Neckermann in pand v.d. Heijden aan de Breestraat erkzaamheden aan ierbestrating in ïaarlemmerstraat starten maandag Ander plan Kavel voor LBF-terrein Expositie Bob ten Hope in drukkerijDe Bink Uitgebreid feestprogramma Koninginnedag ei(*se Studentikoos Mexicaans temperament in het LAK Kortweg Christus kennen de moeite waard JDERDAG 29 april 1976 Van een onzer verslaggevers 5IDEN Het aannemingsbedrijf Schools uit Leiden begint tas taande maandag met de aanleg van sierbestrating in de zine larlemmerstraat. De aannemingssom voor dit werk bedraagt *55.640 totale kosten van de sier- rharding worden bestreden een subsidie van het minis- rie van economische zaken een bijdrage van twèeen- ilve ton van de Haarlemmer- ioespaatwinkeliers en een subsi van de gemeente Leiden, aanleg van de sierbestra- ïg neemt twaalf weken in slag. Eind augustus zal het ■k zijn voltooid, uitvoering van het werk ischied in opeenvolgende fa- I n. Begonnen wordt met het ideelte Havenplein-Pelikaan- raat. Daarna komen achter- ïnvolgens van oost naar west overige delen van de Haar lemmerstraat aan de beurt. In elke fase wordt steeds begon nen met het vervangen van de trottoirkolken door straatkol- ken en met het opbreken van de bestaande trottoirs. Per dag zal niet meer worden opgebro ken dan nodig is om de nieu we kantstroken en siertegels aan te brengen. Bovendien worden de trottoirs om en om opgebroken, dus nooit aan bei de zijden tegelijk. Op het middengedeelte van de Haarlemmerstraat komt de sierverharding voornamelijk te bestaan uit een deklaag van „gekleurd fijn dicht asfaltbe ton", om de 25 meter onder- D. broken door een 2.50 meter brede, dwars op de as van de weg geplaatste strook sierte gels Om de belangen van'de Haarlemmerstraatwinkeliers en van het winkelende publiek zoveel mogelijk te ontzien, is in het bestek o.m. bepaald dat asfalteringswerk uitsluitend op maandagen mag worden uitgevoerd. Ook rhoeten de bedrijven en winkels zoveel mogelijk be reikbaar blijven voor bedie nend verkeer. De „oversteek" Lange Mare/Haarlemmer straat moet op een zodanige manier worden gemaakt, dat voor het verkeer geen strem mingen optreden. De winkeliers en bewoners van de Haarlemmerstraat zul len ook van de zijde van het Leidse City Centrum worden geïnformeerd over de uitvoe ring van dit werk. "bouwvakkers illen volledige ijs- impensatie Van een onzer verslaggevers LEIDEN De Gooise schilder Bob ten Hoope exposeert van IV mei tot 26 juni in drukkerij „De Bink" aan de Rooseveltstraat 3. Het is de laatste tentoonstelling in de serie „De overeenkomst tussen beeldende kunst en drukkunst", die in „De Bink" te bezichtigen is. De exposant is vooral bekend geworden door de manier waar op hij alledaagse, herkenbare taferelen weergeeft in olieverf schilderijen en aquarellen. De meeste van zijn in „De Bink" getoonde werken zijn ontstaan in Frankrijk. Zij ademen een typisch Franse sfeer. Er zijn ontroerende stillevens, drama tische landschappen en intieme portretten tentoongesteld. Met meest in het oog springend zijn Ten Hoope's schilderijen van cafébezoekers, kaarters praters, schakers, drinkers, jeu de bou- Ies-spelers, dorpsschonen en verliefden. Ten Hoope exposeerde tiental len malen in Nederland. Hij por tretteerde onder anderen Jean Richard, Henri Knaps Godfried Bomans en vele leden van het wereldberoemde orkest I Musi ci. De tentoonstelling wordt op vrijdag 7 mei om vier uur door de auteur Henri Knap geopend. De werken van Ten Hoope zijn vanaf 10 mei op werkdagen te bezichtigen van negen tot vijf uur. ^Jacht IT ndte KAfeulta fan een onzer verslaggevers) EN - Eengroep Leidse akkers eist van de FNV, Federatie van NW en dat onvoorwaardelijk 3rdt vastgehouden aan een 8 03 lledige prijscompensatie, mui an de leiding van de federa- T van NW en NKV in Am- irdam werd gisteren een pe- ie van 430 handtekeningen ingeboden die de eis van indhaving van de koop- ondersteunen. De Itekeningenlijsten zijn het Itaat van een actie die de gelopen dagen werd gehou- n onder bouwvakkers op 4 (si irken in de Meren wijk, het niö )rskwartier, Leiderdorp en Ven kele kleinere objecten in de ld Leiden. de petitie doen de bouwvak- rs een directe aanval op Kok, wiens orstellen een regelrechte rslechtering van het inko- .en worden genoemd. ■arbeidsvoorwaardenbeleid '76 van het FNV, dat behoud de koopkracht eiste, staat irmee voor de tweede maal de helling. Eerst door de toningreep van de regering en Uyl, waardoor de werkers om 60 tot 70 gulden op achter- ja» t zijn gegaan en nu volgt de beJj NV-top deze koers door ver- ire verslechteringen toe te aan", aldus de Leidse bouw vakkers in hun petitie. ietsdag in eidse regio n ei ijk wei 1 S' tan een onzer verslaggevers) op .EIDEN De ANWB organi- eert op 8 mei weer een Lan- ïlijke fietsdag. De route voor ïlnemers uit de Leidse regio atrt aat door de badplaatsen en uigape bollenstreek. Gestart wordt negen uur vanaf de VW- ig 1 lantoren in Katwijk, Noord- Vijk en Leiden. Het inschrijf- leld bedraagt 2,50 en 1,50 ontooor deelnemers beneden 16 mei aar. Wanneer er in groepen >chi 'an meer dan tien personen Oi vordt gereden bedragen de tosten eveneens 15,50 per gezfoersoon. Routebeschrijvingen :ijn te krijgen bij de drie •escl^VV-kantoren, ien -jhEIDEN In de kerkhofka- ar ntel aan Zijlpoort wordt aanstaande dinsdag een. H. Mis voor de overledenen opge- hagen. De eucharistieviering igint om negen uur. Van een onzer verslaggevers LEIDEN In het pand van banketbakkerij/lun chroom Van der Heijden aan de Breestraat zal mogelijk een kantoor van het reisbureau Nec kermann worden gevestigd. De gebroeders Van der Heijden, de eigenaars van de winkel, die tot ver buiten de grenzen van Leiden faam verwierf met zijn goedverzorgde diners en ex quise gebak, hebben het personeel inmiddels ontslag aangezegd. Wanneer de zaak precies uit de Breestraat zal verdwijnen staat nog niet vast. Mogelijk zal een en ander samenvallen met de 65ste verjaardag van één van de gebroeders Van der Heijden. De andere eigenaar zou geen zin meer hebben om de zaak in zijn eentje voort te zetten. De chef-kok van Van der Heijden, de heer Van Beekum, heeft aanvankelijk belangstelling ge toond de zaak over te nemen. De gevraagde prijs zou evenwel exorbitant hoog zijn. De personeelsleden, die thans onderhandelingen voeren met het Gewestelijk Arbeidsbureau zijn enigszins verbaasd over de abrupte ontslagaan zeggingen. Volgens hen is Van der Heijden nog steeds een bloeiende zaak. Mede daarom betreu ren zij het besluit van de eigenaars het pand te verkopen aan het Duitse reisbureau. Silo sloot Oude Vest af (Van onze politieverslaggever) LEIDEN - Op de Oude Vest heeft zich gisternacht een ver keersstremming voorgedaan. Deze werd veroorzaakt door een silo die onjuist geplaatst was aan de waterzijde van de Oude Vest tegenover de schouwburg. Een vrachtwagencombinatie van 2,5 meter breed en 18 meter lang, geladen met 25 ton hout, kon er niet langs. De brandweer I kon de silo, gevuld met 8 ton gebluste kalk, niet verplaatsen. De eigenaar van het transport bedrijf dat de silo had geplaatst wilde op dat moment niets aan de oplossing van het verkeer sprobleem doen. De vrachtwa- gencombinate kon niet meer voor- of achteruit. Na ruim vijf uur kon de vrachtwagencombi natie zijn weg vervolgen, nadat een kraanwagen van een ver huurbedrijf uit Leiden de silo had verplaatst. Plattegrond voor Leiden (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De n.v. Falckplan komt op 1 mei op de markt met een nieuwe plattegrond voor Leiden.' De kaart is bijgewerkt tot januari van ditjaar. Er zijn twee centrumkaarten opgeno men. Nieuw op de kaart is de weergave van alle straten in de Merenwijk en De Waard. Ook de huidige situatie in het Mors- kwartier is weergegeven. De plattegrond is vanaf 1 mei 4,50 450 te krijgen in alle boekenwinkels en in het VW- 'kantoor. Leiden Veertig stu denten van de Uni versiteit van Mexico- city, en een instru mentale begeleidings groep stonden gister avond, ruim een half uur later dan aange kondigdop het po dium van het nage noeg stampvolle LAK-theater. Hoewel het wachten, achteraf bekeken ruimschoots de moeite waard was, leek het aanvankelijk voor ondergetekende een moeilijke zaak te worden. Stel u voor. Géén programma. Geen noot op papier (alles uit het koppetje dus) en een charman te dirigente die het gebodene in rrrrrr- rollend spaans aan kondigde... In kleur rijke kledij gehuld, opende het koor met een aantal, mij vol- i slagen onbekende Latijns-Amerikaanse I werken a-capelie (zonder begeleiding) I van hoofdzakelijk godsdienstige aard. Mooi van klank, aat zeker, echter helaas niet altijd even zui ver. Maar na de pau ze begon het, althans wat mij 'betreft pas écht te worden. Toen werd het namelijk een meeslepende zuid-Amerikaanse Van een onzer verslaggevers LEIDEN Bij de bouwonderneming Kavel B.V. zullen nieu we bouwplannen worden ontwikkeld voor het terrein van de Leidsche Broodfabriek tussen de Maresingel, de Korte Mare en de Lammermarkt. De aanvankelijk ingediende bouwplan nen van de Wateringse onderneming werden door b en w afgekeurd omdat deze niet zouden voldoen aan de bouwvoor schriften en de regels met betrekking tot de brandveiligheid. Het oude plan omvatte flats met winkelruimte op de begane grond. Nadat de plannen door Kavel waren ingediend, werd aoor benw een voorbereidingsbesluit voor het LBF-terrein genomen. Het plaatsen van winkels op het terrein zag het college als „een ongewenste ontwikkeling". Tegen de onthou ding van goedkeuring van de oude plannen is Kavel inmiddels in beroep gegaan. Bij de bouwonderneming is men met name gegriefd over de stelling van het college dat er van de zijde van het bedrijf geen enkel initiatief is ondernomen om met de gemeente overleg te plegen. De commissie van beroepsschriften deed onlangs nog geen uitspraak over het beroep van Kavel aangezien zij nog wil laten uitzoeken of het bij het gemeentebestuur de gebruikelijk procedure is dat indieners van plannen uit eigen beweging in contact treden met de gemeente. Volgens vertegenwoordigers van Kavel B.V. is er van de zijde van de firma herhaalde malen geïnformeerd naar de stand van zaken met betrekking tot het plan. Hierop is nooit antwoord gekomen totdat b en w in een brief lieten weten dat het plan was afgekeurd. show van afwisse lend folkloristisch- en politiek-getinte liede ren, met onnavolg baar ritmisch tempe rament gebracht Bij zonder opwindend was bijvoorbeeld het optreden van de zes- koppige vocaal-in strumentale begelei dingsgroep, die een aantal op professio neel niveau uitge voerde nummers liet horen. Tegen het eind van de avond was het temperament (en de temperatuur) op zolder dermate opgelopen, dat het opgetogen publiek een paar toegiften uitlokte, waaronder het (in verstaanbaar Nederlands!) „Ik heb mijn wagen volgela den." Wat een volk, die Me xicanen. Ik begrijp er eigenlijk niets van, maar het was wel heerlijk om ernaar te luisteren (en naar te kijken..) Huub Buurman IIIIIIIIIIIIIIIIIII Leiden De studiezaal van de Gemeentelijke Archief dienst zal van 10 tot en met 15 mei zijn gesloten. Dit in verband met uitbreidings werkzaamheden. Er komt een ruimte, die speciaal bestemd zal zijn voor het raadplegen van de archieven die op mi crofiches zijn gefotografeerd. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Vrijdag aanstaande verjaart onze vorstin en dat betekent weer een uitgebreid feestprogramma voor jong en oud op die dag in Leiden. De verschillende wijkverenigingen hebben zich ook dit jaar weer bijzonder ingespannen om voor elk wat wils te organiseren. Tussen de traditionele opening van de festiviteiten, het carillonspel op het Stadhuisplein en het hijsen van de vlag aldaar en het slot dat dit jaar bestaat uit een oranjebal in de grote zaal van De Burcht, kan men kiezen uit een overladen programma. Nieuw in de festiviteiten reeks is de deelname van de Pancraswiik die zijn activiteiten heeft geconcentreerd rond de Kaasmarkt. Extra veel aandacht wordt dit jaar aan koninginnedag besteed door de burgemeesters wijk, die zijn dertig jarig bestaan op deze wijze wat extra luister bij wil zetten. Nieuwe attractie is dit jaar de gecostumeerde damesvoetbal wedstrijd waarvoor om 10.30 uur op het Roodenburgterrein in de Kooi de aftrap zal worden genomen door een Leidse vrouwelijke notabele. Ook de aandacht waard is de rugbyde- monstratie van de Leidse rugbyclub DIOK die van 16.00 tot 17.30 in de Berlagestraat in Zuid-West worden gegeven. De traditionele Oranjeloop die door dé Vereniging Koningin nedag Leiden zelf wordt georganiseerd loopt dit jaar langs een aantal festiviteiten in de stad en is met een afstand (5km) uitgebreid. Men kan nu kiezen tussen een voettocht van 5,10 en 15 km. Festiviteiten - gespreid over diverse tijdstippen van de dag - worden ook georganiseerd door de speeltuinverenigipg Zuiderkwartier in de Anjelier- straat, door de speeltuinvereniging De Vijf Hoven in speeltuin en buurthuis aan de Hoflaan. alsmede door de vereniging Zuid-West 90 in de Fortuinwijk. Het Koninginnedag programma 1976 ziet er dan als volgt uit 8.30 uur Carillonmuziek stadhuisbeiaard 9.00 uur Vlaghijsing Stadhuisplein 9.00 uur Kinderoptochten in Kooikwartier en Morskwartier (Muider- slot) 9.15 uur Kinderoptocht in Pancraswijk 9.00—12.00 uur Kinderspelen en sportdemonstratie Berlagestraat (Zuid-West Aktief) 9.30 uur Kinderoptochten in Burgemeesterswijk en Maredorp 10.00 uur Majoretteshow in Turkooislaan (Juwelenwijk) en Rooden burgterrein (Kooikwartier) 10.00 uur Ballonoplating Jac. Catslaan (Muiderslot) 10.00 uur Kinderoptocht in Tuinstadswijk 10.15 uur Kinderspelen Jac. Catslaan (Muiderslot) 10.30 uur Majorettedemonstratie Burgemeesterswijk 10 30 uur Judodemonstratie Topaaslaan (Juwelenwijk) 10.30 uur Poppenkastvoorstelling in grote Burchtzaal 10.30 uur Eerste helft gecostumeerd damesvoetbal Roodenburgter rein (Kooikwartier) 10.30 uur Levend ganzebord op speelterrein V. d. Werfstraat (Maredorp) 11.00 uur Kinderoptocht speeltuin beatrix in Zuid-West 11.00—12.00 uur Kinderspelen in Burgemeesterswijk 11.00 uur Majoretteshow Roodenburgterrein (Kooikwartier) 11.0014.15 uur Start Oranje-wandeltocht in De Burcht 11.00 uur Start grote Singelloop op de Witte Singel 11.15 uur Kinderoptocht Morskwartier (Juwelenwijk) 11.30 uur Openstelling attractiemarkt op de Kaasmarkt (Pancraswijk) 11.30 uur Tweede helft damesvoetbal Roodenburgterrein (Kooikwar. tier) 11.30 uur Clownsact op Jac. Catslaan (Muiderslot) 11.30—12.00 uur Poppenkastvoorstelling speelterrein V. d. Werfstraat 12.00^-12.30 uur Volksdansdemonstratie speelterrein V. d. Werfstraat 12.00—14 00 uur Optreden Spirit of St. Louis in Berlagestraat (Zuid-We- Aktief) 12.00—13.15 uur Kinderspelen op de Kaasmarkt (Pancraswijk) 12.15 uur Rolschaatswedstrijden Topaaslaan (Juwelenwijk) 12.15 uur Straattekenen Opaalstraat (Juwelenwijk) 13.00—14.00 uur Optreden muziekkorps De Burcht op het Stadhuispl. 13.00 uur Poppenkastvoorstelling Topaaslaan (Juwelenwijk) 13.00—16.00 uur Kinderspelen speeltuin Beatrix aan de Schubertlaan 13.1514.30 uur Oude volksspelen op de Kaasmarkt (Pancraswijk) 13.30—15.30 uur Kinderspelen Agaatlaan (Juwelenwijk) r Kinderoptocht in Merenwijk (Zijlwijk) 13.30 13 30—15.80 uur Speurtocht voor de jeugd m Burgemeesterswijk 14.00—15.45 uur Majorette-concours Berlagestraat (Zuid-West Aktief) 14.00 uur Kindertheater Henk Driessen in Burgemeesterswijk 14.15 uur Brandweerdemonstratie Rijn-Schiekanaal (Meerburg) 14.30 uur Straatmuziek Lange Mare (Maredorp) 14.30 uur Aanvang kinderspelen Zijlwijk op het Broekplein 14.30—16.00 uur Kindertheater in speeltuin Oosterkwartier en spelen in Kooipark Optreden muziekcorps De Burcht op Kaasmarkt (Pancras wijk) r Optreden Majorettekorps De Juwelen op Jac. Catslaan (Muiderslot) Roeiwedstrijden op Rijn-Schiekanaal (Meerburg) Kinderspelen in Burgemeesterswijk Rolschaatswedstrijden Jac. Catslaan (Muiderslot) 15.3016.15 uur Rad van avontuur Kaasmarkt (Pancraswi|k) 16.00—17.38 uur Rugbydemonstratie Berlagestraat (Zuid-West Aktief) Doelschieten in Morskwartier (Juwelenwijk) Kindervariëté in speeltuin Beatrix Schubertlaan Volksdansgroep Achalay op de Kaasmarkt (Pancraswijk) Rad van avontuur Burgemeesterswijk Dixielandmuziek Berlagestraat (Zuid-West Aktief) Aanvang bingo-avond in wijkgebouw Meerburg Rad van avontuur in Burgemeesterswijk Lampionoptocht in Maredop r Lampionoptochten in Zuid-West (Aktief) en Morskwartier 20.00—21.30 uur Optreden van de Bierkauwers in Burgemeesterswijk 21.00—23.00 uur Disco en rad van avontuur in en rond clubhuis Morschwijk (Topaaslaan) 20.30 uur Oranjebal in de grote zaal van De Burcht. 14.30-15.30 u 14.30 i 14 45 u 15.00—16.30 15.00-16.30 13.00 u 16.00 u 16.1517.15 u 16.30 u 17.30-18.15 ui 19.00 u 19.00 u 19.30 u 20.00 c Burgerlijke Stand i.'fcL C. Delfos' en M. ruis Franciscus Gerard us n M. C. M. Pennings. na Alida dr. v. E. L. J. H. Link e M. Schouüssen, Edwin zn. v. W. Pouw en E. Voorzaat, Daniël zn. v. C. J. Ranselaar en L. J. van der Hoogt, Mayanes del Carmen dr. v. E. R. Ze peda Cambronero en C. d. C. Méndez Lombardo, Hester Jozina Janette dr. v. L. Touwen en T. C. Veenendaal; eb. 1890 tfehuwd geweest met: M. van der Lelie. M. de Jone geb. 13 okt 1893 gehuwd geweest met A. Miere- met, F. Brands geb. 12 jun. 1915 man; Gehuwd: C_Bekooij en D. van de Meent C. M. Schuur, J. Faas en M. Breedijk. LEIDEN - Geboren: Joyce d H. Eikelenboom, Yvonne Johanna Christina dr. v. J. O. J. Comelisse en L. J. Arrachart Herman jacob H. J. Sch Corina M; in R. Geerlof, Nicolette v. K. H. P T. Lindaard A P J Schouten, Angehque Cathani Van een onzer verslaggevers LEIDEN De Navigators, een christelijke internationale organisatie organiseert op zaterdag 15 mei een ontmoetingsbij eenkomst in de Bevrijdingskerk aan de Montgomerystraat. Het motto van de bijeenkomst is „Christus kennen de moeite waard". begint om half twaalf. De heer Doomenbal, leider van de Na vigators in Nederland en de heer Touwen, zullen lezingen houden over het werk van de De organisatie, die momenteel werkzaam is in meer dan der tig landen beijvert zich om mensen te confronteren met de vraag wie Jesus Christus is en wat de Bijbel'betekent via organisatie. Tevens kunnen bijbelstudiegroepen, open belangstellenden alle mogehj. avonden en persoonlijke ge sprekken. De Leidse afdeling van De Navigators is onder verdeeld in drie groepen, een groep studenten, de Captain's ke informatie krijgen over de drie groepen in de Leidse af deling. Bezoekers aan de bij eenkomst dienen hun lunch pakket mee te nemen. Er is club. bestaande uit middelbare een kindercrèche. Meer infor- scholieren en een groep niet- niatie over de ontmoetingsbij- studerenden. eenkomst is te krijgen bij Gos- se Kennedylaan Kennedeylaan De ontmoetingsbijeenkomst 38, Leiden, tel 761890. Stadhuis dicht op Koninginnedag LEIDEN De gemeentesecre tarie, de gemeentelijke dienste) en bedrijven zijn op vrijdag 30 april a.s. (Koninginnedag) de gehele dag voor het pnbliek gesloten. Het stedelijk museum De La kenhal en het molenmuseum De Valk zijn op Koninginnedag 's middags van 13.00 tot 17.00 uur geopend. De openingstijden in het weekend blijven onveran derd. De gemeentelijke Archie* dienst aan de Boisotkade 2a is op Koninginnedag gesloten. Za terdag a.s. zijn zowel de leeszaal als de tentoonstelling „Sociale zorg in Leiden" weer voor het publiek geopend. LEIDEN In verband met de sluiting van de gemeentelijke Reinigingsdienst op Koninginne dag wordt er geen huisvuil op gehaald. In plaats daarvan zal het huisvuil in de betrokken wij ken op dinsdag 4 mei a.s. wor den opgehaald.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 3