED JULI fSDAG 13 JULI 1976 LEIDSE COURANT JAGINA 5 „En dit is Poppeye the Sailorman. Vind je hem zonder bril ook niet stukken beter?" den waren ook altijd even tof. Neen, Eugenie sprong 's morgens \moeg uit bed om Veronica aan te zetten. Weet je wat het was? Ik werd zo blij van die mu ziek en voor mijn werk was het ook een hele mooie stimulans." Kan tante Eugenie wellicht haar werk nader omschrij ven? Ze kijkt me wantrou wig aan en zegt: „hé va der, je bent toch hoop ik niet van de politie, want dan ben je bij mij aan het verkeerde adres. Ik heb echt niks kwaads gedaan. (Van onze sportredactie) UTRECHT Eric Rieken van de Alphense zwemclub AZC heeft tijdens de nationale zwem- kampioenschappen in Utrecht zijn tweede Nederlandse titel behaald. Legde hij tijdens het afgelopen weekeinde beslag op het Neder lands kampioenschap op het on derdeel 100 meter rugslag, giste ren finishte hij als eerste op de 400 meter vrije slag in een tijd van 5.25.22. Zijn clubgenoot Ro bert Verheul eindigde op een derde plaat met een tijd van 5.29.27. Bij de overige wedstrijden wa ren er voor de Leidse deelne mers geen ere-plaatsen wegge legd. Gerard Bosman zwom zich bij de jongens onder de veertien op de 1500 meter vrije slag naar een zevende plaats met een tijd van 18.52.33. Bij de meisjes on der veertien jaar bereikte AZC- zwemster Helma van Brakel op de 800 meter vrije slag een vier de plaats. Haar tijd was 9.50.89. Voor Carlo van Swol van BZ&PC was er in de groep jongens onder twaalf op de 800 meter vrije slag niet meer weg gelegd dan een achtste plaats. Hij finishte in 10-40.14. De estafetteploeg van de Zij- 1/LGB bij de jongens onder de 16 jaar bestaande uit Stan van Belken, John van der Vosch, Martin Vreeburg en Edward Maasdijk reikte met hun 9.18.33 niet verder dan een achtste plaats. Een tiende plaats bereik te AZC-zwemster Inge van Veen op de 800 meter vrije slag bij de meisjes onder de twaalf jaar. Haar tijd was 10.38.71. Nest met jonge bouviers in de steek gelaten (Van een onzer verslaggevers» LEIDEN Een nest met 23 jonge bouviers en 4 oudere hon den rs vannacht door hun eige naar in de steek gelaten. Na een echtelijke ruzie verliet het echt paar de woning aan de Mors- weg en liet daarbij de dieren achter. Uit het politieonderzoek is ge bleken, dat het echtpaar gister avond ruzie maakte, waarna de vrouw het pand verliet. De man raakte daarop buiten zinnen en sloeg het meubilair aan stukken. Vervolgens zette hij twee oudere bouviers op straat en verliet ook zelf de woning. ijpjKüST -EN^TE^KEUR Wegens enorm succes wordt de spectaculaire red dingsdemonstratie vóór de Scheveningse kust op woensdag 14 juli herhaald. Ook ditmaal zullen de mannetjesputters van de Koninklijke Marine, de Noord Zuid Hollandse Reddingsmaatschappij en de rederij Vrolijk in actie komen. Aan boord van een schip zal een ontploffing worden gesimuleerd, die daarop wordt geconstateerd door een Neptune vliegtuig. De Marine wordt vervolgens gealarmeerd en die haalt dan met een helikopter de opvarenden van het schip. Kikvorsmannen zullen ook nog red dingsmethoden voor drenkehngen uit zee demon streren. Op de Pier, de Promenade en de Boule vard zal via een geluidsinstallatie een toelichting worden gegeven door marine-kapitein Van Eg- mond. Aanvang twee uur. Donderdag 15 juli wordt er weer een ballonrace gehouden bij de Scheveningse Pier. Elk kind mag dan gratis een ballon met zijn naam lanceren. In Katwijk op 14 juli begin van de zomerkermis op het terrein aan de Heinsiussti-aat/Hoornselaan bij de Noord Camping. Tot 24 juli dagelijks geo pend (behalve zondags) van 11 uur 's morgens tot 11 uur 's avonds. Op diezelfde dag concerteert in kader van 200 jaar Amerika een groep musiceren de Yankees, die zich de „Ambassadors of song 1976" noemen. Dit gebeurt op het Andreasplein of op het Parkeerterrein tegenóver hotel Noordzee. Aanvang half negen avonds. Donderdag 15 juli wordt weer de toeristenmarkt in de Princestraat gehouden van twee uur 's middags tot negen uur 's avonds. den. in loteJf dprijs I en als en poif IORDWIJK Een 42-jarige inwoonster van Hillegom is gister- Idag bijna aan de Langevelderslag verdronken. De vrouw die jt kon zwemmen, was tot haar middel de zee ingegaan. Zij ,kte opeens in een mui en verdween onder water. Een Duitse "ït, de heer Pape uit Baunatal, die evenmin de zwemkunst ichtig was, bevond zich op een luchtbed in de buurt en Dbeerde de drenkelinge te hulp te komen. Daarbij kwamen ^den in zee terecht, j twee drenkelingen werden opgemerkt door het publiek op het ind. men waarschuwde de Noordwijkse Reddingsbridage die vlet te hulp schoot en de beide drenkelingen oppikte. De llégomse bleek er ernstig aan toe en werd naar het Academisch ikenhuis in Leiden gebracht. De Duitse badgast bleek van het lontuur geen nadelige gevolgen te hebben ondervonden. r^EVAARLIJK SPELEVAREN OOR STRAND J)ORD WIJK/KATWIJK De strandpolitie heeft heel wat te jollen met vakantiegangers, die met bootjes en luchtbedden de opgaan. Met de nogal stevige bries en de van de kust gerichte stromingen, drijven deze onbestuurbare attributen snel Jg, zelfs tot wel vijf kilometer uit de kust. ït is een buitengewoon gevaarlijk spel en de surveillanceboten oeten talloze malen worden ingezet om de „opvarenden" van de phtbedden weer naar de wal te brengen. Van al te hardnekkige eziervaarders werden de drijfbedden en peddels in beslag geno- Badmeester Montanus: „De meesten komen om op te frissen, niet om te zwemmen" jj Alarm van automobiel «lende i word! invang irengsl sloeg op hol NOORDWIJK - Op het parkeerterrein aan het Noordwijkse Palaceplein ontstond gisteren conster natie door de alarminstalla tie van een grote Ameri kaanse slee. Het gevaarte stond met een loeiende cla xon en flikkerende alarm- lichten geparkeerd en de chauffeur, die kennelijk geen weg wist in de doolhof van knoppen en schake laars, zag geen kans aan het alarmgeweld het zwij gen op te leggen. Een en ander trok grote publieke belangstelling. Een politie patrouille trof de in paniek verkerende automobilist aan bij een opgeslagen mo torkap. Men adivseerde de man, die aan de verkeerde kant van de wagen was uit gestapt, aan de bestuur- derszijde in te stappen. Toen hij daaraan voldeed hield het lawaai op. LISSE Op het acht banen tellende complex van de T.C. Lisse is gisteren officieel het zesde toernooi van het Leidse tenniscircuit van start gegaan. Officieel, want in verband met het grote aantal partijen, 420 in getal, is de wedstrijdleiding, be staande uit Linda van der Mey en Fred van der Loo, reeds zon dag met de eerste wedstrijden begonnen. In B vinden we naast een groot aantal inschrijvingen, meer dan 40, ook de nodi ge kwaliteit. De lijst wordt aangevoerd door Roel Drost, die in het tweede team van het Amsterdamse Popeye Goldstar hoofdklasse heeft gespeeld. Ronald Blommendaal wordt als tweede geplaat ste geacht hem in de finale te bestrijden. Voor die tijd zal hij, als alles volgens de planning verloopt, in de halve finale de Hagenaar Eddie de Vries ontmoeten, die met het tweede team van Thor RW naar de eerste klasse is gepromoveerd. Vierde op de lijst staat de finalist van vorig jaar Bob van Overbeeke, zijn overwinnaar Henny Koemans ontbreekt op de enkel spellijst. Als outsiders kunnen hier Ge rard Douma uit Emmen en de Unicum speler Arnold van der Capellen aange merkt worden. De lijst der dames is helaas erg klein en er staan weinig gerenommeerde B-speel sters bij. Annette van der Mey, uit Lisse afkomstig, maar nu voor Roomburg spe lend, moet in staat geacht worden dit toernooi op haar naam te brengen. Slechts de als tweede geplaatste Maureen Meyer heeft de mogelijkheden om het haar moeilijk te maken. De winnaar en finalist van de C-categorie in Sassenheim, Anne Jan van der Meer en Dick Hylkema, zijn in Lisse in dezelf de volgorde één en twee geplaatst. Bij de dames worden Bernadette Tombrock en Barbara Heezen als toekomstige fina listen getipt. De eerste wedstrijden in B leverden al bijna een grote verrassing op. De Noord- wijker Jaap Uittenbogaard maakte het de favoriet Roel Drost bijzonder moeilijk. Hij won de eerste set met 6-1, maar moest de volgende met dezelfde cijfers afstaan. In de laatste reeks bouwde hij een 3-0 voorsprong op, maar de vermoeidheid, eerder op de dag had hij S. Walenkamp verslagen, verhinderde hem toe te slaan. Drost kwam terug en drukte na 4-4 wel door: 1-6 6-1 6-4. Ook Anne Jan van der Meer en Carl Adamse hadden drie sets nodig om de volgende ronde te bereiken. Anne Jan verloor met een 7-5 winst in de eerste set de volgende met 6-0 van de wisselval lige John Asselbergs. In de laatste daar entegen had hij geen kind meer aan John: 6-0. Veteraan Wim Stoop kwam tegen Carl in de laatste set net iets te kort en verloor met 6-1 6-7 7-5. Har Meyer behaalde een regelmatige tweésetszege op Ton Grimbergen, die dit seizoen nog te weinig singles had ge speeld om het Har echt moeilijk te ma ken: 6-4 6-1. Peter Wolterink wees E. de Weerdt met 6-2 6-2 terug. In C de eerste verrassing. De als derde genoteerde Hans van Tongeren werd met 6-3 6-1 door Lex van Dop aan de kant gezet. Lex was in de ronde ervoor op veel grotere tegenstand van L. Bosboom ge stuit, die pas na 6-4 4-6 7-5 capituleerde. CARL ADAMSE „BELANGSTELLING BEGINT TE VERFLAUWEN ZOETERWOUDE Het Zoeterwoudse zwembad op het sportcom plex Haasbroek mag dan met zijn bezoekersaantallen royaal achterblijven bij de „buren" De Vliet" en „De Does", de belang stelling liegt er toch niet om in deze topzomer. In het openingsjaar 1974 werden 48.144 bezoekers geteld, vorig jaar was mevr. Bens- dorp-v.d. Hoeven op 31 juli de 50.000e en beliep het seizoentotaal 58.166, deze week wordt de 60.000e zwemiustige verwacht en het laat zich dus aanzien dat bij de sluiting van de buitenbassins een rekord kan worden genoteerd. Toch lijkt de belangstelling wat te verflauwen na zovele weken achtereen van ideaal zwemweer. Chef-badmeester D. Montanus i deelt deze mening en zegt daar- I over: „Het aantal elders met vakantie zijnde Zoeterwoude- naars in aanmerking nemend schat ik de „zwemmoeheid" op 30 procent". Naast hem zijn nog twee volledige krachten in dienst en behalve de twee cas- siëres zijn voor drukke dagen nog enkele parttimers beschik baar. Montanus, die veel waar dering heeft voor de goede sa menwerking met het gemeente bestuur, hoopt dat door het in tensieve bezoek veel mensen gaan ontdekken welke grote waarde het zwemmen heeft voor hun gezondheid. „Daarvan is men beslist nog onvoldoende doordrongen. De meesten ko- men om lekker nat te worden en op te frissen", meent hij. j In een topweek, als die van 28 juni tot 4 juli, trokken toch al tijd nog ruim 7000 mensen met een hoogste dagtotaal van 1782 naar de frisse duik. Daaronder is volgens de chef-badmeester een aanzienlijk aantal van bui ten de gemeente die het intieme bad als bijzonder gezellig erva ren. De plaatselijke bevolking en in het bijzonder de jeugd laat het met bij recreatief zwemmen maar blijkt de gemaakte vorde ringen ook graag vast te willen leggen in cijfers. Reeds in het openingsjaar wer den 241 diploma's uitgereikt en vorig jaar volgde nog eens 'n paar honderd gediplomeerden. Dit jaar werden de vereiste proeven reeds 129 keer met suc ces afgelegd en er staat nog twee keer afzwemmen op het programma aan het eind van het seizoen. Overigens verbaast de heer Montanus er zich over dat er uit de bevolking nog geen intiatief is gekomen tot de op richting van een zwemvereni ging. Weliswaar is het bad met zijn bescheiden afmetingen niet direct geschikt voor het spelen van waterpolo maar voor het leszwemmen en het recreatieve bezig zijn ligt hier zeker een arbeidsterrein. De commissie voor de financiën heeft zich onlangs bezig gehou- den met het plan voor het ma ken van een restauratiegelegen heid. Hoewel de raad het kre diet nog moet voteren lijkt de kans groot dan een dergelijke voorziening in het volgend sei zoen aanwezig zal zijn. ■je Nederlander, die be id is van televisie, ra- of bandrecorder vindt ieg of laat de Haagse jsnaaister Eugenie Ar- 'S op zijn pad. Daar is n ontkomen aan, want terrier, die prooi desnoods tot in foiletten achtervolgt, ïakt dan bliksemsnel fototoestel uit haar en maakt een wa- \statieportret, dat ze 'Olgens aan haar mud- jle plakboek toevoegt. ontfutselt ze de be ide Nederlander een Idtekening, die even- feestelijk wordt bij- >t in haar curieuze ver deling. Op die manier ft ze al tientallen land den te grazen geno- onder wie Simon van cm, Gerrit den Bra- Barend Barendse, lm- farina, Ronny Tober, i Cramer, Krijg Torrin- de Zangeres zonder im en Rita Hovink. >n radiopiraat Veronica f in de lucht was zat fenie om de haverklap je Hilversumse studio met haar door merg peen gaande stem de Iorieten aan te moedi- j. „Adje Bouwman", (fe/f ze stralend, „was Jiefste van het stel. ar Robbie mocht ik ook ïonder graag. Die ging \jd koffie voor me halen t een sprits er bij of I lekkere pennywafel", elke Robbie Eugenie?" obbie Out natuurlijk, \lle jongen. Je doet nou 1, of je dat niet wist", kijkt me door haar ij- \sterke ziekenfondsbril i in Straffend aan en heft Voor J7" 3/5 een vinger. n ve ia invuk was gek met Veroni- zegt ze even later, ,,ik elke dag en ik Voonn je wel verklappen, dat de totdheei wat traantjes ver- vorilten heb toen ze moesten omzet. Ihouden. Ik vond het zend bfch zulke fijne knullen en plaatjes, die ze draai- Onder redactie van Leo Thunng Ik zou niet eens weten, hoe ik dat zou moeten doen. Oh, ben je van de -ers. Wat enig, wat leuk voor je. Dan mag je op de verjaardag van de konin gin zeker vlak naast haar staan. Wat fijn voor je. En schrijf je soms ook die stukjes over meneer Den Uyl? Nee, nou ja, mis schien komt dat later nog wel eens. Zal ik nou een Mona-toetje nadoen. Dat zul je best leuk vinden Eugenie veert op, steekt twee vingers in haar neus gaten en blaast haar wangzakken op. „Hoe vind je hem?", vraagt ze hijgend. „Ongelooflijk Eugenie. Is dit nou frambozen-bessen of aardbeien?". „Aardbeien", zegt ze, „dat zie je toch direct. En nou doe ik nog even Poppeye the Sailorman na". Euge nie legt één handpalm on der de kinnebak en één op het voorhoofd en na enig vaardig kneedwerk heeft ze een aanvaardbare Pop peye gemodelleerd. Alleen het pijpje ontbreekt nog. „Schitterend Eugenie. Dit is werkelijk klasse". „Wacht even", zegt ze, „ik ben vergeten mijn bril af te zetten. Zonder bril is ie nog beter". Ze wipt de bril van haar neus en verfrommelt haar gezicht opnieuw op aan grijpende wijze. „Hoe is ie?", roept ze. „Beter, stukken beter". Hierna maakt ze zich ge reed voor een stukje vrije expressie, maar na enkele seconden houdt ze op en schreeuwt ze blij verrast: „Bent u niet Viola van Emmenes? Oh, wat dolle tjes om u nou eens in het vrouwtje, dat door haar knieën buigt en het foto toestel naar haar oog tilt „Zo", roept ze, „en als u nu even lacht naar het vo- De Haagse huisnaaister Eugenie Arrias heeft weer een bekende landgenote in de kladden gegrepen. Ditmaal moet televisieomroepster Viola van Emmenes er aan geloven. geitje komt het best voor elkaar". Na drie opnamen haalt Eugenie een gelinieerd kladblok uit de tas en zegt ze: „Als u hier uw handte kening zet bent u verder van me af. En zondag maak ik een mooie foto van Alice Oppenheim. Die komt ook op de Pier heb ik gelezen in de krant. Ah- ce lijkt sprekend op de ko ningin van Engeland. Hè, ik verheug me nu al". Ze stopt het fototoestel en het bloknoot in haar tas en roept: „Oh, oh, wat lijkt u veel op Corrie Ko- nings. Dat is dat meisje vein de Rekels. Ik vind het frappant. Zal ik nu nog even een mona-toetje voor u nadoen Of heeft u lie ver, dat ik Poppeye the Sailorman maak. Dan moet ik wel even mijn bril afzetten Op dat moment wordt het me allemaal te veel. Nog een mona-toetje kan ik niet meer verwerken. Ik vlucht naar buiten, spring over de railing van de Pier en zwem naar de kust. Alice Oppenheim zal het zondag helaas zonder mij moeten stellen. Zolang Eugenie in de buurt is zien ze mij niet meer op de Pier. echt te zien. U hjkt spre kend op Corrie Konings. Weet u wel, dat meisje van de Rekels". Viola van Emmenes incas seert de vergelijking met diepe walging en pleistert snel een grootbeeld-glim lach op haar gezicht. Eugenie heeft inmiddels de camera uit haar tas gevist en roept blij van geest: „Als u nu even tegen dat gordijn gaat staan maak ik een mooie prent van u. Dat rode fluweel doet het goed achter dat blonde haar. Prima, prima. Zo, kunnen we. Ik ben klaar" Verbijsterd staart Viola van Emmenes naar het Als Haagse haagse huisnaaister net begonnen is aan een stukje vrije expressie ontdekt ze Viola van Emmenes en moet ze helaas haar kneedwerk onderbreken.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5