Staatssecretaris: 2 per soneelsonrust idoor laksheid r.'4 Westerkwartier uit de brand" bracht al bijna zes mille op Leiden wil stoppen iet Multivisie Werk aan Herengracht en Burggravenlaan Brakkenshow in Groenoordhal Nota School en Milieu' moet herschreven worden vaRaadsleden eaivragen maatregelen tegen abortuskliniek MEER GRIP GEMEENTE OP ZEDELIJKHEID Li^lJJöü. tUUIWilMi, ««JANNA KLINIEK: ONJUISTE VOORSTELLING VAN ZAKEN Bonn f TTïï] I of S» 9 I an onze parlementaire redac- kathj tie) pJDEN „Het antwoord van en staatssecretaris op de ka- jervragen over de situatie op es t Anna Kliniek bestaat louter n maiit verdraaiingen. Hij geeft een bikomen onjuiste voorstelling in zaken". Aldus gisteren eco- isch-directeur Van der aart van de Leidse Anna )- uniek nadat staatssecretaris Allein van Onderwijs in de tweede Kamer de onzekerheid' Ier het personeel van de in imber te sluiten kliniek aan iheid van de besturen van :e inrichting en het Akade- isch Ziekenhuis had geweten, it mevrouw mr. E. Drion-Van loyen, vice-voorzitter van het bestuur, en een aantal verple gers woonde hij het stellen van vragen door mevrouw Veder- Smit (VVD) bij. Kwalijk namen zij het staatssecretaris Klein dat op 29 april per telegram aan de staatssecretaris om een onder houd is gevraagd teneinde de onrust onder het personeel weg te nemen, maar dat sindsdien f taal noch teken op dat telegram kMjjjt is gehoord. Van het in april 'W V ingenomen standpunt, dat staatssecretaris Klein een „hoogst ongelukkige en volko men verkeerde beslissing" heeft genomen, wordt niets afgedaan. Van behoorlijk overleg met de Annakliniek is in het geheel geen sprake geweest, is het ver wijt aan de staatssecretaris. Staatssecretaris van Onderwijs zei tijdens het vragenuurtje in de Tweede Kamer, dat de bestu ren tot dusver hadden nagelaten voorstellen te doen met betrek king tot de individuele perso neelsleden. „Er wordt veel ver gaderd, maar een konkreet voorstel is nog niet op tafel gelegd", aldus Klein. Volgens de bewindsman ligt de verantwoordelijkheid voor het personeel in de eerste plaats bij het bestuur van de Anna Kli niek en niet bij hem. Van zijn kant kan wel op medewerking worden gerekend, zodra hem een advies wordt voorgelegd. Klein zei te hopen, dat de bestu ren nu snel met een advies over de brug komen. LEIDEN De Nederlandse Brakkenclub houdt in de Groenoord hal zaterdag 22 mei een internationale tentoonstelling van brak ken, de verzamelnaam voor lopende (jacht)honden ofwel „drijfhon- j den". In totaal zijn er 355 honden voor deze tentoonstelling ingeschre ven, deze konden worden ge keurd door 2 engelse, 1 Zwitser se en 6 bekende Nederlandse keurmeesters. staan uit 22 foxhounds. Fox- houds zijn met name in Enge land in gebruik voor de z.g.n. slipjachten te paard. Het is een grote brak (schouderhoogte 60 cm.) welke slechts in meutever- band jaagt. De demonstratie zal plaats vin- De expositie belooft een groot den vóór het begin van de ere- kynologisch festijn te worden, keuringen. Er zal dan een 20 Tijdens de tentoonstelling is er minuten durende demonstratie een informatiestand van de Ne- gegeven worden door één van derlandse Brakkenclub. de drie in Nederland aanwezige De keuringen beginnen om 10.00 meutes Foxhounds door de uur des morgens. De erekeurin- meute van de Jachtverenigmg gen vinden 's-middags plaats. Soestdijk. Deze meute zal be- Entreeprijs 2,50, kinderen f. 1.- LEIDEN De actie „Westerkwartier uit de brand" heeft tot nog toe bijna zesduizend gulden opgeleverd. Dit is het bedrag dat op gironummer 558510 t.n.v. LJA „Westerkwartier uit de brand" binnenkwam. Volgende week zullen de stichting voor club- en buurthuis werk „Westerkwartier" en de Leidse Jeugd Aktie nog meer actie voeren ten behoeve van de wederopbouw van het clubhuis, dat vorige maand geheel ten prooi viel aan de vlammen. Donderdagavond zal er op het Stadhuisplein een rommelmarkt van zeven uur tot ongeveer half tien worden gehouden. Behalve oude kleren en „rommeltjes" zijn er op de markt „bouwstenen" a 2.50, 5,-, 10,- en 25,- te koop. Thans zijn deze bouwstenen in bijna alle club- en buurthuizen in Leiden te krijgen. In vormingscentrum „Troef" aan het Noordeinde zal een aantal artiesten gratis optre den. Tevens is er een rad van avontuur. Op zaterdag 22 mei verplaatst de actie „Westerkwartier uit de brand" zich naar de. Haarlemmerstraat. Van elf tot drie uur zullen ook hier „bouwste nen" ^worden verkocht, 's Avonds is er in clubhuis „De Vroolijkcke Arke" een bingo- en dansavond en een taartenveiling voor de herbouw van „Westerkwartier". Inmiddels is er een tijdelijk onderkomen voor de activiteiten gevonden in de kantine van voetbalvereniging LFC. Aanstaande maandag zullen de inspecteur van CRM, de heer Vos en wethouder Tesselaar de mogelijkheden tot herbouw van het club- en buurthuis nader bespreken. Overigens heeft de LJA al een optie op enkele nood-schoollokalen, die in het Haagwegkwartier kunnen worden neergezet, als mocht blijken dat de nieuwbouw nog een jaar op zich laat wachten. "Yvonne" in LAK uitgesteld LEIDEN De voorstelling van Yvonne. Prinses van Bourgondië, die zaterdagavond in het LAK-theater zou worden gehouden, is wegens ziekte van een van de hoofdrolspelers uitgesteld tot maan dagavond 24 mei. Toegangskaarten blijven onverminderd geldig. jPOCtf TWEE MASTEN VOOR KABELTELEVISIE? ezegd een onzer verslaggevers) SN De stichting Mast zal mogelijk geen contract liten met de Rotterdamse Multivisie voor het op- iten van één mastmet head (ontvangststation) voor ka- Itelevisie in de gehele Leidse i op een stukje rijksgrond de Kwaaklaan in Oegst- 4CRv j^st. Een halve maand geleden wethouder Van Aken van bij den nog optimistisch meede- osVas Multivisie had inge- w )md met de voorwaarden, die |ren gesteld door de stichting ■M«ist i.o., waarin vertegenwoor- ^L ers van de gemeentebestu- van Leiden, Oegstgeest en rmond zitten. ,)J jgtermiddag bleken de kaarten muziel '1 anders te liggen. In een ramma loten vergadering liet wet- Braziiia ider Van Aken de Leidse a"1 'kgroep Kabeltelevisie, waar- 15 (S) i behalve raadsleden, onder 14.001 er vertegenwoordigers van S) Van welzijnsraad en het Overleg Aspe< korganen en twee leden van bestuur van de Stichting belnet Merenwijk zitten, we- dat Multivisie er niet toe te P vegen blijkt, haar instem- ïg met de voorwaarden zwart wit te stellen. gestelde voorwaarden zijn: 1. Itivisie moet op 1 oktober sig- li leveren. 2. Zij moet het ontvangststation van de Stich ting Kabelnet Merenwijk over nemen. 3. Waaneer de mast er staat, zal deze zo spoedig moge lijk in handen van een gemeen schappelijke regeling van de ontvangende gemeente dienen te komen. In een brief aan de stichting Mast i.o. zou Multivisie te ken nen hebben gegeven dat zij „het tegen over haar commissarissen niet kan maken" op de voor waarden in te gaan. Met name de eis dat de exploitatie moet worden overgedragen aan een gemeenschappelijke regeüng ligt de commerciële firma wat zwaar op de maag. Ook van de gestelde tijdslimiet (op 1 okto ber signaal) wil het bedrijf af. Wethouder Van Aken stelde in de besloten vergadering dat hij eerst nog de standpuntsbepaling van de stichting Mast i.o. wil afwachten, alvorens voor wat Leiden betreft de knoop door te hakken en te kappen met Multi visie. Het probleem van de stichting Mast i.o. is namelijk dat één van de partners, de gemeente C geest, zich bijna twee jaar gele den bij wijze van spreken me huid en haar aan de Rotterdam se firma heeft verkocht. Wet houder Van Aken wil nu trach ten de gemeente Oegstgees over te halen met Multivisie te breken en met de andere part ners de moeizame weg naar ka beltelevisie verder te bewande len. Lukt dit niet, dan zullen op nog geen kilometer van elkaar twee tv-masten voor kabeltelevi sie verrijzen. Op 25 mei komt het bestuur van de stichting Mast i.o. bijeen. Dan zal worden bepaald welke stappen er ver der worden ondernomen. Het vuur werd de wethouder gistermiddag na aan de schenen gelegd. In alle openbaarheid verklaarde de heer Van Aken dat „Multivisie-en stichting Mast het eens zijn. maar dat men nog wat worstelt met de formulering van het contract". Hierin vond hij de heer Peters (PvdA) tegen zich: „Het is onzin om te stellen dat men het eens is, wanneer er gebekvecht moet worden over de formulering. U verdoezelt de problemen. Wanneer er echte overeenstemming zou zijn be reikt, hoeft de juridische uit werking niet zo lang op zich te laten wachten", zo beet hij zijn partijgenoot toe. De heer Peters raadde wethouder Van Aken aan een „dead-line" te stellen. „Ik geloof er niks meer van dat het met Multivisie rond komt. U zou er verstandig aan doen nu al vast een beleid uit te stippe len voor wat er gaat gebeuren als Multivisie haar toezeggingen niet gestand wil doen". Vervol gens vergaderde men verder in beslotenheid. De wethouder stelde dat wan neer er op 25 mei geen overeen stemming is bereikt met Multivi sie, de opdracht een andere in stantie zal worden gegeven. „We zijn niet getrouwd met Multivi sie. Technische zijn we rond. Als het mis mocht gaan kan er op 26 mei bij wijze van spreken begonnen worden met een ande re invulling". Mogelijk zal de SKM dan op dracht krijgen een mast met ontvangststation neer te zetten op het stukje industrieterrein in de Merenwijk (langs de spoor baan). Al meer dan drie jaar beijvert deze particuliere stich ting, waarin verschillende groe peringen in de Merenwijk zijn vertegenwoordigd, zich voor het verkrijgen van kabeltelevisie in de nieuwste wijk van Leiden. De SKM was aanvankelijk aan het onderhandelen met de ge meente Oegstgeest voor het op richten van één mast in de Leidse regio. Toen Oegstgeest eind vorig jaar te kennen had gegeven dat zij niet meer met de SKM te maken wilde hebben, verscheen wethouder Van Aken ten tonele. Hij wierp zich op als belangenbehartiger van de SKM en zette de stichting min of meer buiten spel. Dit tot groot ongenoegen van de SKM. Een en ander escaleerde zodanig dat de stichting half maart aan de raad een brief stuurde, waarin zij verzocht om een onderzoek naar de handel en wandel van de wethouder. Deze brief werd ijlings weer ingetrokken toen wethouder Van Aken de stich ting beloofde alle medewerking aan de oprichting van een mast in de Merenwijk te verlenen, wanneer de onderhandelingen met Multivisie op dood spoor zouden raken. Dit moment lijkt thans aangebroken. RAADSCOMMISSIE MST BELEIDSLIJNEN (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De Nota School en Milieu, die na lang wachten gisteravond uiteindelijk in de raadscom missie voor onderwijszaken aan de orde kwam zal moeten worden herschreven. Noeste arbeid vanaf 1974 toen het CDA-raadslid Bosch om deze nota over het onderwijs in achterstandsituatie vroeg, is door de commissie gisteravond met een onvoldoende beloond. Bosch en zijn PPR-collega Van Oosten voerden nog al wat kritiek op de nota aan. Volgens hem is het stuk niet veel meer dan een inventarisatie en wat heb je daar nu aan als je toch al weet wat er is. zo luidde hun redenering. Beide commissieleden misten duidelijk een aantal doelstellingen, een beleidsplan en de financiële gevolgen daarvan. „Ik heb de indruk dat hier geen onderwijsdeskundigen aan het schrijven zijn ge weest", merkte het CDA-raadslid gisteren op. Hij kreeg overigens geen antwoord op de vraag van wie de nota nu eigenlijk af kwam. In elk geval is de Schooladviesdienst (SAD) erbij betrokken geweest en Bosch toonde zich gisteren teleurge steld dat deze na zoveel tijd zo weinig gepresteerd bleek te hebben. „We besteden jaarlijks 17 gulden per inwoner aan dit instituut maar het resultaat is wel uiterst pover te noemen", merkte hij op. Ik kan op geen enkele wijze ontdekken wat nu met dit onderwijs in achterstandsituaties moet gebeuren. Visie en prio riteiten ontbreken helemaal." Volgens Bosch kwamen zaken als extra leermidde len en extra leerkrachten nauwelijks aan bod en ook had hij geen antwoord kunnen vinden op het probleem van de onderwijsopbouwwerker in Lei- den-Noord, waarvoor het geld weliswaar beschik baar is, maar die nog helemaal niet in het gemeen telijk beleid te passen is. „Een duidelijke aanvul ling van de nota is dan ook op zijn plaats", was zijn oordeel en met hem dat van de commissie. CDA-Leiden: i ^oor le 17.326 daarn evesti ijving trsus 2 in Dtaal sus de - U-IDEN Het CDA-raadslid mevrouw Van Akkeren-Straa- tbot en de heer Houtman (SGP/GPV)) hebben er bij het college van B en W op aangedrongen de vestiging van een stichting Medisch Centrum voor Geboorteregeling" in Lei- ■fp0 tegen te gaan. Zoals bekend wordt het pand Kort lllllllllliii pen^ufg.1 thans verbouwd ten behoeve van deze particu- ""'""TUere stichting. 'ec e De raadsleden maken zich ernstig zorgen over deze ontwikke ling, aangezien hen ter ore is gekomen dat het centrum gaat functioneren als abortuskliniek. Zij vrezen dat zwangerschap- Pen in vrij ver gevorderd stadium zullen worden onderbro ken. De heer Houtman en mevrouw Van Akkeren vragen het ,st college bovendien of de stichting enige vorm van samenwerk- mg heeft met een of meer ziekenhuizen in de regio Leiden cn of het college van plan is maatregelen te nemen omtrent parkeergelegenheid bij het voormalige bankgebouw. "Dit in verband met eventuele snelle afvoer van patiënten naar een ziekenhuis", aldus de raadsleden. LEIDEN Het aannemingsbe drijf N. B. M. uit Den Haag begint maandag met de herstra- ting en asfaltering van de Burg- gravenlaan. Het werk, dat 846.000,- kost, wordt in vier fasen uitgevoerd. Deze zijn zodanig op elkaar af gestemd, dat de westelijke (aan de kant van de stad gelegen) rijbaan voor de bouwvakvakan tie gereed kan zijn. De Oostelij ke (aan de kant van de Kanaal- weg gelegen) rijbaan komt dan drie weken later aan de beurt. Om het eerste deel van het kar wei nog vóór de bouwvak te kunnen voltooien, moet de aan nemer maandag al beginnen. Dinsdag wordt een deel van de Herengracht afgesloten voor doorgaand verkeer. Deze maatregel houdt verband met de aanleg van een rioolzin ker onder het water van de Herengracht. Deze zinker, die bestemd is voor de nieuwbouw in het Herengracht-Zijlsmgelge- bied, komt te liggen ter hoogte van hotel De Wekker. Afhankelijk van de weersom standigheden zal ook dit karwei tegen de bouwvakvakantie zijn voltooid. Het verkeer zal met de gebruikelijke borden worden omgeleid via de Middelste Gracht en over de Scheluwbrug. Er zal voor gezorgd worden, dat bewoners en bezoekers hun be stemming zoveel mogelijk kun nen blijven bereiken. CONCERT LEIDS KAMERKOOR LEIDEN Het Leids Kamerkoor geeft op 22 mei een concert in de doopsgezinde kerk aan de Pieterskerkstraat met de mezzo sopraan Lucia Kerstens en de Pianist Huub Kerstens. Het concert begint om kwart over acht. Voor de pauze brengt Lucia Kerstens liederen van onder anderen Erik Satie. Alban Berg en Charles Ives ten gehore. Zij wordt begeleid door Huub Kerstens. Het koor zingt na de pauze liederen van onder anderen Darius Milhaud, Paul Hindemith en Claude Debussy. Uitvoering ,,De Sleutels" LEIDEN De muziekgroep „De Sleutels", van het vor mingscentrum voor geestelijk gehandicapte kinderen, geeft vanavond en morgenavond in het Antoniusclubhuis aan de Lange Mare haar jaarlijkse do nateursavond. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Het CDA-verband Leiden vindt dat de gemeente- lijke overheid een grotere greep i moet krijgen op het gebied van de openbare zedelijkheid. Haar bevoegdheden zouden moeten worden uitgebreid tot zaken als sex-shops, eros-centra, naakt- stranden etc. De plaatselijke I gemeenschap dient hier haar i eigen normen te bepalen zonder dat die door de rijksoverheid worden opgelegd. Een amendement van deze strekking werd gisteravond op een vergadering over het ont werp verkiezingsprogramma van het CDA aangenomen. Met een aantal andere amendemen ten zal dit voorstel een geeste sproduct van CDA-fractieleider in de Leidse raad, mr. Driessen - mogelijk tot wijziging van het ontwerp programma gaan lei den. De zedelijkheidswetgeving was niet het enige punt waarbij de gemeentelijke autonomie door Driessen ter sprake werd ge bracht. Ook werd een wijzi gingsvoorstel van zijn kant aan vaard om de gemeente te hand haven als enige overheidsorga nisatie van algemeen bestuur naast de rijksoverheid, een dui delijke beperking van de macht van mini-provincies. Op het terrein van het bestuur verklaarde het CDA-Leiden zich gisteren verder tegenstander van de vorming van eenzijdig samengestelde colleges in raden en staten. Voorts werden voor stellen aanvaard die de plaatse lijke pers willen laten deelne men in lokalé omroepen. Een voorstel van Driessen om zo ook bij kabel-tv te laten participeren werd door de vergadering afge wezen. Verder wil het CDA-Lei- den een verschuiving van de VöilinQön directe belastingen (naar inko- men) naar de indirecte (voor ieder even zwaar) om de harmo nisering in EEG-verband te be vorderen. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Cornells Cees zn. v. C. Schneider en M. M. Laterveer; Barbara, dr. v. J. Eradus en J. J Laterveer. Ente- saar. dr v. M. M. A. Kebdani en R. M. Bourass; Rutter Michael Carlo Robert zn. n J. M. Blasbert; ra. di J. Sintelint en E. S. Wester noven: Pieter Maurits. zn. v. G. H. van Galen en A. S. Hoogstraten; Jan me Corne lia Geertruda. dr. v. J. van Sprang en M. C. C. Broekhof: Casper Alexander, zn. v. C. S. de Mooy en E. van Vliet: Paulus. zn. v. G. Ravensbergen en M. A. van Vliet; Dirk Arend, zn. v. D. van Duijn en A. J. van der Plas; Raymond George, zn. v. W'. G. van Exel en M. C. J. van der Hoek. verleden: S. Schrama g an. M. Aich. geb. 1942 rungs, gi 1896 M. G B. 1884 gehuwd geweest Z. Spier, geb. 2- geb. 12 juf. 1909 man, C. geb. 7 jan. 1907, echtgenote Volgens de Leidse afdeling zou ook het onderhoud van particu liere woningen weer aftrekbaar van de belastingen moeten wor den gemaakt. Dit zou zowel voor de huurder als voor de eigenaar moeten gelden. Tenslotte wil het CDA-Leiden dat er niet getornd wordt aan de vrijheid van onderwijs. Met een grote meerderheid werd een amendement op het programma aangenomen, waarin wordt ge steld, dat de zogenaamde sa menwerkingschool niet door de overheid mag worden gestimu leerd en dat vóór elke richting de bestaande vrijheid gegaran deerd moet blijven. - Roze _.j, La Mmuet- Marina. Gelden Times, Zwe- mania, Baccara. Mercedes. Teach Inn. La ra 23—58. Minigold, Annabel. Gemengd. Yellow Belinda. Zor ,J J- ba. Evergold, Motn i, Beldinda, Manm- i. Gamette 10—32. Anjers: Le Reve 25—33, Rood 21—35. Ca- lipso 31—38. Lena 25—33. Charmeur 40-46. Esperance 30-33. W,t 29-35. Tors 25-34. Overige 22—40. chideeen Cymbidium 50-110. Gerbera 23-43. Violieren 15-26, Alstroemena 18—41, Lelie 25—43. Allium 20—43, Gera- 150—195. Fuchsia 90—130. Impaliens Per bos: Ins Ideaal 70-11U, wot. mauw 110—125. Purper Sensation 125—145. Nanu- s/Colvillie Robinette 290-335, Spitfire 350-375. Nymph 285—310. Rose Charme 90-155, Tulpen 50-85, Freesia's 50-195. Duizendschoon 80—145. Anemoon 40—60, Bruidsanjers 35—50. Esther Read 150—165, Campanula 280—310. Brodea 70—150. Chrys. Spider 225—250, Lathyrus 45—100. KATWIJK. 13 mei. groenten - Wapeen per kist AI 360-790 All 260-760 BI 470-1250 Bil 330-350 Cl 330-590 CU 250-460 Bloemkool 8n 90 Andijvie 25—34. Bos uien 21 Rabarber 30-44. Radijs 22-31. Prei 33—50 Selderij 20 Spinazie 38. Aan voer waspeen 150 000 kg.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 3