loidóc (2owa/nt 98* A Alleenstaande beestachtig vermoord Evacuatie klein deel Amerikanen uit Libanon [oyrider ïedood door sterieuze liood baby opgehelderd Uli Hoeness bracht Tsjechen kampioenschap Grote opkomst Italiaanse verkiezingen Problemen rond tweede groep hartpatiënten BONEN- 5006MM Heelmeesters '\XIMUM twee dagen laag: lenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V.. Leiden:* Directeur-hoofdredacteur: F. J. Plug - Adj. hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: .Wim Buijteweg (ties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 38,27; jaar 149.15; losse nummers: 55 cent Maandag 21 juni 1976, 66e jaargang no. 20455 Tv-film De Heelmeesters op Ned. II om 20.25 uur. Ned. I om 19.55 uur laatste Mijl op zeven, om 20.45 uur Er zit muziek in, om 21.15 uur Agenda van een bisschop en om 21.50 uur Gunsmoke. Warmer Vannacht weinig wind, plaatse lijk mistbanken en minima om streeks 11 graden. Overdag droog en zonnig met maxima 25 graden,maar aan zee nekele graden lager. Morgen: Zon: 4.20-21.04 Maan: 01.18-15.57. Schev.hoogw.: 11.01- 23.33 laagw.: 6.32-19.14. Jan een onzer verslaggevers) ÜSTERDAM Een 17-jarige joy-rider uit nstelveen, die gisteravond bij een wilde htervolging door de politie van Amstelveen j Amsterdam door een schot uit een politie- jstool levensgevaarlijk werd gewond - hij «eg een kogel in het hoofd - is vanmorgen t de opgelopen verwondingen overleden. jongen had in Amstelveen met de gestolen auto een ■parkeerde wagen geramd en reed volgens de lezing eih de politie juist met gedoofde lichten weg toen een "waarschuwde patrouillewagen verscheen. De politie zet- een wilde achtervolging in, dwars door plantsoenen, kfbr fietspaden en langs rode verkeerslichten richting '®)isterdam. Daar kreeg de Amstelveense politie assitentie p hoofdstedelijke collega's en slaagde men erin de' et(igeman in de Wibautstraat klem te rijden. Toen de vier erienten op de stilstaande auto afliepen, zou de bestuurder hted gas op hen zijn ingereden. De agenten schoten vier- ;nti$al op de auto, die tegen een hek van de metro-bouwter- |n tot stilstand kwam. De 17-jarige joyrider bleek in vanjt hoofd te zijn getroffen; zijn 16-jarige passagier over- fde de schietpartij zonder een schrammetje. ril (Van een on?er verslaggevers) ELSEN Na een herhaalde oproep v.an de politie te :lsen heeft zich het echtpaar gemeld, dat op 12 juni i een camping in Beverwijk een reiswiegje, waarin een iby lag, had aangereden. De baby bleek enkele uren iter overleden te zijn, toen de moeder het wilde voeden. :tie wees vorige week uit, dat het twee maanden oude aan hersenletsel was overleden. et echtpaar, dat bij het manoeuvreren met de auto het. ïegje had geraakt, kan, aldus de politie te Velsen, niets n laste worden gelegd. Het is volkomen te goeder trouw weest. JPver de dood van de baby is een week veel te doen jfl weest, vooral omdat de Velser politie het tot vanmorgen fjl et gelukt was het betrokken echtpaar, dat het wiegje '■■id aangereden, op te sporen. Na herhaalde oproepen ïeft het zich in de loop van vanmorgen bij de politie imeld en de toedracht op de bewuste 12de juni uiteenge- De politie heeft met deze verklaring het onderzoek tsloten. I [U.EN WE P&RVOCTBCL-^ fr&Ér* ER Bp NEERVALT) „underdog" Tsjecho Slo- hef Europees kampioen egrepen. Fize sterren op de strafbank I/teerde Nederland zich za- 1 enigszins na de vertoning pensdag. Aanvaring Bij de start voor een van de laatste etappes van de transatlantische ra ce voor grote sche pen naar Amerika heeft zich dit week einde op Bermuda een aanvaring voor gedaan. Het Ameri kaanse schip Gaze- la Primeiro. in het midden, raakte met de zeilen vast in die van het Roemeense schip Mircea. rechts Links het Argentijnse schip Libertad Het duur de lange tijd voor de zeilen waren ontward en de schepen hun reis naar Rhode Island konden voortzetten. (Van onze speciale verslaggever) BELGRADO Het eindtoernooi om de Europese voetbaltitel gisteren kon geen enerverender besluit krijgen. Nadat West-Duits- land in de laatste minuut van de officiële speeltijd alsnog gelijk met de Tsjechoslowaken was gekomen (2-2) bleef de verlenging zonder doelpunten. Bij de reeks strafschoppen bleef Uli Hoeness met de zwarte piet zitten. De Tsjechen benutten hun kans wel en werd zo Europees kampioen. Nederland eindigde zaterdag als derde door Joegoslavië in de verlenging te verslaan: 3-2. Daarna nam Knobel afscheid van zijn Oranje-mannen. ■Andere onderwerpen in sporttribune: Basketbalploeg voor vuurproef O Roeifestijn valt in het water Motorcoureur Van Duimen schittert Vernederende val Olga Commandeur Ploegbelangen prevaleren bij wielrennen (Van een onzer verslaggevers) WIERDEN In het Overijsselse Wierden is, naar de politie eerst gisteren bekend heeft gemaakt, in de nacht van vrijdag op zaterdag de 61-jarige alleenwonende Derk Geerling op beestachtige wijze om het leven gebracht. De borst van het slachtoffer was doorzeefd met kogels en het lichaam was bewerkt met een scherp, voorwerp. De hond van de boer was met een bijl gedood. Omtrent het motief van de dader(s) tast de politie nog in het duister. Mogelijk is er sprake van roofmoord, aangezien de gehele boerderij doorzocht was, waarbij een enorme ravage werd aangericht: kachels waren omver gegooid, klokken van de muur getrokken en vernield, meubels en antiquiteiten kapotgeslagen. De leider van het rechercheteam dat onmiddellijk met een uitgebreid buurtonderzoek begon, hoofdinspecteur Visser, verklaarde nog nooit met zo'n afschuwelijke zaak geconfronteerd te zijn geweest. Niemand heeft nog kunnen vertellen of de man veel geld in huis had; ook zijn familie heeft de politie daarover geen houvast kunnen geven. Zo op het eerste gezicht wordt er niets vermist. BEIROET (UPI-Reutei; De Amerika nen hebben gisteren met succes 263 land genoten, Britten en andere Europeanen geëvacueerd uit het door de oorlog ver scheurde Libanon. In een operatie, die vlekkeloos verliep en in 75 minuten was afgelopen, werden de buitenlanders op het strand bij Beiroet opgehaald door een landingsvaartuig met de Amerikaan se vlag en bemand door vijftien ongewa pende zeelieden. Zij werden vervolgens overgebracht naar een transportschip van de Amerikaanse zesde vloot dat voor de kust lag, de Spiegel Grove. Dit zou vandaag in Athene aankomen. Het geëvacueerde gezelschap bestaat uit 116 Amerikanen, zestig Britten en voor het overige Duitsers, Italianen en Grie ken. De operatie werd uitgevoerd onder toezicht van Palestijnse guerrillastrijders die voor de veiligheid zorgden. Libanezen die zich voor vertrek aanmeldden, wer den niet opgenomen. In totaal 1.700 Ame rikanen blijven in Libanon. Ron Nessen, perschef van president Ford, verklaarde dat er geen plannen zijn voor verdere .evacuaties uit Libanon. In het algemeen wordt de evacuatie gezien als een verkie zingsstunt van Ford. Het aantal mensen dat vertrok vormt minder dan tien percent van de- buiten landse gemeenschap in Libanon. De meesten menen blijkbaar dat er geen reden tot haast is om te vertrekken, ondanks de voortdurende crisis en de sluiting van het vliegveld van Beiroet. Verscheidene vertrekkende buitenlanders verklaarden dat zij alleen maar van de gelegenheid gebruik maakten om op va kantie te gaan of zaken te regelen voor dat zij weer, indien mogelijk, naar Liba non zouden terugkeren. De Britten zouden vandaag opnieuw pro beren een konvooi over de weg naar Damascus te sturen. In Beiroet was het gisteren betrekkelijk rustig. In damascus zei Machmoed Riad, secretaris-generaal van de Arabische Liga, te hopen dat de voorhoede van een Arabische vredes macht deze week nog in Libanon zal aankomen. Op een persconferentie ver klaarde hij dat de duizend manschappen op het vliegveld van Beiroet zullen wor den gelegerd, als eerste stap op de weg naar herstel van de verbindingen. De hoofdmacht zal later volgen, aldus Riad, die echter geen tijdstip noemde en ook niet aangaf hoe groot de strijdmacht zal zijn. In antwoord op vragen zei hij dat een leger van 6.000 man ongeveer twee miljoen dollar per maand zou kosten. Van onze correspondent ROME Ruim driekwart van de stemgerechtigden heeft gisteren al zijn stem uitgebracht in de parlementsverkiezingen in Italië, de belangrijkste en wellicht meest dramatische sinds de oorlog. Bij de sluiting van de stembureaus, vanmiddag om twee uur, hebben naar verwachting ongeveer 90 procent van de Italianen aan de verkiezingen deelgenomen. Fraai zomerweer heeft de opkomst gisteren al voordelig beinvloed. Vooral in de vroege ochtenduren en in de avond is er druk gestemd. Overdag hebben veel Italianen verkoeling gezocht aan het strand en in de heuvels. De verkiezingsdag van gisteren is ook erg rustig geweest. Alleen in de stad Genua, waar rüim een week geleden de openbare aanklager Coco en twee begeleiders werden doodge schoten, was een zekere spanning merkbaar, maar er was daar extra veel politie op de been. De laatste opiniepeilingen hebben geen politieke aardverschuivir gen te zien gegeven. Mochten zich geen grote verschuivingen voordoen, dan zal het land een uiterst mooilijke en langdurige formatieperiode tegemoet gaan. Van invloed voor de uitslag kunnen de vijf miljoen jongeren zijn die voor het eerst aan de verkiezingen mochten deelnemen, en de buitenlandse Italianen die allerlei faciliteiten hebben gekregen om tijdelijk terug te keren voor het uitbrengen van hun stem. De Osservatore Romano heeft dit weekeinde nog een laatste oproep gedaan aan de katholieken „om in vrijheid, maar in he* licht van het geloof' te stemmen, dwz. anti-communistisch. Hotels duurder in Spanje Madrid (Reuter) De hotels in Spanje mogen hun prijzen met maximaal 20 procent verhogen. De minister voor het toerisme, Adolfo Martin Gamero, die dit bekendmaakte, zei dat deze prijsverhoging niet is toegestaan voor reeds geboekte reserverin gen. En wie zou niet Judy in huis willen hebben' U in ieder geval wel. Daarom even gauw 'n nieuwe kwartaalabonnee aanbrengen voor onze krant en we sturen Judy naar u DEN HAAG (ANP) - De werk groep Hartchirurgie Buitenland van de Gezondheidsraad heeft in een brief aan hartchirurg dr. P. J. van der Schaar laten we ten geen verantwoording te kunnen nemen voor de tweede groep hartpatiënten die volgens plan begin juli naar Houston zouden vertrekken. Volgens prof. Meyler, voorzitter van de werkgroep, is het nood zakelijk eerst de medische gege vens van de patiënt met de werkgroep door te spreken. Dit om alles zo verantwoord moge lijk te kunnen handelen. Dr. Van der Schaar, die de patiën ten op hun reis naar Houston medisch zal begeleiden, wil de hem beschikbare gegevens reeds op de eerste vlucht mee nemen om alles zo vlug moge lijk te laten verlopen. Er zou pas op 30 juni een bespreking zijn met de werkgroep over de twee de groep patiënten. Volgens dr. Van der Schaar is er afgesproken dat een cardio loog en een hartchirurg dienen te verklaren dat de betreffende patiënt voor een operatie in aan merking komt. Alle patiënten uit de tweede groep hebben zo'n verklaring. Overigens moet de brief van de werkgroep aan dr. Van der Schaar niet zo zwaar opgeno men worden. Waarschijnlijk vindt er vanavond een vervroeg de bespreking plaats. „Wellicht is het al voldoende als dr. Van der Schaar en ik elkaar even treffen en de patiëntengegevens doorpraten", aldus prof. Meyler. Overdracht De Verenigde Staten hebben gisteren hun laat ste twee bases in Thailand aan de regering overgedragen, waar door een einde is gekomen aan een decennium van omvangrij ke militaire aanwezigheid op het vasteland van Zuidoost-Azië. Busongeluk Een bus die zes tien Amerikanen, twee Engelsen en een Fransman vervoerde, is bij Londen van een door de regen glibberig geworden weg geraakt en in een sloot over de kop geslagen. Drie bejaarde Amerikaanse dames zijn daar bij om het leven gekomen. Brand Bij een grote brand in een winkelcentrum in Las Ve gas zijn zaterdagavond laat ze ker dertig zaken/panden in de as gelegd. De brandweer heeft meegedeeld dat er zeker een miljoen dollar schade is. De brandweer had drie uur nodig om het vuur onder controle te krijgen. Aardbeving Ten westen van Sumatra heeft zich gisteren een sterke aardbeving voorgedaan. Over de sterkte was men het niet eens. Waarnemers té Hono- loeloe registreerden een kracht van 7,2 op de schaal van Rich ter, in Golden in de Amerikaan se staat Colorado werd 5,2 geno- IUikWêPM In de Argen- tijnse hoofdstad Buenos Aires zijn zaterdagavond de kogel- doorzeefde lijken van zeven per sonen gevonden. Aan een van de lijken was een briefje beves tigd waarop stond dat het ging om een guerrillastrijdster die het hoofd van de Argentijnse politie had vermoord. Het brief je was ondertekend door het „commando generaal Cardozo". «9 DINSDAG EN WOENSDAG BIJ ALBERT HEIJN

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1