Teleurstelling bij Nederlandse zeilers Jose Damen had goed weekeinde Verrassende uitslag Dudok van Heel zeer sterk in dubbeltwee met stuurman Sylvia Barlag goed voor vijfkamptitel Karpov en Olafson aan kop in Euwe-vierkamp HandbalverbOM Britse titel tennis Fibak MIEKE STERK ONTTROOND OP PAPENDAL Nieuwe traine 1 DEN HAAG - Het NeJ Handbalverbond heefl nieuwe trainers voor zi; nale herenselectie. Geo Noesel en Jan Tuik zulll menlijk de training en reiding op het toernooi Europees kampioenschap C-groep (oktober in P leiden. Jan Tuik (33) hl aantal jaren gespeelt^' Swift Arnhem en was zoenen trainer van V. ningen. George van heeft als trainer en sp grotere reputatie. Van! verdedigde jarenlang t van het Nederlands bracht dit jaar als tri Gazellen uit Doetinch» de hoofdklasse heren ook trainer van de jeugdploeg. BOURNEMOUTH - Da ge Pool Wojtek Fibak vef gisteren de titel Brits 1 verharde banen. In d|oa versloeg hij de Spanja; nuel Orantes in 7-9, 6-2, 6-2. De final dames werd gewonnen Westduitse Helga Masthï de als eerste geplaatste Sta ker (GBR) in drie sets 5-7, 6-3 6—2. Rusland won de Davis strijd tegen West-Duitsiaj 4—1. Het ene Duitse pui behaald door Uli Pir met 6—4, 7—5, 7—5 wcjch Teimoeraz Kakoelia. TURIJN - Bij de zeven heuvelenwedstrijd in Turijn heeft Annelies Maas zaterdag het Neder lands adspirantenrecord op de 200 meter vrije slag verbeterd. Zij won deze afstand in 2.06.03 en was daarmee iets sneller dan Ineke Ran, die enkele weken geleden in Londen het record bracht op 2.06.84. Ineke Ran nam ditmaal de 100 meter vrije slag voor haar rekening in 58.53 seconden, slechts één-tiende boven haar eigen adspirantenrecord. Annelies Maas eindigde achter de Westduitse Jutta Weber (goed voor 58.61) op de derde plaats in 1.00.71. Interessant was het duel dat Ineke Ran en Jose Damen leverden op de 100 meter vlinder slag. Jose Damen, die na een trainerswisseling in het voorjaar enigszins terugviel, won in 1.05.05. Ineke Ran werd derde, maar haar tijd van 1.05.52 geeft aan, dat Jose Damen rich nog geenszins zeker mag achten van de vlinderslagpositie in de wisselslag estafette van Montreal. Voor Jose Da men was het overigens een goed weekeinde. Ze won verder nog de 800 meter en eindigde als tweede op de 400 meter vrije slag en de 400 meter wisselslag. Vrijwel de gehele Amerikaanse zwemtop is dit weekeinde in Santa Clara begonnen aan de laatste krachtmeting voor de Olympische Spelen van Montreal. John Hencken, winnaar van het goud in München op de 200 meter schoolslag, won dit nummer in 2.23.07. Op de 400 meter vrije slag zorgde Bruce Furniss voor de op twee na beste seizoentijd met 3.58,36 achter de 3.58,48 van Doug Northway en de 3.57,11 van de Australiër Steve Holland. KIEL Reputaties werden be vestigd. Maar aan teleurstellin gen ontkwam de Nederlandse afvaardiging op de openingsdag van de Olympische selectie wedstrijden te Kiel toch niet De gebroeders Van Werkhoven startten voortreffelijk in de 470- klasse van deze zesdaagse wed- strijdenweek, die geen rustdag kent Een klasse die met drie en vijftig boten het sterkst bezet is. Even sterk waren zonder twijfel Sjoerd en Erik Vollebregt bij de FD's. In beide gevallen geeft een derde plaats goede hoop voor de toekomst Het selectieve karakter van de open-Duitse- kampioenschappen is overigens voor Nederland maar zeer be trekkelijk. De Olympische voor bereidingscommissie zal name lijk al morgenavond de voor dracht voor de uitzending naar de Spelen bij het Nederlands Olympisch Comité verdedigen. Woensdag hoopt OVC-voörzitter Andre Dupon naar Kiel te rei zen om de zekeren voor de wed strijden in Kingston te kunnen vertellen dat hun reisbiljetten voor Canada zijn besteld. Slechts in twijfelgevallen zullen de resultaten van deze week nog van betekenis kunnen zijn voor de uitzending naar de Olympi sche Spelen. Met 214 boten uit 18 landen is de regatta in de Kielerwoche redelijk sterk be zet. Toch ontbreken veel promi nenten. Groot Brittannië, Nieuw-Zeeland en Oost-Duits- land, die de vijf winnaars van de Pre-Oljmipics in Hyeres le verden, zijn bijvoorbeeld niet naar West-Duitsland gekomea WIND Zoals gezegd, ook aan teleurstel ling ontkwam de Nederlandse formatie niet, toen gisteren bij De gebroeders Van Werkhoven waren redelijk succesvol met hun derde plaats. matige wind werd gevaren. Triest was het resultaat bij de f inn jollen. Zowel Peter Volle bregt als Bart Jan Wilton eind igden in de achterhoede van het veld. Sjoerd en Erik Vollebregt vielen vrijwel in het schot. De tweeling uit Warmond kon ech ter niet voorkomen dat de Duit sers Curt Noel en Eckard Löll, alsmede de gebroeders Juerg en Eckart Diesch, derde bij de Eu ropese kampioenschappen en tweede tijdens de voor-Olympi sche wedstrijden in Hyeres, af stand namen. Als vierde rond den de Nederlanders de eerste boei. Meer dan een plaats winst bleef onbereikbaar, al waren de verschillen in de slotfase gering geworden. Bij de tornados, de solings en in de tempest-klasse waren de klasseringen van de Nederlan ders bescheiden. Gert Bakker, een van de zekeren voor King ston, had ditmaal de Olympi sche reserve Koster in plaats van Keyzer in de boot. Verder dan een tiende plaats kwam de soling-zeiler niet. Een matig begin speelde ook de tempest van Bert Staartjes twaalfde juist voor Ben Verha gen parten. Hij lag toen het schot viel in de verkeerde hoek en moest meteen al afhaken. De tornado van Van de Kieft en Westendorp verspeelde een eer volle klassering in het voorlaat ste kruisrak. Tot op dat moment voer de boot in vierde positie. Een onjuiste slag maakte, dat bij het ronden van de hoge boei nog eens vier plaatsen verloren waren gegaan. ENKHUIZEN - Emiel Pels heeft de tweede reeks van selec tiewedstrijden voor het Euro pees en Wereldkampioenschap in de laser-klasse op het IJssel- meer nabij Enkhuizen gewon nen. In de drie wedstrijden, die dit weekeinde werden gezeild, eindigde hij respectievelijk als eerste, derde en vijfde. De uit slagen zijn: 1 Emiel Pels, 2 Kas- per Rondelstap, 3 Frans Vor- stenburg. ARNHEM Sylvia Barlag, een 22-jarige studente in de rechten, is de nieuwe Nederlandse kam- De roeisters Voerman en Van Rooyen zijn verheugd met hun medaille na hun winst in de dubbeltwee. AMSTERDAM Op de wed strijden van de Amsterdamse roeibond hebben zaterdag en zondag enkele zeer belangrijke selectiewedstrijden plaatsge vonden met het oog op de Olympische Spelen van Mont real. De dertien ingeschreven stuurman!oze tweeën roeiden vanwege het belang van deze races slechts met vier ploegen tegelijk over de baan en kwa men via voorwedstrijden en halve finales tot een finale met Dudok van Heel, Aegir, Nauti lus en Nereus. Ondanks de on gelooflijk spannende eindsprint in de halve finales werd de eindstrijd een vrij duidelijke overwinning voor de Nereiden Van der Horst en Boeschoten, de bronzen medaillewinnaars bij de wereldkampioenschap pen in Nottingham Nautilus kon alleen de eerste kilometer de leiding nemen, maar moest daarna toezien hoe Nereus een voorsprong van twee lengtes opbouwde en fi nishte in de zeer acceptabele tijd van 6.49.3. In het andere belangrijke nummer, de twee met stuurman, maakten de fa vorieten de Dudok van Heel- roeiers Van de Pas en Vianen met stuurman Jonker een voor treffelijke indruk. Zij wonnen met grote voorsprong in de re cordtijd van 7.09.9. Laga's beide tweeën kwamen pas tien secon den later over de finish. Aegir realiseerde nog een goede tijd in de vier zonder stuurman met 6.09.0 en bleef daarmee ook weer Laga (6.14.5). De scullers- groep bleek opnieuw niet sterk genoeg voor de internationale confrontatie. Van Schelven van Triton triomfeerde onder zeer gunstige weersomstandigheden in 7.14.-, wat ver verwijderd is van de baanrecords. Een zeer snelle tijd maakte de Nereus- acht samengesteld uit alle goede Nereus-tweeen, buiten mededin ging meeroeiend bij de senior kiati A-achten. De 5.46.3 wa^ en enkele seconden boven F'» tionale baanrecord. Ves'( dingsgewijs sneller dan a re roeiers nog waren dq vieren zonder stuurmal Spaarne, de kampioen val jaar, die sinds een week plaats gewijzigd een fantastische nieuw tot een deed dit in een cordtijd: 6.19.0. Skadi/La met 6.19.4 ook onder hq baanrecord. Voor de dames was di geen officiële selectiew©nz« maar zij gingen in diverjEN binaries over de baan. de bei-twee van RIC trok verc terdag terug, maar kwacarr dag zonder tegenstand »an snelle 3.28.6. Meer indrukidir te echter skiffeuse Trut genelen, die het baanrectteli F 1 De twee zonder van Neufde paarne (Karin Abma eijna Dierdorp) versloeg in eerjnue duel de veel oudere slagiop de z.g. Moskouvier (Liy Vosmaer en Hette Borrfe e verbeterde het baanrecd 3.40.4. Later roeide d| waarin deze meisjes op ten opnieuw een zeer wedstrijd. Hun 3.06.4 0,4 seconde boven het IfrL cord. kwam over 1,82 meter. Mirjam van Laar, die haar sporen bij het hoogspringen al verdiend heeft, was tevreden. „Ik had niet gedacht dat nu al te kunnen halen". Voor de 22-jarige Wanda van der Molen, die ruim een jaar uit de roulatie is geweest, was het hoogspringen een gran dioos succes. De Amsterdamse kleuterleidster had tot zaterdag een persoonlijk record van 1,76 meter. Gisteren had Sylvia Barlag wei nig moeite met het consolideren van haar eerste plaats. Zij won het verspringen met 5,93 en liep de 200 meter in 25 seconden. Het verspringen was beneden het normale niveau. Mieke Sterk, voor wie het verspringen ook niet optimaal verliep bleek, op de afsluitende 200 meter toch nog over een goede snelheid te beschikken. Zij won in 24.4 se conden. Mirjam van Laar's der de plaats kwam niet in gevaar. De Limburgse sprong goed ver pioene vijfkamp. Op een zon overgoten Papendal kwam de Amsterdamse dit weekeinde tot een totaal van 4332 punten, het beste dat zij ooit gescoord heeft Sylvia Barlag bleef met haar totaal 32 punten boven de limiet die door de Internationa le Amateur Atletiek Federatie (IAAF) gesteld is voor deelne ming aan de Olympische Spelen in Montreal. Het Nederlands Olympisch Comité (NOC) heeft bij de bepaling van de normen voor uitzending naar Montreal echter laten weten dat men geen rekening zal houden met de internationale eisen. Het NOC gaat er van uit dat voor deelneming in Montreal een re delijke kans om zich te plaat sen bij de eerste twaalf, aanwe zig moet zijn. Goede kans Mieke Sterk, de regerende kam pioene, moest genoegen nemen met de tweede plaats (4298 pnt). Zij kwam in Papendal door een hardnekkige achillespeesblessu re met een aanmerkelijke trai ningsachterstand aan de start. Sylvia Barlag, die vorig jaar september in Amsterdam bij de titelstrijd tweede werd, had na de eerste dag al de leiding dank zij een goede tijd op de 100 horden (14.0) en goed kogelsto ten (12,76 m.). Wat tegenvallend verliep voor haar het hoogsprin gen waar zij met 1,73 meter duidelijk beneden haar moge lijkheden bleef. Voortreffelijk hoogspringen lie ten Mirjam van Laar en Wanda van der Molen zien. Het duo HILVERSUM Nadat de helft van de Euwe-Vier- kamp gespeeld is staan Karpov en Olafson samen bovenaan met twee punten uit drie partijen. Zaterdag maakte Karpov met zwart tegen Olafsson snel remise. Zijn partij tegen Browne uit de eerste ronde was op dat moment voor de tweede keer afgebroken in een eindspel, dat voor Browne volledig hopeloos was. Zaterdagavond werd de partij Browne- Karpov hervat. Browne had voor de komende vijftien zetten nog precies een en een kwart minuut over. Hij wist nog dertien zetten op het bord te brengen, maar moest toen toch opgeven. De partij Timman-Browne was bijzonder interessant Nadat Browne een heel behoorlijke stand had gekre gen. Gaf hij Timman de gelegenheid tot een zeer kansrijk kwaliteitsoffer. Verdediging was toen heel moeilijk, zodat Timman deze partij tenslotte met grote overmacht won. Gisteren werd Browne-Olafsson na iets meer dan tien zetten remise. Olafsson consolideerde zo zijn leidende positie. Timman verdedigde zich tegen Karpov met zwart. Karpov had geen moeite om snel remise te maken. Vandaag is een vrije dag, morgen speelt Timman met zwart tegen Olafsson en Karpov met wit tegen Brow- Wit: Karpov zwart: Timman 1 e4 g6; 2. d4 Lg7; 3. Pf3 d 6: 4. Pc3 Pf6; 5. Le2 0-0; 6. 0-0 Lg4; 7. Le3 Pc6; 8. D d2 e5; 9. d5 Pe7; 10. Tadl Ld7; 11. h3 b5; 12. b4 a5; 13. a3 Db8; 14. Lg5 Kh8; 15. Tbl a4; 16. Tbdl Db7; 17. Dd3 Tab8; 18.Lf6 Lf6; 19. Pbl Tfd8; 20. c4 c6; 21. Dc6 Lc6; 22. Pc3 Bc4; 23. Dc4 d5; 24. Ed5 Pd5; 25. b5 Pc3; 26. Bc6 Pe2; 27. De2 Dc6; 28. Pe5 De6; 29. f4 Kg7; 30. De4 Tdl; 31. Tdl Tb2; 32 Td7 Le5; remise De uitslagen van de derde ronde zijn: Karpov (So- v.)—Timman (Ned.) 1/2—1/2 en Browne (VST)—Olaf son (IJsl.1/2-1/2. De stand na drie ronden is: 1/2. Karpov en Olafsson, ieder twee punten 3. Timman 1 1/2, 4. Browne 1/2. (5,92 m.) maar kwam op de 200 meter toch weer duidelijk snel heid te kort. Sylvia Barlag, Mieke Sterk, Mir jam van Laar en Wanda v.d. Molen, eventueel nog aangevuld met een vijfde atlete, vormen de Nederlandse ploeg voor de wed strijd tegen Oost-Duitsland en Zwitserland. Gedetailleerde uitslag: (resp. 100 m. horden, kogel, hoog, ver, 200 m.: 1. Sylvia Barlag (ADA) 4332 pnt (14,0-12,76-1,73-5,93-25.0), 2. Mieke Sterk (Atmodes) 4298 pnt (13,5-11,91-1,65-5,83-24.4), 3. Mirjam v. Laar (Ach. Top) 4208 pnt (15.2-12,49-1, 82-5, 92—25.6). 4. Wanda v.d. Molen (ADA) 3992 pnt, 5. Els Stolk (Sagitta) 3932 pnt. GOETZIS - Na Kurt Bendlin heeft West Duitsland sinds gis teren weer een tienkamper van absolute wereldklasse. Tijdens de internationale tienkamp in het Oostenrijkse Goetzis, waar aan 27 atleten uit elf landen deelnamen, kwam Guido Kratschmer tot een totaal van 8381 punten. De Oostenrijker Sepp Zeilbauer boekte als twee de een totaal van 8310 punten (nationaal record). De Frans man Yves Leroy werd derde met 7975 punten. De vijfkamp dames leverde met 4641 punten een overwinning op voor de Canadese Diane Jones. Wereldrecordhoudster Burglin de Pollak (OD1) werd tweede (4635) en de Hongaarse Margitt Papp derde met 4582 punten. De Nederlandse recordhouder hoogspringen Ruud Wielart (2,17 meter) is derde geworden tij dens internationale wedstrijden in Athene met een sprong van 2,11 meter. Winnaar werd Ghiassi uit Iran met 2,14 meter. Sylvia Barlag in actie tijdens het hoogspringen als onderdeel van de nationale vijfkamptitelstrijd. De Amsterdamse werd eerste.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 14