mededelingen gemeentebestuur leiden 24tlm 28mei '76 HctKoop-Krediet-Plan' is er voor U i sl jél A pibsiX "Ml Knedi W,H MPlaiM De Opel Ascona. Het Motorhuis winkelmeisjes leerling winkelmeisjes Let op onze nieuwe gunstige tarieven! LEIDSE SPAARBANK Elegant van buiten, ruim van binnen. Zeer binnenkort hebben wij plaats voor: AANKOMEND WONINGSTOFFEERDER enige ervaring in het plaatsen van vloerbedekking en gordijnen strekt tot aanbeveling. LEERLING WONINGSTOFFEERDER een jongeman Ii9fst met technische school timmer man die opgeleid wil worden als stoffeerder. Wij bieden een prettige werkkring en hoog salaris. Komt u eens praten of belt u eens op. Vlasveld textiel en woninginrichting Doezastraat 20-18-2, Lelden, tel. 121300. Slagerij DE ROODE vraagt en Sleboldstraat 12-14, Lelden, tel. 121603 'a avonds half 6 gesloten LEIDSE COURANT VRIJDAG 21 MEI 1^ TABBERT - KNAUS CHAUTEAU CARAVANS Verkoop - verhuur - reparatie - stalling - onderdelen - acc. - inruil. DE KLERK CARAVANS B.V. Haarlemmerstr. 5 - Hillegom. Tel. 02520-15238-17209 Gemeenteraad Agenda: 9 Benoeming van een lid van de Commissie voor het Stedelijk museum „De Lakenhal". 9 Benoeming van een lid van de commissie voor onderwijs, recreatie, sport en samenlevingsopbouw. 9 Benoeming van zeven leden van de Raad van Beheer van de Sportstichting. Benoeming van een hoofd van de Lorentzschool. Garantie geldlening aan de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren ad 6.400.000,— voor de bouw van 93 appartementen aan de Storm Buysing- straat. 9 Voorbereidingsbesluit voor de gronden zuidelijk van de Formosastraat in verband met vervangende nieuwbouw en toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet voor wat betreft de oprichting van 7 woningen langs de Formosastraat 9 Kosten van rechtskundige adviezen alsmede van de zj* commissie Woud stra, inzake de ambtelijke rechtspositie van de heer T. C. Daey Ouwens. 9 Verzoeken van het bestuur van de protestants-christelijke schoolvereniging te Leiden om medewerking voor het inrichten van documentatiecentra ten behoeve van zijn scholen voor g.l.o. 9 Voorzieningen aan het gemeentelijk schoolgebouw Driftstraat 49. 9 Derde scholenconcentratie voor kleuter- en gewoon lager onderwijs nabij de Zwartemeerlaan in de Merenwijk. 9 Voorschot op de te verwachten extra vergoeding, bedoeld in artikel 101, lid 4, van de Lager-onderwijswet 1920, over het vijfjarige tijdvak 1973 tot en met 1977, aan de besturen van de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs, op basis van de overschrijding bij het openbaar gewoon lager onderwijs over het jaar 1973. 9 Wijziging van de gemeentebegroting en de begrotingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1975. 9 Bijdrage in de meerkosten van de restauratie van de panden Lokhorststraat 18, 20 en 22. 9 Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de renovatie van de 208 woningen aan de Acaciastraat e.o. van de woningbouwvereniging „De Tuinstadwijk". 9 Voorbereidingsbesluit voor het gebied tussen de Lage Rijndijk, de Sumatra- straat, de Timorstraat en De Zijl. Commissievergaderingen In deze vergadering zullen de voorstellen worden besproken, die onlangs in diverse commissies aan de orde zijn gesteld en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. Commissie voor economische aangelegenheden. Dinsdag 25 mei a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: 9 Dienst Groenoordhal: aanschaf stoelen en ander materieel schilderwerk 9 Voorbereidingsbesluit voor gronden zuidelijk van de Formosastraat. 9 Mededelingen omtrent het overleg met de Leidse Muziekverenigingen inzake Taptade en Promconcert. 9 Toezeggingen in de Raad: brief van de vereniging van Nederlandse slijters brief W. A. v.d. Wiel Tijdens deze vergadering zal een gesprek plaatsvinden met de projektgroep „Maredorp". Bovengenoemde vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten, kan daarover informatie vragen bij het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis, dagelijks van 9—12 en 2—5 uur. Meldingsplicht vrijkomende woonruimte Sinds 15 mei j.l. geldt in Leiden een meldingsplicht voor vrijkomende woonruimte. Het gaat hier om zelfstandige woonruimte. Dat is elke woonruim te, bestemd om als afzonderlijke woning te worden gebruikt. Hotels, pensions, verpleeg- en ziekenhuizen vallen daar met onder. De verhuurder of eigenaar-verkoper van dergelijke woonruimte is voortaan verplicht om het beschikbaar komen van woonruimte binnen drie maal 24 uur schriftelijk te melden aan burgemeester en wethouders van Leiden (p/a Bureau Huisvesting, Hooigracht 79, Leiden). Een briefje met naam en adres van de eigenaar, het adres van de woning en voorts de huur- of koopprijs is voldoende. Op de enveloppe vermelden: „melding woonruimte". Met ingang van 1 juli a.s. zullen bij het Bureau Huisvesting (tel. 123845) speciale meldingsformulieren en/of kaarten verkrijgbaar zijn, die op verzoek ook kunnen worden toegezon den. Waarom die meldingsplicht? Zoals bekend verviel eind 1974 door een wijziging in de woonruimtewet het vereiste van een woonvergunning voor woningen boven een bepaalde huur- of koopprijsgrens. Sindsdien behoeft men alleen voor woningen beneden de huur- of koopprijsgrens bij het Bureau Huisvesting een woonvergunning aan te vragen. Dit betekende echter, dat het Bureau Huisvesting haar kontrole op in Leiden leegkomende woningen voor een deel verloor. Inzicht in de woningmarkt is voor het Bureau Huisvesting erg belangrijk om. voor de voorlichting aan woningzoekenden de bevordering van de doorstroming en het voorkomen van klandestiene woningonttrekking. De gemeenteraad heeft daarom besloten een meldingsplicht voor ALLE vrijkomende woningen in te voeren. Dus zowel voor woningen onder als boven de huur- of koopprijsgrens. Deze grens wordt elk jaar opnieuw aangepast en is voor 1976 resp. 430,- per maand en 135.000,- „kaal" (dus met aftrek van bijkomende kosten). Wanneer komt er woonruimte „beschikbaar?" 9 als de huurder aan de verhuurder het gebruik opzegt 9 als de verhuurder het gebruik heeft opgezegd en de huurder dit heeft aanvaard of als de ontruiming bij gerechtelijk vonnis is bepaald 9 als de woongelegenheid is ontruimd 9 als de woomnimte niet meer als zodanig in gebruik is (tenzij aan B. en W. wordt duidelijk gemaakt, dat dit slechts voor korte tijd het geval is) 9 als op de één of andere manier blijkt, dat de woongelegenheid te huur of vrij van huur te koop is 9 als de woongelegenheid in aanbouw is en naar redelijke verwachting binnen dertig dagen kan worden betrokken. De meldingsplicht is opgenomen in de nieuwe Woonruimteverordening 1976, die onlangs door de gemeenteraad is vastgesteld. Overtreding van deze verordening is strafbaar. Ambtenaren van het Bureau Huisvesting met opspo ringsbevoegdheid zijn belast met de kontrole op de naleving van de meldings- Elicht. Wie geen melding doet of een onjuiste of onvolledige opgave verstrekt an gestraft worden met een hechtenis van hoogstens 2 maanden of met een geldboete van hoogstens 300 gulden. De volledige tekst van de bepalingen over de meldingsplicht is bij Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis voor iedereen ter inzage. v> xv Hinderwet leiden Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende verzoeken om een vergunning ingevolge de Hinderwet zijn ingediend: 1. de Directeur van de Rijksgebouwendienst in de directie Zuid-Holland en Zeeland (namens de Staat der Nederlanden), uitbreiden en wijzigen Geolo gisch Instituut, Garenmarkt lb, (elektromotoren). 2. Koningsveld Zn. B.V., alhier, uitbreiden en wijzigen fotolitho-inrichting, Jacob van Campenlaan la, (elektromotoren). Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, stadhuis te Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier weken na dagtekening van de openbare kennisgeving, te weten 21 mei 1976 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel persoonlijk of bij gemachtigde op een openbare zitting, die respektievelijk zal worden gehouden op: om 14.30 uur in kamer 210 van het stadhuis 8 juni 1976 8 juni 1976 om 15.00 uur in kamer 210 van het stadhuis Tot het tijdstip van de bovengenoemde zitting(en) kunt u het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften inzien op het stadhuis, afdeling V.O.W., kamer 330. De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is open baar gemaakt. Ophaaldienst huisvuil Op donderdag 27 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 28 mei a.s. wordt er door de gemeentelijke Reinigingsdienst géén huisvuil opgehaald. U wordt verzocht op deze dagen geen huisvuilzakken op straat te zetten. Het huisvuil van donderdag zal worden opgehaald op maandag 31 mei as. en het huisvuil van vrijdag op dinsdag 1 juni a.s. Het kantoor van de dienst voor de reiniging, havens en warenmarkten, Noorderstraat 18, is niet alleen op Hemelvaartsdag, maar ook op de daarop volgende dag (vrijdag 28 mei) voor het publiek gesloten. Reconstructie en asfaltering Rijnsburgerweg Met ingang van maandag 24 mei as. wordt de westelijke (ziekenhuis) zijde van de Rijnsburgerweg tussen Wassenaarseweg en viaduct tijdelijk voor verkeer afgesloten. Deze maatregel houdt verband met de aanleg van geasfalteerde busbanen op de Rijnsburgerweg tussen Houtlaan en viaduct en op het Stationsplein. De aanleg van busbanen gaat gepaard met een herindeling van de weg, aanpassing van kruispunten en installatie van nieuwe verkeerslichten. Het werk wordt in vier, elkaar overlappende, fasen uitgevoerd: 9 Aan het westelijk deel van de Rijnsburgerweg wordt gewerkt tot 2 juli a.s. 9 Van 25 juni tot en met 23 augustus a.s. is het oostelijk gedeelte van de Rijnsburgerweg tussen Houtlaan en viaduct aan de beurt 9 Van 16 augustus tot en met 20 september as. wordt de noord Station) zijde van het Stationsplein aangepakt 9 Het zuidelijk deel van het Stationsplein tenslotte wordt van 13 september tot begin november onder handen genomen. Bij het opstellen van dit schema is geen rekening gehouden met eventuele vertragingen door ongunstige weersomstandigheden. Tijdens het werk kan het verkeer zij het met enig oponthoud gebruik blijven maken van het Stationsplein en de Rijnsburgerweg. Het verkeer wordt in beide richtingen steeds over de rijbaan geleid, waar niet wordt gewerkt. Daar zijn twee smalle rijstroken aangelegd. Verder geldt ter plaatse een inhaalverbod en een stopverbod (behalve voor ziekenauto's en busdiensten). Op het gedeelte van de weg, waar de aannemer aan het werk is kan niet geparkeerd worden. Wielrijders en bromfietsers op de Rijnsburgerweg moeten afstappen en van het trottoir gebruik maken. Er wordt voor gezorgd, dat het Academisch Ziekenhuis en Station bereikbaar blijven. De verschillende verkeersmaatregelen zijn met de nodige borden aangegeven. Met het bij velen bekende Koop-Krediet-Plan biedt de spaarbank U de mogelijkheid om zonder veel omhaal over ruimere geldmiddelen te beschikken. Natuurlijk wel binnen zekere grenzen. Hier volgt een voorbeeld van onze voordelige tarieven. Looptijd 24 maanden Op te nemen per maand totaal fiscaal W rst alg •bt bedrag ferug te betalen aftrekbaar deel van de financieringskosten 1100,— 53,73 182,88 2.000.- 97,69 332,34 B 3.000- 144,39 447.30 4.000- 191.11 562.73 5.000- 235,37 619,44 7.500- ƒ350,43 866,48 t 10.000,- f 463,76 f 1.072,22 12.500,- ƒ575,37 1.236,90 15.000- 690,44 1.484,18 Natuurlijk is er ook keuze uit een looptijd van 12,36 of 96 maanden. Met het Koop- Krediet- Plan kunt U als vrije en prijsbewuste konsument profiteren van vele voordelen. De Opel Ascona is niet alleen mooi maar ook f unktioneel. Met zeer veel ruimte, drie personen op de achterbank. Met een zeer prettig rijgedrag door z'n extra absorberende schokbrekers. En met een gripvaste wegligging. Door de grotere wielbasis en spoorbreedte. En z'n staalgordel radiaalbanden. Nog niet gesproken over z'n perfekte aërodynamische vormgeving met minder luchtweerstand dus ekonomischer rijden. Opel Ascona: gripvast op de weg. De Opel Ascona. Gebouwd op de ervaringen van z'n suksesvoile voorganger. In een nieuwe funktionele vormgeving. Gripvast op de weg. Door z'n grotere wielbasis, z'n grotere spoorbreedte z'n staalgordel radiaalbanden. De Opel Ascona. Bewezen perfektie. 12 Maanden fabrieksgarantie zonder km-beperking, ook voor de diesel Het beste bewijs van Opel's betrouwbaarheid. Zo zeker zijn we van de Opel-kwaliteit. Een kwaliteit die garant staat voor jaren en jaren onbekommerd rijden. Waarbij de garage- bezoeken zich beperken tot service-beurten. Uw vriendelijke Opel-dealer Vondellaan 80 - Telefoon: 071 - 76 93 13* - Lelden Industrieterrein 't Heen fissP O Telefoon: 01718 - 2 92 03 - Katwijk ||ErJ| GM Julionalaon 46 llfr—dl HetMOtOrhUIS Telefoon: 01717 - 22 36 -Voorschoten Pil' 1

Leidse Courant | 1976 | | pagina 14