ruggekreeg cadeau VAN LEEUWEN BLIJFT OFFENSIEF WEST HAM BELOOND MET FINALE hi*? Driedubbele zege van Jan Wagenaar Rensenbrink uitblinker Anderlecht Anderlecht bood niet genoeg Omkoping in Belgische ompetitie Hevige strijd ijshockeyers om het brons REP IN KNOBELS SELECTIE GELUK LACHTE WIERSMA TOE Carlier ontsnapte aan nederlaag Frans amateurteam naar de Spelen JONDERDAG 15 APRIL 1976 LEIDSE COURANT LONDEN De spelers van FC Den Haag kunnen in ieder geval zeggen dat zij door een latere finalist uit de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars zijn gespeeld. West Ham United bereikte die eindstrijd gisteravond in een met bijna 40.000 toeschouwers ge vuld stadion in Upton Park. Eintracht Frankfurt bracht het in de tweede wed strijd voor de halve finales tot exact dezelfde cijfers als FC Den Haag (1—3), en ook nu bleek de voordelige score van het eerste duel (21) niet voldoende. Hoewel West Ham United in de eerste helft in stromende regen voortdurend in de aanval was konden de Westduitsers met geluk een doelpunt voorkomen. De tacti sche opdracht van trainer Dietric Weide van Eintracht luidde: „We moeten niet alleen op behoud van de 2—1 spelen maar ook in de aanval durven gaan." De op dracht kon niet worden uitgevoerd. De Britten, die zonder Allan Taylor speelden zetten de Westduitsers onder constante druk. Robson schoot na een kwartier raak, maar scheidsrechter Hungerbühler uit Zwitserland keurde deze treffer af omdat doelman Dr. Kunter door Jennings was gehinderd. Lampard (17e minuut), Holland (22e), Brooking (26e) en McDowell (28e) verzuimden in goede positie de score te openen. In de 24e minuut had Eintracht zelfs bijna de leiding genomen. Tommy Taylor kon echter nog juist een inzet van Wenzel van de doellijn halen. JUICHEN Kort na de pauze werden de inspanningen van West Ham beloond. Linkerverdediger Frank Lampard liet een hoge voorzet los en de uitblinkende international Trevor Brooking sprong hoger dan Beverungen. Dr. Kunter was niet bestand tegen de felle kopbal, die volgde en de Londense suppor ters hadden eindelijk reden tot juichen: 1-0. Vier minuten later schoot Roland Weidl tegen de paal. Wenzel leek de bal in het lege doel te werken maar een van de Engelse verdedigers kon er nog net een Juist toen de Westduitser iets terug leken te gaan doen scoorden de Londenaren opnieuw. Robson waagde van zeker 25 meter een schot. Dr. Kunter stond ver keerd opgesteld en kwam te laat met zijn reactie (20). Dertien minuten voor het einde viel de beslissing. Brooking omspeel de de twee tegenstanders en gaf de West- duitse doelman wederom geen kans (30). Het doelpunt van Beverungen in de 87e minuut kwam te laat. Eintracht Frankfurt kon er de plaats in de finale niet meer mee afdwingen. Daarmee bleef een herhaling van de prestatie in 1960 uit. Toen verloor Eintracht Frankfort in de finale met 7—3 van Real Madrid. WEST HAM UNITED: Day, Coleman, Bonds, T Taylor, Lampard; McDowell, Paddon, Brooking; Holland, Jennings, Robson. EINTRACHT FRANKFORT Dr. Kunter; Rei- chel. Lorenz, Neuberger, Beverungen; Kórbel, Weidie. Grabowski; Nickel. Hölzenbein. Wenzel tUGGE Club Brugge had leindelijk de hulp nodig van lanfred Kaltz, de Iinker-ver- ediger van Hamburger SV, im zich in de finale van het oernooi om de UEFA-beker bereiken. Vijf minuten foor tijd haalde Kaltz, op van e zenuwen, ongelukkig uit na en voorzet van de even tevo- en ingevallen Sanders. Hij naakte daardoor zijn eigen doelman Kargus op slag kan loos. Ook zonder die treffer zou de ploeg van trainer Ernst Hap- pel zich vermoedelijk wel heb ben geplaatst. Daarvoor stond de 1—1 van Hamburg borg. Het dubbel tellende doelpunt in de uitwedstrijd zou dan de beslissing hebben gebracht. Maar ook in die laatste vijf minuten zou Brugge nog angst hebben gekend, zoals dat in de voorgaande periode steeds het geval was. De uitgangspositie leek ideaal, maar Hamburer SV had daar een andere mening over. Brug ge kon niet in zijn normale spel komen, zo zat de ploeg in de greep van de zeer bekwaam verdedigende Westduitsers. De volgelingen van Kuno Klötzer zochten goed de tegenaanval en waren bijzonder beweeg lijk. De achterspelers Nogly, Blankenburg en Hindien wa ren herhaaldelijk voorin te vinden terwijl de aanvallers Bertl (voor Ettmayer), Meme- ring en Volkert geen broertje dood hadden aan verdedigen. Brugge kreeg geen vat op Hamburg, dat als een harmo nica over het veld bewoog. Maar de Duitsers maakten niet het voor hen rustgevende doelpunt. Toch was de eerste werkelijke kans in de wed strijd, in de 70e minuut, voor Hamburg. Toen zag Reimann zijn schot door Libero Krieger op de doellijn geweerd, waar na Bertl uit die rebound tegen de paal schoot. Brugge werd onzker, maar zocht toch de aanval. De Belgen slaagden erin Hamburg in de defensie te duwen. Happel („Dit was de zwaarste wedstrijd van het sei zoen") achtte het onverstandig zijn pupülen de 00 te laten consolideren. De tactiek slaag de, want het eerst vol zelfver trouwen spelende Hamburg werd zichtbaar zenuwachtiger. Brugge profiteerde er niet van, maar kreeg de overwin ning, die niet verdiend was, via Kaltz toch cadeau. BRUGGE: Jensen; Bastijns, Kri- ger, Leekens, Volders, Cools; Van- dereycken, Le Fèvre (Sanders), Lambert; Hynderijckx (De Cub- ber), Van Gooi. HAMBURGER SV Kargus. Kaltz. Nogly. Blankenburg, Hidien; Björnmose, Zaczyck. Reimann. Bertl, Memering. Volkert. Het dramatische moment voor Hamburger SV. Manfred Kaltz pas seert zijn vertwij felde doelman. Raoul Lambert (rechts) is de la chende derde. BRUSSEL Zoals tevoren mocht worden verwacht heeft Anderlecht zich gisteravond op eigen veld ge plaatst voor de finale van het toer nooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. Er kon de ploeg in het Astridpark weinig meer gebeu ren met een positieve score van 3—0 als riante uitgangspositie te gen Sachsenring Zwickau. Alleen Rob Rensenbrink, bekroond in de eerste helft een Belgisch offensief: 1—0. In de tweede helft was het krachtsverschil zo nog groter. De Belgen wilden het echter te mooi doen. Alleen Francois van der Eist, die in Zwickau twee doelpunten maakte, schoot nog een keer raak, in de 55e minuut (2—0). Rob Rensenbrink was de beste man van het veld en stelde zijn kandidatuur voor het Nederlands elftal. Anderlecht: Ruiter; Dockx, Broos, Van Bin st, Thissen; Van der Eist, Coeck, Vercaute- ren; Ressel, Haan, Rensenbrink. Sachsenring Zwickau: Croy; Stemmler, H. Schykowski, Reichelt, Schwemmer; J. Schy- kowski, Dietzsch, Netsler; Leeuschner, Brau- tigan, Braun (Lippmann). ]>EN HAAG Henk van Leeuwen blijft bij FC Ran,0en Haag. Gisteren hebben Van Leeuwen en 'Ire&dfoorzitter Choufoer een gesprek gehad en daarin trainer^ beide partijen elkaar zeer dicht genaderd. „Er een paar kleine puntjes die nog moeten u^Urden doorgepraat, maar het ziet er naar uit ik een contract voor nog een jaar teken bij Den Haag", vertelde Henk van Leeuwen gis- Fandaag zetten Choufoer en Van Leeuwen zich og een keer rond de tafel om die laatste details eboej01 een goed einde te brengen. Het initiatief tot •n eenjarige verbintenis is van Van Leeuwen uit ■gaan. Het bestuur van FC Den Haag wilde zijn lits graag voor tenminste twee seizoenen aan zich linden, maar de tegenwoordig in Nieuwerkerk mende Van Leeuwen heeft wat dat betreft de it afgehouden. Gistermiddag voor het gesprek riet Choufoer heeft Henk van Leeuwen nog con- gehad met Anderlecht, dat de meest serieuze gegadigde uit België was om de „Hagenaar" een contract aan te bieden. „Anderlecht wilde zeven ton voor me betalen", vertelde Henk van Leeuwen, „en dat zou wellicht veel te weinig zijn geweest". Sleutelfiguur Niet gunstig Henk van Leeuwen had trouwens al vernomen dat de ontwikkelingen bij Anderlecht mogelijk niet zo gunstig voor hem zouden zijn. „De opvol ger van Croon, Goethals (oud-bondscoach van België redactie) schijnt niet zo geporteerd te zijn van Nederlanders." Van Leeuwen heeft drie redenen gehad om aan te sturen op een accoord met FC Den Haag. „Mijn vrouw is op het ogenblik in verwachting, dus het komt dan niet zo goed uit als je bijvoorbeeld naar België zou moeten verhuizen. Bovendien heb ik het bij FC Den Haag eigenlijk erg goed naar mijn zin. Ik woon nu in een prachtig huis in Nieuwer kerk dus wat zou ik eigenlijk nog meer willen." Van Leeuwen studeert bovendien voor makelaar, De vrijwel vaststaande zekerheid van het aanblij ven van Henk van Leeuwen, ondanks een wat minder optreden gedurende de laatste maanden toch een sleutelfiguur in het elftal van FC Den Haag, is een hele geruststelling voor het bestuur van de Zuiderparkclub. De leiding van de Haagse profvereniging werd gisteren geconfronteerd met geruchten dat Vujadin Boskov een andere pijler uit het elftal, Aad Mansveld, zou willen meene men naar Feyenoord. Maar niets wijst er op dat de Haagse libero inderdaad zijn „baas" volgt. „Ik weet van niks", was gisteren het oprechte com mentaar van Mansveld. „Het is misschien geen onlogische gedachte, dat ik met Boskov mee zou gaan, hij erkent tenslotte kwaliteit. Maar ik denk met dat FC Den Haag me ooit zal laten gaan. Ik heb onlangs mijn eventuele transfersom gevraagd aan het bestuur, maar dat wilden ze me niet zwart op wit geven. Op grond van mijn salaris mogen ze 850.000 gulden voor me vragen. Daar was ik wel zeer gepikeerd over. Ik had gedacht dat ik na 22 jaar bij FC Den Haag gevoetbald te hebben, wel recht had op een vrije transfer. In dat geval had ik voorkeur voor een club in België. Overigens gaat het met de blessure van Mansveld uitstekend. „Ik heb gisteren licht getraind en had geen napijn in mijn knie. Vandaag wil ik het voluit proberen en als het goed gaat kan ik zaterdag misschien tegen Eindhoven meedoen." Ook manager Brox van Feyenoord en diens nieu we trainer Boskov ontkennen pertinent de geruch ten over Mansvelds mogelijke vertrek naar Rotter dam. „Absoluut onmogelijk, ik hoor er voor het eerst van", reageerde Boskov gisteravond. Frank Werkman vod 'endie ivere®RusSEL - Belgi sche dagbladen ma- iner eken melding van een ''poging tot omkoping het Belgische voetbal. Volgens ge- geeiruchten zou een offi- !n. Hecial van La Louvière slissirfspelers van Berchem n. „H( Sport hebben bena- gespriderd met de bedoe ling dat zij hun kan- slecht sen niet zouden ver dedigen in de wed strijd Berchem—La Louvière van afgelo pen zondag. De ontmoeting met een overwinning van 2—1 voor La Louvie- re, dat hierdoor op 26 punten kwam uit 32 wedstrijden. Ber chem Sport staat voorlaatste met 18 punten uit 33 ont moetingen. De spe lers zouden onmid dellijk contact met het bestuur van hun vereniging hebben opgenomen, dat op zijn beurt de Belgi sche voetbalbond op de hoogte stelde. Een van de betrokkenen zou de doelman van Berchem Goossens, zijn die verklaarde: Wel bevestig ik, dat er inderdaad een po ging tot omkoperij werd gedaan. Ik heb alles gedaan wat ik als mijn plicht achtte. Ik bracht de leiding van de club op de hoogte. Het secretariaat van de controlecommissie van de Belgische voetbalbond heeft be vestigd, dat een on derzoek is ingesteld. Blijdschap bij West Duitsland in het prestigeduel met de Oosterburen. De Westduitse ploeg kon in totaal zeven keer juichen en mengt zich nu in de strijd om het brons. KATOWICE Tsjechoslowa- kije en Rusland zullen in Ka towice uit gaan maken wie zich wereldkampioen ijshoc key mag noemen. In de hevige strijd om de bronzen plak is echter nog alles mogelijk. Ze ker nu de Verenigde Staten 42 tegen Polen en West- Duitsland gisteren weer over winningen boekten, lijken vaste medaille-kandidaten als Finland en Zweden dit jaar op het tweede plan terecht te komen. West-Duitsland Oost-Duits- land een prestige-ontmoeting, werd door de Westduitsers al in de eerste periode beslist. Schlöder en Kühnhackl (twee maal) zorgden voor een voor sprong van 3—0. Na 7—0 red de Fengler voor Oost Duits land de eer. Stand aan kop: 1. Tsjechoslowakije 4—8 (32—2); 2. Rusland 4—6 (22-8), 3. Verenigde Staten 4—5 (10—7), 4. West-Duitsland 44 (15—13). Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllll DEN HAAG Johnny Rep zal deel uitmaken van de selectie van het Ne derlands elftal voor de eerste wed strijd in de kwartfinales van het toer nooi om het Europees kampioenschap iilliliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii op 25 april tegen België in Rotterdam. Rèp heeft hiervoor toestemming ge kregen van zijn club Valencia, die in dat weekeinde niet behoeft te spelen, omdat ook het Spaanse elftal uitkomt tegen West-Duitsland. APELDOORN - Na de zesde ronde in het toernooi om het persoonlijke damkampioen schap van Nederland heeft Harm Wiersma zijn leidersposi tie kunnen verbeteren. Hij liep een punt uit op zijn naaste be lager Rob Clerc. Het geluk lachte de titelhouder in deze ronde wel toe want bin nen een uur had Wiersma van De Ruiter gewonnen. Uitslagen: Varkevisser—Capelle 11, ClercJansen 11, Van Til- borg—Bronstring 1—1, Van de Meerendonk—Hermelink 0—2, Goudt—Bergsma 1—1, De Ruiter Wiersma 0—2. Stand: 1. Wiersma 10, 2. Clerc 8, 3 Jansen 7, 4. Varkevisser, Goudt en Bronstring 6, 7. Van Tilborg, De Ruiter, Capelle, Hermelink en Bergsma 5, 12. Van de Meerendonk 4. Junioren zesde ronde: Keizer—Van Aalten 0—2, Harmsma—Schippers 0—2, Van Dusseldorp—IJsbrandij 20, Berends—Stokkel 11, Brou wers— Knoops 1—1, Dijkstra—Hol- lenberg 1—1. Stand: 1 Van Aalten 11, 2. Schip pers en Stokkel 8, 4. Hollenberg en Berends 7, 6. Van Dusseldorp 6 (uit 5), 7. Keizer 5, 8. Brouwers 4 (uit 5), 9. Dijkstra, Harmsma en IJs brandij 4, 12. Knoops 2. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Jan Wagenaar was gistermid dag op Duindigt weer heer en meester. De Nederlandse kampioenspikeur bracht drie paarden aan de start en won evenzoveel ma in het rijdersklassement heeft hij nu een be hoorlijke voorsprong genomen op Klaas Woud stra en Jan van Dooyeweerd. De uitslagen: Zuiderparkprijs (2040 m): 1. Ostar Zuidvelde (J. Wage naar) km.tijd 1.23.4, 2. Nanette, 3. Nescio. Toto: Winn. 1.30 pl. 1.10 1.10 1.10 kopp. 23.20 trio 73.50 Kijkduinprijs (2040 m): 1. Ossian (A. de Regt 1.26.7, 2. Nina, 3. Olga Anjo Toto: Winn. 2.20 pl. 1.90 1.30 1.60, kopp. 5.30. Westduinprijs: (2040 m): 1 Nilson B (J. Wagenaar) 1.23.9, 2. Naron Buitenzorg, 3. Nanda S. Toto: Winn. 1.70 pl. 1.70 2.20 33.30, kopp. 5.80, trio 171.30. Jollyroidprijs (2000 m): 1. Tiwholi (A. Jones) 2.10.2, 2. Allentown, 3. Nan van de Buthe. Toto: Winn. 2.30 pl. 1.70 6.60 5.80 kopp 45.60. Oostduinprijs (2520 m): 1. Niels Zuidvelde (J. Wage naar) 1.25.0, 2. Nancy uit Laren, 3. Miltiades. Toto: Winn. 3.30 pl. 2.90 1.50 3.50 kopp. 4.60 trio 116.20. Kazimprijs (1300 m): 1. Bartho (A. Treanor) 1.22.6, 2. Pedro, 3. Abko Toto: Winn. 1.80 pl. 1.20 2.80 kopp. 4.00 Zorgvlietprijs (1600 m): 1. Loes Areta (A. Harmsen) 1.20.5, 2. Joris Hagheweyde, 3. Kid Gold O Toto: Winn. 13.30 pl. 3.80 6.70 3.70, kopp. 177.80, trio 4.193.20. Morgenstondprijs (2120 m): 1. Karei Duke (F. Vogele- sang) 1.20.9, 2. Kolja T, 3. Higgins. Toto: Winn. 4.60 pl. 3.70 2.00 kopp. 7.00 Goldcn-Peterprijs (2100 m): 1 Breakaduck (D. Maeh- ne) 2.20.1, 2. Captain's Escort, 3. Beemster. Toto: Winn. 3.40 pl. 1.80 3.80 2.20 kopp. 17.20, trio 156.00 Ockcnburghprijs (2120 m): 1. Marion (P. Strooper) 1.24.5, 2. Minerelle, 3. Ofarim. Toto: Winn. 24.50, pl. 4.60 1.70 1.60 kopp. 56.30. Totalisatoromzet 305.497.00,-. IN JEUGDSCHAAKSTRIJD ROTTERDAM Bruno Car lier heeft ook in de zesde ron de van het toernooi om het schaakkampioenschap van Nederland (jeugd) een remise moeten toestaan. Tegen Baart ontsnapte Carlier in de tijdnoodfase zelfs aan een nederlaag. Uitslagen zesde ronde: Carlier (Ut- recht)-Baart (Oegstgeest) 1/2-1/2, De Roode (IJmuiden)-Egmond (Son) 1/2-1/2, Van der Wees (Delft>- Van der Wiel (Leiden 0-1, Boersma (Heerenveen)f-Onings (Oegstgeest 1-0, Scholten (DeventerLEngberts (Almelo) 1-0, Van Hulst (Amster- dam)-Polee (Groningen) 1/2-1/2, Waenink (Arnhem)- Stehouwer (Rotterdam) 1/2-1/2, Bol) (VughtL Spaans (Scheveningen) 1/2-1/2, Nieuwelink (Sluiskil)—Koymans (Heereln) 0-1. De stand aan de kop: 1. Carlier 5 punten, 23. Baart en De Roode 4 1/2, 4/5. Egmond en Van der Wiel BOEKAREST Het Nederlands amateurelftal heeft gisteren in Boekarest met S—1 verloren van Roemenië, ruststand 3—1. Het was de laatste wedstrijd in groep 4 van het kwalificatietoer nooi voor de Olympische Spelen. Peters (Unitas) opende voor Nederland de score, waarna de Roemenen door doelpunten van Multescu, Hajnal, Iordanescu, Zamfir en Dinu de overwinning van 51 bereikten. Dankzij een beter doelsaldo heeft niet Roemenië, maar Fran krijk zich voor het Olympisch eindtoernooi geplaatst. Eindstand: 1. Frankrijk 4—6 (11—5); 2. Roemenië 4—6 (9—5), 3. Nederland 4-0 (5-15). Arke Stars wil in eredivisie basketbal blijven DEN HAAG Het Twentse basketbalteam Arke Stars wil ook voor het seizoen 1976/1977 in schrijven voor de eredivi sie heren. Dit is mogelijk gemaakt door de sponsor, die zich bereid heeft verklaard de Stichting Basketbal Twente ook het vol gend seizoen financieel te steu nen, waardoor een team bijeen kan worden gebracht van ere divisieniveau. Tot 15 juni kunnen clubs in schrijven voor de maximaal veertien plaatsen in de eredivi- Kamerlid Dolman over motorraces DEN HAAG Het Tweede Kamerlid Dolman (PvdA) heeft opnieuw bij de ministers Van Doorn van CRM en Van Agt van Justitie aangedrongen op het treffen van veiligheidsmaat regelen bij motorraces. Vorig jaar juni vroeg het Kamerlid schriftelijk om dergelijke maatregelen, maar hij kreeg nog steeds geen antwoord. Het motorraceseizoen, aldus het Kamerlid in gisteren gestelde vragen, begon met een dodelijk ongeluk te Hilvarenbeek. Een andere rijder geraakte tussen het publiek en enkele toeschou wers moesten naar het ziekenhuis. Daarom zijn de maatregelen dringend noodzakelijk, zo stelt Dolman. DEN BOSCH Na het on derdeel schieten behield Bert Bergsma de leiding in het toer nooi moderne vijfkamp in Den Bosch. Hij heeft na drie onder delen 3216 punten. LONDEN Gisteravond werd voor de Engelse eerste divisie gespeeld: Leeds Unite- dSheffield Un. 0-1; Newcast le Un.—Manschester City 2-1. VIDIN In het kwalificatie- ternooi voor de Europese titel, in Vidin, won het Nederlands jeugdbasketbalteam met 66-24 van Portugal. SARAJEVO Door met 4-3 te winnen van Tsjecho-Slowa- kije veroverde de Joegeslavi- sche tafeltennisploeg, die reeds Europees kampioen was, ook deze titel in de eerste divi sie van de Europese competie voor landenploegen. GENEVE De intern, motor- sportfederatie heeft de kritiek van diverse topcoureurs op het circuit van het eiland Man naast zich neergelegd en de races niet geschrapt van de kalender. SOFADI De Nederlandse amateurkampioen zwaarge wicht John Doornbos werd in de eerste ronde van het toer nooi in Sofia uitgeschakeld door een puntennederlaag te gen de Bulgaarse kampioen Souvandjiev. DEN HAAG - Het Hoofdbe stuur van de Nederlandse Ta feltennis Bond heeft besloten nadat Middenstandsbank met was opgekomen voor een be slissingsduel, dat 't Hooge Huys uit Alkmaar zal promo veren naar de ereklasse van de herencompetitie.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17