Degradatie Noordwiik itel Bax Foreholte spat op lat uiteen e Spartaan oppermachtig Nieuw record Spartaan-jeugd Teylingen pakt NKS-beker lonster- toernooi iroot ;ucces RC Mechelen glorieus winnaar Zesde plaats voor LSG-team I.EIDSE ("Ol'RANT PAGINA 17 (Van onze tenmsmedewerker) na*IDEN Tegen de verwachting in heeft Noord- ijk op eigen veld geen kans gezien Zaandam te rslaan en daarmee zijn plaats in de Overgangsklas- A veilig te stellen. Dok Unicum was niet succes- ,J° V Een overwinning op Vleuten zou voldoende zijn id: Mweest voor het kampioenschap, maar het pakte f nïo^ders uit. Jammers voor de Unicummers, want een iai ra, mpioenschap na een promotie bij keuze zou een recht, |e prestatie zijn geweest. omburg heeft tegenover igpad I in Amsterdam iets i het in de eerste ontmoeting •rloren prestige (Roomburg ng toen met 11—0 de boot in) rwonnen. Ditmaal bleef de iade tot 8—3 beperkt. Bram idera was uitstekend op dreef nam revanche op Lex Con- ndse (62 63). Ook Henk ;s was op revanche belust, _en resulteerde in een com- tabele 6—2 6—4 zege op Bing Hans Keizer startte tegen Hartog goed (6—2), maar toen zijn kruit verschoten j 1—6). De partijen van Ma lus Brooshooft en Annette Meij gingen beide tegen res- ievelijk Schmidt en v.d. hout met 6—3 en 6—4 verlo- Milou Penseel had niets in brengen tégen Carola v. iayenhoven (0—6 1—6). De jbelspelen blijven Roomburg iblemen geven. Ditmaal werd damesdubbel vreemd genoeg, gezien de resul taten van de enkelspel in winst omgezet: 6—3 7—5. Tegen Zaandam liepen de zaken voor Noordwijk bepaald niet naar wens. Met de 5—4 winst uit de eerste ontmoeting in gedach te werd vol optimisme begon nen, maar na de enkelspelen begon het debécle zich al af te tekenen. Zowel Blommendaal, Pasma als Uit den Bogaard wa ren in twee korte sets aan de kant gezet. Josien v.d. Koogh probeerde de stand in de goede richting om te buigen. Met 6—1 pakte ze de eerste set, maar opponente mevr. Jelsma was hiermee allerminst verslagen en won via twee maal 6—4 alsnog. Ineke v.d. Meer zorgde ervoor, dat de kansen nog niet definitief verkeken waren: 6—7, 6—3, 6—3 tegen J. Schenk. De damesdub bel gaf dë stand een wat beter aanzien (6—3 2—6 6—2), maar toen het geroutineerde dubbel Blommendaal/Pasma ver onder de maat bleef (een 6—2 6—3 nederlaag), was de degradatie een feit. Volgend jaar dus even tueel vier teams in de Over gangsklasse B, te weten Noord- wijk, De Munnik, Unicum en via promotiewedstrijden misschien de Leidse Hout. Forescate maakte korte metten met KSW uit Schiedam. Haa gendoorn en Koemans behaal den drie sets zeges op Baars en op Verkerk, Visbeen versloeg Jansen (7—6 6—2) en Liselotte v.d. Bijl had weinig moeite met Finthammer (6—3 6—0). Alleen Sandra Royaards liet een steek je vallen. Zij verloor met 6—4 3—6 6—4 van A. de Mol. Heren-, dames- en eerste gemengddub- bel leverden Forescate ook winst op, waarna de andere mi xed cadeau werd gegeven. Eind stand dus 7—2 in het voordeel van de Voorschotenaren. De Munnik moest in Amster dam aantreden tegen Popey Goldstar 4. Hoewel er weinig op het spel stond, werd er fel ge streden. Na met 1—3 uit de sin gles te zijn gekomen alleen Ad v.d. Berg kwam tot winst (5—7 6—1 64) trok De Mun nik de stand in het heren- en damesdubbelspel gelijk. In de mixed-dubbels sloeg de balans evenwel 'tweemaal door naar Amsterdamse zijde, zodat de Leiderdorpers zich met een der de plaats in de poule tevreden moeten stellen. Voor Unicum heeft het er giste ren van begin af aan niet in gezeten. Unicum, dat het ge woonlijk juist van de enkelspe len moet hebben, sloot de sin gles deze keer met een 3—1 achterstand af. Arnold v.d. Ca- pellen en Mar jon van Boeckel, die in het eerste treffen met Vleuten beiden in twee sets had den gezegevierd, konden het nu niet redden. Har Meyer was de enige, die zijn single wist te winnen. In de dubbelspelen zorgde alleen het koppel Kallen- berg/Maureen Meyer voor winst, zodat Vleuten het kampioen schap via 6—2 veroverde. De Leidse Hout, reeds kam pioen, had het gemakkelijk. Bij 6—0 voor tegen Marlot 2 vond de ploeg het welletjes. Beide rruxeds werden gewonnen gege ven. Het herenteam won met 5—1 van Sittard. Alleen Gerald v.d. Sluijs liet zijn partij lopen (6—2 3—6 0—6). In de tweede klasse herencompetitie werd Fo rescate, ondanks een 3—3 gelijk spel tegen Alkemade kampioen, doordat kampioenspretendent Zoeterwoude een onverwachte 5—1 nederlaag leeg tegen Nieuw Vennep. Het team van Teylingen, dat het NKS-toernooi bij de A-junioren won. ran onze handbalmede werker) IDEN Bax Forehol- is slechts enkele centi- eters van een landstitel irwijderd geweest. In slotfase van de finale- edstrijd om het veld- ipioenschap tegen EW had de Voorhoutse- formatie geen greintje geluk, toen enkele scho ten op de lat belandden. Dat houtwerk hield Bax Foreholte van een gelijk spel af, wat voldoende zou zijn geweest voor de titel. strijd tegen SDOL was met 6-3 gewonnen) stond de Voorhoutse ploeg met 3-2 voor. Toen maak te SEW tweemaal in successie gebruik van een verdedigings- fout om de stand om te buigen naar 3-4 in haar voordeel. Maar Bax Foreholte was toen nog niet geklopt. Hannie Boskamp had echter met haar afstandsscho ten geen greintje geluk. Twee maal zag zij een kogel afspatten Handbal op het houtwerk achter een reeds volkomen geslagen SEW- doelverdedigster. Het was SEW dat nogmaals uithaalde: 5-3. Nog bleef Bax Foreholte, zij het nu wel verkrampt, aandringen. Een snelle break-out werd door Elly Hoek vakkundig afge maakt: 4-5. De spanning in en buiten de lijnen was te snijden. Immers, Bax Foreholte had aan een gelijkspel voldoende voor het landskampioenschap dank zij het betere doelgemiddelde. SEW bleef namelijk tegen SDOL ook meester van het ter rein, maar moest een treffer meer toestaan dan Bax Forehol te (6-4). In de slotfase van de wedstrijd gooide de Foreholte coach de defensie ver open. Van een toch al veel agressievere verdediging van 4-2 schakelde Bax Forehol te over naar een 3-3 defensie. Maar SEW kon pas in de laatste seconde van de wedstrijd ge bruikmaken van de kansen op een afstandsschot. Niet in het minst omdat in het Voorhoutse doel Lia van Resteren goed stond te keepen. Dat had zij al gedaan in de wedstrijd tegen SDOL, waarin zij onder meer een strafworp stopte en een strafworp door getimed uitlopen tegen de paal liet belanden. Te gen SEW scoorden voor Fore holte Marjan Mens, Hannie Bos kamp, Elly Hoek en Lenie van Beek. Tegen SDOL tekenden Marjan Mens en Hannie Bos kamp, ieder 2, Mariette Siera en Lenie van Beek voor de produc tie. Oranje Groen in de aan- al. De D-junioren van de rganiserende vereniging •gden beslag op een twee- e plaats. Van onze sportredactie EIDEN Het groots opgezette tniorentoernooi van de Leidse «tbalvereniging Oranje joen, dat het afgelopen week- nde op de terreinen van Oran- I Groen, Leidse Boys ZLC en VNA werd verspeeld, is een doorslaand succes geworden. In zeven poules streden 42 elftallen om de vele bekers. Zaterdag kwamen de B- en C-junioren in actie, terwijl gisteren de D- en E-junio- ren om de hoogste eer streden. Uitslagen: Poule B 1: 1. VTL 9 punten; 2. Ajax 7; 3. Velzen. Poule C 1: 1. Ajax 10; 2. Velzen 8; 3. RVC'35 5. Poule C 2: 1. Oranje Groen 6; 2. Leidse Boys 6; 3. Velzen. Poule C 3: 1. KRV 8; 2. Oegst- geest 6; 3. RVC'33 3. Het team van Ajax C kwam in het bezit van de „J.L. Tetteroo-wisselprijs". Uitslagen zondag: Poule Dl: 1. Leidse Boys 9; 2. Oranje Groen 8; 3. ZLC 5. Poule E 1: 1. Unitas Leiden 8; 2. Ludgu- num 8; 3. Leidse Boys 6. Poule E 2: 1. VTL 10; 2. SJZ 8; 3. ZLC 6. De sportiviteitsprijs werd toegekend aan Lugdunum, terwijl Unitas Leiden met de „pechprijs" naar huis keerde. 'an onze atletiekmedewerker n j iEIDEN De teams van De Spartaan en AV ,k v. lolland hebben ook tijdens de tweede competitiedag Bjoor de C en de D jeugd overheerst. De Spartaan van ehaalde drie eerste plaatsen. AV Holland één. Zo- B iel bij de meisjes C als bij de meisjes D behaalde e™ et tweede team van de Spartaan verder een derde plaats. sp ^artin van RlJssel zorgde voor et beste resultaat bij de jon- Jens C. liep een formidabele 800 2.04.1. Hiermee bleef hij zijn ubgenoot Wayne de Vries ■"'fiiim tien seconden voor. Ook |CI ii Ue.* ij het ver- en het hoogspringen 'n l e^aa^de de Spartaan veel pun- m - van Loon wipte als 'e 1- ra^e i°ngen over 1-65 heen. Wim van Rooijen en Hans van "ol sprongen beiden ruim vijf wmm ïeter ver: 5.16 om 5.11 Luuk Bedel (Holland) wrong zich nog issen dit tweetal: 5.12. Ook bij e werpnummers waren de partanen oppermachtig. Paul e Koning won het discuswer- en met 32.54 en werd tweede •ij het kogelstoten: 9.59. Eerste P dit nummer werd Martin van lijssel: 9.70. Op de honderd me- :r werd de Spartaanhegemonie g et oorbroken. Vincent Verhulst Fe] Holland) bracht deze afstand 'pzijn naam: 12.9. 'n vi )ok bij de meisjes C was de keni ipartaan oppermachtig. Alleen op de 80 meter kon geen eerste plaats veroverd worden. Paula van Beek won zowel het ver springen als het kogelstoten: 4.47 en 8.03. Zeer goed was de 600 m. van Margriet Veeger: 1.48.0. Bij het hoogspringen kwamen zowel Annelies Deute- kom als Mirjam van der Meer over 1.40 heen. Het discuswer pen werd een prooi voor Lia Wessels 22.92. Voor de 80 m had zij 11.2 nodig. Winnares op dit nummer werd José van Sons- beek: 10.5. Ook Carin v. 'Loo haalde voor Holland veel pun ten binnen met een sprong van 4.44. DKE 600 m. hep zij in 1.54.9. Bij de Bataven zorgde Anneke de Groot voor het beste resultaat. Zij stootte de kogel precies acht meter ver. Bij AV Leiden waren de beste resulta ten: ver Leona van Rooijen 3.97,600 m. Lily Reychard 1.59.2 en kogel Carine Dammer 7.60. AV Holland eiste de eerste plaats op bij de jongens D. De grondslag hiervoor werd gelegd door Rudi Kerkman die bij het hoogspringen en het discuswer pen oppermachtig was: 1.50 en 31.06. Eerste plaatsen waren er ook weggelegd voor Frank Win kel bij het verspringen en Erik Ulrich op de 80 m. Hun resulta ten waren respektievelijk: 4.27 en 11.3. Erik sprong ook nog 1.35 hoog. Eddy Bokman ten slotte stootte de kogel 8.41 ver. Bij de Spartaan was vooral Pe ter Madden erg op dreef; hij won het kogelstoten: 8.84 en werd tweede bij het discuswer pen: 25.58. Hans v.d. Mey liep een goede 1000 m: 3.11.0. De beste resultaten bij de Bataven waren, hoog Arjan de Haan 1.35 en 1000 m. Perry Hoogenboom 3.12.5. Bij de meisjes D was de eind overwinning weer voor de Spar taan. Individueel bezien zorgden Annemieke v.d. Klauw en Liset- te v. Berkel voor de beste resul taten. Lisette won het hoog springen met 1.30 terwijl Anne mieke het kogelstoten voor haar opeiste: 7.67. Maarleen v.d. Meer kwam goed mee op de 60 m.: 9.2. Winnares op deze afstand was Carola Buzing van de Bata ven: 8.9. Ook Sandra Dorlas zorgde voor veel punten voor de Bataven. Zij won de 600 m. in 1.50.5. De laatste eerste plaats was voor Willeke Boom van AV Holland. Zij bracht het ver springen op haar naam: 4.11. De 60 m. volbracht zij in 9.3 Caroli ne Wellens werd tweemaal twee de: Hoog: 1.35 en 600 m. 1.54.2. Jacqueline Kors sprong 4.08 ver en liep de 600 m. in 1.55.0. Van onze atletiekmedewerker LEIDEN Op de tweede competitie dag voor de A/B-jeugd hebben de Leidse teams met uitzondering van het jongensteam van de Spartaan geen rol van betekenis kunnen spelen. De jongens van de Spartaan verbeterden in een thuiswedstrijd hun puntento taal uit de eerste wedstrijd tot 12.773. In de tweede klasse kwam AAV'36 redelijk goed voor de dag: een tweede plaats bij de meisjes: 5.516 punten en een eerste plaats voor de jongens: 6.462 •punten. De jongens van de Spartaan gingen van begin af aan aan de leiding. Na een overwinning op de 4x100 estafette: 46.8, liep Paul Grimbergen naar een ge makkelijke zege op de 3000 m.:. 9.16.0. Hiermee was hij ruim 40 seconden sneller dan de num mer twee. Op de 800 m. zorgden John Duivenvoorde en Ruud Walraven voor goede tijden: 2.06.06 en 2.08.6. Piet Walraven was weer erg goed op dreef, hij won zowel het hoogspringen als het hordenlopen: 1.85 en 15.7. Ook Bert Mens kwam tot een dubbele zege: kogel 11.64 en dis cus 31.26. Aad Vermeulen sprong verder 1.75 hoog. Grote ontbrekende bij AV Hol land was Tom Saat die de vori ge keer een belangrijke rol had gespeeld. Voor een goed resul taat zorgde nu Hennie Hakker. Hij sprong 6.05 ver en kwam bij polshoog tot 3.40. Rudi van Schooten bracht bij de 400m. een zeer goede tijd op de klok ken: 53.6. Rudi Eveleens kwam bij hink-stap-springen tot 13.02. De meisjesteams van De Spar taan en AV Holland vielen in de eerste klasse erg tegen. AV Hol land had erg veel afwezigen en kwam niet verder dan de laatste^ plaats. De Spartaan werd voor laatste. Bij AV Holland kwamen alleen Barry van Haarlem en Mies Kuipers tot behoorlijke re sultaten. De 100 m. in 12.7 discuswerpen: 26.90. Voor de Spartaan waren de beste resul taten: ver Ans Verburgt 4.66, Diny Ruigrok 400 m. in 66.4 en Cuny de Nie kogel 9.25. In Amsterdam kwamen de teams van de Bataven uit. Bij de jongens zorgden Wybo Lelie veld en Coen Gijsberts weer voor de beste resultaten. Wybo liep de 3000 m. in 8.49.5. Coen liep de 400 m. in 51.2 en sprong 5.97 ver. Bram v.d. Zeeuw liep verder de 100 m. in 11.7. Jeugdvoorzitter Joop Gooser» reikt de „Mors-tro- fee" uit aan de aanvoerder van het A-juniorenteam van RC Mechelen. In het mid den de heer J. Helversteijn, voorzitter van de toernooi- commissie. Van onze sportredactie LEIDEN Het Belgische RC Mechelen is de glorieuze winnaar geworden van het internationale jeugdtoernooi van de Leidse derde-klasser DOCOS. De „Zuiderburen" legden in de poules voor de A-, B- en C-junioren beslag op de eerste plaatsen. Daarmee kwamen zij voor één jaar in het bezit van de „Holiday Inn-wisselbe- ker", „De Poorter-beker" en de „Van Iter- son-wisselbeker". Ook de „Mors-trofee" voor de sterkste vereniging kwam in Belgische handen. De „Peter Bonetti-trophy" voor de beste doelman van het toernooi kwam dit jaar in het bezit van Rob van Vuuren, de goalie van het C-juniorenteam van G.S.V. Uitslagen: Poüle A: 1. RC Mechelen 7 pun ten; 2. Roodenburg 6; 3. EDO (Haarlem) 6. Poule B: 1. Mechelen 9 punten; 2 EDO 7; Se. DOCOS 6. C-junioren: 1. Mechelen 6 punten; 2. Roodenburg 8; 3. EDO; 7. Vereni- gingsprijs: 1. Mechelen 24 punten; 2. EDO 20; 3. Roodenburg 19; 4. DOCOS 16 De wisselprijs voor de beste vereniging van het jude-juniorentoernooi, dat afgelopen za terdag werd verspeeld, werd gewonnen door het Leiderdorpse RCL. RCL bereikte zowel bij de D- als bij de E-junioren de finales. Een tweede plaats bij de D-tjes en een vierde bij de E's waren voldoende om zich te kunnen verzekeren van de vereniging- sprijs. Uitslagen: D-junioren: 1. DOCOS; 2. RCL; 3. SW; 4. Noordwijk. E-junioren. 1 SW; 2. Noordwijk; 3. DIOS, 4 RCL. Van onze sportredactie LEIDEN Het NKS- toernooi voor A-junioren, dat gisteren op de terrei nen van UDO verspeeld werd is gewonnen door Teylingen. In de finale versloeg Teylingen de winnaar van vorig jaar Alphense Boys met 3—0. Teylingen bereikte de fi nale door het beter benut ten van strafschoppen dan VNL, dat Teylingen in de reglementaire speel tijd op 0—0 had gehou den. Hetzelfde gold voor Alphense Boys, dat tegen Foreholte niet verder kwam dan een 1—1 ge lijkspel. Bij de B-junioren ging het team van Bemardus verrassender wijs met de hoogste eer strijken. DOCOS werd met 1—2 terugge wezen. In de halve finales bij de B-junioren boekte Bernardus een 2—0 overwinning op War- munda. DOCOS versloeg Rijp- wetering eveneens met 2—0. De finale bij de C-junioren wordt morgen op het terrein van SV Bemardus verspeeld. Voor deze laatste ronde plaat sten WSB, dat Sportclub Lisse met 2—0 versloeg en Meerburg zich. Meerburg wees DOSR met 0—1 terug. Bij de D-junioren plaatsten WSB en SJC zich voor de nog te spelen finale. WSB boekte een 1—0 zege op SVLV; SJC won met 1—0 van Alphense Boys. Bij de E-junioren toonde het team van Alphense Boys zich duidelijk de sterkste. SJC werd met 0—3 teruggewezen. Van onze schaakmede werker LEIDEN - Voor de tweedemaal in successie is een team van LSG er in geslaagd op de zesde plaats te eindigen bij het Nederlands kampioen schap voor snelschaak teams. Kampioen werd Volmac/Rotterdam. Zij beëindigden dit toernooi ongeslagen met twee punten voorsprong op Desisco/Watergraafs- meer. In het team van Volmac zaten onder an dere de Nederlandse snelschaakkampioenen Van Baarle, Böhm en Van der Vliet. LSG, aanvankelijk geplaatst in de tweede klasse, kon na hevig protesteren en het uitvallen van Philidor/Leeuwarden alsnog starten in- de hoofdklasse. In het basisteam ontbraken Henk Smout en Wichers daar er van uit was gegaan dat er in de tweede klasse gespeeld zou moe ten worden. Wel aanwezig was Joan Baart die op het eerste bord ruim vijftig procent scoor de. Zoals verwacht kon LSG gemakkelijk meedraaien in de subtop. Hoogtepunt was het ge lijkspel tegen Volmac, een van de drie die dit team afstond. In deze hoofdklasse kwam ver der ook Philidor/Leiden uit. Dit team eindigde op Öe elfde plaats met twaalf matchpunten. In LSG zaten Leon Konings, Joan Baart, Hans Kemperman, Dirk Sikkel en Wiebes. In Philidor zaten Joop Piket, Theo Piket, Anton Kohlbeck, John v.d. Wiel en De<Graaff.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17