acht miljoen voor Leidschendam leent uitbreiding Mariënpark SPANNING IN B-CATEGORIËEN Onderscheidingen NKO voor drie Katwijkers Kortweg BENTHUIZEN WANTROUWT BURGEMEESTER Warmondse actie voor Anjerfonds LEIDSCHENDAM - Leerlin gen van de Leidschendamse Balletschool Svetlana Moesa- tova geven morgenavond een uitvoering in het Haagse Con gresgebouw. De negentig leer lingen hebben balletten inge studeerd op muziek van Tsjai- kowski, Chopin, Strauss en Moussorgski, terwijl ook een Russische en een Mexicaanse dans op folkloristische muziek wordt uitgevoerd. De voorstel ling in Den Haag begint om half acht. WASSENAAR Van 22 tot en met 25 juni wordt in Wasse naar een ayondfietsdaagse ge houden. Vertrokken wordt vanaf paviljoen „Zonnehof' aan de Duinrellweg, elke avond van 18.00 tot -19.00 uur. Er wordt gereden over een afstand van 25 kilometer. In schrijfgeld voor kinderen be draagt 2 gulden en voor vol wassenen 3 gulden. WASSENAAR In de sport hal in Wassenaar wordt zon dag 27 juni een promenade concert gehouden ten bate van het Rode Kruis. Op het pro gramma staan onder meer het Gewestelijk Orkest voor Zuid- Holland, trio Louis van Dijk en de cabaretiers Frans Halse- ma en Gerard Cox. Aanvang 20.00 uur. Kaarten verkrijg- baar tegen betaling van 10 gul den op alle kantoren van de RABO-bank. OEGSTGEEST - In het ge meentecentrum aan dè Lijt- weg in Oegstgeest wordt aan staande dinsdag een lezing ge houden door het tweede ka merlid voor de WD de heer H. Waalkens over „een liberale visie op de ontwikkelingssa menwerking." De heer Waalkens heeft de Unctad IV-conferentie in Nai robi bijgewoond. Aanvang 20.15 uur. LISSE LISSE Op de school pleinen van de Flamingo- school en 't Quakelnest wordt aanstaande zaterdag een rom melmarkt gehouden. Aanvang 9.30 uur. De opbrengst van de rommelmarkten is bestemd voor de aanschaf van een ge luidsinstallatie. ZOETERWOL'DE - Na de succesvolle kermis die vorig jaar, na onderbreking van een groot aantal jaren werd P houden, organiseert de OiR jevereniging in de komef dagen opnieuw dit eveneml g De talrijke attrakties staanle gesteld op het parkeertertyo van het sportpark Haasbrb-. en zijn geopend morgen, w dag, van 18—24 uur en zaPn dag en zondag van 12—24 ij Morgenavond om half 7 ii y, tobbetje steken in de Jan i^e Banningstraat, een waterski takel dat zowel van de zrv. van de deelnemers als vanLej publiek altijd grote belangsr^ ling trekt. jj L Zaterdagavond wordt om v; uur in het Don Boscohuis kermisbal gehouden door;^ Sint Jans Fanfare. Aan ditj^, seniorenbal wordt medeweejf ing verleend door de band Le limited. .gj. Het lag ook in de bedoel) v om in deze dagen de Ro^,e] van Zoeterwoude voor anen teurs te houden. In verbfc met het Ned. kampioenscKer op de weg dat zaterdag|ai Limburg op het Adsteegcinhj wordt gehouden en waar^ j ook de plaatselijke favdLj. Piet van Leeuwen deelneftjj, zal de ronde over 80 km n volgende vrijdag 25 juni v^. den gehouden. Het parco) Van Swietenstraat-Ambacl— herenweg zal hiervoor strijdtoneel zijn. (Van een onzer verslaggevers) BENTHUIZEN De Benthuizer gemeenteraad heeft deze week een motie van wantrouwen aangenomen tegen burge meester I. J. P. Keijzer. De motie is doorgestuurd naar de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk. Reden van de motie, die werd ondersteund door de raads fracties van PvdA, CDA en SGP, is het vermeende slechte beleid op 'de gemeentesecretarie. Door onvoldoende man kracht blijft het werk op het gemeentehuis te lang liggen Als voorbeeld daarvan noemen de raadsfracties het feit, dat de gemeentebegroting twee jaar te laat naar de provinciale overheden werd gestuurd. De oorzaak van het personeelste kort is volgens de raadsleden het gedrag van burgemeester Keijzer. Deze zou sollicitanten afweren om er voor te zorgen dat de Benthuizer secretarie in de toekomst wordt samenge voegd met die van de gemeente Moerkapelle, waar de heer Keijzer ook burgemeester is. Vorig jaar nam de Benthuizer raad ook een motie aan, waarih zij hun afkeuring over het beleid van burgemeester Keijzer uitten. Ditmaal werd het een motie van wantrouwen. De vierde fractie in de gemeenteraad, de WD. heeft de motie niet ondertekend. De gewantrouwde burgemeester Keijzer woonruimte alleenstaanden in Voorschoten Open Munniktoernooi: Noordwijker werd rechter NOORDWIJK*— De oud-Noord- wijker mr. H. G. Hermans (38) is geïnstalleerd.als rechter in de arrondissementsrechtbank te Arnhem. Hij is het jongste lid van dit college. Hij zal althans voorlopig belast zijn met de be handeling van civiele zaken. Voor zijn benoeming te Arnhem was mr. Hermans gerechtsaudi teur en rechter-plaatsvervanger in de rechtbank te Utrecht. Hij stamt uit een bekende Noordwijkse familie. Zij vader diende bij het Korps Mariniers en sneuvelde in de meidagen van 1940 op de brug aan de Kostverlorenkade te Amster dam. LEIDERDORP De eerste ronde, die Marcella Mesker, de gedoodverfde winnares van het damesenkelspel B, gisteren af werkte, zou een finalestrijd waardig geweest zijn. Helaas was de iplaatsingscommissie niet op de hoogte van de achtergronden van Imevr. H. Loon (zij is ex-hoofdklassespeelster en speelt nu Over gangsklasse voor Waddinxveen). anders had men kunnen zorgen, ,dat zij pas op een later tijdstip tegen Marcella had moeten I aantreden. {De strijd ging geheel gelijk op. Marcella pakte de eerste set met 75 en mevr. Loon de tweede met nog miniemere marge (76). I In de beslissende set kon Marcella, die bij Thor RW vanuit de eerste klasse is gepromoveerd en die mee mag spelen aan het jeugd-Wimbledontoernooi, net bijtijds doordrukken (7—5). Micky I Albers stuitte op zware tegenstand van de winnares van vorig jaar, Liselotte v d. Bijl. Pas in de derde set kreeg ze de partij voldoende onder controle (7—5, 4—6, 6—1). j Bij de heren was er ook volop spanning. Vijf van de tien gespeelde I heren B singles werden pas in de derde set beslist en dat zo vroeg lin het toernooi. Kwaliteit is er dan ook in ruime mate aanwezig. I Wellicht is er in Leiden nog niet een B-toernooi van vergelijkbare sterkte geweest. Blommendaal moest alles op alles zetten tegen de voor de Metselaars Overgangsklasse A spelende Zandvliet (4-6, 64, 7—5). Ook in de partij van Jan de Groot en Ton Creijghton zegevierde de routine (6—3, 2—6, 6—2). Temminck had in een voor het publiek mooie wedstrijd meer moeite met Ron Luyckx, teamge noot van Zandvliet, dan de stand doet vermoeden (6—3, 6—1). Ruud Thyssen, een technisch uiterst begaafde speler, miste het tempo om snel met Onno Ruysenaars af te kunnen rekenen (3—6, 6—4. 6—4) Jan Theunissen, vorig jaar nog finalist, balanceerde nu m de eerste ronde al op het randje van de nederlaag. Met 6—2, 4—1 kwam hij achter en er was een scheidsrechterlijke dwaling nodig om het 42 te laten worden. Bij 5—3 echter kreeg Theunissen de geest en was er voor Leeuwenberghspeler Loos geen houden meer aan (7—5, 6—2). Jon Visbeen ondervond, dat de aandacht tegen Carl Adamse geen moment mag verslappen (6—2, 2—6, 6—2). Hans Keyzer moest hard werken om de games tegen Paul Theunissen, die hetzelfde spelletje meespeelde, binnen te halen (6—3, 6—2). Henny Koemans speelde een veel te hoog tempo voor Jan Schoute (6—0, 6—2). Eerder op de dag had Schoute via 64, 6—3 Jaap Kooreman geëlimineerd. Tine Langeveld had veel minder moeite dan verwacht met Carien Heestermans (6—2, 6—1). jaar jjaar won zij op De Munnik in de finale damesenkel C pas met 10—8 in de derde set In het damesenkelspel C speelde Heieen v. Paridon zich in de halve eindstrijd: 6—2, 1—3 tegen Marieke v. Oostrom. Hop deed dit in de categorie herenenkelspel D. Hij versloeg hiertoe Ekker. met 7—5 en 6—3. Kans op LEIDSCHENDAM Leidschen dam wil voor een drie bouwla gen plus een zolderverdieping bevattende nieuwe vleugel en renovatie van het bestaande be jaardentehuis „Mariënpark" 8 miljoen 370 duizend gulden le nen aan de Katholieke Stichting „Bejaardenzorg". De nieuwe vleugel, die haaks op de J.S. Bachlaan komt te staan, omvat '62 een persoons- en 6 tweepersoons-eenheden, 3 tweepersoons-logeerkamers en 'n perso- neelkamer. De éénpersoonslfalts krijgen een zit-slaapkamer. een toilet- en dou cheruimte, 'n hal met kitchenette en ka- struimte, de tweepersoonsflats een zitka mer én 'n slaapkamer. Per woonverdie- ping is er verder een huiskamer en 'n badkamer. Vanuit de hal is de bestaande recreatieruimte bereikbaar die echter uit gebreid wordt. De renovatie betreft verbetering van de bestaande woongelegenheid. De capaci teit wordt teruggebracht van 57 tot 43 De overige ruimten als keuken, magazijn, linnenberging en eetzaal voor het perso neel worden uitgebreid en verbeterd. Met de renovatie zal pas worden begonnen als de nieuwe vleugel klaar is. „Mariënpark" zal in de toekomst 124 bedden bevatten De bouwkosten worden op bijna 4,5 mil joen gulden geraamd, de installaties bij na anderhalf miljoen en de inventaris circa 1 1/4 miljoen gulden. Door het opheffen van de centrale finan ciering kan de gemeente weer vrijelijk geld lenen. De stichting zou dit zelf kun nen doen maar dan moet de gemeente garant staan. Omdat de gemeente geen winst hoeft te maken kan een geldle ning van Leidschendam aan de stichting 1/4 tot 1/2 procent goed koper zijn. Toen „Mariënpark ongeveer 25 jaar geleden werd gebouwd heeft het gemeentebe stuur eveneens een lening ver strekt waarvan op het ogenblik nog circa 500 duizend gulden openstaat. De gemeente zal maandag over de geldlening be slissen. VOORSCHOTEN - Alle Voorschotense jongeren die alleen willen gaan wonen en tussen de 18 en 30 jaar oud zijn, worden verzocht zich in te laten j schrijven bij de gemeen- te. Het gemeentebestuur van Voorschoten wil enig inzicht krijgen in de vraag naar woonruimten voor alleenstaanden. j Het cóllege wil naar aanleiding hiervan bekijken of bouw van dergelijke panden wenselijk is of niet. Vanaf heden kunnen personen in deze leeftijdsgroep een inschrijfformulier afhalen bij de bode in de gemeenteflat aan de Leidseweg 16 tussen 10.00 en 11.00 uur. Na invulling moet het formulier afgeleverd worden bij het ge meentehuis. Thans zijn voor al leenstaanden geen woningen be schikbaar. Schommelstoel voor schoolhoofd NOORDWIJK - De heer J. Wintels ontving gisteren uit handen van leden van het oudercomité van de Sint Jeroenschool een schommel stoel ter gelegenheid van zijn af scheid als hoofd van deze school. Het cadeau was afkomstig van leer lingen en ouders. De 46-jarige heer Wintels heeft een baan aanvaard als hoofd van een 18-klassige basisschool in Wagenin-{ gen. Er bestaan plannen voor de. Sint Jeroenschool om er een zes- klassige school (thans 12 klassen), van te maken. Dat vond de heerj Wintels wat klein en te rustig, van-i daar dat hij naar elders solliciteer-! de. j (Van onze corres pondent) KATWIJK Drie bestuursleden van de Katholieke Mid denstandsvereni ging Katwijk wer den gisteren onder scheiden door de landelijke organi satie, het NKOV. „Voor vele verdiensten" stond er op de zilveren medaille, die prijkte op de revers van Chr. Ver- plancke (voorz.), N. van Maren (secr.) en P. Noordermeer (2e secr.). Deze verdiensten wer den door hen met name geleverd in de opbouw- periode van de plaatse lijke katholieke midden standsvereniging na de tweede wereldoorlog. Hun namen komen steeds weer in de archie ven van de midden standsorganisatie voor. Met het ontvangen van deze onderscheidingen, die hen in het parochie huis werden opgespeld door NKOV-Noord func tionaris W. H. van Hee- sewijk, komt er een einde aan hun bestuurs functies. Op 28 mei ho pen de drie plaatselijke middenstandsverenigin gen tot de vorming te komen van de Onderne- meester mr. K. Staab officieel geopend. De vele bezoekers konden daar na ook getuigen zijn van een loterijtrekking, verricht door de nationale grappenmaker en Deylknotsenvriend Albert Mol. De markt was gisteravond tot tien uur geopend, al was het in de latere uren al wat rustiger doordat ook Wassenaar naar de verrichtingen wilde kijken van het Nederlandse voetbalelftal in Joegoslavië. Vandaag en op de nog mende marktdagen zal de echter hevig in de staan. De opbrengst komt goede aan een aantal se verenigingen en de Noord-Ierj se kinderen die in augustus naai) Wassenaar komen. Vanavond wordt de sfeer op de Luifelbaan extra feestelijk als de deelne mers aan de avondvierdaagse hun intocht doen. Rommelmarkt WASSENAAR Het was giste ren een drukte van jewelste op de grote rommelmarkt op de Luifelbaan in Wassenaar. De rommelmarkt die is opgezet door de Carnavalsvereniging „De Deylknotsen" en de winkeliers vereniging „De Luifelbaan", werd gistermiddag door burge- Warmond Leden van St. Matthias. Warmonds Fanfare en de handbalver. Warmunda zul len morgenavond huis aan huis bossen anjers te koop aanbie den ten bate van het Anjer fonds. Dit fonds steunt finan cieel culturele- en sportvereni gingen. Onlangs werd aan de Warmondse vereniging nog een premie toegekend door dit fonds omdat Warmond verleden jaar bij de gehouden collecte de grootste opbrengst per inwoner behaalde in een bepaalde cate gorie. Dit jaar zal niet zoals voorheen de gehele opbrengst van de kollekte, worden afge dragen aan het Anjerfonds, De helft mag direkt ten goede ko men aan de verenigingen die aan de kollekte hebben meege werkt. Er zijn 1000 bossen an jers gekocht. een van de repetitf1 Leerlingen van de Leidschendamse balletschool tijdens

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4