Bisdom bemiddelt niet in Leeuwenhorst-affaire ÏV AANZIENLIJKE UITBREIDING SPORTCOMPLEXl SPEKKELAAN Mr. Staab opent Kulturele Weken Klankbeeld over kasteel Duivenvoorde Leidschendamse schaakclub zoekt ruimte Tenzij alle partijen het vragen 1 B EN W LEIDERDORP HOUDEN VAST AAN BESTEMMINGSPLAN WINKELHOF" Komst dependance Louise de Coligny blijft onzeker GESLAAGDE REUME GEPENSIONEERDEN ,n MARINEBEDRUVEN PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 13MEI ?0N: Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM/NOORDWIJKERHOUT - Het is vooralsnog uitgesloten dat het bis dom Rotterdam, in de persoon van bis schop Simonis, enige bemiddelingspoging op eigen initiatief onderneemt, om de pro blemen op het Leeuwenhorst-college tot een goed einde te brengen. Wel zal het bisdom bemiddelen als het daar nadrukke lijk door alle partijen om wordt gevraagd. „De tijd dat de bisschop op eigen initiatief in een bepaalde plaats orde op zaken ging stellen, is voorbij. Daarbij komt dat het bisdom Rotterdam eigenlijk geen enkele bemoeienis heeft met het Leeuwenhorst-college. Het bestuur van deze school is volledig autonoom. De bisschop heeft geen bestuurszeggenschap. Hij benoemt slechts het bestuur", aldus vicaris R. Ph. Bar van het bisdom Rotterdam. Uit de woorden van de vicaris blijkt verder dat het ontslaan van het bestuur door het bisdom een bijzon der ingewikkelde zaak is. Het bisdom Rotterdam kan maar weinig uitrichten in de problematiek rond het vroegere bisschoppelijk college. Vicaris Bar heeft in Rotterdam alle groepen ontvangen die zich hebben aangeboden. Daaronder waren onder anderen een docent, een leerling en enige ouders, waaronder het nieuwe raadslid Kuypers van de Pro gressieve Partij Noordwijkerhout/De Zilk. Naar aanlei ding van deze gesprekken heeft het bisdom contact gezocht met het bestuur van het college om geïnfor meerd te zijn over de standpunten van de andere partij. Volgens de heer Bar zal, indien er sprake van is dat het Leeuwenhorst-college niet langer een katholieke school blijft, de bisschop pleiten voor handhaving van katholiek onderwijs op het college. IIIIII!II!!IIIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIIIIII1IU!!I|TI£ Juf trouwt Tafelkeuring fokvereniging LISSE De pluimvee- en ko- nijnenfokvereniging Lisse en omstreken houdt op 28 augus tus in de schuur van Romeijn aan de Julianalaan een tafel- keuring. Dit werd besloten tij dens de onlangs gehouden le denvergadering. De heer Dol hield een korte beschouwing over de oorzaken van minder goede broedop- brengsten. Het ingrijpen in de natuur noemde hij als een van de belangrijkste oorzaken. Nog even kwam het jubileum van de P.K.V ter sprake. Men wil actie voeren om geld bijeen te brengen voor diverse activi teiten. LEIDSCHENDAM - De raadscommissie voor openba re werken en ruimtelijke orde ning komt maandagavond om acht uur bijeen. Aan de orde komt onder meer het beroep schrift van de heer Olsthoorn over een geweigerde vrijstel ling voor het gebruik van het terrein aan de Stompwijkse- weg voor volkstuinen, uitbrei ding van het raadhuis en aan leg van parkeerhavens op de Plaspoelkade. Rampoefening s op Valkenburg VALKENBURG Meer dan 300. overwegend Haagse ambtenaren - waren gisteren actief op het Mari- s.< nevliegkamp Valkenburg, waar voor de vijfde achtereenvolgende maal een grote demonstratieve BZB-wedstrijd gehouden werd, door de contactkring Bedrijfszelf bescherming van de diverse depar tementen van algemeen bestuur. Aan de wedstrijd namen tien orga nisaties deel, die streden op het rampterrein van de Marine-vlieg- dienst. De ambtenaren waren voor hun bedrijfsbeschermingsoefening in witte kledij gestoken en per ploeg voorzien van gekleurde hel men. Om de oefening zo echt mogelijk te laten verlopen, had men de hulp ingeroepen van het „Lotus-team", mensen die regel matig bij oefeningen worden inge schakeld om gewonden uit te beel den. Dit laatste deden de dertig leden van het Lotusteam weer op merkelijk vakbekwaam (zie foto). LEIDERDORP B en W zijn niet van plan het advies van de commissie beroep- en bezwaarschriften te volgen inzake de inge- diende bezwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan. Het college houdt vast aan het bestemmingsplan zoals hij dat ter visie heeft gelegd (zij hèt dat men enkele ondergeschikte wijzigingen in het plan aanbracht). De commissie adviseert nu de raad de omvang van de grootste winkeleenheid in het winkeldeel van Winkelhof terug te brengen tot zo'n 3.500 m2. Naar de mening van de commis sie zou een grootste eenheid, een zelfbedieningswarenhuis van 4.800 m2, het winkelcentrum een regionale functie geven. Dit was een van de belangrijkste bezwa ren van de gemeente Leiden tegen de huidige plannen voor Winkelhof. Ook deelt de com missie grotendeels de bezwaren die men heeft ingediend tegen de voorziene showroom: de angst dat in een latere fase de showroom als gewone winkel ruimten zal worden gebruikt, speelt bij deze opstelling een belangrijke rol. De Leiderdorpse raad zal in zijn vergadering van maandag 17 mei het ontwerp-bestemmings plan al-dan-niet gewijzigd goed keuren. Tijdens die vergadering zal ook de beleidsplanning voor de jaren 1976-1979 aan de orde komen. Dit voor Nederland unieke beleidsinstrument nadert zijn voltooiing. Binnenkort zal de raad over de eerste fase zijn laatste beslissingen nemen. Het ziet er naar uit dat de raad ook dinsdag 18 mei zal moeten vergaderen. De verwachting is dat de raad maandag met moei te de agendapunten over Win kelhof en beleidsplanning zal kunnen afhandelen. LEIDERDORP De met enige spanning tegemoetgeziene ver gadering van de schoolraad van de gemeente Leiderdorp, bracht geen nieuws ten aanzien van het al of niet doorgaan van de vestiging van de dependance van de Leidse scholengemeen schap Louise de Coligny Mede door het feit, dat de wet houder van Onderwijs, mevr. Tichler, verhinderd was de ver gadering bij te wonen, bleef de informatie beperkt. De vrees be staat dat de voorgenomen plan nen ten offer zullen vallen aan de bezuinigingsoperaties van de regering. De bouw van een sporthal komt hierdoor mede op losse schroeven te staan omdat stijl gisteren bijeen was. In sep- de inkomsten voor een deel tember zal de installatie van een door het onderwijs worden ge- nieuwe schoolraad die het gehe- dekt. Het was overigens de laat- le (openbare) kleuter-, en lager ste maal dat de schoolraad oude onderwijs omvat, plaats vinden. Tientallen schodie; van de Kardinaal Alf| school in De Zilk gisteren getuige van hej welijk van hun juffr< Onderwijzeres Barry Hensbergen uit Nooro kerhout trad in het huw( met Theo van Duijni Noordwijk in de Heilig ij kerk aan de Beeklaan m Zilk. De vrolijke kinde die de feestelijke gebet nis van een oppasse omlijsting voorzagen, zui hun juf voorlopig niet hoeven te missen. T blijft nog studeren en B blijft op school. (Van onze correspondent) LISSE Het sportcomplex aan de Spekkelaan wordt uitgebreid. De gemeenteraad van Lisse ging gisteravond akkoord met het voorstel van B. en W. te komen tot aankoop van diverse stukken grond ten behoeve van de uitbreiding. De aankoopsom is bijna zes ton. De heer Nieuwenhuis (SGP/GPV) vroeg het college en de raad met klem het sportcomplex niet uit te breiden. Hij zag liever dat de aan te kopen grond bestemd zou worden voor volkstuinen of een recreatiepark. Namens zijn fractie stelde de heer Rosdorff (Pv dA) dat hij zijn stem aan het voorstel tot aankoop niet zou onthouden, gezien het eerste stemgedrag. Hem leek het, dat met deze aankopen voor zeer lang aan de behoefte zal worden voldaan. De noodzaak tot nog verdere uitbreiding van het sportcomplex zag hij graag bewezen. Wanneer de PvdA-fractie dan niet zal kunnen worden over tuigd, wil men tegenstemmen. De heer Rosdorff wees er de raad op dat er ook andere groeperingen zijn die de aandacht vragen. De heer Smith (AR/CHU) vroeg het college niet te stoppen met verdere uitbreiding van het com plex. Hij vond dat Lisse voldoende capaciteit moet hebben om de sporten op zaterdag op te vangJ Voor de bouw van een containerlokaal bil school „De Klarinet" stelde de raad gisterall 122.600,- beschikbaar. Het lokaal wordt geb naar voorbeeld van de lokalen bij de Wülib| school. Het containerlokaal komt op het w van het scholencomplex gelegen terrein. Een perceel grond aan de Grachtweg zal aangekocht. Burgemeester Berends stelde gi| avond dat de grond voorlopig bestemd zal wc voor opslag van autowrakken. De heer (AR/CHU) vond dat zolang de grond geen bestemming zal krijgen, er ook een speelgeld heid voor kinderen uit de omgeving zal mc worden gecreëerd. Een reeks van bezwaren is bij het gemeentel^ binnengekomen over het plan het autosloper! drijf van de heer Schneider over te plaatsen! daarvoor in de plaats een klein woonwagenkanf in te richten. Vooralsnog zal het gemeentebestl de schriftelijke bezwaren niet beantwoorden. F gemeester Berends stelde op vragen van de li Smith (AR/CHU) dat de bezwaren zeer eenziji waren gesteld. Pas wanneer het college alle feif op een rijtje heeft gezet, wordt er een hoorzittj voor de omwonenden georganiseerd. WASSENAAR De kulturele weken in Wassenaar werden gisteravond door burge meester mr. K. Staab geopend. Dat gebeur de in de galerie „JA" in het sportfondsen- bad, waar 28 Wassenaarse beroeps-beelden de kunstenaars exposeren. Deze interessante tentoonstelling is nog tot en met 30 mei te bezichtigen van woensdag tot en met zondag van 10 tot 17 uur en bovendien op woens dagavonden van 20 tot 22 uur. Morgenavond zijn er twee manifestaties. In de Dorpskerk begint om 20.15 uur een con cert door het Wassenaars Vocaal Ensemble onder leiding van Rien Calis, een blokflui tensemble onder leiding van Martine Tel- kamp en de solisten Ingrid en Henriëtte Hagg en Tineke Jongeneel (fluit) en Karei Schothorst, klavecimbel. Een dansgroep van de pedagogische academie in Mariahoeve verleent medewerking. Uitgevoerd worden werken van Kaspar Otmayr (1515-1553), da Palestrina en anderen. Er wordt zowel gees telijke als wereldlijke als dansmuziek ten gehore gebracht.' De toegangsprijs bedraagt ƒ1,- en kaarten zijn aan de ingang van de kerk verkrijgbaar. groepen op met een coproductie: Incognito en de CJV-toneelgroep. Onder regie van Beppo Everts zal het toneelspel „Zachtjes met de deuren" van Michel Fermaud wor den opgevoerd. De toegangsprijs tot deze toneelavond bedraagt ƒ3,50 voor houders van het C.J.P. of van de Pas 65: 1,50. „Kunst in het water" is de titel van een demonstratie op zaterdag in het sportfond- senbad om 16 uur, die gratis toegankelijk is. De groep DSZ, die enkele nationale kam pioenen telt, zal een demonstratie kunst- zwemmen verzorgen. Het programma ver meldt zowel soli als het optreden van groe pen zwemsters. KORTWEG AARLANDERVEEN Ruiters en amazones van manege „Pret- ford" zullen morgenavond proe ven afleggen voor het diploma van de N.P.C. De proeven be ginnen om zeven uur. AARLANDERVEEN - Het da mesteam van volleybalvereni ging Aarlanderveen speelt zater dag een traimngswedstrijd te gen het damesteam van de Wa terlanders uit Nieuwkoop. De wedstrijd wordt gespeeld in de gymnastiekzaal van Aarlander veen en begint om drie uur. SASSENHEIM - Een 43-jari- ge inwoner van Noordwijker- hout is gistermorgen gewond geraakt bij een aanrijding met een 16-jarige bromfietser uit Hillegom. De Noordwijkerhou- ter reed op zijn fiets in de Hoofdstraat ter hoogte van de St. Pancratiuskerk I WASSENAAR - De gemeen- j teraad van Wassenaar komt maandag bijeen. Er zal onder meer van gedachte worden ge wisseld over de gang van za- j ken tijdens de taxiblokkade j van 6 mei. De heer H. Gouloo- j ze zal als nieuw gemeenteraad- i slid worden geïnstalleerd. Hij volgt de heer J. Breddels op. LEIDSCHENDAM De Stichting Cultureel Con tact Prinsenhof organiseert morgenavond in het Paus Johannes Centrum een klankbeeld over het dagelijks leven van de bewoners van kasteel Duivenvoorde en van de mensen die daaromheen woonden. Het klankbeeld werd samengesteld door de werkgroep „audiovisuals" van de Societé des Amis du Canard a l'Orange, bestaande uit Ellen MacGillavry, tekstschrijver Frans van Marsbergen en fotograaf Jan Lens. Ellen MacGillavry is concert-fluitiste en eigenares se van het Voorschotense theatertje „Canard a l'Orange." Zij vormt met de clavecinist Jaap Spigt een duo dat in Europa en daarbuiten concerteert. Het klankbeeld dat in het Paus Johannes Centrum wordt vertoond is een van de aktiviteiten die zij met de „Amis" in haar theater verzorgt, het heet dan „Een sprongetje in de tijd" maar kan worden gezien als een luchtige geschiedenis rond het Voorschotense kasteel. Voor wie geïnteresseerd is in de geschiedenis van kasteel Duivenvoorde en van de streek tussen Voorschoten en Leidschen- dam is deze laatste aktiviteit van dit seizoen van de Stichting Cultureel Contact Prinsenhof een bijzondere gelegenheid. De toegangsprijs is 7 gul den 50, voor CJP- en Pas 65-houders 5 gulden. Kaartverkoop is behalve op de bekende adressen ook telefonisch mogelijk onder nummer 27.84.89. Het centrum is bereikbaar met HTM-lijn 6 en met de NZH-lijnen 46, 47 of 48. Parkeergelegenheid is voldoende aanwezig. LEIDSCHENDAM - De Leid schendamse Schaakclub „Cor- bulo" is per 1 augustus de hum- opgezegd van de ruimte die zij één avond in de week tussen september en juli ter beschik king had in het Dienstencen trum Duivenvoorde. Het be stuur is nogal verwonderd over het argument dat luidt dat geen zalen meer op langdurige basis aan derden worden ver huurd. De reeds 22 jaar be staande vereniging die 35 ac tieve schakers omvat staat op straat omdat alternatieven niet aanwezig zijn. Het bestuur van de schaakclub zou graag een deel van een school, een aula. kantine of iets dergelijks ter beschikking wil len krijgen waar behalve op de vastgestelde clubavond ook op zaterdagmiddag kan worden geschaakt. Het ligt namelijk in de bedoeling met jeugdschaak te starten waarvoor ruimte moet worden gevonden op za terdagmiddagen. Bij het twintigjarig bestaan van „Corbulo" is in Leidsenhage een jeugd-schaakwedstrijd georganiseerd met meer dan honderd deeelnemers, dit feest kon echter alleen worden geor ganiseerd dankzij flinke finan ciële steun van de Onderne mers Vereniging Leidsenhage. Inlichtingen over de schaakver eniging zijn te krijgen op het adres Nassaulaan 19 OEGSTGEEST/LISSE - De ge pensioneerden van het Marine- Electronisch Bedrijf uit Oegst- geest hebben gisteren een be zoek aan "De Keukenhof" in Lisse gebracht. Het bezoek was een onderdeel van een zeer ge slaagde ontmoetingsdag, die be gon in de kantine van de mari- nebedrijven aan de Haarlem merstraatweg. De oud-medewerkers werden daar rond half tien verwelkomd door ir. Kok, die namens de directeur van het bedrijf, H. A. Rijks, het woord voerde. Hij gaf een kort overzicht van watJ|||j|| het afgelopen jaar was vera derd. De veranderingen üggu-, voornamelijk op organisatorislj] gebied in verband met een aa gekondigde fusie tussen Veril catie Wassenaar en het MELE] Oegstgeest. Na het nuttigen vfict koffie met gebak werd etóag rondgang door het bedrijf tfebi maakt. Rond het middaguwei zorgden de heren Heerbaart, ligen zendoorn en Van Delft voor effiv culinair hoogstandje. De oudiriwei dewerkers konden kiezen vol een koffietafel of een originel rijsttafel. llllllllllilllllllllllllillili Oegstgeest - Scholieren van de basisscholen uit Oegstgeest houden aanstaande dinsdag sportdag op het voetbal- en korfbalcomplex "De Voscuyl" nabij de Rhijngeesterstraatweg. De wedstrijden beginnen om 8.30 uur. Vanaf 13.30 uur worden de korfbalfinales gespeeld en om 15.15 uur de voetbalfinales. Wassenaar - In molen "Windlust" aan het Molen plein in Wassenaar wordt tot 28 mei een expositie gehouden van voorwerpen uit de oud-Hollandse keuken. De voorwerpen zijn te bezichtigen van 10.00 tot 17.00 uur. De Zilk - In het Van Nispengebouw aan de Sportlaan wordt volgende week donderdagavond een bijeenkomst gehouden over de vestiging van een gemeenschapshuis in deze plaats. De werk groep "Gemeenschapshuis" zal een overzicht ge ven van de stand van zaken. Aanvang 20.30 uur. Wassenaar - De federatie Bejaardenbonden Was%0] naar houdt zondag een feestmiddag om twee uuHe Er wordt onder meer een toneelstuk opgevoerd. Wassenaar - Het Wassenaars poppentheater „Rotvaj zebons" geeft op 22 en 29 mei om half twi voorstellingen t.b.v. de actie voor Ierse kinder» De eerste woensdag speelt het poppentheater het Zuiderhout, de week daarna in het Deylerhuis Wassenaar - De afdeling Wassenaar van het Nedt lands Katholiek Ondernemers ver bond houdt din dag om acht uur haar jaarvergadering in Ik Jeroenshuis. Tijdens deze vergadering zullen me dedelingen worden gedaan over de op hand« zijnde fiisie van de bond met het Koninklij Verbond van Ondernemingen en de mogelijkhei van het vormen van een regionale ondernemers^ deratie Den Haag en omstreken. De vergaderin is vanaf 21.00 uur openbaar. Dan zullen onderme* dia's worden vertoond.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4