„Moet je horen... in Oegstgeest Er staat een échte auto voor u klaar: De Alfetta Beveiligde oversteekplaats Westvlietweg Leidschendam op Raad voor Jeugdactiviteiten wil eigen behuizing noteert u eve Rallycross aan Langevelder- slag WATERLANDERS „VECHTEN" VOOR WERELDRECORD PIERROT PAGINA 4. LEIDSCHENDAM De Leidschendamse Raad voor Jeugd- en Jongerenaktiviteiten heeft bij de aanbieding van de begroting voor dit jaar aan het gemeentebestuur meegedeeld de beschik king te willen krijgen over een eigen kantoor- en vergaderruim te. Hierbij wordt gerefereerd aan een uitspraak van B en W van twee jaar geleden waarin wordt aangedrongen op een snel. op organisatorisch gebied en administratief op eigen benen staan van de raad. Bij het opstellen van de begro ting. is de raad er van uitge gaan dat zo snel mogelijk een dienstverlenend bureau voor de aangesloten organisaties en hun leden moet worden gerea liseerd. In het tekort zijn over igens de kosten voor huur en inrichting van zo'n lokaliteit niet inbegrepen. Verder wil de raad maandelijks een medede lingenblad gaan uitgeven. In de begroting is verder 1250 gulden uitgetrokken voor ver goedingen aan medewerkers en bestuursleden en 1500 gul den voor de opstelling van een nota over het jeugd- en jonge renwerk. De begroting komt met de jaarrekening en de ba lans over vorig jaar aan de orde op de vergadering van de commissie voor het jeugd- en jongerenwerk op maandag 14 juni. Aanvang 20 uur. 'De Baanderij' in Leiderdorp LEIDERDORP - Het in dustriegebied in het Zijl kwartier heeft de naam ..De Baanderij" gekregen. De naamgeving was nood zakelijk in verband met de uitbreiding van de activitei ten op het terrein, waar door er behoefte ontstond aan een naam, die in cor respondentie. reclame en wegbewijzering gehanteerd kan worden. De naam „Baanderij" is een oude verzamelnaam voor touwbaan. lijnbaan en andere banen die in een touwslagerij werden ge bruikt. Door het kiezen van deze naam door de com missie straatnaamgeving wordt ook de herinnering aan de vroegere eigenaar van het terrein, de Verenig de Touwfabrieken, in leven gehouden. Hotel-Restaurant 'De Vriendscha, Spec gelegenheid voor het ge van bruiloften, recepties en partt|a uw adres voor zakenlunches 99Bejaarden bezochten Dolfinarium Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST In het park van kasteel Oud- Poelgeest in Oegstgeest wordt morgen van 12.00 tot 18.00 uur een muziekmanifestatie gehouden onder de naam „Moet je horen.Aan deze manifestatie nemen ongeveer 15 gezelschappen deel: volksdansgroepen, operettegroep. koren en muziekgezelschappen. Dc voor Oegstgeest vrij unieke manifestatie wordt georganiseerd door de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest en de plaatselijke afdeling van de K O in samen werking met de gemeente. Als deze activiteit een succes wordt, dan wordt de muziekmanifestatie mogelijk een jaarlijks terugkerend evenement. SJJO en K O werken al gedurende enige jaren samen op het gebied van cursussen, maar wensen op deze manier hun samenwerking uit te breiden. De totale kosten van de manifestatie bedragen ruim 6000 gulden. De groepen treden op in een1 tent. Voor bezoekers zijn ongeveer 400 stoelen neergezet in de open lucht. De opening heeft plaats om 12.00 uur burgemees ter jonkheer Van Eysinga. Tijdens deze constante' muziekvoorstelling treedt onder meer het Geweste lijk Orkest op (16.15 uur). Verder zullen de „Wil- burt drummers" een show geven (13 10 uur). Deze groep is onlangs door de SJJO overgenomen. Hiervoor heeft de Oegstgeestse stichting 4000 gul den gekregen uit het Anjerfonds Zuid-Holland. Verder treden op: volksdansgroepen, kamermuzie- kensemble Oegstgeest, padvinderij-groepen, be jaardenkoor „Viva la Musica". Jeugd kamerorkest, kinderoperette met ballet „De Mascotte" en het Christelijk Jongerenkoor Oegstgeest. NOORDWIJK De enige maanden geleden opgerichte „Evenementencommissie Lan- gevelderslag" is druk bezig wal leven in de brouwerij van het badcentrum te brengen. Voor d komende seizoenmaanden heeft men reeds diverse plan nen in voorbereiding, die de Slag in het centrum van de belangstelling zullen plaatsen. Morgen start de commissie met de ontvangst van de AVRO-ral- ly-cross. De deelnemers aan dit evenement zullen tussen 's mor gens zeven en 's middags vier uur aan de Langevelderslag in Noordwijk arriveren. Zij pauze ren in het badcentrum en krij gen van daaruit opdrachten. De Evenementencommissie zal aan het geheel een folkloristisch tintje geven. Zo zal de gemeen schap van de Langevelderslag zoveel mogelijk in Noordwijkse klederdracht optreden. Anderen verschijnen in Volendammer- costuum. Ook heeft men voor de deelne mers aan de rally-cross enkele verrassingen in petto. NIEUWKOOP Vanoch tend is een team van de Nieuwkoopse Waterlanders in sporthal De Steupel ge start met een volleybalmara thon, die indien alles naar wens verloopt morgenavond rond de klok van tien uur een nieuw wereldrecord zal moeten opleveren, namelijk het duurrecord volleybal. De Waterlanders zullen er dan zo'n 36 uur non-stop volley bal hebben opzitten. Het aanvankelijke streven van de Nieuwkoopse volley ballers om het record op der tig uur te stellqn werd vrij wel geruisloos verstoord door een vereniging uit het Drentse Dalen. Dit team bracht het afgelopen week end het oude record van ruipi 29 uur zonder blikken of blozen op 35 uur en 20 minuten, met als gevolg dat de Waterlanders zes uur lan ger dan was gepland op het veld in De Steupel zullen moeten blijven staan. Om de recordpoging voor zo veel mogelijk Nieuwkopers aantrekkelijk te maken wor den tijdens de wedstrijd een aantal attracties ingelast. Starlift volleybalspeler Frank Constance za! het morgenmiddag met ,,'s we relds beste spelverdeler" Geert Trompetter en het nimmer publiciteitsschuwe duo Derks-Van Hanegem, opnemen tegen de Waterlan ders. 's Avonds om een uur of acht, wanneer de op het duurrecord volleybal jagen de Nieuwkopers nog slechts twee uur hoeven „te gaan", wordt het publiek op een tweede klapper getracteerd. Een team bestaande uit Feyenoord-voetballer Dick Schneider, de Ajaxied Gerrie Mühren, de in Spanje voet ballende Johnny Rep en de oud-intemationals Van Dui- venbo'de en niemand minder dan „good old" Sjakie Swart, zal dan haar krachten meten tegen het op dat moment toch wel danig verslapte zes tal van de Waterlanders. Of de heren het evenwel tot tien uur morgenavond zullen weten vol te houden, moet nog blijken. „Maar", zo stelt de coach Koos Hamer, „de aanwezigheid van veel Nieuwkopers zal een enorme stimulans voor de jongens zijn. En welke Nieuwkoper zou niet trots zijn opi een OEGSTGEEST Dank zij de financiële medewerking van Oegstgeest Akrief en vele Oegstgeestenaren kon gisteren weer het jaarlijkse uitstapje voor bejaarden gehouden wor den. Met een viertal bussen ver trokken de ouderen, tweehon derd in getal, naar Harderwijk waar het Dolfinarium uitge breid werd bezocht. In genoem de plaats werd tevens de koffie tafel genoten waarna men wel gemoed naar de Julianatoren te Apeldoorn ging waar een „glaasje" gedronken werd. Het diner kwam in Treslong te Hil- iegom op tafel en daar sprak Burgemeester van Eysinag, die de tocht meemaakte, woorden van dank aan het adres van het uitvoerend comité. Actie voor dierenasiel Warmond WARMOND De kortgeleden opgerichte Warmondse afdeling van de Dierenbescherming voert op het ogenblik aktie met als doel geld bijeen te brengen voor het Dierenasiel aan de Besjeslaan. De rommelmarkt die onlangs bij de Pomp werd gehouden leverde een bedrag van J" 560.- op. Hierbij zal later de op brengst worden gevoegd van de verkoop van door Warmonders gemaakte voorstellingen van dieren. Tijdens de Kaagweek zullen de werkstukken in een stand bij Pomp worden ver kocht. Een ieder die een dier in welke techniek dan ook kan ver vaardigen wordt door de War mondse dierenbescherming aan gespoord de handen uit de mou wen te steken. Een andere aktiviteit van de Warmondse dierenbescherming is het coördineren van dierenop- pas in de vakantie. Vooal ou ders van wie de kinderen graag een dier zouden hebben, maar dit bezwaarlijk vinden kunnen wellicht voor een korte periode hun kind wel dit plezier laten beleven en er tegelijk een va kantieganger en een dier mee helpen. Ouderen voor wie de kohstante zorg voor dieren te veel is maar dit wel tijdens de vakantie graag doen en mensen die over en weer op eikaars beestenspul willen passen kun nen zich melden bij Ria v.d. Kamp. tel. 11078 en bij Mariar Schrier tel. 11132 in Warmond De Koster „stoeide met Deri Uyl" LEIDERDORP Oud-minister van Defensie De Koster heeft gister avond op uitnodiging van het plaatselijke VVD in sporthal „Op Dreef" een lezing gehouden onder het motto „Stoeien met Den Uyl". De Koster had weinig goede woor den voor het beleid van de rege ring en laakte de beloften die de progressieve partijen tijdens de verkiezingen in 1972. vervat in Keerpunt '72. hadden gedaan. „Het ..regeren is vooruitzien" is zeker niet op dit kabinet van toepas sing". stelde de oud-minister. De AITettuvan Alfa Romeo. 1600ofl800cc motor voorin. 5-Versnellingsbak met differentieel achterin. De Dion achterwielophanging. Perfekte wegligging. Kooiconstructie met energie-absorberende zones. Topsn.-lheid boven 175 km/u. Garantie 12 maanden. Alfetta 1,6 -125 pk -17.990.- Allctta 1.8 -140 pk -19.790.- AUeltaGT-140 pk-21.490.- valkenburg (z.-h.) B.V. Autom. Imp. H.A. Maasland OEGSTGEEST Het school hoofd Driesten van de Flora- school in Oegstgeest gaat met ingang van het nieuwe school jaar de basisschool verlaten. De heer Driesten heeft een baan aanvaard als leraar ge schiedenis en Nederlands aan de MAVO „Adriaan van' Kins- bergschool" in Elburg. In 1956 werd hij benoemd tot hoofd van de tweeklassige openbare lagere school aan de Voscuyl. Later werd hij hoofd van de openbare basisschool aan de Lange Voort, de Flora- school. In afwachting van een nieuw schoolhoofd fungeert de heer Gelok als plaatsvervan ger. OEGSTGEEST De toneel groep van het Dameskontakt Oegstgeest voert morgenavond in het Parochiehuis aan de Kerklaan het stuk „Koddig Misverstand" op. Na de uitvoe ring zal er gelegenheid zijn tot dansen en het spelen van bin go. Aanvang 20.00 uur. LEIDSCHENDAM De Stichting Cultureel Contact Prinsenhof organiseert aan staande zondag om 20.15 uur een concert in de Sint Joseph Opifexkerk. Het concert wordt uitgevoerd door het Ulfts man nenkoor onder leiding van Ton Scheepers. Op het pro gramma staan liederen uit Eu ropese landen. LEIDSCHENDAM - Binnen kort is de oprichting te ver wachten van het wijkcomité Heuvelwijk. Inmiddels hebben veel mensen zich aangemeld als lid. De oprichtingsvergade ring zal zeer spoedig kunnen worden gehouden. Aanmeldin gen zijn nog mogelijk bij Bur gemeester Velthuyzenlaan 158 en 256. LISSE Joop Brons, orga nist, en Han Kapaan. hobo, geven morgen een concert in de Sint Agathakerk in Lisse. Aanvang 20.00 uur. LISSEDe fietsvierdaagse in Lisse wordt gehouden van 14 tot en met 17 juni. Vertrek punt is het clubhuis van Ren en Tourvereniging „De Bollen streek". Elke dag wordt om 19.00 uur gestart voor een rit over 25 of 30 kilometer. Deel name kost 5 gulden voor vier dagen. KORTWEG LISSE— Wandelsportvereni- gii.g D.J.O. in Lisse organi seert vanaf aanstaande dins dag weer de jaarlijkse avond vierdaagse. Gestart wordt van af het „Trefpunt" aan de Schoolstraat. Deelname kost voor personen tot en met 15 jaar 2,25 gulden en voor oude ren 2,75 gulden. Aanvang wan deltochten om 18.00 uur. In schrijvingen mogelijk bij J. Huybens, Trompstraat 10. STOMPWIJK - Dit weekend gaat de gymnastiekvereniging Gyversto weer trachten de wankele financiën wat op te vijzelen d.m.v. het ophalen van oud papier. Vrijdagavond wordt gestart met de v. Sant- horst-v. Raephorststraat, het Goo en de Huyssitterweg. Za terdagmorgen wordt om plm. 7.30 uur gestart met het opha len bij de heer R. v. Haastert, aan het uiterste puntje van het dorp. Voor degenen die op dit tijdstip nog een dutje doen bestaat de mogelijkheid de spullen reeds eerder langs de weg klaar te zetten. STOMPWIJK Voor alle be zitters van een boot met bui tenboordmotor wordt door de Stomwijkse watersportvereni ging zondag 13 juni een puz- zeltocht gehouden. Het in schrijfgeld is voor niet-leden 2,50 en voor leden 1,-. Het startpunt is bij het pavil joen, dat is gelegen op de Ho ge Brug. De eerste boten gaan om 10 uur weg en er kan niet later worden gestart dan 10.30 uur, want dan vertrekt ook de patrouilleboot. Bij de inschrij ving krijgt men ook de formu lieren om aan de weet te ko men waar de tocht al puzze lend heen kan voeren. Het eni ge dat vereist is, is een vaar- vergunning en voldoende ben zine, want men zal zeker niet altijd via de drukste vaarwe gen op een bepaald deel moe ten afstevenen. WASSENAAR- In de Wasse- naarse galerie bibliotheek aan de Luifelbaan wordt vanaf morgen 15.00 uur een expositie gehouden van verfdrukken en monotypes van Joop den Hol der; ceramische kleinplastiek van Mien van Koppenhagen en aquarellen en drie-kleuren lino's van G. J. van Koppenha gen. De tentoonstelling is geo pend tot en met 14 juni. WASSENAAR - De Wasse- naarse Oranjevereniging „Ko ningin Wiihelmina" houdt woensdag 16 juni om 20.00 uur haar jaarvergadering in „Atra" in de Langstraat. Op de agenda staan onder meer bestuursverkiezingen. Vissen met zwarteparaplu's tegen een donkere achtergrond. Onder meer deze foto is tentoongesteld in Galerie „Het wapen van Friesland" in Hillegom. De tentoongestelde werken zijn afkomstig van leden van fotoclub „De Bloembollenstreek". De tentoonstelling duurt tof en met zondag 20 juni. Openingstijden: zaterdag en zondag van 17.00 tot 22.00 uur; woensdag van 14.00 tot 19.00 uur; maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 22.00 uur; dinsdag gesloten. Van Hoog lol Li MOSTER1 Verhulst U gra VERHUIZINGEN EXPEDITIE yZ-n, Middel.-, teyrachtj rel. 122ot£u1508| jj| MAARSMANSTEEG 14 TELEFOON 121293- LEIDEN I „Gero - Royal Albert Arzberg - Zwleael t Makhum - Ravell i en 1001 andere geachenken Touringcars j bestellen BOVO TOURS BELLEN Modern materiaal 1 17.54 personen Concurrerende prijzen Bovo Tours LEIDSCHENDAM De pro vincie zal op korte termijn kontakt opnemen met verte genwoordigers van de Zeehel- denwijk om overleg te plegen over de plaats waar een met lichten beveiligde voetgan gersoversteekplaats op de Westvlietweg moet komen. Dit is het resultaat van een pleidooi van het PPR-staten- lid I. P. Draïsma in de com missie van verkeer van de De provincie is van plan nog dit jaar de oversteekplaats aan te leggen. Bij de vaststelling door de commissie van een urgentieschema voor secun daire wegen is verder voor de Westvlietweg de aanleg van een fietspad aan de huizen kant opgenomen. De aanleg zal echter door een te ver wachten langdurige grondver- wervingsprocedure eerst in 1980 kunnen plaatsvmden. De aanleg wordt echter van een zodanige urgentie geacht dat als bepaalde onderdelen afge rond zijn op deze plaatsen het fietspad eerder wordt gereali- On juist De heer Draïsma heeft in de verkeerscommissie ook de on langs door de gemeente Leid schendam uitgegeven folder „de sluizen van Leidschen dam" aan de orde gesteld en daarbij speciaal het slothoofd stukje „Toekomst". Op zijn verzoek heeft de gedeputeerde Borgman nogmaals gesteld dat wat hierin als de mening van de provincie wordt gesteld onjuist is. als vaarroute kunnen gebrui ken. Voor de verbreding van de sluis is het noodzakelijk het sluiskantoor af te breken en de ophaalbruggen te vervan gen. Uiteraard heeft dit plan bij de Leidschendammers met name bij de omwonenden veel stof doen opwaaien. Het spreekt voor zich dat hier over het laatste woord nog niet is gevallen". De brochure is een van de eerste twee (de andere gaat over de reinigingsdienst) die de komende tijd aan alle nieu we bewoners die belangstel ling tonen wordt uitgereikt. Op het programma staan nog onderwerpen als beschrijving van het gemeentehuis, de his torie van Stompwijk/Leid- schendam, wegwijs in het ge meentehuis enz. Alphen a/d Rijn De poli heeft gistermiddag twee jeu^ ge inwoners uit Alphen aan| houden. De twee, 13 en 19 ja oud, worden ervan verdacht 0 diverse boxen van flats een afc tal werphengels met bijbehort de molens te hebben gestolenJ

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4