BLOEMENHOVE IS KV.E CRISIS WAARD Judy zoekt 3 om vol tad ion oor tones Storm van kritiek over afketsen order Politiemacht ontruimt panden Groenesteeg er Titel zeker voor PSV URKER KOTTER WAARSCHIJNLIJK VERGAAN twee dasen laag: MEI foidóe (3owva/nt "ipenburg 2, Leiden, postbus 11. tel 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur-hoofdredacteur F. J. Plug - Adj. hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur J. W. C. Leune Inties (excl BTW) 0.45 per mm. Telefoontjes 4.08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen kwartaal 38.27; jaar 149,15; losse nummers: 50 cent Maandag 31 mei 1976, 66e jaargang no. 20439 Hardheid 10 Vanavond de afsluiting van „Hardheid 10" over diamanten en hybzucht op Ned. I om 19.50 uur. Daarna om 21.15 uur Anita Meyer, de zingende kelners- vrouw. Op Ned. H om 20.25 uur „Op losse groeven" en om 21.30 uur „Baretta". Weinig zon Eerst veel bewolking later enke le verspreid voorkomende op klaringen en op de meeste plaat sen droog weer. Matige tot vrij krachtige wind uit zuidwest tot west. Max. temperaturen van 13 tot circa 19 gr. Morgen; zon: 4.26-20.50. Maan; 07.42-23.12. Schev. hoogw.: 4.58-17.23. Laagw.: 0.45-13.05. iiigheid tussen ~~\enfondsen en otherapeuten BOSCH (ANP) Twee fondsen in Noord-Bra- iisen van vier fysiothera- I die werkzaam zijn in de Oen Bosch 950.000 gulden Dit bedrag is volgens de fondsen van 1971 tot en 974 door het viertal ten Ite in rekening gebracht. liotherapeuten hebben tot •j geweigerd in te gaan op ior de ziekenfondsen voor- I vergelijk. De kwestie is :tirlegd aan een arbitrage- kenfondsen gaan bij hun Ining uit van een landelij- ereenkomst inzake tarie- I die overeenkomst wordt peer bepaald dat een fy- fapeut maar één patiënt je mag behandelen. Bi] ge- van bepaalde apparatuur, Fbeeld voor bestralingen, n de laatste tijd echter (ere patiënten gelijktijdig deld. De twee Brabantse fondsen zijn van mening, "j tarieven daarop moeten In afgestemd. (Van onze parlementaire redactie) NIJMEGEN/HILVERSUM Zowel minister Van Agt van Justitie als de K. V. P. zullen desnoods tot het uiterste gaan in de kwestie van de Bloemenhovekliniek te Heemstede. Voor minister Van Agt is de minimale bescherming van het ongeboren leven belangrijker dan het voortbestaan van een kabinet. In K. R. O.'s-Brandpunt zei de minister zater dagavond: „Ik ben niet op een kabinetscisis uit, maar het kan anderzijds niet zo zijn, dat het voortbestaan van het kabinet belangrijker zou zijn, dan een minimale bescher ming van ongeboren leven". Verder zei minister Van Agt: „Geen kabinet van welke samenstelling dan ook is meer waard, dan bescherming te bieden aan ongeboren leven of meer waard, dan de rechtsor de hoog te houden, die we in dit land hebben opgebouwd". De minister liet verder duidelijk uitkomen, dat in de Bloe menhovekliniek „buitengewoon veel geld verdiend wordt aan deze vorm van hulpverlening" en dat het een afschuwelijke zaak zou zijn, wanneer door ingrijpen van Justitie een veldslag met honderden vrouwen zou ontstaan. Hij wees er ook op, dat de verhouding tussen hem en de Inspectie van de Volksgezondheid beter zou moeten zijn. De minister heeft zaterdag van de Partijraad van de K. V. P. duidelijke steun voor zijn beleid in deze kwestie gekregen, ook als dit tot de uiterste politieke gevolgen zou leiden. Fractieleider Andriessen had deze „uiterste politieke conse quenties" liever niet in de motie van de Partijraad gezien, maar deze nam haar met grote meerderheid aan. Voorzitter Vergeer lichtte hierbij toe, dat het risico van een politieke crisis vanwege het abortusbeleid van Van Agt niet wordt ontlopen. Mr. Andriessen liet uitkomen, dat Bloemen- hove een teken is „van verscheurdheid van een volk, dat met zijn eigen rechtsbestel geen raad weet". Met hun geza menlijk voorstel verwerpen liberalen en socialisten een van de hoekstenen van onze rechtsorde, aldus de fractieleider van de K. V. P. Stones-weekeinde is zowel binnen als bui- het Zuiderpark redelijk rustig verlopen. rel op zaterdag als zondag moesten aanwe- leden van de Mobiele Eenheid alleen in e komen toen groepen jongelui andere be ters met ondermeer fietskettingen te lijf *en en vanaf de tribunes op voorbijgangers iden te urineren. erdag om half vijf werd een groep van tien jenaars en twee Rotterdammers naar het eau overgebracht, terwijl zondagavond om uur opmeuw een groep van 23 we- s geweldpleging moest worden afgevoerd, acties van de politie werden met oorverdo- td gejuich van de volle tribunes begroet. Iteren heeft de politie verder veertien men- l aangehouden, die openlijk verdovende mid- pn, meest hasjiesj, liepen te verhandelen, n van hen hep door het stadion met op zijn Ik een kartonnen bord, waarop soorten plus jzen duidelijk leesbaar waren. Tijdens de >nes-concerten heeft het verder telefoontjes regend op het hoofdbureau van politie over uidsoverlast. Zaterdag belden zo'n tweehon- 'd Hagenaars op met klachten over het uid. Daaronder waren er van bewoners van Sportlaan, enkele kilometers van het Zuider- rk verwijderd. totaal worden nog veertig arrestanten op het reau vastgehouden. nd acht uur gisteravond meldden de Stones h op het bureau Beatrixlaan, omdat ze de g naar het stadion waren kwijtgeraakt. De •ep werd door de politie naar het Zuiderpark iracht Zie verder pagina 6 Dertigduizend ent housiasten in het Haagse Zuiderpark- stadion. en onge teld velen er buiten, woonden zaterdag het optreden van de Rolling Stones bij. Zondag kwamen er nog eens v.jfentwin- tigduizend. die tienduizenden lieten het stadion achter in een toe stand alsof er een veldslag gewoed had. Vreugde (rechts) en uitputting bij PSV: Jan van Beveren omhelst manager Van Gelder na de triomf, terwijl Pleun Strik bij een supporter steun zoekt. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN PSV kan zich kampioen van Nederland beschouwen. De ploeg van Kees Rijvers versloeg gisteren Feyenoord met 41, waardoor de Eindhovenaars slechts in theorie nog door Feyenoord kunnen worden ingehaald. Niemand houdt daar echter nog rekening mee. De triomf van PSV betekent tevens dat Roda JC Europa Cupvoetbal mag spelen bij de bekerwinnaars. Ajax verzekerde zich van deel neming aan het UEFA-cup- toernooi door FC Twente met 5—3 te verslaan. Scheidsrech ter Leo van der Kroft was in Amsterdam weer inzet van fel le discussies, terwijl Charles Corver in Eindhoven evenmin een sterke dag had. Bij Sparta wil een groep le den, onder aanvoering van ere-voorzitter Jos Coler oud- trainer Denis Neville (63) naar Rotterdam halen. Het meren deel van het bestuur van Spar ta voelt hier niets voor. Onderwerpen uit Sporttribu- Van der Kuijlen schittert MW verzoend met degra datie Aad Mansveld slaagde niet Roei- en kanoploegen ma tig Niki Lauda oppermachtig ddonors staken De dui- beroeps-bloeddonors in itsji zijn in staking gegaan >rotest tegen de lage prijs tij voor hun bloed krijgen. Villen dat de officiële prijs 2,50 dollar per keer wordt iibbeld. Als gevolg van de Ing hebben de ziekenhuizen in aantal operaties moeten lieren. eraan blijft het spannen, om- Excelsior ook nog 'ns een keer 1 eredivisie wilde winnen. ir het wordt toch tijd dat we 5 ophouden met dat gevoetbal. t twee maanden zitten we er c midden in. En wie zou niet Judy in huis willen hebben? U in ieder geval wel. Daarom even gauw 'n nieuwe kwartaalabonnee aanbrengen voor onze krant en we sturen Judy naar u Arrestatie wegens roof Frans antiek EINDHOVEN (ANP) Een 34- jarige onderwijzer, die ervan wordt verdacht betrokken te zijn bij het verhandelen van in Frankrijk gestolen antieke reli gieuze beelden, is in het afgelo pen weekeinde door de Eindho- vense politie aangehouden. Op 29 maart werden door de Franse politie voor deze zaak al twee Nederlanders aangehou den. Zij verblijven nu nog in Chalon sur Marne, waar zij al enkele bekentenissen hebben af gelegd. Melkwegstelsel Sterrenkun digen van het Spaans-Britse ob servatorium Calar Alto bij Al- meria hebben vrijdag een nieuw melkwegstelsel ondekt dat zij Calar Alto 1 hebben gedoopt. De tot dusver onbekende melk weg bevindt zich op een afstand van tien miljoen lichtjaren van onze planeet. Suriname Suriname en de Volksrepubliek China gaan di plomatieke betrekkingen aan. Suriname erkent Roemie- Roemenië regering van Rood-China daarmee als de eni ge wettelijke regering van Chi na. De landen zullen ambassa deurs uitwisselen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het afketsen van de Zuidafrikaanse order voor de bouw van twee kerncentrales heeft in Nederland een storm van kritiek veroorzaakt. Het bedrijfsleven is verontwaardigd over „de onverantwoordelijke manier waarop het kabinet-Den Uyl met de belangen van het bedrijfsleven is omgesprongen" en de VVD, de grootste oppositiepartij meent, dat het kabinet moet aftreden. WD-fractievoorzitter Wiegel heeft aangekondigd, de regering mor gen tijdens het debat over deze affaire te zullen onthalen op een motie van afkeuring. KVP-voorzitter Andriessen heeft in een eerste reactie gezegd, het „triest en ernstig" te vinden dat de order aan Nederland is voorbijgegaan. Hij kondigde aan, dat de KVP zich nu zal beraden wat haar té doen staat.Zaterdagmiddag, vóór het bekend worden van het nieuws, dat Zuid Afrika de order wegens het getreuzel van de Nederlandse regering aan een Frans consortium had gegund, liet Andriessen nog in een radio-uitzending weten, dat de regering moet meewerken aan de order, omdat bij het bedrijfsleven verwachtingen zijn gewekt Volgens ir. Stikker, lid van de directie van het Rijn-Schelde-Verol- me concern, heeft de Nederlandse regering geweten dat Zuid Afrika een uiterste datum had gesteld, die vrijdag j.l. afliep. Hij wilde zich nog niet uitlaten of er een schadeclaim bij de Staat zal worden ingediend. Volgens hem zijn er al enkele miljoenen in het project geïnvesteerd. In politiek linkse kringen betreurt men het, dat de order op deze wijze is afgeketst en niet door een principieel „nee" van de regering. Zie verder pag. 5. Politie verwijdert het raadslid A. van en enkele pers-vertegenwoordigers. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De gemeente is vanmorgen begonnen met het ontruimen van de panden aan de Derde Groenesteeg, waarin tot nu toe buitenlandese werknemers waren gehuisvest Zij deed dit met behulp van de politie, aangezien vijfentwintig van de veertig buitenlandse werknemers te ken nen hebben gegeven alleen met geweld te zullen vertrekken. De bewoners hebben enige maanden geleden zal van de gemeente gehoord dat zij uit de Groenes teeg moesten verdwijnen. Als alternatieve woon ruimte werd hen het voor buitenlandse werkne mers verbouwde pand aan de Hooigracht en het woonoord aan de Zijldijk aangeboden. De gastar beiders vinden de huur die zij daar moeten gaan betalen te hoog. Vanmorgen trapte de politie enkele deuren in om de werknemers van de dienst Gemeentewerken toegang tot het appartement van onwillige buiten landse werknemers te verschaffen. Op min of meer hardhandige wijze werden wel de pers en enige belangstellende raadsleden verwijderd. Zoals bekend zullen de panden Groenesteeg 45, 47 en 49 worden gesloopt, de panden Groenesteeg der Zande (PPR) 56 en 58 worden dichtgemetseld. De panden bevin den zich in een erbarmelijke staat. URK (ANP) In het Engels Kanaal is waarschijnlijk de Urker meldde dat de bemanning nog wel kans zag het schip te verlaten, kotter „Wilco" vergaan. Aan boord bevonden zich vijf bemanning- Wrakstukken zijn nog niet gevonden. sleden: vier Erkers en (waarschijnlijk) een inwoner van Katwijk. Het schip was door ziekte van een van de bemanningsleden onderbezet uitgevaren. Onderweg is een vijfde man overgestapt. Het laatste bericht dat Radio Scheveningen van de UK 62 ontving, van de naam onbekend is. PRIJS LOSSE NUMMERS Met ingang van morgen, 1 juni, zal de prijs van ons blad per los nummer met 5 cent worden verhoogd tot 55 cent. De inkoopprijs voor onze weder verkopers zal op de gebruikelijke wijze worden aangepast. De thans geldende abonnements prijzen blijven onveranderd. ft s M DINSDAG EN WOENSDAG BU ALBERT HEIJN

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1