BOLLENVAK IN FILE VOOR TERUGBETALING HEFFINGEN TER AAR LEGT VERDELING WOONRUIMTE AAN BANDEN BEZWAARSCHRIFTEN DRIJVEN PRIJS OP NIEUWKOOP GAF GUL Nieuwe Wetering maaki er een dorpsfeest' van weer zitten „De mascotte volle zaal trok Knap ballet Canite Tuba ziet het PAGINA 4 MAANDAG 12 APRIL 1971 KPJ toneel beviel best Van onze correspondent AARLANDERVEEN - De K.PJ. afd. Aarlanderveen. heeft in het Dorpshuis haar jaarlijkse toneel-ouderavond gehouden. Voor een goed bezet te zaal, voerden leden van de afdeling de klucht „Oma knapt het op" van B. Steyaard op. Het stuk speelde zich af in de woonkamer van een sigarenhan delaar Piet Bolknak, die op een goede dag een brief ontvangt, die geschreven is met stukken een krant. In die brief staat, dat men 1000 in een sigaren doos moet doen. De verwikkelingen zijn daarna niet van de lucht. De rollen werden op voortreffelijke wijze, onder regie van de heer C. Lek, vertolkt door Karei Kempen, Cockie Hartveld, Trudy Koot, Anja van Tol. Manus Ubink, Willem Ubink, Kees Kempen en Ans Kempen. Veiling brengt 36.000 op (Van onze correspondent) SASSENHEIM - De ker- keveiling ten bate van de Sassenheimse hervormde kerk heeft ongeveer 36.000 opgebracht Dit forse bedrag kwam op tafel mede dankzij de enor me inzet van vader en zoon Van Dijk die respectieve lijk als veilingmeester en afslager hun uiterste best deden dat alle te verkopen goederen zo vlot mogelijk en voor een goede prijs van de hand gingen. De hoofd prijs van de loterjij, een rondvlucht boven Neder land, werd gewonnen door Nico Breedijk en echtgeno- Voorzitter Bloembollencultuur: Moeite tevergeefs" (Van een onzer medewerkers) BOLLENSTREEK „Het boUenvak staat in file om vooral niets van de voorstelling en nog minder van de dui ten van de terugbetaling van de vakhef fing te hoeven missen. Weinigen schijnen er oog voor te hebben het laatste bedrijf van dit drama Ü£t anders kAn zijn dan het opleggen vju. ..leuwe heffin gen als de oude terug betaald moeten worden. Waar maken we ons eigenlijk zo druk om?" Dat zei de voorzitter van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencul tuur, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, toen hij vanmorgen de algemene vergadering van deze vereni ging opende. „De uitspraak van het College van Be roep over de vakheffingen heeft in het bollenvak veel deining doen ontstaan en is bovendien aanleiding geweest voor een stroom van geruchten, verdachtmakingen en beschuldigingen. Als er sprake is van onrechtmatige handelingen, laat men dan bij mij komen, man en paard noemen en ik zal direct een onderzoek instellen, daar is per, slot van rekening uw organisatie voör. Tegen een bal trappen, dat mag, hard trappen mag óók, maar voor het op de man spelen, dient men een rode kaart te krijgen", aldus de heer Van Nispen. Naar de mening van de voorzitter kost de uitspraak van het College van Beroep het vak veel geld. Duizenden arbeidsu ren, computer en portokosten en ton nen papier, maar als oude heffmgen moe ten worden terugbetaald, dan zal dat alleen kunnen als men eerst nieuwe op legt, vond hij. De heer Van Nispen zei het een hoogst wonderlijke zaak te vinden dat de beslis sing in feite is opgehangen aan het finan cieren van reclame voor het nationale produkt in de EEG-landen. Dat léék spre ker onaanvaardbaar. Hij deelde dan ook mede dat de minister is verzocht een zodanige wetswijziging te willen bevorde ren dat hoger beroep en cassatie op deze uitspraken mogelijk wordt gemaakt Sprekend over de tulpenteelt zei de heer Van Nispen dat de huidige gunstige situa tie in stand gehouden moet worden. „Hoe? Er is geen beraad over en niemand weet de oplossing. Als men de zaak op zijn beloop laat, vaart men weer blinde lings de cverproduktie in. Zonder een bekwame loods draait dat op een schip breuk uit," zo zei hij.. En: „Wat de hyacinten betreft: zeer bin- nenkort als er voldoende gegevens op tafel liggen moet er een beslissini worden genomen. Bij lage prijzen je geld weg aan de afnemers, bij hog? prijzen houd je een hoog surplus en geel je weer geld weg om die bollen te vernie tigen. In beide gevallen houdt men* weinig over. De enige oplossing is: in krimping van het areaal. En op korte termijn ook. Is dat middels een gedeelte lijke areaalheffing te bereiken? Op die vraag zal een antwoord moeten komeft op de eerste plaats van de hyacintenk Iers zélf. Ik hoop dat het een duidelij» antwoord zal zijn," zo zei de heer Van Nispen. Van onze correspondent TER AAR In verband met de door de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening gewijzigde richt lijnen ten aanzien van de toepassing van de Woonruimtewet 1947 heeft de ge meenteraad van Ter Aaar ingestemd met een voorstel van het college van B. en W. om de gemeentelijke verordening aan deze nieuwe situatie aan te passen. Vol gens de gewijzigde richtlijnen is thans geen woonruimtevergunning meer ver eist voor woningen met een huur boven 430,- per maand of een koopprijs bo ven de 135.000,-. De raad is bevoegd die grenzen lager te stellen indien plaatselijke omstandighe den daartoe aanleiding zouden geven. Gezien het aantal woningzoekenden in Ter Aar en de wenselijkheid de woon ruimteverdeling zoveel mogelijk in eigen hand te houden en ten goede van de eigen bevolking te doen komen wil het •college liever niet dat van deze bevoegd heid gebruik wordt gemaakt Het hanteren van de door de minister vastgestelde grens is des te meer van belang omdat voor de woningen waar voor nog een woonruimtevergunning is vereist de gemeentebesturen weer de eis mogen stellen van economische gebon denheid. Deze eis mag niet worden ge steld voor woningen die boven de door de minister (of door de raad lager) vast gestelde huur- of koopprijsgrens liggen. Door deze grenzen lager te stellen zou de gemeente zelf bewerkstelligen, dat de eis van economische gebondenheid voor een groter aantal woningen niet meer zou gelden, terwijl die woonruimtevergun ning, die voor de categorie woningen gelegen tussen de door de raad en de minister vastgestelde grenzen wel vereist blijft, dan automatisch dient te worden afgegeven. De raad stemde dan ook met het voorstel van het college in om deze huur- of koopprijsgrens niet te verlagen. LIAM opende in Sassenheim (Van onze correspondent) SASSENHEIM Burge meester Kr et van Sassen heim heeft dit weekeind op originele wijze de nieuwe LIAM-vestiging in Sassen heim geopend door in een stokoude Mercedes door een papieren wand heen te rijden. De burgemeester sprak na deze openings-ce- remonie zijn gelukwensen uit aan het adres van de Liam-directie, die nu een fraai onderkomen heeft in de voormalige behuizing van drukkerij De Gruyter aan de Hoofdstraat. De nieuwe LIAM-vestiting is na die te Leiden, Rijns burg en Alphen a.d. Rijn, de vierde. Voor de bollen streek is deze vestiging het eerste verkoopcentrum van Toyota- en Mercedes-auto- mobielen. Er is in de grote, royale showroom voor het publiek volop gelegenheid kennis te maken met het grote occasion-centrum van alle gangbare automerken, welke door een drievoudige garantie (ANWB, BOVAG en Ster-dealer) worden ge dekt. Behalve verkoop van de Mercedes en Toyotais er achter de showroom een werkplaats waar de service wordt verricht voor de cliënten. Het publiek kan daar ook terecht voor on derdelen t.b.v. hun automb- bielen. Voor deze opening bestond grote belangstelling. Raadzaal Zevenhoven Van onze correspondente Zevenhoven De verbouw en uitbreiding van het gemeente huis in Zevenhoven is nog steeds in volle gang. De nieuwe raadzaal is nu afgewerkt. Er moet alleen nog vloerbedekking in. Het sekretarie-personeel heeft in deze prachtige raads zaal nu een zee van ruimte. De muren bestaan uit schoon- metselwerk, terwijl deze ruimte ook is voorzien van een golvend plafond van blank hout. Er zal nu gewerkt worden aan de nieuwe sekretarieruimte, de kamer van de sekretariS" en de kamer van de burgemeester. In de nieuwe sekretarie komt een balie met verschillende loketten, alsmede een ruime gelegenheid om te wachten. Onder de nieu we raadszaal is men nog druk bezig met het afwerken van de drie werkruimten. Oud-Zoetervvoude maakt studie van scheepswerf Van onze coreespondent Zoeterwoude De stichting „Oud Zoeterwoude" streeft er reeds geruime tijd naar om tot de formering van werkgroepen te komen die de Zoeterwoudse monumenten gaat bestuderen. De eerste is nu van de grond gekomen en bestaat uit mevr. E. M. Bosman-Boonzajer en de heren W. T. Vis, C. P. J. Paarde- kooper en mr. Bosman. Als eerste projekt heeft men de fraaie scheepswerf aan de Dorpsstraat gekozen. Eigenaar P. Westhof heeft alle medewerk ing toegezegd. Deze geeft ook de heet- J. A. v.d. Hoek, één der archivarissen van het Hoogheemraadschap Rijn land, die het kwartet ter Zijde zal staan. De stichting organi seert woensdag 14 april in Ons Huis een lezing over „Oude Pijpen" welke met dia's en ma teriaal wordt verzorgd door de heer H.v.d. Meulen. Op zondag 25 april volgt dan een excursie naar het Pijpenmuseum „De Moriaan". Westhaven 29 te Gou da, vertrek 13.00 uur. In de loop van het jaar volgt dan nog een excursie naar de restanten van Zwieten en de Barre Molen op het Heineken-complex. Van onze correspondent Lisse Het bestuur van de in financie-le moeilijkheden ver kerende Lissese harmonie Cani- te Tuba zal er alles aan doen om voor volgend jaar septem ber, als de vereniging 60 jaar bestaat, weer uit de zorgen te zijn. Die toezegging deed voor zitter Van Dijk dit weekeinde tijdens de jaarvergadering in het Trefpunt in Lisse. Hij zei er goede hoop op te hebben dat die wens in vervul ling gaat „omdat, zo zei hij", duidelijk blijkt dat ook de leden van Canite Tuba graag meewer ken hun vereniging weer finan cieel gezond te maken. Als voor beeld noemde hij de marjoret- tes, die een flink gedeelte van hun uitmonstering zelf betaald hebben. Tijdens de jaarvergadering wer den nieuw in het bestuur geko zen Jan Wessels, als vertegen woordiger van de drumband en Ria van der Lans als vertegen woordigster van de majorettes. 99 OEGSTGEESÏ Mascotte" Na de voorpremière in het gemen- tecentrum in Oegstgeest gaf de kinderoperette „De Masctotte" zaterdagavond een komplete zaaluitvoering in het parochiehuis. De belangstelling was dusdanig dat de zaal tot in de uithoeken bezet was. Alvorens de operette „Assepoes" aan bod kwam werden de aanwe zigen welkom geheten door de voorzitter van SJJO de heer De Vromen, die op zijn beurt plaats maakte voor wethouder J. J. Thorn die waarderend sprak over deze vorm van jeugdaktiviteit. De voorstelling werd bijgewoond door deputaties uit Den Haag en Utrecht uit de operettewereld. Net als in het -gemeentecentrum viel er ook nu weer veel te genieten. Vooral het balletgroepje van mevr. Van Everdingen viel zeer in de smaak. Leuke kostuumpjes en goede zang begeleid op piano, klarinet en fluit....het was echt operette. Afscheid van directrice Wassenaar De afscheidsre ceptie van mej. drs N. H. Schok king, die haar functie van di rectrice van het Sophiekehuis in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft neergelegd, is door zeer velen bezocht Niet alleen leden en oud-leden van het stichtingsbestuur, maar ook tal van vertegenwoordigers van verenigingen en instellingen in Wassenaar kwamen mej. Schok king de hand schudden en keni- smaken met haar opvolgster, mej. H. Bruins. De Leede gaat weer vissen op bekers (Van onze correspondente) WARMOND - De Warmonds visvereniging De Leede slofli het winterseizoen af met de al gemene ledenvergadering het bekendmaken van de kan pioenen kaarten en sjoelen. I Tijdens de vergadering wera o.m. voorgesteld de prijzen voo! de viscompetitie in de vorm vaij bekers en medailles naast d geldprijzen weer in te voeren Het bestuur besloot vorig jaaij alleen geld als prijzen beschik baar te stellen omdat werd aai>] genomen dat bekers e.d. nieï meer gewaardeerd werden. Hel voorstel de bekers weer in te! voeren werd nu met algemene stemmen aangenomen. Kaart kampioen voor het seizoen 1975 76 mag zich noemen de heer Aj v. Velzen bij het sjoelen was de heer J. Onderwater de beste. PALM PASEN leder jaar. op de laatste schooldag voor Palmzondag, vieren de kinderen van de openbare Caroline van Schaik-kleuter- school bij de Hof- campweg in Wasse naar het Palmpasen met een feestelijke optocht door de buurt. Deze keer kwam daar nog iets feestelijks bij: de kinderen onder lei ding van hoofdleid ster Anke van Schie-Tusveld bel den aan bij de be jaardenwoningen die in de directe omgeving van de school staan om een bosje bloemen en een getekend en gekleurd paasei af te geven. Op nog talloze plaatsen in Leiden en omgeving werd zo palmpasen ge vierd Nieuwkoop Nieuwkoopse muziekvereniging Eensgezind hield dit weekeinde een bazar in het parochiehuis waarvan de opbrengst zal worden be steed voor de realisering van uitbreiding van de repetitie- capaciteit. Het gebouwtje aan de Achter weg is al lange tijd ontoerei kend voor een ontplooing van deze muziekvereniging. Het bestuur van de Nieuw koopse muziekvereniging toonde zich zeer tevreden om trent het verloop van deze ba zar. Zij zag in het resultaat daarvan zeker een mogelijk heid in de toekomst meer te kunnen voldoen aan de vraag. Binnenkort zo werd aah het slot van de bazar meegedeeld hoopt Eensgezind te kunnen komen tot een aanzienlijke uit breiding van de lescapaciteit. Zij hoopt daarmee, dank zij de vrijgevigheid van vele inwo ners, op haar beurt weer veel Nieuwkopers in de gelegen heid te kunnen stellen muzie- konderricht te gaan volgen. Bij woningbouw Duivenvoorde (Van onze correspondent) LEIDSCHENDAM Bij drie maanden vertraging van bouwen in de wijk Duivenvoorde zullen de kosten stijgen met 2.8% wat voor de goedkoopste eengezinshuizen met een grondprijs van 21.000 gulden neerkomt op 600 gulden. Bij twee jaar uitstel zou de stijging 23.3% bedragen wat voor dezelfde huizen 4900 gulden meer zal betekenen. Dit hebben B. en W. van Leidschendam geant woord op schriftelijke vragen van het raadslid J. 1 A. W. Pohlkamp van Groep Nieuw Leidschendam naar aanleiding van de vier bij de provincie ingediende bezwaarschriften over het ontwerp-be- stemmingsplan Duivenvoorde. Voor de bouwkos ten kan op eenzelfde stijging worden gerekem Drie bezwaarschriften zijn van bewoners van d Graaf Willem de Rijkelaan die meer verkeer da het gemeentebestuur verwachten en daarom d twee ingangen van de wijk tot één willen terug brengen. Het vierde bezwaarschrift is van ee vijftal inwoners uit „progressieve" kringen dii voornamelijk woningen voor minder-draagkrachli gen wensen. In de betrokken raadscommissie i gewezen op de vrees voor herhaling van de siutalk met Leidschendam-zuid waar door het indiene: van bezwaarschriften de huren nu belangrijk ho ger liggen dan oorspronkelijk was gepland. Momentopname uit de balletuitvoering De sportvereniging „Snel en Lenig" uit Wassenaar trok gistermiddag, ondanks het prachtige weer, een stampvolle tribune in de sporthal voor de uitvoering van de balletafdeling van deze vereni ging. Snel en Lenig viert dit jaar het dertigjarig bestaan met diverse evenementen. Deze balletvoor stelling was het eerste in de reeks en is meteen een bijzonder groot succes geworden. De balletafdeling, waarvan mevrouw J. E. de Nijs-Hartsuiker de voorzitster is, heeft een geheel nieuwe technische leiding gekregen: Claudine Meynen als hoofdleidster en Mariene Kanbier en Marise Leunissen als leidsters en het optreden van de verschillende afdelingen toonde aan, dat die nieuwe leiding voortreffelijk is. Er werd een pro gramma gebracht van vlotte balletnummers door de „benjamines", de afdeling „bébé", de afdeling meisjes, de afdeling tieners en al die nummers kenmerkten zich door gezellige begeleidende mu ziek, door originele kleding van de meisjes en vooral door het grote enthousiasme, waarmee de nummers werden gepresenteerd. Ondanks financiële moeilijkheden Eerste paal voor nieuwe school Van onze correspondent NIEUWE WETERING Een dorpsfeest ter gelegenheid van het slaan van een eerste paal voor de nieuwbouw van een lagere school komt niet veel voor. Toch is de term „dorps feest" de beste karakteristiek van wat het slaan van de eerste paal in Nieuwe Wetering voor de nieuwbouw van de christelijke kleu ter- en lagere school te zien gaf. Een groot aantal Nieuwe Weteringers, hun mu ziekvereniging „Door Gunst Verkregen", en vele bij het Alkemadese onderwijs betrokke nen, zagen hoe het Nieuwe Weteringse raadslid Klerks, de eerste paal de grond in sloeg. Nieuwe Wetering is duidelijk erg blij met zijn nieuwe lagere school. Dat is overigens alleszins te bégrijpen, want nog niet zo lang geleden waren er bij het gemeentebestuur plannen om de Nieuwe Weteringse schooljeugd per bus te deporteren naar Roelofarendsveen en Oude Wetering. Het leerlingenaantal was gedaald tot 27 leerlingen en op basis daarvan zou de lagere school in het dorp hebben moeten verdwijnen Door de beslissing van het christelijke school bestuur, om voortaan ook katholieke kiriderei toe te laten werd het noodlot op tijd gekeerd Momenteel heeft de school ohgeveer 78 kind ren. Raadslid Klerks noemde de tot standkomn van de school een ruggesteun voor zijn activi teiten in de Alkemadese gemeenteraad, om Nieuwe Wetering leefbaar te houden. „Wat hier gebeurt", zo zei het raadslid, „is CDA op hoog niveau". Met de tot standkoming van de school blijft er volgens het Nieuwe Weteringse raad slid nog één wens over: ook voldoende huizen bouw voor de autochtone inwoners. De wethou der van onderwijs, de heer Verhaar had ook nog één zorg. De 1,25 miljoen kostende school moet voor 1 september klaar, anders kost dal de gemeente 100.000 gulden, omdat de gemeen te Alkemade dan na de peildatum van hel ministerie van onderwijs voor de vergoedingen valt Het vuurwerk spat in het rond als de eerste paal de grond in gaat

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4