Bewoners blokkeerden straat Roelofarendsveen GEEN VOLKSTUINEN AAN STOMPWIJKSEWEG Elckerlijk9 verving 'Louis Bouwm St.-Jorismarsen weer groot succes rKINDEREN PROFITEERDEN VAN NATIONALE WOONERFDAG KORTWEG r Spandoeken Harambée gestolen Politie greep in Warmond opende Triangel MMO wint ,Zandgeestbeker" Parkschool wint korfbal PAGIN A 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 17 MEI^ LISSE Met veel feestg werd zaterdag het eerst trum van de speeltuinvere De Beijenkorf in Lisse gf Gekoesterd door stralend 1 weer gonsde de speeltuin hele dag van activiteitt 1 organisatoren hadden d het bezoek van het tambc majorettenkorps Trou Blijcken georganiseerd, al j tientallen spelletjes. Ruil kinderen maakten het VOORHOUT - Broeda kland opende zaterda prachtige expositie va Volksuniversiteit Voorhc de bovenzaal van de waar al vele evenemente gastvrij onderkomen hebt vonden. Hij noemde de g seerde werkstukken een dom van menselijke exi in deze ruimte". Pottenba werk, edelsmeden, weven' kleden, batikwerk, te schilderen en bloemschi) voor alles was een stijlvol gecreëerd. parkeerterrein blijven neerzet ten. Van Gilst: „Dan wordt de staat een racebaan. We zijn echter al een paar maanden met qen comité bezig om een plan te realiseren, waarbij de straat wordt afgesloten voor verkeer en als dat wordt ge realiseerd willen alle bewoners hun auto graag elders parke ren". De aktiegroep is zelf met een plan gekomen om de trot- toirloze straat te reconstrue ren, men hoorde, dat de dienst openbare werken van de ge meente bezig was met een ei gen plan. Daarop zijn de inwo ners ingespeeld en hebben on langs een alternatief plan inge diend. Daarin wordt voorge steld om de straat aan één zijde af te sluitea Van de twee rijstroken, die gescheiden wor den door een ruime gras strook, willen de Piet van de Veldenaars een soort pleintje maken, zodat kleiner bedie nend verkeer toch de straat kan inrijden. Door verkeers drempels zal dat echter altijd met zeer lage snelheid moeten gebeuren. Op één inwoner na, tekenden alle bewoners van de straat een petitie, waarin ze zich bereid verklaarden om de consequenties van de recon structie te dragen: een par keerverbod in de straat, de vuilniszakken naar het eind van de straat brengen en boodschappen uit de winkel wagens ook aan het eind van de straat halen. Het aanvankelijk goede over leg met de gemeente is echter vastgelopen. De voorzitter van de aktiegroep zegt daarover: „In de nieuwere wijken van Alkemade zijn veel wooner ven, mede omdat de dienst openbare werken er een groot voorstander van is. We hadden dan ook een goed overleg met OW. Toen we echter hoorden, dat de afdeling financiën ons plan op 40.000 gulden had be cijferd, hebben we een ge sprek aangevraagd met burge meester Bolten. Die vertelde ons, dat een gesprek op dit moment geen zin had, omdat de gemeenteraad zich nog niet over het plan had uitgespro ken, maar we willen juist voor die tijd overleg. Een boze brief, die we wat fel hadden gesteld, is nu in slechte aarde gevallen, dus het contact zit echt wel een beetje vast." De secretaris van de aktie groep, de heer Van der Horst vindt het erg dat geen gesprek moeilijk is gebleken: „Het is zo maar afgekapt Aan achter stallig onderhoud moet de ge RIJP WETERING - Gymnas tiekvereniging Harambée is dit weekend het slachtoffer gewor den van een misplaatste grap. De dure spandoeken, die in Rijpwetering over de wegen wa ren gespannen om de prestatie- loop aan te kondigen, die 27 mei wordt gehouden, zijn vrijdag nacht ontvreemd. Volgens inwo- Xers van Rijpwetering zouden e spandoeken door leerlingen van een zeilschool uit Roelofa rendsveen aan de Groenwoudse kade zijn ontvreemd. De politie heeft de daders nog niet kunnen achterhalen. Boomkwekers in finale bedrijfsvoetbal HAZERSWOUDE Het team van de boomkwekers van de Burgemeester Smitsweg heeft zich geplaatst voor de eind strijd van het voetbaltoernooi voor de bedrijven uit Hazers- woude. Zaterdag, toen op de velden van de SV Bernardus de eerste eenentwintig wedstrij den werden afgewerkt, versloe gen deze kwekers in een zeer spannende finale het elftal van de gemeente Hazerswoude. Die eindstrijd had twee speel- helften een 1-1 uitslag als resul taat En de verlenging bracht ook geen uitsluitsel, want toen wees het scorebord uiteindelijk 2—2 aan. Strafschoppen, die ge nomen werden door alle elf spe lers van beide partijen, bezorg den de mannen van de Smits- weg de finaleplaats. Aanstaande zaterdag wordt door weer tien formaties uitgemaakt, wie op dinsdag 25 mei de tegenstander is van de boomkwekers. Voor de vijfde maal wordt het bedrijfsvoetbaltoernooi in Ha zerswoude gehouden. Dat was voor de organisatoren een reden om verschillende attracties op het programma te zetten. Het Tamboer- en Trompetterkorps Hazerswoude gaf een knappe show in de pauze. En de kinde ren werden getrakteerd op ijs en andere surprises, allee- n. .de kinderen lieten het wat hun komst aangaat wat af weten. Veteranentoernooi S.C. Lisse (55) LISSE „Een 55-jarige sport vereniging laat mede door het houden van dit toernooi zien. hoe jong en springlevend ze is", zei wethouder mevr. Meulemans dit weekeinde ter gelegenheid van de opening van het vetera nentoernooi in het Lisser sport- parlo BLIKSEM-ACTIE VOOR IERSE JEUGD WASSENAAR Een „bliksem- inzamelingsactie" wordt van avond tussen half zeven en ne gen uur gehouden in het groot ste deel van Wassenaar. Met de De vier vrouwelijke scheids rechters brachten de deelne mende ploegen aan het jubi- leumtoemooi van S. C. Lisse niet in de war. Na het twee dagen durende toernooi bleek RKAV de sterkste te zij a Als tweede eingigde SJC, gevolgd door Lisse-zondag. opbrengst van deze actie wordt veertig Noordierse kinderen een verblijf in Wassenaar aangebo den. Het gehele project kost' 40.000 gulden. Het organiseren de comité heeft inmiddels een belangrijk deel van dit bedrag al bijeen weten te krijgen, de actie van vanavond zal de finan ciering „rond" kunnen maken. De collectebussen worden van avond gedragen door leerlingen van het St Adelbertcollege. LEIDSCHENDAM De 28 tuinen die de heer Olsthoorn aan de Stompwijkseweg aan volkstuinders in gebruik heeft gegeven zullen moeten ver dwijnen omdat een recreatief gebruik van de grond in strijd is met het bestemmingsplan. Dit hebben B. en W. de com missie voor openbare werken en ruimtelijke ordening mee gedeeld bij het advies het be- reopschrift. dat de eigenaar van de grond heeft ingediend af te wijzen. De heer Olsthoorn doet het voorkomen, aldus het college, alsof hij recht op medewerk ing van de gemeente heeft om dat hij zijn grond in de polder Klein Starre vaart in verband met de woningbouw heeft moeten verkopen. Dit is echter op liquidatiebasis gedaan. Bij de aankoop van nieuwe grond aan de Stompwijkseweg is hem ruim bijtijds meegedeeld dat zijn plan om daar tuin bouw in kassen te beginnen volgens het bestemmingsplan onmogelijk is. De tuinders hebben verder de grond in gebruik genomen nadat het weigeringsbesluit voor vrijstel ling, dat de heer Olsthoorn al mondeling was overgebracht, was verzonden. De volkstuinders zouden de grond slechts voor het telen van groenten en andere ge wassen gebruiken maar dit wordt eveneens als een recrea tief gebruik beschouwd. De mededeling dat geen opstallen zullen worden gebouwd vindt het college „een wankele ba sis" omdat de praktijk uitwijst dat na verloop van tijd behoef te blijkt te bestaan aan een schuilplaats of een berging. Als nu toestemming wordt verleend voor een volkstuin zou in de toekomst ook ge hoopt kunnen worden op een bouwvergunning. Tenslotte merkt het college nog op dat de verkeerssituatie ter plaatse het gebruik van volkstuinen niet verdraagt Tuinen moeten liggen op een plaats die qua ligging daarvoor geschikt is. Het college denkt dan bijvoor beeld aan een terrein aan de Westvlietweg dat al de bestem ming volkstuinen heeft Zoals bekend zal in Leidschendam- noord een complex van 55 tuinen worden aangelged. De commissie voor openbare wer ken zal vanavond uitspraak doen over het beroepschrift van de heer Olsthoorn. (Van onze correspondent) ROELOFARENDSVEEN/OUDE WETERING - „De straat is niet het domein van de auto; de auto is slechts in de straat te gast en mag alleen in de straat komen als het strikt noodzakelijk is. Dan krijgen de kinderen pas de kans om ongehinderd voor hun huis te spelen en wordt de straat een deel van het erf. Die situatie, die wij nastreven, noemen wij het woonerf'. Dit zijn de woorden van de heer Van Gilst, bewoner van de Piet van der Veldenstraat. In het kader van de landelijke aktie „nationale woonerf dag", hadden de inwo ners van de Piet van der Veldenstraat in onderling overleg afgesproken, om zaterdag de straat met eigen auto's af te sluiten en de straat zo het domein te laten van de kinderen. meente nog 20.000 gulden aan onze straat besteden. We doen het niet voor onszelf, maar voor de kinderen en als ze alleen de hoogst noodzakelijke voorzieningen uitvoeren en niet de graag gewenste ver fraaiingen, schat ik de kosten van ons plan op hoogstens 6000 gulden. Als het ons lukt, hoop ik dat we als olievlek kunnen fungeren voor de hele buurt hier. Dan ook heeft deze aktie „Nationale Woonerfdag" succes gehad". ROELOFARENDSVEEN/OUDE WETERING - De Rijk litie van Alkemade heeft 's middags een eind gemaakt de blokkering van de Piet van der Veldenstraat. De pc maakte proces-verbaal op op verzoek van kruidenier Hameren, die met zijn winkelwagen de straat niet in 1 rijden. Het aktiecomité beraadt zich met een juridisch at seur, of het afbreken van deze landelijke aktie tot proefproces kan leiden. theeconcertei j VOORHOUT - De opk het tweede Theeconcert niseerd door de Volksi telt Voorhout getuigde groeiende belangstellii blaaskwintet Parnass staande uit Matieu Di Ton v.d. Kieft hobo, noye- klarinet. Joop hoorn en Jan Gooyt concerteerden gistel de bovenzaal van de kwintet speelde werkt seph Haydn, Ludwig thoven, Ferenc Farcas ques Ibert. Van Hugo de Groot, "i01 Holland staat een ht q bracht, waarvan de talrj wezige kinderen uitmat) genoten. In een bewerk) Jan Gooyengan werd afKI gespeeld een Rondo vaiXJ van Otterloo. Na afloop concert stond de th*ZW< klaar voor jong en out me( werd van deze geleger par gezellig napraten gebi ge maakt. Er is naar waai ten van dit concert dat de is gekomen in samenVar met de Muziekschool. l(jr< streek, die dit jaar haaWj rig bestaan viert. Duidel plicaties aan de hand vaL|n menten uit Peter en de Wl voi, Prokovjev werden in de |,ac gegeven door Wim van tor direkteur van de muziek^ overstroomd met tekening hoi WASSENAAR - De gej op om ter gelegenheid vani|mi ning vein het buitenbad R Sportfondsenbad iedere^ te laten zwemmen tegen i vo ing van een tekening is Wassenaarse jeugd bijl Ver voor de openingsti drongen zich zaterdag ingang van het bad rui' jongens en meisjes, met een tekening bij kort na 1 uur stroomde I tenbad vol en kon de ju der leiding van zwemba teur B. J. Timmermans de potterie bij galerie rugtrekken voor het becx van al die tekeningen, deelnemers werden in le groepen ingedeeld en leeftijdsgroep werden d( mooiste of origineelste gen bekroond. De drie allermooiste tekei van Ineke Nagtegaal Babs van Eijk (9 jaar) ter Boelen (12 jaar), wen loond met een maanda ment en bovendien met ker van potterie „JA", de naam van de winna worden aangebracht. Grote spandoeken gaven aan het begin van deze straat aan, waarom het doorgaande en bedienende verkeer te straat niet binnen mocht rijden. Een eend en Opel sloten de straat aan één kant hermetisch af en alle andere auto's van de in woners stonden op het 20 me ter van de straat gelegen par- STARTSEIN MR.VROLIJK:,VOORWAARTS MARS!' Toenemende l belangstellinj Zwembad keerterrein. De straat bood daardoor alleen al een feeste lijk beeld. Steppende, fietsen de en hinkelende kinderen profiteerden van de ruimte, die ze anders door de auto's moeten missen. Toch willen de bewoners de auto's op andere niet op het maal nieuwe gezichten", aldus de voorzitter, die voorts nog le den van de gemeenteraad en ere-leden begroette. "Elckerlijk" kwam voor het voetlicht met "Kruis of Munt" een blijspel van August van Zuylen, dat door het gezelschap patent op de planken werd gezet De op komst van de Noordwijkse to neelvrienden liet helaas te wen sen over. Het spel van het gast gezelschap verdiende een volle zaaL Veel enthousiasme onder de honderden wandelende deelnemers NOORDWIJK Niet 'Louis Bouwmeester', maar het Sassenheimse 'Elckerlijk' verscheen zaterdagavond op het toneel van Lido voor het geven van de jaarlijkse uitvoering. De heer Tulp wordt zingend de naam gevraagd van de school. WARMOND Zaterdag viel Dhr. Tulp de eer te beurt de nieuwe kleuterschool- en de uitbreiding van de basisschool aan de Laan van Oostergeest te openen. Als voorzitter van het school bestuur van de school met de Bijbel werd hem zingend door de kleuters naar de naam van de school gevraagd. Hierop werd het naambord onthuld waardoor de naam Triangel zichtbaar werd. De kleuter- school telt naast de twee leslo kalen een gymnastieklokaal waarvan de inrichting uite raard helemaal is afgesteld op het gebruik door kleuters. De realisering van de kleuter school is een. lang gekoesterde wens. Als noodoplossing werd de laatste tijd een gedeelte van het Trefpunt als kleuterschool gebruikt De school met de Bijbel is uitgebreid met een vijfde leslokaal en een ge meenschapsruimte. Na de offi ciële opening werd druk ge bruik gemaakt van de moge lijkheid de scholen te bezichti gen. Zoeterwoude Twaalf teams streden gisteren op Haasbroek voor de vierde keer om de „Zandgeestbeker". Onder veel belagstelling kwamen MMO uit Hoogmade en het Haagse Quick Steps als winnaars uit de twee poules van 6 tevoorschijn Waren de doelpun ten in de poules erg schaars, veel duels eindigden in 0—0, in de eindstrijd om de eerste vier plaatsen werd er flink gescoord. I De als favonet gestarte Hage naars kwamen voor de rust van de finale op een achterstand door een treffer van Den Dub belden. Na de hervatting rondde Jan v.d. Meer een machtige rush van Cees Borst doeltreffend af. Met nog twee treffers zorgde Van der Meer voor een hattrick. Quick Steps kon hier slechts een doelpunt tegenover stellen. In de strijd om de 3e en 4e plaats kwam Meerburg tegen V.N.L. uitstekend voor de dag. De 3—0 zege werd een feit door goals van Thijs de Wit, Johan Turk en Johan Bremerkamp. Aan het eind van dit 7 1/2 uur durend tournooi werd de hoofd prijs uitgereikt door erevoorzit ter L. v.d. Geest, tesamen met de heer Th. Zandbergen destijds schenker hiervan. kerlijk' uit de buurgemeente om voor de Noordwijkse toneellief hebbers een gastuitvoering te geven. Een unicum in het be staan van 'Louis Bouwmeester'. Reeds bij een vorige gelegen heid had Koemans gezegd graag wat nieuwe gezichten in de ver eniging te zien. "U ziet nu alle- OEGSTGEEST „Het is een goed teken dat er na 30 jaar nog steeds zo'n grote belangstelling bestaat voor een evenement als de St. Jorismarsen: ondanks alles is Scouting Nederland nog steeds een bloeiende organisatie." Aldus commissaris van de Koningin Mr. Vrolijk toen hij zaterdag met een „Voorwaarts mars" op het terrein van Oud-Poelgeest de 30e St. Jorismarsen opende. De lustrummarsen hadden voor het éérst een internationaal tin tje dat werd geaccentueerd door het hijsen van de Engelse-, Amerikaanse- en Franse vlag naast de driekleur en de vlag van Scouting Nederland. De band van scouting Rotterdam bracht het „Groot saluut". Naast Mr. Vrolijk waren op het platform aanwezig de burge meester van Oegstgeest Jhr. T. A. J. van Eysinga, de voorzitter van Scouting Oegstgeest de heer Van Agt alsmede de algemeen marsleider Van Ingen Schenau. Rond kwart over twee gingen meer dan 5000 jongens en meis jes welgemoed op pad, onder ideale weersomstandigheden Zij wandelden luid zingende door de Oegstgeester dreven en daarbuiten naar Voorhout en Sassenheim. De EHBO en Rode Kolonnen Koonne werd bijge staan door de route-arts D. Roe- lands. De Rijkspolitie was op haar qui-vive en zo werd er tijdens de tochten geen enkel incident van betekenis gemeld. Op het terrein was een drum band concours waaraan 8 bands deelnamen en „buiten mededin ging de Jorisband uit Boskoop. Allen oogstten een enthousiast applaus. De Haagse padvinster- band won dit concours. De feestelijke dag werd rond zes uur besloten met de prijsuit reiking van de marsen. De Kani- nefaten uit Lisse wonnen de 7,5 km met 358 punten; de 10 km was voor Klimop uit Waddinx- veen met 217, gevolgd door Ka- ninefaten uit Lisse; de 15 km werd gewonnen door Dauwtrap pers uit Leiden. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Veel belangstelling was er zaterdag voor de muzika le loop-in die in De Bron werd gehouden. In de grote benedenzaal hield de Alp- hense muziekschool muzi kale uitvoeringen die wer den onderbroken door volksdansen uitvevoerd door leerlingen van de Al gemene Muzikale Vorming (zie foto). Voor de organise rende muziekschool en Ex pressie '70 verliep de dag bijzonder succesvol. !llllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllll!lllllllllll, SASSENHEIM De Park school heeft zaterdag het schoolkorfbal van Sassenheim gewonnen door in een enerve rende finale de Springplank- school te verslaan. Strafworpen waren er zelfs voor nodig om de „titanenstrijd" te beslechten. De Parkschool won daarmee voor de derde achtereenvolgen de maal de wisselbeker. Ook in de overige klassen was de span ning te snijden. In maar liefst vier van de zeven klassen moes ten strafworpen de beslissing brengen. TOP-voorzitter Rob Meyer reikte na afloop de prij zen uit. Voorzitter Henk Koemans legde uit hoe dat kwam. "Louis Bouw meester" was plotseling gehan dicapt door ziekte van spelers (mevr. Loekie Cramer en me vrouw Koevoets) en om dona teurs en genodigden niet teleur te stellen had men een beroep gedaan op het bevriende 'Elc-

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4