Nieuwe Viktor school nu al veel te klein OO Cleijn Duin krijgt toch wijkgebouw Er staat een échte auto voor u klaar: De Alfetta Waardering voor CDA-program Groei Rabobank bevredigend Onenigheid tussen gemeente en schoolbestuur over gewenste plaats noodlokalen :Jbhtkr noteert, u evet 'C Dat was een goeie vanmeneerTripvoorde Heineken Pretkaartenwedstrijd. Katwijkse delegatie naar Ohrid Tijdelijk tenniscomplex in 't Heen Postkantoor Sassenheim heropend PIERROT MM De in aanbouw zijnde Viktorschoot aan de Pilareniaan. Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT - De ge meente Noordwijkerhout heeft nog geen passende oplossing gevonden voor de scholieren die bij de inge bruikname van de nieuwe Viktor- school aan de Pilareniaan geen on derdak zullen hebben. De huidige Sint Viktorschool aan de Kerkstraat bevat 15 klassen, terwijl de nieuwe school, die het komend schooljaar in gebruik zal worden genomen, slechts 12 klassen omvat. Naar het zich laat aanzien blijft het aantal leerlingen tenminste in de komende vijf zes jaar constant, zodat drie klassen elders onderdak moeten vin den. Een voorstel van het college van burgemees ter en wethouders om een houten lokaal bij de nieuwe school te plaatsen en twee klassen onder te brengen in kleuterschool „De Zonne bloem" stuitte bij het schoolbestuur op bezwa ren. De heer Th. Buurman, waarnemend se cretaris van het schoolbestuur: „Voor het schooljaar 1977/1978 is een extra kleuterlokaal gepland. Dan moet ergens anders in het dorp weer een lokaal worden vrijgemaakt of ge plaatst, zo blijf je aan de gang". Het bestuur ziet het liefste dat drie noodloka len bij de nieuwe school worden geplaatst. De kosten van één lokaal bedragen 100.000 gul den. Inmiddels leven binnen het college ook plannen om de drie klassen onder te brengen in de voormalige land- en tuinbouwschool aan de Vlashoven. Volgens wethouder Heemskerk zal gepoogd worden om de peuterspeelzaal onder te bren gen in kleuterschool „De Zonnebloem". De wens van het schoolbestuur om drie noodlo kalen bij de school te plaatsen, wijst hij van de hand, omdat deze tijdelijke oplossing veel te duur is. Het college zal in de komende weken de mogelijkheden voor drie klassen in de voor malige land- en tuinbouwschool verder onder zoeken en binnenkort een voorstel aan de raad doen. De oude Viktorschool zal worden verkocht, en als dat niet lukt worden gesloopt. De grond is grotendeels eigendom van de zustercongre gatie van de Heilige Hiëronymus in Amster dam en voor een klein gedeelte van de Viktor- parochie. De grond zal mogelijk in handen komen van een projectontwikkelaar voor de bouw van woningen in de vrije sector. De gemeente heeft geen trek in de grond, omdat het kopen en het afbreken van de school en het bouwrijpmaken van de grond de prijzen van huurhuizen teveel opjaagt. Overigens wordt deze zomer in de Viktorwij- ken een onderzoek gehouden naar het aanbod van leerlingen in de komende jaren. Van onze correspondent KATWIJK Eindelijk is de knoop doorge hakt. De wijk- vereniging „Cleijn Duin" krijgt zijn be loofde wijkge bouw. De Kat- wijkse gemeen teraad besloot gisteren met 15 stemmen vóór en 7 stemmen'te gen tot de bouw van het vereni gingsgebouw, dat klein van af meting zal zijn, aangezien voor grotere gezel schappen en ge beurtenissen de wijk is aangewe zen op de in het najaar te openen Centrale Accom modatie in de wijk „Hoornes". Tot de tegen stemmers be hoorden de SGP- en CCP-fractie. De meerderheid van de Raad betreurde het dat nog niet kon worden beschikt over de veelvuldig bepleite welzijnsnota. Vragen als „hoe is de positie van de wijkverenigin- gen", „wat zijn de wensen en conse quenties" konden dan ook nog niet worden beantwoord. De heer H. van Mier- lo (Gemeentebelan gen): „We lopen mo menteel om de hete brij heen en begin nen met het zetten van een gebouw". Wethouder H. Haas noot, steeds fel de goedkeuring verdedi gend, zag de ontwik keling in Katwijk als een afwijking ten op zichte van de gebrui kelijke opbouw. Al vorens tot een studie werd besloten kwa men er al initiatieven vanuit de wijken; vooral de kerken wa ren snel aan de weg aan het timmeren. „De gemeente moet nu haar waardering uiten vooral het vrij willige werk", zo be toogde de wethouder. Binnenkort wordt in de betrokken com missies de behande ling verwacht van de vergevorderde plan nen van de bouw van een multifunctioneel gebouw in de Molen wijk. Met name het raadslid M. A. de Vries (Vrije Lijst) be treurde het dat niet eerst het wijkgebouw voor de Molenwijk op de raadsagenda stond. In zijspan naar gemeente huis Motorpret gisteren In Leiderdorp, waar op het gemeente huls in het huwelijk traden Gerard vsn Diggelen (27) en Marjo van Leeu wen (22). Op hun tocht naar het ge meentehuls wer den ze vergezeld door tal van motor vrienden. Voor de bruid was een zij span beschikbaar. KVP Lisse en Sassenheim bijeen: SASSENHEIM/LISSE Het ontwerp CDA-program stond gister avond centraal in de gecombineerde vergadering van de KVP-af- delingen Lisse en Sassenheim in het gebouw „Cees en Ineke". Het KVP-Kamerlid J. van Eisen, tevens fractievoorzitter van de KVP in de gemeenteraad van Sassenheim gaf een algemene toelichting bij het ontwerp-program. Kamerlid Van Eisen:" De eigenschap van partijfilosofen is, dat ze mijlenver van de gewone man afstaan. Ook de kamerleden zijn niet helemaal tevreden over het ontwerp, maar er moet over gesproken worden en zonodig moeten er aanpassingen komen". De aanwezigen waren het daarmee eens, want ofschoon men veel waardering voor het program kon opbrengen wilde men enkele onderdelen graag gewijzigd zien. Door de aanwezigen werd onder meer opgemerkt, dat het beleid ten aanzien van de gehandicapten moet worden uitgediept en dat de bejaarden mondiger moeten worden. Algemene waardering was er voor het hoofdstuk grondpo- litiek. Het kamerlid toonde zich overtuigd van totstandkoming van het CDA. Naar aanleiding van wat pessimistische reacties vanuit de zaal memoreerde hij: „Hannie van Leeuwen (AR) zei me laatst, dat „of het CDA komt er, of het christendom is binnen tien jaar uit de politiek verdwenen". Veel mensen hebben nog moeite het verleden te vergeten. (Van onze correspondent) Oegstgeest „Het economisch klimaat waarin de bank dit jaar moest werken was allesbehalve opwek kend", aldus voorzitter A. H. J. Kooloos gisteravond tijdens de 63e algemene vergadering van de Rabo bank. „Reeds in 1974 was de rente op de geldmarkt tot extreme hoogte gestegen, een situatie die ook nog bestond aan het begin van 1975. Doch naarmate het jaar vorderde is deze situatie ingrijpend gewijzigd. Een direct gevolg hiervan voor bank samengewerkt met de Ra de bank is geweest dat gelden bohypotheekbank voor hypothe- die op deposito waren geplaatst caire leningen en met de finan- weer werden teruggestort naar cieringsmaatschappij De Lage de spaarbank, waar de rente Landen voor consumptieve kre- minder snel wijzigt. De aan de dieten. De winst van het boek- spaarbank toevertrouwde mid- jaar is ongeveer gelijk aan die delen zijn per saldo in 1975 met van het voorgaande jaar. On-# 10% toegenomen. Hierbij moet danks de enigszins moeilijke si- worden opgemerkt dat enkele tuatie is de trendmatige ontwik relaties van de bank zich naar keling van de bank niet door- elders hebben verplaatst en van broken", aldus voorzitter Kool spaarder-lener zijn geworden, oos. Hiermee rekening houdend mag Nadat de notulen in orde waren worden gesteld dat de groei in bevonden gaf de directeur van toevertrouwde middelen alles- de Rabobank Lijtweg, de heer zins bevredigend is geweest. De j. q. M. van der Helm toelich- dalende geldmarktrente heeft ting op de balans per 31 dec. '75 het het bestuur mogelijk ge- en de winst- en verliesrekening maakt de rente voor hypothecai- 1975 re leningen ook te verlagen. Na zestien jaar werd afscheid olg hot voorbeeld van Als uitnodiging voor een feestje, meneer Trip. Koop een krat Hen t'elicitatie. Ot enfin, Heineken bij uw winkelier en u kunt zelf wel wat bedenken, vraag er zo'n setje pretkaarten bij., Bovendien kunt u dan meedoen Cp die pretkaarten kunt u een aan de Heineken Pretkaarten- dolle, dwaze, hartelijke, leuke zin wedstrijd. En misschien een prijs schrijven. uit duizenden winnen. Uw Gewoon om te versturen. winkelier weet er alles van. Waarschijnlijk heeft dit wel ge volgen gehad voor de vraag naar dit soort leningen want nog nooit in het bestaan van de bank werden in 1 jaar zoveel leningen verstrekt als in het ver slagjaar. Van oudsher vinden in Oegstgeest ook veel vervroegde aflossingen plaats, maar per sal do namen de uitzettingen in 1975 flink toe. De liquiditeitspo sitie van de bank was eind 1975 krap. Afwijzing van leningen in verband met liquiditeitsproble men is in 1975 niet nodig ge weest Zonodig werd door de Noordwijkerhouter onderscheiden Van onze correspondent Oegstgeest De heer De Sitter, reeds vele jaren werkzaam bij het Marine Elektronisch Bedrijf te Oegstgeest vierde gisteren zijn veertigjarig ambtsjubileum. Rond tien uur werd hij, samen met zijn echtgenote ontvangen in de kamer van de dir. MEB KTZ (E) H. A. Rijks. Het bleek een volslagen verrassing voor de jubilaris toen kolonel Rijks hem mededeelde dat hij onder scheiden was met de eremedail le in het zilver in de Orde van Oranje Nassau. Nadat de ver sierselen waren opgespeld ont ving de heer De Sitter namens de directie tevens de draagme- daille. Later op de dag werd het feest ten huize van de jubilaris te Noordwijkerhout samen met collega's voortgezet genomen van de heer H. H, Kuipers als voorzitter van de raad van toezicht. Hij wordt op gevolgd door de heer B. C. Pa denburg. In de raad van toe zicht werd voorts de heer T. van Schaik herkozen. De heer A. H. J. Kooloos werd herkozen als lid van het bestuur. Van onze correspondent Verheule vertrok vanmorgen tevens de 18 perso- Katwijk Zeven uur na het afsluiten van de nen tellende Katwijkse dansgroep en een schaak- raadsvergadering vertrok vanmorgen om half zes team (10 personen) naar Joegoslavië. Het gezel- uit Katwijk o.l.v. burgemeester C. A. Bos een schap is aangevuld met een aantal supporters. Hfet delegatie naar de Joegoslavische plaats Ohrid. Het schaakteam zal een aantal wedstrijden spelen in bezoek vindt plaats in het kader van de jumelage Ohrid, terwijl de gemeentelijke afvaardiging een tussen Ohrid en Katwijk en als antwoord op het nog onbekend programma krijgt af te werken als bezoek van de dansgroep „Biseri" aan Katwijk gast van de gemeente Ohrid. vorige maand. Op 14 mei wordt de groep in Katwijk terug Met de 6-koppige gemeentelijke afvaardiging, be- verwacht. In augustus vertrekt vervolgens nog een staande uit burgemeester C. A. Bos, wethouder team van de Zwem- en Poloclub „Katwijk" naar J. Bergman, de raadsleden D. van Duijn, A. C. Ohrid om deel te nemen aan een groot waterpolo- Berkheij en K. van der Meij en loco-secretaris G. toernooi. Van onze correspondent industrie bestemde terreinen tijdelijk in te richten Katwijk De gemeente zal zich niet verzetten als tennisveld. tegen de bouw van „minimale voorzieningen" na- Het college van b. en w. kwam uiteindelijk tot de bij de tijdelijke tennisvelden van de Katwijkse conclusie dat het afwijken van het bestemmings- Lawn Tennisvereniging op het terrein van HA- plan niet kon worden tegengegaan; een goedkeu- KAF in 't Heen. ring van gemeentewege was niet vereist, aangezien Onder deze voorzieningen wordt verstaan een nog geen duidelijk omschreven gebruiksvoor- kleed-, douche- en toiletruimte. De vergunning die schriften waren vastgesteld. zal worden afgegeven, is, evenals de ontheffing De tennisbanen in 't Heen zijn een welkome van de bestemming van de HAFAF-terreinen (in- oplossing voor het grote tekort aan tennisbanen dustrie), slechts 5 jaar geldig. in Katwijk. De tijdelijke velden moeten nu als De kwestie kwam in het nieuws na het bekend overbrugging gaan dienen naar de inrichting van worden van de plannen van HAKAF om de voor een nieuw gemeentelijk sportpark. (Van onze correspondent) komst voorafgaande aan de daadwerkelijke ope- SASSENHEIM Met het doorknippen van een ning in het gebouw „Cees en Ineke", lint postzegels heropende burgemeester Kret van Sassenheim gisteren het vernieuwde postkantoor. Tijdens deze bijeenkomst zei mr. J. J. v.d. Goes, Leerlingen van de eerste klassen van de lagere directeur van het postdistrict Haarlem, dat met scholen lieten ballonnen op en 's avonds trok het de verbouwing haast gesproken kon worden van „open huis" veel belangstelling. Het was dan ook nieuwbouw binnen het uit 1903 daterende omhul- „een gebeurtenis van groot belang", zoals burge- sel. Burgemeester Kret ontving van hem een boek- meester F.ret het uitdrukte tijdens de bijeen- je met postzegels. De Alfetta van Alfa Romeo. 1600ofl800cc motor voorin. 5-Versnellingsbak met differentieel achterin. De Dion achterwielophanging. Perfektewegligging. Kooiconstructie met energie-absorberende zónes. Topsnelheid boven 175 km/u.Garantie 12maanden. Alfetta 1,6 -125 pk -17.990,- Alfetta 1,8 -140pk-19.790,- AlfettaGT-140 pk-21.490,- verkrijgbaar in 18 modellen vanaf12.060,- bij meer dan 100 dealers. valkenburg (z.-h.) B.V. Autom. Imp. H.A. Maasland ROOSEN OPTIEK SPECIALIST IN Contactlenzen Kort Galgewater 1, Leiden Tel. 071-120375 VOOR KWALITEITSBROOD: BAKKER AHSMANN HOGE RUNDUK 118 - TEL 128939 Al het brood en banket voor Lelden kunnen wij niet maken Maar wel het lekkeratel Nieuwe Rijn 33 Leiden Tel. 143283 HET HUIS VAN GESCHENKEN MAARSMANSTEEG 14 TELEFOON 121293- LEIDEN „Gero Royal Albert Arzberg Zwlaaal Makkum Ravell an 1001 andera geschenken Per week hebben wij nog enkele uren voor het repareren van uw Dit gebeurt dan door 'n gedipl. vakman. Bel even en vraag naar de kosten! Versteegen Tel. 071-13Q15V Park „die Leythe" 15 Lelden Ook voor wonlnginr. Er gebeurt iets voor iedereen. uitgebreid repertoire Hollands populair groot assortiment accessoires eigen Import U.S.A.- Pop en country «oq>jo|p IEIMN Fabriek van MATRASSEN en ST0ELKUSSENS Nu eok voor W0NINGINR. Fabrieksprijzen Merelstraat 1A

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4