eserves Gemini/Kangeroes envoudig langs Goudse VC 1 Fides Pacta: wel kampioenschap, nog geen promotie Titel Bax/Foreholte ,Groenoordhal«prijs'voor DVO en Leski Spanning in overgangsklasse DERDE PLAATS VOOR JONGENS SPARTAAN RUIME ZEGE ■^LAUW ZWART Korfbal Atletiek (Van onze volleybalmedewerker) EIDEN Na vorig jaar gedegradeerd te zijn uit weede divisie zijn de reserves van Gemini Kan- eroes er in geslaagd om via een klinkende 3-0 verwinning in de beslissingswedstrijd tegen Goudse 'n het kampioenschap in de derde divisie te beha- en. 'emeer daar de Voorschotena- ;n eerder dit seizoen ai met 3-0 x>r de ploeg uit Gouda waren eruggewezen. werd aanzienlijk ^eer tegenstand van Goudse Z verwacht. Gemini-spelverde- Wibe Pera verwoordde dit r Z ermoeden voor de aanvang van de wedstrijd het duidelijkst door te stellen een bijzonder zware opgave te verwachten. Het liep echter allemaal anders. Onder aanvoering van uitblin ker Hans Oudeman liep Gemini in de eerste set uit naar een 9-5 voorsprong. Door enkele slor- Volleybal digheidjes aan Gemim-kant wist Goudse VC op te halen tot 10-10. Bij deze stand moest Gijs Wal raven het veld ruimen voor Lambert Hoeve, waardoor er meer spirit kwam in de Voor- schotense aanval. Gemini druk te door en via een 13-10 tussen stand werd de eerste set met 15-12 binnengesleept. Ook in de tweede spelperiode was het Gemini Kangeroes, dat de toon aangaf. Nadat een 3-5 achterstand was omgezet in een 10-6 voorsprong, liepen de Voor schotenaren geheel over hun op ponenten heen. Goudse VC sta pelde fout op fout en Gemini profiteerde gretig: 15-8. In de derde set had de Voor- schotense ploeg geen kind meer aan het bijzonder teleurstellen de Goudse VC, dat geen ver weer meer had tegen de geva rieerde aanval van Gemini, waarin harde smashes goed werden afgewisseld door subtie le prikballen. Gemini, bij wie de service een geducht wapen bleek, walste over Goudse VC heen en won de set met 15-4. Het kampioenschap was binnen en terwijl de teleurgestelde jeugdige supportersschare uit Gouda de sporthal in Hazers- woude verliet, gaven de Voor schotenaren uitbundig blijk van hun vreugde over het behaalde kampioenschap, waardoor ze het volgend seizoen opnieuw in de tweede divisie zullen uitko men. Het eerste herenteam van Gemi ni moet zaterdag 15 mei in de Catharijnehal in Utrecht aantre den voor promotie-degradatie wedstrijden tegen o.a. Interlan- ce-Zaan-2. Quick Boys rekent af met zwak SDVB Van onze sportredactie LEIDEN Quick Boys had op de voorlaatste speeldag van de competi tie in de eerste klasse weinig moeite met het in degradatiegevaar verke rende SDVB. Wel ging SDVB onstuimig van start en nam het in de eerste vijftien minuten van deze wed strijd ook de leiding door een doelpunt van Kluistra, maar Quick Boys heerste in het ver dere verloop van de wedstrijd alle fronten. Een goed draaiend Quick Boys schiep zich enkele goede kansen, maar zou voor de pauze de achter stand toch niet ongedaan weten te maken. Binnen vijftien minu ten na de rust verrui'de Quick Boys de 1-0 achterstand voor een 1-2 voorsprong. Eerst scoor de Leo Hoek na voorbereidend werk van Wim van der Plas 1-1 en in de 60ste minuut schoot Ben de Waal uit een scrimmage Quick Boys naar die 1-2 voorde lige stand. Ook in het verdere verloop van de tweede helft ver wierf Quick Boys zich uitsteken de kansen om SDVB naar een grote nederlaag te spelen. Goed keeperswerk beperkte voor SDVB de schade echter tot 1-2. Een voon degradatie strijdend SDVB kwam in de slotfase nog sterk opzetten, maar kon het invaller-doelman Arend van den Oever niet meer lastig maken. De dames van Bax/Foreholte die in de eerste klasse onbereikbaar werden voor de concurrentie. Staand v.l.n.r,: Ineke Slobbe, Hannie Boskamp, coach Frank Bonte. Lenie Hoek, Annemieke de Bruyn. Knielend: Sieneke Schavenmaker, Marjan Mens, Ellie Hoek, Anke v.d. Noulandt, Mariëtte Siera. Voorgrond: Lia van Kesteren. Van onze handbalmede- wprkpr LEIDEN - De dames van Bax/Foreholte heb ben in een zeer goede wedstrijd tegen het Haagse Kwiek Sport het kampioenschap van de eerste klas in de wacht gesleept. Na de verras sende zege vorige week in Kwintsheul kon nu in de thuiswedstrijd de be slissende slag worden ge slagen. Voor dit onver wachte succes had de ge meente Voorhout extra vaart gezet achter het ge reedmaken van het nieu we handbalveld zodat de ze kampioenswedstrijd op dit prachtige nieuwe veld kon worden ge speeld. Het team speelde met veel zelf vertrouwen. Ook coach Bonte was zo overtuigd van de over winning dat hij zonder zijn vas te reserve Ellen Oostdam (vori ge week belangrijk aandeel in de overwinning op Quintus) durfde aantreden, omdat ook het tweede team een belangrijke wedstrijd voor het kampioen schap speelde. Het is allemaal volgens ver wachting verlopen. Bax/Fore holte nam in de eerste helft duidelijk afstand, vooral door toedoen van een geweldig kee pende Lia van Kesteren. Zij stopte een strafworp en door haar goede opstellen schoot Kwiek Sport tweemaal een strafworp tegen de paal. Hannie Boskamp en Lenie van Beek schoten wel raak uit strafwor- pen. Laatstgenoemde was trou wens toch erg op schot want tweemaal schoot zij met een laag strak schot raak. Mariëtte Siera en Annemieke de Bruyn kwamen zeer hoog van de grond en knalden over de Haagse muur keihard in. Dit alles, gevoegd bij een bijzonder hard werken in de verdediging, zorgde voor een royale 6—0 voorsprong bij de rust. In feite was de strijd gestreden maar de manier waarop Kwiek Sport tegenstand bood gaf nog geen rust in de Voorhoutse har ten want vooral aan de cirkel waren zij zeer gevaarlijk. Ook in de tweede helft wisten zij driemaal een strafworp te force ren. Lia van Kesteren stopte er wederom een en tweemaal moest zij zwichten. Annemieke de Bruyn (lx) en Hannie Bos kamp (5x) maakten het karwei vakkundig af: 12—5 Een dik verdiend kampioenschap dat recht geeft op de eindstrijd om het kampioenschap van Neder land op 30 mei a.s. te Laren. MMO kon het tegen kampioens- kandida^t Wings slechts één helft bolwerken. Door zeer goed verdedigen kwamen zij zelfs met 2—1 voor bij het wisselen van speelhelft. Na rust was de energie verbruikt. Margré Vol- water miste twee strafworpen en de warmte deed de rest. Wings had wel de energie om door te vechten, maar voor de Haagsen staat dan ook nog alles op het spel. Met 2—7 gingen de punten verdiend naar Den Haag. De heren van MMO werden kampioen door een vrij gemak kelijke overwinning op de reser ves van Northa. Bij de rust was al duidelijk dat de Hoogmade- naren het kampioenschap zou den behalen 4—12. In de tweede helft hebben beide partijen zich niet erg druk meer gemaakt en een leuk schuttersfeestje was het resultaat 10—22. Northa heren hebben zich zeker gesteld van een derde plaats in de voorlaatste wedstrijd tegen Wings in Den Haag. In de eerste helft werd goed gespeeld en een 2—6 voorsprong opgebouwd. Na rust kwam Wings aanvanke lijk sterk terug en tot 7—7 op gelijke hoogte. De conditioneel sterkere Noordwijkerhouters konden in de eindfase met een serie break-outs nog royaal af stand nemen: 8—13. Van onze sportredactie 'ASSENAAR - Zondag Eer- te-klasser Blauw Zwart heeft e competitie afgesloten met uime 5-1 overwinning op De Wassenaarders namen iermee revanche voor een eer- Ier dit seizoen geleden 1-0 ne- lerlaag. Het met vijf invallers antredende Coal werd halver- vege de eerste helft op een 1-0 chterstand gezet. Pim West eest drukte met een omhaal angs doelman Martin Koeke- lakker het Wassenaarse over wicht in cijfers uit. Vijf minuten ide vater tilde Pieter Donath de tand naar 2-0, toen hij voorbe- idend werk van Ben Conradi il tref fend afrondde. ,erd fide: rdl wl" Eerste klasse an te ja je pauze was het lot van -oal snel bezegeld. Reeds in de i kla e mi°uut bepaalde Ren van leKia jer pjam ^et verschj op (jrje erna reffers. Blauw Zwart liep hal- J)11™ erwege de tweede speelperiode ftou* elfs uit naar 5-0 door twee tref- n frs van Pieter Donath, die laarmee een hattrick scoorde. -°al's gevaarlijkste man Dirk ■Je Ridder leidde vlak voor tijd Ki i enige treffer van de Rotter- M «mmers in. Zijn schot kon °noz w Zwart-doelman Pieterse P®» «voldoende onder controle F?® 'tengen, waardoor Henk van v* Kossem de Rotterdamse eer kon redden Van onze sportredactie LEIDEN Met een groots op gezet volleybaltoernooi in de Leidse Groenoordhal heeft het rayon Leiden van de NeVoBo zijn 25-jarig bestaan gevierd. In totaal 104 teams bestreden el kaar op het niet onaanzienlijke aantal van 22 speelvelden. De prijs van de „Groenoordhal" voor de vereniging, die de mees te eerste- en tweede plaatsen behaalde viel bij de dames ten deel aan DVO en bij de heren aan het Wassenaarse Leski. Uitslagen: Heren, Ereklasse: 1. NOVO: 2. Donar; 3. Leski: 4. Gemini Kangeroes. Heren Eer ste klasse. 1. Leski: 2. DAC: 3. WVC; 4. SKC. Heren Tweede klasse 1. De Valken; 2. Leski 3. Heren Derde klasse: 1. Leski 4; 2 DAC. Jongens Junioren: 1. In Up Go A; 2. DAC. Mini-klasse: 1. NOVO; 2. Leski. Dames Ereklasse: 1. DOS; 2. NOVO. Eerste klasse: 1. DAC; 2. Oegstgeest. Tweede klasse: 1. DVO; 2. Onon. Derde klasse: 1. Aarlanderveen; 2. Oegstgeest. Meisjes Junioren A: 1. Leski; 2. NOVO. Meisjes Junioren B: 1. Salvo A; 2. Groen C. Meisjes Mini: 1. DVO; 2. NOVO 2. PAGINA 17 Va:i onze atletiekmedewerker Bij de meisjes eindigde De LF.lDEN - Als een van de laat- |hhph|hhhh Spartaan als zesde. Voor het sten is ook de A/B-jeugdcompe- beste resultaat zorgde Hanneke titie van start gegaan. Zowel Glas Bij het hoogspringen bij de jongens als bij de meisjes kwam zij over de 1.65 heen. Ann kwamen de teams van De Spar- Waasdorp wipte over 1.50 heen. taan. Holland en De Bataven horden 15.2 Met dit resultaat Zij kwam ook uit op de 100 m. uit in de eerste klasse. Bij de bewees hij nog eens bij de horden: 18.2. Marjan v. Maris jongens was de strijd erg span- jeugd, een van de beste horden- liep een goede 800: 2 28.5. Anne- nend. De Spartaan eindigde als lopers van Nederland te zijn. ke Verburgt tenslotte sprong derde, 12.326 punten, ongeveer Verder liep hij de 100 m. vlak 4.60 ver. 600 punten meer dan AV Hol- in 115. Rudi Eveleens kwam op Wat Tom Saat was bij de jon- land, dat zesde werd. De Bata- deze afstand tot 11.6. Bij het gens was Barry van Haarlem bij ven 'werden met grote achter- hinkstapspringen kwam hij tot de meisjes van AV Holland. Zij stand laatste. Bij de meisjes 12.02. Ook op de andere loop- liep een sublieme 100 meter: kwamen de ploegen niet verder nummers liet AV Holland een 12.5. Een tijd waarmee zij de dan de laatste drie plaatsen. sterke indruk achter. Zo kwam concurrentie ver achter zich liet. De jongensploeg van De Spar- Rudi van Schooten tot 54.3 op Bij het verspringen kwam zij tot taan draaide van begin af aan de 400 m. en liep Roel Hendrik- 4.87. Ook Alice Saat 'bleek in goed mee. Na een redelijke es- sen 2.07.1 op de 800 m. De estaf- goede conditie Zij liep de 400 tafette: 47 5 hep Paul Grimber- etteploeg bestaande uit Rudi m. in 64.1 en de 100 m. horden gen een goede 3000. Hij finishte Eveleens. Paul Crama. Tom in 17.2. De estafetteploeg be- als eerste in 9.27.6. Ook John Saat en Rudi van Schooten be- staande uit Joske Boom, Alice van Duijvenvoorde liep een goe- reikte de finish als eerste 45.6. Saat, Petra Langereis en Barrv de lange afstand. De 800 meter De jongensploeg van de Bata- van Haarlem werd eerste in liep hij in 2.07.1. Zijn ploegge- ven steunde volledig op Koen 52.6. noot Dirk Jan Veeger had voor Gijsbers en Wvbo Lelieveld. Dit Bij De Bataven werden de beste deze afstand precies een secon- bleek een te zwakke ondergrond resultaten geboekt op de 800 m. de meer nodig. Bert Mins be- te zijn voor een ëoed resultaat. Helene Haverkort volbracht de wees zijn kracht op de werp- en Koen Gijsbers was op de korte afstand in 2.21.7, terwijl Mirjam stootnummers. Bij het discus- afstand oppermachtig. Hij won v.d. Salm na 2.27.2 over de werpen eindigde hij op de twee- zowel de 100 als de 400 meter, streep kwam. Tineke de Groot de plaats: 32.29. Verder stootte Zijn tijden waren 11.2 en 50.0. sprong 1.55 hoog. Ans Kievits hij de kogel 11.43 m. ver weg. Wybo Lelieveld deed wat er van kwam goed mee op de 400 m.: Piet Walraven tenslotte liep een bem verwacht werd. Hij won de 64.3. Andere redelijke resultaten goede 110 m. horden: 15.7. 800 meter in 1.59.0. Aad Moov- waren: Carola Bussink 100 m. Uitblinker bij de jongens van man lieP een redelijke 3000: in 13.2, Linda Krouwel 400 m. AV Holland was Tom Saat. Hij 9.56.0. Ook op de estafette werd in 66.0 en Marion v.d. Klauw liep een bijzonder goede 110 m. een goed resultaat geboekt: 46.0. hoog 1.45. LEIDSE COURANT Leiden Geen algemeen suc ces op de derde competitiedag voor de tennisteams uit de Leidse regio. Eerste-klasser Roomburg werd opnieuw naar een monsternederlaag gespeeld, terwijl de score bij de Over gangsklasse teams overal prak tisch gelijk opging. Alleen de Leidse Hout zorgde in de twee de klasse voor een ruime 80 overwinning. Voor Roomburg is er geen red den meer aan Weggespeeld werd Roomburg gisteren in de enkelspelen be paald niet. Madera verloor met 7—5, 64 van Constandse. Em- nes draaide te laat warm tegen Bing Sie (0—6, 5—7). terwijl Mi- lou Penseel, Keizer en Broos- hooft het tegen respectievelijk Carola v. Fraayenhoven, Hartog en Sipit tot drie sets brachten. Annette v.d. Mey kwam tegen Yvonne v.d. Eeckhout niet ver der dan 5—7, 3—6. De gemengd- dubbels moest Roomburg opge ven. terwijl de drie overige dub bels in twee sets werden verlo ren, zodat tegenstander Jaagpad I een 11—0 zege binnen haalde Forescate zegevierde met 5—4 over KSW uit Schiedam, waar mee het twee van de drie te verdelen winstpunten verover de. De winst in de singles kwam van Haagendoorn. Koemans (3 sets) en Sandra Rovaards De herendubbel van het duo Haa gendoorn/Koemans leverde vlot winst op, terwijl Koemans met Liselotte v.d. Bijl voor het be slissende punt zorgde. Noordwijk had het zwaarder en moest alle krachten aanwenden om via 5—4 verlies Zaandam een punt te ontfutselen. De winst werd bewerkstelligd in de enkels van Uit den Bogaard en Josien van de Koogh (beiden wonnen in drie sets) en in die van Ineke v.d. Meer: 64. 7—5. Het geroutineerde duo Blom- mendaal/Pasman zorgde na te leurstellend tie-break verlies in de eerste reeks via 6—4 en 9—7 toch nog voor het zo belangrijke vierde punt. In de Overgangs klasse B speelden zowel De Munnik als Unicum 44. Voor Unicum lijkt dit voldoende om zich in de tweede helft van de competitie veilig te kunnen stel len, terwijl De Munnik zich tesa- men met Thor 3 en Popey 4 aan kop nestelde. Voor De Munnik zagen de zaken er tegen Popey aanvankelijk somber uit. Theu- nissen en Micky Albers verloren in drie sets van respectievelijk Kok en Brenda van Keeken. Alleen Ad v.d Berg zette zijn singel tegen Tjin a ten in winst om: 64. 7—5. In de dubbels vochten de Leiderdorpers sterk terug. Via twee drie sets zeges in de dames- en herendubbel en een 6—3, 64 overwinning van De Groot/Van Sas in de eerste mixed bereikten zij de 44 stand. Unicum deed het anders om. Door toedoen van Marjon van Boeckel, Har Meyer en Ar nold v.d. Capellen werden de enkelspelen met 3—1 voor sprong afgesloten. Capellen zorgde met Maureen Meyer via twee maal 7—5 voor 4—3, waar na Kallenberg en Van Boeckel. na met 6—3. 54, 300 te heb ben voorgestaan, de winst voor Unicum verspeelden, zodat op ponent Vleuten I goed weg kwam. Het herenteam van de Leidse Hout behaalde reeds gisteren het kampioenschap. In Sittard wonnen Haasnoot, Van de Sluijs en Hins hun singles, waarna Hins en Van de Sluijs in de eerste herendubbel de eindzege veilig stelden. De Leidse Hout I mag na een verpletterende 8—6 op Park Marlot 2 ook voor zichtig aan een kampioenschap gaan denken. an onze korfbalmedewerker .eiden - Fides Pacta is opnieuw kampioen, en voor je laatste maal zal de kampioen promotiewedstrij- ijjen voor de vacatures in de hoofdklasse moeten ■pelen. Ook goed nieuws kwam van het veld aan le Montgomerystraat, waar De Danaiden Archipel rersloeg en de kans in eigen hand hield wat betreft landhaving. In de lagere klassen speelde Fiks zich n 32 minuten overschot van de partij tegen Tempo iaar de tweede klasse, welke klasse TOP (bijna) gaat erruilen voor de eerste omdat er zaterdag weer ;ewonnen werd. Het kampioensteam van Fides Pacta in de bloemen. 'ides Pacta is weer aangeland p het punt, waar het vorig jaar ok was omstreeks deze tijd. 'oen kon de sprong naar de oofdklasse niet gemaakt wor- en vanwege de sterkere clubs ■KC en Deto. Ook ditmaal is 'ides er nog niet, want de ver- ïoedelijke tegenstanders zijn Jeetos en Het Zuiden. 'rekvogels, de opponent van •edinj isteren, kon ook de titel nog - VI eroveren en die aanspraak kon e ploeg in de eerste helft nog ïaken, toen Fides Pacta terecht iging|P 1-3 werd êezet Als de Pl°eg i de an trainer Bos wat beter had eschoten, was de achterstand js^en wsschien onoverkomelijk ge- 'zame ,eest voor Racta Nu kon het te n de 2e helft betere Fides de jde landicap wegwerken en nog %defewe' 3 minuten na de kering van Jan peelhelft. Toen was de weg vrij ngs n,oor de want toen de fus'e- h eve lub na een kwartier op 5-3 was rj00r ieland, gaf Trekvogels de zaak essur»°P' vooral toen de Leidse ploeg ook nog op balbezit begon te pelen Halverwege was de oorsprong al opgelopen tot 6-3 dat werd ook juichend door Leidse fans als einduitslag «groet. Fides opnieuw kam- t ruiioen zonder automatische pro- cons notie- )e Danaiden lijkt zich uit de lesten te gaan werken nu Ar il ka bipel naar een nederlaag werd espeeld en concurrent Rohda i-erd ingehaald. Toch is de <eidse ploeg er nog lang niet nog drie wedstrijden), maar in >der geval is er iets waarop erder gebouwd kan worden. )e basis voor een goede afloop -. Het programma voor de iwwitten luidt: Ons Eiber- nest thuis en Blauw Wit en Deto 10! uüGeen gemakkelijk program, maar De Danaieden heeft licht punten gevonden in de aanwin sten Christiaanse en Koorneef, die gisteren belangrijke goals scoorden. Cees Christiaanse zet te De Danaiden van 1-1 op 3-1 en Koornneef maakte aan het eind van de partij aan alle onze kerheid een einde door 6-3 in te schieten. De Danaiden verdien de 6-4 vanwege de grotere inzet in het 2e gedeelte. De Algemene kon de moed niet meer opbrengen om er tegen kampioenskandidaat Quick vo luit tegen aan te gaan. Er werd nog wel van alles geprobeerd, maar het heilige vuur (begrijpe lijk wel aanwezig bij de Dordte- naren) ontbrak in de hitte. Bo vendien werkte de zwak leiden de Deykers niet mee om er nog wat spannends van te maken, toen hij bij 5-7 een geheide Al- gemene-goal afkeurde. Toen ge loofde de Leidse ploeg het wel en werd Quick door de 7-9 zege kampioen, omdat Sperwers in Rotterdam van KZ verloor. Per- nix verloor zaterdag met 13-9 van Achilles en is voor deze competitie ook klaar. Velocitas verloor met 9-6 van Animo, dat met de rust nog tegen een 3-6 achterstand aan keek. Overigens speelde Veloci tas 70 minuten met 11 "man". Ons Eiland verloor op eigen veld van Vitesse en dat was tegen de verwachting. Het werd op het veld aan de Brahmslaan 4-7. TOP is er nog niet. De Sassen- heimers hebben nog één wed strijd voor de boeg. In ieder geval stapte TOP weer nader tot promotie door Vlaardingen in eigen huis met 5-6 te kloppen na een potje afbraak-korfbal. TOP was beter, maar moest niette min tot het slot wachten met de Jan Sjardijn (wit shirt) van De Algemene in duel. Truus van Vliet snelt toe om assistentie te verlenen. beslissing, die Hildo Krop be werkstelligde. Fiks werd tweedeklasser dank zij zichzelf, maar ook dankzij een hoop andere clubs, die on verwacht verloren. Het restant van de indertijd door regen ge staakte wedstrijd tegen Tempo was van doorslaggevende aard en dat was uitspelen geblazen. Het hypernerveuse Fiks klaarde het en verhoogde de 2-1 stand van toen tot 4-1 en was alsnog gepromoveerd.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17