Warmond houdt vast aan eis ondertunneling Schiphollijn Verzet Zoeterwoude tegen ontgronding Geerpolder Van der Niet voert 40 man personeel af Fiat voor uitbreiding tenniscomplex Van Nispen Eerste bewoners in nieuwe wijk van Hazerswoude Succes voor Boskoopse kwekers in buitenland Paniek beslissingen in Hazerswoude .Zwart-woners in pastorie Michaelkerk Boskoop vreest hoge kosten vuilverwerking Van onze correspondente BOSKOOP De gemeenteraad van Boskoop ging gisteren ak koord met een wijziging van de gemeenschappelijke regeling voor het vuilverwerkingsbedrijf Midden Holland en Rijnstreek. Tot 1979 heeft Boskoop een con tract met de gemeente Wilms voor het storten van vuil. In 1978 wordt evenwel het contract met het vuilverwerkingsbedrijf Midden Holland en Rijnstreek met de n.v. Afvalverwerking Rijnmond in Rotterdam van j kracht. Met name de heer Van Eek maakte bezwaren tegep de wij ziging in de gemeenschappelijke regeling, omdat hiermee de ge meente Boskoop een aanzienlij ke schadevergoeding aan Wilnis moet betalen. Loco-burgemees ter Van den Dool stelde dat er door de n.v. Afvalverwerking Rijnmond wel een regeling zal worden getroffen om Boskoop voor deze extra-kosten schade loos te stellen, temeer daar nog enige andere deelnemende ge meenten met dezelfde proble matiek zitten. Het oud-raadslid Koster brak tijdens het vraag-halfuurtje een lans voor het weer vrijgeven van de schoolpleinen buiten de schooltijden. Deze pleinen wor den gesloten omdat er in hej verleden nogal eens vernielin gen werden aangebracht. De heer Koster drong er in dit ver band bij het college op aan te laten onderzoeken hoe het met het vandalisme in Boskoop is gesteld. Aan het einde van de vergade ring werd afscheid genomen van loco-burgemeester Van den Dool, die de raad op eigen ini tiatief gaat verlaten. De heer Van den Dool werd toegespro ken door de nestrix van de raad, mevrouw D. Hage de Stig- ter. Van onze correspondent HAZERSWOUDE Hazerswouder wijk Rhy- nenburch-oost heeft sedert gistermiddag haar eerste bewoners. De voorzitter van de woning bouwvereniging Volksbelang, J. D. de Wit, over handigde aan de 4 echtparen Sloos, Jagers, Jansen en Ramnandanball de sleutels van even- zovele woningen.' En de woningbouwvereniging is héél blij dat het aannemingsbedrijf EGBO B.V. de eerste vier van de zevenentachtig woningwe thuizen in de wijk (die 404 woningen zal tellen) heeft opgeleverd. Een aanleiding niet alleen om de eerste bewoners in de bloemetjes te zetten, maar ook om elk van de vier echtparen een vaderlandse driekleur te schenken. En toen daar na het sein daartoe was gegeven, konden vier gelukkige woningzoekende paren hun nieuwe woonstee betrekken. Huismansinterieurverzor ging en aannemingsbedrijf EGBO B.V. op hun beurt stelden een modelwoning „in gebruik", zodat de toekomstige bewoners op gezette tijden een kijkje kunnen gaan nemen hoe hun nieuwe stulp er ongeveer uit kan zien. Het Maarsense architectenbureau JOB (De Jong, Van Olphen en Bax) maakte het ontwerp voor de 87 w.w.-woningen, waarvan zes verschillende types. Genoemd bureau zette overigens ook het gehele plan Rhynenburch-oost op papier. De realisatie van de nieuwe wijk, die in fases zal geschieden werd destijds „geprikt" op het jaar 1980. Bij de officiële ingebruikneming van de eerste vier huizen staken Volksbelang-voorzitter J. D. de Wit en burgemeester J. ten Heuvelhof hun vreugde over de bereikte mijlpaal niet onder stoelen of banken. Van een onzer verslaggevers Hazerswoude Afvloeien van veertig man personeel is de prijs die betaald moet worden om het installatiebedrijf Van der Niet B.V. te Hazerswoude- dorp weer gezond te maken. Voor elf van hen is inmiddels een ontslagaanvrage bij het ar beidsbureau ingediend. De overige personeelsleden zullen, naar wordt verwacht, via na tuurlijk verloop afvloeien. Hoewel de drie vakbonden be paald niet gelukkig zijn met deze noodmaatregel onderken nen zij de noodzaak, temeer daar door deze ingreep de werkgelegenheid voor de overi ge 170 personeelsleden van Van der Niet behouden kan worden. De elf ontslagen vallen op alle afdelingen van het bedrijf en niet, in tegenstelling tot wat aanvankelijk werd aangeno men, uitsluitend op de monta geafdeling. Met deze eerste stap hoopt het Hazerswoudse bedrijf in aan merking te komen voor finan ciële rijkssteun. Volgens CNV- woordvoerder Nederveen ligt het benodigde bedrag om Van der Niet weer gezond te maken rond de één miljoen gulden. Wil het installatiebedrijf voor deze rijkssteun echter definitief in aanmerking komen, dan zal het eerst nog overeenstemming met de crediteuren moeten berei ken. Hoewel aanvankelijk werd yerwacht dat deze overeenstem ming spoedig bereikt zou wor den. is de raadsheer van het bedrijf, mr. Van der Plas, nog immer doende om met een aan tal crediteuren tot een bevredi gende oplossing te komen. Leiden Morgen heeft in het juridisch studiecentrum „Hugo de Groot" van de Leidse Univer siteit, Hugo de Grootstraat 27, een voorlichtingsochtend voor avondstudenten in de rechten plaats. De bijeenkomst begint om half tien. Leiden Aan de Leidse Uni versiteit is de heer J. C. van Lenteren gepromoveerd tot doc tor in de wiskunde en natuurwe tenschappen. Promotor was prof. dr. K. Bakker. De heer J. C. Sonnekus is gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerd heid. De heer T. J. Scott is gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Promotor was prof. mr. R. Feenstra. Een deel van de Nederlandse inzending op de voorjaarsbeurs te Basel BOSKOOP Plantpropaganda Holland (PPH), de instelling die propaganda maakt voor de produkten van de Nederlandse boomkwekerij (o.m. die uit Boskoop, zoals Rhododendrons en Azalea's) heeft veel succes geboekt op de ten toonstelling „Euro Flora" in Genua. Ze behaalde er tien gouden en vier zilveren medailles. De totale inzending van Nederland op deze ten toonstelling werd, zoals reeds eerder gemeld, bekroond met de eremedaille in goud, de zoge naamde landenprijs. De tentoonstelling duurt nog tot en met zondag 2 mei. Tijdens de prijsuitreiking werd bekend gemaakt! dat burgemeester G. W. baron van Dedem was benoemd tot ere-president van de internationale jury- Op de voorjaarsbeurs te Basel was de P.P.H. de enige vertegenwoordigster in het „groen". De prachtige inzending van coniferen. Rhododen drons, Azalea's, Acers en Magnolia's kreeg ont- zettenv eel belangstelling. Na de expositie wor den de planten geschonken aan de stad Basel en ze zullen waarschijnlijk geplaatst worden in de tuin van een nieuw hospitaal. I (Van onze correspon dent) HAZERSWOUDE - De raad van de ge meente Hazerswoude heeft gisteravond 175.110,- beschik baar gesteld voor het bouw- en woonrijp- maken van de grond en in het plan Sport parklaan. Hierin zijn twee scholen (een openbare en een pro testants-christelijke voor het basisonder wijs) in aanbouw. Bovendien wordt hier het derde sport veld, behorend bij bet gemeentelijk sportpark, aange legd. PvdA-er P. Ooster- hoff sprak van paniekbeslissing. Im mers, de twee scho len zijn binnen af zienbare tijd ge bruiksklaar, maar ze zullen, zoals het er nu naar uit ziet. niet goed bereikbaar zijn. Ook de aanleg van het Ambachtsplem valt onder hetzelfde hoofdstuk „paniekbe slissingen". Begin ju ni zal het wihkelcen: trumpje, dat daar in aanbouw is, door EG BO B.V. worden op geleverd. Vijf weken voordat het zo ver is, kreeg de raad het ad vies om ƒ339.000,- te geven voor de aanleg van dat plein. Of dat ef dus metterdaad zal zijn bij de openin- gErg kort da- gEn dan nog iets: KVP-er M. de Boer (zelf een onder nemer) vroeg zich af of de realisering van het winkelcentrump- je in een behoefte zal voorzien. „De tijd zal het moeten leren", gaf hij evenwel toe. Om nog even terug te komen op de „pa niekbeslissingen", die donderdag en in de maand maart door de raad genomen moesten worden Vorige maand moest geld beschikbaar ko men voor het Woon- rijpmaken van Rhy nenburch-oost Het geld wérd beschik baar gesteld. Maar men kan niet bepaald zeggen dat de bewo ners van de vier, don derdag in gebruik ge nomen woningwet woningen zich mo menteel in een woon- rijpe omgeving be vinden. Jaar geëist tegen inbreker (Van onze rechtbankmedewerker) DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN - De 56-jarige Hagenaar, die onlangs met een plaatsgenoot en een woonwagenbewoner uit Nieuwerkerk aan de RIJssel een inbraak pleegde in een woning aan de Oudehoomseweg in Alphen aan de Rijn, heeft gisteren voor de Haagse rechtbank een jaar gevangenisstraf horen eisen. De rechtbank wijst 13 mei vonnis. Eerder veroordeelde de rechtbank beide maten van de Hagenaar tot 1,5 jaar celstraf. ZOETERWOUDE - ..Ik heb het idee dat Gedeputeerde Staten niet snel zullen over gaan tot het afgeven van een ontgrondings vergunning voor de Geerpolder". Dat zei burgemeester Detmers gisteravond in de raadsvergadering naar aanleiding van vra gen van de heer Wiekmeijer (WD). Het Zoeterwoudse gemeentebestuur heeft het provinciaal college bericht bezwaar te heb ben tegen het verstrekken van een dergelij ke vergunning omdat deze niet in overeen stemming is met het huidige bestemmings plan. De buurgemeente Zoetermeer zal de uitspraak moeten doen dat bij een even tueel doorgaan van de plannen alle finan ciële consequenties, ook waar het verkeer stechnische zaken betreft, voor haar reke ning zullen zijn. In het kader van het recreatieschap 's-Gravenwoude Graven- woude is steeds gedacht aan uitbreiding van de waterrecreatie. De combinatie met zandwinning leek in het verleden goed. Zoetermeer wil nu haast maken omdat men binnenkort zand nodig heeft. Het raadslid F. de Graaff (P.Z.) meende dat de Keerweer geruïneerd wordt door de vestiging van êen transportbedrijf in de gebouwen van v/h Stikvoort. Burgemeester zei dat ook het gemeentebestuur niet ge lukkig is met dit bedrijf, men ziet het liever verdwijnen. Het bedrijf heeft al de reke ning gepresenteerd gekregen van de scha de die is toegebracht en het is aangezegd een Hinderwetvergunning aan te vragen. De plannen tot aanleg van een volkstuin complex tussen de toekomstige secundaire weg 17 en het Papemeer was voor de heer Van Rijn (CDA) onverteerbaar. Hij vroeg om maatregelen van het gemeentebestuur. Deze zijn inmiddels al genomen zo werd hem geantwoord. Aan het betreffende be drijf is bericht dat dit in strijd is met het bestemmingsplan, hetgeen tot gevolg heeft gehad dat de plannen voorlopig opgeschort zijn. Het slopen van dè oude Bemardusschool zal nu snel beginnen, zo werd geantwoord op een vraag van Hogenelst. Het wachten was op eer vergunning van Rijnland voor het maken van een noodbrug over de Meerburgerwatering welke inmiddels is verstrekt. Het pand Watertje 34 zó! mogelijk in de toekomst ter beschikking komen van de Stichting Oud Zoeterwoude om haar bezit tingen in onder te brengen. Dat bleek n.a.v. vragen van de F. D Winter van P.Z. bij het voorstel tot het inrichten van een expo sitie door de Caroluskring. Het C. en C. „Hoogvliet" dat een nieuw centraal magazijn in de Grote Polder in gebruik heeft genomen heeft het gemeente bestuur dank gebracht voor de tolerantie welke ondervonden in de voormalige vesti ging aan de Hoge Rijndijk en bood een gift aan van 2.500,-. De raad ondersteunde het voorstel om bij de Kroon beroep aan te tekenen tegen de onthouding van de goedkeuring van G.S. aan de bouw van een motel in het bestem mingsplan Hoge Rijndijk Oost. De pogingen van de B.V. „Qe Vijver" om zich te onttrekken aan de verplichting bouwgrond te verkopen voor de bouw van w.w.-woningen vielen slecht bij P.Z. zo bleek uit woorden van C. Straver. „De chicanes van deze ondernemer beginnen onsknap te vervelen". Hejt gemeentebestuur zal enkele voorlich tingsavondengaan organiseren waarop wo ningzoekende zal worden verstrekt over het kopen van een eigen woning. HAZERSWOUDE - Er blijkt in Hazers woude momenteel één gebouw te zijn dat ressorteert onder de donderdagavond door de gemeente raad vastgestelde Bouwverordening Logiesgebouwen. Dat is de voormalige pas torie naast de Mi chael (Zwaantjes-) kerk, waar tot 1 ja nuari jongstleden geestelijk gehandi capten werden ver pleegd. Tot eind van dit jaar huizen er en kele verpleegkundi gen (volgens burge meester J. ten Heu velhof verblijven ze er illegaal). Met in gang van 1 januari 1977 zou er, alweer volgens de burge meester, elders voor De brandbeveili gingsverordening kréég de instemming. Het kan best nog eens zijn dat er in het Hazerswoudse bin nen afzienbare tijd óók een instructie bijeenkomst over het gebruik van b.V brandblusapparaten wordt belegd. Want men schrok nogal toen de radikaal G Neiuwendijk eerlijï bekende dat hij, oi) derwijzer op de Piul X-school, niet wee hoe hij deze appara ten moet hanteren geval van brand.... Jubilarissen bij NKV-Bodegraven Van onze correspondent BODEGRAVEN De bouw- en houtbond van het NIV afdelin Bodegraven huldigde gisteren maar liefst negen jubilarissen. D heren Jac Walraven, D. Walraven, C. Walraven en W. Disseldor kregen een zilveren bondsspeld. Voor de heren J. Rietveld, C. Duit en J. Vulpen was er een gouden speld. De heer Th. Peters, di vijftig jaar lid is van de bond, ontving een gouden speld m« diamant. De echtgenotes van de trouwe leden speldden de ondei scheidingen op. Van onze correspondente WARMOND De gemeenteraad van Warmond houdt vast aan zijn eis dat de Schiphollijn nabij Warmond moet worden ondertunneld. Zoals bekend heeft de minister van Verkeer en Waterstaat ondertunneling nabij Warmond afgewezen omdat de realisering daarvan te duur zou zijn. Tijdens de raadsvergadering drongen de raadsleden er gis teravond bij het college van b en w op aan een brief te stu ren naar de minister om er achter te komen welke bewee gredenen tot een dergelijke be slissing hebben geleid. Volgens de raadsleden heeft minister Westerterp nog steeds geen be vredigend antwoord gegeven op de vraag welke overwegin gen ten grondslag hebben ge legen aan het besluit de Schip hollijn aan te leggen volgens het eerder aangegeven tracé, zonder ondertunneling. De actie van het Actie-comité Schiphollijn heeft negenhon derd adhesiebetuigingen opge leverd. Het comité wil dat de onderhandelingen worden op geschort totdat een deskundig en onafhankelijk onderzoek is gedaan naar het kostenaspect van ondertunneling van h^t tracé. Binnenkort zal er een nota over Zwanburg verschijnen, waarin een herzien tijdschema is opgenomen. De behoefte aan zand in de regio is sterk teruggelopen. De gemeente Warmond heeft alleen al zo'n 800.000 m3 zand over dat was bedoeld om te worden ge bruikt voor woningbouw in Zwanburg. Deze geplande wo ningbouw is bij koninklijk be sluit evenwel definitief afge wezen. De zandwinning in Zwanburg is thans gevorderd tot een diepte van 24 meter, terwijl er toestemming is om te gaan tot 31 meter. De enorme hoeveel heid bovengrond die nodig is voor het aanbrengen van een slibdeken in de zandput baart grote zorgen. Omdat de zand put door vertraagde zandwin ning nog niet op diepte is kan er nog geen slibdeken worden aangebracht Voor wat betreft de plannen voor de inrichting van Koudenhoorn wil men nog geen beslissingen nemen, voor dat precies bekend is hoeveel geld er nog voor de zandwin ning beschikbaar is. VRIJDAG 30 april 1976 LEIDSE COURANT Van een onzer verslaggevers Noordwijkerhout Binnenkort wordt in de Zilk met de aanleg van een derde baan voor tennisvereniging „Van Nis pen" begonnen. De gemeenteraad ging tijdens zijn vergade ring van gisteravond akkoord met een voorstel om een krediet van 58.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aanleg van deze kunststofbaan, die zoals bekend gedeeltelijk op het bestaande parkeerterrein komt te liggen. De raad stelde tevens een krediet van 10 mille beschikbaar voor de aanleg van een parkeerterrein op het voormalige „entrepotterrein". De beslissing over het al of niet gegrond verklaren van het recht om voorziening van de heer F. G. van der Geest tegen het weigeren van een bouwvergunning is twee maanden verdaagd. De heer Van der Geest die zijn hotel aan de Zeestraat wil uitbreiden voerde in zijn bezwaarschrift aan dat vrijstelling van de bouwverordening kan worden verleend, omdat het bouwblok overwegend handels- en industrieterrein omvat Tijdens de debatten over dat „handels- en industrieter rein" bleek dat enige raadsleden van mening waren dat het horecabedrijf van de heer Van der Geest wel degelijk tot handel gerekend kan worden. De heer Heemskerk, wethouder, verdedigde het voorstel tot ongegrondverklaring van het recht om voorziening, omdat het hotel volgens hem niet tot de handel gerekend kon worden. Hij staafde zijn bewering met uitspraken van de Provinciale Planologische Dienst, Inspectie Volkshuisvesting en van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten over deze kwestie. De heer Van den Bosch reageerde hierop door te verklaren dat de consumentenbond waarschijnlijk een heel andere om schrijving van het begrip „handel" geeft Dit deed de raad besluiten het voorstel aan te houden en te onderzoeken wat nu inderdaad onder het, begrip „handel" in de bouwverorde ning verstaan kan worden. Het installatiebedrijf Van der Niet B.V. aan de Hazerswoudse Dorpsstraat dat al geruime tijd in financiële moeilijkheden verkeert.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4