A. Biesheuvel verlaat CBTB *01-C<UK Herstel Unilever in eerste kwartaal m-Willem Overeem: PEN wordt steeds ïeer een activistische organisatie lange arakter van schrijversclub verandert Cellosonate van Beethoven ontdekt Martha Graham-klassieken in het Holland Festival STILTECENTRUM H00G- 3ATHARIJNE HEEFT GOED JAAR ACHTER DE RUG =1 EN WERELD Pastorale Raad van Breda wil meer contact met achterban DERDAG 20 MEI 1976 LEI DSE ('OU RANT PAGINA 7 HAAG ,,/erander de j, begin Bij de schrijvers", aichter-boer Jan Boelens ie' begin van PEN-confe- afgelopen week. Inmid- ijr de schrijvers uit onge- dertig verschillende lan- veer huiswaarts gereisd, jchterblijft is de vraag of inde-tafel-conferentie van SN-club in Den Haag in- ad enige verandering te- iheeft gebracht. Secretaris Ie Nederlandse PEN-afde- an-Willem Overeem stelt, eer hij terugblikt: „Ik ge- eker van wel. Tijdens de ndgesprekken werd de we- ►richte kant van de PEN i sterker benadrukt en ik dat de resoluties die zijn nomen de geloofwaardig- van een meer activistisch ite PEN-club veel recht •r had de Chileense dich- •ballingschap Ariel Dorf- al gesteld: „De houding Dver Chili zal een toets- zijn voor de PEN". Chili tijdens de ronde-tafelcon- tie dan ook geschorst als lid met één stem tegen en onthoudingen. Jan-Willem ►em: „Die grote eensge- eid was voor iedereen hier ^38^666?; mpanula 0.732 3250; 600; Chrys. gepl. jr.c. 1,456 23526; idschoon Ó.839 16085; Eremerus 1,600 S heefts>-thia 1.40(790; Freesia 0,963 37694; nrHilf* °-245 19460: Gladiolen 0,261 31500; lgriJKeroKTi)e 0,590 1200; Glad. nanus 0,166 5 opgele Hvacinth met W 0,362 774; Iris s hoor l227': l5Ua 1.164 2992; Korenbloemen >7777; Lathyrus 0,434 4893; Leeuwe- behulfc 0,192 4300; Lelie kelk 0,175 6060; c otak kas 0,256 163660; Liatns 0,604 jMargnet wit enk. 0,036 189529; Mar- Ok in (15,735 Orhideeen Orchiedeéen 0.352 die ninulnogalum 0,098 600; Pioenen 0,385 ,_„i, Rozen grootbl 0,201 3360; Rozen t0Cn. 0.125 15680; Senngen 0,583 135; Stulben 0,562 1095; Statice 2,292 180; 7i tn 1,778 1230, Prominence kas; Tulpen /;il Q 6M 8037. SQOrt bQS 0 ^7 Polieren 0,257 55570; 2e soort per stuk OtSChail3235; Anjers tros 0,279 19500; Rozen „Ta 0,333 11600; Rozen Sonia 0,169 mr Stro/droogbl 12,500 10; Kerst- maal,400 52; Div. snijbloemen 1,236 6910; er marjrijbloemen °-139 73717; Anjers Am. el 'ndM,159 18900; Gladiolen imp. 0,163 8680; De Id. Arach. imp. 0,923 967; 2e soort Der :uele gX070 200; Protea Itenni.342 326; St Paulea 0,997 704; hotor'lantcn °'311 5010; Div. potplanten t>eterJAtiST:*--'?* 0.154 3800; Anjer- 5010; Di\ sa-— i-v-red 0.154 Ik 0,123 9800, Anjer-tr -yellow 0,'l67 I afbe€.AnJer tr "vio,et °'121 48Ó0. Anjer-tr 540°: Div. snijbloemen 0,137 Catalftiv snijbloemen 1,175 410; Anjer-tr.- de röiyi69 1800. ïn gen k over broijj CITROÈN A MEMO Vaag de Citroënagent informatie over: GS-ANWB C onsumenten rapport Leasing (Van een onzer verslaggevers) DELFT De heer A. Biesheu vel nam gistermiddag in „De Stads Doelen" in Delft afscheid als voorzitter van de Christelij ke Boeren- en Tuinders bond West-Nederland. De heer Bies heuvel, die een veertig-jarige periode afsloot van aktiviteiten Sonja Barend 'terug naar VARA Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Sonja Barend verlaat op eigen verzoek de AVRO en keert terug naar de VARA, waar zij in de jaren 1968 en 1969 reeds diverse tele visieprogramma's presenteerde. Zij heeft sinds 1972 bij de AVRO gewerkt, maar voelt zich toch meer tot de VARA aange trokken. De AVRO betreurt het vertrek. in de land- en tuinbouw, is zeven jaar voorzitter geweest van de grootste afdeling van de Nederlandse C.B.T.B. Voor die zeven jaar vervulde hij andere besuutrsfuncties in de C.B.T.B. In het bijzijn van ruim 200 geno digden werd de heer Biesheuvel door enkele vertegenwoordigers uit de agrarische en amtelijke wereld toegesproken, zij schet sten allen zijn markante rol in en grote betekenis voor de C.B. T.B. Drs. P. Bukman, voorzitter van de C.B.T.B.-Nederland noemde de heer Biesheuvel een echte vertegenwoordiger van de ak kerbouw. Na enkele woorden van de heer P. J. Verhoef van de Ned. Kath. Tuinbouw Bond, verklaarde de Hoofdingenieur- direkteur Bedrijfsontwikkeling Noord-Holland ir. R. L. Dijke- ma, dat het afscheid van de heer Biesheuvel samenviel met het honderdjarig bestaan van het landbouwonderwijs, voor lichting en onderzoek. „Deze in strumenten van de overheid ver oorzaakten een gote ontwikke ling. Toch moeten we beseffen dat de spektaculaire vooruit gang van de land- en tuinbouw ook door andere factoren is be paald, zoals de eigen inbreng van de boeren en tuinders." Ook de positieve opstelling van de standsorganisaties had volgens hem een gunstige invloed op het huidige hoge peil. „Met de heer Biesheuvel nemen we afscheid van zowel een akkerbouwer als een echte organisatieman." Nadat de nieuwe man van de C.B.T.B. West-Nederland, die onlangs al de voorzittershamer overnam, de heer P. W. Blo kland, het echtpaar Biesheuvel namens zijn organisatie enkele cadeau's had aangeboden, greep de heer Biesheuvel in zijn dank woord nog even terug in het verleden. „We hebben in deze periode in de land en tuinbouw roerige tijden meegemaakt. De kracht echter van onze organi satie was de band met de ach terban. En dat is zeer belang rijk." Winststijging van 181 pet KUNST EN KUNSTENAARS Yuri Yegorow, een 22-jarige Russische pianist is, enkele uren voordat hij in de Noorditaliaan- se stad Brescia een concert zou geven spoorloos verdwenen. De politie sluit de mogelijkheid niet uit dat hij is ondergedoken om later politiek asiel in Italië te vragen. ROTTERDAM (ANP) - De be drijfswinst van Unilever is in het eerste kwartaal van 1976 met 181 pet, en wel van 228 min tot 622 min gestegen. Dit betekent een winststijging per aandeel van 20 van 1,10 tot 4,94. De raad van bestuur van Unile ver tekent hierbij aan dat de resultaten van het eerste kwar taal van 1975 uitermate slecht waren door de drastische ver mindering van voorraden door de afnemers en omdat de verko pen van eetbare vetten toen zeer ernstig te lijden had van fluc tuaties van de grondstoffenprij- zen. Unilever noemt de resulta ten van dit eerste kwartaal „be moedigend". De verkopen stegen ten opzichte van het overeenkomstige kwar taal van 1975 in het eerste kwar taal van 1976 met 15 pet en wel van 8.626 min tot 9.915 min. Deze stijging ontstond in hoofd zaak door hogere verkopen. Dit was ten dele toe te schrijven aan het weer op peil brengen van voorraden door afnemers. OTTAWA (Rtr) De in Nederland geboren cellist Coenraad Bloemendal, lid van een Canadese kamermuziekgroep in Ottawa, meent de reeds lang verloren gewaande zesde cellosonate van Beethoven te hebben teruggevonden. De 30-jarige Bloemendal zegt de partituur te hebben aangetroffen in de boekerij van een bevriend Amsterdams musicus en antiquair. De partituur dateert uit 1840 en bevat zes cellosonates van Beetho ven Vijf daarvan zijn bekend, de zesde is volgens Bloemendal „een echte cellosonate en een geheel nieuw werk" en geen arrangement voor twee instrumenten, zoals in Grove's dictionaire staat vermeld. De voorzitter van de C.B.T.B.-Nederland drs. P. Bukman (rechts) biedt de heer Biesheuvel bij zijn afscheid van de C.B.T.B.-West Nederland een cadeau aan. Links mevrouw Biesheuvel. len over de hele wereld en daar bij wordt ook Bulgarije ge noemd, een geval dat door de Bulgaarse delegatie in de wan delgangen als „onzin" werd af gewimpeld. Daarnaast bevat de zelfde periodiek een indrukwek kende lijst van namen van schrijvers in Tsjechoslowakije die een „Berufsverbot" opge legd gekregen hebben. Geen re den om de Tsjechoslowaakse PEN als lid te wippen? Jan-Wil lem Overeem: „Het PEN-cen- trum in Tsjechoslowakije heeft zichzelf al op non-actief gezet. Het is een zogenaamde „slapen de" afdeling. Dat wil zeggen dat men daar zonder woorden laat weten: „Wij zijn niet in staat te doen wat we moeten doen". Een geval als Chili ligt anders. Daar is die censuur, die terreur, en daar verklaart de officiële PEN- club dat er niets aan de hand is". Muisstil Eenzelfde houding neemt de Zuidafrikaanse PEN-club in. Vandaar dat de Zuidafrikaanse dichter-in-ballingschap, Lewis Nkosi, zijn rede op de slotdag van de PEN-conferentie afsloot met: „Schors de Zuidafrikaanse PEN." Hij stelt dat de PEN daar een handjevol neger-auteurs als franje toelaat, niets concreets doet voor gevallen van censuur en publicatieverboden en zich ten aanzien van de onderschre ven beginselen muisstil houdt De verzamelde internationale PEN-mensen konden zich nog niet op dat probleem storten omdat nu het weerwoord van de Zuid-Afrikaanse afdeling wordt gevraagd en er pas op het vol gende congres op verder gegaan kan worden. Een procedure die normaal des PENs is. Beslissin gen tot actie of steun aan schrij vers, worden tijdens volgende bijeenkomsten op hun uitwerk ing gecontroleerd en in geval van geen resultaat worden nieu we stappen geadviseerd. Een ac tieve rol speelt ook het PEN Emergency Fund, dat schrijvers of familieleden van schrijvers steunt die om politieke redenen iqkomsten zijn kwijt geraakt. Een fonds dat gevormd wordt uit persoonlijke giften van le den, collectes in PEN-centra en bij voorbeeld uit erfenissen van schrijvers. Jan-Willem Overeem tenslotte: „Voor het nieuwe Nederlandse bestuur van de PEN was deze week een hondsvermoeiende, maar uiterst werkzame duik in de praktijk. Jammer dat de pers en andere publiciteitsmedia wat plichtmatig op de conferentie gereageerd hebben. Ook jam mer is het dat een andere taak van de PEN verwaarloosd moet worden. Tenslotte wil de PEN ook minder bekende taalgebie den een kans geven en bekend maken via het stimuleren van publikaties en vertalingen. Maar er zijh in de wereld zoveel totali taire systemen, er is van allerlei kanten zoveel onderdrukking dat die typisch expressief-cultu- rele zaken helaas achterop drei gen te raken". BERT JANSMA De Martha Graham Dance Company uit New York zal in de laatste dagen van het Holland Festival 1976 zes klassiek geworden werken van de vermaarde grondlegster van de moder ne dans uitvoeren. Nog niet bekend is of de thans hoogbejaarde choreografe bij die uitvoe ringen aanwezig zal zijn. De Martha Graham-groep, die dit jaar vijftig jaar bestaat, maar met een in de laatste jaren goeddeels verjongd ensemble voor het voetlicht treedt, maakt een Europese tournee in het kader van het eigen jubileum en van het 200-ja rig bestaan van de Verenigde Staten. Op zaterdag 19 juni zullen in het Circustheater te Scheveningen worden uitgevoerd: .Seraphic Dialogque', .Lamentation', .Diversion of Angels' en Night Journey'. Dit programma gaat ook op 21 juni in de Rotterdamse Schouwburg. Op 20 juni in de Stadsschouwbüsg in Amster dam zal het programma bestaan uit .Cave of the Heart', .Lamentation', .Diversion of Angels', .Errand into the Maze' en .Appalachian Spring'. en blije verrassing Vet voor de officiële Chileense afgevaar digde Jorge Ivan dübner die heftig bestreed dat schrijvers in zijn land vervolgd zouden wor den en in gevangenissen of con centratiekampen zouden zitten. „Daar zitten alleen misdadi gers" uidde zijn stelling, een mening die overigens ter plekke gelogenstraft kon worden door een van de aanwezige Chileense ballingen die zelf met een aantal collega's in het ruim van een schip werd opgesloten. De alge mene oproep van de PEN tot haar leden om overal ter wereld informatie in te winnen en door te geven over vervolgingen van schrijvers, was een eind-resolu tie van het congres die nog eens het gezicht van de nieuwe PEN helder liet zien. Activistisch Jan-Willem Overeem: „De PEN is lange tijd een gezelligheids vereniging geweest met het doel onderlinge contacten van schrij vers over de hele wereld te be vorderen. In de dertiger jaren werd weliswaar Nazi-Duitsland uit de PEN gegooid, maar pas de laatste jaren is er sprake van een algemene, ideële en activis tische koers. We hebben in Ne derland een paar honderd PEN- leden. Niet iedere schrijver is lid, niet iedereen stelt het op prijs lid te zijn. Leden moeten namelijk de beginselverklaring van de PEN ondertekenen en niet iedereen heeft daar behoef te aan". Die beginselverklaring houdt een aantal punten in waarvan de voornaamste is dat „de PEN het principe van onge hinderde doorstroming van ge dachten binnen iedere natie en tussen alle naties onderling voorstaat en de leden zich ver plichten elke vorm van onder drukking van vrijheid van ex pressie in het land en de ge meenschap waartoe zij behoren, tegen te gaan". Een roep om vrije pers en een verzet tegen censuur die het bij voorbeeld onmogelijk maakt voor Rusland om lid te worden. Koude oorlog Niettemin zijn er een groot aan tal Oost-Europese, zogenaamd socialistische landen wel lid. Landen die wél gretig Chili uit het PEN-verband stemden, Schrijver Jan-Willem Overeem, secretaris van de Neder landse PEN: Eensgezinde houding tijdens conferentie een blijde verrassing. maar waar men zelf wat cen suur en vrije pers aangaat boter op het hoofd heeft. Jan-Willem Overeem daarover: „Bij een re cent bezoek aan de DDR bleek daarover toch wel enige discus sie mogelijk. We waren daar als officiële PEN-delegatie en we hebben met de Oost-Duitse PEN uitgebreid onze systemen kun nen vergelijken. Toen een schrijver daar begon over con tra-revolutionaire literatuur en kreten als „de partijlijn" opriep, werd hij wél door een ander tot de orde geroepen met: je moet de mensen die hier zitten niet onderschatten; de waarheid heeft meer gezichten. Kijk, de PEN doet niet aan politiek, maar signaleert naar links of naar rechts onvrijheden van schrijvers of journalisten. We praten niet in politieke termen, rnaar verdedigen humane, indi viduele belangen. Binnen de dis cussies werd dan ook geen kou- de-oorlogstaal gebruikt, er werd zo weinig mogelijk op de man gespeeld en ideologische discus sies werden afgehamerd. Dan blijkt bij die Oost-Europese af gevaardigden iets van zelfkri tiek waarneembaar. Weliswaar voorzichtig, diplomatiek, met eerbiediging van de huidige sta tus van hun landen, maar toch. Men rechtvaardigt de eigen si tuatie door te stellen: We heb ben in het verleden zo van reac tie en fascisme geleden en die anti-krachten werken nog zo' sterk dat we ons wel moeten afsluiten, ons beperkingen op moeten leggen om op den duur een grotere vrijheid te vinden". Berufsverbot Niettemin publiceerde het perio diek van de Nederlandse PEN een overzicht van censuurgeval- ^^^eviei njn. let Stiltecentrum in het Utrechtse Hoog-Cat- arijne, dat deze maand een jaar geleden bij rijze van experiment werd opgezet blijkt een ped jaar achter de rug te hebben. Dit valt i concluderen uit een verslag, dat is gepubli- eerd in „1-2-1" het informatiebulletin van de [ederlandse kerkprovincie, let centrum, uitgaande van de Stichting Kerk- entrum Hoog-Catharijne, is opgezet als infor matiecentrum over praktisch christendom, als Iriëntatiepunt, als rustpunt voor de duizenden lie dagelijks dit grootste winkelcentrum van tederland bezoeken en als actiepunt, onder neer op het stuk van liturgie en oecumene, h de eerste negen maanden voerde gastvrouw luster Virginie Willemsen niet minder dan 390 jesprekken met bezoekers over uiteenlopende tnderwerpen, waarbij die over godsdienstige jroblemen, persoonlijke moeilijkheden en Werkloosheid de voornaamste waren. Andere bezoekers komen om te kijken, te lezen, Ie praten, om informatie over kerkelijke lec- lur, om kerkelijke voorlichting of gewoon om intact te zoeken. In de kapel, die de gehele ig open is, is er des ochtens elke dag eucharis- iring, waarbij belangstellenden welkom Dagelijks ook, behalve zondags, wordt er een middagpauzedienst gehouden, waaraan mee werkten parochies, gereformeerde en hervorm de wijkgemeenten, de oecumenische Nikola- communiteit, de remonstrantse kerk, de oud- katholieke kerk, de studentenpastores, het bij zonder kerkewerk van de hervormde gemeente, een christelijke lagere- en middelbare school en een pedagogische academie. De diensten zijn bestemd voor iedereen, een voudig van opzet. Zij duren gemiddeld een kwartier. Buiten deze diensten lopen ongeveer tweehonderd mensen per dag binnen om te kijken of om even stilte te zoeken in het centrum, dat ligt aan de promenade die over loopt in het Radboudkwartier. Gastvrouw zuster Virginie Willemsen wordt bijgestaan door een groep van vijftien dames uit verschillende Utrechtse kerken, die geregeld een ochtend of middag als gastvrouw fungeren. Zij stellen zich mede beschikbaar om te luiste ren naar de problemen van de bezoekers, om informatie te geven of om te verwijzen naar hulpverlenende instanties. De Diocesane Pastorale Raad van het bisdom Breda heeft in een evoluatie van de zittingspe riode van de afgelopen vier jaar geconstateerd dat het grootste probleem van de raad momen teel is: het ontbrekende contact met de achterban, dat wil zeggen met de mensen in de parochies. Over het eigen functioneren naar de leiding van het bisdom toe, de beleidsvoorbereidende taak van de DPR, waren er onder de leden praktisch geen klachten. Maar, zo werd gesteld, nu de raad inmiddels gegroeid is van het „parlemen- tje spelen" naar het willen geven van meer impulsen naar de mensen toe, nu dient zich de vraag aan; hoe breng je je boodschap aan de basis? Er werden diverse suggesties gedaan om de vergaderwijze te veranderen. De meesten wil den minder, maar beter in de dekenaten en parochies doorgeproken, thema's behandelen. Onderwerpen die de DPR-leden in de toekomst het liefst op de agenda willen hebben waren: de zorg om de toekomst rond een ambtsbedie ning, vragen rond sociaal-bewust geloven (on recht, geweld), buiten-kerkelijkheid en oecume ne. Voor het onderwerp liturgie bleek opmerke lijk weinig interesse. Nederlandse afdeling voor ontwikkelingsbank voorbereid Op 16 juni zal in de maande lijkse vergadering van de Raad van Kerken een voorstel worden besproken ter oprich ting van een Nederlandse af deling van de oecumenische ontwikkelingsbank (EDCS) van de Wereldraad van Ker ken. Deze Nederlandse afdeling beoogt om naast de kerken, die direct lid kunnen worden van EDCS, ook aan kerkelijke organen en geinteresseerde particulieren de gelegenheid te bieden via de Nederlandse af deling toch in de activiteiten van EDCS te kunnen deeW- men. Tijdens een consultatie, waar aan een groot aantal kerkelij ke organisaties op gebied van werelddiakonaat en ontwikke- linssamenwerking deelnam, stelde men zich geheel achter deze opzet Men hoopt dat de kerken hun organen en lidma- De Raad van Kerken in Ne derland heeft zich beziggehou den met een mogelijke ge meenschappelijke tekst voor bet Onze Vader, om een der gelijke tekst aan de kerken te kunnen aanbevelen voor ge bruik op gezamenlijke bijeen komsten en misschien metter- lijd voor het opnemen in li turgische uitgaven. De tekst was de raad voorgelegd door de Raad voor Contact en (Overleg betreffende de Bijbel KORTE METTEN (RCOB), waarin alle Neder landse organisaties die met bijbelverspreiding bezig zijn, alle in de Raad van Kerken vertegenwoordigde en ook en kele niet-aangesloten kerken en geloofsgemeenschappen aanwezig zijn Radio Vaticana hoopt in au gustus te beginnen met proef- uitzendingen via zijn nieuwe installatie, die 's werelds grootste zendantenne omvat. Door deze installatie wordt Radio Vaticana vijf maal ster ker. Zij kan over de hele we reld worden beluisterd. In te genstelling tot vroeger worden de uitzendingen in de Oostblo klanden niet gestoord. Wel on dervindt Radio Vaticana last" van de zenders Radio Vrij Eu ropa en de Voice of America, wanneer de gebruikte golf lengtes wat te dicht bij elkaar komen. Bij de verlenging van hun vi sum zal het missionarissen in de Filippijnen niet onnodig moeilijk meer worden ge maakt. Dit heeft het hoofd van de immigratiedienst, Ed- mundo Reyes, laten weten aan kardinaal Sin van Manilla, die zich over de behandeling had beklaagd. Een aantal bis schoppen heeft zich onlangs solidair verklaard met de mis sionarissen, van wie er vijf duizend in de Filippijnen zijn. De op 13 september 1640 in Toledo gestorven Spaanse reli gieuze Maria Lopez de Rivas van de ongeschoeide carmeli- tessen zal binnenkort worden zaligverklaard. Ook is de held haftige graad van deugdbeoe fening vastgesteld van Enrico Osso y Cervello, stichter van een zustercongregatie en van de Franse zuster Ameilia Fris- tel, stichteres van de congrega tie van de Heilige Harten van Jezus en Maria. De regering van Algerije heeft besloten tot nationalisa tie van alle particuliere scho len. De veertigduizend kinde ren, die katholieke scholen be zoeken zullen over staatsscho len worden verdeeld. Dit ge beurt in het kader van de politiek van de regering, die alle kinderen gelijke kansen op toelating tot instellingen van onderwijs wil garande ten zullen oproepen lid van de Nederlandse afdeling te wor den. Onder meer werd de hoop uitgesproken, dat de dia- konieën van de hervormde kerk door het moderamen van deze kerk zouden worden ge roepen om ieder een aandeel van 2000 gulden in de EDCS te nemen via de Nederlandse afdeling. Sterk werd tijdens de consul tatie de noodzaak van een door de Nederlandse, afdeling op gang te brengen „educatie proces" beklemtoond. Verder pleitte men ervoor, dat de EDCS zo veel mogelijk ge bruik zal maken van bestaan de organen en de deskundig heid daarvan om de eigen ap paraatskosten zo gering moge lijk en het effect van haar activiteiten in de ontwikke lingslanden zo groot mogelijk te doen zijn. Intereuropese conferentie kerk en school De intereuropese commissie voor kerk en school (ICCS) gaat haar driejaarlijkse con gres van 1976 van 5 tot 10 juli in het Franciskaans Retraite huis in Brussel houden. Het thema van het congres is „Godsdienstige ervaring en opvoeding". Het wordt het zevende congres van de ICCS, in 1958 tot stand gekomen op initiatief van ver tegenwoordigers van niet r.k. Europese kerken, die om de drie jaar telkens in een ander land een grote bijeenkomst or ganiseert. Het congresthema is gekozen vanuit de overweging dat er een steeds grotere behoefte is aan verdieping en beleving van het geloof en aan oefening xn meditatie en dergelijke. Voorts uit de gedachte dat jon geren een levendige interesse tonen voor hedendaagse reli gieuze bewegingen, waarin vroomheid en meditatie cen traal staan, met inbegrip van de hindoese en boeddhistische tradities. En tenslotte omdat menige le raar beseft, dat hij niet kan volstaan met alleen kennis van christelijk geloof en van ande re godsdiensten door te geven. Slaat deze kennis niet op een inhoud, die beleefd en ervaren wil worden? Kan dit plaatsvin den in de school, waar de ra tio, de rede, de toon zozeer aangeeft?

Leidse Courant | 1976 | | pagina 7