Eendenfamilie voelt zich thuis bij Sassenheims gezin Explosieve toename werkje Katwiikse bibliotheek U Hoog water in Stevenshof BURGEMEESTER OPENT TENNISBANENCOMPLEX IJSCLUB NOORDWUK ZOETERWOUDE Brandweer Voorschoten „zeer goed" TELEURSTELLENDE TWEEDE PLAATS VOOR FANFARE Leidschendam belast onroerend goed in 1978 Oude Wetering opende feestelijk toeristisch seizoen Leiden Door nog onbekende oorzaak is het het afgelopen weekend „springvloed" ge weest in de Stenshofjespolder. De politie werd zaterdag gea larmeerd door burgers die een ongekend hoge waterstand in sloten en vaarten van de pol der hadden geconstateerd. Het door de politie ingescha kelde hoogheemraadschap van Rijnland wist door het in - werking stellen van een pol dergemaal het waterpeil naar normale hoogte terug te bren gen. Naar de oorzaak van het plotselinge hoogwater is nog een onderzoek gaande. De vloed zou vermoedelijk zijn ontstaan door het doorbreken van een dam. SASSENHEIM Het eendenpaar van de aan de voordeur. En zo bleven de eenden tjes uit, die onmiddellijk door een gelukki- Sassenheimse familie Spies heeft, jongen, terugkomen om telkens met duidelijk ge- ge moeder eend naar de tuin werden ge- Twee jaar geleden redde P. Spies die noegen zich te goed te doen aan het eten bracht waarin zijzelf was grootgebracht.- woont aan de Kerklaan een aantal eieren dat Bert en Aranda Spies in de tuin had- Bij de familie Spies had men de nodige uit een nest, dat door baldadige jongens den neergezet. Als de maag was gevuld, maatregelen al getroffen. In een badje kan was vernield in het Park. Vier eieren wer- dan vlogen de eendjes weer terug naar hun de eendenfamilie spartelen en voor de den bij de familie Spies binnen gebracht spartelplaats in het Park. koude nachten werd een speciaal hoekje en na een paar weken kwamen er daarvan afgeschermd dat met behulp van gaas een drie uit. Twee eendjes overleefden het. veilig onderkomen biedt. Dagelijks gaat Enkele maanden geleden viel het de fami- zoon Bert (10) naar het Park om water- Toen beide eenden drie maanden oud wa- lie Spies op, dat de woerd van het tweetal- vlooien te vangen voor de baby-eendjes die ren bracht het gezin Spies, de inmiddels een geschikte broedplaats zocht. Die vond gisteren voor het eerst met broodkruimels flink uit de kluiten gewassen gevederde hij in de tuin van de buren onder het begonnen. Net als twee jaar geleden zullen vrienden naar het Park terug om ze de klimop. Op 15 april werd het eerste ei de allerkleinste leden van de Spies-familie vrijheid te hergeven. Maar het tweetal gelegd, gevolgd door nog zes. Twee weken eend over drie maanden naar het Park kwam al snel terug en stonden kwakend geleden op 15 mei, kwamen er vier klein- gebracht worden. ZOETERWOUDE De Sint Jans Fanfare heeft gisteren onder leiding van dirigent Jan Mey deelgenomen aan het bondsconcours dat in Wateringen werd gehouden. In de afdeling Uitmuntendheid werd een 2e prijs behaald. Een wat teleurstellend resultaat. Voorschoten De vrijwillige brandweer heeft zaterdag met een wedstrijdploeg in de klasse I deelgenomen aan de brand weerwedstrijden in de gemeen te Maasdam en een le prijs behaald met het predikaat „zeer goed". De wedstrijdploeg stond onder bevel van de hoofdbrandwacht Th. F. Oor schot. Van de 17 deelnemende ploegen behaalde Voorschoten het hoog ste aantal punten. De ploeg heeft zich geplaatst voor de se lectie-wedstrijden voorafgaande aan de landskampioenschappen op zaterdag 12 juni in Mijnshe- renland. Deze wedstrijden be treffen de winnaars van de pro vincies Zuid-Holland en Zeel and. Aan deze selectie-wedstrij den is verbonden het kampioen schap van Zuid-Holland klasse Ondanks het moeilijke verplich te werk „Roodkapje" dat in de afgelopen maanden veel studie had geëist werd een hogere waardering verwacht. Dat bete kent overigens geenszins dat de Sint Jans Fanfare bij de pakken gaat neerzitten. Tien leerlingen hebben hun opleiding vrijwel voltooid en zullen zeer binnen kort ingelijfd worden in het korps dat dan uit 50 muzikanten zal bestaan. Verder zal direct begonnen worden met de voor bereidingen van de festiviteiten welke er voor de komende tijd op het programma staan. Er komen weer zomeravond-con certen waarvan de eerste don derdag 3 juni wordt gegeven in de Zonnegaarde waar de vorig jaar geschonken muziektent een plaatsje zal krijgen. Twee leden van de drumband VIOS hebben gisteren met suc ces deelgenomen aan het Solis tenfestival in het Noordholland se De Rijp. De trompettisten Henk v.d. Berg en Cock van Boheemen vormden een duo en speelden deel 1 en 2 uit Duos faciles van Juliën Porret. Zij behaalde hiermede een eerste prijs met 168 punten. Bert en zijn zes jaar oude zusje Ariana Spies bij „hun" eendjes. den in geen enkele verhouding staat tot de groei van het bibliotheekwerk in Katwijk. In 1972 werden bijna 200.000 boeken uitge leend en beschikte de bibliotheek over vier gediplomeerde personeelsleden. Vorig jaar werden bijna 310.000 boeken uitgeleend en de bibliotheek beschikt nog steeds over eenzelfde aantal gediplomeerde personeel sleden. Pogingen om een jeugdbibliotheek secretaresse aan te trekken bleven zonder resultaat. keerd dat KATWIJK De stichting Gemeenschap pelijke Openbare Bibliotheek Katwijk heeft in 1975 ruim 80.000 boeken meer uitgeleend dan in het voorgaande jaar. Het aantal lezers steeg in 1975 met bijna 3500 naar 8553. In totaal werden vorig jaar ruim 300.000 boeken uitgeleend; ge middeld 36 per lezer. Aldus blijkt uit het jaarverslag van de stichting Gemeen schappelijke Openbare Bibliotheek Kat wijk. Het bestuur van de stichting is van mening dat het aantal gediplomeerde personeelsle- Het aantal jeugdlezers, die sinds gratis boeken mogen lenen, is tot 88,9%, aanzienlijk hoger dan 1 lijk gemiddelde dat slechts 23,3% Het aantal oudere lezers in Katwijk mei 24.1 toe, terwijl landelijk een me te constateren viel van nog geen Dit jaar zal een onderzoek worden naar de wensen van de inwoners van Katwijk aan den Rijn en Hoornes-Rijno« ver in verband met de toekomstige vesfl ging van filiaal-bibliotheken in die deletj van de gemeente Katwijk. stemmi laag voc Kissing een g tussen f Nico Hulsbos JlCl clubkampioen Effect 54 rpQ ZOETERWOUDE - De bijl der fijne sfeer was weer k merkend voor de jaarlij ROBI clubkampioenschappen van 2TAD 4, tafeltennisvereniging Effect f*fen *u Het met een korte onderbrek vér' bijna 12 uur durend toern lewM™ trok. naast de 56 inschnjvi met veel publiek dat in het bijzon ««n C<M in de finales van goede sp Is ter fi kon genieten. Bijzondere ven (erentie singen waren er niet en in icn. De slotpartij gespeeld om „the b rich vs of five" kon Nico Hulsbos i een der titel van „algeheel klubka pioen" prolongeren. Monique Suytei beste gymster Stompwijk STOMPWIJK - De gyma uster tiekvereniging Gyversto hit klaarde haar onderlinge wedstrijden ingslanc keer laat in het seizoen. Dest resoluti danks was de belangstelli kke sc buitengewoon goed te noem jk nod Ruim 70 deelnemers(sters) zo le intc den voor ong. 200 man publi betekt was ee In de diverse leeftijd- en pres en nad deklassen werd hard voor 1 eremetaal geknokt Duidell werd wel, dat het peil vanl vereniging nog steeds stijgt. J winnaars waren resp. bij 1 meisjes: Coby Planken, Patri® v. d. Ham, Conny van Santj Carla Faas en Monique Hodi Bij de jongens was het goj voor Melchior van Santen j Frank v. d. Ham. Kampioen van de vereniging, houdster van de wissel bel werd de beste van de grq meisjes tussen 8 en 9 jaar, Mol que Suyten. Het was bepaar leuk deze kleine zeer blond kampioene alleen op het i erepiatform te zien om de t met daarop de namen van al d vorige kampioenen in ontvanJ te nemen. Tussendoor werden de mensd geamuseerd door de jongste lol van Gyversto de trampohi| springers(sters). Met een se spectaculaire sprongen was 1 nelies Verhagen al haar cohcil renten veruit de baas. Jammf was het dat nog geen kans wJ gezien de prestaties van i springers in te passen in i strijd om de wisselbeker. hder R. Schlemper vijfde in go-toernooi Van onze sportredactie) AMSTERDAM De Japai Nashiwa is verrassend winn: geworden van het Vijfde Inteii nationale Go-toernooi, dat vai 27 t/m 30 mei door de Amsteri damse Go-club in Sportha' Oost georganiseerd werd. Aan dit groots opgezette toei nooi, dat op Hemelvaartsda werd geopend door de interna tionale schaakgrootmeester Jai1 Hein Donner, werd door 12i spelers, waaronder 60 buitenlarv ders, deelgenomen. De in Duits land woonachtige Japanner Se kino legde beslag op de tweedf plaats. De Amsterdammer Ca Muller, die volgende maand dt uitdager is van de Nederlands* kampioen Max Rebattu, reikt* ook al weer verrassend naar eer i derde plaats. De gedoodverfde winnaar Jurgen Mattern ui' Duitsland moest met een vierde positie in de eindrangschikking genoegen nemen. De vijfde plaats van dit toer nooi, dat als officieus open Ne derlands kampioenschap geldt, was voor de jeugdige Ronald Schlemper uit Voorhout Smidskade mogelijk afgesloten Ter Aar - Het College van bur gemeester en wethouders heeft bij de provincie het verzoek in gediend om een gedeelte van de Smidskade aan het openbaar verkeer te onttrekken. Vorig jaar was al een gedeelte van de weg voor openbaar verkeer af gesloten. Omdat dit gedeelte van de weg evenwel in onder houd is bij de Noordeind- en Geerpolder zijn burgemeester en wethouders gedwongen hier voor toestemming aan de pro vincie te vragen. De totale afsluiting van de Smidskade (uitgezonderd fiet sers en voetgangers) zal de ver keerssituatie ter plaatse niet schaden, daar het verkeer van de Westkanaalweg richting Lan- geraarweg gebruik kan maken van de onlangs opengestelde Hertog van Beijerenstraat en de inmiddels gereedgekomen brug in de Paradijsweg over de Leidse Vaart. groot succes BODEGRAVEN De Jeugd Olympiade lijk versierde oude in Bodegraven is ook dit een groot succes geworden. On der overweldigende belangstel ling werd dit weekeinde het pro gramma afgewerkt aan Groene Zoom. Gisteren werd op de derde dag van de Olympiade de diner aangeboden in de nieuwe accommodatie van Met de Jeugd Olympiade heeft Esto zijn geslaagde feestweek afgesloten. NOORDWIJK In aanwezigheid van een schare genodigden en belangstellenden opende burgemeester mr. J. M. Bonnike zaterdag morgen het nieuwe tennisbanencomplex bestaande uit drie banen en een oefen baan op de Jhr. Gevers-ijsbaan. Op verzoek van IJsclub-voorzitter J. de Kluiver draaide de burgemeester een tussennet strak, voorzien van de slogan: Trim u fit bij de N.IJ.C. De grootst mogelijke meerder heid van het college van Burge meester en Wethouders verleen de medewerking aan de ope ningsceremonie, want als eer sten speelden de wethouders Van Duyn en Jansen een here nenkel. De match veroorzaakte heel wat vrolijkheid door de uitzonderlijke tennisattributen, die het ijsclubbestuur daartoe beschikbaar stelde. De één speelde namelijk met een mon sterlijk-grote racket, terwijl de ander het met een mini-modelle tje moest doen. De prestaties bij de opening, bleek de enige medewerking van het gemeentebestuur te zijn bij de totstandkoming van het tennisbanencomplex. Dit werd duidelijk in de toespraak van de burgemeester. „Dit is echt een initiatief van de Noordwijkse IJsclub, die als beste eigenschap heeft alles zelf te doen." Als ander voorbeeld noemde mr. Bonnike het werk voor de jeugd van de NIJC en de voor dit doel gehouden oud-papierakties. Mr. J. M. Bonnike brengt het net „op hoogte' Een drukte n jewelste was er zaterdag bij de speeltuin Kindervreugd in De Engel in Lisse, waar twee plaatselijke speeltuinen het tegen elkaar opnamen. Kinderen van Kindervreugd speelden een zeskamp-competitie tegen kinderen van De Beijenkorf. Dat deze laatste vereniging de uiteindelijke winnaar was met 46 tegen 36 punten was niet zo belangrijk; belangrijker vonden de organisatoren het, dat de samenwerking tussen beide speeltuinen op deze uitbundig ludieke wijzp gestalte had gekregen LEIDSCHENDAM Burgemeester en wethouders van Leidschen dam hebben de raad voorgesteld een voorbereidingskrediet van 500.000 gulden vast te stellen voor de invoering, waarschijnlijk per 1 januari 1978, van de onroerend goedbelasting. In de vergade ring van vanavond wordt een concept-verordening voorgelegd waarbij wordt aangetekend dat de voorbreiding voor taxaties en dergelijke ruim anderhalf jaar vraagt zodat de op begin 1978 geplande invoering van de nieuwe betasting geen eenvoudige zaak Zoals bekeend, zullen bij invoe ring van de onroerend-goedbe- lasting de grond- straat- en rioolbelasting plus de personele belasting komen te vervallen. In de voorbereidingsfase zullen de totale economische waarde van de onroerende goederen in de gemeente en de gewenste belas tingopbrengst moeten worden vastgesteld. De waarde in het economische verkeer is als grondslag al eerder door de ge meenteraad vastgesteld. Omdat de wet dit eist, zijn in de veror dening al tarieven voor gebrui kers en eigenaren opgenomen maar B. en W merken hierbij op dat deze niet anders dan een voorlopig karakter hebben waaraan nog maar geen prakti sche betekenis mag worden toe gekend. De totale opbrengst van de be staande vier belastingen is voor dit jaar geraamd op bijna 3 miljoen gulden. KORTWEG KATWIJK „Werkende Jeugd" van het CNV-afdeling Katwijk houdt donderdag 3 juni een ledenvergadering om 20.00 uur in het Jeugdhuis aan de Voorstraat 72 in Katwijk aan Zee. Ook de jeugdige leden uit Valkenburg worden daar ver wacht OUDE WETERING Burgemeester Bolten van Al kemade heeft zaterdag het seizoen voor het VVV in Oude Wetering geopend door het heisen van de blauwe verenigingsvlag bij het kantoor van het VVV aan de Kerkstraat. Alkemades eerste burger verrieht- te deze handeling op verzoek van een aantal jeugdle den van het VVV, die vinden dat het VVV in Oude Wetering zich nog actiever moet opstellen. Na het heisen van de vlag ver- kaal door de Nieuwe Weterir.gse richtte ook VW-voorzitter Van harmonie „Door gunst verkre- der Heijden een officiële hande- gen" werden opgeluisterd, von- ling. Hij knipte een, over een den nog een drietal evenemen- klein stukje van de waterader ten in Oude Wetering plaats, 's van Oude Wetering gespannen. Middags kon er op het Braasse- vlaggentouw door. Op deze ma- mermeer door liefhebbers gratis nier werd het scheepvaart ver- worden gewaterskiëd. 's Avonds keer niet gehinderd en volgens vonden er met een vertraging de VW-voorzitter moesten de van een uur waterskidemonstra- aanwezigen het touw maar ties plaats en tenslotte vond er doordenken over de hele Wete- ook nog een grote discoavond ring. plaats op het wat koude terrein van de voormalige jeugdher- Na beide handelingen, die muzi- berg. Het VW-seizoen in Oude Wetering werd geopend: vooral voor het gratis-waterskiën was veel belangstelling. Esto-feestweek

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4