£eidóe Qoma/ni Distributieplan voor water ligt klaar Eindelijk besluit: Europeanen kiezen in 1978 Parlement Democraten gissen: wie is Carters keus? alstublieft, 1URSUS Kenia meldt vondst dode Dora Bloch janden l.-Amerika ireigen met loycot O.S. r te deelnemers worden zich dan leider bewust van aanleg en ambi- les. Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank Amro-bank N V Leiden:- Directeur-hooldredacteur: F. J. Plug - Adj. hootdredacteur: J. J. Hallewas - Chel-redacteur Wim BuiitdWeg lartenties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tol 19.00 uur) - Abonnementen kwartaal 38,27; jaar 149.15. losse nummers 55 cent Dinsdag 13 juli 1976,66e jaargang no. 20475 Living Free Living Free, speelfilm met Su san Hampshire op Ned. I om 19.20 uur. Om 20.50 uur Dorps- straat-ons dorp en om 21.50 uur doc. over Gauguin. Ned. II om 19.05 uur Pauline, om 10.30 uur Saskia en Serge bij Eddy en om 20.25 uur Su therland. Kardinaal Alfrink in Hier en nu om 22.15 uur. droos Op de meeste plaatsen droog weer met vooral later op de dag zonnige perioden. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen. Maximum-tempera- turen van 22 tot 28 graden. Morgen: Zon: 4.36-20.54 Schev. hoogw.: 4.43-17.10 Maan: 21.55-08.14 laagw.: 0.27-12.51 Nieuwe „Wrekers" Stoomcursus solliciteren ROTTERDAM (ANP) Twee dagen de cursus „werk veroveren", volgen een sollicitatiecursus van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs, en de kans op een baan is beslist groter. Volgens het KIVI is er nog heel wat te verbeteren aan de manier waarop in Nederland naar een baan wordt gezocht. De cursus is niet alleen bedoeld voor ingenieurs, ook andere academici kunnen er profijt van hebben, aldus het KIVI. De cursus werd in 1972 begonnen, dankzij een aanzienlijke subsidie, omdat het aantal werkloze ingenieurs steeds groter werd. De vorm van de sollicitatiebrief en de curriculum vitae (levensloop) zijn vaste punten op het programma van de cursus. Maar ook zaken als mentaal zwakke en sterke punten, aanleg en ambities en een gefingeerd sollicitatietegesprek worden behandeld. Zeker zestig procent van de deelnemers heeft binnen de drie a vier maanden een passende baan gevonden, aldus de Commissie Arbeidsbemidde ling van het instituut» NAIROBI (Reuter) Het Keniase dagblad „Nation" heeft van daag gemeld, dat het lijk van mevrouw Dora Bloch, de vermiste Brits-Israëlische gijzelaar na de actie tot bevrijding van gijzelaars op het Oegandese vliegveld Entebbe, buiten de Oegandese hoofd stad Kampala is gevonden. Het lag in een bos bij Kampala en was half verbrand. Bij het lijk van mevrouw Bloch bevonden zich ook de lijken van drie Afrikanen, die werkten in de radarkamer van het vliegveld Entebbe toen Israëlische commando's op 4 juli meer dan honderd gijzelaars bevrijdden, aldus het blad. Mevrouw Bloch werd naar een ziekenhuis in Kampala gebracht omdat zij dreigde te stikken in een hap eten, dat in haar keel was blijven steken. Een Britse diplomaat meldde haar in het ziekenhuis gezien te hebben enige uren na de Israëlische bevrij dingsactie. Maar Oeganda zegt, dat mevrouw Bloch voor de Israëlische actie naar het vliegveld Entebbe was teruggekeerd. Engeland heeft deze lezing verworpen en gisteren verklaard ervan overtuigd te zijn, dat mevrouw Bloch hoogstwaarschijnlijk dood is. wan onze speciale verslaggever) MONTREAL Porto Rico heeft lötiiciee! meegedeeld dat het de Ivfympische Spelen zal boycotten fes het voltallige Olympische co- lité (75 leden) vandaag beslist at Taiwan moet worden uitge- oten van deelneming in Mont- !al. Chili, Peru, Uruguay en Bra- Iië overwegen deze stap van orto Rico te-volgen. >ch bestond er gisteren in Canada weinig rijfel dat de IQC-vergadering inderdaad aiwan zou uitsluiten. Inmiddels is men in lympische bestuurskringen niet zo tevre- in met de aanbeveling van het IOC-be- uur, omdat nu in de toekomst gastlanden innen gaan bepalen wie wel of niet moet n orden toegelaten. President Ford van de renigde Staten heeft de Amerikaanse lympische functionarissen gisteren drin- nd gevraagd te proberen de te verwach- v n IOC-beslissing over Taiwan tegen te ,n luden. Overigens dreigt in Montreal ook ;f >g steeds een boycot van Afrikaanse lan- :n in verband met de zaak Nieuw Zeel- '|1 ld. i- (rechts), de eeu wig onverstoor bare Engelse detective, met bolhoed en pa raplu, gaat sa men met Joanna Lumley als zijn beeldschone vriendin en Ga- reth Hunt als zijn mannelijke partner in moei lijke zaken een nieuwe serie van de Wrekers ma ken. De KRO zal deze nieuwe se rie in het winter seizoen op de donderdag avond gaan brengen. zonder werk zit kan een cur- solliciteren volgen tont er valt nog heel wat te verbe ken in Nederland aan de manierf waarop naar een baan wordt ge zocht. NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant: naam: adres: Ba woonplaats: STUUR als dank voor de moeite een herenparapluie naar: naam: - adres: - woonplaats: HET HEEFT GEREGEND! De Bilt Van morgen vroeg is in een groot deel van ons land wat regen gevallen. Dat was een zwakke storing, die via België en ons land naar het oosten is getrokken. De meeste regen viel in België. Brussel heeft een bui gehad van meer dan een uur. De straten kwamen blank te staan. In Eindhoven viel 9 mm water, in Zuid-Limburg 3 mm. Zo hier en daar is ook nog wel wat regen gevallen, maar niet in het noordelijk deel van ons land. Het ziet er nog niet naar uit, dat er een periode aanbreekt met flinke en langdurige regenbuien. Wij zullen het moeten doen met „af en toe een buitje". (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Rijkswaterstaat heeft, met het oog op de aanhouden de droogte en de abnormaal lage rivieraanvoeren, een aantal maatre gelen getroffen om indien noodzake lijk tot een zo goed mogelijke verde ling van het nog beschikbare water tussen de verschillende gebruikers te komen. De waterverdeling zal per provincie worden bekeken. lansveld en \oekema akkoord iet FC Den Haag 1 (Van onze sportredactie) N HAAG Aad Mansveld is gisteren t FC Den Haag tot overeenstemming [omen over een nieuw 3-jarig contract ik de komst van Oeki Hoekema naar het iderpark is vrijwel zeker. De ex-Fries e iveerde vanmiddag in Den Haag om_ !r i contractbesprekingen af te ronden, n dat hij gisteren telefonisch tot een ak- ard was gekomen. Met Lierse SK, Hoe-, e na's vorige club, was al eerder overeen- h mming bereikt. e n Hanegem is gisteren niet op de eerste H ining van Feyenoord verschenen, waar- blijkt, dat hij noch bij de Rotterdamse eg noch in het buitenland tot een con- ct is kunnen komen. van twee dagen. NEW YORK (UPI/Rtr) De Amerikaanse Democratische partij beeft vannacht haar 37ste nationale conventie geo pend in de New Yorkse Madi son Square Garden. Het bete kende het begin van een vier daagse bijeenkomst waarop Jimmy Carter zal worden aan gewezen als de democratische kandidaat voor de presidents verkiezingen van 2 november. Kort voor de opening van de conventie trok afgevaardigde Peter Rodino van New Yersey zich terug als mogelijke kandi daat voor het vice-president- schap. Robert Strauss, voorzitter van de Democratische partij, diri geerde om 01.15 uur vanochtend (onze tijd) de 3016 afgevaardig den naar hun plaatsen in de met rood, wit en blauw gedecoreer de ruimte, die normaliter wordt gebruikt voor basketball- en bokswedstrijden, popconcerten en circussen. Op dat moment toonde een door het persbureau UPI uitgevoerde telling dat 1986 afgevaardigden hun stem zullen uitbrengen op Carter, de 51-jari- ge oud-gouverneur van Georgia, als morgennacht de presidents kandidaat wordt aangewezen. Dat cijfer ligt ver boven de 1505 die Carter nodig heeft om in de eerste ronde te worden gekozen De delegaties van de verschillende staten stromen de Conventiehal in New York binnen. en zijn medewerkers hopen dat de conventie hem unaniem, bij acclamatie, zal aanwijzen. De enige verrassing die de conven tie zal opleveren is Carters keus van zijn „running mate" voor het vice-presidentschap. Hij heeft met zeven mogelijke kan didaten gesprekken gevoerd. Veel afgevaardigden speculeer den dat de keus voor de kandi datuur van het vice-president- schap zal vallen op senator Ed mund Muskie van Maine, de 62-jarige veteraan in de Senaat en de kandidaat voor het vice- presidentschap in 1968. Andere kandidaten zijn de senatoren Walter Mondale uit Minnesota die de steun heeft van Humph rey, en John Glenn, de voorma lige ruimtevaarder. Overigens zal Carters gunning mate" pas donderdagmorgen bekend zijn. De Parij senaars gisteren kennis gemaakt met een zeldzaam natuurverschin- sel: een regenbui. De regen zette trouwens flink door: voor het eerst sinds maanden kon de wereld zich op straat weer spiegelen. De grote rivieren in de Hoogheem raadschappen Delfland, Rijnland en Schieland worden steeds zouter. Om verdere vezilting van het boezemwa ter te beperken, moet de wateraan- voer uit de grote rivieren zo gering mogelijk worden gehouden. De ge bruikers van boezemwater is ge vraagd, zich beperkingen op te leg gen. Het Hoogheemraadschap Schie land heeft besloten tot een sproeiver- bod in de open lucht tussen zes urn 's morgens en zes uur 's avonds. Ook in Winterswijk is een sproeiverbod voor turnen uitgevaardigd. Voor een landelijk sproeiverbod bestaat nog geen aanleiding. Verschillende Oos- teuropese zijn hier wel toe overge gaan. Minister Van der Stee (Landbouw) heeft met verontwaardiging de be schuldiging van de Limburgse Gede puteerde Horsmans van de hand ge wezen, als zou de marine voor hulp aan Limburgse boeren 350,- voor- rijkosten in rekening brengen en 70 per uur aan spuitgeld. Lande lijk geldt slechts één tarief: 40,- per uur spuitkosten. Nergens wor den voorrij kosten door het leger be rekend, aldus de minister. De Be scherming Bevolking echter, waar van de verschillende gewestelijke kringen hun eigen zaken regelen, berekent hier en daar meer dan 40,-. Het ministerie van Landbouw neemt het verschil echter voor zijn rekening. Volgens het Landbouwschap is de spuithulp bijzonder effectief. De vraag naar hulp is ook zeer groot. Met name in Groningen breekt nogal wat vee los, op zoek naar voedsel in andere weiden. Zo ook in Wolfheze. De koeien gingen naar de buurman: een rijkelijk nat gehouden graszaad- kwekerij. schade: 60.000,-. Bij een brand in St. Odiliënberg bij Roermond is gisteren 12 ha bos ver loren gegaan. Arnhem gaat in het najaar de grote brand van vorige week op papier nog eens na spelen met alle bij de bestrijding betrokken instanties, om, het rampenplan te toetsen en even tuele fouten trachten te voorkomen. dat vanaf dat jaar grote invloed kan gaan uitoefenen op de ver dere opbouw van Europa. Het parlement zal vier jaar zitting hebben en 410 zetels omvatten: voor West-Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië en Italië elk 81, Nederland 25, België 24, Dene marken 16, Ierland 15 en Lu xemburg 6. Na bijna drie uur touwtrekken, voornamelijk tus sen de kleinere landen, werd dit zetelaantal vastgesteld. De nieu we zetelverdeling is een compro mis tussen bijna tien voorstel len, en geeft de meeste lidstaten ruimschoots de kans ook hun regio's vertegenwoordigers in het Europese parlement te laten kiezen. Met name is dit het ge val voor Schotland en Wales. Vandaag wordt behalve over de visserijgrenzen, die op Brits voorstel moeten worden uitge breid tot 200 mijl, ook gespro ken over het rapport-Tinde- mans, de studie van de Belgi sche premier over de Europese integratie, over de sociaal-eco nomische toestand in de EEG waarover een Nederlands rap port wordt uitgebracht, over het jet-project, het Europese kem- fusieprogramma en over de ver gaderingen tussen grote landen, waarbij niet de EEG maar wel enkele lidstaten waren uitgeno digd. Vermoedelijk zal in de marge nog gesproken worden over de Griekse toetreding, de compensatie die Turkije en Ita lië daarvoor eisen, en over de verslechterde toestand in de verhoudingen tussen Ankara en Athene, met name rond de olie boringen in de Aegeïsche Zee. Een „blijmaker" van formaat, deze halfautomatische heren parapluie. U krijgt dit regenscherm kado als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. 349, Leiden. Van onze correspondent BRUSSEL „Ik kan u nauwe lijks zeggen, hoe verheugd ik ben. We wisten dat het de laat ste kans was en we begrepen dat het politiek niet langer ver antwoord was een beslissing uit te stellen", zo reageerde pre mier Den Uyl gisteren in Brus sel na afloop van de eerste dag van het EG-topberaad op het akkoord ove/ de Europese ver kiezingen. Hiermee is het top- beraad, onder voorzitterschap van de Nederlandse premier, voor de helft een succes gewor den. Vandaag praten de rege ringsleiders o.a. over de 20- mijlsvisserijzone. Morgenmid dag gaat de top uiteen. Het gisteren genomen besluit, dat door het Britse Lagerhuis gisteravond nog is goedgekeurd (door premier Callaghan in Brussel als voorwaarde gesteld), houdt in dat bijna 300 miljoen Europeanen in het voorjaar, van 1978 naar de stembus gaan om het eerste direct gekozen Euro pese parlement samen te stellen, Demonstranten voor een verenigd Europa in Brussel voor het Charlemag- ne-gebouw. Uit alle EG-landen waren zij naar Brussel gekomen om de topconferendite te bewegen tot het nemen van een besluit over de verkiezingen. Premier Den Uyl kon de demonstranten bemoedigen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1