lub Brugge bezorgde Happel tweede keer desillusie jDor rij wel kansloze itgangspositie oor Jong Oranje Hulde van publiek voor basketballers ZEILERS TELEURGESTELD EN BESLISSING VAN NOC VERPOOL WINNAAR VAN UEFA CUP Aad Kila miste strafschop 20 ID^RDAG 20 MEI 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 15 JGE Club Brugge heeft nagelaten België en •r Ernst Happel een twee Europa-cup te bezor- »a de winst van Anderlecht in het toernooi om iropa-cup II had Brugge goede uitzichten op eroveren van de Europacup 3. Ernst Happel, oit met Feyenoord de Europacup I inpalmde tot tweemaal toe de indruk hebben gehad dat het duel tussen de kampioenen van België en and: Burugge en Liverpool de hoofdprijs al op ad. De eerste maal, toen Brugge drie weken en in Liverpool brutaalweg een voorsprong nam 1—0, de tweede maal gisteravond in het eigen e stadion, toen Raoul Lambert in de twaalfde ut een strafschop benutte, nadat Smith in het ehopgebied hands had gemaakt. Liverpool, met zeven in- zaken van opschudding, dron- Dnals in de ploeg, voelde kenschap en diefstal, ts voor deemoedig het De afwezigheid van deze heet te buigen. De Belgische hoofden heeft waarschijnlijk zijn invloed gehad op de spe lers. Brugge toonde zich lang niet zo aanvallend ingesteld als in Liverpool. Het combineerde Éflll langzaam en trok onmiddellijk de middenlinie terug als er ge vaar dreigde, waardoor de Brit ten heel wat ruimte kregen. Fluitsignalen van de Oostduitse scheidsrechter Rudi Glöckner leidden de beide treffers in. Hands in het strafschopgebied had een verwoestende knal vanaf de strafschopstip van Raoul Lambert tot gevolg. Vier minuten later schoot Keegan langs de Belgische muur in" Het doelpunt en de speelwijze van itse voetballegioen had ge- Liverpool zaaiden twijfel in de itegetrouw al voor de verdediging van de West-Vla- strijd de omgeving van het mingen en hoewel Lambert nog ion van de tegenstander eens in de handen van Clamen- lilig gemaakt. Twintig Li- ce schoot (28ste minuut) en ooi-supporters werden Vandereyken bij een vrije resteerd voor vergrijpen, schop gevaarlijk voor het doel varieerden van het veroor- opdook (42ste minuut) waren de rong hield nog geen vier n stand. Een overtreding i gevaarlijk spel leidde de laker in. Hughes schoof naar de naast hem staan- !gan, die tussen naar vo- ringende Belgische benen nschoot. Ineens had de tslag van Liverpool weer Uedige betekenis. Brugge laarna nog hard gevoch- or een derde kans, maar dan een schot op de paal ambert kwam de Belgi- iche titelhouder niet •i'ig Raoul Lambert van Brugge brengt uit een strafschop de stand op 1—0 in het voordeel van de Belgen. Doelman Clemence van Liverpool is kansloos. Emlyn Hughes, de aan voerder van Liverpool, toont vol trots de UEFA beker. Het gelijkspel tegen Brugge was voldoende voor deze Europese titel. beste kansen voor rust voor Liverpool. Na de hervatting manifesteerde Brugge zich wat agressiever. Al na vier minuten bracht Van Gooi .Lambert in schietpositie. De Belgische aanvalsleider, die pal voor de wedstrijd nog een laatste test had moeten onder gaan om te zien of hij fit ge noeg was om de hele ontmoe ting te spelen, knalde tegen de paal. Kennedy antwoordde met een schot vanaf een meter of vijf tien dat over ging. Terwijl "Glöc kner zijn eerste gele kaart trok (een zware overtreding van Leekens tegen Highway), kwam Lambert weer voor het Britse doel. De schiethoek was echter moeilijk. Lambert trok de bal terug, maar er was niemand ter plaatse om de kans te benutten. Liverpool was gewaarschuwd. Het verving de trage Toshack door de jonge belofte Fair- clough. De Bruggelingen ontke tenden in het laatste kwartier een wanhoopsoffensief. Cools kwam echter in de 79ste minuut te laat, Hinderijckx kopte in dezelfde minuut over de lat en in de 87ste minuut schoot Bas- tijns in kansrijke positie naast. Liverpool haalde ongeschonden het einde. Evenals drie jaar ge leden heeft de negenvoudige Britse kampioen zich in het be zit gesteld van zowel de Britse titel als de UEFA-cup. (Hindecks), Vandereycken, Van Gooi, Lefevre, Lambert (Sanders) Liverpool: Clemence. Smith, Neal, Thompson, Kennedy, Hughes, Kea- gan, Case, Highway. Toshack (Fair- clough) Callaghan. Moeizame zege van militairen Waalwijk Het Nederlandse militaire elftal heeft moeite ge had om in de race te blijven voor het CISM kampioenschap. Het door coach Jan Zwarthuis geleide elftal won met 3—1 van een zeer opportunistisch spe lend Marokko. Nederland acteerde in een vrij wel voortdurend eenrichtings verkeer met pressievoetbal. Het leek erop dat Nederland zich toch de wet moest laten voor schrijven. Pas in de slotfase kwam de legerploeg toch nog op een zege van 3—1. In de 35ste minuut kon Marijnissen profite ren van een misverstand in de Marokkaanse defensie (1—0). Doch reeds drie minuten na de rust maakte Driss gelijk (1—1). Met een simplistische voetbal methode bleek er voor Neder land bij een constante druk toch geen doorkomen aan. Mede doordat doelman Allan zich enorm weerde. In.de 83ste en 87ste minuut stelden Marijnis sen en Rosmalen alsnog orde op zaken. De stand is: 1. Frankrijk 35 (8—2) 2. Nederland 2—3 (4—2) 3. Algerije 1—0 (1—2) 4. Marokko 2—0 (1—8). OU Jong Oranje heeft zijn eerste halve-finalewedstrijd de ploeg van Rusland onder de 23 in Moskou met 3-0 in. De ruststand was 2-0 voor Rusland. Spelbos schoot in loei, Kipiani maakte de andere twee treffers. De winnaar beide wedstrijden ontmoet de Hongaarse jeugd in de finale. David Kipiani (links) was de grote man bij Oe Russen. Twee treffers van zijn voet en een eigen in zet bepaalden de stand op 3—0. Dranje stond al na vier fn achter door een onhan- erugspeelbal van Ronald Die vlugge en verras- [voorsprong was voor de van Rusland het signaal (op de aanval te gaan spe- iettemin kreeg ook Neder- r«4ansen. In de veertiende I Vr bijvoorbeeld haalde ver- "!r Vysokyk Kees Kist on- en scheidsrechter Axel- "■^^de de bal op de stip. Aad schoot echter tegen de ten poging van Kist uit de het strafschopgebied de in de vaardige handen tlman Radajev. echter gevaarlijker jn directe speelwijze. Met acties werd het midden- Jne 1 overbrugd en Fedorov >etsajev waren herhaalde- feigend via de flanken van nval. Zo'n tegenstoot lever- K het tweede doelpunt op. i minuten voor rust plaat- betsajev de bal langs twee •landse verdedigers naar die Schellekens geen Van Rijnsoever vervan- floor Andre Oostrom. Ne- 1 werd er trouwens niet r door. De jeugdploeg van |nd bleef op volle kracht tomen om het doelpunt te inaken dat de finaleplaats vrij wel veilig zou stellen. Een kwartier na rust kwam die treffer, weer met medewerking van Ronald Spelbos, die er bij na in slaagde de bal voor de tweede keer achter zijn eigen doelman te werken. Spelbos trof de paal echter, maar de terugspringende bal werd door Kipiani tegen het net gewerkt Onmiddellijk na dat doelpunt kwamen twee nieuwe spelers op het veld. Van Deinsen nam de plaats in van Kila, Joeri Poedis- jev verving Oganesian. De twee de helft werd ook na het derde doelpunt beheerst door Rus land. Het aantal overtredingen werd geleidelijk minder, maar scheidsrechter Axelryd moest toch nog een keer de gelek aart trekken, voor Sarkisian. Trainer Valentin Nikolajev was na afloop niet overdreven com plimenteus voor de Nederlandse ploeg. Hij zei: „Ik heb* bij de tegenpartij eigenlijk maar een werkelijk goede voetballer aan het werk gezien, aanvaller Kees Kist". tweede _helft was bij Jong Rusland: Radajev, Kroeelov, Gorboe- nov, Vysokyk, Sarkisian,Adzjem, Koetsajev, An, Fejodorov, Ogane sian en Kipiani. Nederland: Schellekens, Van Rijnsoe ver, Lacroix, Spelbos, Everse, Kila, Arntz, Hovenkamp, Kist, Nanninga en Van Marwijk. SOFIA Opnieuw leverde het Nederlands basketbalteam een prestatie van formaat. Na de tegenvallende wedstrijd tegen Roemenië, speelde het team van Sheridan tegen Bulgarije - de grote favoriet voor de zege in het toernooi en vijfde op het laatste Europese kampioenschap zeer goed. Een overwinning zat er net niet in. Bulgarije zegevierde met 81-78, maar het publiek had ook lof en applaus over voor Nederland. Niet ten onrechte, want de ploeg van Bill Sheridan had weer bewezen de top van het Europese basketbal te kunnen benaderen. Ook de Bulgaarse coach Ivan Kolev had bewondering voor de Nederlandse ploeg. „Nederland had tegen elke aanval de juiste verdediging. Bovendien werd Golomejev knap onder het bord weg gehouden, waardoor hij minder scoorde dan anders". Nederland verdedigde vrijwel de gehele ontmoeting in een twee-een-twee-zone. Pas in de laatste vier minuten werd er overgeschakeld op een drie-twee-zone. Bill Sheridan daarover: „Misschien had ik dat eerder moeten doen. Het werkte erg goed". Scorers Nederland: Woudstra 22, Harrewijn 21, Van Vliet 12, Akerboom 10, Ombre 7, Dekker 4, Sikking 2. Topscorers Bulgarije: Golomejev 23, Tsjarkov 16, Petsjev 14 en Christov 12. De stand: 1. Bulgarije 3 gespeeld 6 punten; 2. Cuba 3-5; 3. Roemenië 3-5; 4. Nederland 3-4; 5. Canada 3-4; 6. Hongarije 3-3. (een gewonnen wedstrijd levert twee punten op, een nederlaag wordt met een punt gehonoreerd). België-Ned. niet, W.-Duitsland-Spanje wel op televisie punt-van 22 40 to'2310 u"r °p U Ned. II. Van onze radio- en tv-redactie *n geval geeft de NOS zater dag een samenvatting van de HILVERSUM De Belgische die dag in München te spelen Voetbalbond geeft geen toe- voetbalwedstrijd West-Duits stemming tot rechtstreekse te- land-Spanje, en wel van 18.15 levisie-uitzending van de voet- tot 18.45 uur op Ned. II. balwedstrijd België-Nederland, a.s. zaterdag in Brussel. Pas zaterdagochtend zal worden beslist of de NOS later op de dag een samenvatting mag ge ven. Indien deze toestemming afkomt, zal de NOS de samen vatting uitzenden 's avonds n^ het KRO-programma Brand- KUOPIO Een week na de verrassende zege van 2—1 in Bazel op Polen heeft het voetba lelftal van Zwitserland in Kuo- pio met 1—0 verloren van Fin land. Voor 6000 toeschouwers maakte Jantunen vier minuten voor tijd het enige doelpunt. FA accoord met buitenlanders Londen De Football Associa tion, de Engelse voetbalbond, heeft gisteren in zijn vergade ring besloten de beperkingen die er bestonden ten opzichte van buitenlandse voetballers op te heffen. Tot nu toe diende een speler uit het buitenland twee jaar in Groot Brittannië te wonen voor hij mocht uitko men voor een Engelse club. De wijziging in het standpunt van de F.A. is een uitvloeisel van de toetreding van het Ver enigd Koninkrijk tot de Europe se Gemeenschap, hetgeen in hield dat Groot Brittannië zijn grenzen niet langer gesloten kon houden voor werknemers uit de andere aangesloten landen. De beslissing van de F.A. heeft overigens nog de goedkeuring nodig van de League, de organi satie van clubs, die volgende maand zijn jaarlijkse vergade ring houdt Beker voor Cardiff City CARDIFF Cardiff City heeft de slag tussen de succesvolste clubs van Wales van dit seizoen in de strijd om de voetbalbeker van Wales. Cardiff City, gepromoveerd naar de Engelse tweede divisie, won de tweede finalewedstrijd met Hereford United, kampioen van de derde divisie met 3-2. Het eerste duel tussen de twee clubs eindigde dinsdag in 3-3. Cardiff City zal volgend seizoen Wales weer vertegenwoordigen in het Europese bekertoernooi van de bekerwinnaars. Schoenaker naar Ajax AMSTERDAM - Ajax heeft gisteravond de besprekingen met De Graafschap en Dick Schoen aker afgerond over de transfer van de 23-jarige mid denvelder. Schoenaker teken de een contract van drie jaar met de Amsterdamse club. IJsland verraste OSLO Het IJslandse voetbal team, ingedeeld met Nederland, België en Noord-Ierland in de voorronden van de strijd om de wereldtitel, heeft gisteren avond verrassend van Noorwe gen gewonnen. De wedstrijd, die te Oslo werd gespeeld in het kader van het toernooi om het Noorse kam pioenschap, werd tien minuten na rust beslist door een treffer van Sigurvinsson. :t alle H rdrachten ^onoreerd Ansko Dokkum heeft gister- ÏTÏT/ d in het Olympiahotel bij de Kieler- M haven de Nederlandse zeilploeg in is gesteld van de uitzending naar Hympische Regatta in Kingston. Illllll mee heeft het KNWV als eerste zijn ële Olympische equipe. „Als wij stellen doen", zei de vice-voorzitter het Koninklijk Nederlands Water- t Verbond, „zijn we uiteraard teleur- 'ld wanneer die niet worden overge- sn in totaliteit. Anderzijds is het zo nu we een open gesprek met het - hebben gehad we wel begrip voor standpunt hebben". 'erheelde niet dat het NOC de voor- ht van het KNWV niet in zijn totali- neeft overgenomen. De zeilbond had volledige ploeg van zes boten willen ^"digen. De Finnzeiler Peter Volle en de Tornado-equipe van de Kieft- indorp voldeden echter niet aan de die het Nederlandsch Olympisch Comité stelde „Men stond op het stand punt dat de resultaten van dit seizoen", zo verklaarde Dokkum, „niet voldoende zijn om een uitzending te rechtvaardi gen". Geen problemen leverde de verkiezing van de FD de Soling en de 470-Equi- pe op. Anders lang het met de selectie van Ben Staartjes en Ab Ekels in de Tempest klasse. „Toen echter", aldus de heer Dokkum, „een nadere uitleg over de resultaten en de inschrijving voor de wedstrijden waarin is deelgenomen werd gegeven, waren alle moeilijkheden sne lopgelost". Het KNWV heeft nog getracht voor de beide afgewezen vertegenwoordigers het voordeel van de twijfel te verkrijgen. De ploeg luidt: Gepoogd is de prestaties van de aan de gang zijnde open Duitse kampioenschap pen in Kiel in de beoordeling te betrek ken. Op die suggestie wilde het NOC echter niet ingaan. Dokter Dokkum droeg de formatie over aan de chef d'equipe An dre Dupon en uiteraard indirect aan de chef de mission voor de komende zomer spelen Bram Leeuwenhoek. Teleurstelling en vreugde heerste uite raard in het Nederlandse kamp, waarin de niet verkozenen in hun hart toch nog op een laatste kans hadden gehoopt. Uit verkoren 470-zeiler Joop van Werkhoven daarentegen: „Ja, ik wist dat we zouden gaan, maar ik wil het zo graag nog eens horen. Het is net als met je eindexamen. Al heb je het gehaald. Helemaal echt wordt het pas als je je diploma krijgt". Flying Dutchman: E. en S. Vollebregt. Soling: G. A. Bakker, P. Keyzer en H. F. de Vlaming. 470-klasse: J. en R. Werkhoven. Tempest: B. Staartjes en A. Ekels. Reserves zijn: FD en Tempest: F. de Vos, Soling: D. Coster, 470-klasse: J. de Zeeuw. Het volledige begeleidende team bestaat uit chef d'equipe Anare Dupon, chef trainer Jack van Hellemond, assistent ir. G. J. Leverland, reglementsdeskundige ir. Klaas Schat, masseur Ben van Lavieren. De plaatsen van de Nederlanders op de vierde dag zijn: 470 klasse: 6. Van Werkhoven; Soling: 10. Blok, 17. Bakker; Flying Dutch man: 19. Meyboom, 20. E. Vollebregt: Tornado: 10. Willemsen, 16. Van de Kieft; Finnjollen: 13. Vollebregt; Tempest: Staartjes opgegeven. In de klassementen nemen de Neder landers na vier races (na aftrek van het slechtste resultaat) de volgende posities in: Soling: 18. Blok 41,0 punten. F.D. Klas se: 6. Vollebregt 19,8 punten, 18. Meyboom 48,0. Tornado: 13. Willem sen 36 punten, 16. Van de Kieft 41,0. Finnjollen: 9. Vollebregt 27 punten, 11. Wilton 29,9. Tempest: 7. Verhagen 22,0 punten, 8. Staartjes 22,9. Joop en Robert (links) van Werkhoven zullen Nederland in de 470-klasse op de Olympische Spelen vertegenwoordigen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15