3Multivisie stelt burgemeester aansprakelijk ''Leefbaarheid kleine kernen m gevaar Kroon steunt beroep bewoners Herensingel Katwijk blijft ïaterdags toch geopend Geen constante import van sociale nood AFKAPPEN ONDERHANDEUNGEN OVER KABELTELEVISIE 21 HINDERWETVERGUNNING VERNIETIGD PPR/D'66 wil geld voor peuterspeelzalen 'Lange Voort' feestelijk voltooid Eerste paal raadhuis Woubrugge Adviesraad zet vraagtekens bij plan van actie T^mam «nl (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De Rotterdamse firma Multivisie heeft de onafhankelijke voorzitter van de stichting Mast i.o., de Warmondse burgemeester De Vreeze, in persoon aansprakelijk gesteld voor de nadelige dd G gevolgen die deze firma mogelijk zal ondervinden 55V van het afspringen van de onderhandelingen tussen Jazzti deze stichting en het bedrijf. Zij doet dit nadat 02 (S op 25 mei twee participanten in de stichting Mast, wakl( de gemeenten Leiden en Warmond, besloten niet langer met Multivisie te praten over de oprichting van een mast voor kabeltelevisie in de Leidse regio, maar zelf in de Merenwijk een eigen mast te bouwen. {,*4^ De stichting Mast kwam tot dit besluit nadat zou zijn gebleken, dat Multivisie niet kon voldoen aan nde door de stichting gestelde voorwaarden. Deze waren, dat de firma in staat zou zijn voor 1 oktober i signaal te leveren; dat de mast zou moeten worden 5) Mui overgedragen aan de stichting; dat het signaal dat het ontvangststation dat de stichting kabelnet Me renwijk reeds in haar bezit heeft, wordt overgeno men door Multivisie; en dat de firma een definitieve kostenbegroting op tafel zou moeten leggen. Aange zien de firma Multivisie nog steeds niet schriftelijk had bevestigd, dat zij aan deze voorwaarden zou voldoen, besloot de stichting Mast niet verder met het bedrijf te praten. Uit een brief aan de voorzitter van de Stichting Mast, waarin behalve Leiden ook Oegstgeest partici peert, blijkt echter dat Multivisie wel degelijk aan de gestelde voorwaarden meende te hebben vol daan. Deze brief is gedateerd 26 mei en is een schriftelijke bevestiging van een op 25 mei gevoerd telefoongesprek tussen de voorzitter van de Stich ting, burgemeester De Vreeze, en directeur Mulder van Multivisie. Daarin deelde de laatste mee, dat met het ministerie van Defensie overeenstemming was bereikt om nog voor 8 juni te beginnen met de bouw van de mast in Oegstgeest op het defensie terrein aan de Kwaaklaan. Verder wees Mulder er op dat er nooit zou zijn gesproken over het in eigendom overdragen van de mast aan de stichting,- maar van het overdragen van het gebruik daarvan. Tenslotte beloofde de directeur van Multivisie voor het einde van deze maand met een definitieve kostenbegroting te komen, nadat hij zelf meer hel derheid zou hebben gekregen over de technische investeringen na het akkoord met defensie. De heer Mulder verzocht in dit telefoongesprek burgemees ter De Vreeze deze zaak in de stichting Mast aan de orde te'stellen. Ondanks de beloften van Multivisie verbrak Leiden echter de onderhandelingen en besloot voor zichzelf door te gaan. Een stap die de Rotterdamse firma deed besluiten de heer De Vreeze in zijn hoedanig heid ais voorzitter van de Stichting aansprakelijk te stellen voor de mogelijke schade. Volgens Multivi sie was er immers geen enkele reden om de onder handelingen af te breken nu zij aan de door de stichting Mast gestelde voorwaarden had voldaan. Burgemeester De Vreeze ontkende gisteren desge vraagd dat dit het geval zou zijn: „Een belofte en een contract zwart-op-wit is nog wel even iets anders. Multivisie wilde niet verder gaan dan toe zeggingen zonder dit vast te leggen en dat was voor Leiden niet langer aanvaardbaar. Er was geen zakelijke overeenkomst met Multivisie tot stand te brengen", aldus de heer De Vreeze. Hij wijst er op dat Leiden weliswaar nog langer had kunnen wach ten, „maar er wordt al zo lang gewacht en wie garandeert dat Multivisie inderdaad eind juni met een prijsopgave zou zijn gekomen?" Overigens wijst de heer De Vreeze erop dat het bedrijf met zijn aansprakelijkheidsstelling m feite aan het verkeerde adres is: de heer De Vreeze is als onafhankelijk voorzitter in de Stichting Mast gaan zitten en komt zijns juridisch geen enkele aansprakelijkheid toe. De brief van Multivisie waarin zij hem aansprake lijk stelt moet echter misschien wel gezien worden als een aanwijzing dat dit bedrijf het er niet bij zal laten zitten. De firma weet zich daarbij gesteund door het absurde feit dat de Leidse regio binnenkort ontsierd zal zijn door twee masten van 100 meter hoog op nog geen 500 meter afstand van elkaar. Een feit dat ook door burgemeester De Vreeze als „krankzinnig" wordt betiteld. Hij wijst erop dat zijn gemeente de PTT heeft verzocht de bouw van een van de twee masten in elk geval te keren en zegt het bovendien niet uitgesloten te achten dat ook Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland wel pogin gen daartoe zullen ondernemen. Hobt be ekm, u (Van onze correspondent) ALKEMADE „De grazige koe van de ruimtelijke ordening ■HMdreigt de kleine sappige kernen in het groene hart van de f randstad kaal te grazen". Met deze woorden greep de burge- ■"■meester van Alkemade, drs. Bolten, na het slaan van de eerste jSj ^paal van een nieuw complex van 64 woningen in Roelofa- »ke jrendsveen, de mogelijkheid aan, de woningbouwproblemen ek. tvan zijn gemeente nogmaals onder de aandacht van de bij gelegenheid aanwezige provinciale vertegenwoordigers m te brengen. Om te voorkomen dat het zogenaamde groene ten hart zal verstedelijken, zijn alle gemeenten in dit gebied door in 1973 aangenomen streekplan Plassengebied weinig i4.0Cmogelijkheden gelaten voldoende huizen te bouwen voor de rkesjautochtone inwoners. De leefbaarheid van de kleine kernen akomt volgens burgemeester Bolten daardoor in geva?r. In de kleine kernen van Alkemade als Rijpwetering, Oud Ade ien Nieuwe Wetering mag vrijwel geen groei meer plaatsvinden. Burgemeester Bolten: „Het is een droevige zaak, maar na de 24 momenteel in Rijpwetering in aanbouw zijnde huizen, zal rter de eerste jaren nagenoeg niet meer gebouwd mogen wor- Roelofarendsveen en Oude Wetering vormen binnen de [gemeente en ook binnen de Veenstreek een relatief gunstige "fWuitzondering, omdat zij als groeikernen zijn aangewezen. Van- dat het gisteren in uitvoering genomen project wel genade .in de ogen van de provinciale planologen kon vinden. 'De paal die de burgemeester van Alkemade de grond insloeg i(kwel de officiële, niet de eerste, want er stonden er al 74), nog een extra feestelijk tintje. Binnen het project van "129 premiekoopwoningen, 31 woningwetwoningen. 2 etagewo- ^•Jningen en 1 rolstoelwoning zal de duizendste woning binnen l2jde „Bouwstroom" worden opgeleverd. De Bouwstroom Noord- 30 (iOost Zuid Holland is een intergemeentelijk bouwverband van 15.4de gemeenten Boskoop, Alkemade, Ter Aar, Woubrugge, Lei- 15 (fmuiden en Nieuwveen. Metq LEIDEN De Kroon heeft gisteren het door enkele bewoners van de Herensingel ingestelde beroep tegen het afgeven vén een hinderwetver gunning aan de houtbewerker Van Evert gegrond verklaard. De hinderwetvergunning, die een voor lopig karakter had, was hem onder het vorig college verleend. De heer Van Evert had van de r.k. parochie Onze Lieve Vrouw Hemelvaart en St. Joseph het binnen terrein achter de kerk aan de Herensingel gehuurd en daar twee loodsen geplaatst, waar hij met een grote cirkelzaag zaag hout bewerkt. Dit tot onge noegen van een aantal omwonenden die nogal wat hinder van zijn activiteiten ondervonden. Zij gin gen na het verlenen van een voorlopige hinderwet vergunning bij de Kroon in beroep, die hen nu dus in het eeliik heeft gesteld. Dat betekent dat de firma Van Evert vanaf van daag zonder geldige vergunning werkt. De verant woordelijke wethouder A. Verboom, zei gisteren desgevraagd dat het niet uitgesloten is dat de heer Van Evert hierdoor gedwongen zal worden zijn activiteiten te staken. De wethouder, die overigens nog niet officieel van de beslissing van de Kroon op de hoogte was, zag als enige andère mogelijk heid dat alsnog een nieuwe vergunning worden Overigens merkte de heer Verboom nog op dat ook een andere grief van de onwonenden, de lawaaioverlast van de feestavondjes van de post- duivenvereniging„De Vriendenclub", die op het terrein haar clubhuis heeft, in samenwerking met de politie zal worden gecontroleerd. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM LEIDEN Frits van Oosten, gemeenteraadslid ders, leidsters en peuters de straat op om meer voor PPR/D'66 heeft het college van b. en w. geld voor extra stafkrachten te krijgen. Het pro- gevraagd maatregelen te nemen ter leniging van gressieve raadslid vraagt zich af hoe het komt dat de financiële en personele problemen bij de peu- de in december aangekondigde subsidie-regeling terspeelzalen. ten behoeve van de peuterspeelzalen nog niet aan de gemeenteraad is aangeboden, en binnen welke Zoals bekend gingen twee weken geleden de ou- termijn deze dan wèl te verwachten is. Illlllllllllllllllllllllillllllllllll||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||illlllllll||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||lllllllllllllllllllltlllllllllllllllll|i Muzikale Muzikale vorming in de kiem. Dat ge beurde gisteravond in de Leidse Stads gehoorzaal waar tientallen kinder handen kolossale muziekinstrumen ten streelden. De Streekmuziekschool Leiden hield er de jaarlijkse „Instru menten-parade", bedoeld om adspi- rant leerlingen en ouderste helpen bij het kiezen van een instrument in ver band met het in schrijven voor het komende school jaar. De keuze werd vergemakkelijkt doordat de belang rijkste instrumenten door wat meer erva ren leerlingen wer den bespeeld, zodat de luisteraars een van de mogelijkhe den konden krijgen. Volgende week za terdag houdt Streekmuziekschool open huis in het hoofdgebouw aan het Rapenburg van half elf tot drie uur. waar opnieuw les- demonstraties kun nen worden bijge woond. oegj dj! (Van onze correspondent) Mef^WUK De Groenteveiling „Katwijk en instreken" blijft voorlopig op zaterdag open. De Dnomische belangen van de telers van bloem- «jol en de grotere telers van waspeen zouden bij Jjjiiting op zaterdag gedurende het gehele jaar of de periode 1 juni 1 november te zwaar botjschaad worden. Aldus besloten gisteravond de lopen van de groenteveilingvereniging tijdens een naalirgadering in de kantine vart de veiling. Het 12-jsluit kwam als reactie op een voorstel van het RayHinglid J. Vooys, die ook in november 1975 al dit voorstel was gekomen. et bestuur bleek intern verdeeld over deze kwest- ^te denken, bleek al uit het pre-advies. Zes leden pklaarden zich tegen het voorstel, waaronder [orzitter en veilingleider P. C. Doets, de overige 2 bestuursleden schaarden zich achter de voor- ïstelde zaterdagsluiting. luiten op zaterdag zou. aldus P. C. Doets, met 9 nauwelijks kosten besparend werken, aangezien i deel van het personeel in ieder geval toch zou >eten werken aan de opvang van goederen. Het rsoneel zou trouwens toch niet gelukkig zijn met Uiting omdat het tot uitdrukking zou komen in net loon. „Een voorstel tot sluiting zou daarom veeleer van het personeel moeten komen" meende hij. Eerlijkheidshalve moest hij meedelen, dat de ko pers, georganiseerd in1 de koopliedenvereniging „Wederzijds Belang" zich wel voor sluiting hadden uitgesproken. J. Vooys zei als reactie op het aangevoerde bezwaar van de bloemkooltelers, die, gezien de gelijkmatige groei van hun product, genoodzaakt zijn om direct na warme dagen een partij kool te steken en op de veiling te brengen, dat er voor hen een koelcel beschikbaar moest zijn. Die cel is er echter nog niet voor de telers. Stemming bracht uiteindelijk, met 34 stemmen voor, 14 tegen en 2 blanco, zekerheid over de mening van de leden. Goedkeuring werd er door hen verleend aan de gepresenteerde balans en jaarrekening 1975. Twee voorstellen van de heer H. Korenhof, te weten het uitbetalen van wortelprijzen per kg. en het verlenen van stemrecht naar aanvoer werden ingetrokken in afwachting van respectievelijk het invoeren van plasticfust (voorstel daartoe binnen enkele maanden te verwachten) en het wijzigen van de statuten, (noodzakelijk om de stemrechtwij ziging door te voeren). Duits koor in Boskoop BOSKOOP Het Mannenkoor uit het Duitse Grebenstein geeft vanavond een concert met het Boskoops mannenkoor „Die Gouwe Sanghers" in het verenigingsgebouw aan de Voorkade in Boskoop. Gisteravond werd het Duitse koor, dat vriendschapsbanden onder houdt met het koor uit Boskoop, ontvangen door echtgenote van de loco burgemeester mevr. T Schellingwerff-Marissen. In de gemeentelijke raadzaal verwelkomde zij de Duitse gasten. Als dank ontving zij van het koor een tinnen wandbord met het wapen van Grebenstein. OEGSTGEEST Een braderie vormde het hoogtepunt van de festiviteiten die het winkelcen trum „Lange Voort" in Oegst geest gisteren op touw had ge zet om de volledige afbouw van het centrum te vieren. De festiviteiten werden druk be zocht. Vooral de demonstraties van oude ambachten trokken veel belangstelling. Waardering was er ook voor het optreden van het jeugdorkest en drum band „De Burcht" uit Leiden. Eerste lustrum dienstencentrum Bodegraven BODEGRAVEN Bodegraven heeft gisteren het eerste lustrum van het dienstencentrum in de gemeente gevierd. De festivitei ten omvatten onder meer een show van het tamboerkorps en de opvoering van een blijspel door de toneelvereniging KTAT uit Aarlanderveen. Voorzitter Van Leeuwen haalde herinne ringen aan de afgelopen jaren op, en de heer Groenendijk bracht de 10.000-e vuilzak bin nen, omdat hij verantwoordelijk is voor het .schoonhouden van het pand. WOUBRUGGE In aanwezig heid van veel genodigden waar onder de voltallige raad, het gemeentepersoneel, aannemer H. J. Verbij, architekt A. Pee toom uit Voorburg sloeg burge meester D. Brouwer de Koning (foto) gistermiddag de eerste- paal voor het nieuwe raadhuis op de plaats van het gesloopte oude raadhuis. Na afloop was er in hotel De Weeger een bijeenkomst onder meer met de naaste buren van het nieuwe raadhuis en archi tekt A. Peetoom en aannemer H. J. Verbij uit Hoogmade. De burgemeester herinnerde eraan, dat de eerste besprekingen met de architekt dateerden uit voor jaar 1975. Men hoopt het nieuwe raadhuis op te leveren in het najaar van 1977. De gemeentese cretarie is al die tijd gehuisvest in de leegstaande oude Christe lijke school aan de Boddens Ho- sangweg. PLAN-NOORD BEKRITISEERT NOTA: LEIDEN De wijkkaders van Plan-Noord vra gen de gemeente effectieve maatregelen te nemen om de „constante import van sociale nood elders uit de stad boven op de bestaande problemen van deze wijk" tegen te gaan. Zij doen dit in een schriftelijke reactie op de onlangs verschenen aanvullende volkshuisvestingsnota van wethou der Verboom. Zij vinden de hierin gemaakte opmerkingen over het streven naar een evenwich tige bevolkingsopbouw per wijk en buurt zonder meer „dooddoeners" en voelen zich door de con statering dat de mogelijkheden om bij te sturen beperkt zijn, in de kou gezet. „Plan Noord is verreweg de grootste wijk in de stad die het slachtoffer is van onevenwichtige bevolkingsopbouw in sociale zin", schrijven de wijkkaders. „Al vijf jaar lang proberen we hierin op alle mogelijke manieren verandering te bren gen, niet door deze sociale noden te exporteren maardoor ze zelf te lijf te gaan. Het moet ons daarom van het hart, dat een van de grote remmen op dit streven het woningtoewijzinsbeleid van de gemeente is", aldus de brief van Leiden-Noord. Verder vragen de wijkkaders in Leiden-Noord opnieuw aandacht voor het verloop van de renova tie. Zij wijzenerop dat dit stadsherstel in Groe- noord ondanks voornemens nog altijd niet ter hand is genomen, en dat overigens de renovatie te traag verloopt. PlanNoord vraagt zich af of de gemeente er wel voldoende van doordrongen is, dat in dit stadsdeel meer dan een kwart van alle te renoveren woningen in de stad staan. LEIDEN De Adviesraad voor de Binnenstad heeft in zijn advies over het „plan van actie" de nodige vraagtekens bij dit plan geplaatst. Met name het ontbreken van een financiële paragraaf in het actieplan voor de aanpak van de binnenstad wordt door de adviesraad betreurd. Men vraagt zich af wat voor oplossing er gevonden moet worden in het geval dat panden na restauratie voor de bewoners niet meer betaalbaar blijken te zijn. Ten aanzien van onderhoud en beheer van monumenten is mets geregeld, aldus de adviesraad. Bovendien wijst men op de verwarring die bestaat ten aanzien van de vraag welke subsidieregeling van kracht is voor de rehabilitatie van stadswijken. Volgens de adviesraad is het mogelijk dat met 50 procent hiervan door de overheid wordt gesubsidieerd, maar slechts 30 procent. Verdere vragen van de adviesraad hebben betrekking op de relatie tussen het plan van actie voor de binnenstad en de nota te beschermen stadsgezichten en welk gewicht moet worden toege kend aan de projectgroep voor de binnenstad die in het kader van de integrale aanpak van dit stadsdeel in het leven is geroepen. De adviesraad wil een definitief oordeel over het plan van actie en de nota te beschermen stadsgezichten voorbehouden tot dat op deze vragen opheldering is verschaft. Autobotsing op plein Gouwsluis ALPHEN a/d RIJN - Op het verkeersplein Gouwsluis ge beurde gistermiddag om half vier een ernstige autobotsing. Een personenauto bestuurd door een inwoner uit Eist (Gel derland) reed achter op een au to, bestuurd door een inwoner van Schiedam. Een 48-jarige in woner van Vlaardingen. die bij de Schiedammer in de auto zat, moest met letsel aan de nekwer- vels worden opgenomen in het Rijnoordziekenhuis. Lichte daling ALPHEN a/d RIJN De werk loosheid in de Alphense regio is in de maand mei met 8 procent gedaald. Dat betekende dat er 59 personen minder werkloos waren dan in de maand daar voor. In totaal zijn nu nog 516 mannen en 146 vrouwen zonder werk. Ook de werkloosheid onder de jeugd tot en met 22 jaar is enigszins teruggelopen. In april waren dat er nog 153, in de maand mei was dat aantal te ruggelopen tot 141.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 3