„CDA moet dit jaar gestalte krijgen' I Gemeentehuis Valkenburg voorlopig niet te koop 1 LUBBERS OP OPRICHTINGSVERGADERING VOORHOUT: OEGSTGEEST „KAPT" GEEN GROEN UIT LEIDSE BUURT i Knobbelvaart Stompwijk AVO-collecte Jeugdsocïêteit in „Taberna" Ingelanden Boekhorst- f polder gaan protesteren l( Salvatorschool en school Den Deijl winnen toernooien Noordwijkerhoutse Dronken barkeeper GERANIUMM ARKT IN VOORSCHOTEN: LEIDSE COURANT DONDERDAG 20 MEI (Van een onzer verslaggevers) VOORHOUT „Ik hoop dat dit het jaar wordt waarin het CDA landelijk gestalte krijgt, hoewel velen er inmiddels alweer afscheid van hebben genomen", zei minister Lubbers van economische zaken gister avond tijdens de oprichtingsvergadering van het CDA-Voorhout in het parochiehuis (zie ook voorpagina). Hij ging gisteravond ook in op de economische situatie van ons land. „Er is nog geen glimp op te vangen dat verbetering optreedt in de werkgelegen heid. Door maatregelen van de overheid, die niet door iedereen serieus worden geno men, is erger voorkomen. De waanzinnige inflatiespiraal moet worden doorbroken en er zal iets gedaan moeten worden om de koopkracht van de laagstbetaalden te hand haven", zo meent de politieke bewindsman. om verantwoordelijkheid te dragen." De heer Lubbers is van mening dat het kabinet zich nog moet bewijzen. Volgens hem moet dat gebeuren in de tweede helft van dit jaar: „Dat is een testcase. Het kabinet moet de eigen lijn voortzetten en verbeteren." Hij is er niet van overtuigd dat de WD in dit progressieve beleid kan meedraaien. De minister zei verder op het CDA: „Het CDA moet de zorg voor de democratie vestigen. Het is erg als mensen zich niet voor politiek interesseren en geen verantwoorde lijkheid wensen te dragen. We hebben dan slechts formeel een democratie. Het bete kent dat een kleine groep de plannen maakt. Het CDA moet er komen in brede zin. waarbij het niet gaat om de meerderheid. De partij moet onder meer goed georgani seerd zijn, zodat met het CDA rekening Hij vindt dat de vermogensaanwasdeling wordt gehouden. Het CDA heeft in de lande- (VAD) een regeling is die in onze samenle ving thuis hoort. „De wet op ondememers- raad moet zo gestructureerd zijn, dat de angst voor werknemers wordt weggenomen lijke politiek nog niet die plaats veroverd, die het zou moeten hebben." De minister van economische zaken is van mening dat het CDA het karakter van volkspartij moet dragen. In Voorhout bestaat sinds 6 jaar de Combi natie Christelijke partijen, samengesteld uit KVP. ARP en CHU. De partij heeft momen teel vijf zetels in de raad. Het oprichten van het CDA in Voorhout is niet zo'n enorme verandering in de Voorhoutse politiek, om dat tussen de christelijke partijen al een samenwerkingsverband bestaat. Maar de le den vinden dat de partij meer moet zijn dan slechts de optelsom van drie partijen. Men wil ook openstaan voor mensen die niet tot de drie christelijke partijen behoren, ook waar het om bestuursfuncties gaat. Het CDA wil op korte termijn hearings gaan houden en een inventarisatie maken van verlangens en wensen van de plaatselijke bevolking. Aan de hand van deze inventari satie zal het verkiezingsprogramma voor 1978 worden samengesteld. Het voorlopige bestuur van het CDA bestaat uit: de heer Hoek, voorzitter; de heer Zuil hof, penningmeester; mevrouw Alewijnse. secretaresse en de heer Meijks. Minister Lubbers naast het kersverse CDA-bestuur. ZOETERWOUDE - Voor de vijfentwintigste maal worden er in Zoeterwoude op 13 juni fiets tochten georganiseerd. Ter gele genheid van dit jubileum krij gen alle deelnemers een speciale medaille. Belangstellenden kun nen zich als deelnemer aanmel den bij A. Berg, Commandeurs hof 12, tel. 2486 en W. van Leeu wen, Eloutstraat 9, tel. 2549. WASSENAAR— Muziekvereni ging „Excelsior" geeft morgen een jubileumconcert in de sport hal aan de Dr. Mansveltkade. Het concert begint om acht uur. De toegangsprijs is 2,50 en voor houders van een CJP en 5/ 1,- OEGSTGEEST Het personeel van het centrum „Rustenborgh/- Wijckersloot" houdt vrijdag avond 21 mei een feestavond voor de bewoners van het com plex. LISSE Een sportinstuif in het kader van de landelijke Sport- Real wordt in Lisse zaterdag 22 mei gehouden op het speelveld aan de Van Ostadestraat in de Poelpolder. Diverse trimactivi- teiten staan op het programma. NOORDWIJK - De stichting Orgelcentrum houdt vrijdag 21 mei in de Grote Kerk in Noord- wijk-Binnen een koor- en orgel concert Medewerking wordt verleend door het Kleinkoor van de Nederlandse Bachvereniging en dirigent-organist Charles J. de Wolff. Uitgevoerd wordt on der meer „Stabat Mater" van Da Palestrina en Jesu, meine Freude" van J. S. Bach. Het concert begint om acht uur, de entreeprijs bedraagt vijf gulden. LISSE Het district Leiden van de PvdA houdt vrijdag 21 mei in de Pauluskerk in Lisse een bijeenkomst voor de in de Bollenstreek liggende afdelin gen. Speciale aandacht wordt besteed aan de problemen van de bollenstreek terwijl ook de actuele politiek ter discussie wordt gesteld. Nutsschool Wassenaar 25 jaar De kastanje in de pastorie-tuin (Van een onzer verslaggevers) OEGSTGEEST De gemeente Oegstgeest is geïrriteerd geraakt als gevolg van kritiek die is geuit tegen het veranderen van de groenvoorzieningen in de Leidse buurt. De gemeente werd er onder meer van beschuldigd rigoureus met de groenvoorzieningen in deze buurt om te springen. Ondanks een uitvoerige informatie avond hierover, waarop duidelijk uiteengezet is welke bomen gehandhaafd zullen blijven, zijn enige bewoners van de Rijnzicht- weg en Rhijngeesterstraatweg bang dat het bestaande groen gedoemd is te verdwijnen. Men meende onder meer dat de kastanjeboom in de tuin van de pastorie, ondanks dat de ge meente al veel eerder heeft mee gedeeld dat deze boom zal blij ven, omgehakt zou worden. De ze boom zal evenals de twee grote linden in de tuin van de pastorie, opgenomen worden in het trottoir dat aldaar komt te liggen. De bomen zullen zelfs extra aandacht krijgen door het plaatsen van beluchtingsbuizen. De planten en bomen in de tuin die nog levensvatbaar zijn, zul len worden verplaatst. Voïgens een rapport van Staats bosbeheer moet een rij bomen aan de buitenkant van de tuin langs de Rijnzichtweg verdwij nen. Het betreft hier het zoge naamde hakhout dat over de hele lengte van de tuin in bij zonder slechte staat verkeert. De oorzaak hiervan is mogelijk te zoeken in het feit dat door dempen van een sloot, twintig jaar geleden, de waterhuishou ding is ontregeld. Als dat hak hout is omgehakt, wordt door de gemeente terstond een haag aangebracht, die dan al 1.60 me ter hoog is. Volgens wethouder Thorn gaat( er helemaal niets verloren en is' het zelfs zo dat de tuin straks beter uitkomt en fraaier van aanzien is. De gemeente zal tus sen de Endegeesterlaan en het viaduct 300 bomen planten en tevens wordt 2100 vierkante me ter beplanting aangebracht. VALKENBURG Het oude gemeentehuis aan de Hoofdstraat 4 zaI voorlopig nog niet te koop worden aangeboden. Het voorstel kleerkrachten. Het leerlingental van b en w het raadhuis bij opbod en afslag te verkopen haalde nnnt Hp laatctp ïarpn temer Tor j. 1*~ WASSENAAR De Nutsschool in Wassenaar bestaat deze week 25 jaar. De school, die thans 200. leerlingen op de basisschool en 50 leerlingen op de kleuter school telt, heeft aan het begin van haar bestaan een aantal moeilijke jaren doorgemaakt. Pas onlangs is de school onder gebracht in een modern gebouw bij de Princehaven. loopt de laatste jaren terug. Ter gelegenheid van dit vijfde lus trum wordt morgen en zaterdag feest gevierd. Zaterdagmiddag heeft onder meer een reünie plaats in het schoolgebouw aan de Zijllaan. Verder worden mor gen overdag diverse spelletjes gespeeld en ook wordt een zoge naamd verrassingsfeest gehou den op het sportterrein van „de Kieviten". SASSENHEIM In de Her vormde kerk wordt zondag 23 mei om 7 uur weer een Open- Deur dienst gehouden. Spreker in deze dienst is Ds. W. H. Moo- nen te Ipendam, terwijl er muzi kale medewerking wordt ver leend door het Koperensemble van de „Trumpets of the Lord" o.l.v. de heer Hennekes. KATWIJK De stichting voor MaatschappelijkeDienstverle- ning in Katwijk houdt ter gele genheid van de verhuizing naar Huize Callao aan de Callaoweg 1 in Katwijk aan de Rijn open huis. Het „open huis" wordt ge houden op vrijdag 21 mei van 16.00 tot 18.30 uur. het gisteren in de gemeenteraadsvergadering niet. De raadsleden waren vooral verbolgen over het feit dat zij niet de gelegenheid hadden gekregen de verschillende mogelijkheden nog eens af te wegen. De zaak rond eventuele verkoop van het gemeentehuis loopt al enige maanden. In de vorige raadsvergadering werd een voorstel tot verkoop van b en w verworpen. In een motie be dong de raad toen dat aan de verkoop meer ruchtbaarheid zou worden gegeven. Tevens eis te de raad een discussie over de verschillende mogelijkheden- en voorwaarden met betrekking tot een voor de gemeente zo gunstig mogelijke verkoop. Aan de eer ste voorwaarde bleken b en w. gisteren te hebben voldaan. De tweede voorwaarde wilde de raad nu ook eerst doordrukken, alvorens een definitieve beslis sing te nemen. Valkenburg krijgt op korte ter mijn kabeltelevisie. Tijdens de rondvraag werd de raad meege deeld dat inmiddels vijfhonderd Valkenburgers een aansluiting hebben aangevraagd. Het pro ject wordt in samenwerking met Katwijk uitgevoerd. „Geef Maj de zak' OEGSTGEEST - De ting „Beter met Max" morgen een inzamelingsl van gedragen kleding Oegstgeest, ook wel aaj duid als de aktie „Geef de Zak". Van de opbrengst verkoop van deze gedi kleren kunnen een aant woners van Oegstgeest| vakantiereis maken vens kunnen er één of nj dere rheumapatienten j drie weken durende kuu» maken naar Oostenrijk. Aan het begin van deze zijn huis-aan-huis p zakken verspreid, waari Oegstgeestenaren de kli kunnen doen. Deze zal worden vrijdag opgehi Men wordt verzocht de ken die dag voor de dei zetten. ex Stompwijk De Stompvj^ Watersportvereniging ha morgenavond de jaar£a knobbelvaart. Vaf 18.30 uuJl/ men zich in het Paviljoen^ de heer M. van Rijn late^f schrijven. Voor leden kojbe grap 2 en voor niet-leden 3 l den. Om precies 7 uur \fói) gestart nabij het paviljoenLp parkoers is uitgezet op dewe Koen Vaart, waarlangs du^e de posten staan. Er ziji, rooeiboten beschikbaar, dut is wel zaak tijdig in te schril want op is op. Op Hemelvaartdag, 27 mei jj niseert de S.W.V. roeiwea, den op de Nieuwe Vaart oij, kampioenschap van Stompt Warmond Mede dankzei spontane actie van een aj jonge collectanten heeft de lijkse AVO-collecte voor g( dicapten dit jaar in Wam 534,64 opgebracht. OEGSTGEEST - De stid< Jeugd en Jongerenwerk O 1 geest begint zaterdag met r zaterdagavondsociëteit voor geren vanaf 16 jaar in de denzaal van „Taberna". wordt de film naar het boel Jules Verne „Duizend mijlei sprijs is 2,— per persooi s komende maanden zal er zaterdagavond een sociëte „Taberna" zijn. Behalve eei zellig samenzijn, betekent ook de vertoning van een of het optreden van een cal 1 groep of een popgroep. NOORDWIJK - Op het Picke- plein zagen voorbijgangers, dat een jongen bezig was de ruiten van een daar staande abri te vernielen. De politie rekende daarna de dader in. Het bleek een 17-jarige scholier uit Kat wijk te zijn. Hij kreeg een pro ces-verbaal terzake vernieling en bovendien werd hem de schaderekening aangeboden. Tegen niet vernieuwen van hekkt WASSENAAR De school Den Deyl is gisteren winnaar geworden van het schoolvoetbaltoernooi van de gemeente, gevolgd door de Bonifaciusschool en de Van Wassenaer Obdam- school. Het handbaltoernooi werd gewonnen door de Salvator school, gevolgd door de Bonifaciusschool en de Van Wassenaer Obdamschool. Het schoolsporttoernooi werd gisteren afgerond onder techni sche leiding van de sportvereniging Wassenaar en de handbal vereniging Olympia '72. Regen op de eerste wedstrijddag was er de oorzaak van dat gisteren een extra gevuld programma moest worden afgewerkt. Dankzij een uitstekende organisatie lukte dit. Woensdag 9 juni wordt het jaarprogramma van de gemeentelijke schoolsportcommissie afgerond met slagbalwedstrijden op het sportveld aan de Prinsenweg, die om half twee beginnen. Aan het einde van dat toernooi worden de totaalprijzen uitgereikt. NOORDWIJK Een TN 1 1 1 barkeeper (22) vierde 1 de laatste vrijgezel- lenavond van zusje 1 met een kroegen- aangehouden voor tocht in de badplaats O brandstichting waarbij heel wat bier en borrels naar binnen werden gesla gen. Toen de jongeman dan ook 's morgens tegen vieren het laat- meters verder ook de ook de opstallen van ste etablissement de berm van Leeuwen- de ijs- annex tennis- rug toekeerde, had horst in de fik zette, baan gespaard, hij zo gezegd „flink Gelukkig werd een Bij een speurtocht de vracht". en ander opgemerkt naar de dader hiel- Lopend toog hij huis- door een krantenbe- den de politiemannen waarts, maar onder- zorger, die het vuur de barkeeper op de weg, ter hoogte van zoveel mogelijk doof- Gooweg aan. Hij wist de ijsbaanaan de de en de politie waar- aanvankelijk van de Gooweg. kwam het in schuwde. Een ter- prijs geen kwaad, zijn benveld brein op stond uitgerukte pa- maar toen de recher- om de beendroge be- trouille ruimde ver- che hem nader aan groeiing van de weg- volgens de smeulen- de tand voelde en te- berm in brand te ste- de resten op. Dank genstrijdigheden in ken. Het vuurtje sto- ZÜ de activiteiten van zijn verklaringen ken boeide hem blijk- de krantenman bleef vaststelde, legde de baar zo zeer, dat hij met alleen een fraai jongeman een volle- enkele honderden natuurgebied, maar dige bekentenis af. VOORHOUT Deboeren en tuinders van de .Boekhorstpol der willen een protestbrief schrijven naar de Nederlandse Spoorwegen, wanneer niet op kort termijn de hekken, die hun landerijen van de spoorbaan .scheiden, worden vernieuwd. Reeds vorig jaar is de NS attent gemaakt op de slechte toestand van de hekken. Een afgevaar digde van Bonda's proefboerde- rij wees in de vergadering van de stemgerechtigde ingelanden van de Boekhorstpolder op het gevaar van de' toestand. Bij lichte drang van het vee zullen >1 de hekken bezwijken, met as gevolgen van dien. Pu De ingelangen kozen een niei ei voorzitter. De heer H. van lai Hulst zal de heer Jansze opfeai gen. Ruim vijftien jaar is ij< heer Jansze voorzitter van u polderbestuur geweest. Seci as ris H. Standaert sprak de sc >a dende voorzitter toe. Hij stdnc dat de heer Jansze altijd tr consequent in zijn beslissinjle die hij weldoordacht nam, «i geweest. Hij overhandigde ut heer Jansze een fles stena drank. De heer Van der Hiioni zal over enige weken als De stuurslid worden opgevolgd, he Burgemeester Kret feliciteert brandmeester Waasdorp (rechts) SASSENHEIM Met het om draaien van een knop heeft burgemeester Kret gister avond de nieuwe brandweer kazerne aan het Oosthaven- plein officieel in gebruik ge steld. De officiële daad ging gepaard met sirenegeloei. Voordat de nieuwe behuizing in gebruik werd genomen, maakten de brandweerlieden en hun dames een boottochtje Sassenheimse brandweer neemt nieuwe behuizing in gebruik met een „Triton". Bij terug komst werden zij verwelkomd met tien waterstralen van de brandweer. Niemand liep daarbij echter een nat pak op omdat het gezelschap zich had verschanst in de kajuit van de „Triton". In de brandweerkazerne reikte burgemeester Kret onderschei dingen uit. Fons Molkenboer en Willem Vliem kregen een onderscheiding voor twaalfe- neenhalf jaar brandweer dienst. Aan Dick Dorresteyn en Cees Luyk werd het jaarte ken van 15-jarige dienst uitge reikt. Een oorkonde voor 35 jaar brandweerdienst viel ten deel aan brandmeester Piet Waasdorp. VOORSCHOTEN De weekend-dorpsfestiviteiten hebben z^idi dag twee hoogtepunten: de geraniummarkt en de buitenspel Op de Voorstraat wordt door de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantk mi de een geraniummarkt gehouden. Deze markt wordt om 9 fa door burgemeester J. van der Haar officieel geopend en du a, tot 17 uur. Naast geraniums aangevoerd door 20 standhouders) sti ook tal van andere tuinplanten vertegenwoordigd. De Maatscl Bi pij Tuinbouw en Plantkunde staat met een voorlichtingsstand re de markt. De plaatselijke winkeliers op de Voorstraat sluiten i m bij de geraniummarkt aan en zorgen voor terrasjes e.d. In Co muziektent op de Voorstraat zal van 10 tot 12 uur een postze? ie ruilbeurs gehouden worden. mogelijk zijn. Kinderen van» jaar, hun ouders en hun gro ouders, kunnen aan deze si middag deelnmen, waai naast een gratis drankje ze een herinneringsvaantje te dienen valt. Het gaat niet topprestaties, maar zuiver het in beweging zijn. Zaterdag wordt gerekend een groot aantal auto's voor. centrum. Omdat de Voorstf voor alle verkeer afgesld wordt in verband met de gfc' niummarkt, wordt iedereen ai geraden de auto te plaatsen J het voormalige M.O.C.-terre alwaar enige honderden pi» sen zijn en ook aan de kop v het centrum, ter hoogte v A.H. zijn ruim tweehonderd, vijftig parkeerplaatsen. Op het ijsbaanterrein aan de Anthonie van Leeuwenhoekka de wordt een buitenspelmiddag gehouden in het kader van de plaatselijke „Sportreal". De or ganisatie berust bij Avanti, Blitz en Gemeni-Kangeroes. De bui tenspelmiddag is voor iedereen, zowel jong als oud, de vorm is een „spel-kermis", waarbij alle lichaamsdelen in beweging kun nen komen. De deelname is ge heel gratis. Er is een mogelijk heid voor ski-lopen, boksen, ra cen met een kruiwagen, zelf karretje rijden, touwtje sprin gen, zaklopen enzovoorts. In to taal zijn er 17 mogelijkheden. De organisatoren hebben een deel van de Leidse Zeskamp coulissen op de ijsbaan gezet, waardoor o.a. tal van balspelen

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4