Scheveningse tennistitels alle in Nederlandse handen Pech voor Wil Hartog in revanchewedstrijden Taroczy naar 't Melkhuisje Speerwerpster Ruth Fuchs naderde 70 meter-grens TWEE WIELRENNERS NA BOTSING GEDOOD Vier medailles voor 1 Petra de Cock bij zwemkampioenschappi KRUUNENBERG WINNAAI. LAATSTE ETAPPE RONDl' VAN WILHELM TELL LOTTO LEIDSE COURANT OOST-BERLIJN De 29-jarige doktersassistente Ruth Fuchs is zaterdag tijdeus selectiewedstrijden in Oost-Berlijn dicht bij de 70 meter-grens bij het speerwerpen gekomen. De Oostduitse atlete uit Jena is de grote favoriet op dit nummer in Montreal. Ruth Fuchs, die het wereldrecord sinds 11 juni 1972 vast in handen heeft, tilde het in een tijdsbestek van vier jaar van 65,06 meter naar 69,12 meter. De winnares van de gouden medaille in München had nauwelijks enige tegenstand. Jacqueline Hein-Todten, die als tweede eindigde, veroverde zaterdag een plaats in de Olympische ploeg, maar bleef ruim zes en een halve meter van Fuchs •verwijderd. Twee andere atleten grepen zaterdag de laatste kans, die uitzending naar Montreal opleverde. Frank Siebeck won de 110 meter horden in de nieuwe Oostduitse toptijd van 13,33 seconden. Ook Frank Wartenberg kwam in het Oostduitse team door het verspringen te winnen met 8,18 meter. De Rus Alexander Barysjnikov heeft tijdens de landen wedstrijd tussen de atletiekploegen van Frankrijk en Rusland in Parijs het wereldrecord kogelstoten verbeterd en gebracht op precies 22 meter. Hij verbeterde het oude record van de Amerikaan Terry Albritton met liefst 15 centimeter. De Tsjechische atlete Helena Fibingerova heeft gisteren tijdens wedstrijden in Liberec haar nationale record kogelstoten met vijf centimeter verbeterd en gebracht op 21,62 meter. De oud-wereldre cordhoudster neemt daarmee op de seizoenranglijst de derde plaats in achter de Bulgaarse Ivanka Christova, die het wereldrecord het vorig weekeinde via 21,87 op 21,89 meter bracht, en achter oud-we- reldrecordhoudster Marianne Adam (O.-Dld), die eerder dit seizoen het wereldrecord naar 21,67 meter stootte. Topvorm Vlak voor hun vertrek naar Montreal hebben de Cubanen Silvio Leonard en Alberto Juantorena tijdens wedstrijden in Havanna laten zien in topvorm te verkeren. Leonard, een van de wereldrecordhouders op de 100 meter, won dit weekeinde zijn specialiteit twee keer in 10,0 seconden. Alberto Juantorena bleef op de 800 meter met 1.44,9 slechts 0,2 seconde boven de beste seizoentijd op deze afstand, die ook op zijn naam staat. Het wereldrecord op de 800 meter is in handen van de Italiaan Marcello Fiasconaro met een tijd van 1.43,7. Juantorena komt in Montreal zowel op de 800 meter als op de 400 meter uit, op welke afstand hij dit jaar al een tijd van 44,7 seconden realiseerde. De weinig bekende Rus Vladimir Trofemenko heeft gisteren tijdens atletiekwedstrijden in Leningrad, het Russische record polsstok hoogspringen verbeterd met een sprong van 5.57 meter. Daarmee bleef Trofemenko slechts drie centimeter onder het wereldrecord van de Amerikaan Dave Roberts. LUXEMBURG De Westduitse jeugd-wielrenners Jürgen Becker en Constant Greis (Luxemburg) zijn gisteren om het leven geko men. Ongeveer 800 meter voor de finish van een wedstrijd in Luxemburg reed een groep van zestien renners op een taxi, die op de niet afgeschermde weg stond. Dertien coureurs raakten gewond, de twee renners overleden in het ziekenhuis. d< UTRECHT In het zwembad Den Hommel in Utrecht bi begin gemaakt met de nationale zwemkampioenschappen i d< jeugd tot zestien jaar. Deze wedstrijdreeks eindigt vrijd h< de eerste dag was de jeugd onder tien en twaalf jaar m beurt. M Twaalfjarige Amsterdamse zwemster Petra de Cock, een pu, v; Wil Storm, de chef d' equipe van de Olympische zwemploej 'g< grote indruk nagelaten op de eerste twee dagen van de ni to zwemkampioenschappen voor de jeugd. Veroverde zij op dt in dag reeds twee titels, de honderd meter rugslag (1.20.75) Di honderd meter vlinderslag (1.17.29) op de tweede dag voe al er nog eens twee aan toe: op de honderd meter vrije slag in di en op de honderd meter schoolslag in 1.26.57. Vier starts, vié bi het is reeds meer voorgekomen, maar vrijwel nimmer rï ei dergelijk overwicht. Want haar tegenstandsters moesten di di gen, in alle finales. De Delftse zwemmer Marcel Jansen van d eveneens twaalf jaar won twee titels: op de honderd mete b slag in 1.04.69 en op de honderd meter rugslag in 1.12.54. ai GUNZGEN De Italiaan Roberto Curuti is winnaar ge van de Ronde van Wilhelm Tell. Van de acht etappes t de Italianen er maar liefst vijf. De Nederlander Jimmy Ki berg won zaterdag de zesde etappe. Hij won de eindspri een kopgroep van dertien renners, waarin zijn landgenoi Jonker en Chiel van der Sterren respectievelijk vijfde en werden. De laatste etappe werd gisteren gewonnen door de Italiaan I Martinelli. Op de zesdé plaats kwam onze landgenoot Huubl I Jan Jonkers werd tiende. Eindklassement: 1. Roberto Ceruti (Ita) 24.58,23, 2. Bruno1 Z (Zwi) 24.58,31, 3. Richard Trinkler (Zwi) 25.01,07, 29. Luc F (Ned) 25.33,38, 38. Jan Jonkers (Ned) 25.40,34, 51. Jim Kruun! (Ned) 25.57,04, 52. Huub Neven (Ned) 26.00,19, 59. Piet KolV f (Ned) 26.16,41, 62. Chiel van der Sterren (Ned) 26.39,22. I De winnende cijfers van lotto 28 zijn: 5-22-29-32-34-35. Reserve# Het aantal deelnemers aan lotto 28 bedroeg: 593.549, die voor es zorgden van 2.494.583 gulden. Prijzenbedrag is 1.298.059 gulden. Eerste prijs (met jackpot) 527.857, tweede prijs 118.492, der( 177.739, vierde prijs 236.985 en vijfde prijs 236.985. DUITSE LOTTO De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 5-6-12-15-32-33. Resf tal: 48. Het winnende getal in de loterij ..Spiel 77" is: 1972735. SUPERTRIO Uitslag Supertrio te Wassenaar. 1. nummer 3 (High Tree). I (Mostly Delta), 3. nummer 1 (Ebeltoft). Uitkering 27.902 Tree). 2. li I 536.50.k Louk Sanders in actie tijdens zijn finalepartij tegen Joe Garcia. Sanders speelde niet onverdienstelijk en legde beslag op de eerste plaats. SCHEVENINGEN - Zoals verwacht maar tegen de hoop van de or ganisatie in heeft het tennistoernooi om de in ternationale kampioen schappen van Schevenin- gen Nederlandse win naars opgeleverd. Louk Sanders en Elly Vessies sloegen de hoop van de toernooileiding de bodem in door simpelweg de hoofdprijs in te palmen. Met buitenlandse win naars had men voor de editie van volgend jaar een wat sterker argu ment in handen gehad om bij gemeente- en an dere instanties aan te kloppen voor bijdragen om het deelnemersveld wat meer attractie te verlenen. Nu „Schevenin- gen" geen „vreemde" winnaar heeft opgele verd onderscheidt het in principe zo ambitieus op gezette toernooi zich vrij wel niets van andere lan delijke evenementen. De gisteren gespeelde finales in het enkelspel gaven zelfs het uiterste minimum aan buiten landse invloed te zien, want de enige met-Nederlander die daar voor in de baan kwam was de Amerikaan Joe Garcia. En deze Garcia kan nauwelijks een nieuw gezicht worden genoemd. Hij speelde vorig jaar al op de Mets en kwam het afgelopen competitieseizoen voor de Met selaars uit. De enige die de fina ledag voldoende kleur en moge lijk wat meer niveau had kun nen geven, de Fin Leo Palin, moest zaterdagmiddag met een blessure afhaken. In zijn duel tegen Garcia trok de Scandina- viër zich bij de stand 4-1 in de tweede set terug, nadat hij in de eerste set een maagspier had geblesseerd. ,Jk kon niet meer voluit slaan en serveren", ver klaarde de teleurgestelde Fin na afloop. „Daarom leek het me .beter om er maar mee te stop- ZANDVOORT Op het circuit van Zandvoort zijn gisteren on der ideale omstandigheden de revanchewedstrijden van de TT-races in Assen gehouden. Vooral de strijd in de 500 cc internationaal leverde een aan trekkelijke strijd op voor de ongeveer 15.000 toeschouwers. Marcel Ankoné won de race voor Boet van Duimen en Rob Bron. De zege in in de 125 cc interna tionaal ging naar de Zweed Carlson. De kwartliters lever den een overwinning op voor de Fransman Fernandez op Yama ha. Ook in de 350 cc-klasse was de eerste plaats voor Yamaha. De Zuidafrikaan North zege vierde voor de Ier Herron. Wil Hartog viel zowel in de 750 cc nationaal en de 500 cc interna tionaal uit. Er deden zich op het Zandvoort- se circuit enkele niet ernstige ongelukken voor. De Westduit sers Wilhelm Ohrmann en Bern- hard Grube op Yamaha sloegen in de zijspanklasse in de vierde ronde over de kop en moesten met rugklachten naar een zie kenhuis in Haarlem vervoerd worden. In de 350 cc-klasse ging Sjoerd van der Werf in de Pano ramabocht onderuit Ook hij werd in een Haarlems zieken huis opgenomen. HENGELO In het Geiderse Hengelo zegevierde Peter Her- ling uit Gemert gistermiddag in de motorcross voor de 500 cc-klasse. Door deze overwin ning mag hij zich één jaar eige naar noemen van de Coupe van 't Zand. Gerrit Wolsink, die in 1974 en 1975 had gewonnen en bij een derde zege in successie de beker definitief zou hebben gewonnen, eindigde op de derde plaats. In de 250 cc klasse ging de zege naar Stef van der Sluis uit Die ren. NÜRBURGRING De positie van BMW in de strijd om het Europese kampioenschap voor toerwagens lijkt onaantastbaar. Nadat de eerste vier races al in een zege voor BMW waren geëindigd, leverde ook de vijfde wedstrijd, gisteren op de 'Nur- burgring, een BMW-overwin ning op. De uitslag: 1. Nilsson/De Fierland/De Wael (Zwe./Bel.) met BMW; 2. Brem- mekamp/Ickenroth (Wdl) met BMW op twee ronden; 3. Ghislötti/Cama- thias (It) met Alfa Romeo op drie ronden. Stand Europees kampioen schap toerwagens: 1. BMW 100 p.; 2. Alfa Romeo 82; 3. Ford 50. WATKINS GLEN De ze- suursrace op het circuit van Watkins Glen is zaterdag een succes geworden voor Porsche, dat de eerste drie plaatsen be zette. Winnaars werden de Westduitsers Rolf Stommelen en Manfred Schurti. Met één ronde achterstand eindigde de Nederlander Toine Hezemans met de Fin Leo Kinnunen en de Westduitser Egon Evertz als tweede. De uitslag: 1. Stommelen/Scburti (Wdl) Porsche 935-Turbo in zes uur 174 ronden, 945,2 kilometer (157,25 km/u); 2. Kinnunen (Fin)/Hezemans (Ned)/Evertz (Wdl) Porsche Carrera Turbo op één ronde; 3. Ickx (Bel)/- MassfWdl) Porsche 935-Turbo op twee ronden; 4. Gregg/Haywood (VS) met BMW-CSL op vier ronden; 5. Peterson (Zwe)/Quester (Oost) BMWr CSL op acht ronden. pen. Ik wil nu een paar dagen rusten dan kan ik volgende week Galea Cup voor Finland in België spelen". Eenvoudig HILVERSUM De Hongaar Balazs Taroczy is gisteren toegevoegd aan de lijst van deelne mers voor de internationale tenniskampioen schappen van „het Melkhuisje" in Hilversum. Door zijn positie op de ATP-üjst is Taroczy als tweede geplaatst na Wojtek Fibak (Pol.). Door de deelneming van Taroczy, die in Parijs Art hur Ashe (VS) versloeg en in de kwartfinales in vijf sets van Raul Ramirez (Mex.) verloor, ziet de plaatsing er nu als volgt uit: 1. Fibak, 2. Taroczy, 3. Edmonson, 4 Moore. Vier van de zes Nederlandse deelnemers aan het kwalificatietoernooi voor de internationale tenniskampioenschappen van Nederland in Hil versum zijn gisteren in de eerste ronde uitge schakeld. Alleen Fred Hemmes en de op het laatste moment tot het kwalificatietoernooi toe gelaten Martin Koek wonnen en behouden hun kans op een plaats in het hoofdtoernooi. Het kwalificatietoernooi telt 32 deelnemers, die zijn verdeeld in vier secties van acht spelers. De vier sectie winnaars plaatsen zich voor het hoofdtoernooi, dat morgen begint. Fred Hem mes behaalde na drie uur spelen een verrassen de overwinning op de Amerikaan Arminstead Neely: 7—5, 5—7, 10—8. Martin Koek had wei nig moeite met de Zuidafrikaan Robert van 't Hof en won met 64, 60. De belangrijkste uitslagen: eerste ronde: Hem mes (Ned.)—Neely (VS) 7-6, 5—7, 10-8, Ed wards (Aus.)Hornman (Ned.) 60, 63, Drys- dale (GBr)—Fok (Ned.) 2—6, 7—5, 6—4, Kande- ral (Zwi)—Laudin (Ned.) 7—5, 6—3, Ocleppo (Ita>—Visscher (Ned.) 6—3, 63, Koek (Ned.)— Van het Hof (Zaf) 6-4, 6-0. WEST-BERLIJN Huub van Boekei en John Riethoven zijn in West-Berlijn Europees jeugd kampioen tennis - jongens tot en met 16 jaar - in het dubbelspel geworden. In de finale versloegen ze Marc Albert en Bas Vletter met 6—4, 6—3. In het enkelspel van deze leeftijds groep verloor Marc Albert in de finale van de Fransman Noah. De setstanden waren 1—6, 2—6. Mariette Pakker en Marcella Mesker ver loren de finale meisjesdubbelspel - tot en met 18 jaar - van de Britse combinatie Cobbs/Coop- er met 67, 26. GSTAAD Raul Ramirez (Mex.) heeft giste ren het Grand Prix tennistoernooi gewonnen. In de finale versloeg hij Panatta in vier sets. Bij de dames ging de titel naar Gurdal (Bel.). In Baastad won Zugarelli (Ita) eenzelfde toer nooi door Barazzutti (Ita) te verslaan. Tomano- va (Tsj.) veroverde de titel bij de<James. Engeland won gisteren van Frankrijk in de halve finales voor het Davis Cup toernooi. Joe Garcia bereikte er op een eenvoudige wijze de finale door. De bebaarde Amerikaan verkeerde zaterdag inderdaad in behoorlijke doen, want ook vóór de blessure van Palin had hij met verdienstelijk spel de wedstrijd gedicteerd. Louk Sanders leek het in de halve eindstrijd aanzienlijk moeilijker te krijgen tegen Wou ter Fok. De laatste slaagde er in de eerste set met 6-4 naar zich toe te trekken, waarbij zijn agressieve spel de doorslag gaf. Fok kon dat niveau tegen een in de tweede reeks wat gedege- ner opererende Sanders niet handhaven. De Nederlandse kampioen onderstreepte dat met tweemaal 6-2. De finale in het damesenkelspel ging tussen Elly Vessies en Tine Zwaan overwinning van Elly Vessies was goed voor 850 gulden. De eindstrijd Sanders-Garcia werd een wat teleurstellende aangelegenheid. Hoewel Garcia zijn spel ten opzichte van vorig jaar wat heeft aangepast hij gaat wat meer met overleg te werk in plaats van het alles-of- nietsprincipe te hanteren bleek hij tegen Louk Sanders niet opgewassen. De Nederlandse dienstplichtige militair, die door zijn superieu ren ruimschoots in staat wordt gesteld het racket te hanteren, bracht binnen een uur zijn op ponent op de knieë. De setstan den waren 6-3 en 6-2. Louk Sanders toonde met zijn optreden op dit moment, zo kort voor het Melkhuisje, in goede vorm te zijn. Hoewel hij op Pa rijs en Wimbledon na dit jaar louter binnenlandse toernooien speelt constateert hij nog steeds progressie. „Ik ga nog steeds elk jaar een beetje vooruit", vertel de hij. „Natuurlijk zou het beter zijn als ik meer in het buiten land uitkwam, maar dat kan ik niet verantwoorden tegenover mijn baas. Daarom moet het maar op deze manier". Eén ding is in ieder geval zeker: met zijn reeks overwinningen (vorige week Tilburg en nu duj veningen) en de mogelijk in de nog komende toer 'in Deventer, Zeist en Noc zal de Oegstgeestenaar komsten uit tennis nog 1 lijk opvijzelen. Sanders li teren op de Mets een l van 1500 gulden in on! nemen voor zijn zege enkelspel. Wat minder Elly Vessies deed een wi 9is' der grote greep in de j SP£ pot. De Beverwijkse vei de 850 gulden met haar tri1 er de finale op Tine Zwa; scl verrassend de eindstrij zul bereikt door de Britse A 9e' Lloyd in drie sets uit te s wa len. In de ontmoeting tej 9& ly Vessies, die Trudy 1 nai had geëlimineerd, kreej ,oe Zwaan geen enkele kans 9e| surprise. Zij werd voorh a,ti in variatie, vastheid en Ro snelheid door baar opp da! overtroefd. Dat leverde re( standen van 6-2, 6-3 op. hu FRANK WER eei Uitslagen: heren: halve i als Sanders-Fok 4-6, 6-2, 6-2; i 9e (VS)-Palin (Fin) 6-3, 4-1 U «e trokken. Finale: Sanders-! en 6-3, 6-2. Dames: halve I de Zwaan-Lloyd (Eng) 4-6, 6 La Vessies-Walhof 3-6, 6-3, 9'' nale: Vessies-Zwaan 6-2, (j an Herendubbel: halve I he Sanders/Hemmes-Mukerj( m' Nunna (Ind) 6-2, 6-4, Sim! ga Garcia (VS)-Callaghan/Rö (Aus) 4-6, 6-3, 6-2. Finale^ mes/Sanders-Simmons/Gi 6-4, 3-6, 6-0. Gemengdd halve finales: Seeman/r (VS)-Salome/Hemmes 6-3 I Zwaan/Fleury-Whitfield/C han (Z-A/Aus) 6-4, 7-6. Zwaan/Fleury-Seeman/P« I 6-4,7-6. Een moment uit de strijd in de 350cc klasse, welke werd gewonnen door Allan North, die gevolgd werd door Charlie Williams, Tom Herra en Patrick Fernandez.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 10