Ceick>e @otmt/nt Protesterende kotter vloot stoomt op naar Scheveningen alstublieft Geen subsidie betaald voetbal DUBBELE MOORD IN NOORDWIJK Irene en Carel ontsnappen aan schietpartij ■ra Nederland kreeg er 2000 miljonairs bij EINDVERSLAG DONNER NOG NIET GEREED THE CATS OP MONTEJURRA Schip vast voor kust twee dagen laag: S006S» Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank. Amro-bank N.V.. Leiden Directeur-hoofdredacteur: F. J. Plug - Adj. hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: J. W. C. Leune ftenties (excl BTW) 0,45 per mm Telefoontjes 4.08 - Klachten bezorging tel. 071-122244 (18 00 tot 19 00 uur) - Abonnementen: kwartaal 38.27; jaar 149.15; losse nummers: 50 cent Maandag 10 mei 1976, 66e jaargang no. 20422 Sebastian Speelfilm „Wapens voor San Se- bastin" op Ned. II om 20.25 uur. Om 19.30 uur In Londen staat een huis. Om 22.15 uur Aktua met Italië. Ned. I om 20.15 uur De tijd stond even stil; om 21.00 uur De Wadden en om 21.50 uur Kojak. Kans op onweer Zonnig weer. maar aan het eind van de dag kans op een lokale onweersbui. Meest matige wind uit noordelijke richtingen. Mor gen zon: 4.53-20.21. Schev. hoogw.: 0.25 en 12.57. Laagw.: 8.24 en 21.02. i (Van een onzer verslaggevers) SCHEVENINGEN - Circa tweeduizend Nederlandse kot- tervissers hebben vanmorgen in Scheveningen en Den Haag I een massale demonstratie ge- houden. Met deze nationale visserijmanifestatie vragen de jLvissers bij het Nederlandse 5 volk, de regering en het parle- i ment opnieuw extra aandacht I voor de uiterst moeilijke si- I tuatie waarin de visserij ver- Ij keert. 'I Daartoe werd aan het begin van de middag aan de Tweede :j Kamer door de vissers een petitie aangeboden. De Nederlandse kottervissers vragen daarin om een verbete ring van de saneringsregeling, een begeleiding van de vloot in de vorm van bijvoorbeeld oliesubsidies en andere steun maatregelen in de exploitatie sfeer. Verder willen de vissers het tot stand brengen van een doeltreffend Europees markt en prijsbeleid, waardoor het afzetten van makreel en gar nalen tegen dumpprijzen kan worden tegengegaan en maat regelen van de afzet te verge makkelijken van schepen die niet meer actief aan de vis vangst deelnemen. De huidige moeilijkheden in. de Nederlandse visserijwereld zijn volgens de kottervissers veroorzaakt door de vangstbe perkingen (quotering) van tong en schol. „De vangstbeperkende maat regelen van nu maken een ren dabele visvangst onmogelijk. De Nederlandse kottervissers waren bereid mee te werken aan de vangstbeperking op voorwaarde dat de overheid voldoende steun zou geven. Daarin voelen de vissers zich nu tekort gedaan. De door mi nister Van der Stee toegezegde begeleiding na een sanering van de vloot met twintig pro cent, die nu is bereikt, is ge heel achterwege gebleven. Die houding van de minister is voor ons dan ook een begelei ding naar faillissement en strafbank", aldus vanmorgen voorzitter B. Daalder van het Comité Nationale Visserijma nifestatie bij de aanbieding van de petitie. Voor de mars naar het Bin nenhof hielden de vissers, die uit alle delen van ons land met bussen en vele kotters naar de Scheveningse haven waren ge komen, in de Visafslag een massale protestvergadering. Door vertegenwoordigers van de verschillende visserij orga nisaties werd daarbij kritiek aan het adres van de Neder landse regering geuit. „De hulp die tot nu toe door de regering is geboden, is on toereikend. Ons verlangen om de vloot integraal door com penserende maatregelen in stand te houden wordt niet (Van een onzer verslaggevers) Premier Den Uyl voelt er niets voor om het betaald voetbal te subsidiëren met 25 miljoen gulden, zoals de KNVB gevraagd heeft. „Onze zorg gaat niet op de eerste plaats uit naar de topsport", aldus de minister-president zaterdag in „De Rode Haan" van de Vara. Drs. Den Uyl is evenmin voorstander van een door gemeen ten te verstrekken subsidie aan clubs in het betaald voetbal. Wat in het betaald voetbal tijdens het weekeinde nog meer gaande was? De verontwaardiging van FC Den Haag over de geruchten, dat het opzettelijk van Feyenoord verloren had, om trainer Boskov een afscheidsgeschenk te geven. Verder in Sporttribune: catastrofe bij marathonlopers, Van Houwelingen superieur FC Twente neemt het niet ■BDHMMI ingewilligd. De regering ziet maar één alternatief: de vloot op rigoureuze wijze inkrim pen. Dat is voor ons hard en niet te verteren. De regering moet onze ondergang tegen houden en mag ons niet laten omkomen", aldus de heer A. L. S. Lockefeer, voorzitter van de Vereniging ter bevordering van Zeeuwse Vissersbelangen. DEN HAAG In twee jaar tijd, van 1971 tot 1973, is het aantal miljonairs in ons land met bijna tweeduizend toege nomen. In 1971 waren er in ons land 8.309 personen, die één miljoen of meer gulden bezaten, in 1973 was hun aantal volgens de laatste gegevens van het centraal bureau voor de statistiek gegroeid tot 10.302. Ons land komt zo langzamerhand ook dik in de multimiljo nairs te zitten, als men de mensen, die meer dan 10 miljoen gulden bezitten, zo zou willen betitelen. Hun aantal steeg van 151 in 1971 tot 193 in 1973. Hun gezamenlijk vermogen groeide van 2,9 miljard tot 4,1 miljard in 1973. Het totale aantal vermogensbezitters (mensen, die 100.000 gulden of meer bezitten), is in deze periode van twee jaar toegenomen van ongeveer 264.000 tot 309.000. lEN HAAG Secretaris mr. ;|LvsA. de commissie-Donner »t nadrukkelijk dat een tindrerslag van de commissie om een eventueel aandeel van ~ADVERTENTlË~ prins Bernhard in de Lockheed- steekpenningenaffaire al gereed zou dit eindverslag de prins ge heel vrijpleiten, maar wel kri tiek hebben op zijn vrienden- Volgens een bericht in het Alge- kring, die wel bij de affaire meen Dagblad van vanmorgen betrokken zou zijn. Mr. Kist: „Dit verhaal is voor zaamheden van de commissie mij geheel nieuw. Het komt ken- Donner zou moeten vertellen, nelijk uit de duim- van de ver- Een eindverslag is in ieder geval slaggever. Ik weet zelfs niet, wat in de komende dagen nog niet ik op dit moment over de werk- te verwachten." latuuil ieder» ring in am-Ovs Zaterdag 29 mei Het Spant LEIMUIDEN Aanvang 20 uur. KAARTEN 15.-en 20.- «OORVERKOOP: Kerkweg 5, Lei- muiden. Smidskade 2, Langeraar. °1722 - 2410. Van onze parlementaire redac- SOL* tie) as,ra,t )EN HAAG - Het kabinet iverweegt om in het loonberaad werkgevers en werknemers foor te stellen ook na 1 juli de oonmatiging voort te zetten. Om de koopkracht van een om? poot aantal werknemers toch te Venho# tandhaven. zou tijdelijk een lantal sociale premies kunnen rorden verlaagd. Voor de financiering van de so ciale verzekeringen zou dan een poter deel van de kosten uit de «chatkist moeten worden be- All said. Ook zou de loonbelasting ziek ei voor een aantal werknemers - 48,51 verlicht kunnen worden. Defini tieve beslissingen hierover zijn echter nog niet genomen. VELDSLAG De nieuwe Boskov-firma Feye noord sloeg genadeloos toe Hoewel het pas mei is, waren de temperaturen afgelopen weekeinde zo hoog, dat vele Nederlanders verkoeling zoch ten aan de wa terkant, aan het strand of. zoals op deze foto bij het zwembad. Af en toe een duik in het water en verder maar bra den in de zon om het winterse wit zo snel mo gelijk kwijt te ra ken. Illlllllllllllllllllllllllllt (Van een onzer verslaggevers) NOORDWIJK Een 48-jarige inwoner van Noordwijk heeft zondagmorgen om tien uur de aanstaande echtgenoot van de onlangs van hem gescheiden vrouw en zichzelf doodgeschoten. De gescheiden man was zondagmorgen naar de woning van de vrouw aan de Katwijkse- jarige Antilliaan G. Zimmermann te hulp. straat gegaan om zijn twee kinderen in het Op het moment dat deze in de deuropening kader van de bezoekregeling af te halen. Zij verscheen, werd hij neergeschoten. De dader voormalige vrouw weigerde hem de kinde- rende daarop het huis binnen en schoot zich ren mee te geven, omdat het gisteren moe- in een kamer op de eerste verdieping door derdag was. Toen de man bleef aanhouden, het hoofd. De vrouw en de twee kinderen riep zij haar aanstaande echtgenoot, de 40- bleven ongedeerd. (Zie verder pag. 4). ESTELLA (Montejurra) Tien verboden linkse groeperingen hebben voor vandaag een alge mene staking uitgeroepen in de Spaanse provincie Navarra uit protest tegen de moord op een 19-jarige Carlist tijdens de be klimming, gisteren, van de Montejurra. Tijdens de jaarlijk se bijeenkomst van de Carlisten openden gewapende „Guerrilla strijders van Christus Koning" het vuur op de deelnemers aan de mars. Op dat moment waren prinses Irene en prins Carel Hugo slechts vijftien meter ver wijderd van de plek waar de dode en drie zwaargewonden vielen. Honderden tot de tanden bewa pende politiemensen en soldaten waren aan de voet van de berg opgesteld om de Carlisten en de Guerrillastrijders van Christus Koning uit elkaar te houden. De aanhangers van prins Carel Hu- go beklommen de hellingen van de Montejurra, terwijl in de struiken hun tegenstanders ver borgen lagen, aanhangers van Don Sixto, de broer van Carel Hugo, die hem het verwijt maakt te socialistisch te zijn. Kort na de schietpartij liet Ca rel Hugo zich even zien. Om ringd door een sterke lijfwacht spoorde hij zijn volgelingen aan de strijd tegen het totalitaire regime en voor het socialisme voort te zetten. Even later ver dween de uit Spanje verbannen prins weer, waarna de politie een zoekactie naar hem begon, en naar de volgelingen van Don Sixto. Iedereen verwacht voor de komende dagen felle betogin gen in Baskenland. ADVERTENTIE Ongeregeldheden aan de kant, zoals ook elders in het land. Met name Breda waar de supporters weer met volle bierblikjes gingen 90oien. BU TER HEYDE Monster Voor de kust van Ter Heyde aan Zee (gemeente vier uur binnen bij de Monsterse politie.. Een sloep met vier Monster) is vannacht een Panamese coaster Friso (495 ton) op de kust, tussen strandhoofd 10a en 11, vastgelopen. De oorzaak is nog niet bekend. De kustvaarder zou vanochtend om half elf met hoog water weer vlot getrokken worden door de sleepboot Lindusbank. De vermelding kwam vanochtend om aan boord is van de Friso naar een in de nabijheid liggende sleepboot gevaren. Een woordvoerder van het Hoog heemraadschap Delfland zei niet te verwachten dat het vlottrek- ken van de Panamees moeilijkheden zou opleveren. 10 4P DINSDAG EN WOENSDAG BIJ ALBERT HEIJN Neer gestort Een vrachtvliegtuig van het type Boeing 747 van de Iraanse luchtmacht is zondag in de buurt van het Spaanse dorpje Huete, ten oosten van Madrid neergestort De 17 bemanning sleden zouden bij het ongeluk zijn omgekomen. Martelingen Een groep Spaanse advocaten, journalisten en anderen, variërend van ar chitecten tot toneelspelers, heb ben de regering gevraagd naar een onmiddellijk onderzoek naar „martelingen op het hoofd kwartier van de veiligheidspoli tie" in Madrid. Een „blijmaker" van formaat, deze halfautomatische heren- parapluie. U krijgt dit regenscherm kado als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant: adres: woonplaats: STUUR als dank voor de moeite een herenparapluie r naam: adres: woonplaats:

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1