FC Brugge lag niet wakker van verlies zuiveïlaiid Coerver sloeg verzoek KNVB af voor aanbod Go Ahead Eagles Zeven kandidaten voor degradatie juit eredivisie halfboter gunstige uitgangspositie voor tweede wedstrijd Gelijkspel militairen Weer succes voor ploeg Peter Post GEEN GELD Spanje bevestigde profstatus van amateurvoetballers lONDERDAG 29 april 1976 LEIDSE COURANT/ PAGINA J DEN HAAG Vijf wedstrijden voor het slot van I Ie competitie in de eredivisie verkeren nog zeven rerenigingen m gevaar het volgende seizoen een i ilasse lager te moeten spelen. Naast Excelsior, dat ich nauwelijks aan de degradatie meer lijkt te nnen onttrekken, maakt vooral het zuiden zich zorgd over zijn clubs: Eindhoven (21 punten), NAC _i) en MVV (19;, dat buiten Maastricht alleen punten laaide bij Amsterdam en Go Ahead. lindhoven, dat in de hoogste lasse debuteert, kan ervoor orgen dat één stad zowel de ampioen als een van de degra- ïanten levert Ook in Rotterdam het met Feyenoord en Ex- elsior tot een dergelijke situatie tomen. NAC-in-de-moeilijkhe- 'en is al jarenlang een bekend egeven. De „Baronnen" redden ich steeds op het laatste ogen- )Iik en hebben daardoor routine opgedaan in het slotgevecht om Ie dure punten. Iet westen heeft naast Excel- ior (16) nog twee teams in de zorgen: Amsterdam (20) en Ut recht (23). Utrecht heeft zich -van een bijzonder zwak compe- itiebegin uitstekend hersteld en ikt na het ontslag van trainer ib op weg zich te handhaven, isterdam is nog lang niet ir. De lieverdjes zitten in de ift naar het schavot". Zij drei- ;en in een seizoen drie grote zaken kwijt te raken. Hun toe schouwers, hun produktiefste speler (Nico Jansen) en het ere divisieschap. Een drievoudige vlucht derhalve, naar het bij- veld met vreemd kapitaal (Feye noord) in de stilte van de eerste divisie. De zevende vereniging in de hoek waar de slagen vallen, is Go Ahead Eagles (20). De club uit het Oosten behaalde in 29 duels slechts vier overwinnin gen. Het minste van de achttien ploegen. Van de zeven clubs in degrada tiegevaar wacht Eindhoven en Utrecht het zwaarste program ma. Utrecht en Excelsior moe ten van de vijf nog te spelen ontmoetingen er drie buiten het eigen stadion afwerken. Directe duels tussen degradatie klanten zijn MW-Excelsior, Ex celsior—Go Ahead, Eindhove n—Excelsior en NAC—Utrecht LIVERPOOL - Na twaalf minuten in de eer ste finalewedstrijd van het toernooi om de UE- FA-cup was de stilte in het met 55.000 toeschou wers bezette stadion aan de Anfield Road te snij den. Tot grote ontstelte nis van de supporters van de aanstaande lands kampioen had FC Brugge een voorsprong van 0 genomen. De Belgen had den zich niet in het minst laten intimideren door het luidruchtige gezang op de spionkoptribune en al in de vijfde minuut bezorgde Raoul Lambert de Britten een koude douche door te profiteren van een foutieve terug speelbal van Neal naar doelman Clemence: 0—1. Het antwoord van Liverpool be stond uit een kanonskogel van Keegan in de tiende minuut uit een vrije schop. De Deense doel man van Brugge, Jensen, kon de bal nog net uit het doel „tippen". Twéé minuten later kreeg de ploeg van Manager Bob Paisley opnieuw een zware tegenslag te verwerken. De bal caramboleerde bij een Belgische aanval van Le Fevre via De Cubber en Lambert naar Cools, die doelman Clemence geen schijn van kans gaf: 0—2. Het dreigde een donkere avond te worden in de Beatstad. De En gelsen hadden de gehele eerste helft verder nodig om het ge schokte vertrouwen weer wat op te kunnen vijzelen. Veel ge vaarlijke momenten voor het doel van Jensen vielen er niet te noteren. De vaak te zelfzuch tige Fairclough had geen succes met een harde kopbal, Kennedy zag een. schot gered door Lee- kens en een kans voor Toshack werd teniet gedaan door Van der Eycken. Massaal Na de pauze leek bij Liverpool Toshack vervangen te zijn door Case. Paisley had het sein gege ven massaal aan te vallen en dit werd in de meest letterlijke zin opgevat Onder oorverdovende aanmoe digingen dwong Liverpool de Het moment waarop Brugge maar weinig leek te kunnen gebeuren. Cools maakt de tweede treffer en zet Brugge op een voorsprong van 2—0. gende bal in te tikken. Na deze gelijkmaker kolkte het op de tribunes. Met nog bijna een half uur te spelen was er weer van alles mogelijk. Liverpool stoom de onmiddellijk door en in de 65e minuut leverde dat een strafschop op. Keegan liet zich deze scoringsgelegenheid niet ontnemen (3—2). De inspanningen bleken aan de Engelsen niet ongemerkt voor bij te zijn gegaan. Liverpool moest even een stapje terug doen, mede door de geslaagde pogingen van de Belgen op bal bezit te spelen. Krieger hield het spel echter naar de zin van Bi- wersi wat te veel op en kreeg de gele kaart voorgehouden. In de slotfase van dit spannende duel ontstonden er nog enkele adembenemende momenten voor beide doelen. FC Brugge treurde niet. Met een minimale nederlaag van 3—2 was er immers een onverwacht gunstige uitgangspositie bereikt. Ook al zei Toshack dan: „Wij hebben in dit UEFA-cup nog geen uitwedstrijd verloren". Voor FC Brugge geldt echter dat er nog geen tegenstander met winst uit België is vertrok ken. De opstellingen waren: Liverpool: Clemence, Smith, Kennedy, Neal, Hughes, Thomp son, Heighway, Keegan, Tos hack (Case), Callaghan en Fair clough. FC Brugge: Jensen, Volders, Leekens, Krieger, Bastijns, Cools, De Cubber, Van der Eyc ken, Le Fevre, Van Gooi en Lambert Keevin Keegan (donker shirt) van Liverpool en zijn Belgische opponent George Leekens in een duel op de bal. Belgen zich te beperken tot ver dedigen. FC Brugge behield echter voorlopig nog zijn kalmte in de storm. Ook in de 60e minuut, toen Leekens buiten het veld wegens een dijbeenblessure verzorgd moest worden, kon Jensen de „nul" nog bewaren met een fraaie reflexbeweging na een inzet van Kevin Keegan. Beurt Daarna was het echter de beurt aan LiverpooL Op de rand van het strafschopgebied schoof Heighway de bal in de 61e mi nuut door naar Ray Kennedy, die met een keihard schot Jen sen passeerde: 1—2. Nauwelijks had Brugge afgetrapt of Kee gan wist Kennedy te bereiken. Diens schot eindigde op de paal, maar de mee naar voren geren de invaller Case stond op de juiste plaats om de terugsprin LEERDAM Het Nederlands Militair elftal heeft gisteravond in Leerdam zijn eerste wedstrijd voor het CISM-kampioenschap tegen Frankrijk gelijk gespeeld met 1—1. Bij de rust hadden de Fransen nog de leiding met 1—0 door een treffer van Fuchs in de achttiende minuut. In de 49e minuut maakte De Kip (Haar lem) de gelijkmaker. Scheids rechter was de Belg Jourquin. Er waren 1000 toeschouwers. De opstelling van Nederland was: Gerards (PEC Zwolle), De Groot (PSV) Janssen, (Sparta), Van Santen (Ajax), Spelbos (AZ'67) en Mellaard (NFC), Rosmalen (VWI, IJzerman (PFC Zwolle) en Marijnissen (NFC). Kraal (Ajax), Poortvliet (PSV) en De Kip (Haarlem). FC Den Haag bood Noel contract aan (Van onze sportredactie) DEN HAAG - FC Den Haag heeft de 17-jarige Luxemburger Jean Marcel Noel een contract van een jaar aangeboden. Dit naar aanleiding van de proef- training die de linksbuiten be gin deze week maakte. Trainér Boskov sprak zich na afloop in redelijk positieve zin over hem uit. Bij zijn beslissing zal Noel, die in Luxemburg werkzaam is, zijn maatschappelijke omstan digheden zwaar laten meetel len. In het geval Bert Blijie, de spits van RVC, heeft FC Den Haag nog geen beslissing genomen. Voordat een besluit wordt geno men wil men Blijie eerst nog enkele trainingen mee laten ma ken. Rob Monee verlaat FC Den Haag. De speler uit het C-elftal heeft getekend bij FC VW waar Rob Baan (vroeger FC Den Haag) trainer is. SVPTT verder in bekerstrijd (Van onze sportredactie) DEN HAAG Voor de zondag competitie afdeling werd in de eerste klasse gisteravond bet duel tussen het reeds gepromo veerde SVGW en PVS gespeeld. SVGW won zonder al te veel moeite met 5—0. In de vierde ronde van de be kerstrijd bij de zaterdagama teurs behaalde SVPTT een fraai resultaat. In Zaanstad slaagde men er in de tweede klasser ZCFC op een gelijkspel van 2—2 te houden. De Hagenaars namen de strafschoppen beter en gingen zodoende door naar de volgende ronde. 1 De Belg De Cauwer zegevierde in de eerste etappe. Estepona - De westduitser "Di- di" Thurau heeft de heerschap pij in de Ronde van Spanje, bereikt door een uitstekende proloog op dinsdag, na de eer ste etappe al weer moeten afge ven. Hij mag zich troosten met bet feit dat de leiderstrui in het bezit bleef van de Ti-Raleigh- ploeg van Peter Post. De Belg José de Cauwer werd de opvol ger van Thurau. Zijn aanval, 8 kilometer voor de Finish inge zet, slaagde. De beste Nederlan der was Cees Priem, die derde werd en ook de Belg Pin tens voor had moeten laten gaan. Hennie Kuiper probeerde op de wegen tussen Fuengirola en Marbella enkele malen te ont snappen maar werd achtereen volgens teruggehaald door de Spanjaarden Elorriaga en Bala- guer. De uitsla* van de eerste etaooe is: 1. De Cauer (Bel) de 135 Ion ui 3.28,58. 2. Pintens (Bel) z.t. 3. Priem (Ned) z.t 4. Jacques (Bel) z.t. 5. Aling (Ned) z.t. 6. Lopez Carril (Spa) z.t 7. Lazcano (Spa) z.t. 8. Hoogendoorn (Ned) z.t. 9. Lannoo (Bel) z.t 10. Reybroeck (Bel) 3.29,04. 11. Jan van Katwijk (Ned) z.t 13. Ger Harings (Ned) z.t. 23. Henk Prinsen, 25. Kar stens, 49. Kuiper, 57. Knetemann, 62. Smit 68. Van den Hoek, 70. Kamper, 86. Pronk, 92. Fedor den Hertog, 96. Gerard Tabak, allen dezelfde tijd. Het algemeen klassement is: 1. De Cauwer (Bel) 3 uur 33 minuten 2 seconden. 2. Elorriaga (Spa) op 4 seconden. 3. Thurau (Wdl) op 5 se conden. 4. Hoogendoorn (Ned) op 6 seconden. 5. Pintens (Bel) op 11 se conden 6. Priem (Ned) op 12 secon den. 7. Kuiper (Ned) z.t. 8. Manzane- que (Spa) z.t 9. Knetemann (Ned) op 13 seconden. 10. Gonzalez (Spa) z.t 18. Aling (Ned) op 17 seconden 20. van den Hoek (Ned) z.t 26. Kamper op 18 seconden, 28. Pronk z.t., 31. Prinsen op 19 seconden. 32. Smit z.t, 54. Van Katwijk op 21 seconden, 65. Tabak op 25 seconden, 75. Karstens op 30 seconden, 81. Den Hertog op 31 seconden DEVENTER Wiel Coerver, de oud-bondscoach van de In donesische Voetbalbond, heeft gistermiddag rond 2 uur het één-jarig contract getekend met de Deventer eredivisieclub Go Ahead Eagles. De handteke ning, die een waarde van ruim 70.000 gulden had, betekent dat Coerver zich voor een jaar en twee maanden aan de Deventer eredivisieclub heeft verbonden. De extra twee maanden, die vandaag ingaan tot aan het eind van dit seizoen, gelden als een „wederzijdse proefperiode", want Wiel Coerver en Go Ahead Eagles hebben een clau sule ingebouwd dat beide par tijen bij eventuele degradatie naar de eerste divisie nog eens aan de tafel gaan zitten om zich over de nieuw ontstane situatie te beraden. De komst van trainer Coerver is niet zónder moeilijkheden verlopen. Go Ahead Eagles had oriënterende gesprekken met o.a. Coerver, Brand, Holink, An ton Goedhart en met de Joego slaaf Kapetanovic, die nog steeds als tweede genoteerd staat indien de nieuw aange trokken trainer na twee maan den alsnog zou besluiten ge bruik te maken van de ontsnap pingsclausule. Eis Wiel Coerver. die voorheen o Wiel Coerver signeert het contract dat hem voor een jaar en twee maanden aan Go Ahead Eagles bindt. Naast hem manager Peter Stephan. werkzaam was als trainer bij Sparta, NEC, Feyenoord en het Indonesische elftal, stelde aan vankelijk als eis dat de Deven ter club zich in de eredivisie zou handhaven. Deze eis is na de onverwachte reis van Peter Stephan naar Joegoslavië (dit weekeinde aan wezig bij de interland Joegosla- vië-Wales) minder hard gesteld, zodat beide partijen gisteren tot overeenstemming zijn gekomen. Wiel Coerver staat bekend als een prestatietrainer, die als ka pitein graag „schoon schip" wil houden. Moeilijkheden in de toekomst zijn dus niet denkbeel dig» Toch probeert Coerver, die overigens weinig gevoel voor public relations heeft, en deze. zware last met zich mee zal blijven dragen, bij Go Ahead Eagles een gunstig werkklimaat te vinden. Hij zegt: „Maandag ben ik nog door de KNVB-coach George Knobel benaderd om in dienst te treden van de voetbal bond. Ik had ook aanbiedingen uit het buitenland maar toch heb ik bewust voor Go Ahead Eagles gekozen. De Deventer ploeg kan mij zekerheid bieden. Primair stel ik een gunstig werkklimaat, ik dacht dat de Deventer club alles had te bie den: een goede organisatie, een perfecte medische begeleiding, kwaliteit in het elftal en een hoopvolle jeugdselectie. Dus een club met een grote toekomst". De Limburger is een trainer met idealen. Niemand kan hem daarvan afhouden. Wiel Coerver heeft in het verleden al meerde re malen zijn karakter getoond. Misschien dat hij deze goede eigenschap kan overbrengen op de getalenteerde selectiegroep van Go Ahead Eagles, die dit seizoen een duidelijk gebrek aan instelling en mentaliteit heeft getoond. Wiel Coerver lijkt de man die voor Go Ahead Eag les geschikt is. Het is wel duide lijk dat de nieuwe trainer de moeilijkheden niet uit de weg zal gaan. nieuw produkt vooreen nieuwe vgeneratiey Half zo vet als roomboter. Voor tafelgebruik. In handige kuipjes. Smeerzacht uit de koelkast. IVIULHEIM De Westduitse voetbalclub 1. FC Mülheim, dat in de tweede bundesliga speelt, zit zo in de financiële problemen, dat er geen geld meer is om komende zondag de reis naar Berlijn - te maken, waar Mülheim tegen Spandauer SV moet spelen. De reiskosten bedragen ruim 4000 gulden. De vereniging heeft al geld moeten lenen om de spelers te kunnen betalen. De totale schuld van Mülheim bedraagt inmiddels al 1.5 miljoen mark (ongeveer 1.6 miljoen gulden). Mülheim verkeert momenteel in ernstig degradatiegevaar en niemand gelooft nog in behoud van het Bundesligaschap. MADRID - Pablo Porta, de voorzitter van de Spaanse Voetbalbond heeft gisteren, nauwelijks verholen, toegegeven dat de Spaanse voet balselectie voor Montreal niet als een amateurploeg kan worden beschouwd. Door de uitlatingen van de heer Pablo is de vraag of Spanje, dat zich ten koste van West-Duitsland, Turkije en Bulgarije plaatste, in het Olym pisch voetbaltoernooi zal kunnen spelen. De heer Porta ver wierp de gedachte een waarachtige amateurploeg naar de spelen af te vaar digen. Een ploeg die, volgens hem, niets meer dan een oefen partner voor de an dere deelnemende landen zou kunnen zijn. Tijdens de Olympi- internationaal Olym- sche kwalificatiewed- pisch comité, over de strijden heeft Spanje verkiesbaarheid voor een elftal op de been de spelen van sport- gebracht van jonge mensen, tot gespreks- sterren uit de hoogste stof maken. De heer klasse, van wie er en- Porta heeft die regel kelen, zoals bij voor- herhaaldelijk bekriti- beeld Real Madrids seerd. Hij zei op- S an till ana, ook het nieuw: „Wij allen we- „echte" Spaanse elf- ten dat een zeer groot tal hebben bereikt. gedeelte van de Volgens Porta zijn er sportmensen dat slechts twee moge- deelneemt aan de lijkheden: of Spanje Olympische Spelen, gaat door op de lijn professional is", die tot nu toe werd gevolgd en vaardigt daarmee een elftal ai verw>ch. dat uit hoog-betaaide s p^tessiona^ bestaat. SbL tE? ernd terug voor hetOlym. sm nemen over f „.L het uitkomen in hel ten gunstevan Bul. olympisch toernooi, ganje (tweede uit de van de poep) ol een ander Spaimse „amateurs" lanc1, is ook in onderzoek In beide gevallen zal bij FIFA en IOC na de Spaanse beslissing klachten van ondei opnieuw de befaam- andere het uitgescha- de regel 26 van het kelde Turkije.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 19