VVV-werkgroep Oude Wetering zorgt voor meer activiteiten ,,Arti" haalt wandelaars Liefde voor de harmonie behaalt eerste prijs op drumband concours Filmprojector voor jarige St. Jeroenschool Hengelwedstrijd in de Vliet iviAANDAG 21 JUNI 1976 Van onze correspondent OUDE WETERING Twaalf jongeren uit Oude Wetering zetten zich sinds 18 februari van dit jaar in, om de leefbaarheid in Oude Wetering te verhogen. Zij richtten de werk groep VVV op. Door middel van het organise ren van activiteiten voor zowel toeristen als bewoners proberen zij de komende zomer meer leven in de brouwerij te krijgen. Inmid dels is een overleg opgang gebracht met de jachthavens langs de Braassemmermeer. De 12 jongeren, die sinds de oprichting in februari iedere week intensief hebben verga derd zijn: Viorette Felix, Léon Zoet, Ron van der Meer, Fred Felix, Aad van Tol, Gitta van der Meer, Johan Renée, Jan van der Meer, Doreth Hulzebos, Elly van der Meer en Jan Zoet Allen zijn ze destijds voor de oprich tingsvergadering uitgenodigd en allen vonden ze het idee zo leuk, dat ze zonder aarzeling hun medewerking toezegden. Nadien hebben zich nog zo'n 45 steunende leden gemeld, waardoor het aantal leden nu 58 bedraagt. De werkgroep mikt echter nog op een flinke stijging van het ledental. Johan Renée: „We mikken eigenlijk op iedereen, die positief tegen onze opzet staat. Grote groepen hebben profijt van onze activiteiten en we hopen dat die zich bij ons VW kantoor als lid zullen aanmelden: middenstanders; toeristen, die re gelmatig in Oude Wetering komen; kamerver huurders en natuurlijk de eigen bevolking". Tot voor kort werd er in Oude Wetering voor de toerist maar één groot evenement georga niseerd: de gondelvaart met aansluitend een groot vuurwerk. Heel veel mensen kwamen daar altijd op af. Viorette Felix, secretaresse van de werkgroep: „Het is dan echt gezellig hier in Oude Wetering. Alleen het vuurwerk vinden we als werkgroep overbodig. De men sen staan even naar het dure vuurwerk te kijken en dan gaan ze weer naar huis. We hebben geld gekregen, dat anders aan het vuurwerk werd besteed. We doen nu met PAGINr____ Autodief (18)\ aangehouden i Sassenheim SASSENHEIM/WARMON Een 18-jarige Leidenaar j I terdagmorgen door de Sj heimse politie aangehoud* verdenking van autodi^ Na het opmaken van een ces-verbaal is hij overSedLirIc aan de Leidse politie, voc de Leidenaar geen onbe l0, is. »e 'v Rond half vijf zaterdagm I?b' kreeg de rijksplitie in S; U*7 heim een waarschuwing 'erb< even voorbij de WarmoICW<1 een personenwagen onbe midden op de rijbaan s Even later werd de Leid,artl lopend op de rijksweg a'erv' troffen. De jongeman bekende de ieri* op de Heereweg in Warmo e hebben gestolen. Bij het n van de bocht Warmonden Rijksstraatweg viel de au hetstuurslot, waarna hij d 'e^' gen achterliet. °"b n Auto's in Hoogmade vernield HOOGMADE Vele aarjl Noordeinde geparkeerde a( zijn in de nacht van vrijd^ zaterdag vernield. Een jeugdigen heeft spiegels, i wissers en antennes van c to's afgerukt. Ook de geparlj de wagens in Ofwegen mol het ongelden. De rijkspoltie heeft de nog niet aangehouden, schikt zij over enige aanwj gen. Jubileum Woubrugge met feest afgesloten WOUBRUGGE De reeks fes tiviteiten rond de viering van het dertig-jarig bestaan van de voetbalvereniging Woubrugge werd zaterdagavond besloten met een feest voor de leden in een grote tent op het sportcom plex. De heer H. v.d. Kooij bood na mens de actieve jubileumcom missie een envelop met inhoud aan Van deze inhoud zal een aantal ballenvangers achter de doelen worden aangeschaft Hij overhandigde daarbij voorzitter H. Vogels een maquette van een doel met ballenvanger. Tot laat bleef het gezelschap bijeen on der de gezellige muziek van de „Bouquets". Weer ongevallen bij Postviaduct SASSENHEIM In de inmid dels beruchte bocht van de Leidse vaart bij het Postvia duct hebben het afgelopen weekeinde weer twee verkeers ongevallen plaatsgehad. Zaterdagmorgen rond acht uur raakte een personenwagen in een slip en botste als gevolg daarvan tegen een tegemoetko mende bestelwagen uit Noord- wijk. De bestelwagen kwam in de Leidse vaart terecht. De be stuurder, een 32-jarige Leide naar is met een beenbreuk en hoofdwonden in het ziekenhuis opgenomen. De bestuurder van de personenwagen, een 38-jarige inwoner van Voorburg, werd met ernstige rugklachten naar het St Elisabethziekenhuis in Leiderdorp overgebracht Zondagmorgen rond half zes vloog een personenwagen met zes Amsterdammers uit de bocht. Ook deze wagen beland de in de sloot De inzittenden kwamen met de schrik vrij. Fancy fair in Hoogmade had veel belangstelling HOOGMADE - De fancy fair, die bet afgelopen weekeinde door vier Hoogmadense vereni gingen in het cultureel centrum „De Schuur" werd gehouden, is een groot succes geworden. „De Schuur" bleek vele malen te klein om de grote stroom van belangstellenden te kunnen ver werken. Aan de vele stands was het soms een gedrang van je welste. De grootste trekpleister was het rad van avontuur. Hoe veel de feestkermis pecies heeft opgebracht, is nog niet bekend. De organiserende ver enigingen rekenen er op dat zij er goed zullen uitspringen. KORTWEG AARLANDERVEEN - Twee honderd wandelaars namen za terdag deel aan de wandeltocht, die de Aarlanderveense sport vereniging organiseerde ter ge legenheid van haar 10-jarig be staan. De route ging door het polderlandschap rondom Aar- landerveen. ALPHEN AAN DEN RIJN - De 12-jarige Pauline Laurens uit Bodegraven liep gisteren een ge broken linkeronderarm, een ge kneusde rechteronderarm en een diepe snij wond boven het rechteroog op. Het meisje viel uit het draaiend rad in de speel tuin van Avifauna. LRiDiSE COURANT Zeven van de jongeren-werkgroep van het Oude Weteringse VVV bijeen: Viorette Felix, Fred Felix, Léon Zoet, Ron van der Meer, Gitta van der Meer, Jan van der Meer en Johan Renée. hetzelfde geld veel meer activiteiten". De werkgroep begeeft zich ook op andere terreinen dan het amusement De voorlichting aan de toerist kan nog best wat verbeterd worden, vinden de jonge VWers. De toerist moet alle voor hem noodzakelijke informatie over politie, monumenten, bars e.d. compact bij het kantoor van het Oude Weteringse VW aan de Kerkstraat kunnen krijgen. De werk groep heeft zich ook al bezig gehouden met overnachtingsadressen voor toeristen, die 2 a 3 dagen in Oude Wetering willen logeren. Totaal hebben de leden van de werkgroep nu 12 logeeradressen voor de toerist beschikbaar. Grootste wens op dit moment blijft een ter rein, waarover de werkgroep vast kan be schikken voor de organisatie van haar evene menten. Voorzitter Johan Renée heeft zijn oog al op een bepaald terreintje laten vallen: „Het terrein aan de Plantage tussen de beide jacht havens, waar vroeger de jeugdherberg heeft gestaan zou voor ons ideaal zijn. We hebben het terreintje enkele weken geleden bij de opening van het VW-seizoen gebruikt voor de disco-show en daar bleek hoe geschikt het is. Vanwege zijn centrale ligging ten opzichte van de jachthavens en de woonwijken, hopen we echt, dat we daar van de gemeente over mogen blijven beschikken". Er staan de bevolking van Oude Wetering en de Braassemmermeertoeristen nog drie evene menten te wachten, die de werkgroep op touw heeft gezet: op 26 juni, 10 juli en 24 juli. Op 10 juli zal er een gekostumeerde sprietloop- wedstrijd worden gehouden. Ook zal er nog een kussengevecht boven het water plaatsheb ben. Op 24 juli, de gebruikelijke tijd voor de gondelvaart, zullen er kinderspelen voor 5- a 6-jarigen worden georganiseerd. Op het ter rein aan de Plantage zal er om 7 uur een optreden zijn van een volksdansgroep en van af 8 uur het optreden van een Surinaamse band. Na de gondelvaart wordt er nog een bingowedstrijd gehouden. Voor volgende week zaterdag staat het pro-1 gramma al helemaal vast: kussengevecht, za- klopen (13.45), orgeldraaien en touwtrekken (19.00 uur). Er kan vanaf 12.30 uur worden ingeschreven aan het terrein aan de Plantage, waar ook een pannekoekenkraam komt te I staan. Dit eerste jaar is voor de werkgroep een proefjaar. Als volgend jaar de reconstructie van de beschoeiing klaar is, zal Oude Wete ring naar verwachting een grotere stroom toeristen te verwerken krijgen dan tot nog toe. Dan wil de VW-werkgroep optimaal functio neren. Viorette Felix: „Deze winter beginnen we al met het vergaderen over dat seizoen. We zien nu hoeveel werk er aan vast zit en het is echt hard nodig om zo vroeg mogelijk te beginnen, we hebben de tijd er graag voor over, want het is hartstikke leuk om het te doen....". ROELOFARENDSVEEN De drumband van de Roelofarendsveense muziekvereniging „Liefde voor de harmonie" heeft gisteren op het bondscon- cours in Wateringen in de hoogste afdeling een eerste prijs behaald. Met een grote voorsprong van 7 punten op de Voorburgse drumband St. Cecilia het voor de drumband van Liefde voor de harmonie het derde achtereenvolgende jaar, dat de eerste plaats werd bereikt Beide vorige keren vond een promotie plaats, maar dat was dit keer onmogelijk, omdat er geen klasse is boven de ereklasse. De Veense drumband kwam 3 1/2 punt te kort om van de jury het predicaat „met lof' op de kampioensbeker te krijgen. Bij het bondconcours in Wateringen kreeg de drumband ook de nodige gemeentelijke steun: zowel burgemeester BolteD als gemeentesecretaris urama waren getuige van de uitstekende verrichtingen van „Liefde voor de harmonie". Burgemeester Bloten was aanwezig in zijn hoedanigheid van oud-voorzitter van de Zuid Hollandse Bond en gemeentesecretaris Brama als voorzitter van de muziekvereniging. In kringen van de muziekvereniging was men zondag een beetje teleurgesteld, dat de drumband opnieuw niet de degens had kunnen kruisen met rivaal „Arti et Religioni" uit Ter Aar. Bestuurslid Sjon de Jong: „Er heerst onderling wel wat rivali teit. „Arti et Religioni" doet wel altijd mee op „wilde" concoursen, die niet door de bond zijn erkend. Op het bondsconcours heeft „Arti" echter de laatste 4 jaar zijn gezicht niet meer durven laten zien". Frontale botsing in Alphen ALPHEN A.D. RIJN Een Opel met aanhangwagen, be stuurd door de 32-jarige E.v.- d.W. uit Alphen a.d. Rijn, kwam zaterdagmorgen rond half elf op de Steekterweg frontaal in botsing met een Citroen, be stuurd door de 23-jarige P.K.O. uit Oegstgeest. De Opelbestuur- der raakte de macht over het stuur kwijt en kwam daardoor op de verkeerde weghelft te recht De beide bestuurders konden na behandeling in het ziekenhuis „Rijnoord" naar huis terug. Het 4-jarige zoontje van V.d.W. moest met o.m. een hersen schudding worden opgenomen. Ook de inzittende van de andere auto mej. H.M. v.d.S. uit Leiden bleef eveneens in het ziekenhuis achter met een gecompliceerde armbreuk, dijbeenbreuk en hoofdletsel. De beide auto's zijn total-loss. Ruim 160 hengelaars zaten giste rochtend al dan niet gespannen en vaak voorzien van een ther mosfles met koffie, ten noorden van de Leidschendamse sluizen aan de oevers van de Vliet. Men deed van acht tot elf uur 's morgens mee aan de viswedstrijd georganiseerd door het groot winkelbedrijf V&D en de 's-Gra- venhaagse Hengelsportvereni ging. Ondanks het barre weer. was het enthousiasme onder de deelnemers groot, mede door de gjote opkomst van college-hen- gelaars. De vangst was zeer be hoorlijk, ondanks het feit dat maar met één hengel mocht wor den gevist. Degene die de mees te vis en de meeste lengte uit het water sloeg was de heer H. Koppen uit Voorburg. Hij kreeg de wisselbeker en een cadeau bon voor do vangst van maar liefst 40 koudbloedigen, waarvan de totale lengte zeven meter en vijf cm was. De tweede en derde plaats werden veroverd door de heren J. Pannekoek en L. den Braber, die respectievelijk 38 en 31 „bovenmaatse'" vissen na afloop in hun net telden. Het inschrijfgeld van deze wedstrij den kwam ten goede aan de sportvereniging voor invaliden „Kameleon". Kermis trok weinig bezoekers De heer J. Groenendijk van het schoolbestuur biedt de heer Wintels (rechts met bril) de filmprojector aan. Pauselijke onderscheiding De heer A. Vermei) uit Lisse heeft gisteren in de kerk van de H.H. Engelbewaarders uit handen van pastoor A J. M. Spronk de gouden medaille pro ecclesiae et pontifice ontvangen. Deze pauselijke onder scheiding viel de Lissenaar ten deel omdat hij zich reeds vijfentwintig jaar inzet voor de parochie van de H.H. Engelbewaarders als lid van het kerkbestuur. De deelnemers aan de avondvierdaagse van Ter Aar werden afgelopen za terdag na hun aankomst in Langeraar feestelijk in gehaald door de muziek vereniging „Arti et Religio ni". Ruim 840 mensen hebben dit jaar aan deze Vierdaagse meegedaan. De deelnemers, van wie slechts weinigen zijn uit gevallen, hadden de keus tussen twee afstanden van respectievelijk vijf en tien kilometer. Na afloop gaf „Arti" nog een demonstra tie op het kerkplein. nkiN NOORDWIJK Ruim honderd oud-leerlingen van de Sint Jeroen school waren zaterdag in de vrolijk versierde gangen en lokalen van de school te vinden, om de zeventigste verjaardag van de school te vieren. Als jubileumgeschenk werd de heer Wintels, hoofd van de school, een 16 mm filmprojector met toebehoren aangebo den. Het fanfarekorps „Excelsior" zette het feest luister bij met een serenade. De huidige leerlingen van de St. Jeroenschool hebben de afgelopen week feestgevierd. Er werden poffertjes gebakken en spelletjes gedaan. Het jubileum betekende tevens een afscheid van de heer Wintels. Hij heeft per 1 augustus een benoeming in Nijmegen aanvaard. ZOETERWOUDE De ke die de afgelopen drie d door de Oranjevereniging ganiseerd werd op het pari terrein van het sportcom Haasbroek, vond onder een merkelijk ongunstiger geste plaats dan vorig jaar. Lan rige regenval én twee voet wedstrijden, met verlengin televisie, beïnvloedde langstelling sterk in negat zin. Helemaal ontevreden warei| exploitanten toch niet. O openingsavond was het b< alleszins redelijk en toen hc de late zondagmiddag werd nam de toeloop flink Ter gelegenheid van het ken gebeuren vond vrijdagavond tobbetje steken plaats. In de van Banningstraat meldden 35 deelnemers. De prijsv naars waren: 1. Gerard de gel, 2. Walter Turk, 3. Ad Fw Bennekom. Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Simone Hilleg Cornelia Maria, dr. v. S. Hoek ei Kerpershoek; Lena Heiltje Lijdia, dr. van El ten en L. van der Nagel; I Mana Johanna, dr. v. T. J. J. Peters C. M. J. L. Sloos; Johannes Martinus, v. P van der Horst en L. Klinkentx ho Manelle. dr. v. D. van Duijn en J. P. den Bosch. Overleden: M. du Pré geb. 22 man; H. S. M Langeveld geb. 7 okt 1 d, gehuwd geweest met: J. Brokaar. J. ul' Lambrechts geb. 27 jun. 70 zn. v. H va Lambreehts en M. Jans; J. Wolthaus g he Gehuwd: J. T. M. Zandbergen Lipsius; J. J. Mekel en D. Ciere; D. M. R. Kolijn; A. de Roodek,. ■'rins en J. C. Stngerlii ;n H. J. M. Fritschy. de Ki Aan de Kanaalstraat 2a is d zu Groenten- en Fruithandel vj A. J. Beij opgeheven. Scheepswerf en machinefa/ briek Gebr. Akerboom B.V. Leiden heeft van de Graan El< vator Mij. (G.E.M.) B.V. te Ro terdam opdracht ontvange voor de bouw van een sleej duwboot. Met de opdracht een bedrag gemoeid van ruim miljoen gulden. De boot won in het eerste kwartaal van 197 opgeleverd.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4