Zoetemelk twijfelt niet meer WIE VERBERGT DE WAARHEID KNAU OF NOC? Hoving greep —''f- - laatste kans Revanche van Hennie Kuiper Van Impe is te nerveus Tourelan- tijnen BELANGRIJKSTE ZEGE CARRIÈRE? jlM SQAG b JUi-i D LE1DSE COURANT/. (Van onze verslaggever) Montgenèvre De tweede dag in de Alpen werd ook de dag van de revanche voor Hennie Kuiper. Zoetemelk mag dan, taktisch en conditioneel, uit stekend rijden, Kuiper was de man die beulswerk verrichtte op drie Alpencols en die de prijs van de strijdlustigste renner verdiende. Na tien kilometer ging hij er al vandoor., op jacht naar de ontsnapte Spanjaard Grande. Onder leiding van Kuiper werd Grande spoedig ingelopen en toen begon de vlucht van de wereldkampioen sensationele vormen aan te nemen. In de laatste twintig kilometer voor de Izóard, de tweede berg, kreeg het peloton vleugels. Er werd enorm hard gereden en 'daar Kuiper in de kopgroep het zware werk vrijwel alleen moest doen, werd de vluchtgroep snel achterhaald. "Hennie Kuiper behoorde echter weer tot de kopgroep in de laatste klim. „Ik wilde de slechte prestatie in Alpe d'Huez uitwissen. Ik weet dat ik daar veel mensen teleurgesteld heb en ik hoop dat ik dat vandaag weer een beetje heb goedge- fnaakt." Voor Nederland werd het gisteren ook een trieste dag. De broers •Jan en Piet van Katwijk, die 1.22 seconden te laat binnen kwamen en Roy Schuiten vielen uit. De wereldkampioen achter volging gaf op in de afdaling van de Ysoir in de stromende regen. Hij nam plaats in de ambulance en klaagde over pijn aan zijn voeten. Gisteren was het ook de dag van de revanche van Hennie Kuiper. In bergachtige omgeving leidt hij een aanval. Van kilometer tot kilometer MONTGENÈVRE - In Bourd d'Oisans starten 120 renners voor de tiende etappe over 166 kilometer naar Montgenèvre. 2 km: Aan de voet van de col du Lautaret demarreert Gra- ziano. Hij wordt gevolgd door Qonati. 4 km: Laurent, Menendez, Grande en Boureau sluiten aan bij vluchters. 5 km: Grande gaat er alleen vandoor. Kuiper, Martins en De Witte sluiten aan bij kop groep. 24 km: Grande wordt inge haald door Laurent, Menen dez, Kuiper Conati, Bourreau, Martins en De Witte. 26 km: Laurent moet lossen uit kopgroep, die een voor sprong heeft van drie minuten. 38 km: Doorkomst op de col du Lautaret, tweede categorie: 1. Conati 2. Menendez op 8 sec. 3. Bourreau 4. Martins 5. Kui per Conati wint de Premier Souvenir Henri Desgrange, pe loton heeft achterstand van 4 minuten en 20 seconden. 116 km: Kopgroep ingelopen door peloton met de besten uit het klassement. 120 km: Tijdens beklimming van Izoard demarreert The- venet. Zijn aanval wordt afge- I slagen door Van Impe en Zoe- I temelk. 132 km: Doorkomst op de col d'Izoard, eerste categorie: 1. Van Impe, 2. Zoetemelk 3. Gal dos 4. Thevenet 5. Poulidor 6. Bertoglio. 135 km: Thevenet valt in afda ling van Izoard. Baronchelli demarreert. 151 km: Baronchelli wint sprint voor sprintklassement voor Mesiet, Conati, Galdos en fyjetemelk. 162 km: Baronchelli wordt in gelopen door Van Impe en Zoetemelk, die overige favo rieten hebben verlaten aan vóet van beklimming. !62 km: Thevenet, Galdos, Ber toglio, Poulidor, Kuiper sluiten aan bij Van Impe en Zoete melk. 166 km: Joop" Zoetemelk wint sprint van kopgroep voor The venet Van Impe, Galdos en Bertoglio. Uitslag 10e etappe De uitslag van de 10e etappe ns naar Montgenevre over 166 kilometer is: 1. Joop Zoetemelk (Ned) 5.02.20 (gem. 32.944 km per uur), 2. Bernard Thevenet (Fra) op 1 sec., 3. Lucien van Impe (Bel) z.t., 4. Francisco Galdos (Spa) op 10 sec.. 5. Fausto jlio (Ita) op 13 sec., 6. Raymond Poulidor (Fra) z.t., 7. Hennie Kuiper (Ned) op 27 sec.. 8. Raymond Delisle (Fra) op 31 sec., 9. Michel Pollentier (Bel) op 1.05, 10. Bergame Marcello (Ita) op 1.27, 11. Georges Talbourdet op 128, Vicente Lopez-Carrill (Spa) op 131. 13 Jose Pesarrodona (Spa) op 1.34. 14. Jose Martins (Por) 1.36, 15 Alain Meslet (Fra) op 2.06, Bernard Bourreau op 2 07, 17. Gian- carlo Bellini (Ita) op 3 09, 18. Walter Riccomi (Ita) op 3.12, 19. Pedro Torres (Spa) z.t.. 20. Luis Ocana (Spa) op 3 14, 47. Gerrie Knetemann (Ned) op 12.52, 53. Gerben Karstens (Ned) op 13.57, 65. Bert Pronk (Ned) z.t., 83. Aad van den Hoek (Ned) op 18 52, 85. Jan Raas (Ned) 22.46, 94. Tabak (Ned) op 22.40, Vianen (Ned) op 23.18. Algemeen klassement 1 Lucien van Impe (Bel), 2. Joop Zoetemelk (Ned) op "c.. 3. Raymond Poulidor (Fra) op 4. Bernard Thevenet (Fra) op 1.48. 5. Francisco Galdos (Spa) op 2 04, 6. Fausto Bertoglio (Ita) op 2.05, 7. Ray mond Delisle (Fra) op 4.17, 8. Michel Pollentier (Bel) op 4.32, 9. Hennie Kui per (Ned) op 4 36, 10. Jose Martins (Por) op 4 56. 11, Lopez Carrill (Spa) op 5.06, 12. Pesarrodona (Spa) op 5.22, 13. Baronchelli (Ita) op 5.30, 14. Bellini (Ita) op 5.39, 15. Maerlens (Bel) op 5.56, 16, Riccomo (Ita) op 6.25, 17. Meslet (Fra) op 10.01, 18 Pamzza (Ita) op 1012, 19. Ocana (Spa) op 10.16, 20. Martin (Fra) op 10.17, 34 Pronk (Ned) op 20.30, 41. Knetemann (Ned) op 26.24 60. Vianen (Ned) op 40.09, 92. Karstens (Ned) op 1.05.48, 96. Van den Hoek (Ned) op 1.12.26, 98. Raas (Ned) op 1.15.51, 99. Tabak (Ned) op 1 16.20, Roy Schuiten staakte de strijd Piet van Katwijk kwam in 5.36.57 met Jan van Katwi|k (Ned) en nog vijf renners na sluitingstijd binnen. Eveneens opgege ven Jesus Manzaneque (Spa). Dagploegenklassement: 1. Caput (Zoe temelk. Poulidor, Talbourdet) 15.08.41, 2.' De Muer, 3. Velez, 4. Guimard, 5. Fontana, 6. Chiappano, 11. Post (Kui per, Knetemann, Karstens). Algemeen Ploegenklassement. 1 Caput 64.04.45, 2. Velez 164.07.32. 3. Demuer 164.08.49, 4. Fontana 164.14.03. 5- Gui mard 164.17.39, 6. Chiappano 164,18.18, 10. Post 164.48.15. Puntenklassement 1. Maertens 131. 2. Esclassan 81, 3. Gavazzi 78, 4 Kuiper 51. 5. Paolini 40, 6. Mintkewicz 35. 8. Zoetemelk 32. Bergklawssement: 1. Van Impe 66 pun- 2. Zoetemelk 56, 3. Bellini 51, 4. Kuiper 44. 5. Galdos 40. VISJE EX-VEDETTE MICHEL STOLKER Michel Stolker uit het Westbrabantse Et ten-Leur is niet verrast door de tweede achtereen volgende zege in een bergetappe van Joop Zoetemelk. Stolker die de tour driemaal reed waarvan een keer (1962) in de ploeg van winnaar Jac ques Anquetil: „Ik zag het toen die groep van veertien man vooruit zat, een eind vooruit. Toen reed Zoete melk zo verschrik kelijk gemakkelijk. Op dat moment voelde ik dat Zoe temelk tot grootse dingen in staat zou zijn. En hij heeft het bewezen ook...." Nu de Tour de France zijn eerste echte strijd achter de rug heeft ziet Mi chel Stolker twee absolute favorieten voor de eindzege: Joop Zoetemelk en....Bernard The venet. Over de Franse winnaar van de Tour van vorig jaar zegt Stol ker: „Hij gaat steeds gemakkelij ker rijden", terwijl hij over de huidige drager van de gele trui Lucien van Im pe opmerkt: „Van Impe is te nerveus. Hij kan erg goed bergop rijden, maar hij doet teveel. Hij forceert zich omdat hij zelf elke ont snapping ongedaan wil maken". Erg veel bewonder ing voor Hennie Kuiper. „Als Kui per gisteren met in de aanval was ge gaan, zou het zeker een wandeletappe zijn geworden. Kui per heeft er voor gezorgd dat er weer van echte sport te genieten viel". Tour op Cauberg MONTÈGENÈVRE - Leo de Klein, organisator van het na tionaal wegkampioenschap voor prof- en amateurs te Sim- pelveld, heeft gisteren in Montgenèvre een ontmoeting gehad met tourdirecteur Felix Levitan. In 1978 start de Tour in Leiden en De Klein wil dat jaar een etappeaankomst op de Cauberg in Valkenburg or ganiseren. De volgende dag zou, als de plannen van De Klein doorgaan, de karavaan in Maastricht moeten starten. Banden Gele truidrager Van Impe laat elke dag twee nieuwe banden (kosten 190 gulden) om de wie len van zijn fiets monteren. De reden: „Ik sta maar een paar seconden voor in het algemeen klassement op Zoetemelk. Ik weet dat als ik een lekke band krijg, hij onmiddellijk zal de marreren. Dan ben ik mijn trui kwijt Daarom neem ik geen enkel risico". Ravijn Een Belgische sigarettenfa- briek heeft de meest omvang rijke grap in de reclamekara vaan van de Tour. Naast vrachtwagens en personenau to's, rijden ook tien meisjes mee op zware motoren, allen blondines. Ze halen op deze motoren de gekste stunten uit, zoals in het zadel staan. Een van deze meisjes is nu eergis teren in een ravijn gereden. Ze is met min of meer ernstige verwondingen in het zieken huis opgenomen. Blij Jan Raas, kampioen van Ne derland en rijdend in zijn rood-wit-blauwe kampioens- hirt is erg blij met deze trui. Raas: Mijn trui lijkt als twee druppels water op die van de Franse kampioen Guy Sybille. De Franse supporters zien mij voor Sybille aan en daardoor word ik op de bergen flink naar boven geduwd". Joop Zoetemelk mag juichen. Gisteren wierp hij definitief het image van wispelturige renner van zich af. MONTGENEVRE Voor Joop Zoetemelk is de etappezege in Montegenèvre, daags na die in Alpe d'Huez, misschien de be langrijkste in zijn loopbaan. „Als je wist hoe ik vandaag nog getwijfeld heb", zei hij, „ik voel de me beresterk tijdens de be- Op de tweede dag in de Alpen was Joop Zoetemelk zowaar nog sterker. In de laatste klim naar de finish beantwoordde hij met flitsende demarrages de tussensprints van Lucien van Impe. Het meest spreken de voorbeeld van Zoetemelks kracht was zes kilometer on der de top te zien. Op dat moment leidde de Ita liaan Baranchelli nog. die in de afdaling van de Izoard, in de stromende regen, uit het peloton gevlucht was. Van Im pe sprong naar Baranchelli toe, en pakte (sprintend op de pedalen) honderd meter voor sprong op het groepje, dat be stond uit Zoetemelk, Thevenet, Poulidor, Galdos, Kuiper en Bertoglio. „Ik keek de zaken even aan", vertelde Zoetemelk, „ik wilde zien wat de anderen zouden doen. Thevenet en Gal dos reageerden echter niet en toen ben ik gegaan". In een ommezien sprintte Zoetemelk bergopwaarts tot bij Van Im- pe. klemming van de Izoard (de tweede col, red.) en toch durfde ik niet aan te vallen. Nog steeds spookte door mijn hoofd dat ik sinds die val in 1974 niet meer constant kan rijden. De ene dag geweldig, en de andere dag niks. Daarom betekent die overwin ning in Montgenèvre hier zoveel voor mij. Het is een bevestiging dat alles zich toch ten goede heeft gekeerd. Het heeft mij de overtuiging gegeven dat ik tot Parijs in deze superconditie zal kunnen rijden". Met Jean Nelissen in de Tour Sr m gÉf1' Gevaar Daarna geen enkele terughou dendheid meer, zoals de dag daarvoor. „Dat hoefde deze keer ook niet", vertelde Zoete melk, „want ploeggenoot Pou lidor reed immers bij ons en dat veranderde de zaak. Daar door kon ik gewoon mijn gang gaan". Galdos had het gevaar echter tijdig gezien en vreesde dat de tandem Van Impe-Zoe- temelk weer zou weglopen, zoals een dag eerder ook was gebeurd. Geholpen door The venet reed de Spanjaard het „gat" dicht. Door deze verwikkelingen, ge paard gaande aan voortduren de tempoversnellingen, be zweek Baronchelli drie kilo meter onder de top. De Ita liaan had zich volkomen leeg gereden. „Ik voelde mijn be nen niet meer en ik zag de weg voor mijn ogen draaien". Ba ronchelli had zo graag voor eigen volk willen winnen, want Montgenèvre ligt pal aan de Italiaanse grens. Dat was hem echter niet gegund. Hij verloor in de laatste vier kilometer zelfs nog vier minuten. Van Impe en Zoetemelk maakten immers weer de dienst uit. Een kilometer onder de top begon Zoetemelk te versnel len. Van Impe pakte zijn wiel en ook Thevenet en Galdos klommen mee. Was de sprong van Zoetemelk niet te vroeg om de etappezege te behalen? In normale omstandigheden wel. Maar de Nederlander be wees andermaal dat hij in bla kende vorm verkeert. Op hon derdvijftig meter van de finish kwam eerst Van Impe naast hem, maar die moest terug. En toen kwam Thevenet langszij. Maar ook de winnaar van de vorige Tour ging tenonder aan de tweede demarrage van Zoe temelk. Tang Van Impe zei: „Ik had werke lijk niet gedacht dat Zoete melk ook vandaag zo sterk zou zijn. Het begint me wel een beetje te verontrusten. Maar ik put vertrouwen uit het feit dat ik zelf erg fris ben bovengeko men. Ik zou nu zo weer op die fiets kunnen stappen. Je ge looft het misschien niet, maar het is echt waar. Ze laten me anders in die gele trui wel veel werk opknappen. Eigenlijk had ik die trui liever op de Puy de Dóme gepakt, acht en veertig uur voordat we Parijs binnenrijden. Die Fransen probeerden me vandaag al op de laatste berg in de tang te Een ding staat intussen vast, de strijd om de overwinning in deze ronde zal niet alleen ge voerd worden tussen Van Im pe en Zoetemelk. Daar is ook weer Bernhard Thevenet, die zich hersteld heeft en ook Gal dos mag als een gevaarlijke outsider beschouwd worden. Zoetemelk daarover: „Zei ik het gisteren niet? Je moet die Fransen en vooral Thevenet in de tour nooit afschrijven. Ik ben eigenlijk blij met deze situatie. Laat Van Impe die gele trui maar dragen". DEN HAAG Wat de uit spraak van de Haagse rech ter morgen ook mag zijn in het even turbulente als unieke kortgeding Mieke Sterk-NOC, één probleem zal hoe dan ook onopgelost blijven. In het Haagse pa leis van justitie, waar atlete Mieke Sterk gisteren haar Olympische uitzending door middel van de rechter wilde forceren, ontstond een af grondiep meningsverschil tussen Wim de Beer, vice- voorzitter van de Koninklij ke Nederlandse Atletieku- nie en Bram Leeuwenhoek chef de mission van de Olympische ploeg. De ver wijdering ging zo ver dat laatstgenoemde toch altijd de rust zelve, de atletiekof- ficial toebeet: „Met u wens ik niet meer te spreken". En even later had Bram Leeu wenhoek het zelfs over „schandalig gedrag". Direc te aanleiding voor het tur bulente intermezzo dat zich voor de ogen van een ver baasde rechter Van Elk af speelde, was een verhande ling waarop het pleidooi van de advocaat van Mieke Sterk, Mr. Verzijl voor het grootste deel steunde. De rechtskundige, voor wie het afwijzen van de vijfkampster zichtbaar een groot raadsel was, voerde in zijn langdurige toe spraak aan dat aan zijn cliënte ondermeer de belofte was ge daan dat vormbehoud dit sei zoen voldoende zou zijn voor een ticket naar Montreal. Die uitspraak wekte slechts verba zing bij het groepje dat het NOC vertegenwoordigde: Schu wer, Leeuwenhoek, Idenburg, Kerdel en advocaat Sluyters. Tot het moment kwam, waarop de raadsman van Mieke Sterk vice-voorzitter De Beer enkele woorden liet spreken. „Tussen de KNAU en het NOC is vorig jaar een afspraak gemaakt waarbij twee groepen Olympi sche kandidaten werden be noemd. Een met potentiële en één met mogelijke kandidaten. Wat die potentiële kandidaten betreft werd overeen gekomen dat zij alleen hun vorm moesten behouden. Op de laatste bijeen komst, waarin de voordracht werd besproken, heeft het NOC dat bevestigd". In de andere hoek van de rechtzaal stond toen Bram Leeuwenhoek op. „Dat is niet waar", riep hij fel. De Beer bleef met een felrode blos op zijn gelaat bij zijn bewe ring en beriep zich op twee ge tuigen (Grewer en Jutte, beiden aanwezig bij de bespreking, af gelopen woensdag tussen KNAU en NOC) gisteren in Den Haag absent. Leugen Bram Leeuwenhoek voelde zich zeer in zijn eer aangetast en stak het niet onder (de luxueze) stoelen of banken. Zijn visie op de belofte die door het NOC zijn gedaan: „De KNAU heeft de selectie-eisen simpelweg ver keerd geïnterpreteerd. Woens dagavond, toen men het vorm behoud aanvoerde, heb ik ge vraagd: „Wat bedoelen jullie er mee/ En daarna heb ik die rede nactie keihard ontzenuwd". Wim de Beer bleef ook perti nent bij zijn woorden, de rech ter voer een dilemma plaat send. Of de KNAU (heeft de kwalificatie-eisen verkeerd geïnterpreteerd het geen be langrijkste onderhandelaar Hes Grewer voorzitter van de Tech nische Commissie, een overent housiast persoon, niet onmoge lijk is) en wil nu door middel Wie vermoedde dat Mieke Sterk in zak en as naar het Paleis van Justitie in Den Haag kwam had het mis. Na de drie uur durende rechtzaak zag de atlete nog even optimistisch de toekomst tegemoet. veel zwakker. Hij had juist aan gevoerd dat de voorlopige atle tiek selectie vorig jaar zo zwak was geweest (,,U dwint me tot die uitspraak") dat Mieke Sterk daar ook plaats in had kunnen nemen, toen Mr. Verzijl hem m de val lokte met: „Maar waarom dan Schutter uitgezonden''" Cees Kerdel aarzelend: „Voor hem is een vloeiend pleidooi gehouden. Gezien zijn jeugd en potentieel hebben wij besloten iemand voor het zwaarste num mer aan te wijzen". Turbulente rechtzaak Mieke Sterk van een grove leugen gezichts verlies voorkomen, of het NOC liegt. Sluyters, de raadsman van het Olympisch Comité kwam er in elk gev^l enkele keren op terug: „De KNAU wilde geen limietem en daarom stelde het NOC de eis: een redelijke kans om te eindigen bij de eerste twaalf in Montreal. Dus ook zo'n politie op de wereldranglijst". Een har de maar desalniettemin te billij ken eis, waaraan Mieke Sterk al scheel het maar 64 punten( ge lijk aan zes centimeter hoger springen, maar daar heeft het NOC natuurlijk geen boodschap aan) niet voldeed. Ook Eitje Schutter niet. Ergo: de tienkam per is nog veel verder verwij derd van de wereldtop dan Mie ke Sterk, maar mag wel naar Montreal. Iconsequentie, waar van pleiter Verzijl handig ge bruik maakte, toen hij de gele genheid kreeg. Zijn woorden „Laat Mieke toch gaan. Zij heeft voldaan aan de normen door u zelf vastgesteld. En echt er gaat niemand af", echoden nog na toen Cees Kerdel zich met de rechtzaak die tot dan meer weg had van een begrafenis (Mieke Sterk na afloop: „Ik wachtte op het moment dat het orgel zou gaan spelen") ging bemoeien. Het begin was sterk: „In het verleden is het herhaaldelijk voorgekomen dat als kandida ten door ons werden afgewezen er een twee volgde, waarbij dan een ander besluit werd geno men. De KNAU heeft geen po ging meer ondernomen". De verdediging van De Beer was zwak: „We stonden zo perplex, dat er geen mogelijkheid van verweer meer is geweest". Het vervolg in het betoog van Ker del was, zachtjes uitgedrukt nog de Willekeur Iconsequentie, waarmee raadsman van Mieke Sterk het NOC om de oren kon slaan en waarvan hij dan ook gretig ge bruik maakte. „Voor mij is dit het bewijs, dat het NOC het niet kan. Toon maar eens aan dat hier sprake van willekeur is. Op z'n zachtst gezegd is hier geme ten met twee maten. Ik verwijt het NOC deskundigheid en on redelijke gebruikmaking van de rechten". Mr. Verzijl voegde er in de nu tot leven gekomen rechtzaal aan toe, dat hij van de rechter geen principiële uitspraak verwacht te. Maar het effect van de uit slag morgen (zo snel, omdat de ploeg 7 juli bekend moet zijn) zal hetzelfde zijn. Beslist de rechter om Mieke Sterk (Verzijl: „Dit was haar laatste kans om nog eens aan de Olympische Spelen mee te doen") mee te laten doen in Montreal, dan wordt er een enorm precedent geschapen. De afgewezen atle ten zullen de volgende keer in de rij staan voor het Paleis van Justitie. Mr. Sluyters, de raads man van het NOC daarom ook: „Het doorbreken van een inter nationaal systeem door een na tionale rechter is een hachelijk iets. Het NOC heeft decennia ervaring met selectiebeleid. Het zou onlogisch zijn, als de rech ter dat overneemt". De rechter beminnelijk lachend achter de enorme katheder om de vele struikelingen van beide advocaten over technische fa cetten, zal morgenvroeg om tien uur een historische uitspraak doen. De breuk tussen De Beer en Leeuwenhoek zal hij niet kunnen lijmen. KEES KOOMAN MET RECORD IN STOCKHOLM Evert Hoving: Toch naar Montreal STOCKHOLM Twaalf dagen voor het begin tijd naar uit dat het wereldrecord van Filbert van de Olympische Spelen heeft Evert Hoving Bayi, dat op 3.32.2 staat, zou sneuvelen. zijn ticket voor de reis naar Montreal veroverd. De 23-jarige atleet deed dat tijdens de Julispelen Onder indruk in Stockholm, waar hij het nationale record op de 1500 meter op 3.37.31 bracht. Een halve secon- Chef de mission Bram Leeuwenhoek bleek gister- de onder de toptijd van Scharn. Evert Hoving avond toen hij op de hoogte werd gebracht van moest zich in de Zweedse hoofdstad bewijzen om de verrichtingen van Hoving onder de indruk, het Nederlandsch Olympisch Comité te overtui- „Met deze tijd heb ik geen moeite met de gen, dat hij de afvaardiging naar Montreal waard ding van Hoving". Gisteravond schreef het NOC js< Hoving in voor de 800 en 1500 meter in Montreal. Van de overige Nederlanders in Stockholm, die van het NOC nog een herkansing hadden gekre gen, won Ruud Wielart het hoogspringen met 2,18 In een tijdsbestek van vier weken is Evert Hoving meter. In Stockholm versloeg Wielart o.a. de Belg naar een topvorm gegroeid. De in Groningen Quy Moreau door een minder aantal foutsprongen. pedagogie studerende Hoving werd vrijwel de Rja stalman, die vorige week door het NOC werd gehele winter geplaagd door blessures en waagde afgewezen, probeerde het in de Zweedse hoofdstad zich op 9 juni op Papendal voor de eerste maal 00j( nog eens oe Delftse won haar specialiteit aan een 800 meter. Enkele weken geleden litp weliswaar met 55,78 meter maar die afstand zal Hoving in Wenen 1.48.2 een tijd waarop het NOC het NOC waarschijnlijk niet tot andere gedachten hem nog een kans gunde. Hoving heeft die kans brengen. met beide handen gegrepen. Gisteravond bij de f)e Julispelen in Stockholm brachten nog een Julispelen in Stockholm waren de weersomstan- hoogtepunt. Op de 5000 meter kwam het bijna vier digheden ideaal. Hoving kwam uit in een wed- jaar ou(je record van Emiel Puttemans (13.13.0) strijd, die een van de snelste uit de geschiedenis ernstig in gevaar. Dick Quax, de Nieuwzeelander zou worden. John Walker, de Nieuwzeelandse we- met Nederlandse voorouders, zegevierde in 13.13.1 reldrecordhouder op de mijl, won in 3.34.19, de (je sneiste vijf kilometer althans in de breedte beste wereldseizoenprestatie. Het zag er geruime gezien die ooit is gelopen. i

Leidse Courant | 1976 | | pagina 9