Nijssen Trotters is „papieren" club Munnik-toernooi i sterk bezet IK GA GEWOON HARD WERKEN. RCL: na 50 jaar in de eerste klasse WACHTKAMER VOOR MERCASOL I Kees Guyt van Katwijk naar Volendam: Wally van Haver juicht. De winnende treffer tegen Volendam is een feit. De promotie naar de eerste klasse vrijwel zeker. LEIDERDORP De „Racing Club Lei derdorp" bestaat vijftig jaar. Of eigen lijk: er wordt vijftig jaar gevoetbald in Leiderdorp. Immers: de „Racing" stapte op 24 augustus 1926 niet als RCL het Nederlandse voetbalwereldje binnen, maar de enthousiaste Leiderdorpers die de aanzet gaven fot de oprichting van de huidige zaterdag-eersteklasser zoals de gebroeders Mugge en de heren Van Alphen en Van Leeuwen hielden het kort na de oprichting nog op „Ont spanning Door Inspanning". Na een kor te periode „Ons Clubje" werd het in 1938 „eindelijk" wel RCL. Datzelfde RCL stapte in 1950 voor het eerst de grote KNVB binnen. Na jaren van promotie en degradatie naar en van de derde klasse begon in 1971 de opmars definitief. De overstap van de steeds harder gegroeide vereniging van de Hoogmadeseweg naar het Sportpark „De Bloemerd" werkte betere resultaten in de hand en via een kampioenschap in 1973 (met medewerking van diverse nieu we spelers) werd de tweede klasse be reikt. Een tweede klasse waarin RCL het al direct bijzonder goed deed. Toch zou den eerst Spijkerusse en Excelsior M en vervolgens De Zwervers de Leiderdor pers nog van promotie naar het zaterdag walhalla afhouden. Totdat spelers en trainers dit afgelopen seizoen besloten „dat het nu maar eens moest gebeuren". Halverwege het jaar al gloorde het zo verlangde kampioenschap aan de hori zon. Een (tijdelijke) inzinking volgde evenwel en concurrent Volendam kon weer op gelijke hoogte komen. De voorlaatste competitie-wedstrijd (RCL-Volendam) zou de beslissing moe ten gaan brengen. In een nerveuze, matig voetbal brengende wedstrijd bleek een treffer van Wally van -Haver voldoende voor de 1—0 zege. RCL was eersteklas ser; „het mooiste cadeau" geschon ken Een prestatie van formaat, maar niet een prestatie om lang bij stil te blijven staan, meent RCL-trainer John Huguenin in het „Gedenkboekje" dat RCL deze week uit bracht. „Nu op naar het mooiste cadeau bij het 55-jarig bestaan: een kampioen schap van Nederland, behaald met spe lers die o.a. uit de eigen kweek zijn gekomen". „Het woord, liever de daad is aan de jeugd", aldus Huguenin. Eenendertig jeugdelftallen staan te trappelen PAGINA LEIDSE C OURANTZATERDAG 12 JUNI 19k I LEIDERDORP De Leiderdorpse tennisclub De I Munnik opende vandaag de toernooienreeks van het district. Het toernooi vindt officieel de gehele I volgende week vanaf maandag plaats, maar om I de 650 partijen, die op het programma staan, af I te krijgen ziet de wedstrijdleiding zich genood- zaakt om reeds vanmorgen vroeg de eerste spelers het gravel op te sturen. De inschrijving was zo i overweldigend, dat er ondanks dit vervroegde j begin toch nog 200 partijen geschrapt dienden te I worden. Het Munnik-bestuur zal zich volgend jaar 1 moeten oriënteren of het mogelijk is een twee I weken durend toernooi te organiseren. Niet alleen in kwantitatief, maar ook in kwalitatief opzicht baren de deelnemerslijsten thans opzien. Op de lijst voor het herenenkelspel B prijken vele prominenten. De vedetten van Leidens hoogst in de competitie spelende vereniging, de Roomburg spelers Madera en Keyzer, staan als eerste en tweede geplaatst. Dit zou een uiterst boeiende finale kunnen worden. Maar vooral voor Hans Keyzer liggen heel wat concurrenten op de loer, zoals Munniktrainer Adri v. Leeuwen en niet te vergeten Eddy de Vries, die dit jaar eerste klasse bij het Haagse Thor RW heeft gespeeld. Misschien is de als derde geplaatste Dick Bouman, die al enige jaren eerste klasse bij OTC speelt, nog wel de grootste favoriet voor de titel. In de kwart-finale moet hij het waarschijnlijk opnemen tegen Noordwijker Ronald Blommendaal, die door de deelname van dit sterke gezelschap, niet werd geplaatst; iets wat hem de laatste jaren weinig is overkomen. De plaatsing van Henny Koemans als vierde doet wat vreemd aan. Koemans heeft in de Overgangsklasse A inderdaad bewezen dit sei zoen in zeer goede vorm te steken, maar of hij meer in zijn mars heeft dan bijvoorbeeld Blom- bt mendaal of Jaap Temminck lijkt discutabel. Vol v gende week zal men het weten, want Temminci kan in de kwart-finale tegen Koemans komen, mil t hij raad weet met de altijd gevaarlijke Lodewij! r Kallenberg. Bij de dames in de hoogste afdeling staat Marcelli «i Mesker als winnares getipt. Dit lijkt gerechtvaar digd, gezien haar competitieniveau; zij speeldira eerste klasse voor Thor RW. Micky Albers staa te als tweede geplaatst, maar zij zou wel eens vee )e moeite kunnen hebben met outsider Agnes Enge lenburg. In het herendubbelspel zullen Bouman o< Temminck niet al te veel moeite hebben de finale n te bereiken. De sterke koppels zijn voornamelijk is in de tweede helft van de lijst geconcentreerd ai Blommendaal/Gelevert staan als tweede geplaatst idi Meteen in de eerste ronde kan het vuurwerk rv worden tegen het Alphense duo Jansonius/Suyver )pl Madera en Brooshooft maken met hun eerstdaa klasse-ervaring ook goede kansen op een finale I plaats. Verder moeten de gebroeders Asselbergsjn en het duo Van Leeuwen/E. de Groot tot deed sterkeren gerekend worden. In het gemengd-dub- >01 belspel zijn Van de Meer/Blommendaal en Albers/- ag Theunissen m deze volgorde de favorieten. De finale herenenkel C kan een reprise wordenfc van de finale jongensenkel t/m 16 jr., die afgelopen aa maandag voor het districtsjeugdkampioenschap ïel werd gespeeld. Hoewel dit treffen ruim ten gunstf van Cornel Schrama eindigde, staat verliezer Jo- han Vis als eerste geplaatst. Schrama dus als ji tweede, terwijl Paul Theunissen en Rodenburg als )1 derde en vierde staan genoteerd. Bij de dames zijn e de grootste kanshebbers respectievelijk Mia Smit e en Inge Siegeutaler. De heren Grimbergen er Paridon moeten in staat zijn hun plaatsing als >i eerste in het dubbelspel waar te maken. (Van onze sportredactie) LEIDEN „De Nederlandse Basketbal Bond maakt het een vereniging gewoon onmogelijk om een goede heren-seniorenaf- deling te hebben. Zij werkt zelf in de hand. dat er vluchtwegen bewandeld worden of samenwerkingsverbanden tussen plaatselij ke verenigingen ontstaan. Het tweede team van Mercasol speelt nu in de reserve-eerste klasse van het distrikt Den Haag. Elke aspiratie verdwijnt echter bij de spelers van dat team, wanneer zij slechts enkele wed strijden per seizoen voor de punten moeten knokken. Zij willen graag hogerop, maar die mogelijkheid kan je hun binnen de eigen vereniging niet bieden. Ze gaan dan naar een andere vereniging en dat kun je vooral bij Mercasol duidelijk merken. Leiderdorp en Luba zijn tenslotte groot geworden door de komst van ex-Bona Stars-spelers." Peter Kesteloo. trainer/coach van Leidens jongste basketbalvereniging „Nijssen Trot ters". verklaart in rap tempo het ontstaan en bestaansrecht van deze „schaduwvereni- ging" van Mercasol. Vat het geheel nog eens samen met „Je wilt een halt toeroepen aan de uittocht van goede spelers. In het verle den heb je de junioren eigenlijk alleen opge leid voor andere verenigingen." De twaalf leden tellende vereniging moet de wachtkamer van Mercasol 1 worden en daarin zullen voorlopig voornamelijk talent volle junioren van Mercasol en sterke-spe lers van het tweede herenteam plaats ne men. Vorige week verzekerde Nijssen Trot ters zich door een overwinning op het Leid- schendamse Gymnova reeds van een plaats in de eerste klasse van het distrikt Den Haag. Toch betreurt ook Peter Kesteloo in zekere zin het ontstaan van dit filiaal van Mercasol. Een versnippering in het Leidse basketbal wereldje had in feite voorkomen kunnen worden, als Luba en BV Leiderdorp hun medewerking hadden willen geven aan de plannen van Mercasol. Luba wees echter uit angst voor mogelijk identiteitsverlies een dergelijke samenwerking af, terwijl Leider dorp hiervoor blijkbaar nog niet rijp was. „Ik had ook liever gezien dat er een samen werkingsverband tussen Mercasol, Luba en Leiderdorp was ontstaan. En het liefst op meerdere terreinen, dus ook wanneer het gaat om de junioren- en damesteams. Dan had je tenminste tot een goede opbouw kunnen komen. Er was in Leiden dan een ere-divisieclub, een vereniging in de erste divisie en een in de tweede divisie geweest, waardoor je alle spelers aan hun trekken had kunnen laten komen. Maar omdat die samenwerking niet tot stand is gekomen, krijg je nu een concurrentiestrijd tussen de drie verenigingen)" Over de binding tussen Mercasol en „Nijs sen Trotters" zegt Kesteloo: „De bond stelt dat je met twalf spelers moet beginnen en er tenminste drie bestuursleden zijn. Daar voor hebben wij papieren functies in het leven geroepen. Het bestuur van Mercasol blijft echtef altijd verantwoordelijk voor „Nijssen Trotters Anders bestaat het ge vaar dat zo'n vereniging een eigen leven Kees Guyt: ...Kans grijpen.. ook wel belangrijk geweest. Volendam wil, dat zie je ook aan de aankopen die ze willen gaan doen, komend seizoen echt gaan probe ren omhoog te komen. En dat trekt me zeker aan". Of Kees Guyt, die in zijn contract-besprekin gen werd bijgestaan door jeügd-secretaris Jaap van Duivenvoorde, daadwerkelijk dat streven (op het veld) kan gaan verwerkelij ken, weet de bescheiden Katwijker niet. „Kijk eens, je begint niet aan zo'n avontuur als je er zelf niet in gelooft. Maar ik zal niet zeggen dat ik direct maar in het eerste kom. Ik ga gewoon hard werken en dan zien pc og we het wel. Voor mij is het een soort v proefjaar. Als ik van mezelf merk dat niet lukt, dat ga ik gewoon weer terug na Katwijk. Het zou jammer zijn, maar ik 2 het in ieder geval hebben geprobeerd". De redenen waarom juist hij in de belaj stelling van het betaald voetbal is gekort zal je van Guyt eveneens niet zelf hor< „Goed", stelt hij dan toch voorzichtig, koptechniek is wel een sterk punt. beetje spelinzicht heb ik ook wel. Maar I zal toch nog veel moeten leren. En moet| afleren. Als het te gemakkelijk gaat maal, kan ik nog wel eens wat nonchald worden. Dat moet er zeker uit...." De verschillen tussen eerste divisie en (zatel dag) amateurvoetbal ziet Kees Guyt niet i zeer in de hardheid. „Misschien dat allemaal wat getructer is, maar veel hat zal het dacht ik niet zijn. Er zal wel 1 gevoetbald worden, sneller vooral. Maar ilj heb er goede hoop op dat ik me wel 1 kunnen aanpassen". Van Volendam, waar Guyt viermaal i week zal moeten trainen, naar zaterdaj tweedeklasser Katwijk. De vereniging waa Guyt nu zes seizoenen in het eerste heel doorgebracht en waarmee hij ook de oj mars van vierde naar tweede klasse volledi 'v meemaakte. Guyt, z'n carrière begonnen al voorhoedespeler, maar nu al weer vier jaa laatste man: „Het gaat op dit moment er goed met Katwijk. De jeugd, die altijd a sterk was, komt de laatste jaren sterk b de senioren door. Dat zie je ook in d resultaten. Vorig seizoen bijvoorbeeld voo het eerst in de tweede klasse spelen en da als derde eidigen is een knappe prestatiév En dan nog met een puntentotaal waarmeL je in een andere klasse waarschijnlijk noH hoger zou zijn gekomen. Nee ik geloof ecl^ dat Katwijk ook binnen afzienbare tijd dj*- eerste klasse gaat halen". rR En, nadenkend: „Toch wel jammer dat ii die laatste sprong waarschijnlijk niet z^jj meemaken....". GERT-JAN ONVLEtg De tien „trotters" LEIDEN Het team van „Nijssen Trot ters" bestaat voorlopig uit tien spelers, voornamelijk afkomstig van Mercasol. De volledige selectie van trainer/coach Peter Kesteloo zal elf spelers tellen. De ploeg is voorlopig als volgt saengesteld: Wil Moerer en Ed Plomp (Mercasol 1), Tony Lamping, Peter Nievaart en Ge rard de Wolf (allen Mercasol Junioren A), Paul Rosdorff en Henk van Haaste ren (Mercasol 2), Frans Kales (Luba), Rein Paulides (Leiderdorp) en Hans Pleij (ex-Leiderdorp, ex-Bona Stars Junioren A). Peter Kesteloo: ..Halt toeroepen aan uittocht van goede spelers". (Van onze sportredactie) KATWIJK „Ik heb er eigenlijk nooit aan I gedacht dat ik wel eens betaald voetbal zou I kunnen gaan spelen. Tot vorige week had ik ook nog nooit contact gehad met een j betalende vereniging. Ik was gewoon leuk bezig bij Katwijk. Prettig voetballen in een fijne sfeer. Verder dacht ik gewoon niet". Voor Kees Guyt, de lange laatste man van Katwijk, klopte het „betaalde voetbal" wel erg onverwacht aan z'n deur. Via Ger Vooys, I de doelman die nu al weer zeven jaar terug de overstap van Quick Boys naar AZ'67 waagde, kreeg Guyt te horen dat die Alk- maarse vereniging en in ieder geval de naar Volendam vertrokken trainer Joop Brandt wel interesse in hem hadden. Vorige week donderdag volgde het eerste telefoontje en een dag later was Brandt bij hem op bezoek. Een C-contract met AZ bleek tot de onmogelijkheden te behoren - (Guyt: „Ik word in oktober drieëntwintig, dat zou voor AZ moeilijkheden opleveren met leeftijdsgrenzen en dispensaties") maar een A-contract met Volendam zou - zo werd deze week duidelijk - wel kunnen. Een mo gelijkheid die Kees Guyt, dit seizoen nauw lettend gevolgd door scouts van AZ'67, met beide handen aangreep. Komende week zal Guyt dan ook, na een nog te houden medi sche .keuring, het contract tekenen. „Ik krijg nu een kans", weet hij. „Ik vind dat je zoiets dan clirect moet proberen. Al is het dan op zich wel een moeilijke beslissing Katwijk voor zeker een jaar te verlaten". Volendam trekt de, nu naar dit dorp verhui zende Guyt ook wel. „Het lijkt me een leuke vereniging om bij te beginnen. En ook het feit dat het geen eredivisie-vereniging is, is voor mij een plus punt. Bij Volendam zie ik gewoon meer mogelijkheden als beginnende speler". Er is nog een positief punt in het Volendam van volgend seizoen. Kees Guyt: „Het gege ven dat Joop Brandt en Leo Steegman, toch twee top-trainers, zich volgend jaar met Volendam gaan bezighouden, is voor mij gaat leiden en daaarvoor is het niet opge richt." Het selectieteam van Peter Kesteloo kwam na een strenge selectie tot stand. Zeventien spelers meldden zich in eerste instantie aan voor „Nijssen Trotters", maar er was slechts plaats voor'elf spelers. „We hebben aan het team twee eisen gesteld. Wij gingen er op de eerste plaats van uit dat je een sponsor, zonder welke zo'n schaduwvereniging niet eens zou kunnen bestaan, een redelijk goed team moet kunnen garanderen. En op de tweede plaats was het voor mij persoonlijk belangrijk, dat er een goede kans bestond dat we naar de landelijke tweede divisie D konden promoveren. Dat impliceert dan echter wel dat je een zo sterk mogelijk team op de been moet brengen," „In principe kon elke speler van Mercasol. die daar behoefte aan had zich opgeven voor die schaduwvereniging. Bovendien konden alle spelers, die in het verleden om welke reden dan ook Mercasol verlaten hadden, weer terugkomen. Wij hadden toen in het begin zeventien spelers. Je moet aan de bond twaalf spelers opgeven, maar ik kan er slechts elf gebruiken. Op papier ben ik dan zelf de twaalfde speler. Het was kort dag om een team te formeren, want we zaten precies in die overschrijvingsperiode. We hebben drie selectiewedstrijden ge speeld, waarin iedereen beoordeeld werd. Tien spelers zijn nu zeker van een plaats, maar wie de elfde speler wordt is nog niet bekend." PIET VAN DAM Kees Guyt in actie: „Als het allemaal te gemakkelijk gaat wil ik nog wel eens wat te nonchalant worden"

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4