Leiden vierde zonnige 'mmi T enniscomplex Woubrugge iri Koningin ere-lid Oranje vereniging Katwijk gebruik gesteld Verzorgd ballet Groovy Dansers Luberti winnaar Philidortoernooi Stap deze week eens binnen bij de kantoormeubel-showroom van CIEBA en doe het daarna thuis nog »s dunnetjes over 176 ZATERDAG 1 mei 1976 LE1DSE COURANT PAGINA 3 iiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiMniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiï Voor de heer J. de Winter, voorzitter van de Oranjevereniging Katwijk aan den Rijn was het gisteren de dag van zijn leven, toen hij na afloop van het défilé op Paleis Soestdijk aan de Konin gin een oorkonde mocht overhandigen waarin zij werd benoemd tot ere-lid van de Oranjevereni ging Katwijk Rijn. In alle vroegte waren de Harmonie Katwijk, de Schildervereniging „Pictura", het Majorettenpe- loton van de Carnavals Stichting, goochelaarster Sylvia Vermeulen en bestuur van de Oranjever eniging Katwijk Rijn richting Baarn vertrokken, om deel te nemen aan de manifestatie ter ere van de verjaardag van de Vorstin. Na het défilé begaven alle leden van het Konin klijk huis zich naar het grasveld. Prinses Beatrix volgde daar met veel belangstelling samen met haar twee jongste kinderen, de verrichtingen van de Katwijkse goochelaarster Sylvia Vermeulen. Na het overhandigen van de oorkonde vertoefde de Koningin nog enige tijd bij de schilders van „Pictura" en bewonderde het paneel waarop o.a. het huis stond geschilderd waarin zij tijdens haar studententijd in Katwijk heeft gewoond. Zij be treurde het dat het huis is afgebroken. Prinses Beatrix volgt hier wijkse goochelaarstertje Syl- rettenpeloton van de Carna| de verrichtingen van het Kat- via Vermeulen en het Majo- vals Stichting. Woubrugge Met het hijsen van de driekleur door burgemeester Brouwer de Koning, terwijl twintig leden tegelijkertijd ook vlaggen hesen, werd gistermiddag het tenniscomplex met vier banen van de sportvereniging D'70 officieel in gebruik gesteld. In de drukbezochte en gezellige kantine voerde de burgemeester het woord namens het gemeentebestuur. Na aan de hand van krantenkoppen uit de afgelopen vier jaar op de gestadige voortgang van de realisering gewezen te hebben merkt hij tevens op, dat de aanvankelijke situering van het complex nog al eens was gewijzigd, maar ten gunste. Bepaald hartverwarmend was de medewerking van enkele leden, vooral de laatste vier maanden.' Doordat men bij vorst de banen onder een laag water kan zetten is ook de plaatselijke IJsvereniging gebaat met dit fraaie complex. Tenslotte overhandigde de burgemeester voorzitter H. Th. Wijsman een enveloppe met een waardebon voor de aanschaf van een umperesteel voor wedstrijden. Namens de IJsvereniging bood voorzitter H. de Jeu en kantinebei aan; van de gymnastiekvereniging Kwiek en Lenig ontving men een barbecuestel. Ook werden gelukwensen overgebracht door een afgevaardigde van het Katholieke kerkbestuur. In zijn dankwoord gewaagde voorzitter Wijsman van de spontane medewerking van het gemeentebestuur. Het ledental is thans gestegen tot 300. Er is nu een ledenstop ingevoerd. LEIDEN Groovy Dancers, dansten gisteravond zeven korte balletten in het LAK-theater. De dansers stammen uit een ballet school in Den Haag, die onder leiding staat van Ria Kanters. Zij had de choreografieën gemaakt. Onder het publiek telde men vele vrienden en bekenden van de dansgroep, zodat de avond vooral een presentatie aan intimi leek te zijn. De vier balletten voor de pauze waren voor vreemden niet interes sant genoeg. Ze gaven aan de muziek geen verdieping of voegden er niet iets aan toe. Het bleef bij technisch goed uitgevoerde bewegingen af en toe door zenuwen ook minder goed soms waarbij het geluid slechts hulpmiddel was ten behoeve van de maat Binnen de balletten zat te weinig opbouw. Het laatste van de vier was in zoverre eerlijker dan de rest, dat alleen van slagwerk gebruik werd gemaakt Het tempo van dit ballet lag ook hoger. Met de drie stukken na de pauze revancheerde de Groovy Dancers zich grotendeels. Hierin waren veel meer intenties te ontdekken, zodat de bewegingen niet meer zo leeg en louter technisch bleven. Ze liepen soepeler, hadden meer lijn, sloten meer bij de muziek aan; er werd dan ook met grotere inspiratie gedanst. De aankleding van de zeven dansstukken was verzorgd; ieder deeltje kreeg zijn eigen kostuums. Op zich geen slecht initiatief om in Leiden de mensen naast toneel, muziek en cabaret ook eens te laten kennismaken met de ballettechniek. Paul van der Plank Van onze schaakmedewerker LEIDEN Niet de favoriet John van Baarle maar de outsider Luberti heeft het vierde Philidortoernooi gewonnen. Opvallend was de geringe deelname in de hoofdgroep. Slechts tien deelnemers hadden zich aangemeld. Oorzaak hiervan is waarschijnlijk de KNSB-competitie waarvan vandaag de laatste ronde wordt ver speeld. De lagere groepen, vooral bestemd voor onderbondsspelers, waren namelijk wel goed bezet. Luberti begon het toernooi overweldigend. Na Verholt en Van Baarle in het eindspel van het bord te hebben gezet stootte hij gelijk door naar 4 1/2 punt uit vijf wedstrijden. Tegen John v.d. Wiel moest hij echter toch het hoofd buigen. Bij het ingaan van de laatste ronde stonden John v.d. Wiel en Luberti nu samen aan kop. Van der Wiel moest tegen Dirk Sikkel die tegen Luberti remise had gespeeld. Na een gewonnen stand te hebben opgebouwd maakte Van der Wiel een enorme blunder. Hij bouwde een zelfmat. Hierdoor eindigde Luberti via een simpele overwinning alleen op de eerste plaats. Van der Wiel werd zelfs nog derde want ook Van Baarle ging hem nog voorbij. Vierde V/erd Verholt terwijl Rex van Dijken op de vijfde plaats eindigde. Coen van der Heijden was in de B-groep oppermachtig. Na in de eerste acht rondes pas één remise af te hebben gestaan, tegen Lems, stelde hij in de laatste ronde deze veilig met een snelle remise. Voor de overige prijzen werd zeer veel strijd geleverd. Niet minder dan drie spelers eindigden op een gedeelde tweede plaats. E. v.d. Raaf. Lems en Bosma endigden allen op zeven punten. Ook de vijfde prijs moest gedeeld worden. De gelukkigen waren Geerts- ma, Binnendijk, Noorlandt en Barendse. De C-groep bestemd voor spelers uit de tweede klasse onderbond en lager werd gewonnen door Tanasale. In de laatste ronde moest hij hiervoor wel veel strijd leveren tegen Mandias die met een half punt minder op de tweede plaats eindigde. Ook hier moesten de lagere prijzen gedeeld worden. Borst, Mulder en Oudeman kwamen met 6 1/2 punt op een gedeelde derde plaats terecht. Kraakactie in Aarlanderveen (Van onze correspondent) AARLANDERVEEN Een aantal leden van de jongerenvereni ging KPJ heeft geprobeerd het Parochiehuis naast de r.k. kerk te kr&ken. Zij wilden daarmee de aandacht vestigen op dit al 15 jaar leegstaande gebouw (voormalig nonnenklooster) en hun drin gende behoefte aan een eigen accommodatie. Gewapend met een groot spandoek met de leuze: „Strijdt mee, parochiehuis voor de KPJ" trokken zij het pand binnen. Het kraakprogramma werd abrupt afgebroken, daar één der omwonenden de politie alarmeerde. Voor de ogen van een groot aantal belangstellenden werd het pand ontruimd. De aktiegroep heeft echter besloten na deze kleine tegenslag niet bij de pakken neer te zitten en nieuwe akties op touw te zetten om haar nijpend probleem tot een acceptabele oplossing te bren gen. Dunnetjes? Kom nou, noem dat maar gerust dubbeldik. Want u krijgt na uw bezoek de 64 pagina's tellende vierkleuren ClEBA-katalogus mee. Kom ook 's naar de 750 m2 grote toonzalen als u niet direct kan toormeubelen nodig heeft. Dan blijft u mooi op de hoogte van de laatste kantoormeubel-mode. U mag kijken zolang als u wilt. Op werkdagen van 9-5 uur in het ClEBA-gebouw. clebabv Industrieterrein "De Waard" WillemBarentszstraat 35 LEIDEN, telefoon 071/149044 RUIM 25 JAAR EEN BEGRIP VOOR KANTOOR-EFFICIENCY. Van onze verslaggevers LEIDEN Koninginnedag 1976 is onvergetelijk, zonnig en koud geworden, in alle wijken waarin het Oranjefeest (dat elk jaar naar het schijnt nieuwe impulsen krijgt, ook al te oordelen naar het grotere aantal vlaggen) gevierd wer£ Aan de vooravond van de eerste mei - nog niet zo lang geleden het begin van een lieflijke maand - was het bijna overal oranje wat de klok sloeg. Het begon allemaal met een vlaghijsing op het Stadhuis plein, met welwillende mede werking vanWerkmans Wils kracht en stadsbeiaardier R. Ritter. Een van de hoogtepun ten was de met nieuw leven ingeblazen Singelloop over 7 kilometer. Er namen ongeveer 600 lopers aan deel. o.a. de oudste deelnemer, een 60-jari- gc politieman die van Sport stichtingvoorzitter Piet Bieg- straten een extra aandenken ontving. Zowel bij de heren als dames waren het leden van de Leidse vereniging De Bataven jdie met een eerste prijs gingen strijken. Bij de wijkverenigingen maak te de vereniging Aktief weer een erg goede beurt door het organiseren van festiviteiten die enkele duizenden mensen op de been brachten. Daar was o.a. een majoretten-con- cours, dat na een optreden van de popgroep Spirit of St. Louis (in nieuwe bezetting) een grote menigte bezighield. Als eerste (in de gevorderde A-groep) kwam hierbij The Mariquita's uit Katwijk uit de bus, tweede was Golden Green Stars uit Leiden. Bij de B-groep bepaalde een jury, dat de groep van Aktief volop een eerste prijs waardig was, met als tweede Ons Buiten. Derde werden de majorettes van Pauline, vierde de Kooigirls en vijfde het groepje van The Snickles. Als beste hoofdmajo rette kwam uit de bus het „eerste" meisje van Aktief. Bij dat alles kwam nog een optre den van Jong K G en een demonstratiewedstrijd van rugby door twee jeugdteams van Diok. Deze zonnige dag werd overal in de stad beslo ten met lampionoptochten en een Oranjebal met de Studen ten Hoempa Band in de grote zaal van De Burcht of met het Het feest kreeg extra glans door optochten met muziek, met allerhande kinderspelen, het optreden van verschillende bands, judo-demonstraties (o.a. in het Morskwartier), muzikale rondgan gen, een kindermiddag in sociëteit Minerva, demonstraties van duikers en een blusboot van de brandweer (Meerburg), roeiwed- strijden en openluchtconcerten. De hele stad gonsde van de 30 april-activiteiten. duizenden mensen samen om de vele evenementen te bekij ken. De Prinsestraat was 's middags het gebied voor de traditionele ringrijderij. De prima verzorgde paarden, de kleurige bloemversieringen en het mooie weer maakten dit gebeuren wederom tot een succes. Ook in Warmond waren tal van aktiviteiten ter gelegen heid van Koninginnedag. Bij de optocht waren prachtige en zeer bewerkelijke uitbeeldin gen te zien zoals een groep Indianen die de eerste prijs wonnen en een st^l stoere Vi kingen compleet met schip. De voetbalveteranenwedstrijd trok veel belangstelling. Nadat de jonge veteranen (30-40 jaar aanvankelijk met 3-0 voor stonden wisten de oude vetera nen (40-57 jaar) de achterstand uiteindelijk toch te beperken tot 4-3. De Koningin Juliana- wisselbeker kwam dus in het bezit van de jonge veteranen. OEGSTGEEST In Oegstgeest werd gisteren de show gestolen door het optre den van de Haagse Hooglan ders. Een „real Scottish bagpi- peband" kompleet in de schit terende Schotse klederdracht. Schotse dames voerden op de tonen van de band enkele dan sen zeer gracieus uit en dat nog wel op het asfalt van de Irislaan waar zij werden gade geslagen door een grote schare Een beeld van de zeepkostenraces in Leimuiden. Winnaar werd Gert Jan Brussen. Bij het voetballen in Leimüiden werd de r.k. school De Kleine Wereld zowel bij de jongens als de meisjes kampioen. draaien van het rad van avon- HAZERSWOUDE tuur op verschillende brand- Marg0 Frankhuizen, een aeh- punten van feestelijkheid. Lei den kon in elk geval gisteren weer best uit de voeten waar het op feestvieren aankwam. Dit team van de Sjalomschool werd winnaar van het schoolvoetbal- toernooi op het SJZ-terrein. V.l.n.r. onderwijzer Henry Loeters, Ronald v.d. Geest, Eric-Caspers, Corno Loos. Frank Boest. Harold Roeleven. Rob Verhagen en Fernand v. Wetten. Zittend v.lnr. Gerard Onderwa ter. Piet v.d. Geest (aanvoerder), Pieter Versteegen, Wim Janmaat, Jan Buitendijk en Nico Overdevest. tjarig meisje uit de wijk Rhy- nenburch, werd door een jury op Koninginnedagavond in Caprioles clubhuis uitgeroe pen als „lentekoningin". Het roeifestijn op de vijver aan de Da Costasingel werd gewonnen door Carla Oost- dam. Henk en Wim van der Jagt uit Ter Aar gingen precies gelijk over de finish, nadat ze de tien kilometer lange Flora Cross te Hazerswoude hadden voltooid. Een succes wérd deze tocht overigens wel voor de tafelten nisvereniging Avanti en de jeugdsoos Ons Stekkie. Im mers, ruim tweehonderd deel nemers verschenen aan de start voor de parkoersen over de 10 en de 5 kilometer. KATWIJK Alle schoolpleinen in Katwijk a.d. Rijn werden gisteren in tensief gebruikt voor allerlei behendigheidswedstrijden. Ie dere leerling werd bij het feest betrokken; de winnaars gin gen met leuke prijzen naar huis. In Katwijk aan Zee stroomden In Sassenheim werd gisteren o.m. een zeskamp-spel op het gemeen- telijk sportpark. Winnaar werd een team van Teylingen. Een deel- neemstertje probeert hier geen van de busjes te verliezen. ALPHEN AAN DEN RIJN Verreweg de grootste publiek strekker in Alphen waren gis teren de speedboatraces op het Recreatiemeer, meetellend voor het Nederlands kam pioenschap. Ruim 10.000 men sen hadden zich rondom het meer verzameld en waren ge tuige van boeiende races. De races, die over drie ronden werden gehouden, werd in de zwaarste klasse (1500-2000 cc) gewonnen door Hans Pelster, die in de laatste ronde uitviel met een volkomen gebroken stuur bij een snelheid van ruim 120 km per uur. Cees van der Velden werd tweede, de Duitser Zimmerman derde. Tussen de wedstrijden door waren er demonstraties wa terskiën met onder meer Euro pees kampioene, Fanny Meyer. Het schansspringen kon niet doorgaan omdat de springschans door de diepte van het meer (40 meter) niet verankerd kon worden. Roelofarendsveen Het schoolvoetbaltoernooi, dat gisteren op het velden-com- plex van Wet. Boys en DOSR in het kader van de koningin nedagviering werd gehouden, heeft een overwinning opgele verd voor de Schakel uit Oude Wetering. In de veilinghallen was het bij de spelletjes, dié daar door het samenwerkende oranjecomité van Oude Wete ring en Roelofarendsveen wer den georganiseerd, niet zo erg druk. Door het mooie weer verkoos het overgrote deel van de kinderen een wandel- of een fietstocht. In Nieuwe We tering was de gecostumeerde optocht uitstekend verzorgd. Noordwijk In Noordwijk bestond enorme belangstelling voor het tobbe tje steken. Dit spel trok een record-aantal deelnemers. De toeschouwers stonden rijen dik en telkens ging er een hoera op als een van de dames en heren naast de ring stak en een koude douche onderging. Een extra-applaus was er voor de wethouders Cees van Duyn en Ted Jansen, die een uitda ging van het OV-bestuur aan vaardden om niet de ring te steken en prompt een stortbad opliepen. Noordwijkerhout De oranjefeesten in Noordwij kerhout brachten veel mensen - vooral kinderen - op de been die meededen aan de verschil lende aktiviteiten, georgani seerd door de oranjevereni ging. De snuffelmarkt aan de Havenstraat was erg gezellig en trok bijzonder veel belang stelling. De schoolvoetbal- en handbalwedstrijden werden een groot succes. Winnaar in de 5 poules werden bij het voetballen driemaal Prinsen hof, eenmaal Victorschool en eenmaal Leeuwenhorst. Bij het handballen werd de Vic torschool tweemaal eerste en de andere eerste plaatsen wa ren voor de Ireneschool, Leeu wenhorst en Mavo. De puzzel- rit voor auto's werd gewonnen door B. v. Leeuwarden en C. Wagenaar uit Voorschoten. Bij de schoolzwemwedstrijden ging de eerste prijs naar de Victorschool. Een daverend succes werd de lampionop tocht voor de kinderen tot 12 jaar. De oranjevereniging had niet op zo'n massale opkomst gerekend en kocht in allerijl alle lampions op die nog in Noordwijkerhout en Noord wijk te koop waren maar des ondanks moesten zij een groot aantal kinderen teleurstellen. In de Veilinghallen van Roelofarendsveen kon de jeugd gisteren o.m. uitgebreid verven en tekenen. summum

Leidse Courant | 1976 | | pagina 3