Vergeefse zoekactie politie nnaar Leidse radio-piraat Branden en vernielingen in Leiden Nesko mist Frits Kox Puntgave voorstelling I van Imperium ,,Ik wil geen geloop tijdens Kortweg In optocht naar bouwterrein nieuwe school Zilveren feest van pater -Demmers klinkend gevierd Leidse VW vierde jubileum met wandeling Asopos heeft beste touwtrekkers 1 elerl v' fan een onzer verslaggevers bewoners van de kamers boven Napoleon dienst tot een inval overgaat nadat de ,EIDEN Zondagmiddag om ongeveer stormden zij zonder een woord te zeggen plaats, vanwaaruit de uitzendingen worden en uur is door de Leidse politie een de trap op naar boven. Daar doorzochten verzorgd is uitgepeild. Bij een dergelijke rergeefse inval gedaan in het cafe-chan- zij de kamer van een van de huurders, de inval voorzien de PTT-ambtenaren zich ant Napoleon aan de Steenstraat met het zanger van de Leidse formatie Spirit of St. van politie-assistentie en een bevel tot huis- ;ennelijke doel de zendinstallatie van de Louis, Roland de Leeuw. zoeking dat door de dienstdoende hulp-of- - - -- -Zonder de bewoners van het doel van hun ficier van justitie moet worden afgegeven. bezoek in kennis te stellen verdween het Gevraagd naar het doel en de toedracht drietal zichtbaar teleurgesteld na het note- van de inval in café Napoleon werd door ,eidse FM-piraat Radio Leiden te vinden. het moment van inval vond op de 90 Fm de uitzending plaats van de opna- die de medewerkers van deze illegale ren van de nummers van de stereo-appara- een woordvoerder van de Leidse politie iidse zender op eerste paasdag van hun 'e-in show hadden gemaakt. Toen wa tuur van de heer De Leeuw. De beide gisteren elk commentaar geweigerd. De aanwezige huurders werd verzocht aan de dienstdoende wachtcommandant volstond en zij op hun wekelijkse Radio Leiden eigenaar van het café door te geven dat met de opmerking dat hij het „te druk Iherrytime met alle apparatuur in café deze zich vanochtend op het politiebureau had" om op onze vragen in te gaan. aan de Zonneveldstraat bij de heer Clerks diende te vervoegen, „omdat de zaak zeer De uitzendingen van Radio Leiden gingen ninuten voor de deur te hebben gewacht ernstig was". ongestoord vanuit een andere plaats in de ond de klok van één uur twee agenten Volgens de huurders zou de speciale op- stad door. Ongeveer een half uur na de uniform en een heer in burger aan bij sporingsbrigade van de PTT, die is belast mysterieuze inval in de stamkroeg van de iet café. De laatste maakte zich na her- met het opsporen van illegale zenders niet medewerkers van dit piratenstation meld- laaldelijk aandringen bekend als de heer bij de inval betrokken zijn geweest. De de men al het nieuws van deze vergeefse "!lerks. Volgens het relaas van een van de gebruikelijke gang van zaken is dat deze politie-actie. Scholier (18) verongelukt Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Bij een ongeval op de kruising Haagweg/Churchill- laan is in de nacht van zaterdag op zondag de 18-jarige scholier O. Huisman verongelukt. De jongeman reed met zijn brommer omstreeks drie uur 's nachts uit de richting cen trum in de richting Zuid-West. Naar de politie vermoedt heeft hij bij het afslaan naar de Chur- chilllaan onvoldoende uitgeke ken waardoor hij door een ach teropkomende automobilist werd geschept. De jongen werd door de aanrijding zo ernstig gewond dat hij korte tijd later in het ziekenhuis overleed. Leiden De vereniging VCSB organiseert vanavond een bij eenkomst in het gebouw Ge recht 10. Mellie Uyldret spreekt dan over „Symboliek van het sprookje". Toegang gratis. Aan vang 20.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Het is zondagmiddag nogal rumoerig in Leiden geweest. Politie, brandweer en E.H.D. moesten herhaaldelijk uitrukken. De E.H.D. moest een aantal mensen die onwel geworden waren naar ziekenhuizen overbrengen. De brandweer had twee bran den te blussen: Aan de Suma- trastraat ging een houten loods die door de Fa. Fontein als materiaalopslag wordt ge bruikt in vlammen op en op het terrein tussen Wassenaar- seweg en Plesmanlaan werd een tuinhuisje in de as gelegd. In beide gevallen tast de poli tie omtrent de oorzaak in het duister. De mogelijkheid van baldadigheid sluit zij niet uit. Ook de daders van een aantal vernielingen aan de Roose- veldtstraat zoekt de Leidse po litie onder baldadige jongelui. Bij de Minesota Rijmefa en een houten bedrijfskeet van de Hanab werden zondagmiddag vijf ruiten vernield. Bij nader onderzoek werden twee flinke bakstenen gevonden. In geen van de gevallen werd er overi gens iets van waarde vermist. Van een onzer verslaggevers Leiden Ouders, leerkrachten en leerlingen van De Weerklank, een school voor slechthorende en moeilijk sprekende kinderen aan het Vrouwenkerkhof in Lei den zijn vanmorgen in optocht naar de Robijnstraat getrokken, waar de heer H. G. Akkermans, inspecteur B.L.O.-onderwijs de eerste paal sloeg voor een nieu we school. De kosten van het nieuwe gebouw zullen 3.6 mil joen bedragen. Het wordt ge bouwd door Aannemings Mij Gebr. Van Heeswijk bv uit Eindhoven. Binnen 14 maanden wordt het opgeleverd. Van een onzer verslaggevers 1 Leiden De viering van het zilveren priesterfeest van pater (1B. J. M. Demmers ofm in de Hartebrugparochie is erin geslagen. De hele geloofsgemeenschap, maar vooral de jeugd, heeft ij bewezen, dat Bernard Demmers een heel aparte plaats binnen de parochie inneemt. Gistermiddag, tijdens een drukbezochte receptie (ondanks Holland-België), werden aan de zilveren jubi- lans in het St. Antonius Clubhuis tal van geschenken overhan- f digd. Het topppunt daarbij was een tape-recorder en een envelop met inhoud die tezamen het parochiegeschenk uitmaakten. Zaterdagavond was de jeugd verenigd rond de jublilaris. bij i een. eucharistieviering die op een uitmuntende wijze werd verzorgd door het jongerenkoor. Op hetzelfde thema „Ik houd mis, die met een concelebratie van je, ik heb je geroepen", met oud-pastores Van de Har- werd ook zondag de priester- tebrug werd- voltrokken voor jubel gevierd tijdens een hoog- een volle kerk. Het gemengd koor onder leiding van Jan Schmitz met begeleiding van leden van het Toonkunstor kest en solisten zong een glo rieuze Mis van Franz Schubert en na de eucharistieviering de 150ste Psalm van César Franck. Er was veel en goede muziek, helemaal volgens de wens van de zilveren jubilaris. Zo klonk ook de Koekoek van Joseph Haydn, een plezierig divertissement, tijdens de rondgang van de collectescha len. Bij de receptie gistermiddag was ook de Franciscusband present met een serenade voor pater Demmers, wiens benoe ming tot „pastor deservitor" (waarnemend pastoor) dezer dagen te verwachten is. Parochianen van de Hartebrug verwennen pater Demmers. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Afgelopen zaterdag herdacht de vereniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer te Leiden en omstreken (WV) zijn 75-jarig bestaan. Dat gebeurde met een zon overgoten wandeling langs de Leidse monumenten, waaraan naast eigen leden ook een de legatie van het bestuur van de 3 oktober Vereeniging deel nam. De Leidse VW heeft van begin af aan nauwe ban den gehad met deze vereniging omdat in 1900 uit deze tóng het initiatief kwam tot de op richting van een VW in Lei den, die zich daarmee tot de oudste van Nederland mag re kenen. Alvorens dit jubileum middels een bescheiden receptie te vie ren in het Vergulde Haantje volgde men eerst de blauwe pijlen langs een aantal monu menten. Een van de drie ver schillende door tegels met pij len aangeduide wandelingen die de universiteit vorig jaar bij haar 400-jarig bestaan aan de stad Leiden schonk. Wan delingen die volgens de direc teur van de Leidse VW. de heer R. A. Dekker, vooral na de publiciteit in de TV-rubriek toeristische tips, door steeds meer bezoekers aan onze mo- numentenstad gelopen wor den. LEIDEN Het Nederlands Studenten Kamer Orkest gaf gisteravond in een redelijk bezette Lutherse Kerk zijn eerste concert in het kader van de jaarlijkse toemee ten bate van de University Assistance Fund (een hulporganisatie voor stu denten en docenten, die naar Nederland komen, omdat ze in hun eigen land om wat voor reden dan ook niet meer veilig zijn). Frits Kox, in onze omgeving vooral bekend als dirigent van het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland, die de toernee dit jaar voor het eerst zou gaan leiden, was, nadat hij het programma ervoor gedurende de gebruikelijke tiendaagse repetitieperiode in de Veluwse bossen rond Hattem instudeerde echter de grote afwezige. Tijdens de repetitie 's middags onwel geworden moest hij namelijk van dit concert afzien en wat erger is, hij zal de zes overige concerten van de toernee zeer waarschijnlijk ook niet kunnen leiden. Om het publiek echter niet teleur te stellen en omdat zij, eenmaal gekomen toch graag wilden spelen, werden twee or kestleden bekwaam en bereid gevonden het concert althans voor deze avond te dirigeren. De in Nederland studerende Amerikaanse Shelley Green berg, in gewone doen concert meester leidde het Nesko vóór de pauze en de trompettist Jan Stoffelsma deed het erna. Veelal niet meer dan takte- rend, maar met een uiterst geconcentreerd en op elkaar inspelend orkest maakten zij er gisteravond een goed, de omstandigheden in aanmer king genomen zeer goed con cert van. Het smaakvol samengestelde programma bestond uit wer ken van G. Ph. Telemann: Burlesque de Don Quichotte voor strijkers; Jean Francais: Serenade pour petit orcnestre (met duidelijk hoorbare in vloeden van met name Ravel en Strawinsky); Heitor Villa Lobos: Concerto pour Gitarre et Petit Orchestre met als so list Ton Huijsman (jammer dat ondanks de versterking van de gitaar het orkest toch te vaak overstemde, waardoor hij slecht te beoordelen was); Juriaan Andriessen: Respira tion Suite voor tien blazers (een vakkundig in opdracht van een longartsencongres ge componeerd werk); en tenslot te de absolute topper van dit concert: de Suite Pélleas et Mélisande van Gabriel Fauré (prachtige muziek, uitstekend uitgevoerd, zuiver, goed gearti culeerd en ga zo maar door). Al met al na een toch wel wat (begrijpelijk) onzeker en aar zelend begin zoals gezegd een goed concert Kees Buurman (Van een onzer verslag gevers LEIDEN - De Leidse studentenroeivereniging „Asopos de Vliet", orga niseerde zaterdagmid dag voor de eerste maal in Leiden kampioen schappen touwtrekken op haar terrein aan de Dwarsweteringkade in Leiderdorp. Zes ploegen streden daar met elkaar om de eer van studen tenkampioen 1976. Een door omstandighe den nogal gering aantal, waarvan volgens de or ganisatoren de paasva- kantie en wedstrijden el ders in den lande de oorzaak waren. Wanneer er volgend jaar weer om de Leidse studenten- touwtrektitel gestreden gaat worden zal de da tum wat zorgvuldiger worden uitgekiend. Deelnemende ploegen kwamen zaterdag behal- eerste titel naar het ve van Asopos zelf al- team van Asopos de leen nog maar van de Vliet. De prijs voor de studentenvereniging Au- winnaars was dit jaar gustinus die in de cate- een fraaie bloemslinger, gorie „gemengd" aan zoals die dezer dagen het langste eind trok. wel meer rond Leiden rj - kan worden gesigna- Zowel bij de heren als bij de dames ging de Ondanks de toenemende concurrentie van prestatielo pen in de omgeving is de 10e Oranjeloop, dit jaar opnieuw een succes geworden. Zo'n 500 trimmers werden zaterdagmorgen door de nieuwe commissaris van politie, de heer H. W. van Voorden weggeschoten en dat waren er maar liefst 100 meer dan het jaar daarvoor. De afstanden bij deze jubileumloop waren 3 1/2, 5 en 10 km en voor elke deelnemer was er na afloop een fraaie medaille in de Leidse kleuren. Met opzet waren aan de Oranjeloop geen prijzen verbonden. De organisatoren van de Leidse Politie Sportvereniging ging het zuiver om propaganda voor het trimmen in dit trimjaar 1976 Gezien de grote opkomst uit alle hoeken van Neder land zal de Oranjeloop volgend jaar wellicht opnieuw worden georganiseerd. „Want lichaamsbeweging staat voorop en hoe meer lopen hoe beter", is de redene ring van de heer Westbroek van de Leidse Politie Sportvereniging. Op Koninginnedag verzorgt de Haagse groep Groovy Dancers" in het LAK-theater een dansoptre- den, een improvisatiestuk ..Phan tasmagoria" genaamd. Kaarten voor deze voorstelling zijn aan de zaal verkrijgbaar a 5,00 of 3,50 (LAK-CJP-lèden) en telefonisch te reserveren onder nummer 124890. Deze groep houdt zich bezig met jazz-ballet en modern ballet, maar ook aan andere bewegingsvormen, die in dit programma duidelijk te zien zullen zijn. vaak ligt het ac cent op vrij improviseren en ex pressie en acrobatiek. Er wordt gewerkt op muziek van onder andere Pink Floyd, Schu bert. Soft Machine. Miles Davis, Deodato en Scott Joplin. De voor stelling begint om 20.15 uur (S) Oranjeloop weggeschoten Van een onzer verslaggevers LEIDEN „Willen alle kinderen eerst even gaan plassen, want ik wil geen geloop tijdens de opnamen". De opnameleider van het programma „Piste", dat zaterdagavond in de Groenoordhal werd opgenomen, wenste perfecte opnamen van het circus te maken en loodste de kinderen en masse naar de Groenoord- haltoiletten. Een vreemde gewaarwording daar in die Groenoordhal. Voorafgaand aan de televisieopnamen werd het publiek met spelletjes beziggehouden. Drie mannen moesten aan één vrouwtje duidelijk maken, zonder te spreken (alleen met gebaren en kreten) dat zij van haar hielden. De winnaar kreeg daarvoor ook nog een prijs. Het publiek werd, als bij alle voor het publiek toegankelijke televisieopnamen, duidelijk geinstrueerd. Van tevoren even oefenen in „hard klappen" en perfecte opnamen zijn verzekerd. Op verzoek van de opnameleider werd niet gerookt, omdat het programma in kleur zou worden opgeno men. Voor het publiek traden diverse artisten op: aan de trapeze, op rolschaatsen, op hun handen en op woeste steppepaarden. Het tv-minnend publiek moet echter nog tot het einde van dit jaar wachten, want dan pas zullen de zater dagavond in de Groenoordhal gemaakte opnamen worden uitgezonden. LEIDEN Met „Vos, vos, vos, alweer een ei" heeft Imperium zaterdagavond in het Vestestraattheater een heel net muzikaal isi spel rond „Van den vos Reynaerde" in prémière doen gaan. 31 Bijna traditioneel was het uiterlijk een zeer verzorgde voorstel- ling. Fraaie kledij, nauwkeurig ingestudeerde balletten, me nuetten, buikdansen en andere bewegingsgedeelten, afgewerkt uitgevoerde acrobatische standjes, een schijngevecht, liedjes en begeleiding van „Andy and the Swing specials", welke groep toonde in zeer verschillende stijlen thuis te zijn. momenten en fantasietjes voorkwamen. Ook was het niet van humor gespeend. Het wekte zeker de lachlust om het oude verhaal in Cowboy-achti- ge, middeleeuws-ridderlijke en Oosterse aankleding te zien. Na de pauze, toen we dichter Reins realiteit naderden, werd het allemaal weer wat zwaar en pretentieus. Daar kwam ei genlijk vrij plotseling proble matiek als „Rein wil zichzelf zijn" en „Rein zet zich af tegen de gevestigde orde" naar vo ren. Maar verder was het een zeer verzorgde avond; Chris Marks, als de jongen Rein, toonde zich in zijn Reynaer- dieën tijdens zijn dromen een zeer sluwe vos. Het afgeladen zaaltje gaf na afloop een zeer gul applaus. Paul van der Plank is de nacht voor zijn nog het verhaal over Reynaart aan het lezen. in slaap en droomt het Reinaart-verhaal in verschillende fasen in het Westen, de Middeleeu- het Midden-Oosten, zijn tijd Rein wordt voor lerarenraad geroepen om boel weer te verlakken in Wilde Westen. Waar in het verhaal Rei- listen altijd inspelen op bijzondere begeerten van bezoekers, staat nu iedere de vrouw als graag ge- object centraal, overeen- met Rein 's denkwe- t ri Vooral het gedeelte voor de :potpauze was erg aardig, omdat eiW daar het meest wat bizarre

Leidse Courant | 1976 | | pagina 3