Geslaagde ,,truc" veteraan Delisle overschaduwd door noodlot Thevenet PRONK KREEG GELUK ommans Plantsoenendienst wil KNVB vragen om uitstel competitie NEGATIEVE HATTRICK VOOR KICK LANGEWEG ZOETEMELK MOET ALLES OF NIETS GAAN SPELEN TOUKELANTUNEN Ei/üi i TIPS VOOR DUINDIGT Nederlanders zwak in IBM-toernooi LiÜlDöii CUUKAWT PAGINA 11 VIS1Ë EX-VEDETTE JAN JANSEN „Het grenst aan het ongelooflijke, wat ik gezien heb". Jan Jansen, tot nu toe Nederlands enige winnaar van de Tour de France, roept dat vol verbazing uit. „Het is toch te gek. dat een man van ver over de dertig als Raymond Delisle de gele trui kan pakken. En als ik zie dat een Poulidor ook constant van voren rijdt, en dat Lopez Carrill kan uitblinken, dan vraag ik me wel eens af: Waar zijn we mee bezig, dat die volgens wielerwetten oude maimen zo kunnen vlammen? Echt. zoals de tour zich nu ontwikkelt zijn er zeker nog vijftien coureurs die hem kunnen winnen. Zelfs een Freddy Maertens hoeft in een niet zo lastige rit in een goede ontsnapping te zitten en dan heeft hij het geel terug". Jan Jansen, snapt de tactiek van Lucien van Impe en Joop Zoetemelk niet. Natuurlijk mag Delisle de etappe best winnen maar dat zij toestaan dat hij meer dan zes minuten pakt. vind ik onbegrijpelijk. Van Impe had ais drager van de gele trui in de laatste kilometers de koers op zijn schouders moeten nemen". „Hij had het tempo moeten bepalen. Maar Van Impe zat maar een beetje te kijken. Het is natuurhjk een zeer linke streek van ploegleider Maurice de Muer om Delisle naar voren te schuiven. Iedereen let op Thevenet maar nu pakt Delisle de trui". „Voor Joop Zoetemelk wordt het tijd dat hij alles of niets gaat spelen. Als hij namelijk zo doorgaat dan wordt hij weer tweede. Joop zal er voor moeten zorgen, dat hij minstens anderhalve minuut voorsprong op Van Impe heeft als volgende week de Puy de Döme beklommen moet worden. Dat is een stukje klim van vijf kilometer dat helemaal op het lijf van Van Impe is geschreven Bert Pronk trots met zijn herstel, dat hij overigens had aangekondigd. PYRENEES 2000 - In Pyre nees 2000 heeft Bert Pronk gelijk gekregen. Woensdag zei hij: „Een dag rust zal me goed doen. Daardoor kom ik over mijn inzinking heen". Tijdens de twaalfde etappe handhaaf de Bert Pronk, die het in de Alpen zo moeilijk had, zich gemakkelijk tussen de groten in het peloton. Hij reed zelfs zo goed dat hij aan de voét van de laatste berg wilde demarreren. Hen- nie Kuiper die de hele dag bij hem in de buurt reed. hield hem tegen. „Wacht tot de laat ste vijf kilometer", zei Kuiper, „aanvallen in de laatste stuk is veel beter". Pronk wachtte geduldig af, spaarde zijn krachten en sprong vijf kilometer voor het einde met Conati en Pollen- tier, uit het peloton en ver overde zeer trots de vierde plaats. Jammer, dat er al een paar weg waren", zei een toch gelukkige Pronk, „anders had ik de etappe misschien gewon nen. Nu geloof ik ook dat ik op de Puy de Döme van me kan doen spreken". Ziek De vermoeidheid en het wisselende weer begint veel renners in het peloton parten te spelen. In de dalen is het vrij warm, op de toppen van de Cols is het koud. Daardoor heeft gisteren het peloton opnieuw vijf renners verloren, die ziek en uitgeput in de bezemwagen stapten. Pillen Door het wisselende weer is ook Jan Raas. kampioen van Nederland op de weg, ziek geworden. Raas passeerde in Pyre nees 2000 wankelend de finish. Hij heeft een voorhoofdsholte- ontsteking opgelopen en had de nacht daarvoor niet kunnen slapen„Ik heb van de dokter onderweg steeds pillen gekregen vertelde hij, „en als deze toestand niet verandert, zie ik het niet zitten dat ik Parijs bereik". Aad van den Hoek (wondkoorts) kwam weer als een der laatsten binnen. Zekerder Voor de Zwitser Iwan Schmid, die opgenomen is in de Flandrta- ploeg. betekent deze Tour een laatste proef alvorens hij de belangrijkste beslissing neemt of hij als beroepsrenner poor het leven wil gaan. dan wel als verzekeringsinspecteur te gaan werken. Schmid heeft van zijn firma, een assurantiemaatschap pij, twee maanden verlof gekregen om zijn talenten op de fiets in de Tour definitief te beproeven. Met het oog op zijn plaats in het algemeen klassement: met een achterstand van omstreeks een uur: ,JDat maakt de keuze voor mij niet zo moeilijk meer". „Ik denk dat ik toch voor die baan als inspecteur zal kiezen, dat lijkt mij zekerder". Wanhoop Luis Qcana, winnaar van de Tour drie jaar geleden, heeft geen' hoop meer dat hij nog ooit zijn topvorm van 1973 zal bereiken. Ocana: „Ik ben teveel ziek geweest, de motor is kapot". Toch rijdt Ocana door, de wanhoop nabij, maar hij moet wel. Want zijn firma Superser heeft al besloten om de kopman geen nieuw contract voor 1977 te geven en nu moet Ocana maar zien dat hij het volgend jaar bij een andere ploeg onder dak komt Lucien van Impe heeft van een Spaanse firma een aanlokkelijk aanbod gekregen. ,Jk kan er mijn salaris bijna verdubbelen", vertelde hij gisteren, ,jnaar toch doe ik het niet, want dan moet ik ook de ronde van Italië rijden en daar voel ik niets voor. PYRENEES 2000: Het noodlot, dat in de geschie denis van de Tour vaak een rol heeft gespeeld, sloeg driehonderd meter voor de eindstreep in Py renees 2000 toe. Het was er de oorzaak van, dat deze eerste dag in de Pyreneëen voor Joop Zoetemelk en Lucien van Impe uiteinde lijk toch nog winst ople verde. Duizenden toe schouwers op de bergtop drongen te ver op, zodat de renners nog slechts een 'smal pad werd gelaten, waarop zij voor de ere plaatsen moesten sprinten. Twee coureurs raakten daardoor in elkaar en kwamen te val. Zij sleur den in hun val Freddy Maertens mee en Ber nard Thevenet. De Franse favoriet nummer een tui melde voor de derde keer in deze ronde van zijn fiets. Ditmaal liep hij geen verwondingen op, maar hij leed wel aanzienlijk tijd verlies, 25 seconden, waar door zijn achterstand in het algemeen klassement op Van Impe en Zoete melk is gestegen tot meer dan twee minuten. Het was daarom dat ploeglei der Maurice de Muer met ge mengde gevoelsn toekeek hoe Raymond Delisle, de luitenant van Thevenet, in de gele trui werd gehesen na een geslaag de vlucht van ongeveer hon derd kilometer. Van Impe had niet op de demarrage van De lisle gereageerd. „Ik volgde de instructies van mijn ploeglei der Cyrille Guimard op. die gezegd heeft: alleen als The venet, Zoetemelk of Galdos Raymond Delisle maakt aanstalten zijn armen in de lucht te steken. Het mag na de geslaagde solo. weggaan, moet je mee. Laat de anderen maar ontsnappen, want wij hebben, nu eenmaal geen ploeg om de wedstrijd te controleren en als je al het werk alleen opknapt, geef ik je nog drie dagen en dan stort je in elkaar". Geen held Van Impe maakte zich niet ongerust over de ontwikke ling. Delisle is geen man, die de ronde kan winnen", zei hij, „overmorgen in Saint Lary is hij er niet bij. En in het tijd rijden is hij ook geen held. Waarom zou ik me dus zorgen maken"? Joop Zoetemelk reageerde minder laconiek. Met een strak gezicht reed hij na het passeren van de finish meteen door naar zijn hotel. Met Jean Nelissen in de Tour Kwaad Het peloton, waafin de renners op elkaar letten. Niet op Delisle. Rechts Raymond Poulidor, links Hennie Kuiper en in het midden Joop Zoetemelk. Truc De slimme Maurice de Muer, die destijds ook Jan Jansen naar grandioze successen voerde, had de situatie rond Van Impe goed begrepen. Hij smeed een snood plan en werd daarbij geholpen door de weersomstandigheden. Vanuit de bergen woei een harde wind, de mistral, naar zee. En het parkoers mocht werkelijk ideaal genoemd worden voor een „truc", zoals de Fransen hun taktisch spel noemen. Na dertig kilometer begon de ploeg van De Muer aan het slopen van de vesting Van Impe. De Franse kampioen Guy Sibille sprong uit het pe loton weg. Hij kreeg maar liefst vier ploegmakkers mee. waaronder Thevenet zelf. Zoetemelk en Van Impe zagen het gevaar en gingen mee. Het werd een veldslag, die 25 kilo meter duurde. Eerst na de beklimming van de col Aussières begon het geyecht goed. Eerst ontsnap ten enkele minderde goden en toen plaatste Maurice de Muer zijn tweede aanval. Hij gaf het teken aan Delisle én hij verliet het peloton. Van Impe zag hem gaan, maar bleef zitten, zo luidden immers zijn orders. Delisle bleek - en dat was het geluk voor De Muer - in een geweldige vorm te steken. Hij achterhaalde alle ontsnapte renners, duldde een poosje het gezelschap van de Spanjaard Menendez, liet toen ook deze achter om aan een indrukwek kende vlucht te beginnen, die bij de finish zou eindigen in een etappezege met een voor sprong van maar liefst 6 minu ten en 58 seconden op Van Impe. De kleine Belg moest zijn gele trui, die hij zo trots vanaf de eerste Alpenetappe gedragen heeft, afstaan aan de Fransman. Daar reageerde hij even later boos. „Ik ben kwaad op Van Impe", zei Zoetemelk, „hij moest toch die trui verdedigen en hij liet plotseling alle werk door mijn ploeg opknappen." Op zijn beurt slingerde Gui mard, de ploegleider van Van Impe Zoetemelk de meest hef tige verwijten naar het hoofd. „Weet je wanneer Zoetemelk rijdt, als het al lang te laat is. Zo is Poulidor ook. Die veran der je toch niet meer. Ja, ze hebben even op kop gezeten, maar toen was Delisle al bin nen." Zoetemelk beschouwt de nieuwe situatie met als nade lig. „Ik heb weer een seconde op yan Impe gewonnen. En Delisle? Ach, ik zie hem niet in staat om die trui te verdedi gen. Belangrijker is dat The venet kostbare tijd verloren heeft." En zo reed vandaag Raymond Delisle, een vete raan van 33 jaar, voor het eerst in zijn leven in de gele trui, op weg naar Saint Cyau- dens. De favorieten heeft hij niet kunnen verontrusten, zij slaan weer toe. EN MAAR KLIMMEN 10JULI.14eET.J39 km SLLARY Porhllon Peyr^swnJe Boqrteres 1 1308m f 1563/r - 93km y SPANJE Van kilometer tot kilometer PYRENEES 2000 - In Port Barcars startten 104 renners voor de twaalfde etappe over 205,5 kilometer naar Pyrenees 2000. Battaglin was al naar huis. 25 km.: Bij sterke tegenwind valt peloton in drie stukken na aanval van Sibille en Danguil- laume, vooraan verzamelen zich alle kanshebbers. 43 km.: Maertens wint sprint sprintklassement voor Delepine en Osler. 54 km.: Eerste twee groepen smelten sam^n. 91 km.: Doorkomst op de Col d'Aussieres, derde categorie: 1. Bellini 2. Osler, 3. Matins, 4. Kuiper op 23 seconden, 5. Van Impe in de afdaling gaat Legeay er vandoor. 116 knu Legeay heeft twee minuten voorsprong. Delisle enkele anderen zetten ach tervolging in. 129 km.: Aan de voet van de Col de Jau heeft Legeay 2.30 vooréprong op Perret en iets meer op Delisle en Menendez. 138 km.: Doorkomst op de Col de Jau. Tweede categorie: 1. Delisle, 2. Perret en Menendez op 1.40, 4. Legeay op 2.05. 163,5 km.: Delisle die steeds meer uitloopt op peloton wordt achterhaald door Me nendez en Legeay. 174 km.: Legeay moet Delisle en Menendez laten gaan. 195 km.: Menendez, die nooit op kop reed, moet Delisle la ten gaan. 205,5 km.: Delisle wint de twaalfde etappe en neemt de gele trui over van Van Impe. Uitslagen yrenees 2000 in 6 uur, 47 minuien :onden. 2. Menendez (Spa-Velez) Panizza (lla-Chiappano) op 5.14. 6.24. 5. Oriessens) op 6.26. 6. Conati (Ita-Chi, op 6.47. 7 Zoetemelk (Ned-Caput) ss; (Spa-Saura) Chiappano) op 6.58. 10. Poulidor (Fra-Capul z.t. 11. Torres (Spa-Velez) 6.54.30. 12 Van Impe (Bel-Guimard) z.t.. 13. Kuiper (Ned-Post) z.t., 14 Riccomi (Ita-Chiappano) z.t15. Ocan; (Spa-Saura) z.t16. Lopez-Carril (Spa-\ z-L. 17 Galdos (Spa-Velez) z.t. 18 M (Por-Velez) 6 54.38. 19. Martin (Fra-Guii jpra^jpj|) enge N 62. 1 (Ned-Post) 7.06.Ö6, 63. Tabak (Ned-Driessen: z-t., 68 Knetemann (Ned-Post) z.t. 73. Vi (Ned-Caput) z.t.. 74 Raas (Ned-Post) z.t Van den Hoek (Ned-Post) 7.16.55. Algemeen klassement: 1. Delisle (Fi Muer) 67.27.23. 2. Van Impe (Bel-Guimard) op 2.41. 3. Zoetemelk (Ned-Caput) op 2.47. 4. Poulidor (Fra-Caput) op 4 17, 5 Galdos (Spa- Velez) op 4.45, 6. Thevenet (fra-Oe Muer) óp 4.53. 7. Bertoglio (Ita-Fontana) op 5.58. Pollentier (BePDriessens) op 6.11. 9. Kui| (Ned-Post) op 717. 10 Martins (Por-Velez) op 7.45. 11. lopez-Caml (Spa-Velez) op 7.59, 12. Baronchelli (Ita-Chiappano) op 8.11. 13 Bell (Ita-Chbon) op 9.00. 14 Maertens (Bel-On. sens) op 9.01, 15. Riccomi (Ita-Chiappano) op 9.18. 16. Pesarrodona (Spa-Velez) op *1.19.1 (Ned-Caput) op 1.02 58, ö8. karstens (Necwost) op 1 19 58. 95 Raas (Ned-Post) op 1.32.04. 96 Tabak (Ned-Dnes- sens) 1.35.19. 96. Van den Hoek (Ned-F op 1.40.23. Puntenklassement: 1. Maertens (Bel) 150 ten. 2 Esclassan (Fra) 81. 3 Gavazzi (Ita) 78. 4 Kuiper (Ned) 63. 5. Delisle (Fra) 45. Zoetemelk (Ned) 43. Dagploegenklassement: 1. Oe Muer 2. Velez 2041.31. 3. Chiappano 20. Saura 20.43.29. 5. Guimard 20.43.39. 10. Post (Pronk. Kuiper en Kneteman) 20.54.32 203.03.13. 2. Velez 203.06 203.07.34. 4. Saura 20312 29 203.17.08. 10. Post 203.59.45. 'an onze sportredactie) EN HAAG De 21 dra- 'ers van de Zaanse eigenaar Meijn, die vorige week ïanftlotseling bij trainer pikeur tsnfran de Leeuw uit training iverden gehaald, zijn onder- v»i%èbracht bij Gerard Gom- se<wans. Gommans was tot 1 inVoor kort pikeur aan de te Stallen van trainer Jan de Leeuw en is nu als zelfstan dig trainer begonnen. lij gaat de paarden trainen Renswoude. Dinsdag avond beleeft Gommans zijn ïerste optreden met de „top- van Stal Meijn, de Mer jarige merrie Speedy polita - de snelste in ons - en Worthy Dean. Bei- We paarden komen aan de jstart in de Grote Benelux- prijs in Hilversum. Jan Wa- 'feenaar zal op de sulky plaatsnemen achter Speedy [Volita en Gerard Gommans ftchter Worthy Dean. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De aanhoudende droog te stelt de afdeling onderhoud sportvel den van de gemeentelijke plantsoenen dienst van Den Haag voor grote proble men. Zoals de zaken er nu voor staan, heeft de plantsoenendienst de vereni gingen verzocht de trainingen voor de komende week op te schorten of in ieder geval niet op de velden te trainen. De heer Verhagen: „Het afkeuren van velden blijft voor ons altijd een moeilijke zaak. Er is met de KNVB overleg geweest over vorst, regen en sneeuwval, maar nog nooit over droogte. Als het weer zo blijft zal van ons waarschijnlijk het verzoek uitgaan de competitie een maand uit te stellèn. Voorlopig blijft het afwachten. Gras kan er "wel erg dood uitzien maai* met een paar dagen regen kan de hele boel toch weer groen zijn. Over twee weken is het volle maan, de kans op een wijziging in het weertype is dan het grootst. Wij doen ons best de zaak zo goed mögelijk in orde te brengen, maar de ervaring leert ons dat je als mens machteloo staat tegenover de natuur. Er is geen sproeien meer aan". (Van onze sportredactie) DEN HAAG Zowel zaterdag middag (14.30 uur) als zondag middag (13.30 uur) zijn er ren nen en draverijen op de Wasse- naarse renbaan Duindigt. De tips voor zaterdag: GRACE HELENPRIJS: Alpha Rousse, Orion en Jessy Jinks. LADY PEPPERPRIJS: Allen- town, Fair's Swallow en Our Lass. LADY VALENTINEPRIJS: Moon River, Bartho en Bona Fide. HILVERSUMPRUS: Nappie, Noel en Ons T. HOOGKARSPELPRIJS: Nike Volann, Master Voorne en Mac Record. HOOGENVEENPRIJS: Nina, Miraldo K en Maja Roodnoot. HILVARENBEEKPRIJS: Nita P, Nanko Buitenzorg en Leone Be HAARLEMPRIJS: Neelijan, Morning Star en La Kolo. HARDENWIJKPRIJS: Kiry van Ursem, Kid Gold O en Leos H. HUMMERLOPRIJS: Makore du Bois, Lassie en Leen d' Aster. De tips voor zondag: BIERLAPPRIJS: Marisca Han over, Norlanda en Nina Spen cer. KIJFHOEKPRIJS Nozem D Oriente en O Quinio. GRANZENHOEKPRIJS: Maru- pa du Bois, Mae West en Mon Ami. KIEVISDUINPRIJS: Naron Buitenzorg, Mark Anjo en Leon van IJmuiden. BLANKENBURGPRIJS: Kalief R, Lola Hollandia en Januska D. RIJKSDORPPRIJS Massel T., Jupiter D en Iron WAALSDORPPRUS: Monty Buitenzorg, Joke en Kolja T. LAUREADEPRIJS: Anfry Bri gade, Ebeltoft en High Tree PRIJS VAN DUINDIGT: Elder Statesman, Priestlaw en Lady Wiepke. GERABHERPRIJS Lofty Dreamer, Flying Jinks en Fiery. WASSENAAR Henk van der Kraats doet een aanval op de eerste plaats van trainer Tom McGarrity. Laatstgenoemde heeft 120 punten en Van der Kraats heeft door zijn succes tegen amatrice José Tijhuis nu een puntentotaal van 105. Afge lopen week kwam Henk van der Kraats tot 24 punten en José Tijhuis tot 22 punten. Voor de drie rennen van mor gen heeft Van der Kraats weer een amatrice als tegenstandster. Het is Laurence van Droogenbo- sch. De tips voor het klassement LAUREADEPRIJS: Laurence: 1. High Tree, 2. Angry Brigade, 3. Mostly Delta en outsider: La- reade. Henk: 1. Angry Brigade, 2. High Tree, 3. Jamberdeen en outsider: Ebeltoft. PRIJS VAN DUINDIGT: Lau rence: 1. Elder Statesman, 2. Priestlaw, 3. Charlie Brown en outsider Lady Wiepke. Henk: El der Statesman, 2. Priestlaw, 3. Cherlie Brown en outsider Lady Wiepke, GEREBHERPRUS: Laurence: 1. Lofty Dreamer, 2. Lavendel, 3. Selektaner en outsider; Flying Jinks. Henk: Lofty Dreamer, Se lektaner, Lavendel en outsider: Fiery. AMSTERDAM Optimisme is niet van toepassing op de pres taties van de Nederlanders in de grootmeestergroep van het IBM-schaaktoernooi. Slechts kandidaat-meester Ligterink is de hoopgevende uitzondering. Hij speelde gisteren met zwart remise tegen de IJslandse grootmeester Fridrik Olafsson en kwam daardoor op twee uit drie. Ligterink moet 6,5 punten halen. Een tweede mees terre sultaat, dat hem dan op korte termijn de FIDE-titel „interna tionaal meester" oplevert. Langeweg verloor voor de derde keer. De negatieve hattrick kwam tot stand door een neder laag tegen de jonge Engelse grootmeester Miles. Hans Böhm ging ten onder tegen Kurajica. Uitslagen derde ronde grootmeester- groep: Farago (Hong)—Kortsjnoi (Rusl) 1/2—'1/2; Sigurjonsson (IJsl>—Ree (Ned) 1/2—1/2; Langeweg (NedMi les (Eng) 0—1; Kurajica (Joeg) Böhm (Ned) 1—0; Olafsson (LIsl) Ligterink (Ned) 1/21/2; Gipslis (Rusl)Szabo (Hong) 1/2—1/2; Veli- mirovic (Joeg)—Sax (Hong) 1—0; Iv- kov (Joeg)—Donner (Ned) 1/2—1/2. Stand: 1/7 Sigurjonsson. Olafsson, Kurajica. Ligterink, Miles, Farago, Kortsjnoj 2. 8/11 Gipslis, Velimirovic, Szabo. Iv- kov 1 1/2. 12/15 Böhm, Sax, Ree, Donner 1. t6. Langeweg 0. Hoe Kick Langeweg ook peinst, het wil maar niet lukken in het IBM-toernooi. Meestergroep. Pribyl (Tsj>—Wood- hams (Aus) 10; Matera (USA)Ei- sing (O-Dld) 1—0; Gaprindashvili (Rusl)—Ciocaltea (Roem) 1/2—1/2; Tatai (Ita>-V. Baarle (Ned) 1—0; V. Wijgerden (Ned>—Suwuh (Ind) 1—0; Hartoch (Ned)—Westerveld (Ned) 1-0. Stand aan kop: 1 Tatai 3; 2/3 Pribyl. Hartoch 2 1/2; 4/5 V. Wijgerden, V. Baarle 2. De drie koplopers in het interzo nale schaaktoernooi in Manilla hebben gisteren hun posities dankzij remises geconsoli deerd. De Tsjech Hort deelde na negentien zetten het punt met Boris Spasski, terwijl Lew Po- loegajevski met zwart in 24 zet ten tegen de Argentijn Panno tot eenzelfde resultaat kwam. Henrique Mecking speelde in 21 zetten remise met de Hongaar Zoltan Ribli. Uitslagen achttiende ronde: Kavalek (VS)—Pachman (W-Dld) afg.; Panno (Arg)—Poloegajevski (Rusl) 1/2—1/2; Mariotti (Ita>—Quinteros (Arg) 1—0; Harandi (Iran)—Tan (Sin) afg.; Torre (Phi)—Gheorghiu (Roem.) 1/2—1/2; Ribli (Hong)—Meelang (Brazi 1/2—1/2; Spasski (Rusl)—Hort (Tsj.) 1/2—1/2; Tsjesjkovski (Joeg)—Biyia- sas (Can) afg.; Ljubojevie (Joe- g)—Uhlmann (O-Dld) afg.; Balasjov (Rusl)—Browne (VS) 1/2—1/2. Stand aan kop: 1. Mecking 12 (■*- 1 afg.); 2. Hort 111/2 2 afg.); 3. Poloegajevski 11 1/2 1 afg.); 4. Ribli 11; 5. Tsjesjkovski 10 2 afg 5. Panno 10; 7. Kavalek 91/2 1 afg.); 8. Balasjov 9 2); 9/10. Gheorghiu, Spasski 9 1 afg.). Bobby Fischer en de Russische grootmeester Anatoli Karpov, die Fischer vorig jaar opvolgde als wereldkampioen schaken, zijn door een Zwitsers comité uitgenodigd om deze maand in Bienna een demonstratiepartij jie komen spelen. f

Leidse Courant | 1976 | | pagina 11