Bestuur Midden-Rijnland verbreekt stilzwijgen Corso verliep gesmeerd Pater Van Eijk verlaat Zoeterwoude PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 26 april 197 W UITEENZETTING BELEID IN OPEN BRIEF AAN CLIENTEN Van een onzer verslaggevers Hazerswoude Na maanden stilzwijgen is het be stuur van de Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Midden-Rijnland het afgelopen weekeinde met een verklaring gekomen, waarin het bestuursbe leid in het conflict, dat geleid heeft tot het gedwon gen ontslag van de leider van het team maatschappe lijk werkers en het gevolgde ontslag uit solidariteit van acht hunner, uiteenzet. De verklaring is een toelichting bij een open brief aan de cliënten van Midden-Rijnland. Daarin stelt het bestuur dat bij teamleider en staffunctionaris Van Eerden onvol doende bereidheid aanwezig was om de door een aantal maatschappelijk werkers naar voren gebrach te bezwaren te helpen ondervangen. Om de hierdoor ontstane impasse te doorbreken heeft het bestuur moeten besluiten tot het ontslag van Van Eerden, waarbij men het zegt te betreuren dat deze beslissing niet aanvaardbaar is kunnen zijn voor een aantal maatschappelijk werkers. „Hoewel het bestuur consequenties verwacht heeft van het vertrek van de staffunctionaris heeft het niet kunnen voorzien dat deze beslissing aanleiding zou worden voor een groot deel van de maatschappelijk werkers om zelf ontslag te nemen", zo stelt het bestuur in zijn brief. „Juist hier ligt het naré gevolg voor de hulpverlening aan de cliënten. Wij betreuren dit ten zeerste maar vertrouwen er tevens op dat door de inmiddels getroffen maatregelen de nadelige con sequenties voor u tot een minimum beperkt zullen blijven", zo schrijft het bestuur aan de cliënten van Midden-Rijnland, waaraan het een verzoek toevoegt om eventuele klachten ten aanzien van de hulpverle ning rechtstreeks aan het bestuur te richten. Polariserend In de toelichtende verklaring zet het bestuur het optreden van de maatschappelijk werkers die zich rond Van Eerden hebben geschaard weinig loyaal en zeer polariserend te vinden. Daarmee doelt het be stuur op het feit dat de groep Van Eerden zou hebben geweigerd met de maatschappelijk werkers, die be zwaren hadden tegen het beleid van de staffcuntiona- ris/teamleider, toe te laten op besprekingen die de groep aan de gang van zaken bij Midden-Rijnland wijdde. Het feit dat een aantal maatschappelijk werkers en stagaires bij Midden-Rijnland zich genoodzaakt zag te vertrekken was voor het bestuur naar in de toelichting wordt gesteld, aanleiding om in te grijpen. Dat leidde tot een herhaaldelijk beraad binnen de paritair samengestelde werkgroep maatschappelijk werk van de stichting, die echter ook niet uit de problemen kon komen. Besloten werd toen de hulp van een extern adviseur in te roepen. Hoewel in zijn rapport niet onomwonden hiertoe werd geadviseerd trok het bestuur in december zoals bekend zijn conclusies en ging tot ontslagaanvrage van Van Eer den over, waaraan een bemiddelingspoging niets meer kon veranderen. In zijn verklaring wijst het stichtingsbestuur de be schuldigingen van de groep Van Eerden als zou de sfeer bij Midden-Rijnland structureel verziekt zijn van de hand. „Wij hebben altijd opengestaan voor overleg over verbeteringen", zo wordt gesteld, waar bij gewezen wordt op de in 1975 tot stand gekomen democratisering van de bestuursvorm. „Goede werk ing van de structuur is echter vooral afhankelijk van loyaliteit van de personen die er in werken", aldus het bestuur „en daar heeft het de groep Van Eerden in ernstige mate aan ontbroken". zoals vorig jaar toen een paar wagens naar het buitenland werden vervoerd om daar ook in een optocht mee te rijden. Dit stukje Holland-promotie gaat dit jaar niet door omdat men geen sponsors heeft kun nen vinden. De Keukenhof in Lisse heeft aardig kunnen mee profiteren van de corsodrukte. Dit week einde brachten in totaal zo'n 80.000 mensen een bezoekje Dodelijk ongeval in Ter Aar (Van onze correspondent) TER AAR Een ongeval op de Geerweg heeft afgelopen vrijdag het leven gekost aan de achtjarige N. Wetter uit Korteraar. Het slachtoffertje, dat een fiets bestuurde begon te slingeren toen een vriendje dat achterop zat plotseling van de fiets afsprong, waardoor het bestuurdertje de macht over het stuur kwijt raakte en geraakt werd door een auto bus van de N.A.L. Oud-secretaris veiling Flora overleden (Van onze correspondente) RIJNSBURG De oud-secre taris van de veiling Flora, de heer H. J. den Haan, is zater dagmorgen na een langdurige ziekte overleden. De heer Den Haan ging in 1974 met pen sioen na een kleine 17 jaar secretaris te zijn geweest. Van af december 1957 vervulde hij deze functie en maakt hij in die tijd alle drie de veiling- voorzitters mee, de heren T. Kralt, G. van Delft en de hui dige voorzitter P. van Delft. Daarnaast was hij voorzitter van de Rijnsburgse Rabobank en voorzitter van de proeftuin Rijnsburg en omstreken, wel ke functies hij nog steeds ver vulde. De begrafenis zal woensdag plaatsvinden. Zoeterwoude In het afgelopen weekeinde is een begin gemaakt met de tenniscompetitie waar aan ook de Zoeterwoudse Ten nisclub met een drietal teams deelneemt. Zaterdag klopte het herenteam in Voorschoten Fo- rescate met 4-2 terwijl de jeugd met 5-0 Leidsche Hout overtrof. Het gemengde team moest zon dag in Voorhout een 5-3 neder laag incasseren. Zoeterwoude De P.V. De Kerkduif hield een wedvlucht met oude duiven vanuit Tilburg. In concours waren 157 duiven welke om 13 uur met n.w. werd werden gelost. Aankomst eerste duif 14.01.59 uur. K. Zandber gen 1, P. D. Eisen 2, W. Belt sr. 3. Expositie in De Stormbal trok buitenlandse belangstelling Van onze correspondent Sassenheim Veel belangstel- J ling uit binnen- en buitenland j trokken in Sassenheim het afge lopen weekend de tekeningen en keramiek die ten toon waren gesteld in „De Stormbal". Van professionals en hobbyisten wa ren knappe werkstukjes te zien zoals het keramiek van Jette Wery en Piet van der Kraan. Giel Langevelds surrealistische kleurentekeningen bleken ook in trek evenals de portretten met pen en potlood van Philip Trap. Vanzelfsprekend ook aandacht voor bloemen en bollen. De fo tograaf Bart van der Lans was aanwezig met een collectie strandfoto's anno 1910 en met een serie over bloembollencul tuur. En ook bloemenarrangeur Rinus van Beelen bekend van de vroegere huisbroeitentoon- stellingen in de bollenmagazij- nen van Zonneveld en Warnaar was weer van de partij. Panda Shop in Oegstgeest Oegstgeest Bij mevrouw J. Philipsen, Louise de Coligny- laan 1 in Oegstgeest is een zgn. „Panda Shop" ingericht. In dit winkeltje worden artikelen ver kocht van het Wereld Natuur Fonds, een organisatie die zich ten doel heeft gesteld de be scherming van de bedreigde na tuur en het dierenleven. Er komt geen vervanger ZOETERWOUDE - Pater M. v. Eijk o.s.c., die deel uitmaakt van het pastorale team van de Sint Jans Onthoofding paro chie, gaat Zoeterwoude verla ten. Op zondag 8 augustus zal hij voor het laatst in deze paro chie funktioneren en 14 dagen later worden geïnstalleerd in een grote Kruisherenparochie te Rotterdam-Zuid. Er kan voor Zoeterwoude geen nieuwe kracht beschikbaar wor- den gesteld. In de afgelopen week heeft een gesprek plaats gehad tussen de pater provin ciaal van de Kruisheren en de leden van de parochievergade ring waarop deze beslissing is medegedeeld. In het licht van deze verminde ring van het aantal pastores in Zoeterwoude wordt het jongste initiatief van de parochieverga dering wel bijzonder aktueel. Zij heeft n.l. een schrijven doen uitgaan met een invulformulier waarin men gevraagd wordt op de een of andere wijze aktief Gesloten ogen van formaat Van onze correspondent Aarlanderveen Gesloten Ogen. Dat was de titel van het drama, geschreven door Nic Stam dat de toneelvereniging de Plankenridders uit Aarlander veen het afgelopen weekend op de planken bracht. De gesloten ogen zijn Dolf (Ger- rit Angenent) de zoon van de rijke slagersweduwe mevrouw Mees (Dicky Zuidam) en de broer van deftige Mies (Wil Pauw) en Anke (Joke Zuidam). Twee zusjes met twee verschil lende karakters, de een de def tigheid zelve en verloofd met jonkeer Stef van Maarseveen, de ander genoegen nemend met een slagersknecht (Kees Zuid am). Onder regie van J. Valen- tijn brachten zij met hun zes medespelers een drama van for maat. Chiel Hamers favoriet in damstrijd Van onze correspondent •HAZERSWOUDE/WASSE- NAAR Samen Sterk-aspirant Chiel Hamers, WDG-er Aad van Velzen en de Samen Sterk-jon- gens Jos Stolwijk en Erwin Ha mers gaan uitmaken wie indivi dueel kampioen van de aspiran ten van de Leidse Districts Dam Bond wordt. Chiel Hamers heeft met nog drie ronden te spelen de beste kans op de titel, want de Hazerswoudse knaap heeft 10 winstpunten gescoord in zes wedstrijden. Aad van Velzen uit Wassenaar heeft een winstpunt minder vergaard. Jos Stolwijk en Erwin Hamers volgen hun clubgenoot op twee punten. De winnaar van het toernooi ver krijgt het recht om mee te doen aan het Zuidhollands kampioen schap. Albert Huisman is Samen Sterks clubkampioen bij de se nioren. De eerste-bord-speler van deze vereniging haalde in 23 partijen 39 punten. Jan Fase werd tweede (36 uit 32) en Louis de Frankrijker derde (28 uit 23). In de onderlinge competitie van de tweede-team-spelers maken Ton Stolwijk, Gerrit Kerkvliet, Johan Rafiek en Paul Bremmer een kans om twee van de vacan te plaatsen in „het eerste" te veroveren. aan het werk in de parochit deel te willen nemen. Als ideaal wordt daarbij gezien dat uit el ke gezin tenminste één persoon zich hiervoor beschikbaar stelt Er is daarvoor een breed scala van mogelijkheden, uiteenlo- pend van lid van één van de koren tot het verrichten van ty. pewerk. Men kan de formulie ren inleveren bij de leden van de parochievergadering. Voorzitter NCBO afdeling Lisse plotseling afgetreden Van onze correspondent Lisse Voorzitter J. Var ke vis ser van de Nederlandse Christe lijke Bond van Overheidsperso neel afdeling Lisse is vrijdag avond tijdens de jaarvergade ring van zijn afdeling plotseling afgetreden. Hij verklaarde zich niet langer te kunnen verenigen met het beleid van het hoofdbe stuur van het CNV. De vergade ring die voor een complete ver rassing werd geplaatst koos overhaast de heer J. Fidder tot nieuwe voorzitter. Afgetreden ook penningmeester Opgelder. Katholieke bejaardenclub verwelkomde 700ste lid Van onze correspondent WASSENAAR - De Wasse- naarse Katholieke bejaarden vereniging is het ledental van 700 gepasseerd. Op de jaarver gadering in het Jeroenhuis kon voorzitter Van Bemmelen me vrouw A. Knijnenburg—Vosse die voor deze mijlpaal had ge zorgd met bloemen verwelko men binnen de vereniging dj< zich door tal van activiteiten z<J verdienstelijk weet te maken. Tijdens de jaarvergadering,. waarin de drie zittende bestuur-) sleden werden herkozen, ver klaarde voorzitter Van Bemme len nog eens bereid te zijn to een gesprek over samenwerking met de plaatselijke afdeling van. de Katholieke Bond van Bejaar-J den en Gepensioneerden, waarj van de vereniging zich enige tij< geleden afscheidde. Hij toond| zich teleurgesteld over het fel dat op eerdere verzoeken on samenwerking van deze zijdeL reacties waren uitgebleven. Noordwijk wint politiezaal-voetbal- toernooi (Van onze correspondent) NOORDWIJK Een voetbal team van de Noordwijkse Poli- tiesportverenigmg heeft vrijdag een door haar georganiseerd zaalvoetbaltoernooi gewonnen waaraan teams meededen uit heel Nederland. Op de tweede plaats eindigde een team uit Dordrecht en op de derde plaats een team uit Katwijk. Zo'n 8500 betalende bezoekers en dan nog eens een paar duizend die via hun corsokaart binnen mochten komen, hebben vrijdag en zaterdag een kijkje geno men op het door de LIONS Club Bollenstreek in de HBG hal in Lisse georganiseerde corsofeest. Dat was precies het aantal waar men op had gerekend en waardoor men nu ook in staat is een paar wensen van minder bedeelde groepen (dat was de opzet van dit feest) in vervulling te laten gaan. Zo gaat men nu iets doen voor de Hillegomse radioziekenomroep Boterbloem en voor de Stichting Gehandicapten Bol lenstreek. Later nog zal men bekijken of er nog wat geld overblijft om in een aantal zwembaden in de Bollenstreek waterliftjes neer te zetten waarmee ge handicapten gemakkelijker in en uit het water gehol pen kunnen worden. Hoewel het aantal bezoekers aan de verwachting» voldeed zijn de attracties op dit feest niet zo in smaak gevallen. Het biertappen bijvoorbeeld uit he op een na grootste biervat ter wereld viel een beetji in het water. Er werd nauwelijks getapt en men i! met heel wat bier blijven zitten. Opvallend v/as ooi het geringe aantal jongeren dat dit evenement be zocht. Lions-man J. de Vos: „Het merendeel van d bezoekers waren bejaarden terwijl we op de jeug< hadden gegokt. Juist voor hen hadden we wat leuk' attracties in petto. We hebben ons daarop gewooi verkeken. We hebben geleerd van dit feest. Een andef' keer pakken we de zaken wat anders aan". IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Lisserbroek De bejaarden van Lisserbroek hebben dit weekend tijdelijk in de kou ge zeten. Oorzaak was een kapotte verwarmingsketel die zich zater dagavond met het nodige ka baal begon te ontdoen van zijn hete water ten gevolge van over druk. De te hulp gesnelde brandweer kon weinig anders doen dan de ketel, die op het buitenterrein van het bejaarden huis staat uitschakelen. Het wa ter dat voor een behaaglijke temperatuur in de kamers van de oudjes moest zorgen lag toen al op straat. Illlllillllllllllllllllllllllllllllllllllll (Van een onzer verslaggevers) Bollenstreek Het 29e bloemencorso is gesmeerd verlopen. De kleurrijke stoet, die in het verleden nogal eens geplaagd werd door motorpech, gebroken wielas- sen en opstoppingen schoof zaterdag professioneel over het betum van de ongeveer 20 kilometer lange route tussen Haarlem en Noordwijk, zonder ook maar een enkel mankementje. Slechts één wijziging hadden de organisatoren in het programma moeten aanbrengen. Het door paarden getrokken dokterskoetsje uit Noord- wijk mocht niet in de optocht meerijden. Reden: vorig jaar waren de viervoeters op hol geslagen toen een paar tuba's van een muziekkorps wat al te dicht in de buurt van de paardeoren hun feestnoten rondstrooiden. Dan nu maar geen dokterskoetsje vond de politie Maar er bleef voldoende over takken gehangen, dat maakte voor de honderdduizenden de heerlijke geur van de tien- toeschouwers, die dit jaar duizenden hyacintbloempjes weer ouderwets rijendik hun opeens wat minder weldadig, nekken hebben staan rekken Jammer eigenüjk, maar be- om een flinke glimp van de grijpelijk. Zonder bedrijven stoet te kunnen opvangen. Was die een plaatsje in de kara- de stoet mooier dan gaande jaren of juist stuk vaan kopen is deze happening niet mogelijk. minder? De meningen waren Opvallend ditjaar was de kle uiteraard verdeeld, al hoorde men wel overal dat dit corso, dat ae naam „Hollands Glo- kreeg qua fantasierijk' ding van de figuranten op de corsowagens. Sprookjes-achti- creaties met veel tule of aren er nauwelijks ontwerpen tenminste een pas meer bij. Het is allemaal wat op de plaats had gemaakt. Een eigentijdser geworden met duidelijk te herkennen thema broekpakken en pittige jurk- zat er dit keer niet in. al zegt jes. Voor de toeschouwers dat niets van de kleurcomposi- spreekt dat wat minder aan. ties en afwerking Wat dat be- per slot van rekening zet men treft verdiende dit 29e bloe- liever een „prinses" of „konin- mencorso weer een dikke vol- gin" op de foto dan zo i doende. Het reclame-element was dit jaar wel erg nadrukkelijk aan wezig in de stoet en dat deed afbreuk aan de hele sprookjes sfeer die de ontwerpers toch elk jaar weer rond dit gebeu- iemand in doorsnee-kleding. Praktisch is die kleding wel Tijdens de corsorit is het voor de figuranten de belangrijkste' zorg hoe warm te blijven. Al leen met zwaaien lukt dat met. Warme kleding is gewoon een ren trachten te weven. Neem vereiste. Dat bleek zaterdag Hoewel de stoet de wind mee had was het beslist geen pretje om een paar uur Iop je plaats te blijven zitten. sappige appels had men Voor de 20-jarige bloemenko- bijvoorbeeld de corsowagen van een bekende bankinstel ling, waarop men een grote boom had geplaatst. In plaats In de Noordwijkse Hoofdstraat stond het publiek rijen dik om een glimp van het corso op te vangen Installatie burgemeester van Voorhout op 3 mei Opbrengst „Klein Waterioopiein" ruim 10 mille De opbrengst van de Voorhoutse rommelmarkt „Klein Waterioopiein" die zaterdag voor de tweede keer op het Kerkplein in Voorhout werd gehouden heeft alle verwachtingen overtroffen. Had men vorig jaar al een goed resultaat, dit keer werd bij het scheiden van de markt zelfs een bedrag geteld dat met 10.000 gulden nog een twee duizend gulden boven de omzet van vorig jaar lag. Van heinde en verre waren de koopjes zoekers en snuffelaars naar het Kerkplein in Voorhout gekomen om hun hart op te halen tussen ludiek en antie, speelgoed en huishoudelijke artikelen, meubilair en wat dies meer zij. Ook aan de jeugd was gedacht: het ponnyritje naar het geboortehuis van Herman Boerhaave, de grabbelton, het bussen gooien, kortom vermaak volop en een goede opbrengst die de organi satoren de kou van die dag snel deed vergeten. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Zeeland die tot 10 mei in Ne derland is om haar tweede vaderland te promoten, was het helemaal moeilijk uit te houden. Ze zat hoog boven op de prachtig opgemaakte wagen van de Bond van Bloembollen handelaren en kon halverwege de rit nog nauwelijks een glim lach tevoorschijn toveren. De bloemencorso zit er weer op en wordt in de komende mentuin. Dat is een paar dui zend meer dan vorig jaar. Sinds de Keukenhof open is is het aantal bezoekers in verge lijking met 1975 een stuk ho ger, maar in vergelijking met 1974 weer iets lager. De stroom toeristen naar de Bollenstreek heeft de verkeer spolitie nauwelijks voor pro blemen gesteld. Een uur na afloop van de bloemencorso waren de files in de Bollen- VOORHOUT Maandag 3 mei zal de heer M. Th. van de Wouw, thans nog wethouder/loco-bur gemeester van Zoetermeer, wor den geïnstalleerd als burge meester van Voorhout. Dit zal geschieden tijdens een buitengewone raadsvergade ring. die om 15.00 uur begint, 's Avonds is er tussen 8.30 en j 10.00 uur in het gemeentehuis voor een ieder gelegenheid ken- nis te maken met de heer en mevrouw Van de Wouw. Voor afgaande, omstreeks 8.15 uur, zal een serenade worden ge- j bracht. ONI bracht met veel elan Rare gevallen Van onze correspondent Lisse Het 12 1/2-jarig toneel gezelschap ONI gaf vrijdag avond in een goed gevulde zaal van Rehoboth een gave uitvoe ring van George Batsons klucht „Rare gevallen", de belevenis sen van en intriges rond de pseudo-tante Miranda (gespeeld door Rijk Paauw) die achter volgd wordt door een verliefde burgemeester. Deze rol werd ge speeld door J. Hul, bij wie te vens de regie van het stuk in handen was. Drie bedrijven lang wisten de 13 acteurs en actrices, die onder zijn deskundige leiding de klucht hadden ingestudeerd, het publiek te boeien dat op haar beurt ONI een ovationeel ap plaus gaf. Geslaagd bloemenconcert VOORHOUT Onder flinke publieke belangstelling concer teerde gisteren in het Voorhout- se Parochiehuis de harmonie St. Cecilia in het traditionele bloe menconcert. Op het programma stonden de mars „aan mijn Volk" gevolgd door een prachti ge vertolking van Stalmeiers ou verture Marina Rella en de be kende Robert Stolz potpouri Na de pauze volgde een wat lichter programma met onder meer Mixed Pickles. A Hot Ti me in The Brasses Tonight en de Show Timemars. St. Cecilia stond dit maal onder leiding van de plaatsvervangend dirigent Bakker uit Voorburg.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4