E DANAÏDEN ERRAST lortha pakt ook veldtitel DI0K eerste in poule LMHC: na tien jaar terug... EEN BESLISSING IN GOUDSE COMPETITIE Slechte start Roomburg Knappe prestatie Leon Konings Twee overwinningen Hella Hoogendoorn Reserves blijven in Gemini/K de race Katwijk uitgeschakeld LEIDSE COURANT Van onze korfbalmedewerker (LEIDEN De Danaïden verraste in Amsterdam Rohda, dat nu jok moet gaan oppassen, maar de Leidenaars schoten er weinig „nee op, want zowel AKC als Archipel wonnen ook. Fides Pacta Ivloog niet voor niets naar het hoge Noorden, want NIC werd Irekiopt (3—5). Verder was nog belangrijk het resultaat van De Algemene. De blauwwitten haalden de promotie niet: K.Z. won iet 7-5. Danaïden verraste in de jfdstad en dat was maar ped ook, want anders was het ioek voor de Leidse blauwwit- k ten zo goed als gevallen. Rohda had de nederlaag aan zichzelf te ^{rijten, want vanaf het begin verd de scheidsrechter (Van Zo- neren) onder vuur genomen. Aanvoerder Van Houten was laarin uitblinker en kreeg dan lok een „eervolle" vermelding )p het wedstrijdformulier. De jan aid en begon goed, nam 0—1 lankzij Nap en 1—2 dankzij jhristiaanse. maar moest niette- nin met nadeel gaan pauzeren 4—3). De derde was weer van Nap. Na het keren zorgde Jac- jueline Brugman toch voor ge- ijke stand, nadat Nap van 2 1/2 neter had gefaald. Toen begon Ie zegetocht voor De Danaïden, lat misschien eindelijk gaat irofiteren van het talent Chris- laanse. Tweemaal scoorde de ange blonde Danaïd en dat was »enoeg voor winst, want Ineke ran Harlingen miste tweemaal iran de stip en mede daardoor kwam Rohda niet verder dan i—6. Voor De Danaïden was dit de eerste overwinning bij Rohda 30J in het 7-jarige Hoofdklasse be- anptaari. het Fides Pacta zorgde afgelopen weekeinde voor een stunt, zij het niet op sportief vlak. De fusieclub overbrugde de afstand naar Groningen n.l. per vlieg tuig en dat is uniek in de korf balwereld. Overigens hoefde de Pacta-ploeg over de wedstrijd tegen NIC niet in de wolken te zijn, want erg best was het spel niet. NIC profiteerde van de sterke wind, door op afstand te verdedigen. De Groningers ga ven de Leidse schutters wel ge legenheid tot schieten, maar geen kans op doorbraken. Een vrij moeilijke partij voor Fides, dat niettemin won. Tot 2—2 kon NIC in de buurt blijven, maar daama schoten Flip v.d. Mey- gaarden en Ruud Niessing de tegenstander „los" (24). Toch was voor NIC de Groninger koek nog niet op, maar een benutte strafworp van Dik On derwater herstelde de veilige twee punten marge (3—5). Con- ne Carree en Jan Heinrichs scoorden de eerste goals. De Algemene heeft het wonder tje niet kunnen verrichten. De achterstand van voor de winter is toch te groot gebleken. In de directe confrontatie klopte Koog Zaandijk de blauw-witten met 7—5 en daarmee was K.Z. zeker van de promotie. De Zaankan- ters verdienden de zege, omdat ze wat feller waren, maar moch ten wel van geluk spreken, dat het ondermaatse gravelveld en de felle wind De Algemene nau welijks in haar spel liet komen. De Leidse ploeg speelde duide lijk minder dan de voorafgaan de weken en was zo te zien beperkt in haar mogelijkheden Met wind mee nam K.Z. (vrij fortuinlijk met enkele verre schoten) vlot 51, maar De Al gemene herstelde zich (53). Na de rust (63) kon De Algemene minder profiteren van het wind- voordeel. Koog Zaandijk won tenslotte met 7—5. Ruud van Vliet (2x), Wim van Vliet, Hen Rusman en Jan Sjardijn scoor den. Zuiderkwartier leverde knap werk af door in Amsterdam DTV tot 5—5 te bedwingen. Met de rust leidde de Leidse ploeg nog (3—5). In het vervolg kwam ZKW niet meer aan scoren toe. Voor ZKW was dit de laatste wedstrijd in de eerste klas. Vol gend seizoen speelt de ploeg in de promotieklasse. KNS deed het nog eens dunnetjes over en verloor op eigen veld met 3—15 van Sperwers. Perrux verloor onverdiend van Swift. Het werd in de Leidse Hout 34. Pernix miste te veel kansen en speelde wederom met Jacob Bakker. Ons Eiland won met 9—4 van Jodan Boys en dat was geen moeilijke wedstrijd voor de roodbroeken. De enige tegen stander was de wind. Spelmoment uit het treffen tussen KNS en De Sperwers. (Van onze handbalmedewerker) .LEIDEN In de velhandbalcompetitie hebben de Northa-dames 'ie titel gepakt in de regionale tweede klasse via een 9-lfr-zege HEC. De derby tussen Jong Ade en HVS eindigde met klein jerschil in het voordeel van de Stompwijksen en Bax/Foreholte «derschatte hekkesluiter Verburch, dat flink van zich afbeet. De i van MM O wonnen zelf en werden aangenaam verrast door Ipiympia. De Wassenaarders lieten de punten in Den Haag, waar- or MMO uit de twee resterende duels nog maar één puntje nodig eft. lax/Foreholte speelde zonder k loach Bonte een slechte wed strijd tegen hekkesluiter Ver- ^Jiurch uit Poeldijk. In de eerste ^ielft kwamen de Voorhoutsen iet verder dan 3-2 door twee effers van Hannie Boskamp van Ellie Hoek. Ook na .combineren in de tweede lijn en •temperde daarmee de Voorhout- scoringsdrift. Tot 10 minuten •■^r het einde had Bax/Forehol- zelfs een 3-4 achterstand. Poen echter kwamen vooral innmie Boskamp en Mariëtte Siera goed op schot en zakte Verburch terug. Met de 9-5 winst kon Bax/Foreholte best tevreden zijn. NORTHA vond in Den Haag bij HEC niet bepaald de ideale om standigheden voor een kam pioenswedstrijd. Op een zeer slecht veld moest zonder wissels worden begonnen omdat vier speelsters nog niet waren gear riveerd. HEC kon daar aanvan kelijk van profiteren en een 2-0 voorsprong nemen, die de ploeg met hard "spel probeerde vast te houden. Dat lukte niet, want Northa ging met een voorsprong van 5-7 rus ten. Toen de scheidsrechter na rust beter optrad tegen ruw spel kon HEC de kampioenen niet meer tegenhouden: 9-16. Toch nog een royale score, waarmee het kampioenschap definitief werd. Het was trouwens een zeer goede dag voor Northa want ook het tweede team kwam na een 11-1 zege op Ja gers in het bezit van de kam pioenstitel. Een prachtig af scheidscadeau voor trainer Ca- JONG ADE-HVS werd een wat onplezierige derby. Jong Ade bleef door zeer goed verdedigen tot ver in de tweede helft aan de leiding. Daarna kwam HVS via beter spel gelijk maar het winnende Stompwijkse doel punt kwam tot stand via het enige foutje van de uitstekend keepende Wil v.d. Geest. Jong Ade nam door een straf worp van Helma v.d. Geest de leiding en na een goal van Sja- nie Waayer deed zij dat op nieuw, waarmee de rust inging met een kleine 2-1 voorsprong voor Jong Ade. Na rust was HVS wat sterker maar het zat hen niet mee en het duurde tot ver in de tweede helft voordat zij langszij konden komen. Trai ner-coach Jan Mackaay van HVS liet duidelijk blijken, dat hij het met sommige scheids rechterlijke beslissingen niet eens was, waardoor het spel na delig werd beïnvloed. Er ge beurden onvriendelijke dingen in het veld, die tijdelijke uitslui tingen tot gevolg hadden. Bij 6-6 was het tenslotte Wil v.d. Geest, die een ongevaarlijk schot van Cobia Elstgeest liet glippen en HVS de volle winst bezorgde: 6-7. MMO heeft het koploper AHC niet gemakkelijk gemaakt. Inte gendeel, de strijd ging volkomen gelijk op en de stand was enkele minuten voor tijd nog in even wicht (4-4). Een schot, dat van richting werd veranderd door de MMO-verdediging, bracht tenslotte de beide punten bij de kampioenskandidate. Jammer voor MMO dat een ge lijkspel zeker had verdiend. Met name de verdediging speelde bijzonder sterk. Adrie v. Leij- den en Margré Volwater zorg den met ieder twee treffers voor de produktie. De Heren kunnen zich gaan op maken voor het kampioensfeest na een ruime 16-6 overwinning op de reserves van AHC. Bij de rust was de stand reeds 10-3 en in de tweede helft beperkten de Hoogmadese heren zich tot het consolideren van de voorsprong. Gerard Elstgeest, Piet Bank en Gerard de Hollander was de meest produktieve MMO-schut- ters. Van onze hockeymedewerker LEIDEN Na een tienjarig verblijf in de tweede klasse is Leiden teruggekeerd in de eer ste klasse. Gisteren bereikten de Krogtbewoners dit resultaat door een 2-1 zege op Hilversum. Leiden dat de ruggesteun had van vele supporters én van een 1-0 zege in de eerste wedstrijd begon nogal zenuwachtig. Voor al de achterhoede had het moei lijk. Maar de kalmte die keeper Martijn Drijver en voorstopper Paul de Regt ten toon spreid den, deed de rust snel terugke ren. Leiden, uitgedaagd door een venijnig stukje in de Hoc- keysport, liet toen zien wie de beste qua techniek was. Mede dankzij de enorme inzet bouwde Leiden toen een over wicht op, vooral door het stu wende werk van de beste man van het veld, Henk van Veen. Toch voor resultaten moest men tot de tweede helft wachten. Al snel kwam Leiden toen op voor sprong. Jan v. Beek omspeelde de Hilversumse achterhoede, maar speelde de bal te ver voor zich uit. Toen de Hilversumse keeper echter de bal niet weg werkte was het nog maar kin derspel: 0-1. Leiden werd weer snel met bei de benen op de grond gezet, toeneen Hilversum-aanvaller keeper Drijver met eenhard en hoog schot het nakijken gaf. Leiden trok zich na deze gelijk maker terug en probeerde via counters gevaar te stichten. Tien minuten voor tijd greep LMHC de winst. Uit een van de counters ontstond er een ver warde situatie voor het doel van Hilversum. De scheidsrechters zagen hierbij een overtreding van een der Hilversummers, zo dat er een strafbal gegeven werd. Evenals twee weken gele den hield Jan Wagener ook nu zijn zenuwen in bedwang en verzilverde deze kans. Het bete kende 1-2 en een enorme vreug de langs de kant. Leiden was eerste-klasser, daar konden de Hilversummers in de resterende minuten niets meer aan veran deren. Een welverdiend succes als bekroning van een ongesla- genhockeyseizoen. Volleybal Van onze sportredactie iODEGRAVEN De beslissingswedstrijd in de ideling Gouda zaterdag, tussen Boedegraven en (DS heeft dit weekeinde niet de verwachte be- van WDS-doelman Dijkman, in de laatste fase van lissing gebracht. Ook tijdens de noodzakelijk de verlenging ook al niet werd uitgebuit, eworden verlenging kwamen beide teams niet Op de foto werkt Bodegraven-doelman Jac. van »t scoren: 0-0. de Geer de bal weg bij een aanval van WDS. Zowel Bodegraven als WDS toonde zich zaterdag een "behoudende" ploeg. Voor WDS kwam slechts Gerard van der Berg tot enige goede schoten (Jacques van de Geer redde fraai), terwijl een fout iEIDEN De winderige start an de tenniscompetitie is niet oor alle Leidse teams succes- geweest. Roomburg, Lei- ens kersverse eerste-klasser, 'erd meteen hardhandig met e neus op de feiten gedrukt, let een monsternederlaag van 0-1 moesten zij in Den Haag egen Thor RW 2 genoegen ne- De enige winstpartij wam via Hans Keizer tot tand, die met 4-6, 6-4, 6-2 tegen loeckel de Roomburg-eer red- e. Madera, vorig seizoen altijd oed voor winst in de single, on Pufkus niet bijbenen 4-6, 6. Henk Emnes speelde een oede partij, maar liet zich de 'inst door De Rook afpikken •7, 6-4, 5-7. Voor de Roomburg- ames was er weinig eer te ehalen. inette v.d. Mey kreeg tegen M. lesker te laat vat op het spel Ö-6, 4-6) en in de partij tussen lilou Penseel en M. Thomas ing het al niet veel anders: 1-6, Vierde herensinglelaar Ma- inus Brooshooft werd minder weg gespeeld dan de stand doet vermoeden. Steeds was het Van de Kwast, die wist door te druk ken: 6-0, 6-0. In de dubbelspelen schoot er zelfs geen set voor de Roomburgformatie over. Weinig reden tot optimisme voor de komende weken al met al. Voor Noordwijk was het dèba- cle gisteren niet minder groot: 1-8 tegen Leeuwenbergh 2. Blommendaal had weinig in te brengen tegen de sterke Tsjech Nevrlkh, die vorig seizoen nog hoofdklasse speelde (2-6, 3-6); Uittenbogaard ging ten onder tegen Krullaarts (2-6, 4-6), ter wijl veteraan Karsten met 6-0, 6-0 op de broek kreeg van R. Thijsen. Ook de dames Van de Koogh en Van de Meer kwamen niet tot winst. De enige zege kwam tot stand in het gemengddubbel van Van de Koogh en Blommen- daal tegen Breemen en Krul laarts: 6-4, 4-6, 6-4. In het heren- dubbel mochten Blommendaal en Uitenbogaard nog even aan de winst ruiken: 4-6, 6-2, 2-6. Forescate bracht de balans wat betreft de Overgangsklasse A weer in evenwicht door middel van een 7-2 overwinning op Zandvoort 2. Het verlies kwam van Visbeen (4-6, 5-7) en van de als versterking binnengehaalde nieuwe Forescate-trainer Ha gendoorn, die via 4-6, 2-6 ruim klop kreeg van de jeugdige Dick Wiersma. Koemans won met een regelmatige 6-4, 6-4, terwijl de dames Van de Bijl en Royaards er zwaar voor moesten knokken via respectievelijk 7-5, 4-6, 6-4 en 5-7, 6-1, 6-2. Ook de damesdub- bel werd in drie sets uitgevoch ten. In de beide mixed dubbels werden de eerste sets met tie break beslist. In de Overgangs klasse speelden zowel De Mun- nik als Unicum gelijk. Unicum, bij keuze naar deze klasse ge promoveerd, moest in Zoeter- meer aantreden. Kallenberg was snel klaar met Reniers, hetgeen niet gezegd kan worden van Marjon v. Boeckel, voor de an dere enkelspelwinst zorgde. Met 6-3, 0-6, 8-6 greep ze tegen mevr. Smit de zege. De herendubbel van Meyer en Van de Capellen ging op het nippertje verloren (6-7, 7-5, 5-7), doch via tweemaal winst in de gemengddubels werd de 4-4 stand bereikt. De Munnik moest op hetzelfde complex als Roomburg spelen, maar dan tegen Thor RW 3. Jan Theunissen versloeg Boot (7-6, 6-3) en een knap spelende Micky Albers was veel te sterk voor E. v.d. Willege. De andere winst kwam van de kant van Joke v. Sas, eerst in de damesdubbel met Micky Albers en daarna in de mixed met Erik de Groot De Leidse Hout won in de twee de klasse met 5-3 van STVU 2. Het herenteam van de Leidse Hout, dat in de eerste klasse uitkomt en bestaat uit de heren Haasnoot, Van de Sluijs, Van de Berg en Hins, begon de competi tie goed door middel van een 4-2 zege op Toeg-Hillegersberg. LEIDEN Een met veel inval lers spelend DIOK heeft het in de laatste competitiewedstrijd tegen hekkesluiter 't GOOI be slist niet gemakkelijk gehad, 't GOOI, dat bij verlies de ere klasse na een jarenlang verblijf zou moeten verlaten, nam dan ook werkelijk alle middelen te baat om DIOK van het scoren af te houden. Tel daar bij op het bijzonder zwakke leiden van referee Van Saaze en de weg naar chaotisch rugbyspe len lag duidelijk open. 't GOOI opende de score met een try omdat DIOK in eerste aanleg geen antwoord had op de Gooise 3-mans scrum tactiek in plaats van de gebruikelijke 8 man. Hierdoor hadden de Gooi- 1 anders vijf man meer in de driekwart lijn. (Van onze volleybalmedewer ker) LEIDEN Nadat enkele we ken geleden de competitie op regionaal niveau werd afge- rond, loopt nu ook de landelijke haalde had weinig moeite met competitie op z'n eind. Doordat de Delftenaren en stelde de meeste beslissingen reeds ge- Y1? d® setstanden 10-15, 7-15 en vallen zijn was er het afgelopen 9;,15 de0 overwinningveilig, weekeinde weinig interessants Als mede-koploper Goudse VC te beleven op volleybalgebied. volgend weekeinde de volle Alleen de competitie in de der- wnst behaalt tegen het Noord- de divisie heren gaat een bij- wijkje Haak Novo zal een be- zonder spannend slot tegemoet, slissingswedstrijd tussen Gemi- Koploper Gemini Kangeroes-2 111 Kangeroes en Goudse VC moest in z'n laatste competitie- uitsluitsel moeten geven om- wedstrijd aantreden tegen het trent het kampioenschap in de reeds gedegradeerde Sigma-2 derde divisie, uit Delft Haak Novo moest in Noordwijk In een van beide kanten slecht aantreden tegen het hooggeklas- gespeelde wedstrijd was het de seerde Akbe 68/HVS uit Haar- Voorschotense ploeg, die aan lem- De Noordwijkenaren die het langste eind trok. Gemini een behoorlijke dosis vechtlust Kangeroes, bij wie alleen Wiebe ten toon spreidden moesten op Pera een acceptabel niveau het beslissende moment de over winning uit handen geven als gevolg van een gebrek aan con centratie. De wedstrijd gaf een bijzonder enerverend scoreverloop te zien. Haak Novo, met in z'n midden uitblinker Jaap Kuit, kwam niet verder dan een 2-3 nederlaag, wat overigens een bijzonder knap resultaat genoemd mocht worden. De setstanden waren: 11-15, 15-10, 9-15, 15-13 en 9-15. De dames van Groen SC kregen het op de tweede plaats staande Molenwiek op bezoek. In een leuke wedstrijd, waarin de scheidsrechter een tamelijk an ti-Groen SC houding aan de dag legde, moesten de Leidse dames, met uitblinkster Ali Oudshoorn, uiteindelijk met 0-3 het onder spit delven tegen de sterk spe lende ploeg van Molenwiek (set standen: 11-15, 14-16 en 1 -15). De dames van Gemini Kange roes ontvingen het reeds gede gradeerde Purvo uit Purme- rend. In een wedstrijd, waarin de desinteresse aan beide kan ten hoogtij vierde, liet Gemini er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Via de alleszeggen de setstanden 16-14, 15-4 en 15-8 werd de volle winst veilig ge steld. Haak Novo moest naar Enkhui zen om aldaar het niet al te sterke Madjoe te bekampen. De Noordwijkse dames lieten zich alleen in de eerste set verrassen (17-15), maar gaven de tegen stander daarna geen schijn van kans meer. Na overwinningen in de tweede en derde set (10-15 en 12-15) werd Madjoe in de vierde set volkomen weggespeeld: 4-15. Volgende week wordt in Noord wijk de derby Haak Novo—Ge- mini Kangeroes verspeeld. Nog voor de rust liep 't GOOI middels een penalty-kick uit tot 7—0. Toen DIOK eenmaal orde op zaken had gesteld bracht na een snelle rush Bob Del Prado de stand op 7—4. Kees Koemans converteerde bekwaam tussen de palen en partijen waren nu wat dichter bij elkaar gekomen 7—6. De wedstrijd werd nu be paald onaangenaam Nog even hield DIOK het hoofd koel en met een penalty goal stelde Kees Koemans de overwinning voor DIOK veilig (7—9). 't GOOI degradeert door dit re sultaat en dat dit geen verlies voor de ere-klasse is bewees het getoonde spelbeeld van deze wedstrijd overduidelijk. Van onze atletiekmedewerker -EIDEN Ondanks de concur- itie van het voetbalgebeuren het gure weer, zijn de eerste iNAU-jubileumwedstrijden dit 'eekeinde zeer goed geslaagd. Aterdags waren de pupillen en en D junioren aan de beurt, rwijl zondag de oudere garde ui mocht treden. Jammer was st dat door enige organisatie- roblemen de wedstrijden van indag ruim twee uur uitliepen »at natuurlijk ten koste ging a de prestaties. lij de senioren konden enkele ■eer goede prestatie^ genoteerd vorden. Hella Hoogendoorn AAV) wist twee eerste plaatsen veroveren bij de dames A. 1 hordenlopen ging haar zeer nakkelijk af: 14.6. Ook in de ndbak wist zij tot een goede prestatie te komen: 5.65 m. ver. Up de 100 m. moest zij echter twee dames voor laten gaan: 12.7. Jeannette Hendriks (Bata ven) legde eveneens beslag op twee eerste plaatsen.Bij de da mes B was zij superieur op de korte afstanden. Zij won zowel de 100 m. als de 400 m. in resp. 12.8 en 61.3. Thea Kouwenhoven (Bataven) wist de grootste af stand te overbruggen bij het verspringen. 4.85 m. Diny v. Tol (AAV) was bij de dames D goed op dreef op de technische num mers. Het speerwerpen won zij voor clubgenote Truus Sturm: 26.42. Bij het discuswerpen be zette zij de derde plaats: 27.58 m. Jan Hendriks (Bataven) liep bij de heren C een goede 5 km. Hij finishte uiteindelijk als der de in 16.14.6. Ook bij de junioren waren enke le goede prestaties verricht. Zoals te verwachten was waren Wybo Lelieveld en Koen Gijs- bers overmachtig op de 400 m. jongens A. Laatstgenoemde eindigde als eerste in 51.4 toch nog weer ruim anderhalve se conde sneller dan Wybo. Aad Mooyman eveneens van de Ba taven beproefde zijn succes op de 1500 m. Met enige moeite werd hij der de: 4.33.6. Op de tweede plaats eindigde hier Theo Haverkamp (AAV) in 4.25.0. Ronald Vonk (AAV) moest op het laatste eind van de 800 m afhaken. Hij werd vierde in 2.11.2. Dat ook meisjes een goede lange afstand kunnen lopen bewees Mirjam v.d. Salm (Bataven). Zij werd tweede op de 800 m meis jes B in de goede tijd: 2.32.6. Linda Krouwel bereikte verder nog de finale 100 m waarin zij helaas haar tijd uit de series niet meer kon benaderen. Een vijfde plaats werd haar deel: 13.7. Bij de meisjes D wist Hella v.d. Graaf de finale 60 m. te beha len. Hierin eindigde zij als zes de: 9.2. Anne Kooistra eveneens van AV Leiden kwam tot een vierde plaats bij het versprin gen. De afstand die zij over brugde was 3.86 m. Van onze schaakmedewerker LEIDEN Een aantal jeugdige schakers uit Leiden en omge ving zijn tijdens een snelschaak- toernooi in De Bilt zeer goed voor de dag gekomen. Vooral Leon Konings kan terugzien op een zeer geslaagd toernooi. Na onder andere overwinningen op Coen Zuidema (internationaal meester). Lex Jongsma en Leon Pliester eindigde hij op een ge deelde derde plaats. Winnaar werd de Nederlandse snel schaakkampioen John v. Baarle voor Fred v.d. Vliet, die een half punt minder scoorde. Op de derde plaats eindigden naast Leon Konings ook nog Bruno Carlier en Leon Pliester. In de finalegroep wisten zich verder ook Folkert Jan Geerts- ma. Rob v.d. Aardweg en Kamps te plaatsen. Van deze drie wist alleen Van der Aard weg nog een rol van betekenis te spelen. Tot aan de laatste ronde toe wist hij een kans te behouden zich te midden van de prijswinnaars te plaatsen. Na in de voorrondes nog de bekende hoofdklasser Leo Kerkhoff te hebben uitgeschakeld bleek Kamps evenals Geertsma in de finale volledig uitgeblust te zijn. Voor de B-groep plaatsten zich Guus v. Dijk, Leo Barendse en Wim Heemskerk. De hoge ver wachtingen ten spijt kwamen ze niet verder dan een plaats in de middenmoot Wim Roell en Ruud Dobbelaar daarentegen wisten in de C-groep zeer hoog te eindigen. Wim Roell wist in de laatste vierkamp zijn beide concurren ten Van der Lely en Van Praag te bedwingen. Hierdoor eindig de hij ongeslagen op de eerste plaats. Dobbelaar kwam in deze groep met enig geluk terecht op de gedeelde tweede plaats. Van onze waterpolomedewerker KATWIJK Katwijk verloor zaterdag in de Miereweide met 8-7 van MZPC uit Maastricht en is hierdoor nu definitief uitge schakeld voor de promotie naar de eerste klasse. De Katwijkers moeten nog tegen koploper ZPB, maar de voorsprong van ZPB is zo groot dat het kam pioenschap van de ploeg uit Ba- rendrecht niet meer in gevaar zal komen. Gedurende vrijwel de hele wedstrijd heeft Katwijk zaterdag tegen een achterstand aan gekeken. In de aanval werd er wel regel matig gescoord, maar verdedi gend werden er nogal wat fou ten gemaakt. In het derde spel- deel greep MZPC zijn kans door van 5-4 uit te lopen tot 7-4. In het laatste partje kwam Katwijk nog wel terug, maar niet vol doende om de winst nog te pak ken. Voor Katwijk scoorden Hans van de Putte 3x, Hugo Boom stoppel 2x, Hans Parlevliet en Paul van de Putte.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17