Mavo-leerlingen willen vertrek schooldirectie met acties afdwingen Sanering riolering Oegstgeest laat nog jaren op zich wachten LERAAR VAN ULDEN MAG TOCH BLIJVEN RIGOUREUS PRAATPLAN VOOR V erkeerssituatie rond Herenstraat in Voorhout nader bekeken GEMEENSCHAPSHUIS DE ZILK Nieuwe Toch 2 t.v.-masten in Leidse regio l-HUSE COURANTVRIJDAG 21 MEI lilJD (Van een onzer verslaggevers) OUDE WETERING/ROELO- FARENDSVEEN Bestuur en directie van de Johannes XXIII-mavo te Oude Wete ring zijn gisteren door de knieën gegaan voor de eisen van vijftig leerlingen en een twaalftal docenten om het ontslag van de 28-jarige na tuur- en scheikundeleraar Hans van Ulden terug te draaien en om te zetten in een vaste aanstelling. Met het in trekken van het ontslag van Van Ulden is overigens nog maar half aan de eisen van de leerlingen tegemoet gekomen. Aan de tweede eis. het ver trek vn het directie-duo De VisserSnijders, is geen ge hoor gegeven. De beslissing over het lot van de natuur- en scheikundele raar viel gisteren laat in de middag na een ruim vier uur durende vergadering van be stuur. directie en een aantal docenten, waaronder Van Ul den zelf. Met deze vaste benoe ming kwam voor Van Ulden een eind aan alle onverkwik kelijke praatjes rond zijn ont slag. Aanvankelijk werd het plegen van ontucht met een minderjarige aangevoerd als reden voor ontslag. Dat werd evenwel al spoedig omgezet in „slecht lesgeven", maar toen ook dat niet meer houdbaar bleek, kwam vice-voorzitter Stroek met een aan het be stuur gerichte ontslagaanvra ge op de proppen, die achteraf niet bleek te bestaan. Als De Visser zelf niet de noodzaak voelt om te vertrek ken kan hij tot aan zijn pen sioen als directeur van de Jo hannes XXIII blijven zitten." Bestuurssecretaris Van der Meer gaf evenwel onbewust de enige oplossing waardoor De Visser en zijn secondant Snij ders alsnog gedwongen zou den kunnen worden te ver trekken. „Pas als de bezetting van een school het lesgeven bemoeilijkt, grijpt het ministe rie in", zo stelde de secretaris. Dat was voor de leerlingen aanleiding om opnieuw tot be zetting van de school over te willen. „Als we de school nu maar lang genoeg bezet hou den, komt er vanzelf wel een inspecteur van het ministerie poolshoogte nemen", aldus leerlingenwoordvoerder Ino Kalker, „en dan zal spoedig blijken dat De Visser niet ca pabel is." De leerlingen waren overigens van mening dat de bestuursse cretaris die mogelijkheid om het directie-duo alsnog tot ver trek te dwingen niet onbewust had geopperd. „Volgens mij gad het bestuur hiermee te kennen dat zij ook van beide heren af wil. Ik krijg alleen de indruk dat zij zelf haar han den hier niet aan vuil vil ma ken", aldus Ino Kalker. De ouders van de leerlingen zagen echter aanzienlijk min der heil in de nieuwe bezet ting. Bovendien was een van de eisen voor de vaste aanstel ling van Van Ulden dat de bezetting onmiddellijk zou worden opgeheven. „Dat is ook gebeurd, maar er is niets gezegd over een hernieuwde bezetting van het schoolge bouw", aldus de geladen leer lingen. Ter voorkoming van de aange kondigde nieuwe bezetting werd haastig beloofd dat een in het leven te roepen ouder commissie zal gaan praten over net inperken van de be voegdheden van het directie duo. Besloten werd dat een afvaar diging van ouders met bestuur en directie aanstaande woens dag rond de tafel te gaan zit ten. Maar volgens de leerlin gen kan deze bemiddelings commissie onmogelijk goede resultaten boeken. „Er zijn al zoveel commissies geweest die hebben getracht de bevoegd heden van De Visser in te dammen. Die 2ijn echter alle maal op niets uitgelopen. Wij zien dan ook maar een moge lijkheid en dat is het vertrek van De Visser en Snijders", aldus de leerlingen Overigens waren directeur De Visser en plaatsvervangend di recteur Snijders gisteren nog steeds de menmg toegedaan dat de felle protesten van de leerlingen niets meer waren dan een „aardige, maar verla te kolderdaggrap." „Het is een storm in een glas water", al dus het gewraakte duo dat zich verder van gevleugelde kreten als „geen commentaar" bediende. De werkgroep, bestaande uit de heren (v.l.n.r.) J. Stokman. J. J. de Winter, W. W. M. v.d. Berg van de groep en sinds kort ook voorzitter van het hoofdbestuur van Van Nispen), P J. M. Heemskerk en heer J. Brandt, architect. Dat de leerlingen echter niet tevreden waren met deze door het bestuur gegeven vinger en wilden doorvechten tot de spreekwoordelijke hele hand werd duidelijk op de gister avond in allerijl belegde bij eenkomst in de Alkeburcht. Daar eisten de leerlingen on verholen het vertrek van di recteur De Visser en adjunct directeur Snijders ten over staan van ouders, leerlingen en twee leden van het school bestuur. „Aan deze eis van de leerlin gen kunnen wij onmogelijk ge hoor geven", verklaarde het bestuurslid Vermeulen. „Dat is geen kwestie van onwil. De overheid heeft reglementen ge maakt die de positie van De Visser, maar ook van alle an dere schooldirecteuren, wel haast onaantastbaar maakt. De heer en mevrouw Van den Brink-Koning vierden gisteren in Leiderdorp hun gouden bruiloft. Het echtpaar. 80 en 78 jaar oud. hebben drie kinderen en negen kleinkinderen. Sinds de pensionering van de heer Van den Brink in 1961. wonen zij aan het Frederik Hendrikplantsoen 32 in Leiderdorp. Getuige de vele vlaggen waren de omwonenden zeer ingenomen met het gouden bruidspaar. Hoogtepunt van de dag was het bezoek van burgemeester M. A. van der Have. die tijdens een receptie m een zaal van de Scheppingskerk, de gelukwensen van het gemeentebestuur aanbod. Van onze correspondente VOORHOUT B en w hebben het voorstel tot het instellen van eenrichtingverkeer op de Dinsdagsewetering teruggeno men. Met name mevrouw Wij ling (PPR) en de heer Dirkse (VVD) stelden zich gisteravond tijdens de raadsvergadering op het standpunt dat de hele ver keerssituatie rond de Heren straat nog eens nader bekeken moet worden, alvorens inciden tele verkeersmaatregelen zullen worden getroffen. De verkeers- conunissie zal zich in eerste instantie over de verkeerssitua tie buigen. Het was de eerste vergadering van de nieuwe Voorhoutse bur gemeester de heer Van der Wouw. Aan het slot bedankte hij de raad dat hij „de eerste echte raadsvergadering zo ge makkelijk heeft gemaakt". De heer Warmenhoven gaf hem te rug: „wij hebben u voor een keertje gespaard." Tijdens deze vergadering werd de nieuwe portefeuilleverde- Nieuwe begraafplaats in Voorhout VOORHOUT De nieuwe be graafplaats Voorhout is in ge bruik genomen. Hiermee is een eind gekomen aan het ruimte probleem waar beide Voorhout- se Kerkgemeenschappen, de R.K. Bartholomeusparochie en de Nederlands Hervormde Ge meente mee te kampen hadden. Een stichting bestaande uit de beide kerkbesturen en de ge meente Voorhout hebben er ge zamenlijk naar gestreefd deze begraafplaats tot stand te doen komen. Op de graven kunnen alleen kleine platliggende graf stenen worden geplaatst. Het bestuur heeft begraaf tarieven vastgesteld, waari>ij onder scheid is gemaakt tussen alge mene en eigen graven. De beide kostersvan de kerken blijven met de regeling der begrafenis sen belast. Wel is door het r.k. kerkbestuur besloten dat in be ginsel op de oude begraafplaats geen begrafenissen meer moge lijk zullen zijn. cretariaat: Herenweg 89. LEIDEN Dr. A. Th. SchweiLe zer is sinds 1 mei in functie ai »i directeur gezondheidszorg va 3ï het Academisch Ziekenhuis Lei «1 den. Hij is de opvolger in dez ar functie van dr. G. Ph. Vogel, di en per 1 oktober 1975 werd be êr noemd tot medisch directeu ia van het Rode Kruis Ziekenhui rei te 's-Gravenhage. er ZOETERWOUDE De leerlm er gen van de plaatselijke Muziek e, school tonen morgen hun kun nen met een openbare les om 1 le< uur in de Aloysiusschool, in gang Jan van Banningstraat. )0, SASSENHEIM - Gistermidda werd door een 100-tal rruddelba re scholieren uit Brussel eei excursie gebracht aan he' bloembollenexportbedrijf G. v - Egmond BV aan de Hoofd- straat. Na rondleiding door di I recteur van Steyn, werd de or- ganisatie en de exportverwerk ing deskundig aan de scholiere: uiteengezet. Na afloop kreeg el ke scholier een pakket bloem L bollen plus folder aangeboden Het gezelschap kwam naar Sas- senheim, na 's morgens een be E: zoek op het Stadhuis te Leiden v< te hebben gebracht. tl Liooii. Het dameskoor vn de parochie w van de Heilige Engelbewaarders n in Lisse herdenkt deze dagen j. haar 12,5 jarig bestaan. Ter ge- legenheid daarvan voert het v koor aanstaande zondag in de Q kerk de Barokmis van C. van j. Haperen uit om 9.30 uur. Na afloop is er een feestelijke bij- eenkomst in het verenigingsge- bouw aan de Beekbrug. j leing bekend gemaakt. De bur gemeester is belast met het alge meen bestuursbeleid, financiën, openbare werken en woning bouw. Wethouder J Huigsloot heeft de portefeuilles van socia le zaken, sport, recreatie en per soneelszaken. De portefeuilles woningverdeling, ruimtelijke or dening, onderwijs, cultuur en volksgezondheid berusten bij wethouder IJdo. Een aanvullend krediet voor de aanschaf van kleiovens voor de r.k. basisscholen van 1.300 werd beschikbaar gesteld. De WD stemde tegen. De oranje vereniging krijgt een subsidie- verhoging van 500 voor het uitdelen van tractaties aan de schooljeugd op koninginnedag. Wel stelde raad als voorwaarde dat deze tractatie ..tandtech nisch verantwdord" moest zijn. Van onze correspondent OEGSTGEEST De vernieu wing van de riolering zal nog enige jaren op zich laten wach ten. Alleen het stamriool, dat tegelijk met de busbanen wordt aangelegd, zal er op korte ter mijn komen. Dit stelden de wethouders Thorn en Van Belle gisteravond tijdens de gemeen teraadsvergadering naar aanlei ding van vragen van de WD-er Adema. Het raadslid drong aan op het maken van een meerja renplanning met betrekking tot de uit te voeren werkzaamhe den voor sanering van de riole ring. Hier wilde wethouder Van Belle (financiën) niet aan: „Het rijk werkt met vierjarenplan nen en als wij nu al moeten vaststellen hoe het op nog lan gere termijn moet gaan dan noem ik dat koffiedikkijkerij". De heer Van Veen (CDA) bracht naar voren dat het wel zinvol zou zijn een planning voor de rioleringswerkzaamheden te maken, aangezien Oegstgeest nog een grote uitgaaf in de toe komst wacht, namelijk het over dekte zwembad. Met uitzondering van de Mon tessorischool en de Schilder school zijn de tijden van alle basisscholen te Oegstgeest ge lijk getrokken. Alleen bij de kleuterscholen zijn er nog fluc tuaties. Geen enkele school heeft zich bereid verklaard te experimenteren met het zgn. continuerooster. Hierover zal advies gevraagd worden aan de schoolraad. In het najaar zal een gidsje worden uitgegeven over de scholensituatie in de gemeente. De informatie zal ook gegevens bevatten over de „overblijfmogelijkheden tussen de middag", zo beloofde wet houder Gmelich Meyling. De raad werd tienduizend gul den extra krediet gevraagd voor het parkeerterrein nabij het Rijnzichtwegviaduct. Dit om de grend te voorzien van een de klaag. Dit laatste bleek al te zijn gebeurd. Dat kon Mr. Anema (WD) niet zo erg waarderen en de heer Boesjes (PvdA) vond dat de verantwoordelijken maar eens aan hun jasjes getrokken dienden te worden. „Als het nu eens om grotere dingen gaat", zo vroeg hij zich af. De wethou der van openbare werken, de heer Thorn, in het onderhavige geval een samenloop van om standigheden konstaterende, ging dit alles te ver. „U maakt van een mug een olifant". Voor zitter Van Eysinga: „Het op -on voldoende gegevens onaangena me gedachten toedenken vind ik onjuist". „De woningen die gebouwd gaan worden aan de Tromp- laan, de weg is hiertoe open door goedkeuring van grondver- koop aan „Buitenlust" zijn in de eerste plaats bedoeld voor dege ne die de huur kunnen opbren gen", antwoordde de heer Gme lich Meyling de heer Beckers (PPR) die o.m. de mogelijkheid van bijstand en huursubsidie ter sprake bracht. De voetballers- krijgen binnenkort uitbreiding van hun kleedgelegenheid op het terrein van „De Voscuyl". De raad lag 71.000 op tafel om dit te kunnen realiseren! (Van een onzer verslaggevers) DE ZILK De werkgroep, die zich bezig houdt met de totstandkoming van een ge meenschapshuis in De Zilk, heeft gister avond in het Van Nispenhuis een rigoureus plan ontvouwd, dat als uitgangspunt kan dienen voor het definitieve plan. In de komende maanden zal in De Zilk een inven tarisatie worden gemaakt van eisen en-wen sen, die de diverse Zilker verenigingen aan hun gemeenschapshuis stellen. De werk groep is ervan uitgegaan dat het gemeen schapshuis gebouwd wordt in combinatie met een accommodatie voor sportvereni ging „Van Nispen". Het plan omvat het hele sportgebeuren in De Zilk. Er is zelfs al een vierde tennisbaan in het plan opgenomen, terwijl de derde baan pas onlangs, na veel gepraat, is toege zegd. Die vierde baan is geprojecteerd op het stuk land waarop nu de kantine van de tennisvereniging staat. Deze zal, als die vier de baan er ooit komt, worden verplaatst naar een stuk grond ter grootte van 840 vierkante meter, dat nu nog eigendom is van de provincie. Verder is in het zogenaamde praatplan een derde voetbalveld geprojec teerd op het land van bollenkweker Pen- nings. De Sportlaan komt gedeeltelijk te vervallen. Bezoekers van het complex zou den hun auto's kwijt kunnen bij het gemeen schapshuis dat men gedacht heeft op het voormalige Entreposeterrein. Het land van de heer Pennings is volgens het plan bereik baar via een weggetje langs het hertenkamp. Gemeenschapshuis Tijdens de bijeenkomst gisteravond in het Van Nispenhuis werd onder meer gedebat teerd of zo'n gemeenschapshuis nou wel of niet nodig is. Volgens mededelingen bleek uit een aantal enquêtes dat een dergelijk huis niet zo ontzettend dringend gewenst is. Maar de voorzitter van de werkgroep meen de dat de geënquêteerden een geringe drem pelvrees hadden, omdat zij niet weten wat, onder meer, het gebouw aan huur gaat kosten. Het dorpshuis, beter bekend onder de naam „Van Nispenhuis", wordt gebruikt voor allerlei activiteiten, variërend van be grafenissen tot feestavonden. Veel verenigin gen zijn genoodzaakt thuis of in aula's van de plaatselijke scholen te vergaderen, omdat het Van Nispenhuis overbezet is. Ondanks het resultaat van de énquete, waren Is v bezoekers, voornamelijk vertegenwoordigdjaar van de plaatselijke verenigingen, van n^rat ning dat onomstotelijk vaststaat dat huis er moet komen. Wat uiteindelijk in 1 terir gebouw zal worden ondergebracht, zullen plaatselijke verenigingen uitmaken. In de komende maanden zal een tie worden opgemaakt van hun wensen, de hand hiervan zal de werkgroep, eventui nier aangevuld met vertegenwoordigers van (Inrr verenigingen, een plan uit laten werken architect J. Brandt en dat overhandigen het hoofdbestuur van Van hoofdbestuur zal omtrent de plannen contact opnemen met de die reeds 160.000 gulden heeft voor de bouw van het gemeenschapshuis. De bedoeling van de werkgroep is het meenschapshuis en de sportaccommodall van de ruim 800 leden tellende verenigii r Van Nispen zoveel mogelijk gescheiden houden, ondanks het feit dat ze in combir tie worden gebouwd, mogelijk met een aaj de tal gemeenschappelijke voorzieningen. Burgemeester Bosma deed gisteravond ejr< gok op de kosten van het totale gebouw. H 2 gebouw voor de 3000 Zilkenaren gaat v 1 gens hem ongeveer 1.700.000 gulden kosten - ell Van onze correspondente WARMOND Het is bijna zeker dat de Rotterdamse firma Multivisie alleen voor Oegstgeest een mast voor kabeltelevisie zal oprichten. Tijdens de raadsvergadering in Warmond stelde burgemeester De Vreeze, voorzitter van de stichting Mast i.o., die geijverd heeft voor één mast voor kabeltelevisie in de Leidse regio, dat de onderhandelingen over een mast vermoede lijk zullen afketsen. Volgens de burgemeester zal de mast in Oegstgeest ook voor defensiedoeleinden wor den gebruikt, hierdoor zal het niet mogelijk zijn de mast in eigendom vein een gemeen schappelijke regeling te geven, hetgeen een dwingende voor waarde van de stichting Mast i.o. was. De heer Timmerman (PW) stelde voor een sproeiverbod in Endepoel I in te stellen. Door de geringe druk op het water in het Warmond se wa- telreidingnet blijven de boven woningen in Endepoel I ver stoken van water bij mooi weer, wanneer veel Warmon- ders hun tuinen besproeien. De mogelijkheden voor het in stellen van een dergelijk" ver bod zullen worden onderzocht. Er zal een kaart van het wa terleidingnet worden gemaakt. Dit werd door het college be loofd naar aanleiding van een voorval in het Lage Land. Tot in de late avond heeft men daar moeten zoeken naar put ten en leidingen toen er zich een lekkage voor deed. praeses Chr. Mavo NOORDWIJK - De Verenigi|« voor Protestants-Christeli Voortgezet Onderwijs heeft e nieuwe praeses. Dr. J. G. Jansen had te kennen gegeve n dat hij zich wegens uitbreidii H van zijn werkzaamheden nil langer beschikbaar kon stelle g als bestuurslid-voorzitter. Ti I dens de gisteravond gehouda vergadering koos men bi le kandidaatstelling ds. I nink tot zijn opvolger. De regie mentair aftredende bestuurder A.D. van Duyn en J. Kool zagei zich herbenoemd. KORTWEG Rijnsaterwoude Ter ge heid van het eerste lustrun^ houdt de Watersportverenigin Rijnsaterwoude een feestelijk foto-rally op het water. Zatei dag 22 mei wordt om 10 uv gestart vanaf de Leidsevaart, c tocht waarin de meest vreen de opdrachten gegeven zulle worden zal ruim 5 uren in bt slag nemen en wordt afgeslote met een gezamenlijk etentje - "J (als men tenminste het eindpun ga kan vinden). Kosten 5 p.p. Sq lllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Veertien jongen voor Duitse Dog De 2-jarige Duitse dog „Elsa" van de familie Van der Berg aan de Sassenheimse Vaart in Sassenheim heeft onlangs niet minder dan 14 jongen gewor pen. Vier van de jongen zijn uitbesteed bij de familie Lens in Leiden. Hier heeft Wendy, een Dalmatiér, na een korte aarze ling het viertal geaccepteerd, ze verzorgt ze nu liefderijk. Moeder Elsa heeft voor haar tien andere jongen geen voeding genoeg. Daarom wordt er door mevrouw Van der Berg, bijge staan door dochter Abby en Jo- landa Jonkman (links) viermaal per dag bijvoeding gegeven. Volgens deskundigen van de landelijke Doggenfokkers ver eniging is het de laatste twintig jaar niet voorgekomen dat van een zwarte reu en een zwarte teef zilvergrijze jongen kwamen. Moeder Elsa heeft er zelfs twee. Deze zullen bij de familie Van der Berg blijven. De familie Van der Berg heeft met het nest overigens veel bekijks. Veel kin deren uit de buurt komen de hondjes aaien. Voor Monique en Reneétje Zoet (foto) was het een feest met de honden op de foto te mogen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4