LANGS OMWEGEN Groot muzikaal geschut op vierde Tulpfestival ACTRICES VAN „LOUIS BOUWMEESTER" MOCHTEN IN BOETIEK GRASDUINEN Hein van Berkels Cecilia-mis klinkt in Maria Presentatie-kerk Cursussen in Freddie's Hoeve DOOR ®p "1,'n omwe9en door stad en land k0fT1 ik 9raa9 mensen tegen. Elke morgen tussen negefi en tien uur kunt u mij telefonisch vertellen wie TON u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn PIETERS geduldige telefoon is 071 —12 22 44; u kunt dan naar toestel 19 vragen. De Noordwijkse ama- teu rtoneelvereniging „Louis Bouwmeester", die volgens insiders zich kan meten met de beste vergelijkbare instellin gen op liefhebbersbasis, bestaat dertig jaar. Aan de blijdschap ovep dit zesde lustrum zal lucht gegeven worden met de opvoering van het Fran se blijspel „Mijn lieve schim" in drie bedrij ven), dat oorspronkelijk door de auteur Jacques Deval werd geschreven onder de titel „Ombre chère". Dit gaat gebeu ren op 15 mei a.s., in het Lido-theater. Op zichzelf is het niet verwonder lijk, dat „Louis Bouw meester" iets op de plan ken wil laten zien. Het uitzonderlijke van deze tweede voorstelling in het seizoen '75—'76 is dat voor het eerst een Noordwijkse boetiek de kleding van de actrices bereidwillig en onbaat zuchtig verzorgt. Men fluistert zelfs, dat dit een landelijke primeur zou zijn, maar dat zal wel weer meevallen, vrees ik. Niettemin is het zo, dat een .van de leden van „Louis Bouwmeester", Loekie Cra mer, zich enige tijd geleden imai wendde tot de haar niet onbe- ïsct} kende Fabienne Slagmolen, sanv die in Noordwijk-Binnen „Mo- lgistf de Treff" onder de aandacht elvot brengt. Mode Treff is dus die t, roi boetiek. Loekie zei langs haar neus weg: „zeg, Fabienne, is het niks voor jou om onze speelsters op 15 mei aan te kleden?" Het zat meteen goed. Fabienne had daar wel oren arkt eft I 'h riteil s] foto: Marijke op weg naar haar rol van „oude tante" en Marian - in het lang - als „meisje van deze tijd". Fabienne Slagmolen hoeft alleen nog maar wat te meten. Om Loekie „tegen het middelbare aan" te kunnen zien, zal men naar de voorstelling zelf moeten komen. naar. Zo kwamen gisteren Ma rian Caspers en Marijke Koe- voets uitgebreid passen bij Mode Treff. Loekie was helaas wegens een ongesteldheid af wezig. Ik kreeg al zo'n beetje een idee van hoe het er op 15 mei op het toneel uit zal zien: Marian kwam op haar voordeligst uit in een lange creatie die van haar een „modern, jong meis je" moest maken. Maar dat wés ze al. Marijke zag er erg voordelig uit als een enigszins bejaarde tante „uit gegoede kringen". Als Loekie weer is opgeknapt zal Fabienne wel iets voor haar weten te vinden dat haar herschept in een „bij na middelbare" dame. Erg lang hoefden de „Bouw- meestersen" niet te zoeken; de collectie voorzag helemaal in de behoeften van „Mijn lieve schim". „Ja, het is eigenlijk nóg mooier", vertelde Marijke me, „want mevrouw Slagmo len is zelfs bereid om een oude baljurk uit de twintiger jaren (die je natuurlijk niet zomaar bij Mode Treff tegen zult ko men) er apart bij te maken voor Loekie. Weet u wat nou het fijne van dit prachtige bui tenkansje voor ons is?: je voelt jezelf erg prettig als je goede kleding aan hebt die helemaal bij je rol past. De mensen in de zaal moeten niet kunnen zeggen: die speelster is Marij ke Koevoets, dat zie je zó, dat ding had ze vorige week ook al aan.... We vinden het zonder meer machtig leuk van Treff en van mevrouw Slagmolen". Fabienne Slagmolen doet graag mee: „Als ze er een beetje netjes op zijn nou, nee hoor, zo erg is het werke lijk niet mogen ze een vol gende keer weer bij me ko men". Het spreekt vanzelf, dat de spullen weer retour moeten als die lieve schaduw verdwe nen is. Dat wél, allicht. „Trou wens, wat zou ik met die jurk moeten doen die van mij een oude tante maakt?', vroeg Ma rijke zich in gemoede af. Hein van Berkel achter zijn orgel Er zit muziek in de Veen. Er zit trouwens al geruime tijd muziek in het dorp Roelof arendsveen. Denk maar eens aan dat magistrale Vox Laeta van Jan van der Meer. Nu kom ik opeens weer terecht bij Hein C. van Berkel (58), de organist van de parochie Maria Presentatie. Op Paaszondag voert het ge mengd koor van de parochie, onder leiding van Gerard Kui pers, Heins eigen latijnse Mis- sa Cecilia uit, een driestemmi ge mis (voor sopraan, alt en bas) die nog niet in de „Pre sentatie" heeft geklonken, maar wel vorig jaar in de Ja cobus de Meerdere in Oude Wetering. Zondag dus wordt St. Cecilia op vleugels van mu ziek „Maria Presentatie" bin nengevoerd. Dat maken van een mis is in feite niets vreemds voor Hein van Berkel: „Twee jaar gele den schreef ik al de driestem mige Mis „Maria Presentatie". Dat was een Nederlandse mis die we zowel in de Veen als in Oude Wetering zingen, re gelmatig eigenlijk wel. Die Ce- cilia-mis heb ik niet achter elkaar afgemaakt, daar was enorm veel tijd voor nodig. Ik vond het toch wel leuk, die première voor de Presentatie- kerk. In Oude Wetering werd de mis gezongen bij het af scheid van pastoor Lemmers". Hein van Berkel blijft gewel dig actief als organist. Hij be perkt zich niet tot zijn eigen kerk, maar assisteert ook veel in Oude Wetering zolang ze daar nog geen eigen orgelist hebben. Hein doet dit werk nu alweer 26 jaar. „Het compone ren was de laatste tijd een beetje in het vergeetboek ge raakt. Maar ik heb wel wat afgeschreven in m'n leven. Vooral in de zestiger jaren, toen ik veel radiowerk deed voor het musette-orkest van Ru van Veen voor de NCRV. Ach ja, ik heb altijd in de muziek gezeten. Ik kreeg les van onze Jan van der Meer en van de Leidse organist Bram Martijn. Of het allemaal vak werk was? Och, ik ben eigen lijk maar een amateur, hoor, maar ik geef ook wel piano- en orgellessen". Jazeker, Hein van Berkel heeft zo wel z'n sporen verdiend, maar hij wil er liever niet van weten. Met moeite krijg ik hem achter z'n orgel voor een foto: „ik heb een gloeiende hekel aan die poespas. zegt Hein een beetje gramstorig. Maar hij lacht al weer gauw. Misschien gaat hij wel weer 'ns een mis maken. „Welja, als dat Latijn een beetje terug komt. Ik wacht even af, totdat het „Hollandse sfeertje" een beetje weggeëbd is. Het mag van mij wel blijven, hoor, maar toch geloof ik dat het Latijn weer wat aan het terug komen is. Ik ben niet afkerig van Nederlandse liederen in de kerk of Nederlandse mis sen, als ze maar goed zijn. Er zijn zat van die Nederlandse liedjes die me niet kunnen be koren; ze moeten een beetje melodieus zijn en in het ge hoor liggen". Melodieus en ge makkelijk in het gehoor, dat zijn eigenschappen die terug te vinden zijn in de jongste loot aan de muzikale Veense boom die bij Hein van Berkel groeit. ter Cinderoptocht orp<I Van onze correspondent tadiilSSE In samenwerking met ?venie Lissese Oranjevereniging or- histaaniseert de VVV op Koningin- im. iedag weer de langzamerhand meirad: tioneel geworden kinde-- gingoptocht. De kinderen kunnen nstatun kreativiteit en hun fantasie aandjonen in het versieren van o.a. Ie cfietsen, autopeds en wagentjes, plajla afloop van de optocht is er e lafci Rehoboth een feestelijke Prijsuitreiking. Dit festijn zal Pm ongeveer half vier beginnen [n, is alleen toegankelijk voor Seelnemers. De optocht zal ver trekken vanaf het Hobaho-plein Pan de Schoolstraat en voor de [tart zal de jury de beste krea- pes beoordelen. looi Kortweg JSSE De recreatiecommissie an gemeenschapscentrum „De 'oei" organiseert op woensdag 12 en 19 mei een cursus foto- raferen in ,,'t Poelhuys". De osten bedragen 20 gulden. Op-' ave voor deelname bij W. van, msterdam. Ooievaarstraat 29, il. 15306. De avonden beginnen im 20.00 uur. .ISSE De collecte ten bate ;i 'an de Nederlandse Hartstich ting heeft in Lisse 5360 gulden iipgebracht, ruim 1700 gulden tjneer dan in het vorige jaar. :°tEIDSCHENDAM - De Leid- schendamse afdeling van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers organiseert op woensdag 28 en donderdag 29 april in de Andreaskerk aan de Gruttolaan weer een kinderkledingbeurs. Kinderkleding in de leeftijd tot 16 jaar, sportkleding en sportar tikelen kan men, heel en schoon, 28 april inleveren 's avonds van 7 tot 9 uur en 29 april 's mor gens van half 9 tot 11 uur. De verkoop is donderdagmiddag 29 april van 2 uur tot half 5, afre kenen 's avonds van 8 tot 9 uur. Donderdagsmorgens kan men r vanaf 8 uur volgnummers afha len aan de Andreaskerk. ëN Van een onzer verslaggevers Katwijk De jeugd van de wereld brengt muziek en op die manier de vrede in de wereld. Dat is de gedachte achter het "Tulip Time Festival" dat vanaf tweede paasdag alweer voor de vierde keer in Katwijk wordt gehouden. Een internationale manifestatie van jongeren in de leeftijd van 14 tot en met 25 jaar. Tientallen groepen uit alle delen van de wereld zullen strijden om de inmiddels bekende „Zilveren Tulp". Naar verwacht wordt komen volgende week meer dan 150 bussen met passagiers die dit festival willen bijwonen. Met de voorbereiding zijn de V.V.V.-ers van het V.V.V.-kan- toor in Katwijk al in augustus van het vorig jaar begonnen. De WASSENAAR De tourclub „De Kampioen" organiseert op t' eerste paasdag fietstochten over eSaJeen afstand van 30, 60 of 120 beul kilometer. Vertrekpunt is pavol le' joen „Zonnehof' aan de Duin- nl rellweg. Aan de start zijn route er beschrijvingen verkrijgbaar. In- i>ju|j 'schrijfgeld is niet verschuldigd 'en er kan gestart worden tussen 9-00 en 10.00 uur. LTS Leiden in finale Leiden Voor de finale van de landelijke veiligheidswedstrij den voor leerlingen van het tweede algemene leerjaar en de examenklas van Lagere Techni sche Scholen en voor leerlingen van bedrijfsscholen, die op 28 april in het Veiligheidsinsti tuut zal worden gehouden, heeft zich geplaatst de r.k. tech nische school Don Bosco, uit Aan de schriftelijke voorronden namen ruim 30.000 leerlingen van 145 LTSen deel en voorts 2000 leerlingen van 23 bedrijfs scholen. Van de 20 vragen in multiple-choice werden door de LTS-ers er 12,25 goed beant woord; voor de oudere leerlin gen van de bedrijfsscholen be droeg dit gemiddelde 14,65. directeur van het V.V.V.-kan- toor heeft sindsdien een groot gedeelte van de wereld afge reisd om zoveel mogelijk buiten landse groepen naar Nederland te krijgen.In de Verenigde Sta ten van Amerika alleen al zijn bijna 500.000 folders verspreid om zoveel mogelijk toeristen naar de Katwijkse badplaats te lokken. Verder hebben diverse buitenlandse reisbureaus het "Tulip Time International Music Festival" in het programma op genomen. Ook heeft de KLM veel mede werking verleend, onder meer door 2500 langspeelplaten be schikbaar te stellen voor de kin deren die het muziekfestival be zoeken in sporthal "Cleyn Een internationale jury zal beoordelen welke groep de be ste prestatie heeft geleverd. (De groepen zijn overigens verdeeld in drie klassen). Aan het hoofd van de jury staat Paul Lavalle uit de Verenigde Staten van Amerika. Hij is een van de beste dirigenten van Amerika. Andere leden van de jury: Sander van Marion, Randy Beck (België), Willy Hautvast, Chris Bos en Paul Matthijssens (België). Het "Tulip Time International Music Festival" wordt maan dagavond (tweede paasdag) om 8 uur geopend op het buitenter rein van sporthal "Cleyn Duyn" door het hijsen van de vlaggen van de deelnemende landen. Overigens is de V.V.V. in Kat wijk in Europa de enige instan tie die een vlag in bezit heeft, die ontworpen is ter gelegenheid van het 200-jarige bestaan van de V.S. Alle uitvoeringen heb ben, tenzij anders vermeld, plaats in "Cleyn Duyn". Na de opening treden diverse buitenlandse groepen op. Dinsdag 20 april: onder meer optredens van Rijnsburgs Tie nerkoor (19.00 uur); Vocaliter uit Katwijk (19.30 uur); daarop aansluitend het Leidsch Politie Muziek Gezelschap, Fanfare Ex celsior uit Noordwijk en Werk- mans Wilskracht uit Leiden. Overdag buitenlandse groepen. Woensdag 21 april: Festivalop tredens in de Keukenhof in Lis- se en 's middags dansen op het marktplein, 's Avonds Neder landse groepen als Katwijks Carnavals Show Peloton. Werk- mans Wilskracht, Katholieke Leidse Harmonie, Crescendo, U.N.I. uit Katwijk en De Klin kertjes. Donderdag 22 april: 's Avonds optredens van onder meer Wil- helmina uit Rijnsburg, Katholie ke Leidse Harmoniekapel, The Revival Singers, Voorschotens Liturgisch Kamerkoor en Val- kenburgs Harmonie. Vrijdagavond worden vanaf 21.30 uur de prijzen uitgereikt. Het Katwijks Christelijk Man nenkoor "Jubilate" sluit het mu ziekfestival af. Het festival zal worden bezocht door zes ambassadeurs van deelnemende landen. Het Leidsch Politie Muziekgezelschap is ook present op het Tulpfestival Gouden trouw Van onze correspondent BODEGRAVEN Morgen is het Bodegraafse echtpaar Pe- ters-Selten een halve eeuw ge trouwd. De 77-jarige bruidegom was het grootste deel van zijn leven werkzaam bij het wegen- aanlegbedrijf van de firma Broekhove. Hij is een trouw fan van de Bodegraafse voetbalvereniging „Esto". Elk weekeind is hij op het voetbalveld te vinden. Het bruidspaar kreeg acht kinderen, waarvan er nog zes in leven zijn. Het bruiloftfeest zal worden ge houden in hotel Van Rossum. De receptie is van 17.00 tot 18.00 LISSE De sociëteit Artemis organiseert maandag in de Lis sese sporthal een zaalvoetbal- tournooi. Onder de deelnemen de ploegen bevinden zich onder meer de Cherubijn, Stormbal, Turn Turn en Savro. De eerste wedstrijd begint om 10.00 uur. Van onze correspondent LEIDSCHENDAM Direct na Pasen zal het Creativiteitscen trum Leidschendam in „Fred die's Hoeve" een aantal cursus sen organiseren die tot Pinkste ren zullen duren. De bedoeling van de korte cur sussen, beginnend 20 april en eindigend 4 juni, is de cursisten zich te laten oriënteren, een ver kenning van de verschillende mogelijkheden. De cursussen omvatten leer- en textielbewer- ken, kreativiteit voor kinderen, schilderen, yoga, etsen en grafi sche technieken, pottenbakken, tekenen en schilderen, batikken, fotografie, edelsmeden, tekenen en beeldhouwen. De lessen wor den gegeven door Harriët Bol- leurs. Stella van der Kruk en Franceska Sannes, Anton Bol- leurs, Henk Wolvenkamp, Pol Jong, Lucy Koch, Jan Willem Maronier, Erik du Chatemer, Piet Janmaat, Frans Penning en Paul Klaassen. WARMOND Kommunikatie Warmond houdt aanstaande vrijdag in samenwerking met een aantal medewerkers van de inmiddels bekende „Emiliehoe- ve" uit Den Haag een discussie avond over druggebruik. De bijeenkomst wordt gehouden in „De Zon" aan de Dorpsstraat in Warmond. Aanvang 20.00 uur. Toegang bedraagt 4 gulden. Leeuwenhorst III Kortgeleden vond het tweede z.g. „vierhoeksgeprek" plaats in de school van het Coll. Leeu wenhorst. Ook deze avond was weer bijeen geroepen door de kerngroep van de leerlingen- raad. Daar deze avond dus geen officieel karakter droeg, waren het schoolbestuur, de ouderver eniging en de meeste ouders hier niet op ingegaan en daar door niet aanwezig. Van een vierhoeks-gesprek was dus hele maal geen sprake. De meeste aanwezigen beston den uit leerlingen en ouders die voor het aanblijven van de heer Van Boeckel zijn. De gespreks leider de heer Menges uit Lei den die door de leerlingen was verzocht de vergadering te lei den bleek helemaal niet neu traal en objectief te zijn, wat herhaaldelijk bleek tijdens de vergadering. Op een laat tijdstip werd besloten te stemmen voor een motie aan het Schoolbe stuur om gedurende het te ver richten onderzoek het ontslag van Van Boeckel op te schorten. Dit werd door verschillende ou ders en docenten afgekeurd om dat eerstens de vergadering hier aanwezig niet representatief was en ten tweede dat het de moeilijkheden alleen maar zou vergroten omdat in een eerdere fase al is besloten om een te verrichten onderzoek en het ont slag niet aan elkaar te koppelen. Het onderzoek is alleen bedoeld om een beleidsplan op te stellen voor de toekomst. Desondanks liet de heer Menges toch tot stemmen overgaan. De uitslag stond van te voren al vast, daar alle leerlingen ook mee mochten stemmen en deze leerlingen maakten het grootste deel van de vergadering uit Het onge noegen wat toen ontstond deed veel ouders besluiten om niet aan die stemming mee te doen. De uitslag werd toen 121 voor 18 blanco en 18 tegen. Namens een aantal ouders A.A.M.Bergman-Keijzer Leidsevaart189 Noordwijkerhout LEIDSCHENDAM De Leid- schendamse collecte vöor de Hartstichting is met ruim 20 duizend gulden, ruim 30% meer dan vorig jaar een ongekend succes geworden. Hierbij is nog geen rekening gehouden met de vele giften die per giro naar Den Haag zijn overgemaakt

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5