Kanoselectie slaagde bij Olympische proef WCT-tennistitel voor Björn Borg Ilusies van ederlanders rerstoord in ace Zandvoort Boet van Duimen was grote man Fransen grepen judoploegtitel Sijbrands naar team Groningen Opmerkelijk verlies roeier Boeschoten pfrommer tekende bij erste plaats inith Brigitha Steffenhagen te duur voor HSV Coopman te sterk voor Afrikaan Italiaanse ploeg basketballers naar Montreal Wereldtitel bridge Verenigde Staten de Formule Fordrace gevolgd door David Kennedy. Rod Brender rijdt op kop in zittend wervelkolomfractuur en verlammingsverschijnselen in armen en benen geconstateerd. Silverstone De Britse auto coureurs John Fitzpatrick en Tom Walkinshaw hebben giste ren gijdens de 1000 kilometer van Silverstone BMW de eerste zege bezorgd in de strijd om het Wereldkampieonschap merken. De eerste twee races waren in overwinningen geëindigd voor het team van Marini-Porsche. Vallelunga De Franse auto DALLAS Björn Borg is we- zijn. Ik heb er erg mijn best reldkampioen tennis geworden, voor gedaan", zei Borg na De jonge Zweed won in de fina- afloop begon erg nerveus, le van het beslissende WCT- waardoor Vilas vrij gemakkelijk toernooi te Dallas van de Argen- de eerste set kon pakken (6-1). tijn Guillermo Vilas met 1-6, 6-1, De Argentijn kon niet door- 7-5 en 6-1. Borg, de opvolger van drukken. Hij verspeelde twee Ashe, verdiende met zijn zege keer zijn servicegame door dub- 130.000 gulden. Voor Vilas was bele fouten en had in de vierde er de nog altijd aardige som van set pech, toen de scheidsrechter 60.000 gulden. twijfelachtige beslissingen nam Opmerkelijk in de finale partij in zijn nadeel. Vilas' protesten waren de tien minuten durende hielpen niet en Borg brak weer eerste game en een ralley in de door de service van de linkshan- elfde game, waarin de spelers dige Zuidamerikaan. Het bete de bal maar liefst 83 keer heen kende 4-1 in plaats van 3-2 voor en weer sloegen, voordat Borg de Zweed, die deze voorsprong het punt won. Het toonde aan, niet meer uit handen gaf. In de dat beiden met veel inzet speel- halve finales schakelde Borg den. De 19-jarige Zweed, die al met 7-5, 6-0, 6-3 de Amerikaan voor de derde keer in deze fina- Harold Solomon uit. Vilas ver- Ie stond: „Iedereen zie, dat ik de sloeg met 7-5, 6-4, 6-1 de Ameri- derde keer wel de gelukkige zou kaan Dick Stockton. KIEV Frankrijk is gisteren in Kiev Europees judokampioen geworden. In de finale werd Rus land verslagen met 3—2. Alleen het half-midden en het zwaargewicht leverden overwinningen op voor Rusland. Drie van de vijf partijen werden beslist door een vol punt (ippon). Dvojnikov en Tsjotsjotsjvili deden dat door de Russen en Co- che, de Europees kampioen individueel middenge wicht voor Frankrijk. Voor de Nederlandse ploeg was er opnieuw weinig succes weggelegd. Na de tegenvallende prestaties in de persoonlijke toernooien kon de ploeg van bondscoach Peter Snijders ook in het landentoer- nooi niet tot grote daden komen. In de eerste ronde werd verloren van Zweden met 2—3. Later in de strijd bleek ook Europees kampioen Fran krijk te sterk: vier nederlagen en één onbeslist. De bronzen medailles waren voor Groot-Bittannië en West-Duitsland. kunr IftApEN HAAG - De Konin- BI9v olijke Nederlandse Schaat senrijders Bond heeft de ^begeleiding van de kern- jioeeen rond. Nadat eerder •aati E> Ab Krook akkoord atfging met zijn aanwijzing J. tot damescoach, zijn dit weekeinde de besprekin gen met Leen Pfrommer en ienk Gemser afgerond. n Pfrommer zal naast ..w. ijstraining van de all- nïandfound ploeg, ook de condi- tegi tie-training op zich nemen, lenk Gemser zal de nieuw formeren heren sprint- ep eveneens zowel con ditioneel als op het ijs bege leiden. De beide selectie- jj (roepen zullen de komende hweek door de trainers in ajoverleg met de landelijke technische commissie wor den samengesteld, zodat de Araming kort daarna kan CM jeginnen. Beide ploegen uilen uit zes rijders be- itaan. (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Oud-we reldkampioen dammen Ton Sijbrands speelt volgend jaar competitie voor damclub Gronin gen. Sijbrands, die vijf jaar voor RDG uit Den Haag uitkwam, speelt in Groningen samen met onder meer An dreas Kuijken. TON SIJBRANDS weg bij RDG ale van ie n m bij woe: Bayer ILHOUSE Enith Brigitha •ft dit weekeinde haar uit- apje naar Mulhouse in de El- i afgesloten met twee over- nningen. Op de 100 meter ije slag zegevierde zij in 93. Ook de nummers twee en ie: de Olympische finaliste d München Jutta Weber en Russin Ljoebow Kobzova .■ven binnen de minuut: 59.46 59.73. 200 meter won Enith Brigit- in 2.05.76 voor Irina Vlasso- De Russin revancheerde zich de 400 meter. Zij won in 6.96 voor Enith Brigitha 1.22) en Helga Wagner, die 4.29.51 een Westduits record tigde. De Oostduitser Below heeft zaterdag op 1 meer van Genève voor de maal de Europese zeilti- in de Solingklasse veroverd, werd achter de Zweed Sun- tweede in de zevende en race. In het eindklasse- kwam de Deen Poul Jen- op de tweede plaats, voor Oostenrijker Raudaschl. Fransman Serge Maury zaterdag in het Zuidfranse Camargue zijn Europese )ij de Finnjollen geprolon- achter de Amerikaan liller werd hij in de licht- waarmee het kam- werd besloten twee- AMSTERDAM Arno Steffenhagen van Ajax, ge wenst door de Hamburger SV, is voor de Duitse club L te duur. Voorzitter Krohn heeft aan het Duitse pers- j bureau SID medegedeeld j dat Ajax anderhalf miljoen gulden voor de Duitse ex- international, wil hebben. Er zou nog een tweede ge- sprek plaatsvinden tussen I HSV e Ajax. maar de HSV-voorzitter is wat de uitslag betreft niet erg opti- mistisch. Joop Runeman wordt gelukgewenst door oud-burgemeester Van Hall van Amsterdam. AMSTERDAM De Nederlandse kano vaarders hebben bij de internationale wed strijden dit weekeinde op de Bosbaan, die als eerste selectie golden voor de Olympi sche Spelen in Montreal, redelijke resulta ten behaald. Toonaangevend waren echter de Westduitsers, die worden getraind door de Nederlander Karei Muis. Het waren vooral Arend Bloem en Lo Ja cobs (Zwetplassers) die de aandacht trokken door zowel op de K2 de 500 meter als de 1000 meter te winnen. Op de 500 meter kwamen zij tot een tijd van 1.44.2, een goed resultaat vergeleken met de 1.39.6 waarmee een Russische formatie in Belgrado vorig jaar wereldkampioen werd. Bij de dames was alle aandacht gericht op Ans Stormink en Nel Hoekstra (Hydronau- ten) die het op moesten nemen tegen de internationale top, gevormd door de West- duitse meisjes Lewe Pohlman en Sabine Meyer. Lewe Pohlman was veruit de sterk ste, maar beide Nederlandsen konden rede lijk volgen en kwamen tot goede tijden. De voorzitter van de technische commissie. Bas van der Ster, was uitermate tevreden over de behaalde resultaten in deze sterke selectieproef. „We hebben de nummers ge wonnen, die we moesten winnen", zo zei hij. De voorzitter van de NKB, de heer Van Willige, was vooral te spreken over de ma nier waarop het duo Bloem/Jacobs de West duitsers had verslagen. Na afloop maakte de heer Van Willige de ploeg bekend, die gaat deelnemen aan de wedstrijden op 15 en 16 mei in het Poolse Bydgoszcz. Deze ploeg bestaat uit Arend Bloem, Lo Jacobs, (allen Zwetplassers), Sjef Rutte (Trekvogels) en Tjeerd Tilkema (Eu ros). De laatste won op overtuigende wijze de 1000 meter. De damesploeg bestaat uit Ans Stormink (DKV) en Nel Hoekstra (Hy- dronauten). Na Polen gaat de Nederlandse ploeg nog deelnemen aan de internationale wedstrij den in Gent en aan de Zaanregatta. Na de Zaan Regatta zal de voordracht voor de Nederlandse ploeg voor Montreal aan het Olympisch comité worden gedaan. Neder land zal inschrijven op alle nummers, behal ve de K4. De zwaarste proef voor de Nederlandse ploeg zal zijn tijdens de internationale wed strijden volgende maand in Nottingham, waarvoor reeds vele landen zoals Zweden, Polen, Spanje (wereldkampioen op het num mer K4) en Rusland met hun definitieve Olympische selectie hebben ingeschreven. GENT De dit weekeinde in Gent gehouden inter nationale roeiwedstrijden werden, zoals gewoonlijk, voor een groot deel beheerst door de deelnemende Nederlandse ploegen. De finale van de twee zonder stuurman werd zelfs een complete Nederlandse aan gelegenheid, met twee ploegen van Nereus, twee van Aegir en een van Dudok van Heel. Een regelrechte sensatie was de uitslag van deze finale. Vete raan Luynenburg won met zijn veel jongere ploeggenoot Van Rooyen in 7.15.8 voor Boescho ten en Van der Horst, de bron zen medaillewinnaars van de laatste wereldkampioenschap pen in Nottingham. (7.18.5). De Aegirroeiers Grond en Voete link werden derde. Dudok en de Aegirroeiers Bock en Munneke zaten daar nog weer ruim ach ter. Bij. de eliteskiffs was Van Schel ven van Triton de snelste voor de Belgische veteraan Dehon- breux die hiermee waarschijn lijk zijn kwalificatie voor Mont real verspeelde. Verder won Phocas de seniro a acht. Pro teus Eretes de lichte vier zonder stuurman en Trudy Jongenelen van DDS de dameskiff. UITSLAGEN: twee zonder stuurman: 1 Nereus, Lynenberg- Van Rooyen 7.15.8; 2 Nereus 2: Boeschoten-Van der Horst 7.18.5; 3 Aegir: Grond-Voetelink 7.24.2; 4 Dudok van Heel: Van der Pas-Van Viarien 7.30.0; 5 Aegir: Bock-Munneke 7.37.5. ELITESKIFF: 1 Triton, Van Schelven 7.52.0; 2 CRB (Dehon- breux) 8.03.08; 3 Brugge Ro- taert 8.11.7. DAMESKIFF: 1 DDS (Trudy Jongenelen) 4.11.1; 2 Luik 4.20.7. Lichte elite vier zonder: 1 Pro- teus-Eretes 7.29.0; 2 Perreux 7 56 0 ISEGEM De Belgische zwaargewicht Jean Pierre Coopman (91 kg) heeft zich vrij snel hersteld van de k.o. nederlaag tegen wereldkampioen Muhammad Ali. De „Leeuw van Vlaanderen" behaalde voor 1300 toeschouwers in Isegem een overwinning op punten op Ba Soukalon (93 kg) uit Mali. Deze is kampioen van Afrika in het zwaargewicht. Op 31 mei zal Coopman in Rotterdam uitkomen tegen de Nederlander Thoonen. De Nederlandse bokser Doornbos heeft zaterdagavond tijdens het internationale ,3oxam 76" toernooi in Almeria in de finale van het zwaargewicht op punten verloren van de Griek Pesapane. In de elf gewichtsklassen zegevierde vijfmaal een Spanjaard, drie keer een Fransman, en een keer een Italiaan, een Griek en een Deen De Italiaanse bank", springt op in triomf nadat de winst op Joegoslavië en de kwalifikatie voor Montreal een feit is geworden. EDINBURGH Niet favoriet de huidige Europees kampioen: Joegoslavië, maar Italië heeft 84—79. Bij de rust was de stand het voor-Olympisch basketbal- gelijk: 3636. toernooi in Edinburgh gewon- De Azzurie hebben zich door nen. In de finale bleek de ploeg deze overwinning geplaatst voor van coach Primo te sterk voor het Olympisch basketbaltoer- nooi van Montreal. Joegoslavië zal in Hamilton (24 juni tot 3 juli), waar ook Nederland waar schijnlijk deelneemt moeten proberen een plaats in het Olympisch toernooi te verwer- MONTE CARLO Het team van de Verenigde Staten heeft Italië na een heerschappij van vele jaren onttroond als wereldkampioen bridge. De Amerikanen wonnen in Monte Carlo de finale met 232 tegen 198 punten. De anders zo accurate Italiaanse biedmachine ontspoorde enkele malen in de slemzone. Met name Belladonna maakte een aantal beoordelingsfouten. Bij de Verenigde Staten was Einseberg de onbetwiste uitblinker. Nederland heeft zijn eerste wedstrijd uit de „bridgeolympiade" te Monte Carlo met 3-17 van Engeland verloren. Feiten en Vergoed maakten een uitstekend debuut Bisht en Van Oppen bleven ver onder hun normale kunnen. tendorst hebben gisteren de eer ste manche gewonnen van de grote prijs van Zweden, die meetelt voor het Europees kam pioenschap zijspan motorcross. In Loenen is Henk Pauw win naar geworden van de derde kampioenscross in de klasse 125 cc. AMSTERDAM Gerrit Loze- man won de nationale military die van vrijdag tot en met giste ren in het Amsterdamse Bos is gehouden. Hij deed dit met het paard Herman Kroton. BALVE De Nederlandse springruiter Henk Nooren is gis teren vierde geworden met zijn paard Jaegermeister tijdens een internationaal springconcours in het Duitse Bal va. CLERMONT-FERRAND - De Franse rugbyspeler Jean Fran cois Philipponneau is zaterdag door de bliksem getroffen en overleden. Het gebeurde tijdens een vriendschappelijke wed strijd in Clermont Ferrand. Drie van zijn clubgenoten liepen een shock op. HUIS TER HEIDE - De ge broeders Gerard en Barend van Dam van de Rotterdamse Golf club zijn gisteren tijdens inter- clubkampioenschappen in Huis Ter Heide kampioen van Neder- '^nd geworden. indvoort Frans Joseph Kai- verstoorde de illusies van Nederlanders. In de zeven- van de twintig te rijden onden, toen de verschillen wel toeters, maar beslist nog niet seconden konden worden ge- 'eten, dook de Oostenrijker !e! zijn Hammerschmidt Spe- ongekend gretig de tarzan- °cht in. Hij reed daarbij een ■fossle, die in derde positie lag, de baan, maar moest zijn oltlrieste daad bekopen met spin, die hem ver terug ierp. strijd was beslist. De groep n acht coureurs, die elkaar te meter betwist hadden, was stag gereduceerd tot een duo. 1 Canadees Rod Brender en Ier David Kennedy, die in tehael Bleekemolen hun Gaarste concurrent hadden ge- lllllll waren nu alle tegenstand kwijt. Brender, leidend toen het incident zich voordeed, ver grootte de afstand, die hem scheidde van Kennedy, in de laatste twee ronden nog duide lijker. Maarten Henneman zorgde nog voor enige vreugde op de zwak bezette tribunes door de derde plaats op te eisen. Boy Hayje, die zo verraste bij de training voor de Paasraces voor de for mule drie renwagens, had ook hier in de race weinig succes. Tijdens de training van de for mule Ford renwagens had zich een ongeluk voorgedaan, waar bij de Merlyn MK 20 van Ar- noud Coenen en de Vaney van de Belg Michel Lambert betrok ken waren. De Nederlander moest met een ernstig bekken fractuur en een gecompliceerde beenbreuk worden opgenomen. Bij Lambert werden een hooe Maastricht. Nationaal kampioen Wil Hartog zal met weinig ple zier terugdenken aan de eerste kampioensrace van dit seizoen. In de 500 cc klasse belandde hij in de strobalen, terwijl Ankone winnaar werd. De grote man in Maastricht was Boet van Dui men. Hoewel hij als laatste moest starten, wist hij in de 750 cc klasse toch als eerste te eindi gen. Daarvoor had hij de 350 cc klasse al gewonnen. Hockenheim. De grote winnaar om de Mei-beker werd de Zweed Leif Gustafsson. Hij ze gevierde zowel in de 250 cc en de 350 cc klasse. Sittendorf. De vierde wedstrijd om het wereldkampioenschap motorcross in de 500 cc klasse is weinig gunstig verlopen voor Gerrit Wolsink. In het klasse ment van de strijd om de we reldtitel zakte hij naar de derde plaats. Warschau. De Zweed Thorleif Hanssen heeft gisteren een mo torcross in de 250 cc klasse ge wonnen, die meetelde in de strijd om de wereldtitel. Mettet (Bel). De Italiaanse mo torcoureur Agostini heeft giste ren met grote overmacht de in ternationale wegraces op het circuit van Mettet gewonnen. Husqvarna. De Nederlanders Fons van Heugten en Dick Gro coureur Jean-Pierre Jabouille heeft gisteren in Valleiunga (Ita) de derde race gewonnen in de strijd om het Europees Kam pioenschap formule II.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15