lasketbalbond wacht vol panning op besluit NOC ")ok eregast Lord Killanin kon >p Papendal" geen toekomst lezen el of geen uitzending naar Hamilton? Dodelijke val Santisteban Verrassing Capac/WK IJFTIENDE NATIONALE SPORTONTMOETING SF FC DEN HAAG-NEC OP TERREIN VUC Vijf debutanten bij „rode duivels" Hermens vierde Goede prestatie van Peter Diks Noteer bij de radio TERDAG 22 MEI 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 9 1 AGIN. [A Ondanks zeer matig »tbal heeft Nederland ook laatste wedstrijd in het ihpor n bezette toernooi te Sofia j'rr'Wn. Hongarije moest IUIOeilJ|9.5o zijn meerdere erken- 31 hekfc een Nederlands team dat OOOOC moment het peil haalde likelyp^rdere wedstrijden, maar ich goed speelde en zeer gebruik maakte van de missers in de Hongaarse De tweede plaats in de angschikking was het ver- ™^™^e resultaat voor oranje. gheridan zag het zwakke [en van de Hongaren, die idien in de rebound weinig 6n in te brengen, als voor ste oorzaak van de vierde rinning. „Het leek allemaal lemakkelijk te gaan, maar »as beslist niet zo. Een paar rs waren duidelijk ver- 1 na dit zware toernooi", (vermoeidheid was echter peer zichtbaar bij Honga- pat in de lange Loszonczy mals Kees Akerboom, de dees Robinson en de Bul- I Christov en Golomeev in Iterrenteam van het toer- gekozen - zonder meer een r van grote klasse heeft, ook bij hem kwam het er les goede wedstrijden - niet uit. jarije schotelde Nederland Bijzonder lastige zone-ver- jing voor, waartegen Oran- juiste aanval niet kon vin riet gevolg was dan ook dat arije een ruime voor- ig nam via de toen nog schietende Lang en Meiri. veede plaats die Nederland c dank zij een zege van da op Roemenië - kon be ll bij een overwinning leek (vaar Het zou toch lukken. Canada eindigde weliswaar evenals Nederland op acht pun ten, maar omdat bij gelijk eindi gen van twee ploegen de onder linge wedstrijd, die Nederland op de openingsdag won, de doorslag geeft, werd Nederland tweede achter Bulgarije. Langzaam Zeer lang bleef Nederland te gen een achterstand van rond de vijf punten aankijken. Het spel was aan beide zijden bij zonder matig en de score liep dan ook zeer langzaam op. Na vijftien minuten was het pas 22-15, maar wel in het voordeel van de Hongaren. Herman Pluim zou Nederland uit de im passe helpen. Hij scoorde zeven punten op rij en omdat Aker boom die reeks verlengde, leid de Nederland halverwege met 26-22. In feite is Hongarije en in het tweede deel niet meer aan te pas gekomen. Pluim scoorde op nieuw en het gat werd steeds groter. Rond de 35e minuut was de overwinning veilig gesteld. Woudstra, die opnieuw goed speelde, had het verschil tussen Nederland en Hongarije nog duidelijker in cijfers uitgedrukt: 57-44. De laatste vijf minuten, waarin Sheridan ook zijn min dere spelers (Sideris en Gorter) een kans gaf, waren volledig voor Hugo Harrewijn. Hij scoor de de resterende twaalf punten voor Nederland, werd daarmee Bill Sheridan: „Spelers waren vermoeid" Hugo Harrewijn was in het duel tegen Bulgarije topscorer voor Ne derland topscorer van de wedstrijd en bepaalde het eindresultaat op 69-50. Voor de ploeg en zeker voor de Bond volgen er na terugkeer in Nederland nog een paar angsti ge dagen. Woensdag zal het Ne derlands Olympisch Comité be slissen over al of niet deelnemen aan het voor-olympisch toernooi in Hamilton. Van Helfteren 7, Akerboom 6, Dek ker, Ombre en Sikking ieder 2. Tops corers Hongarije: Lang en Loszonc zy ieder 12, Halmosc en Palfi ieder 8. De eindstand 1. Bulgarije 5-10, 2. Nederland 5-8, 3. Canada 5-8, 4. Cu ba 5-7, 5. Roemenië 5-7, 6. Hongarije 5-5. 7. België 5-10, 8. Rusland-B 5-9, 9. Joegoslavië-B 5-7, 10. Polen 5-7, 11 Oost-Duitsland 5-6, 12. Bulgarije-B De ploegleden van Sansisteban laten hun tranen de vrije loop na het vernemen van het tragische nieuws. V.l.n.r. Oliva, Galdos en Gonzales Syracuse De dood van de 29-jarige Spaanse renner Juan-Manuel Santisteban heeft het dubbele succes van de Belgische sprinter Pa trick Sercu op de eerste dag van de Ronde van Italië overschaduwd. Het drama speelde zich af tijdens het eerste gedeelte van de eerste etappe tijdens een afdaling van een heuvel in de omgeving van start plaats Catania. Santisteban had met zijn ploegmakkers van KAS. Carlos Ocana en Antonio Menendez, ge wacht op Jose-Antonio Gonzales-Li- nares, die een lekke band had gekre gen. Tijdens de afdaling viel Santis teban met hoge snelheid in een bocht onderuit en viel met zijn hoofd op en tegen de vangrail. De Spaanse renner liep niet alleen een schedelba- sisfraktuur op,' maar ook ernstige snij wonden aan hals en nek. In de ambulancewagen overleed Juan-Ma nuel Santisteban tien minuten na de valpartij. Juan-Manuel Santisteban werd op 22 oktober 1946 in Ampuero geboren. Hij was geen „grote", maar wel een uitstekend knecht in de ploeg van KAS. In de zes seizoenen dat hij als professional actief was, nam hij ver schillende keren in etappewedstrij den zijn kans waar om met een lange solorit een etappezege te beha len. Santisteban deed dit vooral in de Ronde van Spanje. Dit jaar won hij de zesde etappe van de Ronde van Andalusië. De overige renners van KAS over wogen gisteravond of het nog zin heeft de Ronde van Italië te vervol gen. Zij zullen waarschijnlijk naar huis gaan. De dood van Juan-Manuel Santisteban legde een schaduw over de eerste dag van de 59e Ronde van Italië. Het fatale ongeluk had de renners zo aangegrepen dat er van strijd totaal geen sprake was. Tij dens de beide etappes op de eerste GIRO-dag viel er niet een ontsnap ping te noteren. Tweemaal stoof het peloton compleet op de eindstreep af en tweemaal won de snelle Belg Patrick Sercu. (Van onze softbalmedewerker) DEN HAAG Capac/WK heeft gisteravond in de eerste klasse A voor een grote surprise ge zorgd door het ongeslagen Zuidvogels met 177 te ver- Tot en met de derde slagbeurt konden de bezoeksters uit Huis- sen tot 6—4 goed bijblijven. Jo ke Meyer had voor Zuidvogels zelfs een homerun geslagen. Ca pac/WK nam echter in de vierde innings definitief afstand. Veer tien speelsters verschenen in het slagperk; de punten vielen ech ter pas nadat er reeds twee nullen waren. De inzinking van pitcher Marja Lamers leverde in totaal negen Haagse runs op waardoor de stand op 154 werd gebracht. Voor Capac/WK noteerde Yvonne Paardevliet 528. Daarnaast scoorde zij vier runs, gevold door Rene Boer en Marja Philipsen met elk drie. Laatstgenoemde kwam in het slagperk erg goed voor de dag. (0.750). Hetzelfde fraaie ge middelde bereikte Thea Smit. Motorcoureur zwaar gewond OPATIJA De Australische motorcoureur John Dodds is gisteren tijdens de trainingen voor de Grote Prijs van Joego slavië in Opatija ernstig ge wond geraakt tijdens een val partij. Dodds gleed met zijn motor op de natte weg onderuit op het rechte eind bij de finish en reed daar met de hoogste snelheid. Ook de Westduitser Dieter Braun moest met verwondingen naar het ziekenhuis gebracht worden. Zijn toestand was ech ter niet ernstig. SPORTWERELD LEEUWARDEN Atte Bouw- ma, die aan het eind van dit seizoen SC Cambuur verlaat, zal in het volgende voetbaljaar CEC uit Emmer Compascuum trainen. Bouma en CEC zijn een overeenkomst aangegaan voor een jaar. NDAL Tussen het wegleggen van zijn te brengen: Sportreal, dat enorm aanslaat getuige Spelen zijn geescaleerd wat de kosten betreft en De Lord stak de brand weer in zijn pijp t met attributen om zichzelf tot bewegen te brengen ook van mening dat eens de tijd zal aanbre- lijk georganiseerde jaarlijkse sportreunie, waar de openlucht. De gehele voorraad van liefst ken dat de landen van de derde wereld om de kruisboogschutters een demonstratie gaven. Prin- honderdenvijftigduizend tassen is uitverkocht. Er organisatie zullen vragen. Voor 1984 heeft Teheran ses Beatrix de lustrumbijeenkomst met haar nog eens honderdduizend samengesteld zich al kandidaat gesteld. Los Angeles en landen komst opluisterde, parachutisten vlak bij het in het Midden-Oosten piekeren er ook over om hoofdgebouw daalden en de Koninklijke Militaire de Spelen van 1984 binnen de muren te krijgen. Kapel er vrolijk op los blies. Een van de parachu- en het weer aansteken, lagen "twintig minu- de gehele verkochte voorraad van Trim Triotassen dat betreuren wij", stelde de Lord. Wie niet? Hij ging over tot de andere punten van de voortreffe- In die tijd zou Lord Killanin - originele naam hael Morris -, de president van het Internatio- I Olympisch Comité, een rede houden waar- jde titel luidde: de toekomst van de Olympi- Spelen. De toekomst is voor iedereen een Igteken, derhalve ook voor Lord Killanin, de ast op de vijftiende Nationale Sportontmoe- De Lord richtte enige behartigenswaardige woor- een reünie van sportbondbestuurders, politi- den *°t de opvoeders, in het bijzonder de leer- Se met sport van doen hebben en ook enige krachten en zij die het op dit punt voor het zeggen genoemd als plaats voor 1984. „Dat vind ik een tlieden of zij die hun naam daarin hebben hebben „want de sportopvoeding begint op liend. Gisteren organiseerde de Nederlandse school". Binnensmonds mompelend uitte de goed in het vlees zittende Ierse edelman enige woorden waarmee hij Montreal verbond met Sportreal. nen de Spelen een middel zijn. Dan zit Glasgow vloeibare lekkernijen stortten onder de muziek Sprekend over de toekomst van de Spelen hekelde wel met accommodaties die na de Spelen niet of van het trio Tony Eyk. De eregast liet zich de kaas hij de enorme kosten die met de organisatie nauwelijks gebruikt kunnen worden maar dat en het stokbrood vooral goed smaken en ver geheel herbouwd moeten worden en daartoe kun- Waarna twaalfhonderd gasten zich op de vaste en gemoeid zijn. En dan zijn er nog die de Spelen behoort niet tot de verantwoordelijkheid van het schalkte ook een nieuwe haring. d om de mens van jong tot oud tot bewegen van twee tot drie weken willen uitbreiden. „De IOC". Glasgow kan het dus zelf uitzoeken. Herman van Bergem illy Hillen hoot limiet 5T Willy Hillen, een van vier kandidaten van de ittersassociatie voor Mont- heeft gisteren tijdens de rlandse kampioenschap- te Ernst de Olympische li- overschreden, het schieten klein kaliber eet di Ise Bi te in li6C hter nT11513 match) haalde Hillen ngrij_, score van 596 punten, een Hl boven de gestelde limiet. meldievenaarde daarmee zijn leemerederlandse reC01"d. dat vori- iweek door outsider Kurt op de ideale hoogte van verer'erd êesteld- ;w Yol 'Sielerwoche ivloedi L Na het afgelasten van sesde en laatste races in de '^tstrijden om de open Duitse impioenschappen in Kiel, de eindklassementen: geen id) vi e sectèiai arkoe iarbez open), inklijl Ci' m. Ei#ni Inilev i de di ïgen 1 wa" u, ne' h Ud, t wei ,gi ver koel ttiona ÏXCljff aanboinjol jing terwij fra£' beur z spildei ■{•klasse: 1. Boednikov (Rus) punten; 2. Bakker (Ned.) 28.6; luhweide (Wdl) 29.9; 17. Heike hji (Ned) 80.0 ig Dutchman-klasse: 1 Pajot 12.5 punten; 2. Diesch (Wdl) 3. Noel (Wdl) 16.6; 6. Vollebregt ..349.8. li ipest-klasse: 1 Albrechtson i) 9.2 punten; 2. Mares (Wdl) 10.9; inkin (Rus) 18.1; 9. Verhagen 43.0; 11. Staartjes (Ned) 46 4. do-klasse: 1. Due (Den) 6.9; 2. jler (Wdl) 15.1; 3. Steiner (Zwi) 14. Willemsen (Ned) 63.0; 17. de Kieft (Ned.) 81.5. 1. Follenfant (Fra) 17.2 Hubner (Wdl) 40.0; 3. ntaine (Fra) 49.2; 9. Van Werkho- INed.) 63.9. dien-klasse: 1. Balasjov (Rus) punten; 2. Doreste (Spa) 22.9; 3. (Bel) 30.6; 7. Peter Vollebregt 61.0; 20. Bart-Jan Wilton (Ned) te )NTREAL Montreal zal tij- '^t)s de Olympische Spelen zijn chards in de gevangenis op- 'gen. De straffen voor dron- :hap en zwerverij, die nor- hoogste een maand zijn verzwaard tot maanden. Petra van den Brink stopt met topsport (Van onze sportredactie) ZOETERMEER Petra van den Brink stopt met topturnen. De vijftienjari ge turnster uit de nationa le selectie en lid van Pro Patria uit Zoetermeer ziet het niet meer zitten om topsport prestaties te leve ren. Mede door het feit dat ze op het ogenblik een rug blessure heeft, stopt ze met turnen. Petra van den Brink: „Ik kan het niet meer opbren gen. Jammer, maar Mont real is er voor mij nu niet b^. Bij mijn vereniging wil ik nog wel wat kleine wed strijdjes blijven turnen." Petra van den Brink: „Ik liep ook steeds met de ge dachten rond dat ik er wel af zou vallen. Het vertrou wen op de training in Pa pendal was er bij mij niet meer bij. In de wedstrijden ging het echter steeds be hoorlijk goed." DEN HAAG De wedstrijd Den Haag - NEC, oorspronkelijk vastgesteld voor 30 mei, wordt een dag vervroegd. Op 30 mei kan namelijk niet worden gespeeld in het Zuiderpark in verband met het Rolling Stone-festival op 29 en 30 mei. Den Haag had gevraagd de wedstrijd naar het Pinksterweekeinde te verschuiven, maar daarvoor gaf de KNVB geen toestemming. De wedstrijd wordt nu op 29 mei gespeeld op het terrein van de amateur hoofdklasser VUC, die alle medewerking heeft gegeven. De wedstrijd begint om 16.00 uur. Voor de kwart-finales uit het bekertoernooi van de c-elftallen werden gisteren twee wedstrijden gespeeld, namelijk Veendam - De Graafschap 0—3 en Utrecht - Den Haag 0—1. De Graafschap, Den Haag, PSV en de winnaar van Sparta - Amsterdam komen uit in de halve eindstrijden. BRUSSEL Guy Ghijs heeft de erfenis van Raymond Goethals niet aanvaard. Na de laatste training van de Belgische selectie- ploeg in het Heizelstadion maakte hij gisteren zijn elftal bekend. Nederland ontmoet een ploeg met vijf debutanten. Van het elftal dat in Rotterdam met 5—0 verloor heeft Thijs slechts vier spelers op hun plaats gehandhaafd, namelijk Martens, Cools, Van der Eycken en Van Gooi. Thijs vertelde na de training in Brussel dat zijn elftal aanvallend I zal spelen. Debutanten in het Belgische elftal zijn: Pfaff (Beveren), Dalving (Lokeren), Renquin (Standard), René Verheyen (Lokeren) en Wel- lens (Molenbeek). I Het elftal ziet er als volgt uit: Doel: Pfaff (Beveren); Achter: Van Binst (Anderlecht), Dalving I (Lokeren), Renquin (Standard) en Martens (RWDM). Midden: Cools (Brugge), René Verheyen (Lokeren), Van der Eist (Anderlecht) en Van der Eijcken (Brugge); Voor: Van Gooi (Brugge) en Wellens (RWDM). KEULEN Jos Hermens heeft gisteravond bij inter nationale atletiekwedstrij den in Keulen ervaren, dat hij de komende weken nog het een en ander aan zijn eindsprint zal moeten doen. De drievoudige Nij meegse wereldrecordhou der eindigde in een veld van 24 lopers als vierde in 13.28,6 de vierde snelste tijd, die hij ooit op de 5.000 meter heeft gelopen. Hermens was na afloop nauwelijks teleurgesteld. „Ik loop in Montreal de tien kilometer en dat is toch wel iets anders. Ik heb pas twee weken echt op snelheid ge traind en voelde me ge woon wat moe." Jos Her mens had in Keulen gere kend op de Belgische we reldrecord houder Emiel Puttemans, met wie hij vo rige week enkele dagen in Nijmegen had getraind. Vrijdagmorgen meldde Puttemans de Nederlander, dat hij zijn afspraak om in Keulen een tijd van 13.25 te maken, wegens een blessu re niet kon nakomen. 1 Carlos Lopez (Por) 13.26.8, 2. Detlef Uhlemann (WD1) 13.27.0, 3. Fernando Cerrada (Spa) 13.27.8, 4. Jos Hermens (Ned) 13.28.6. Zo verloor Olafsson Wil: Karpov. Zwart: Olafs- 1 e2e4 c7c5 2 Pg1—13 e7e6 3. d2—d4 c5xd4 4. P(3xd4 Pb8c6 5. Pd4b5 d7d6 6. c2c4 Pg8f6 7 Pb1—c3 a7a6 8. Pb5a3 Lf8e7 9. Lf1e2 0-0 10. 0-0 b7b6 11 Lc1e3 Lc8b7 12. Dd1b3 PI6—<17 13. TM—d1 Pd7c5 14 Db3c2 Le7—16 15. Ta1c1 Lf6e5 16 Pa3b1 Dd8h4 17. g2g3 Dh4—16 18. 12—f4 Le5d4 19. Dc2d2 e6e5 20. Pc3d5 DI6d8 21. Pb1—c3 Kg8h8 22. <4—15 Pc5—d7 23. Le2—13 Ld4—c5 24. Kg1g2 f7—f6 25. Pc3e2 a6a5 26. Pd5c3 Tf8—f7 27. Pc3b5 Dd8b8 28. Pb5xd6 Tf7—e7 29. Pd6b5 Lc5xe3 30. Dd2xe3 Pd7—c5 31. Pe2—c3 Lb7a6 32. Tdld2 La6xb5 33. Pc3xb5 Te7d7 34. Td2xd7 Pc5xd7 35. Tc1—d1 Pd7c5 36. De3d2 Db8—f8 37. Dd2d€ Df8xd6 38 Td1xd6 Ta8-c8 39 g3—g4 Kh8—g8 40. h2—h4 Kg8—f8 41. g4g5 Kf8—e7 42. Kg2g3 a5a4 43. Td6d2 Pc6—a5 44. Pb5a3 Pa5c6 45. Pa3c2 Tc8—d8 46 Td2xd8 Ke7xd8 47. g5xf6 g7xf6 48. Pc2—e3 Pc6b4 49. a2—a3 Pb4—d3 50. Kg3g4 Kd8—e7 51. Kg4h5 Ke7—f7 52. Kh5h6 Kf7—g8 53. Pe3d5 Pc5—d7 54 Lf3h5 Pd3xb2 55. Lh5e8 Pd7—c5 56. Pd5xf6t Kg8—18 57. Le8b5 Pb2—d3 58. Lb5—c6 Zwart geeft het cp Anatoli Karpov. winnaar met een punt voorsprong Karpov winnaar Euwe-vierkamp AMSTERDAM Wereldkampioen Anatoli Karpov heeft de Euwe-vierkamp te Amster dam gewonnen. In de slotronde versloeg hij de IJslander Olafsson in tweede zitting. Browne veroverde na het afbreken het volle punt tegen Timman en werd daardoor tweede. De uitslagen van de partijen uit de zesde ronde zijn: Karpov (Rus) - Olafsson (IJsl) 1—0. Browne (VSt) - Timman (Ned) 1—0. De ein- stand is: 1. Karpov 4 pnt., 2. Browne 3 pnt.. 3. Olafsson en Timman 2 1/2 pnt. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIUIIIIIIIIilllllllllllflIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII AKEN De Westduitser Gerd Wiltfang heeft gisteren tijdens het internationale Concours Hippique van Aken een afval- springconcours gewonnen. Hij versloeg in de finale met het paard Faehnrich de Span jaard Jose Rosillo met Aquila Real. Rosillo maakte twee spring fouten in het parkoers met zes hindernissen. ruiter uit Garderen verloor in de halve finales met Cybelle van Wiltfang. Hij finish te wel als eerste, maar kreeg vier strafpun- ten. Wiltfang bleef foutloos. Hij mocht van geluk spreken dat de laatste hindernis, de muur, na een touche overeind bleef. Rob Eras bleef in het kwalificatiespringconcours voor dit onderdeel foutloos, maar hij wilde zijn paard sparten en trok zich terug. Ook in het laatste onderdeel van de dag, het Puissancespringconcours, was Peter Diks de beste Nederlander. Met Flying Euro- tex eindigde hij als vijfde in een deelnemers veld van 38. In de tweede barrage maakte de Nederlandse combinatie, een fout op de muur, die toen een hoogte had van twee meter. Van de overige Nederlanders bleef alleen Anton Ebben foutloos in het eerste parkoers over acht hindernissen. Hij trok zich echter met Jumbo Design terug voor de eerste barrage. België-Nederland Wales-Joegoslavië Rusland-Tsjecho-Slowakije West-Duitsland-Spanje Eerste divisie SW-Groningen Volendam-Den Bosch Amersfoort-Helmond Sport Fortuna SC-Heerenveen Dordrecht-Wageningen Vitesse-Willem II PEC Zwolle-Vlaardingen Heracles-VW Veendam-Haarlem De wedstrijden aangeduid met komen voor op totoformulier nummer 21.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 9