arathon ollenstreek iu reeds nternationaal portevenement Kopwerk Bruessing ruimschoots beloond Wiersma in twee sets Blommendaal SVLV gereed voor nieuwe seizoen SWIFT ORGANISEERT LEIDSE PROFRONDE Nationale titel voor Eric Rieken Van onze zwemmedewer- ker Utrecht Het afgelopen weekeind werden te Ut recht de Nationale Zwemkampioenschappen in de jongste leeftijdklas sen gehouden, waar ook de prestatiezwemmers uit Leiden en omstreken aan deelnamen. Vooral de Alphense Zwemclub AZC boekte goede suc cessen. Op de 100 meter rugslag voor jongens tot 10 jaar behaalde Eric Rieken in de uitstekende tijd van 1.20.90 het Ne derlands kampioenschap. Zwemmen Met zijn clubgenootje Robert Verheul plaatste Eric zich even eens voor de finale 100 meter vlinderslag jongens tot 10 jaar. Zij eindigden daarin op de zes de en zevende plaats in 1.29.71 en 1.37.82. De series hadden bei den enkele seconden sneller ge zwommen. Annet van Tol (Zijl/LGB) be reikte met 1.34.11 de eindstrijd van de 100 meter vlinderslag voor meisjes onder de 10 jaar net niet. Deze tijd leverde haar een negende plaats op. Erwin Lassooy (AZC) eindigde in de finale van de 100 meter schoolslag voor jongens tot 12 jaar met 1.26.39 op een knappe vierde plaats. 's Zondags kwamen Eric Rieken en Robert Verheul eveneens uit op de 100 meter vrije slag. In him leeftijdsgroep plaatste Eric zich met een tijd van 1.14.09 in de serie voor de finale, waarin zijn tijd van 1.15.46 goed was voor een zevende plaats. Wilco vain der Zeeuw van LZ'86 zwom zich met de derde tijd in de eindstrijd van de 100 meter rugslag jongens tot 12 jaar, maar hierin reikte hij niet ver der dan een zevende positie. Annemarie de Bruin (Zijl/LGB) kwam uit op de 100 meter schoolslag voor meisjes onder de 10 jaar. Haar tijd van 1.38.49 was niet voldoende voor een finaleplaats. Wielrennen PAGINA 13 Van onze tennismedewerker HILLEGOM De jeugd heeft tenslotte dan toch gewonnen. Dirk Wiersma, gisteren 17 jaar geworden, bezorgde zichzelf een fraai verjaardagscadeau. In de finale herenenkelspel B versloeg hij de 44-jarige Ronald Blommendaal in twee sets. Jannie Hogen- kamp, die eerder de eerste geplaatste Annette van der Mey had uitgeschakeld, leverde eenzelfde presta tie, zij het, dat haar wedstrijd éven lang duurde als de tweede set bij de heren: 62, 6—1. Ronald Blommendaal stapte het jonge duo Bob van Over- niet met een gezocht van „hoe beek en Benjamin Ruysenaars. heb ik dat nu kunnen verliezen" Beide dubbels schotelden de tal van de baan. Integendeel: „Van rijke toeschouwers een wed- zo'n jongen verlies ik met ple- strijd voor, die alles bevatte, zier, bovendien heb ik niet wat een dubbel bieden kan. Snel slecht gespeeld, hij was gewoon spei( een hoog tempo, flitsende beter." Dat sloeg op de soepel netrally's en vooral in de eerste spelende Dirk Wiersma, helaas Set veel spanning. Ronald en niet uit het district Leiden, maar Gerard braken direkt door de uit Zandvoort afkomstig, waar hij samen met Jannie Hogen- kamp, de sterkste bij de dames, in het tweede team overgangs klasse A heeft gespeeld. De eindstrijd begon vreemd. Beide spelers verloren tweemaal hun service. Toen won eindelijk Dirk zijn opslag, kwam op 32 .en stootte direkt door naar 62. Eenzelfde begin had de volgen de reeks, maar nu nam Blom mendaal een voorsprong van 42. Dirk werd even een trager spel met lange rally's opgedron gen, maar evenals in de eerste reeks zocht hij weer de aanval en de positie aan het net. Ro nald had nog drie kansen op 52, maar faalde evenals in de volgende game, waarin hij zijn voordeel met twee dubbele fou ten verspeelde, de enige games, waarover hij naderhand echt ontevreden was. Op eigen service bereikte Dirk 5—4, maar Blommendaal maak te gelijk. Vervolgens was het toch raak en meteen op het eerste matchpunt beëindigde Dirk de partij in zijn voordeel: 6-2, 7-5. Bij de dames ging de strijd tus-» sen twee routiniers. Milou Pen seel had het nadeel, dat ze na haar vakantie weinig had kun nen spelen. Daarom kon ze geen hoger tempo maken, hetgeen nodig was om door het vertra gende spel van Jannie Hogen- kamp heen te breken. Milou speelde dan ook een kansloze wedstrijd en werd binnen het uur met 6—2 6—1 verslagen. De herendubbelfinale leverde opnieuw een optreden van Ro- nald„Blommendaal op, met zijn partner Gerard Pasma, tegen service van Bob heen en kwa men op 2-0. Vervolgens pakten Bob en Benjamin de opslag van Gerard en liepen door naar 5—2. Onder grote spanning maakten Blommendaal en Pas- ma weer gelijk 55, waarna bij 6—6 de tie-break de beslissing moest brengen. Bob en Benja min wonnen deze met 7—3. De tweede set was tot 43 een ser viceduel. Op dat moment ver loor Gerard zijn service, waarna Bob foutloos speelde en de par tij uitmaakte: 76 63. In C haalde wedstrijdleider Han de Jong zijn tegenstander Pieter Verbrugh geheel uit! diens spel en zegevierde met 63 63. Bij de dames leverde Bernadette Tomrock een knappe prestatie. Vorig jaar nog winnares in D, nu kampioen in C. Lonneke Of- fenberg werd er met 36 62 6—2 het slachtoffer van. De titels in D gingen naar Her- bert Schaap en Rcsemarie Ver- degaal. Beiden hadden slechts twee sets nodig tegen respectie velijk Wilbert van Gerven en Tineke Rozema. Uitslagen: GDB: E. Kales/B. Ruysenaars—A. van der Mey/J. Peters 3-6 6—4 6—4. HDC: v. Eeden/v. Ederen—Van Aken/De Haas 6-2 6—2. GDC: L. Off en- berg/ J. J. Brandt Corstius—C. Hylkema/H. de Jong 63 26 6—3. DDC: G. Lommerse/R. van Balen—Mw. Den Elzen/Mw. Goudberg 61 46 75. HDD: E. Groot/M. Groot—H. van Ger- ven/F. Timmer 63 7—5. GDD: Accensi/Accensi—Cats/Ekker 3—6 6-2 7—5. DDD: Bakker/- Bakker—T. Borkhuis/T. Hart 7-5 Q-3. Carl Artamse i-.r,iUö£, COKANT foort uit Koudekerk aan den Rijn, die Theo Hogervorst uit Pijnacker en Marcel van Leeu wen te snel af was. Verdere u$slag: 6. Wim 't Hoen (Mon ster); 7. Wim Pater (Barneveld); 8. Peter Zijerveld (De Kwakel); 9. Jan van Rossem (Monster); 10. Frans van der Enden (Mon ster). De strijd bij de junioren, die bijzonder sterk bezet was door de deelname van wereldkam pioen Ron Bessems, Nederlands wegkampioen Herman Noy en Nederlands kampioen achter volging Jos de Bruyn, werd ge wonnen door de Amsterdammer Peter Buys. Hij legde de 60 kilo meter af in de winnende tijd van 1.17.20. Buys versloeg in de sprint Fred Dreijer uit Haarlem. Wereldkampioen Ron Bessems moest met een dertiende plaats genoegen nemen. De titelhou ders moesten overigens allemaal met een bescheiden notering ge noegen nemen. De beste presta tie leverde Jos de Bruyn, die beslag legde op de negende plaats. De volledige uitslag luid de als volgt: 1. Peter Buys; 2. Fred Dreijer; 3. Cees Vonk (Rot terdam); 4. Ron Tigelaar (Zaan dam); 5. Cees van der Tang (Noordwijkerhout); 6. Fred van der Tempel (Utrecht); 7. M. Hui- zinga (Gouda); 8. H. Weening (Zoetermeer); 9. Jos de Bruyn (Alphen aan den Rijn); 10. L. Zieleman (Amsterdam). Ruud Janussen uit Amsterdam ging bij de nieuwelingen zege vierend over de eindstreep. Hij liet over de 30 kilometer een tijd van 1.37.20 noteren. De sprint van de achtervolgers werd ge wonnen door Ron Meeldijk uit Vlaardingen. Verdere uitslag: 3. John van der Hoeven (Maas land); 4. Wessel van Keuk "(Am sterdam); 5. Gerrit Visscher (Hoofddorp). Van onze sportredactie •VOORSCHOTEN De voetbalvereniging SVLV uit Voorschoten is nog net voor het begin van de vakanties gereedgekomen met de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen. Die activiteiten betrof fen dit maal niet alleen de diverse indelingen van de elftallen, maar ook de werkzaamheden bij de uitbreiding van de sportvelden. Na overleg met het gemeentebestuur heeft de gemeente Voorschoten alleen velden uitgezet en het leggen van graszoden overgedragen aan de verenigingen zelf. Voor SVLV betekende dit dat op het vierde veld de zoden gerold moesten worden en op de andere velden van het "Burgemeester Van der Hoeven-Sportpark" op de open plekken gelegd moesten worden. Daarnaast werd het eigen clubgebouw aan de buitenzijde geschilderd en van binnen van een nieuwe vloer voorzien. De Rotterdamse oefenmeester Van de^ Wel heeft bij de Voorschot tense vierde-klasser een nieuw contract getekend. Start van de Ronde van Nieuwkoop voor amateurs i Van onze sportredactie IEUWKOOP De inspannin- jn van Jules Bruessing in de ïste grote wielerronde van |euwkoop werden uiteindelijk limschoots beloond. De grote limator van de zeven man tel- bde kopgroep sprong vlak tor de finish weg van zijn «uwe volgelingen en versloeg I in zijn wiel meegesprongen «es van der Wereld op de (eet met banddikte, je beslissing van deze druk be- Jchte wieier strijd viel echter Seds na zeven ronden. Het gro- peloton van 96 renners rea- torde te laat op de ontsnap- fngspoging van zeven man, die wniddellijk een gat van een aar honderd meter sloegen. °°ral dank zij de inspanningen an de latere winnaar Jules Iruessing en Kees van der We ald, die het hoge tempo in de npgroep handhaafden, nam de Porsprong grote vormen aan. todroeg deze na twaalf ronden '°g 42 seconden, in de laatste onde was de tijdwinst al opge ien tot ruim twee minuten, wibèreikbaar voor de grote teute - alleen Ron Smit pro jeerde nog tevergeefs aanslui- mg te krijgen - stormde de 'opgroep op de finishlijn af. valpartij in de laatste ronde pakelde Theo de Rooij uit toorde eindzege. Hij moest met Ion gebroken sleutelbeen het torcours vroegtijdig verlaten. Po eindsprint van oud-profren- Er 'Jules Bruessing bleek ui teindelijk beslissend. Kees van der Wereld kwam enkele deci meters te kort om de Amstelve- ner van zijn zoveelste ritzege af te houden. De sprint van de uitgedunde kopgroep werd ge wonnen door Wim van Mont- Van onze sportredactie LEIDEN De Leidse wielervereniging Swift organiseert maan dag 2 augustus voor de vijfde maal in successie de profronde van Leiden. De start en finish van deze wegwedstrijd over tachtig kilometer is op de Koninginnelaan. Het parcours voert over de Koninginnelaan, Herenstraat, Zoeterwoudse Singel en de Lam- menschansweg. De opbrengst van deze wielerronde, waarvoor nog geen renners zijn georganiseerd, komt ten goede aan de stichting voor het geestelijk gehandicapte kind. Swift-voorzitter Joop Riethoven ver blijft momenteel in Frankrijk en stelt pogingen in het werk om een zo groot mogelijk rennersveld aan de start te krijgen. Oorspron kelijk had het bestuur van Swift reeds op 15 juni deze profronde willen organiseren, maar op het laatste ogenblik is men toen van deze datum afgeweken in verband met de Europese kampioen schappen voetbal. Gerben Karstens en Joop Zoetemelk hadden echter reeds toegezegd op die dag aan de start te verschijnen. Hun deelname is nu uiteraard nog onzeker. De start van de vijfde prof ronde van Leiden is gepland om 18.30 uur. De nummers 351 van de Marathon Bollenstreek, Wim Rovers n onze sportredactie )0RDWIJK Zaterdag 31 juli om twaalf uur precies nkt op „De Brink" in Noordwijkerhout het startschot or de eerste internationale „Marathon Bollenstreek", een echt experiment", zo stelt Wim Rovers, directeur n de VW-Noordwijk en uit hoofde van die functie van de commissie „Marathon Bollenstreek", „want heb in dit evenement meer vertrouwen dan je normaal sproken bij een experiment zou verwachten. Bovendien rden wij geadviseerd door Harm Hendriks van de JAU en die zou ons echt wel zeggen, als deze marathon loemd was om te mislukken. Maar je moet uiteraard t je verwachtingen niet te hoog van de toren blazen, vind, dat je bescheiden van start moet gaan. De rathon van Enschede blijft in Nederland nog steeds venaan staan". idanks die bescheiden start heeft dit voor de Bollen- eek unieke sportgebeuren alles in zich om uit te groeien een internationaal gewaardeerd evenement, dat zich de toekomst kan spiegelen aan die marathon van ischede. Met een dergelijke toekomstvisie is ook al kening gehouden, want behalve de toevoeging „interna- inaal" wordt de „Marathon Bollenstreek" gehouden in even jaren, terwijl de marathon van Enschede in de leven jaren wordt georganiseerd. et idee om deze race over 42 kilometer en 159 meter de Bollenstreek te organiseren is afkomshig van de er Bouwmeester, voorzitter van de ijsclub van Noord- jkerhout. Diezelfde Bouwmeester werd dan ook logi scherwijs voorzitter van de commissie „Marathon Bollen streek", waarin de krachten van de Lissese atletiekvereni ging „De Spartaan", VW-Noordwijkerhout, WV-Noord- wijk, de middenstandsverenigingen Noordwijk Aktief en WAK-Noordwijkerhout ^n de Evenementencommissie Noordwijk werden gebundeld. Henk Paardekoper, secretaris van „De Spartaan" en commissielid over het ontstaan van deze marathon: „De heer Bouwmeester had als voorzitter van de Noordwijker- houtse IJsclub sportieve contacten met „De Spartaan". De laatste jaren werken onze verenigingen samen bij het organiseren van een Keukenhofloop, een prestatieloop en een strandloop. De heer Bouwmeester is met het idee van die marathon naar ons toegekomen. Wij, als bestuur van „De Spartaan" hebben toen gezegd: „Akkoord, daar willen wij onze medewerking aan geven, zeker bij wijze van proef, maar er mogen voor ons geen financiële consequen ties aan verbonden zijn". „Wij willen al onze mankracht i inzetten en proberen meer instanties erbij te betrekken". In die laatshe opzet zijn de organisatoren van het eerste uur bijzonder geslaagd, hetgeen reeds moge blijken uit de samenstelling van de commissie „Marathon Bollen streek". Wim Rovers over de participatie van de VW- Noordwijk in het gehele gebeuren: „Wanneer wij ons part kunnen geven aan een evenement in onze badplaats en wanneer deze bovendien nog precies in het badseizoen valt, dan willen wij daar gaarne onze medewerking aan verlenen". Vier bedrijven hebben zich inmiddels garant gesteld voor een aanzienlijk geldbedrag, terwijl andere bedrijven bijzonder snel positief hebben gereageerd op een verzoek om begunstiging. Medewerking ook van de gemeenten Noordwijkerhout, Noordwijk en Lisse, die prijzen ter beschikking stelden en alle benodigde faciliteiten zullen verlenen. Tekenend voor de bereidwilligheid van de gemeentebestuurders is het feit, dat de commissie „Marathon Bollenstreek" zijn vergaderingen belegt in de raadszaal van het gemeente huis van Noordwijkerhout. Wedstrijdsecretaris Henk Paardekoper kan zich nu reeds verheugen over inschrijvingen uit Duitsland, België, Ame rika en Engeland. Het totale aantal atleten, dat reageerde op advertenties en aankondigingen in de officiële organen van de diverse atletiekbonden bedraagt momenteel dertig. Henk Paardekoper daarover: „Voor de mensen, die geen organistie-ervaring hebben is dat aantal misschien enigs zins teleurstellend, maar de praktijk leert, dat het de laatste tien dagen voor de sluitingsdatum pas gaat lopen. Dan komen de aanmeldingen bij bosjes binnen. In Lisse hebberi we een vijf- en een twintig-kilometerloop en daar was het hoogste aantal inschrijvingen 150. Nu we met een internationaal evenement te maken hebben ben ik niet bang, dat er te weinig inschrijvingen komen. Trouwens met 75 atleten kunnen we al starten. Persoonlijk denk ik echter dat we ongeveer tweehonderd inschrijvingen binnen krijgen". Tot die 200 deelnemers zal vrijwel zeker de Nederlandse kampioen Co van der Weijden behoren, terwijl ook de (links) en Henk Paardekoper: klaar voor de start. Duitse topatlete Christa Wahlensick acte de présence zal geven. De commissie verwacht in ieder geval een grote deelname van Duitsers. Wim Rovers: „Kees Dullemond, een oud-Noordwijker, die momenteel in Erkrath-Hochdahl in de omgeving van Düsseldorf woont, is zo enthousiast geraakt, dat hij dertig verenigingen in Nord-Rein Westfa- len heeft aangeschreven. Daar kunnen we dus nog heel wat van verwachten". Een van de problemen, die de commissie bijzonder bezig houdt en momenteel ook zeer actueel is, vormt het huidige klimaat. Rovers: „Ja, wat ga je doen als er op die dag tropische temperaturen heersen. Dat kan ons voor grote problemen stellen. Als het warmer dan 25 graden is, zullen we rekening moeten houden met een uitstel van enkele uren met alle gevolgen van dien. Je kunt pas op de dag zelf beslissen over uitstel, maar de politiediensten zijn dan al ingedeeld. Een vertegenwoordiger van de Noordwijkse politie zag dat echter niet als een onoverkomenlijk pro bleem". Zaterdag 31 juli moet het dan allemaal gebeuren. Een half uur na de start van de marathon in Montreal worden op de „Brink" de naar verwachting 200 atleten weggescho ten voor de start van de eerste internationale „Marathon Bollenstreek". „Dat is zo afgesproken met de mensen van de Olympische Spelen. Wij willen elkaar geen concurren tie aandoen", besluit een enthousiaste Wim Rovers. PIET VAN DAM Joop Zoetemelk 2 augustus in Leiden aan de start?

Leidse Courant | 1976 | | pagina 13