Blue Band Haharmê Ina Schwarzkachel toch getuige van eigen successen Pikeurs vieren vijftigjarig bestaan met topsport en sponsors ÏSSE WEER GEVELD Bondstrainers KNAU jezorgd over blessures Olympische turnploeg in toernooi Pro Patria ilma v. Gooi Ij rentree een ambities ortwereld TIPS VOOR DUINDIGT lklosü; (juokant PAGINA 17 (Van onze sportredactie) het grote aantal geblesseerden MSTERDAM Bondstrainers bij de Olympische kandidaten. I leden van de Technische Aan de lange lijst werd Toine jmmissie van de Atletiekunie van den Goolberg toegevoegd ibben gisteravond hun be- en weer werd de naam van cgdheid uitgesproken over Frank Nusse bijgeschreven. fwee geblesseerden, waarover de KNAU zich zorgen jakt: Toine van den Goolberg (links) en Frank Nusse. De Amsterdammer leek zover hersteld, dat hij werd ingeschre ven voor wedstrijden in Athene, waar naartoe vandaag nu een zeer klein groepje (met o.a. Ruud Wielart) vertrekt. Niet Nusse die weer last heeft van de voorhoofdsholte-ontsteking en koorts heeft. Hes Grewer van de Technische Commissie som ber: „Met de gelden van het NOC kunnen we bij wijze van spreken alle wedstrijden in Eu ropa aflopen, de coördinatie is nog nooit zo goed geweest en nu laten de atleten het door blessu res afweten." Punt van bespreking gister avond was ook eventuele uitzen ding van de marathonlopers, die afgelopen zaterdag gefaald heb ben, naar een wedstrijd in Zwit serland. Vandaag gaat een brief uit, waarvan de inhoud zich laat raden. Hes Grewer wilde niets zeggen, maar juist door zijn ge heimzinnigheid ligt de beslissing voor de hand. „Ze hebben ons geen keus gelaten', aldus Gre wer. Zeer waarschijnlijk dus krijgen de marathonlopers geen tweede kans. Deze vermoeiende actie staat op naam van Richard Dun. Op 24 mei tegenstander van Mohammed Ali in München. Vandaar. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Gymnastiekvereniging Pro Patria organiseert in verband met haar dertiende lustrum, een nationaal invitatietoernooi om de Grote Prijs van Zoetermeer. Het programma bestaat uit drie onder delen namelijk het heren turnen, tram polinespringen en dames turnen. De deelnemende clubs zijn: Klim op, PSV, Panciratius, Amsterdam en Mauritius f en Pro Patria. Bij de heren zullen Cor Smulders (Nederlands kampioen), Van Elteren en Dik Ooikaas (Jeugdkam pioen) de grote kanshebbers zijn. Bij de dames komt bijna de gehele Olympische ploeg aan de start te weten: Monique Bolleboom, Petra van de Brink, Ans Dekker, Joke Kos, Jeanette van Ravenstijn en Ans Smulders. Tus sen het dames en heren turnen zullen van twee uur tot half vier de nationale kampioenschappen trampolinespringen voor verenigingen worden gehouden. TVA (Aalsmeer), Sparta (Ermelo) en Pro Patria zullen uitmaken wie de beste trampolinespringers in hun gelederen hebben. Volgens insiders is Sparta met Nederlands kampioen J. van der Zwaard de grootste kanshebber. Tussen de verschillende onderdelen zal Pro Patria demonstraties ritmische gymnastiek geven, terwijl er na afloop nog een groot feest is. Voor degenen die geen kaart meer kunnen bemachtigen maakt de NOS een reportage van dit sportfestijn. Een van de turnsters in de Grote Prijs van Zoetermeer is Jeanette van Ravenstijn. (Van onze sportredactie) PELLE A.D. IJSSEL De tree van Wilma van Gooi, ige week op de sintelbaan et niet worden beschouwd een eerste stap op weg naar irrationale prestaties. De at- i van AVE voelt zich geen ede Irena Szewinska die na r bevalling sterker dan ooit igkwam. „Dat ambitieuze is V aldus Wilma van Gooi, kt meer bij. Ik train drie per week. Maar meer zou inkt kunnen en willen", ■sprintster die zich afgelopen faeinde bij een competitie- ■Istrijd weer Nederlands Ikste op de 100 meter toonde eft dan ook geen Olympische Jiraties meer. Een uitnodiging 1 de KNAU om in een lan- twedstrijd uit te komen zou jechter niet bij voorbaat af in. „Dat is wel leuk en ik ben |i een van de snelsten hier", kr het mag niet ten koste b van het plezier, dat voor- a wat Wilma van Gooi be- voorop staat. „Ik wil ook s een keer andere nummers n. Voor de club. Elke dag pen wil ik niet meer. Daar ik geen tijd meer voor en geen zin meer in". lONTO De Canadese (strijder Toller Cranston, die ens de Olympische winter- len in Innsbruck brons ver fde, gaat in september op •nee met een eigen ijsrevue. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Ina Schwarzkachel die verleden week op de Wassenaarse ren baan Duindigt bij een val van haar paard een enkel brak, verblijft nog steeds in het Bronovo-ziekenhuis. Door service van onze sportredactie en de RANO-ziekenomroep was de eerste vrouwelijke jockey gistermiddag in haar ziekbed „oorgetuige" van de ren nen op de Wassenaarse baan. De rechtstreekse reportages zijn voor Ina Sch- warzkachel een groot genoegen geweest, want twee van de drie rennen werden gewonnen, door paarden uit haar stal. Eerst zegevierde de invaller voor de geblesseerde jockey John Smith met het paard Albatros en later op de middag won Erik Bloem met het paard, waarmee Ina Schwarzka chel al vele keren als eerste over de finish ging, de prachtige inerrie Midnight Millie. Op dezelfde plaats waar Ina Schwarzkachel verle den week ten val kwam, viel nu de Duitser Dieter Weiss van zijn paard Imp Roobmerg. Gelukkig voor jockey en paard liep het goed af. Pikeur Gerard van Eykelenborg kwam op Duin digt ook sterk voor de dag. Hij zegevierde in de eerste draverij met de moeilijke merrie Mylene D en werd in de tweede draverij tweede met zeer gering verschil met het paard Orville Terraise. Dit paard kwam voor het eerst aan de start en heeft Uitslagen: „Urdy Marsprijs" over 2040 meter: 1. Mylene D (G. v. Eykelenborg) 1.25.2, 2. Noureddine, 3. Nanette. Toto: Winn. 10.20, pl 1.90 2.60 2.00, kopp 82.70, trio 785.70. „Bedevilprijs" over 2120 meter: 1. Onette Maaldrift (H. Langeweg) 1.25.8, 2. Orville Terraise, 3. Orion Dakota. Winn. 6.20, pl. 1.30 2.20 1.50, kopp 45.40. „Sceptreprijs" over 2120 meter: 1. Oermana G (M. v.d. Togt) 1.24.2, 2. Maestro Voorne, 3. Natalie Hanover. Winn. 6.60, pl. 2.10 3.60 2.50, kopp 29.40, trio 286.80. „Roi Suleprijs" (ren) over 1800 meter: 1. Albatros (Smith) 1.59, 2. Londontown, 3. Mactwain. Winn. 30.30, pl. 1.30 1.40 2.10, kopp 2.30. „Polardachsprijs" over 2040 meter: 1. Never Worry (J. v. Dooyeweerd) 1.22.8, 2. Noatak, 3. Mark Anjo. Winn. 1.90, pl. 1.80 2.40 3.80, kopp 12.20, trio 123,50. „Royal Devilprijs" over 2800 meter: 1. Midnight Millie (E. Bloem) 3.20.6, 2. High Tree, 3. Patrick. Winn. 3.80, pl. 2.00 1.80, kopp 2.70. ..Royal Devilprijs" (ren) over 2800 meter: 1. Midnight Millie (E. Bloem) 3.20.6, 2. High Tree, 3. Patrick. Winn. 3.80, pl. 2.00,1.80, kopp 2.70. „Enterpriseprijs" over 2520 meter: 1. Leo Buitenzorg (P. Koppejan) 1.24.7, 2. Leo Hanover, 3. Marieke D. Winn. 12.10, pl. 2.60 2.90 1.60, kopp 49.50, trio 1261.20. „Jnbileumprijs" (ren) over 1900 meter: 1. Florian (H. Koullen) 2.09.7, 2. Abko, 3. Flying Dancer. Winn. 2.10, pl. 1.10 1.30, kopp 3.20. Niet gestart: Notre Noblesse. „Speedy Countprijs" over 2040 meter: 1. Januska B (B. Schwarz) 1.22.2, 2. Kora Marijke, 3. Maarten D. Winn. 6.20, pl. 2.00 1.90 2.40, kopp 14.30, trio 129.30. „Neutronprijs" over 1600 meter: 1. Kameraad (M. v.d. Leeuwen) 1.21.0,2. Lento H, 3. Kolja T. Winn. 2.20, pl. 9.80 5.70 5.80, kopp 13.50. De totalisatoromzet bedroeg: 312.330,00. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De tips voor de zeven draverijen en drie rennen die zaterdagmiddag op de Was senaarse renbaan Duindigt worden gehouden. RECHTERENPRIJS: Nepal, Odette Ossewaard en Mientje. HAARZUILENPRUS: Organza D, Onette Maaldrift en Olana Kitty. LOEVESTEINPRIJS: Neelijan, Noatak en Mark Anjo. CANNENBURGHPRIJS: Kari- na T, Leanne Fortuna en Kar per K. BREDERODEPRIJS: Kwik staart A, Krone van Nora en Le Cup Areta. VOSBERGENPRIJS: Nant Bui tenzorg, Mylene D en 01af§ki Itenska. HEUKELUMPRIJS: Lucky H, Keen Speed en Koncorde. ROYALIDO-PRIJS: Tiwholi, Nun's Habit en Amberina. SALKOLPRIJS: Tatsuta, Sir Wessel en Prince Wolter. SANTA LIZA-PRUS: Maar schalk, Hillegonda en Copper Captain. Jan de Leeuw HOOFDDORP Jan de Leeuw, de 51-jarige trainer-pikeur is voorzit ter van de feestcommissie van de pikeursvereniging die in de maand juni vijftig jaar bestaat Jan de Leeeuw de paardenprofessor, zoals de mensen in de drafsport hem noemen, zet zich voor honderd pro- centin voor zijn collega's beroep spikeurs in de Nederlandse Draf- sport. De Leeuw is boven Jan, weten zijn collega's te vertellen. Hij is de trainer van de paarden van Stal Meijn met als favorietenSpeedy Volita, Worthy Dean en Devin. Achter Jan de Leeuw zijn stallen in Hoofddorp heeft eigenaar Meijn een stal laten aanbrengen geheel in Amerikaanse stijl, om zijn snel heidsduivels Speedy Volita en Worthy Dean, uit Amerika voor een fors bedrag naar Hoofddorp gehaald, zich helemaal thuis te laten voelen. Maar Jan de Leeuw wil liever praten over het gebeuren rond het vijftigja rig bestaan van de pikeursvereniging. Hij is blij er bij te mogen horen. Immers De Leeuw heeft een moeilijke aanloop gehad in de drafsport. Jarenlang was hij eigenaar- trainer. Met veel pijn en moeite kreeg de oud- wielrenner uit Hoofddorp van de Stich ting Nederlandse Draf en Rensport zijn vergunning als beroepstrainer en pikeur. In het begin moest hij het alleen waar maken met moeilijke paarden. Dravers die elders het zout in de pap niet meer konden verdienen mochten naar Jan de Leeuw. En het gekke was dat De Leeuw met deze springezels nog dikwijls in de prijzen kwam ook. El Hadie was enkele jaren geleden een van zijn betere paarden en met Korjak was hij eens favoriet voor de derby. Het paard raakte geblesseerd en kon niet starten. Pech achtervolgde Jan de Leeuw veel in zijn loopbaan. De Zaanse machinefabriekhouder de heer Meijn heeft veel veranderd bij De Leeuw. Speedy Volita is met haar vier jaar de snelste merrie in ons land en komt regelmatig bij het grote geld op internatio nale nummers in het buitenland. Jan de Leeuw de voorzitter van de feestcom missie: „Ter gelegenheid van ons vijftig bestaan is er een grote feestavond op maan dagavond 5 juli in het Congrescentrum te Utrecht. Dinsdag 6 juli om vijf uur starten in het Hilversumse sportpark de feestelijke draverijen. Voor dit gebeuren laten we twee Amerikaanse pikeurs uit Amerika overko men en oud-wereldkampioen Hans From- ming en Eddy Freund uit Duitsland. Voor de tien draverijen hebben we tien grote sponsors gevonden. Het worden allemaal stuk voor stuk uitstekende koersen met tien mille aan prijzen per race. Daarnaast zijn we druk in de weer om een elfde koers te organiseren. We wachten op toestemming van de Stichting Nederlandse Draf en Ren sport In deze draverij willen we dan beken de Nederlanders op de Sulky brengen. Wij denken aan vijf grote sportmensen en vijf TV-artisten. Dankomt er volgens Ameri kaans voorbeeld een groot platform waar de paarden op komen te staan, nadat ze de koers hebben gewonnen. Ook de tweede en derde aankomende gaan we die avond in de schijnwerpers zetten. Op de baan zullen de koersen omlijst worden door het muziek corps van de Koninklijke Luchtmacht Onze speaker naast die van de Stichting Neder landse Draf en Rensport is de in wielerkrin- gen bekende Chris Delbrassine. Verder zijn er tijdens de koersen ook feestelijkheden in de EXPO-Hal naast de baan. Ook is het mogelijk om in deze hal aan de totalisator te spelen. In de Expo-Hal ook een kinderpro gramma van bekende artiesten. Op de baan verder evenals in de Expo-Hal markt- kraampjes. Kortom het zal een groot feest worden. Van alle kanten komen giften bin nen. De samenwerking met de Stichting Nederlandse Draf en Rensport is enorm. Nadat de eigenarenvereniging hun feest heb ben gevierd verleden jaar hadden wij als pikeursvereniging ook de behoefte om naar ons publiek eens goed naar buiten te tre den". De pikeurs zijn nog druk in de weer om Johan Cruyff de ere prijzen uit te laten reiken op die avond. Ereprijzen komen van al le kanten bij Jan de Leeuw en zijn feestcommissie binnen. Hoe wel het drafprogramma nog niet is samengesteld staat het in ieder geval als een paal boven water dat er een grote internationale draverij komt, waarvoor zonder twijfel paarden uit het buiten land de Hilversumse drafpiste zullen aandoen. Jan de Leeuw: „Ik ben blij dat ik juist nu ik tien jaar als beroeps werkzaam ben in deze sport dit met mijn feest commissie mag beleven. We zul len een spektakelstuk opvoeren. Hierover zal ons publiek nog lang na kunnen praten." ARTHUR VAN RIJSWIJK Omdat 't ook om de gezelligheid gaat. En omdat Blue Band halvarine op tafel staat. Daarom dus een gezellig tafelkuipje. Want kwaliteit en gezelligheid, die horen bij elkaar. Kijk maar!

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17