Uitbreiding en renovatie van Huize Sint Liduina Nog geen resultaat voor bewoners Leidsevaart LISSE KOOPT TRANSPORTBEDRIJF KOSTEN: ZES MILJOEN Internationaal jeugdtournooi bij Mercasol Fatale slip Sanering uitgesteld voor woningen aan de Doeslaan Gratis ij les n GEHANDICAPTEN MAAKTEN DE DUIZEND VOL BIJ BESPREKINGEN OVER OVERLAST VUILVERWERKINGSBEDRIJF I.aolnA 4 Een maquette van „Huize Sint Liduina' zoals het er over twee jaar uitziet. Achter het bestaande gebouw, de nieuwe vleugel en daar achter de 26 bejaardenwonin gen De gebouwen links zijn bestaande gebouwen; onder meer sporthal ..Klim-op" is hier gedeeltelijk afgebeeld (links). Van een onzer verslaggevers. Warmond De heer C. Zoetemelk, secretaris van de stichting „Dienstver lening Bejaarden Warnond", en de heer A. P. van Winsen, bewoner van bejaar denhuis „Huize Sint Liduina", hebben vanmorgen rond 11 uur de eerste paal geslagen voor de uitbreiding van het W'armondse bejaardentehuis. Een pro ject dat ruim 6 miljoen gulden gaat kosten Als de uitbreiding gerealisseerd is, wordt het huidige pand aan de Heren weg grondig gerenoveerd. Verwacht wordt dat de werkzaamheden in maart of april van het jaar 1978 gereed zijn. Bij de opening in dat jaar zal het bejaardenhuis een overcapaciteit heb ben. Indien niet voldoende aanbod van bejaarden is uit Warmond, dan zullen bejaarden uit de randgemeenten een plaatsje krijgen in het vernieuwde be jaardencentrum. L itbreiding Achter het bestaande pand wordt t gebouw geconstrueerd, waarin 26 aan gepaste bajaardenwoningen worden on dergebracht, Tegelijkertijd wordt dan een vleugel aan het huidige pand ge bouwd met 24 éénpersoonskamers en daarna wordt het oude pand gereno veerd en wordt een rekreatiezaal aan de voorkant toegevoegd. Door een economische indeling van dit pand worden vier tweepersoonskamers, 25 éénpersoonskamers, 3 ziekenkamers, 2 logeerkamers en 8 kamers voor het interne personeel gecreëerd, buiten het bestaande aantal kamers. Volgens secretaris Zoetemelk van de stichting Dienstverlening Bejaarden Warmond is het doel van de 26 aange paste bejaardenwoningen dat bejaarden zo lang mogelijk hun zelfstandigheid bewaren en zijn min of meer een over gang naar het verzorgingstehuis (be jaardentehuis). De aangepaste bejaar denwoningen hebben via een galerij een directe verbinding met het tehuis. De woningen worden onder meer gelijk vloers aangelegd en voorzien van een alarminstallatie. De oppervlakte van een kamer bedraagt 66,5 vierkante me ter. De nieuwe vleugel, die parallel loopt met het bestaande pand, is evenals het pand met de 26 aangepaste bejaarden woningen, over een jaar gereed. De bejaarden zullen dan in de nieuwbouw worden ondergebracht, zodat renovatie van het bestaande pand kan plaatsheb ben. De kapel in het bestaande gebouw wordt een stuk kleiner, doordat een doorgang moet worden gemaakt naar de nieuwe vleugel. In het bestaande pand wordt tevens een winkeltje onder gebracht waar levensmiddelen te ver krijgen zijn. De rekreatiezaal wordt gebouwd aan de Voorkant, tegen de rechtervleugel. De zaal krijgt een oppervlakte van ll.bij 8 meter. V oorgeschiedenis Huize Sint Liduina is indertijd tot stand gekomen onder leiding van pastoor Ou- dejans. Het pand werd tijdens de crisis gebouwd op een afgezonderd stuk grond om de bejaarden rustig van hun oude dag te laten genieten. Contact met de dorpsbewoners was, en is óók nu nog, voor bejaarden erg moeilijk als gevolg van de geïsoleerde ligging, In 1974 werd de stichting „Dienstverlening Bejaarden Warmond" opgericht, die de werkzaamheden van de stichting „Huize Sint Liduina" overnam. Een jaar daar voor waren al plannen ontwikkeld voor de vergaderingen zoals die zullen wor den aangebracht in de komende twee jaar. Eerder waren ook al plannen ontwik keld maar deze strandden om financiële redenen. Pas vorige maand heeft de stichting grond en gebouw van het be stuur van de Sint Matthiasparochie overgenomen voor een bedrag van 550.000 gulden. Voor het bouwen van de 26 aangepaste bejaardenwoningen en de nieuwe vleu gel heeft de stichting een lening geslo ten van 3 miljoen gulden. De renovatie van het bestaande pand kost 3,3 miljoen gulden. „De plannen zijn tot stand gekomen in overleg met de huidige 50 bewoners van Huize Sint Liduina", aldus de heer Zoe temelk. Voor de bewoners zijn regelma tig informatievebijeenkomsten gehou den en werden in staat gesteld kritiek te leveren op de plannen. Ook in de toekomst, tijdens de bouw, zullen de bejaarden op de hoogte gehouden wor den van de ontwikkelingen. Tweede paasdag Van onze basketbalmedewerker Leiden Op tweede paasdag, 19 april, organiseert de Leidse basketbalvereniging Mercasol een groot jeugdtoernooi voor meisjes en jongens. Het is voor de vijfde maal, dat de jeugd commissie dit evenement orga niseert en ter gelegenheid van dit eerste lustrum is er deelna me uit het buitenland. Bij de jongens doen mee: Mer casol A en B, Brabo (Antwer- pen-België), PSV Krefeld (West- Duitsland), Ros Forcial (Rijs wijk), Leiderdorp en Wilskracht (Amsterdam). Bij de meisjes: Mercasol A en B, Wolves (Am sterdam), Leiderdorp, Ros For cial en Red Stars (Soest). De wedstrijden beginnen om 10 uur en de prijsuitreiking zal plaats vinden om ongeveer 6 uur. De entree is gratis. Gedurende het hele paasweek einde wordt in de sporthal aan de Steen wij klaan in Den Haag het traditionele Paastoernooi van het Distrikt Den Haag ge houden. Zaterdag en de beide Paasdagen komen daar vele ploegen uit Leiden en omgeving in actie. Van onze correspondent Sassenheim Op de pro vinciale weg in Sassenheim raakte gistermiddag een personenwagen, bestuurd door een 19-jarige Sassen- heimer, op onverklaarbare wijze in een slip, waarbij de wagen links in de berm te recht kwam. Bij een poging de auto weer op het weg dek te krijgen sloeg deze twee maal over de kop. De personenwagen, werd hier bij totaal vernield. De be stuurder kwam met de schrik vrij, maar een me- deinzittende, een 45-jarige Sassenheimer, liep hoofd letsel op. Hij is naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. LEIDERDORP De commissie ruimtelijke ordening Leiderdorp adviseert B en W voorlopig het saneringsbesluit voor de woningen aan de Doeslaan, de Hoofdstraat en het Jaagpad niet uit te voeren. De commissie wil dat er eerst een studie komt naar de kosten die zullen zijn verbonden aan het opknappen van het merendeel van deze woningen De raad besloot eind zestiger jaren over te gaan tot sanering van een groot deel van de wo ningen die liggen in de omge ving van de Doesbrug. Deze sa nering zou neerkomen op sloop. Op het daarbij vrijkomende ge bied aan de Doeslaan was èen grote parkeerplaats voorzien. De commissie ruimtelijke orde ning komt tot zijn nu aan het college uitgebrachte advies na dat hij afgelopen zaterdag een bezoek had gebracht aan enkele van de betreffende woningen. Daarbij bleek dat de bewoners de woningen niet graag wilden verlaten. Een deel van hen had de woning inmiddels al behoor lijk opgeknapt. In het algemeen was de commissie van mening dat de toestand van het meren deel van de woningen nog alles zins behoorlijk is. Voor wat be treft de woningen aan de Does laan (aan de oneven kant) wa ren de commissieleden minder positief. Deze woningen zijn na melijk veel slechter dan de an dere. Ook voor deze woningen echter raadt de commissie B en W aan nog te wachten met de uitvoering van het saneringsbe sluit. Specialisten Rijnoord verlengen hun contract ALPHEN AAN DEN RIJN De vijf specialisten verbonden aan ziekenhuis Rijnoord in Alp hen a/d Rijn hebben hun con tracten verlengd. Vorig jaar zegden de specialisten hun werkverband per 1 februari 1976 op wegens zakelijke me ningsverschillen. Er is nu een commissie gevormd door de Landelijke Specialisten Vereni ging die de meningsverschillen gaat bekijken. Als reactie hie rop trokken de specialisten hun opzeggin%gsbrief in. Met de aanblijving van de specialisten lijkt er licht te komen in de problemen rond ziekenhuis Rij noord. Ook de onderhandelin gen over een samenwerking met het Academisch Ziekenhuis te Leiden komen weer op gang. Van een onzer medewerkers Hoogmade De grootste au torijschool van Leiden, Van Rooden, opent zaterdag in Hoogmade bij kapper en si garenmagazijn Witteman een serviceburo. Ter gelegenheid daarvan zal zaterdagmiddag van twee tot vijf uur gratis rijles worden gegeven aan 18-jarigen en ouder. Gestart zal worden tegenover de RA- BObank aan de Kerkstraat. RIJPWETERING Alle grae- pen van de jeugd- en sportver eniging "De Rippers" in Rijp- wetering kunnen zaterdag deel nemen aan de traditionele paa- seieren-race, die 's middags ge houden wordt. Van onze correspondent Lisse De Lissese raad heeft gisteravond besloten tot aankoop over te gaan van de grond en opstallen van het transportbedrijf M. v.d. Linden. Door deze aankoop kan er nu eindelijk een einde komen aan de gevaarlijke verkeerssituatie rond dit bedrijf, dat al jaren een te krap onderkomen heeft in de drukke kom van het dorp. De raad toonde zich bijzonder tevreden met deze aankoop. Zoals bekend zal op de vrij komende grond een woning bouwproject worden opgezet. Raadslid H. Smith stelde het college voor bij de bouwplannen uit te gaan van experimentele bouw ï.p.v. „strakke bouw". „Laten we er iets meer van ma ken, dan normaal" zei hij. Wat betreft de aankoop van de be treffende gronden merkte de heer Smith nog op, dat, indien de provincie haar goedkeuring niet zal verlenen, het gemeente bestuur er alles aan moet doen om te voorkomen dat het terrein niet in handen komt van pro ject-ontwikkelaars. Burgemees ter Berends zag zo'n ontwikke ling niet zitten. „Als de gemeen te niet kan bouwen dan komen alleen nog maar miljonairs aan bod en dat zie ik in dit geval niet zo zitten." Wel zegde de burgemeester op vragen van de heer Smith toe dat er gezocht zal worden naar een bevredi gende oplossing voor de ver keerssituatie die zal ontstaan bij de vestiging van het transport bedrijf v.d Linden aan de Tweede Poellaan. De raad besloot ook dat er geld moet worden gereserveerd om de plaatselijke vrijwillige brand weer te voorzien van telecom- municatie-apparatuur. De brandweerlieden ontvangen zo genaamde meidontvangers, die als voordeel hebben dat zij bij vertrek vanuit de woning naar elders, gemakkelijk kunnen worden meegenomen. In de brandweerkazerne zal een basis- mobilofoonpost worden geïn stalleerd. alsmede twee mobilo foons in de wagens, waardoor onder meer onderweg nadere gegevens doorgegeven kunnen worden. Voor de onderlinge communicatie op de plaats van de brand zal men portofoons ontvangen. Met de aanschaf van deze appa ratuur is een bedrag van 100.000 gemoeid. Aan de orde was ook het voor- bereidingsbesluit ten behoeve van de vestiging van een sub woonwagenkamp te Lisse. De leden van de raad hadden geen moeite met dit voorstel, maar met name de heer v.d. Berg (KVP) vroeg het college nauw lettend toe te zien op welke plaats men het autosloopbedrijf van de heer P. Schneider gaat vestigen. Op de plaats waar dit bedrijf zich bevindt is vroeget een kamp geweest en daar za het dan ook nu weer moetei komen, vond hij. Het kamp za plaats kunnen bieden a standplaatsen. Nog deze zomer wil de Exploita tie Vastgoed B.V. een aanvani maken met de bouw in Berkhout. Voor de eerste 46 hui zen zijn al zo'n 300 gegadigder Om praktische redenen heeft maatschappij verzocht een e< malig aanlegvergunning te mo gen ontvangen voor alle wegei in het gebied. Dit voorstel niet in goede aarde bij de hee Kalis (PvdA) omdat naar zij mening de mogelijkheden tot in spraak weggenomen werden. Uiteindelijk kwam men tot el kaar en besloot de raad zonde stemming tot het verlenen de vergunning. In verband met de diversi werkzaamheden die in dit bied een aanvang gaan nemei is het voor de Exploitatie-maat schappij van belang, dat zij zoj spoedig mogelijk kan beschik ken over' een invalsweg n. gebied, vanaf de Achterweg. D< ze weg heet dan de Linder.laa en komt uit op de Westerdreel Het college verzocht de raad ee krediet van 290.000 beschil baar te stellen om dit mogelij te maken, een voorstel waarmi de raad akkoord ging. Van onze correspondent Noordwijkerhout Vijf leden van de stichüng Sport en Recrea tie Gehandicapten Bollenstreek hebben gistermiddag m het Kokkerbad in Noordwijkerhout gezwommen voor het diploma A. Allen slaagden en ontvingen uit handen van burgemeester Bosma het fel beerde diploma (zie foto) Dat de burgemeester hen per- Carolien Houben, Anneke v.d. soonlijk het diploma kwam Klugt en Gudy Roodjakkers. overhandigen lag ook aan het Sinds de opening van het feit dat met deze vijf diplo- zwembad zijn een aantal vrij- ma's het duizendste diploma willigers wekelijks een uur sinds de opening in 't Kokker- met deze gehandicapte kinde- bad is uitgereikt. Omdat moei- ren bezig geweest. Hoewel tij- lijk te bepalen was wie nu dens dit wekelijkse uurtje de precies het duizendste diploma nadruk niet ligt op uitsluitend had, kregen alle geslaagden het behalen van een diploma een bloemetje en een gratis is het toch een bijzonder resul- zomerabonnement aangebo- taat. Zo werd gisteren nog den. De geslaagden zijn: Moni- eens door de burgemeester be- que Bader, Robert v. Gijlswijk nadrukt. Sterkste meisjes ALPHEN AAN DEN RIJN - Hl tweedaagse schoolvoetbalfe» tijn in Alphen behoort weer td het verleden. Wethouder van sportzaken de^ heer Goedhart, reikte afloop de prijzen uit. Uitslag meisjesteams. 1. Dr. Arien- school (Nieuwkoop), 2. Mavo Nieuwkoop, 3. Kon. Juliana huishoudschool en Ashram 3. A-jun.: 1. Lyceum I. 2. Ashram I. 3. Ashram II en Lyceum IL B-jun.: 1. Chr. Techn. school 1, 2. Lyceum I. 3. Immanuel mavo en 4. Dr Arienschoöl (Nieuwkoop). C-jun.: Techn. School I, 2 Ariens- school (Nieuwkoop). 3 Ly ceum I en 4. Ichtusschool I. Basisscholen: 1. Heliconschool, 2. J. F. Kennedyschool, 3. Troubadourschool en 4 Bis schop Bekkersschool. Scholen zonder plaatsnaam komen uit Alphen. Op de foto meisjes van de Arien^ school in Nieuwkoop. Zij wer den eerste in hun groep. Van een onzer verslaggevers Voorhout/Noordwijkerhout De besprekingen tussen het college van beheer van het vuilafvoerbedrijf „Duin en Bollenstreek" en een delegatie van Leidsevaartbewoners hebben vrijwel niet tot resultaten geleid. Zoals bekend hebben Leidse vaartbewoners ernstige kritiek op de vuilverwerking van dit bedrijf, gevestigd aan de Leidse vaart, nabij „Piet Gijs". Het college van dit bedrijf lijkt vooralsnog niet van plan ook het storten van vuil in de wa gons, maar door de resonantie van het hele gebouw van het vuilafvoerbedrijf nabij „Piet Gijs", omdat het pand van staal is. Volgens het college zou bij voorbeeld over het hele gebouw rubberachtig isolatiemate- rnaar éen gulden mt ge geven r)aaj bunnen worden aange- bracht, maar dan is nog niet te garanderen dat de bewoners van het lawaai zijn verlost. Bui ten dat is het college geenszins van plan om zo'n isolerend laag je aan te brengen, omdat de kosten volgens haar veel te hoog klappen, zoals de heer Jonkers zijn (90.000 gulden voor een dun van de Leidsevaartbewoners het laagje) en dat zou moeten wor- noemt) niet veroorzaakt door den verhaald op de deelnemen- om te voorkomen dat bewoners van de Leidsevaart last hebben van lawaai, stank en stof. Volgens datzelfde college, waar in gezeten wethouder Heems kerk van Noordwijkerhout, wordt het lawaai (de enorme de gemeenten, hetgeen betekent dat deze meer geld moeten beta len voor een ton te verwerken afval. De heer Jonkers, die met me vrouw Bergman de Leidsevaart bewoners vertegenwoordigde, bleef gistermiddag in het Voor- houtse gemeentehuis bij zijn eerder uitgesproken standpunt dat de klappen uitsluitend wor den veroorzaakt door het stor ten vanaf grote hoogte in de wagons. De heer Jonkers en me vrouw Bergman zijn uitgeno digd om het vuilafvoerbedrijf nabij „Piet Gijs" van dichtbij te bekijken en zelf te concluderen waar het geluid vandaan komt. De heer Jonkers: „In ieder geval geven ze nu toe dat geluiden worden voortgebracht bij de af voer van het vuil. In eerste in stantie werd bekerfdgemaakt dat bij de afvoer van het vuil geen lawaai, geen stank en stof vrij zou komen. Vandaar dat de Leidsevaartbewoners voor de bouw van een dergelijk bedrijf geen bezwaar hebben gemaakt. De werkelijkheid is echter heel anders". De plannen van de heer Jonkers om een spaumuur te plaatsen tussen de ijzeren binten die hel gebouw ondersteunen, en daar achter een muur met gaten om het geluid te adsorberen, von den geen weerklank bij het col lege van het afvoerbedrijf. Vol gens dat college helpt een derge lijke constructie niet het geluid „tegen te houden" en mogen de door de heer Jonkers bij deze constructie voorgestelde rubbe ren deuren niet van de Neder landse Spoorwegen worden ge construeerd.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4