Doorgaand verkeer wordt rond kern Nieuw Vennep geleid Behoefte aan stichting voor jongerenwerk VOOR OPENSTELLING WEG S 20 Rustige dag tennistoernooi Hillegom LAATSTE CONCERT j FRANS JONGENSKOOR PIERROT BB zorgt voor water in Stompwijk VttiJUüLr o JU Lil i! HILLEGOM. De vierde officië le speeldag: van het open Hille- gomse tennistoernooi werd ge- kenmerkt door een volledig ontbreken van strijd of verras- j singen in de hogere regionen. Slechts in D een onverwachte uitslag: de eerste geplaatste I Wim EItrop werd na harde i strijd door Walther de Hart met j 26 6—4 64 gewipt. In het herenenkelspel B werden l slechts twee partijen afgewerkt, I die beide volgens de verwach- tingen verliepen. Bob van Over- beeke had nu slechts twee korte sets nodig, waar hij twee weken I geleden in Sassenheim nog drie zware sets voor moest knokken. j Benjamin Ruysenaars werd met 6—2, 6—1 uit het toernooi gesla- j gen. Hiermee plaatste Bob zich j als eerste voor de halve finales. Nog minder games had Nico Tuyn nodig om Anne Jan van der Meer een nederlaag toe te brengen. (61 6—1). Bij de da- j mes had Els Kales geen moeilij ke dag. Bernadette Tombroek kwam niet verder dan drie ga mes (61 62). De herendubbel leverde een ma- rathonpartij op. Arnold en Her man van der Capellen hadden de grootste problemen met het C-duo Henk Meyer/Jan Brandt I Corstius. (64, 3—6, 8—6). Om dat hun volgende tegenstanders zich terugtrokken, hebben Her man en Arnold zonder te spelen de halve finale bereikt. Dick Hylkema en Wim van Eeden I rekenden vlot met Bob Bijleveld en Pieter Verdegaal af: 62 6-4. Henk Meyer bereikte in C de kwartfinale. Ook Anne Jan van der Meer plaatste zich na een moeizame 7—5 7—6 zege op Fred Maas bij de laatste acht, evenals Pieter Verdegaal, die Han Bos overtroefde. De vier geplaatsten bij de C-da- mes speelden zich alle in de kwartfinales. Bij de D-dames zijn zelfs de laatste vier bekend. Annette Karl, Tineke Rozema, Rosemarie Verdegaal en Esther Koenders mogen hier uitmaken, wie met de prijzen gaan strij ken. CARL ADAMSE Hotel-Restaurant 'De Vriendschap MIENING 25 TEL 01715-1289 ZOETERWOUDE Spec, gelegenheid voor het gever van bruiloften, recepties en partijen. OOP RECHTSTREEKS U ORGEL OF PIANO IN BODEGRAVEN Centrum van fabrikage imDort en verkoop van Hoog lol Laag MOSTERT Verhuist U graag auto huren iracM-, beitel- en pen.wagens St. Aagtenstr. 10-14' Tel. 071-125709 b.9.9.153627 Dagelijks geopend van 8.00-22.30 uur i (Van een onzer verslag gevers) NIEUW VENNEP Provinciale Waterstaat en de gemeente Haar lemmermeer hebben de verkeersgroep Nieuw Vennep, een afdeling van de dorpsraad, toe gezegd dat voordat de verkeersweg S 20 wordt opengesteld, in het dorp diverse verkeersmaatre gelen worden genomen. Deze maatregelen zijn erop gericht dat het doorgaande verkeer geen gebruik maakt van de Zuider-, Wester- en Oosterdreef, waardoor, vanwege de enorme ver keersstroom, de wijk Linquenda en het nabij gelegen oude dorpsge deelte in een isolement zouden geraken. „Nieuw Vennep is het slach toffer geworden van slecht doordachte plannen van de provincie Noord-Holland", verklaart de heer Wolf van de verkeersgeroep Nieuw Ven nep, die het liefste ziet dat de S 20 maar direct wordt door getrokken naar de Zeeweg, tussen Noordwijkerhout en De Zilk. Hij wordt hierin ge steund door wethouder Hoff mann van de gemeente Haar lemmermeer. Het doortrekken van de S 20 is niet mogelijk omdat de provincie geen geld beschikbaar heeft". Het zal nog wel een jaar of tien duren, voordat de weg wordt doorge trokken". vermoedt de heer Wolf: „Hel enige voordeel dat de weg ons mogelijk oplevert is dat eindelijk eens begonnen zal moeten worden met de re constructie van de brug op de kruising Hool'dwegen-Venne- perweg. Op de brug kunnen Wa ssenaarse actiegroep naar gemeente: (Van onze correspondent) WASSENAAR De onlangs opgerichte actiegroep „Time- Out" dringt er bij de gemeente Wassenaar op aan dat er een stichting wordt gevormd die belast wordt met het organise ren van activiteiten voor de jeugd vanaf onge\eer 14 jaar. De actiegroep dringt er verder op aan dat een ontmoetingscen trum voor jongeren wordt ge vestigd in de boerderij van de heer Bos in het plan „Ter Weer". De boerderij is eigendom van de gemeente, maar wordt nog be woond door de heer Bos. De actiegroep wil dat een jeugdcafe wordt geëxploiteerd op niet- commerciële basis. Tegen de ge ringe mogelijkheid voor de jeugd om te recreëren zijn de SASSENHEIM Het Franse jongenskoor „Les Petits Chanteurs de Versailles" sloot gisteravond de toernee door de Bollenstreek af met een concert in de St.-Pancratiuskerk in Sassenheid. De reeks concerten kende een succesvol verloop, hoewel de publieke belang stelling door de tropische temperaturen nogal wisselend was. Veel publiek was er in Noordwijkerhout en De Zilk: de opkomst in Sassenheim .was gisteravond redelijk. Onder de aanwezigen was ook burgemeester Kret, die zichtbaar genoot van de koorzang in latijn en frans. Het koor hoopt over enkele jaren weer naar de Bollenstreek te komen. laatste jaren al diverse actie groepen in het geweer gekomen. De verminderde activiteiten voor de jeugd zijn vooral te wijten aan de geringe activitei ten van de stichting „De Brug". Nu bestaat behoefte aan een ruimte waar een jeugdcafé. praatgroepen e.d. kunnen wor den ondergebracht. Enkele maanden geleden heeft een tweetal commissies uit de gemeenteraad zich beziggehou den met de problemen van het jeugd- en jongerenwerk in Was- I senaar. De leden van die com- i missie meenden dat een zekere terughoudendheid betracht moet worden bij het doen van nieuwe investeringen in het voormalige politiebureau, dat j door de stichting „De Brug" wordt' gebruikt. Het gevolg van deze terughoudendheid was dat het bestuur van „De Brug" per 1 juli aftrad en dat de stafmede werkers per 1 augustus zijn ont slagen en dat de huur van het gebouw is opgezegd. De commissie onderwijs behan delt in haar eerstkomende bij eenkomst een nota over het jeugd- en jongerenwerk in Was- Aarhus Pipegarde De heer Wolf bij de S 20 twee vrachtwagens elkaar am per passeren. Misschien wor den de plannen die actiën jaar bestaan voor de reconstructie van deze brug, toch nog uitge voerd." Het verkeer wordt nu nog door de kom van het dorp geleid, over verkeerswegen die al bestonden toen Nieuw Ven nep nog geen 6000 inwoners telde, terwijl er nu ongeveer 14.500 mensen wonen. Wethouder Hoffmann: Er zijn nog meer problemen rond de S 20. In verband met de aan leg van de Schiphollijn zal een viaduct over de spoorweg moeten worden gebouwd. Ver der bestaan plannen om de rijksweg 44 (van Wassenaar naar de rijksweg 4) te verleg gen langs de Schiphollijn, loodrecht op de S 20. Hierdoor wordt het knelpunt bij de overloop van de rijkweg 44 in rijksweg 4 weggenomen, waar door het mogelijk is een afslag richting Rotterdam aan te leg gen. Automobilisten moeten thans via Roelofarend.sveen naar Rotterdam. Momenteel is hierover overleg gaande tus sen de provincie en de Neder landse Spoorwegen." Volgens de heer Wolf gaat de S 20 - het stuk tussen Rijks weg 4 en de Hoofdvaart - pas open als verzekerd kan wor den dat het verkeer niet an ders dan via de geplande route haar weg vervolgt. Zoniet, dan zal de S 20 met opengesteld worden. Nieuw Vennep zal in ieder ge val in de komende jaren belast blijven met grote hoeveelhe den doortrekkend verkeer. Pas sinds 1975 wordt in deze plaats hard gewerkt aan de verbetering van de verkeers- circulatie en zijn plannen in voorbereiding om diverse we gen grondig te reconstrueren. Tot 1975 waren veel wegen eigendom van het polder- schap, dat - volgens de heer Wolf - liever zag dat de wegen grintpaden bleven. Het tracé van de S 20 kruist de Hoofdweg - Oostzijde. Het gedeelte tussen de S 20 en de Zuiderdreef wordt verbreed van circa 5,5 naar 9 meter. Op de krusing Hoofdweg - oost en Zuiderdreef worden verkeer slichten geplaatstdie het ver keer zo zullen regelen dat een voorkeursroute ontstaat langs de Venneperweg en, waardoor het verkeer niet langs de dre ven richting Hillegom rijdt. De auto's gaan rechtdoor en slaan pas verderop af naar de Ven neperweg. Het verkeer uit de richting Hillegom wordt via een uitvoegstrook op de Ven neperweg over de Hoofdweg - west geleid en wordt gedwon gen ter hoogte van de Zuider dreef over te steken naar de Hoofdweg - oost om vervol gens naar de S 20 te rijden. Vrachtwagens mogen niet rij den op de Zuider- en Westër- dreef. Verder worden op de Westerdreef en op de Hoofd weg - oost ter hoogte van de Kerkstraat, door verkeerslich ten beveiligde, voetgangers oversteekplaatsen aangelegd. Door het verkeer op deze wij ze te reguleren hopen de diver se instanties dat de wijk Lin quenda en het oudere dorpsge deelte niet door een enorme verkeerstoevloed van de kern van het dorp - waarin geves tigd het winkelcentrum - wor den gescheiden. NOORDWIJK Ongeveer 50 Deense meisjes van harmonie-or kest Aarhus Pipegarde" hebben gisteravond op de Koningin Wil- helminaboulevard een indrukwek kende muzikale show gegeven Het harmonie-orkest is inmiddels bekend in heel West-Europa. De meisjes wonnen enkele jaren ge leden het wereldmuziekconcours m Kerkrade. In 1967 maakte het orkest een 5 weken durend toer nee door de USA en Canada. De Deense dames moesten ook hier concurreren met vijftig andere groepen, maar veroverden toch de eerste plaats. HET HUIS VAN GESCHENKEN MAARSMANSTEEG 14 TELEFOON 121293- LEIDEN „G«ro - Royal Albert Arzberg - Zwleael Makkum - Ravell en 1001 andere ga«ch«nk0n Touringcars bestellen BOVO TOURS BELLEN Modern materiaal 17.54 personen. Concurrerende prijzen Bovo Tours 01713-2959-2612 Roelofarendsveen Minister kwam even kijken LEIDSCHENDAM/STOMPWIJK Minister mr. W. F. de Gaay Fortman heeft gisteren Leidschendam en Stompwijk bezocht om eens te zien hoe de plaatselijke afdelingen van de Bescherming Bevolking de agrariërs helpen met de bestrijding van de droogte op de gronden. Van de 700 spuiten waarover de BB beschikt, zijn er thans in ons land 500 in werking. Tezamen hebben deze spuiten een capaciteit van rond één miljoen liter water per minuut. Na zijn bezoek betuigde de bewindsman zijn grote waarde ring voor de inspanningen van de BB om in alle delen van het land zoveel mogelijk tegemoet te komen aan de nijpende behoefte aan water. Zoetei-woude De samenwerk ing tussen de tafeltennisvereni gingen NSSS (Noordwijker- j hout), DOCOS (Leiden). TOV (Noordwijk) en PIT'54 (Zoeter- woude) die er reeds enige tijd bestaat o.m. bij de training van talentvolle jeugd krijgt nu ook gestalte bij het gezamelijk orga niseren van kampweken. De tenten worden opgeslagen in het Brabantse Maarheeze. Er gaan twee groepen welke ingedeeld zijn naar leeftijd. De eerste groep in de leeftijd van 10 t/m 14 jaar vertrekt morgen om 12 uur vanaf de GroenoordhaJ en de tweede groep van 15 t/m 17 jaar volgende week. Er zijn in I totaal 12 leiders beschikbaar 1 terwijl er daarnaast nog een aparte kookstaf is. Strandloop Haak-Novo Honderdvijftig deelnemers telde gisteravond de eerste van een se rie strandlopen die worden ge houden door de Noordwijkse vol leybalvereniging Haak-Nova. De deelnemers hadden de keus uit het hardlopen van vier of acht ki lometer. Onder de wedstrijdlopers bevonden zich onder meer leden van de sportverenigingen De Spartaan en NSL. Wethouder Ted Jansen loste bij het beginpunt voor de post van de strandpolitie het startschot (zie foto) waarop de lopers richting Katwijk verdwe nen. De vier kilometer werd ge wonnen door Philippo. De eerste dame op deze afstand was Jac queline Lindhout. De acht kilome ter werd gewonnen door A. van der Niet bij de heren en Corry van der Meer bij de dames. De jongste deelnemer aan de acht_ ki lometer was Milco Bruinings (8)

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4