loemans Hopt ëmminck arry Kneppers vertuigende ersfe plaats n Lisse José van Sonsbeek verrassend sterk efrF.T.F, TRUI VOOR RENE HENSBERGEN Verdekt vervolg unnik-teronooi SNELSCHAKEN IN KATWIJK Zwaard voor Martien Cozijn „ONDER LINGE" WINST JEROEN RAVELLI si1, LEIDSE COURANT Van onze tennismedewerker 'Herdorp - Het weer heeft het afgelopen weekeinde i open Munniktoernooi gedeeltelijk in het water v fji vallen. Door uit te wijken naar de Kievietshal Wassenaar en de studentensporthal in Leiden "?t de wedstrijdleiding toch nog kans gezien alle :n D-categorieën af te werken. In de B-afdeling Jen zaterdagochtend en gisteravond enige partij kop het natte gravel gezet, zodat het toernooi jindelijk op acht partijen na is beëindigd. Van- nd worden de finales gemengd-dubbel B en dame- -*kel B, alsmede de halve finale herenenkel B sen Bouman en Keizer gespeeld. De overige partij- uit het herenenkel-en dubbelspel staan voor de en hj van de week op het programma. Al met al een iar triest einde voor het aanvankelijk zo soepel kaaifopende Munniktoernooi. komen, maar op 2-5 hervond Koemans zijn ritme. Temminck wilde per se ook aanvallen en ging daardoor schoonheidsfout jes maken. Met 7-5 plaatste Koe mans zich voor de halve finale. Hierin krijgt hij te maken met Madera, die zaterdag samen met Keizer bewees, dat het vertra gende schaaktennis op een natte en daardoor langzame baan dui delijk in het voordeel is. Madera had eerst al geen kind aan Mari- nus Brooshooft en later rekende hij ook gemakkelijker dan ver wacht met Ruud Thijssen, die zich teveel in Madera's speelwij ze liet meeslepen, af (6-3, 1-6, %-2). Hans Keizer redde het ook weer. Na de eerste set met 7-5 van Adri v. Leeuwen te hebben gewonnen, kwam hij in de twee de met 5-3 achter. Dit was voor de zwaar teleurgestelde Munnik- trainer niet voldoende. Ook deze set ging met 7-5 naar volhouder Dick Bouman van OTC versloeg in de kwartfinales van het herenenkelspel B Ronald Blommendaal van Noordwijk. Vanavond ontmoet hij in de halve finale van het Munnik-toernooi Hans Keyzer. n. O Qa ïgens viel er tussen de re- door wel het een en ander enieten. Zo demonstreerde Koemans, dat hij in vorm verkeert en dat- laatsing als vierde volledig it is geweest. Groninger 'emminck, op deze plaats iJge malen als grootste titel- ig7priet bestempeld, bleef, on- lige ks z^n kanonharde topspin- ar Jhand qua tempo bij Koe- fs achter- dl Voorschotenaar serveerde op de backhandhoek wJzijn opponent, die er daarna in iHweliiks in slaagde om met I slicebackhand de oplopende [mans te passeren. Zo spe- 2 j d veroverde hij in geen tijd 'prste set 6-1. In de tweede ks leek Temminck terug te Keizer. Dick Bouman is de vol gende, die mag proberen Keizer van de finale af te houden. In de kwartfinale had hij het lang niet gemakkelijk tegen Blom mendaal. Voor de eerste set was een tiebraak noodzakelijk, de tweede pakte hij met 6-4. In het damesenkel B maakte Micky Albers haar plaatsing waar door 6-3, 6-4 zege op Han- neke Langeveld. In de finale staat zij vanavond voor de moei lijke taak Marcella Mesker te bekampen. In de halve finale gemengddubbel had Hanneke Langeveld kort tevoren aan het langste eind getrokken. Met de "powerplayer" Charles Assel- bergs was zij te sterk voor het geplaatste duo Albers/Theunis- sen. In het herendubbelspel moeten vooral in de onderste helft nog veel wedstrijden ge speeld worden. Bouman en Temminck bereikten in de bo venste helft de voorlaatste ron de door een ruime 6-0, 6-2 zege op Loos en Van Aelst. In het hercnenkelspel C is Jo- han Vis na zijn nipte zege in de eerste ronde niet meer in moei lijkheden geweest In de finale kreeg hij niet te maken met Cornel Schrama, waar hij ge zien de recente nederlaag in Lis- se alle reden had om bang voor te zijn. Schrama werd namelijk in de halve finale verrassend gemakkelijk aan de kant gezet door Hamming (6-2, 6-1), terwijl Hamming vreemd genoeg tegen Vis weer niet in het stuk voor kwam 2-6, 3-6. Bij de dames won Inge Siegenthaler in de eindstrijd van de favoriete Hè- leen v. Paridon: 6-3, 4-6, 6-1. Overige finaleuitslagen: GDC: Jansen/Simons-Siegenthaler/- Blokker 4-6, 6-4, 6-2. DDC: Ver- ploegh/De Jongh-Thjo/v. d. Mer- we 6-0, 6-2. HDC: Bosch/v.d. Berg-v. Tongeren 2x 7-5, 6-2. DED: Rother-A. Cysouw 1-6, 6-2, 6-2. HED: J. Staal-J. Hop 6-2, 7-5. GDD: Spierdijk/Renaud- Viëtor 2x 6-3, 6-2. DDD: De Groot/Iskander-Weermeyer/de Jong 6-0, 6-7, 6-2. HDD: Gelevert 2x-Bosman/Cysouw 6-1, 6-2. Rudie Kerkman succesvol LEIDEN Holland-junior Ru- die Kerkman behaalde dit week einde tijdens jeugdwedstrijden diverse goede resultaten. Drie maal veroverde hij een eerste plaats. Op de tachtig meter hor den kwam Kerkvliet tot een tijd van 13.0; bij het hoogspringen overbrugde hij 1.50 meter en de discus werd 31.34 meter wegge worpen. vintigste Tour de Lisse in stromende regen van start 5SE In de stromende regen is zaterdag avond de twintig- Tour de Lisse van start gegaan. Er werden drie tijdrondes I een kilomter gereden. René Hensbergen van de ploeg van ppie-bar was de snelste. Hij werd door miss-Tour Gonneke de gele trui gehesen. De 11-jarige Gert Jan Faas kreeg de jte trui. jvankelijk zouden de ren- van de Tour de Lisse vijf ron- Ijes in deze eerste etappe des van een kilometer moeten halt ido maken. In verband met de gladheid werd dit terugge bracht tot drie kilometer. Na zijn tweede ronde kwam Har ry de Jong uit De Zilk even voorbij de finish te vallen. Hij bleek enige schaafwondjes te hebben opgelopen, maar hij zal vanavond om zeven uur weer van de partij zijn. De ploeg Stippie-Bar uit Noordwijk behaalde de eerste plaats. TNveede werd de melk handel Lisse. De derde plaats was voor Mens Makelaardij Lisse, vierde werd Faas-Simca uit Sassenheim, vijfde Bemel- man uit Lisse, zesde Evert Castelein uit Leiden, zevende het Haarlems Dagblad, achtste bar Bodega uit Hillegom en negende Gijs-Jan van Dam uit Noordwijkerhout. De Rabo bank uit Lisse eindigde als tiende. Van onze atletiekmedewerker Lelieveld verantwoordelijk. Hiernaast LEIDEN De junioren uit Leiden en wisten ook enkele Spartanen goede re- omstreken hebben bij de Nederlandse sultaten te behalen. Zo kwam Hanneke jeugdkampioenschappen zeker geen Glas tot een zilveren plak en eindigt slecht figuur geslagen. Er werden niet Piet Walraven op een derde plaats. Bij minder dan vier eerste plaatsen be- Holland kwamen zowel Roel Hendrik- haald. Hiervoor waren de beide Bata- Sen als Hennie Hakker tot een derde ven-junioren, Koen Gijsbers en Wybo plaats. De Spartaan was met een grote Ook op de krachtnummers wer- den goede resultaten geboekt Bert Mens kwam met de kogel tot 12.86 en met de discus tot 38.48, goed voor een vijfde plaats. Harry Schouten even eens jongen B, kwam iets min der ver 12.80 kogel en 34.86 discus. Paul Grimbergen kwam goed mee op de 1500 m. Met kleine achterstand werd hij zes de 4.04.4. Bij de meisjes B kwam Marion van Maren tot 2.26.2. op de 800 m. terwijl Cuny de Nie de kogel 11.28 ver stoot- afvaardiging naar Amsterdam gekomen. Bij hen zaten enkele uitgesproken favorieten voor een hoge notering. Hanneke Glas was een van hen. Zonder al te veel moeite wipte ze bij het hoogspringen meisjes over 1.70 heen. Deze hoogte was goed voor een tweede plaats. Piet Walraven liep uitstekend op de 100 m. horden. Na in de series tot 15.8 te zijn gekomen liep hij in de finale naar een derde plaats: 15.9. Bij het hoogsprin gen viel hij een beetje tegen: 1.80. Zijn broer Leo probeerde het op de 400 m. horden. Zijn poging had bijna succes: vierde met 59.3. meisjes B kwamen Ma rion van Maren tot 2.26.2 de 800 m., terwijl Cuny de te. Iets minder waren de resultaten bij de AAV36. Voor de beste prestatie zorgde Ard Bosman, bij het hink-stap-springen werd hij zesde met 12.13. Erik Neer- ings en Ronald Vonk overleef den bij de jongens B 800 m. beiden de series niet: 2.06.9 en 2.07.0. Jan Hooving liet bij de jongens B de kogel na 11.86 neerkomen. Zoals verwacht zorgden Koen Gijsbers en Wybo Lelieveld weer voor zeer goede resultaten. Het was alleen jammer dat door de weersomstandigheden re cordpogingen bij voorbaat tot mislukken gedoemd waren. Wy bo werd eerste op de 1500 m.. 41.01.0 en de 2000 m. steeple chase 6.07.2. Koen werd eerste op de 400 m.: 49.8 en de 800 m.: 1.54.1. Heieen Haverkort zorgde dat het succes compleet werd. Op de 1500 m. meisjes A werd zij na een goed gelopen race, derde: 4.47.8. (Van onze atletiekmedewerker) LEIDEN Buiten alle grote atletiekevenementen om wer den er dit weekend ook enkele regionale wedstrijden georgani seerd. Ook hierin kwamen atle ten uit de regio goed voor de dag. José van Sonsbeek een jeugdig sprinttalent van AV Holland kwam op de baan in de Leidse Hout op de 80 m tot een verrassende 10.0. Marja Goedhart van AW'36c kwam in Utrecht in de verspringbak tot 5.14. Een van de wedstrijden was de stedenontmoeting Solingen Gouda. In de ploeg van Gouda waren ook enkele atleten van AAV'36c opgenomen. Vooral op de lange afstanden werden goe de resultaten geboekt. Rob van Schooten liep zowel de drie als de tien kilometer. Hij sloot ze beide winnend af: 8.55.8 en 34.34.8. De junior Ger Egberts liep 2.05.6 op de 800 m. Harry de Hey wierp de speer 34.47 ver. Bij de dames liet Ingrid Hooge- veen 10.56 voor haar noteren bij het kogelstoten. De ontmoeting werd een overwinning voor de gast Solingen. Ook in Den Haag kwamen enke le Leidenaars aan de start Mar jan Bruinsma won het kogelsto ten dames D: 10.33. Kees van Manen eveneens van SV Leiden, sloot de 800 m jongens B win nend af: 2.12. Jeannette Hen driks (Bataven) was goed in vorm bij de dames: 13.4 op de 100 m en 2.29.7 op de 800 m. Haar clubgenote Corry v.d. Meer liep op de 800 m 2.31.0. Voor de 5 km van Jan Hendriks werd 16.32.6 geklokt. José van Sonsbeek (Holland) liep naar omstandigheden een goede 80 m: 10.6. Van onze schaakmedewerker KATWIJK In de sporthal Cleyn Duin wordt zaterdag 26 juni het jeugdkampioenschap Snelschaken van Nederland 1976 gehou den. Na het aanvankelijk door de Leidse Schaakbond schoorvoe tend opgezette Jeugdkampioenschap in 1974 (ook in de sporthal) is, na het grote succes van dit toernooi, besloten dit evenement jaarlijks te organiseren. De landelijke schaakbond, de KNSB, heeft de LSB verzocht ook dit jaar de organisatie op zich te nemen. De schakeers zullen naar leeftijd worden ingedeeld, namelijk tot 13 jaar (geboren na 31-8-1963), van 13 tot 16 (geboren na 31-8-1960) en van 16 tot 20 (geboren na 31-8-1956). Er zal gespeeld worden volgens het reglement van het Jeugdsnelschaakkampioenschap van Nederland en de spelregels van de KNSB voor het snelschaken. Dé wedstrijden beginnen om 10.30 uur en duren tot circa 17.00 uur. Het toernooi wordt afgewerkt in een voorronde van drie maal een vierkamp en een finaleronde met groepen van 10 tot 12 spelers die een volledige competitie spelen. Speeltempo: 5 minuten per speler per partij. Het vorige nationale kampioenschap telde 150 deelnemers. De fel begeerde trofee kwam toen in handen van Roy Dieks (winnaar van de hoofdgroep en daarmee snelschaakkampioen 1975), Han Sinke (groep 2) en Tom de Wolf (groep 3). Voor verdere informatie kan men zich wenden tot G. L. Haasnoot, tel. 01718-13419, R. M. Mieremet 071-144616 en A. J. V. Grim, tel. 071-890495. (Van onze sportredactie) LEIDEN Tijdens de zaterdag gehouden open Taekwon-do kampioenschappen van sport school Aad van der Luit ont ving Martien Cozijn uit handen van leraar Van der Luit een Samuraizwaard, een jaarlijkse onderscheiding voor de beste leerling van de sportschool. De kampioenschappen werden dit jaar bezocht door de landelijke bondscoach en de voltallige Ne derlandse ploeg. Het clubteam van Van der Luit behaalde een derde plaats in de eindklassering voor ploegen. Het team bestond uit Herman Harteveld, Ruud van Ooyen; Wout Vijlbrief, Herman Vijl- brief, Gé van der Berg, Piet van Beelen en Dick van der Weyden. In de persoonlijke wedstrijden behaalde T. Pracht de titel in de categorie boven 75 kg. In de categorie tot 60 kg. behaalde een andere leerling van Sport school van der Luit, Herman Harteveld, de eerste plaats. De andere titels gingen naar leden van andere ploegen. Van onze sportredactie OEGSTGEEST Ondanks de slechte weersomstandigheden is de Oegstgeestse tennisvereni ging er toch in geslaagd om een succesvol onderling toernooi te houden. Er werden in twee we ken tijd maar liefst 550 partijen gespeeld. Dankzij de bemidde ling van wethouder Thorn kon den de finales in de sporthal van het Rijnlands Lyceum ge houden worden. Uitslagen finales: heren enkel B (minder geoefenden) Ravelli- Schiphorst 3-6, 6-3, 7-5. Heren enkel A: Heringa—Vroegop 6-1, 6-4. Dames enkel B: Willem- seSteketer 6-4, 6-3. Heren dub bel Spaas, Heringa—Ten Bo sch, Jansen 6-1, 6-4. Dames dub bel A: Knaap, Knaap—Jansen, Mulder. Mulder wegens een blessure opgegeven. Dames en kel A Ten Bosch—Veenstra 6-3, 6-2. De finales van de gemengd dubbelspelen moeten deze week nog worden gespeeld. 'ytij !(Van onze atletiekmedewerker) IDEN Op zeer overtuigende wijze heeft Barry Kneppers de jende nationale 25 km wegwedstrijd van de Spartaan gewonnen, or de organisatoren was het jammer dat dit jaar de grote namen stek lieten gaan.1 In de voorgaande jaren hadden onder andere r Vriend, Henk Kalf en Geert Jansen acte de presence gegeven, rry Kneppers, een snel opkomend talent, zette er al direct een vige pas in. Na twee ronden konden nog slechts twee man, Jan Hollander en Jan Honcoop, bij hem in de buurt blijven. Tot vijf kilometer voor de finish bleef de situatie zo gehandhaafd. I(jen moesten ook de laatste twee achtervolgers zich gewonnen Ven. Zonder verder te verzwakken liep Barry Kneppers daarna strijd winnend uit. Pas lange tijd later kwam Jan de Hollander tweede over de eindstreep. Hij had nog kans gezien zich los lopen van Jan Honcoop die zich tevreden moest stellen met derde plaats. rard van der Ham (AV Holland) kwam als beste Leidenaar uit 4 strijd te voorschijn. Hij had zich de hele loop in de voorste j, ederen weten te handhaven. Onder de deelnemers bevond zich Kees Dullemond. Deze oud-Noordwijker was helemaal uit li litsland overgekomen. Dat hij nog altijd over eeft goede conditie chikt bewees hij met zijn twintigste plaats. Ben Hagen kwam beste Spartaan uit de bus. Een plaats in de middenmoot was 0 deel. 1 tslag: 1. B. Kneppers (Noordkop) 1.20.26.4; 2. J. de Hollander ellas) 1.21.37.6; 3. J. Honcoop (Hellas) 1.22.34.0; 4. P. Fritz (Metro) 3.42.4; 5. K. Vaneman (Tempo) 1.23.58.6; 6. W. v.d. Zon (AC) 4.35.6; 9. G. v.d. Ham (Holland) 1.25.00.0; 24. P. v. Densen olland) 1.30.04.0; 25. K. den Eisen (Holland) 1.31.10.0; 40. J. v.d. ij «st (Bataven) 1.34.00.0. m «W tyl« J De start van de 25-km-strijd in Lisse.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 7