Moordenaar kon zijn kinderen niet missen Waken voor autoritair optreden C. de Vries wethouder van Boskoop Sportzaal Rijnsburg drie ton duurder Feestelijke sfeer bij het Zuidhollands Operakoor MORGEN OPENING CLUBHUIS AVANTI VAGINA 4- l.EIDSF. COt'RANT MAANDAG 10 MEI 197| Nieuw raadslid Kuijper Noordwijkerhout (Van een onzer verslaggevers) NOORDWIJKERHOUT/DE ZILK "Ieder moet het zijne krijgen. Er moet gewaakt worden voor manipulerend en autoritair optreden in de raad van wie dan ook". Zo ziet de heer M. H. Kuijper zijn belangrijkste verantwoordelijk- Raadslid Kuijper heid als gemeenteraadslid van Noordwijkerhout. Van den Bosch 'Ik heb bewondering voor mijn afgetreden voorganger Hij volgt de heer J. P. van den Bosch op als raadslid van de Progressieve Partij Noordwij kerhout'De Zilk. De heer Van den Bosch stelde zijn zetel onlangs be schikbaar, omdat hij niet kon samenwer ken met burgemeester Bosma, die hij ver wijt alleen te handelen ter versterking of vergroting van het eigen prestige. In de brief waarin Van den Bosch zijn zetel beschikbaar stelt, zegt deze dat de gevolg de procedure van Bosma als voorzitter van het bestuur van het Leeuwenhorst-college in het ontslag van de rector voor hem de druppel was die de emmer deed overlopen. Ook het nieuwe raadslid Kuipers, sinds 1967 hoofd van de St. Jozef basisschool aan de Langevelderweg in Noordwijker hout, heeft een uitgesproken mening over de kwestie Leeuwenhorst-college. Hij zegt: "Het is misschien voor het eerst dat in Noordwijkerhout de autoriteit ter discussie wordt gesteld en in zoverre hebben leerlin gen en andere geledingen veel met hun acties bereikt". De 44-jarige Kuijper is een van de opstellers van een motie aan bis schop Simonis van Rotterdam, waarin om opschorting van het ontslag van rector Van Boeckel werd gevraagd Twijfels De heer Kuijper heeft lang nagedacht alvo- ren met het lidmaatschap van de Noord- wijkerhoutse raad akkoord te gaan. "Als hoofd van een school heb je al je aandacht nodig voor de school. En dat is een tijdro vend karwei. Je komt daardoor bijna niet toe aan het actief bezig zijn met politiek", aldus de heer Kuijper, die oorspronkelijk een D'66-man is. "Vanuit de gedachtengang van de landelij ke politiek hebben D'66, PvdA en PPR een kleine vier jaar geleden een plaatselijke partij opgericht met een lokale naam. Een andere reden om een dergelijk partij op te richten was ook dat onder meer D'66 het risico liep geen zetel te halen in de raad", aldus het nieuwe raadslid. Op herhaaldelijk aandringen werd hij op de kandidatenlijst geplaats. Hij deed het liever niet, maar heeft het toch gedaan met de gedachte dat hij laag op de lijst zou komen. Op een partijvergadering hield hij zelfs een pleidooi om niet gekozen te wor den. De heer Kuijper kwam uiteindelijk als vijfde op de kandidatenlijst, maar stond al spoedig op de derde wegens verhuizin gen en familieomstandigheden van twee andere kandidaten. Toen vorige week Van den Bosch zijn zetel beschikbaar stelde, kwam hij in aanmerking om diens plaats in te nemen. "Ik heb uiteindelijk toch maar ja gezegd, omdat het maar voor een jaar is. Ik heb weinig ervaring en dat jaar zal voor mij een "testjaar" zijn. Bij de volgen de verkiezingen zien we dan wel weer", zo meent de heer Kuijper. Leeuwenhorst "Ik bewonder het geduld waarmee de heer Van den Bosch het heeft uitgehouden in de raad" verklaart de heer Kuijper, die meent dat de waarheid veel harder is. In zoverre vindt hij zich terug in de woorden van zijn partijgenoot Van der Lem. Hij betreurt alleen dat Van den Bosch een zaak, die niet met de raad te maken heeft, heeft aangewend als directe reden van het beschikbaar stellen van zijn zetel Verder vindt hij het jammer dat het uitgetreden raadslid niet ingaat op voorvallen die het autoritair optreden van de burgemeester zouden kunnen aantonen. Ook de heer Kuijper heeft geen prettige ervaringen met de heer Bosma als voorzit ter van het schoolbestuur van het Leeu wenhorst-college: "Op 24 maart heb ik een brief afgegeven bij Bosma, die was be stemd voor het schoolbestuur. Die brief is echter nooit aangekomen en nooit bespro ken binnen het bestuur. Bosma heeft de brief onderschept en de inhoud onthouden aan het bestuur". In die brief poogt de heer Kuijper het bestuur te overtuigen dat het ontslag van Van Boeckel "een zonde bok die de woestijn wordt ingestuurd" het slechtste alternatief is. Omdat hij nogal verontwaardigd is geweest dat de brief nooit het bestuur bereikte, heeft de heer Kuijper de brief vermenigvuldigd en naar alle ouders gestuurd. Het is niet uitgesloten dat mede door deze brief de acties op het Leeuwenhorst-college op gang zijn geko men. Kuijper: "In een gesprek met vicaris Bar van ht bisdom Rotterdam is duidelijk geworden dat de bisschop in zijn hart de zijde van het schoolbestuur kiest, maar dat hij te allen tijde onrecht zal bestrijden". Dat het bestuur van het college het advies bureau Malotaux heeft aangezocht voor het bepalen van een toekomstvisie van de school, precies over de periode dat rector Van Boeckel in dienst is, vindt de heer Kuijper een vreemde zaak: "Dat is niet nodig als alleen een richtlijn voor de toe komst moet worden gegeven". Dc heer Kuijper was overigens tegen de staking van leerlingen, want, zo redeneert hij, een bestuur dat volwassenen zo in de koude laat staan, houdt zeker geen reke ning met leerlingen. Hij spreekt de vrees uit dat aan het ontslag van Van Boeckel nu niet meer veel te doen valt. Hij hoopt dat de besprekingen met de Ombudsman en de brieven aan de fractie van D'66 in de tweede kamer en aan het ministerie van onderwijs nog vruchten afwerpen. Henk v.d. Post Vervolg van pag. 1 NOORDWIJK De 48-jarige barkeeper uit Noordwijk kon zijn zoontje van zeven kinderen, der genaturaliseerde barkeeper bleef in bekend in Noordwijk. Op zijn handel en zijn woning wonen en verzorgde de twee wandel was niets aan te merken. Alleen Gedurende de echtscheiding- weten alle dorpsbewoners te vertellen dat ,en zijn dochter van vijf niet missen. Toen sprocedure bleven de kinderen vrijwel con- de scheiding en vooral het recente gemis de scheiding met zijn 28-jarige vrouw op tinu bij hem. Pas bij de uitspraak door van zijn kinderen de man verschrikkelijk 2 februari van dit jaar definitief werd en de rechter werd het huis en de kinderen hadden aangegrepen, zowel zijn huis als zijn kinderen aan zijn aan de vrouw toegewezen. De man moest Omtrent de herkomst van het vuurwapen weggelopen vrouw werden toegewezen, het huis verlaten en voor het zien van zijn bestaat nog geen duidelijkheid. De Noord kon hij dit niet verkroppen. Zijn vader- kinderen werd een veertiendaagse bezoek- wijkse politie meent, dat de man het wa- schap werd een obsessie en het gemis van regeling vastgesteld. Volgens deNoord- pen bij zich droeg, maar niet het vooropge- zijn kinderen leidde dit weekeinde tot de wijkse politie hield de man tot dit week- zette plan had om gisteren tot zijn gruwel- dubbele moord in Noordwijk, waarbij de einde keurig de hand aan deze bezoekrege- daad over te gaan. barkeeper zowel de aanstaande echtge- ling. Wel had hij aan vrienden en kennis- noot van zijn vrouw als zichzelf om het sen al diverse keren laten weten, de min- leven bracht. Nadat hij de 40-jarige Antilliaan met zijn gescheiden vrouw samenwoonde had van zijn vrouw te zullen vermoorden neergeschoten, vluchtte zijn voormalige De moeilijkheden binnen het gezin begon- als hij hem maar eens zou zien. Die con- echtgenote met de kinderen de woning in. nen ruim anderhalf jaar geleden. De veel frontatie vond gisteren plaats met het be- Hij rende naar de bovenverdieping en jongere vrouw liep weg met een Antilliaan, kende macabere gevolg. De in Wenen geboren maar tot Nederlan- De 48-jarige barkeeper stond uitstekend hoofd. Leven en bewegen in Voorschoten Van onze correspondent VOORSCHOTEN - Het stra lende zomerweer heeft er mede toe bijgedragen dat zaterdag het begin van de dorpsfestiviteiten en de plaatselijke sportreal een succes is geworden. Gesterkt door het motto „Leven is bewe gen" nam burgemeester dr. J. van der Haar deel aan de ANWB-fietstocht. Hij werd ver gezeld door de wethouders L. Marcelis en N. Oosterbaan, die overigens kort na de start al uitviel. De kinderruilbeurs in de Voor straat trok veel belangstelling. Drie parachutisten openden de Voorschotense sportreal. De Voorschotense gemeenteambte naar Andries Bizot maakte daarbij een preciesielanding in De Vliet, waar hij - zoals ge pland - werd gered door de scoutinggroep Leif Ericson. Met de fietstocht, de kinderruilbeurs en het parachutensprïngen werd in Voorschoten het seizoen geo pend met wekelijks enige activi teiten op het gebied van bewe gen (sportreal) en leven (centru mactiviteiten). schoot ziéh in een slaapkamer door het (Van onze correspondente) BOSKOOP Tijdens een lan ge en wat rommelig verlopen vergadering heeft de Bos- koopse gemeenteraad zater dag de heer C. de Vries (Bos koop 2000) gekozen en geïn stalleerd als raadslid. Het raadslid werd tevens gekozen tot opvolger van dc onlangs afgetreden wethouder P. van den Dool. De raadsvergadering werd tweemaal geschorst voor on derling beraad. De WD dien de een motie in om tijdelijk twee wethouders te kiezen om daarmee de afwezigheid door ziekte van de burgemeester beter op te vangen. Bij de keuze van twee wethouders zou de WD een boomkweker als kandidaat opvoeren. De andere partijen in de raad stemden tegen de motie. Ver volgens voerde de progressie ve combinatie Boskoop 2000 het raadslid L. Spaans op als kandidaat-wethouder. De christelijke fracties toonden zich hierdoor verrast, omdat zij in het vooroverleg al ak koord waren gegaan met het wethouderschap van het nieu we raadslid C. de Vries. Na een tweede schrosing trok Boskoop 2000 de kandidatuur van de heer Spaans in en kon de heer De Vries tot wethou der worden verkozen. Jan Beukeboom voorzitter KPJ Van onze correspondent ZOETERWOUDE Jan Beukeboom is dit weekeinde gekozen tot voorzitter van de Katholieke Plattelands Jongeren (KPJ). Hij volgt Sjaak v.d. Salm op, die vijf jaar zitting had in het bestuur, waarvan de laatste drie jaar als voorzitter. Als dank voor zijn inspanningen in de afgelopen jaren ontving Sjaak v.d. Salm uit handen van de nieuwe voorzitter een fraai gedecoreerd wandbord. Tevens werd hij tot ere-lid benoemd. Namens de leden werd hem ook een geschenk aangeboden. Tijdens de druk bezochte bijeenkomst werd tevens een nieuw bestuur gekozen. Tuincomplex Koudekerk Van onze correspondent KOUDEKERK AAN DR RIJN Het volkstuinencomplex van de Koudekerkse moes- en siertuinvereniging „De Lutteke Rijn" is zaterdagmorgen officieel geopend door P. Smits die een doek wegtrok waarachter de naam van de vereniging schuil ging. Burgemeester G. Swaan van Hazerswoude overhandigde de heer Smits daarna de voorzittershamer en sprak daarbij de hoop uit, dat deze hamer alleen bij het begin en het einde van de vergadering zou worden gebruikt. Na het officiële gedeelte gingen de leden snel aan het werk op hun nieuwe tuinen. Boekenmarkt Amnesty International hield dit weekeinde bij de Wassenaarse Open bare Bibliotheek een geslaagde boeken markt. In de afgelopen weken waren ongeveer 3000 boeken opge haald, waarvan op de markt ruim de helft werd verkocht. De op brengst schommelde rond de 1500 gulden. De actie voor Guate mala die door de Was senaarse jeugd werd gehouden rond het ge bouw „De Stoof" had te lijden aan een ge brek aan belangstel ling. Op de foto de ïagde boeken markt. Het Zuidhollands Operakoor tijdens zijn optreden in De Schuur. HOOGMADE De wereld van de opera ging prachtige, warme en zeer genuanceerd gebruikte zaterdagavond voor ons open in Hoogmade in stemgeluid op haar beurt de ruimte vulde, eerst het culturele centrum „De Schuur". Daarvoor met het droeve „Chiamo il mio ben cosi" uit de was het Zuidhollands Operakoor aangetreden Orfeo van Gluck en later met het verleidelijke onder leiding van Harry Holtman, en Thea Roos „l'Amour est un oiseau rebelle" uit Bizet's Car- zorgde voor de pianobegeleiding. men. Komisch werd het helemaal toen Jard, Feestconcert heette het op het programmablaad- zichtbaar hoogzwanger, samen met Henk van je en dat werd het wat later op de avond ook. Oyen, een tenor uit de gelederen van het koor Om te beginnen echter zong men koorfragmen- „O, wie schön war die Hochzeit" zong, wat ze ten uit de Nabucco en I Lombardi van Verdi, zelf ook wel vermakelijk vonden, en die zijn nogal dramatisch van klank. Dit werd In deze gezellige sfeer vond ook het optrede nog versterkt door het optreden van de bassolist van de sopraan Liesbeth Damen veel weerklank Hubert Waber. bekend door zijn rollen bij de Bij het „Regina coeli" van Pietro Mascagni werd Nederlandse Opera, die met zijn sonoor geluid, ze wel overstemd door het koor, dat hier veel dat wel grotere ruimtes aankan, de muren van ingetogener had kunnen zingen „De Schuur" bijkans deed scheuren. Hij zingt aria uit de Zigeunerbaron van met groot gemak en ook met zichtbaar plezier, jr. kwam ze beter tot haar recht, vooral na de pauze in het schelmse lied „Als En tot slot maakte het koor het helemaal met Büblein klein", waarin hij zijn komische acteer- dirigent Harry Holtman aan de piano in net kunsten kon vertonen, tot groot vermaak van het opzwepende „Wenn Zigeuner Hochzeit machen publiek. een meeklapper voor de zaal, die terecht als p Minder bekend misschien, maar van minstens toegift herhaald werd en de feestelijke stemming even hoog niveau en voor ons een openbaring tot aan het hoogtepunt opvoerde^ was de alt-mezzo Jard van Nes, die met haar PAULA KONING RIJNSBURG Het college van burgemeester en wethouders van Rijnsburg stelt de raad tij dens zijn vergadering van aan staande donderdag voor bijna 300.000 gulden extra beschik baar te stellen voor de bouw van een sportzaal. Eind 1974 Van Leeuwenpark beschermd monument? voorgenomen wo ningverbetering in het park. Gebleken is echter, dat renovatie zoveel LEIDERDORP B nister, een beslissing gaat kosten dat ver en W willen dat het kan echter nog wel beteren alleen moge ministerie van cul- enige maanden op lijk is als er een extra tuur. recreatie en zich laten wachten, hoge bijdrage van maatschappelijk Het college schrijft het rijk komt. B. en werk (CRM) de wo- dit aan de bewoners W verwachten dat de ningen in het Van van het Van Leeu- gemeente zo'n hoge Leeuwenpark aan- wenpark. In januari geldelijke ondersteu- wijst als beschermd had hij hen beloofd ning kan krijgen als monument. Een ver- zo spoedig mogelijk de minister het ge zoek daartoe ligt in- met nadere informa- bied aanwijst als be- middels al bij de mi- tie te komen over de schermd monument. nooi orgamseren voor de vierdeklassers van al le basisscholen. De voor ronden worden gehou den in september, de eindstrijd is gepland rond volgend jaar Pa- Van onze correspondent een geslaagde rommel- feltennisrobot installer- |en- ?9, mei h°udt markt gehouden waar- en die men beeft overge- Avanti in het eigen club- HAZERSWOUDE van baten ten goede nomen van de Vrije Uni- huis een toernooi voor Het nieuwe clubhuis kwamen aan de finan- versiteit van Amster- leden, donateurs en oud van de tafeltennisver- cjerjng Van de nieuwe dam- Het toestel kan leden. De jeugdinterland eniging Avanti in Ha- acc0mmodatie. ballen aangeven op elke Nederland—Luxemburg zerswoude wordt mor- snelheid en in alle varia- wordt op 27 juni gehou- gen om elf uur officieel In het nieuwe clubhuis ties. Avanti wil binnen- den in het nieuwe club- geopend. Zaterdag werd zal de vereniging de ta- kort een tafeltennistoer- huis van Avanti. Opbrengst bazar Ter Aar 13 mille De bazar van de orgelcommissie van de gereformeerde kerk in Ter Aar, die afgelopen vrijdag en zaterdag in het Dorpshuis van Ter Aar gehouden werd. ten bate van het pijporgel van deze kerk, heeft bruto 13.750,- opgeleverd. De opbrengst is bestemd voor de verdere afbetaling van het orgel. De bazar werd vrijdagavond geopend met een optreden van de muziekvereniging „Arti et Religioni". Zaterdag was er een speciale kindermiddag en vond er in de loop van de avond de trekking plaats van een loterij, waarvan de hoofdprijs een bootreis naar Londen was HAZERSWOUDE Wybo Speckling is damkampioen gewor den van de aspiranten uit Hazerswoude. Zaterdag toonde hij zich na 21 partijen de sterkste met 30 winstpunten. Het toernooi werd gehouden door damvereniging Samen Sterk. OEGSTGEEST - In het parochiehuis van de Willibrordparo- chie in Oegstgeest wordt morgen om acht uur een bijeenkomst gehouden, die gewijd is aan de opvolging van pastoor Kooij- man. Deze zal na de viering van zijn 40-jarig priesterschap met Pinksteren de parochie verlaten. De actie Kerkbalans in de Willibrordparochie heeft dit jaar opgebracht 122.100 gulden. Dat is tien procent meer dan de opbrengst in '75. WASSENAAR De supportersvereniging Blauw Zwart houdt vanavond om acht uur de jaarlijkse ledenvergadering in het clubgebouw van de vereniging. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 34-jarige Alphenaar uit de Voorstraat werd zondagmiddag tijdens het douchen onwel, vermoedelijk door koolmonoxide. Opname in ziekenhuis Rij noord bleek noodzakelijk. Een 17-jarige Alphenaar belandde eveneens zondagmiddag in Rijnoord. Hij reed zonder rijbewijs op een geleende motorfiets en raakte op de Woubrugseweg de macht over het stuur kwijt. Hij liep een gebroken boven been op. ALPHEN AAN DEN RIJN De Aphense politie arresteerde het afgelopen weekend twee 14-jarige jongens die bekenden in verschillende afdelingen van de Sociale Dienst grote schade aangericht te hebben. De boekhouding werd zwaar beschadigd. De politie onderzoekt nog of de jongens ook iets te maken hebben gehad met het stelen van een auto in de Merelstraat en het openbreken van verschillende auto's in het afgelopen weekend, onder andere in de Gaslaan. stelde de raad ruim 1 miljoen gulden beschikbaar voor hel bouwen van een sportzaal. Nu blijkt dat de bouwkosten vap. de zaal aanzienlijk hoger ko g men te liggen. Indien de raad met een desbe 6 treffend voorstel van het collegi akkoord gaat, dan krijgt dff, Rijnburgse „smalfilm- en dia - amateurs" een éénmalige subsi die van 250 gulden, en als aan het einde van het boekjaai g daartoe aanleiding is, dan ont vangt de vereniging nogmaals - 250 gulden. Het geraamde tekor van de amateurclub bedraagt j ruim 2300 gulden. Het college is echter van mening dat de ver-r eniging in staat is de eigen in. komsten op te voeren. Door ver hoging van de contributiegeldei zal het tekort voor een groo: deel worden weggewerkt. m Voor het bouwrijpmaken van d< complexen „Centrum 1". be drijfsterrein, Frederiksoord ei^ „De Hoek" vraagt het college jnc aan de raad een extra kredieiep van in het totaal ruim 750.001^ gulden. e 1 De pachtkamer van het kanton rij gerecht heeft bepaald dat demi heer L. van Duijn wegens he r ontbinden van een pachtoven oë eenkomst door de gemeente eer lei schadeloosstelling moet krijger lij| ter grootte van ruim 40.000 gul oc den. De pachtkamer werd tl hulp geroepen toen gemeente ei ui de heer Van Duijn het over dtjiis schadeloosstelling niet eens kon er, den worden. De heer Van Duiju la eise bijna zestigduizend gulden toi terwijl de gemeente niet verdei oc wenste te gaan dan 28.400 guliig den. ia Burgemeester en wethouders ui stellen de raad voor om ruin 'ii 40.000 gulden beschikbaar te el stellen t.b.v. de heer Van Duijn n< Indien de raad met een desbe- el treffend voorstel van het college en akkoord gaat dan verkoopt djai gemeente twee percelen grond if in het bestemmingsplan „Be; fc drijfsterrein" aan drukkerij Irj Verhagen b.v. uit RijnsburS rei voor een bedrag van ruim nj 216.000 gulden. -He

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4