Werk 'Midden-Rijnland' in Alphen gaat gewoon door Titelkans voor LSG DEZE WEEK IN LEIDSE BIOSCOPEN Frankenstein achter het stuur -/Villeke van Ammelrooy sweer in handen van meneer Pal lardy VJ i/ier Chariots meer in de petoet dan op vrije voeten Augustinus houdt dag over macht van deskundigen LEIDSE COURANT, VRIJDAG 30 april 1976 r „„minimimini ALPHEN AAN DEN RIJN Het werk van de stichting voor maatschappelijke dienstverlening „Midden-Rijnland" in Alphen aan den Rijn gaat gewoon door. Over het functioneren van de stichting was bij de cliënten enige onduidelijk heid ontstaan, nadat bekend werd dat verschillende maatschappelijk werkers ontslag hadden genomen. Dit naar aan leiding van het besluit van het bestuur en de directie van „Midden-Rijnland" een van hen, de heer Van Eerden, ontslag aan te zeggen. In een verklaring stellen de medewer kers van .Midden-Rijnland" in Alphen dat er geen enkel personeelsverloop is bij de sectie gezins- en bejaardenzorg. „Er zijn van die kant geen opmerkingen gekomen dat de totale structuur van de instelling gewijzigd zou moeten worden. Wel bestaat de behoefte om binnen deze huidige structuur een aantal verande ringen te realiseren, die leiden tot een grotere vorm van democratie", aldus de maatschappelijk werkers in Alphen. Van de zes medewerkers in de sectie maatschappelijk werk hebben twee per 15 mei hun ontslag ingediend en één maatschappelijk werker loopt tot juli 1976 stage buiten de instelling. De overi ge drie medewerkers proberen thans het werk zo veel mogelijk te continue ren. Cliënten kunnen bij hen iedere werkdag tussen negen en twaalf uur terecht in het kantoor van de stichting aan de Emmalaan 2 en op maandagmorgen van negen tot tien uur in „De Bron". Van onze schaakmedewerker LEIDEN De voorlaatste ron de van de KNSB-competitie is voor de Leidse teams gunstig verlopen. LSG 2 moest als enige een nederlaag slikken maar dat was dan wel tegen Philidor 2. Dit laatste team heeft nu nog één punt nodig om zeker te zijn van het kampioenschap. Ook LSG 1 heeft een goede kans op een kampioenschap gekregen na de misstap van de koploper Charlois 2. In de hoofdklasse zijn eigenlijk alle beslissingen al gevallen. Desisco/Watergraaf smeer is TIDEN - „Versland van Macht van Verstand". Zo luidt het op ontlenen aan hun deskundigheid op een bepaald gebied?" iet eerste gezicht wat moeilijk te begrijpen motto van een soort Vaak zijn het niet duidelijk aanwijsbare personen die beslissingen •ongres dat de Leidse studentenvereniging Augustinus morgen.- nemen die we liever met willen, maar zijn het juist verborgen 1 mei, organiseert. Vanaf 's morgens 10.00 uur kan ieder invloeden waar we allemaal aan bloot staan en die ons beïnvloeden, op Rapenburg 24 gaan meepraten en meedenken over Het onderwerp van deze dag zal van verschillende kanten worden wat doen de deskundigen met hun macht. In hoeverre belicht. Met name zalde macht van de werkers in de gezondheids- en technici en de macht van de opvoeders ter sprake komen Sprekers zijn onder meer Prof. W. van Dooren, J. Lely, en drs. Pieter Stroink, enige tijd geleden nog CDA-raadlid in de Leidse gemeenteraad. Verder worden er enige films vertoond aan de hand waarvan wordt gediscussieerd. Onder meer de film „fabriek in Tilburg" die een beeld geeft van het democratiseringsproces in een terecht of ten onrechte gebruik van de macht die zij zorg, de macht van de bestuurders, de macht van de onderzoekers fabriek en de oorzaken van het mislukken daarvan. iVjjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiHiiiiiiiiiitiiiiitiiiiiiiitititiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiitniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ kampioen is kampioen, Gronin gen is al gedegradeerd en alleen een wonder kan DD redden van de voorlaatste plaats die even eens degradatie inhoudt Phili dor heeft verder zo goed als zeker de tweede plaats en daar mee het "amateurkampioen schap" veroverd. In de laatste ronde moet worden aangetreden tegen Eindhoven dat op papier duidelijk zwakker is. Philidor 2 heeft in de tweede klasse B genoeg aan een gelijk spel tegen het zwakke Kijk Uit om het kampioenschap te ver overen. Het in degradatienood verkerende LSG 2 zal hier een zeer zware dobber krijgen aan VHS 2, dat de laatste zes rondes slechts één 'keer verloor. Als verder in ogenschouw wordt ge nomen dat LSG 2 tot nog toe alle thuiswedstrijden heeft ver loren dan ziet het er somber uit. Bij verlies kunnen zij alleen maar gered worden door een nederlèag van Het Oosten en niet meer dan een gelijkspel van ZSC-Saende. Had LSG 1 bij het ingaan van de voorlaatste ronde alle hoop op het kampioenschap van de tweede klasse C laten varen nu gelooft bijna iedereen dat het kampioenschap hun niet meer kan ontgaan. Dit is het gevolg van een misstap van Charlois 2 tegep Overschie, de laatste te genstander van LSG. LSG start dit duel als favoriet maar zal waarschijnlijk wel alle registers moeten openzetten. Naast LSG en Charlois 2 heeft ook Voor schoten nog een theoretische kans op de eerste plaats. Voor schoten moet in deze laatste ronde aantreden tegen Charlois Lisse heeft onverwacht toch nog de eerste promotiewedstrijd te gen Wolstad uit Tilburg verlo ren. Na eerst tot een 4 1/2-3 1/2 voorsprong te zijn doorge stoten, leek de overwinning bin nen. Enkele blunders deden het tij keren. Uiteindelijk kwam er zelfs een onnodige en onver diende nederlaag op het score bord te staan. biiafcB V V I W h# V#ln inds ons meest recente exportartikel naar Fran- rijk uit zich bloot vertonende filmactrices be- RgX' Warmte en wellust Op Corsica (18) met Willeke van Ammelrooy. Regie: lil triecil UCCK UI uac UIUJUWJZ uu vrasia gujmgou worden. Jean Marie Pallardy. 'illeke van Ammelrooy werkt zo al enige films ng innig samen met de Franse heer Jean Marie allardy die haar wellustig mooi in beeld blijft u rengen Een handeling die best te vergelijken zou aflopen. De ganse film lang rolt hij heftig met jn, als hij de vertoning van zijn maaksels tot de °6en om 'aten zien dat het hem geestelijk eigen woning zou beperken. Dat is helaas niet ™e} goed gaat. Niet verwonderlijk, want WiUeke u en vandaar dat ik u kan vertellen dat „Warmte bedriegt hem met een ander, en brengt zijn broe- i wellust op Corsica" een waanzinnige titel is der om het leven, zijn zuster heeft zijn moeder >or een werkje waarvoor de benaming driestui- vermoord en probeert zowel hem als Wüleke een Versroman financieel te hoog gegrepen is. loer te draaien en ook zijn collega s doen hun Sllardy heeft het gepresteerd een aantal acteurs £terste best de algemene ellende te vergroten, ijeen te brengen die er hun specialiteit van Tijdens de liefdesscènes tussendoor wordt er aken hun emoties op kilometers afstand herken- b^vig in Willeke geknepen maar verder is het veel iar te laten zijn. Zo druipt de meesten de ?n "f1™? wo1 rest vermelden echtheid van de gelaatstrekken en de enige mens dat Wdleke schools maar keurig haar eigen Frans in goeden wille die de film rijk is laat al bij spreekt eerste blik vermoeden dat het slecht met hem BERT JANaMA 9 laai $|ecl lij een bezoek, dat zij onlangs an ons land brachten, konden rij constateren, dat de vier Chariots eenvoudige, aardige ^Jongens waren, een beetje be- luusd over het succes dat hun oormalige popgroep als ko misch filmkwartet had. Die erbazing is wel te begrijpen, vant zij weten weinig van film- lumor af en hun vaste regis- eur Claude Zidi laat ze voor Ie camera maar zo'n beetje hun rang gaan. Ie doen in hun ongecoördineerd >ptreden met hun allesvernieti gende grappen 'n beetje aan de Marx Harrotljers denken, maar .Groucho, Chico en Hrpo hadden iieder 'n eigen type dat zij konse- j kwent volhielden. Bij de Char- 7 Hots is eigenlijk alleen de verle den Phil (Gérard Filipelli), die altijd het baasje is en door zijn drie makkers wordt gedomi neerd, een herkenbaar type. .Maak 'm soldaat" (Les Bidas- ses s'en vont en guerre), hun jongste fümavontuur, heeft overal in Frankrijk al volle za len getrokken. Wij twijfelen er niet aan of dat zal in de vakan- tietijd straks in ons land ook wel het geval zijn. Maar dat doet niets af van het feit, dat „Maak 'm soldaat" niet meer dan een gewone, niet eens spit se, ouderwetse soldatenklucht is over vier reeruten, die voortdu rend overhoop liggen met hun kaalhoofdige sergeant Bellec (Jacques Seiler) en dan ook meer tijd in de petoet doorbren gen dan op vrije voeten. Als hen dat na een aantal los van elkaar staande avonturéri gaat verve- Trianon: Maak 'm soldaat (a.l.) met de Chariots en Jacques Seiler. len, deserteren zij en verschan sen zich op een boerderij, die - uitgerekend - het doelwit vormt voor een militaire oefening. Wie niet al te hoge eisen aam zijn filmhumor stelt zal zich wel amuseren met de dwaze, op een razend tempo gebaseerde grap pen, die op het niveau van het gooien met eten en het in de broek plassen liggen. Aardige jongens, die Chariots, maar hoe lang zij het zullen volhouden zonder zelfdiscipline in hun gekdoenerij MILO Futuristisch beeld uit de Roger Corman-produktie „Death race 2000": Frankenstein als enige overlevende van de kust-tot-kust autorace. De vier Chariots tussen twee zware arresten in. ROLONGATIES Camera: De kanonnen van Navarone (14) met Yul Sherlock Holmes' slimmere broer (a.l.) met Marty Feldman en Madeline Kahn. Regie: Gene Wilder. ELDERS Luxor: The Dragon Dies. hard (18) Bruce Lee. Regie Kong Hung. Wie zich afvraagt waar het nu in de toekomst naar toe moet krijgt z'n antwoord in de Roger Corman-produktie „Death race 2000". Corman, die als filmer carrière maakte met vele fanta sierijke Edgar Allen Poe-ver- filmingen, geeft regisseur Paul Bartel de vrije hand om ons het in slaap gesuste Amerika van het jaar 2000 voor te toveren. Het enige evenement dat de bevolking nog uit zijn gehoor zame dommel kan halen is de jaarlijkse transcontinentale au torace, waarin de coureur die het meeste verkeersslachtoffers maakt het hoogste aantal pun ten scoort. In het jaar 2000 doen aan deze moordende race Calamity Jane Kelly, Nero de held, Mathilda de moffin, Machinegeweer Joe Vi- terbo mee en de legendarisch geworden Frankenstein, een rij der die na tal van ongevallen als 'n tweede Steve Austin is opge lapt via veel transplantaties. De race wordt gesaboteerd door de 90-jarige verzetstrijdster Tho- masina Paine, die haar kleind ochter heeft ingezet als Fran- kensteins's navigatrice. De guer rillastrijders weten de deelne mers één voor een uit'te'schake len, maar Frankenstein, die on danks z'n sinister uiterlijk echt de kwaadste niet is, overleeft alle op hem gepleegde aansla gen en mag zich na de race president van de Verenigde Sta ten noemen. Een nogal bloedig toekomst beeld met de nodige spectaculai re actie en grimmige humor in beeld gebracht David Carradi- ne, net als Peter Fonda een van de rebellerende spruiten van een generatie serieuze acteurs uit de jaren dertig, voert de rolbezetting aan en wie na de Kung Fu-serie zijn capaciteiten als acteur kent weet ongeveer wat hij van de rest te verwach ten heeft. LIDO: Death race zouu (18) met David Carradine en Simdne Griffeth. Regie: Paul Bartel. David Carradine als de gevierde coureur Frankenstein met zijn navigatrice in „Death race 2000"

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5