raaie tweede plaats oor Henk van Kessel Financiën van badmintonbond weer in orde Speedy Volita dichtbij kilometerrecord ilVEMKRING DEN HAAG fAS WEER STERKSTE J0 FIJEN WERD NIEUWE PRAESES VAN DAMB0ND Motor coureur verongelukt Geen ereplaats Kees Verkerk asketbalsters et in de nale poule Het altijd weer fraaie beeld van de start van een race. De coureurs snellen naar hun machines om even later in enorme wolken naar de eerste bocht te sturen. Cor den Biggelaar en Ton van Heugten scoorden evenveel pun ten, zodat laatstgenoemde nog met negen punten aan de lei ding gaat in de voorlopige rang schikking voor het Nederlands kampioenschap zijspan motor cross. De eerste manche, over 21 mi nuten en twee ronden, leverde een overwinning op deze bak voor Wil van der Laan en Ma- rius van de Berg. Zij stormden als eerste weg, na het vallen van het startschot en werden niet meer bedreigd door één van de andere 27 gestarte concurren ten. Achter hen werd een ver woed duel uitgevochten tussen Ton van Heugten en Cor den Biggelaar. Van Heugten had in de training een versnellingsbak stukgedraaid en moest in de laatste minuten voor de start nog een nieuw blok monteren. Tijdens de race leverde ook de ze bak problemen op en dat was er mede oorzaak van dat Cor den Biggelaar de tweede plaats pakte. Ton van Heugten beperk te echter de schade tot de derde plaats. Andermaal was het Wil van der Laan die op kop vertrok toen voor de tweede maal het start hek naar beneden ging. De equi pe uit Ter Aar leek regelrecht naar een tweede overwinning te sturen toen het duo duidelijk afstand nam van Hans Veis, Ton van Heugten en Cor den Biggelaar. Veis zakte enigszins terug, zodat Van Heugten en Den Biggelaar weer met elkaar in de clinch lagen. Van Heugten won dit duel en kwam in de zevende, van de totaal twaalf ronden zelfs aan de leiding, toen Wil van der Laan eerst achter een achterblijver bleef hangen en vervolgens in het mulle zand- gedeelte vast kwam te zitten. In de achtste ronde bleef Van Heugten echter steken achter een achterblijver, zodat Van der Laan de kop overnam. Tenslotte was het toch Van Heugten die zegevierde. Van der Laan was zo ongelukkig in de laatste hon derden meters mis te schakelen, zodat Den Biggelaar kans kreeg hem te kloppen. Van der Laan kreeg door een betere totaaltijd echter de eindoverwinning toe gewezen. Bergamo - De Italiaanse mo torcoureur Imerio Testori is zaterdag tijdens een training voor een motorcross, om bet leven gekomen. De 26-jarige Italiaan is de derde motorcoureur, die in een week is overleden. In de Grote prijs van Italië kwa men Ótello Buscherini en Paolo Tordi om. ENSCHEDE Het hoofdbestuur van de Nederlandse Badmin ton Bond (NBB) heeft voor het eerst sinds 1971 weer een accountansverklaring kunnen overleggen aan de voorjaarsle denvergadering, die zaterdag in Enschede is gehouden. De vertegenwoordigers van de verenigingen hadden er dit keer dan ook geen enkele moeite mee om de jaarrekening van penningmeester drs. Paul Snellens over het boekjaar 1975 unaniem te accepteren. De financiële situatie van de Badmintonbond is na een aan tal moeilijke jaren ingrijpend gewijzigd. Het vermogenste kort, dat op 31 december 1974 nog ruim 22.000 gulden be droeg, blijkt te zijn omgezet in een overschot van bijna 88.000 gulden een jaar later. Dit is te danken aan een straf finan cieel beleid alsmede een forse ledentoename. Ook dit jaar blijft de groei van de NBB een stijgende lijn vertonen. Sinds december van vorig jaar zijn er 5000 leden bijgekomen. waardoor het aantal nu op 35.580 is gekomen. Bondsvoorzitter Rob Spee deelde mee, dat de NBB zich nu officieel kandidaat heeft gsteld voor de Europese kam pioenschappen in 1980. Tij dens de vergadering die een opmerkelijk vlot verloop had werd Ge de Nijs benoemd tot lid van verdienste. De IJ- muidenaar heeft 20 jaar lang gefunctioneerd als competitie- en wedstrijdleider bij nationa le en internationale evenemen ten. ARNHEM In de zaterdag te Arnhem gehouden 65e algemene vergadering van de Koninklijke Nederlandse Dambond (KNDB) is de 30-jarige mr. Jo Fijen uit Zoetermeer opvolger van de scheidende praeses Huub van de Vreugde geworden. Eenvoudig verliep deze verkiezing niet want op een direct daaraan voorafgaande buitengewone vergadering kreeg het bestuur geen goedkeuring voor de noodzakelijke wijziging van de statuten. De statuten staan namelijk niet toe dat twee leden van een damvereniging in het hoofdbe stuur zitting hebben. Jo Fijen en hoofdbestuurslid Hans Bosch zijn beide lid van het Haagse DIO, maar bij het punt bestuursverkiezing werd toch een oplossing gevonden. Hans Bosch trad af, maar blijft ad-interim zijn functie waarnemen. In de naaste toe komst zal moeten worden ge zocht naar een oplossing die het mogelijk maakt om Fijen en Bosch samen in het hoofd bestuur te krijgen. Huub van de Vreugde werd door de ver gadering benoemd tot ere voorzitter met de rechten en plichten van een erelid. Tijdens de afscheidsreceptie werd Van de Vreugde verrast door de mededeling van de heer J. Nieuwenhuyzen Kruse- man van CRM dat hij was benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. Vele ca deaus vielen Van de Vreugde, die zich verder zal wijden aan zijn taak van voorzitter van de werelddambond, ten deel. Tot wedstrijdleider van de KNDB werd benoemd de heer A. W. A. Janssen uit Wamel. Drs. W Visser, oud-hoofdbestuurslid, werd onderscheiden met het ere-lidmaatschap. Dit vooral in verband met de organisatie van de inmiddels vermaard geworden suikerdamtoer- nooien. Tot leden van ver dienste werden benoemd ir. G. Bakker uit Utrecht, M. Boon stra uit Leeuwarden, P. Bergs- ma uit Terwispel, K. W. Kruys- wijk uit Den Haag, J. H. Meu ren uit Haarlem, T. H. Nobben uit Amsterdam, M. J. van der Peppel uit Ede, J. H. H. Scheyen uit Kerkrade en dr. K. Venema uit Den Haag. Het hoofdbestuur kreeg toe stemming om over te gaan van een pand voor huisvesting van het bondsbureau. Met ingang van het seizoen 1977/78 verval len de benamingen ereklasse, nationale hoofdklasse en re gionale hoofdklasse. Deze wor den vervangen door hoofd klasse, eerste klasse en tweede klasse Het bestuursvoorstel om de landelijke competitie van september tot mei te laten verspelen werd teruggenomen. Eremetaal voor taekwondo-ploeg Barcelona - De Nederland se taekwon-do-ploeg is zeer succesvol geweest tijdens het toernooi om de Europe se kampioenschappen, dat dit weekend in Barcelona is gehouden. Walter van Emmerik (in de klasse van 68 tot 74 kilo) en Tini Dona (74 tot 80 kilo) behaalden goud. Ad van Emmerik miste de eerste plaats, omdat hij door een voetblessure de finale moest laten schieten. Jan van Wanrooy (63 tot 68) be haalde een zilveren en Ben van der Wal (74 tot 80) een bronzen medaille. LEIDSE COURANT PAGINA 15 - De Zwitserse mo- •eur Ulrich Graff heeft ■en op het circuit van Opa- Je 50 cc.-klasse van de Gro- ijs van Joegoslavië gewon- |Hij legde op zijn Kreidler J kilometer af in 42 minuten iseconden. Tweede werd de jduitser Herbert Rittberger kierde de Spanjaard Angel De Nederlander Cees van {en werd achtste. Rudolf I (WD1) heeft de leiding in jtrijd om het wereldkam- ischap na drie GP's met 28 en. Henk van Kessel zorgde een uitstekende prestatie l race van de 125 cc.-moto- De Yamaha-renner werd de achter de Italiaan Pier o Bianchi. In de rangschik- voor de wereldtitel staat de irlander met 20 punten op erde plaats. Nederlander Rob Bron is ren op het circuit van Nij- esde geworden in de Belgi- wedstrijd tellend voor de cup 750. Bron eindigde met Yamaha in de eerste man- op de zesde plaats en in de de op de vijfde. Eindover- iaar werd de 'Amerikaan y Nixon met een Kawasaki 'edor <f een eerste en twee- len Hrats' in en J en ein?t Wolsink heeft in Tikkuri- e Grote Prijs van Finland, nd voor het wereldkam- nschap motorcross in de 500 Henk van Kessel bereikte een fraaie tweede plaats in de klasse 125 cc. cc.-klasse op zijn naam ge bracht. De Nederlander werd in beide manches tweede. Hij voegde 24 punten aan zijn totaal voor het wereldkampioenschap toe. Wolsink staat met 94 punten op de derde plaats. De Belg De Coster voert met 124 punten de ranglijst aan. Afgetroefd In Apeldoorn, tijdens de derde kampioensmotorcross voor zij spannen, heeft de equipe Wil van der Laan/Marius van de Berg de beide kemphanen Ton van Heugten en Cor den Bigge laar afgetroefd en de eindover winning mee naar huis geno men. (Van onze sportredactie) WASSENAAR Draf en rensport was gistermiddag op zijn best: een sprintkoers over 1600 meter met een kilometertijd van 1.16.8, die een overwinning op foto bracht voor Speedy Volita met Cees de Leeuw. Ondanks een fout 300 meter na de start kon rijder De Leeuw deze tijd op de chronometers krijgen. Zonder de fout had hij het oude baanrecord van Duindigt van 1.16.3 op de kilometer waarschijnlijk aan stukken gereden. Manza Buitenzorg deed ook bij na de klok barsten. Hij liet in de selectiedraverij voor vijfjari gen voor het Europees kam pioenschap een tijd noteren van 1.18.3 over 2100 meter. Het duel werd in de laatste meters uitge vochten met Monty Buitenzorg. Het ging niet voor niets hard, want de eerste prijs was acht mille voor pikeur Wim Duiven voorden. Over prijzen gesproken: de vol bloeds kregen een flink deel uit de ruif. Twintig mille in de hengsten- en zo'n zelfde groot bedrag in de merriesprodukten- ren. Bij de merries zegevierde Rober Wetemans met Rosa's Po wer van Stal Geran, voor Griz- ka en Fanthon. Bij de hengsten moest de grote favoriet King- way een nederlaag incasseren. Hij werd door Frances Hope met Toni Treanor verslagen. Óp de derde plaats kwam erg ver rassend Romeo. De favorieten van Stal Geran Prince Jack en, Prince William moesten genoe gen nemen met een vierde en vijfde plaats. Internationale amatrices en amateurs uit Nederland en Duitsland kwamen aan de start in de Prijs van Neuss. De be kende Duitse amateur Peter Possberg, die al eerder op Duin digt heeft gewonnen, zegevierde met Abervale van trainer Jan Groenenboom. Marianne Ooms leverde met Do wie een uitste kende prestatie door tweede te worden en zo de viervoudige winnaar in amateurrennen Flo- rian met Huub Houllen Koullen te blijven. in, vo< >n schi alaats iters an onze zwemmedewerker) pen, h i aani nde ZETERMEER De Kring urne Haag van de KNZB heeft itellig^ zaterdagmiddag weer ont- winni* a,s de sterkste zwemafde- oog n' .va? Zuid-Holland. Op de ing zi[r*nc'a'e zwemkampioen- ter d|PPei1' die i*1 Zoetermeer den gehouden, haalde Den ig vijftien titels naar zich Rotterdam, de winnaar van Ig jaar, werd met twaalf den medailles een goede ede. De Kring Gouwe-/Rijn- *k moest het traditiege- iw met de derde plaats zeven eerste plaatsen die kring op de door WVZ rtreffelijk georganiseerde noeting veroverde wijst toch een zekere vooruitgang. De lomst voor Gouwe-/Rijn- ek is hoopvol, omdat vier geloptdie zeven overwinningen in hter laagste leeftijdsklasse te- achtotkwamen. De kern van deze >or zj ongunstige resultaten lag in hen a.d. Rijn. De AZC eiste et kcielijk vijf kampioenen voor /an U op. Leiden moest het strikt nieuwmen met één titel doen, wat ir Ti zevende gouden plak was n, V* een zwemstertje uit Leider- )or ep. ?ebru xesvol l^_de zo succesvolle Haagse ploeg was de jeugdige reel Jansen van Raket uit ■III Delft de meest fervente jager op het goud. Hij ging drie keer door de vijftigmeterbaan van zwembad Het Keerpunt en tik te evenzovele malen als eerste aan. Dit gebeurde achtereenvolgens op de 100 meter rugslag (1.14.8), de 100 meter vlinderslag (1.14.2) en de 100 meter vrije slag (1.06.3) voor jongens onder 12 jaar. Naast Marcel Jansen was er een viertal Hagenaars die de con currentie twee maal te snel af waren. Bij de jongens onder 19 jaar dit is de hoogste leef tijdsklasse bij de provinciale kampioenschappen werd het GOTHENBURG - Er was geen ereplaats voor de Ne derlandse draver Kees Ver kerk in de Prijs van Aby in Gothenburg. Kees Verkerk ging met pikeur Gerard van Eykelenborg in zijn eerste grote buitenlandse avontuur als één van de favorieten van start voor de eerste prijs van vijftig mille. Hij kon niet verder komen dan een plaats in de midden moot. De overwinning ging naar Dines P uit Frankrijk. goud verdeeld door Henk Elzer- man en Kees Vervoorn, beiden van ZIAN/Vitesse. Olympisch kandidaat Henk Elzerman zwom voor zijn doen een goede 100 meter. Na 56,7 seconden was hij binnen, op precies een secon de gevolgd door Rob de Vier van de VZC Vlaardingen (57,7). Kees Vervoorn werd, eveneens in 57,7, derde. Ruimschoots De tijd van Henk Elzerman op de 200 meter wisselslag viel enigszins tegen. Zijn 2.21,2 was toch ruimschoots voldoende om zich kampioen van Zuid-Hol land te mogen noemen. Clubgenoot Kees Vervoorn is dit voor een jaar op de 100 meter vlinderslag (1.01.9, met El zerman als tweede in 1.02.4) en 100 meter rugslag (in een teleur stellende 1.09.0). Ook Gaby Valentin (HZPC) en Tineke Jansen (Alicante) stelden elk twee titels voor Den Haag veilig. Gaby deed dit bij de meisjes onder 10 jaar op de 100 meter rugslag 1.29.8) en de 100 meter schoolslag (134.4). De vrije slag bij de meisjes onder de 12 werd een prooi voor Tine ke Jansen (1.07.9), evenals de 100 meter rugslag (1.16.4). Peter Geelen van Nautilus uit Dordrecht zwom een sterke 100 meter vrije slag bij de jongens onder 14 jaar. Met 59.5 bleef hij hier als enige binnen de minuut. Hij liet bovendien favoriet Cees Jan Winkel (DES), die tot 1.00.1 kwam, achter zich. Kees Vervoorn zwom een goede race. Omdat de hoogtepunten van het zomerzwemseizoen voor de deur staan (kring- en nationale kampioenschappen en voor een enkeling de Olympische Spelen) hebben de wekelijkse waterpo- lowedstrijden in het Zuider- parkbad plaats moeten maken voor zwemwedstrijden. De ver eniging Door Eendracht Sterk beet gisteren het spits af met een nationale ontmoeting, waaraan naast DES deelgeno men werd door DSZ, DWT, WVZ, Zeester/Prinsen en de Zijl/LGB. De ontmoeting was vooral be doeld om de zwemmers en zwemsters in de gelegenheid te stellen limieten te halen voor de komende kampioenschappen. In vele gevallen is dat gelukt, maar het prestatieniveau lag toch iets lager dan dat van de provinciale kampioenschappen, welke een dag eerder werden verwerkt Bij de dames werd er een twee strijd uitgevochten tussen José Damen (Zeester/Prinsen/Fortu- na) en Atie Radersma (DSZ). Op de 200 meter wisselslag moest de vinnige José met een winnen de tijd van 2.32.9 Atie Radersma (2.34.0) vlak achter zich dulden. Op de 100 meter vrije slag was de volgorde van aankomst an dersom: 1.02.5 voor Atie en 1.03.1 voor José. DES behaalde zelf drie dubbel- overwinningen dankzij Georget te Cox en Annemane de Vries (meisjes onder 12 jaar), Monique Rosbergen en Marjolein de Vries (m.o.14) en tenslotte Cees Jan Winkel en Erik de Vogel (j.o.14). Op de 100 meter school slag jongens onder 12 jaar tik ten Robert Jouvenaar (DSZ) en Frank de Vogel (DES) beiden aan in 1.34.1, maar Robert werd als winnaar aangewezen. Het Nederlands da- heeft zaterdag tij iet Europees kampioen basketbal in Vichy ook erde wedstrijd verloren, was met 73-69 (37-41) Door deze nederlaag de laatste i een plaats in de fina- Voor de finale-poule zich zeven teams ge- Het zijn: Polen, Tsje- Rusland, Joego- Italie en De Nederlanders Til- i Rutten zijn zaterdag de kano-regatta in de series van de K-l er) als vierde geeind- eerste sene, waarin Tilke- uitkwam, werd gewonnen de Belg Freys, de tweede door de Roemeen Zafin de snelste tijd van één mi- 48 seconden. Frances Hope (nummer 8) won op Duindigt de Hengsten Produktenren voor Kingway.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15