Kruispunt bij molen "De blijft onveilig Mexicaans koor iv LAK-theater Kindertoneel LAK-theater Ster Corporal Cleeg" stijgt snel in Leiden Erkenning voor NJCM PRATEN OVER MILIEU Dames Zijl/LGB: waardig afscheid JAANDAG 12 APRIL 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 3 LUIDEN Op woensdag 28 april wordt in het theater van het Lfids Academisch Kunstcentrum, Levendaal 150, een koorconcert tfeven door studenten van de universiteit van Mexico-City. De oegangsprijs voor de voorstelling, die om kwart over acht begint, «draagt vijf gulden, voor LAK-leden en houders van een cultu- eel jongerenpaspoort drie gulden en -vijftig cent Kaarten zijn an de zaal verkrijgbaar of telefonisch te reserveren onder ..immer 124890. e(| let koor, dat onder leiding staat van Gabriel Salvidar en Lupita w* lam pos, bestaat uit ongeveer veertig studenten van de faculteit er wiskunde en natuurwetenschappen van de universiteit van fexico-City. Twee jaar geleden zijn zij ook in het theater van het «ids Academisch Kunstcentrum te gast geweest en gaven een 9' idrukwekkend concert. Ook ditmaal vermeldt het programma rerken van oude en moderne Mexicaanse componisten, religieuze TT luziek en volksmuziek uit vrijwel alle Latijns-Amerikaanse landen. 41 Iet koor wordt begeleid woor de eigen kleine instrumentale groep, ie de typisch Latijns-Amerikaanse muziekinstrumenten bespelen, 9 03 is bijvoorbeeld zamponas, quenas, charange, cuatro, en bombo. LP-: N LEIDEN Op woensdag 21 april en zaterdag 24 april brengt de kindertoneelgroep van het Leidse Academisch Kunstcentrum in het theater van het Leids Academisch Kunstcentrum, Leven daal 150, een eigen toneelproduktie, getiteld „Uiforensoep met biegeltjes", die speciaal bedoeld is voor kinderen tussen zes en twaalf jaar. De toegangsprijs voor de voorstelling, die om twee uur begint, bedraagt voor kinderen een gulden, voor L,A.K.-leden en houders van een cultureel jongerenpaspoort drie gulden en vijftig cent en .voor anderen vijf gulden. Kaarten zijn aan de zaal xkrijgbaar of telefonisch te reserveren onder nummer 124890. c De voorstelling „Uiforensoep met biegeltjes" is tot stand gekomen, s« nadat de groep de problematiek van ..gastarbeiderskinderen op Nederlandse scholen" had uitgediept Het stuk handelt over de aan problemen van het al dan niet integreren van „buitenlandse oftewel air andere" kinderen. Het is een voorstelling geworden, die zowel voor wi Nederlandse als voor buitenlandse kinderen (van Nederlandse Rijscholen) leuk is om te zien en die Nederlandse kinderen op speelse wijze confronteert met de moeilijkheden, waarmee hun buitenland se vriendjes in Nederland te maken krijgen. Na de voorstellingen v in het L.A.K.-theater is het de bedoeling, dat de groep nog een serie voorstellingen geeft in Leiden en omgeving op diverse scholen. Iedereen, die belangstelling heeft voor het organiseren van een voorstelling - liefst op scholen waar ook buitenlandse kinderen schoolgaan - kan hierover contact opnemen met het L.A.K.-secreta- riaat, Levendaal 150, Leiden, telefoon 070-124890. (Van een onzer medewerkers) LEIDEN Het Nederlands Juristen Comité voor deMensenrech- ten, gevestigd te Leiden, is dezer dagen door de International Commission of Jurists te Genève erkend als Nederlandse sectie. Het NJCM is daarmee toegetreden tot een internationale organisa tie met ruim vijftig nationale secties die zich door juridische rapportage en actie weert tegen schendingen van mensenrechten. Het NJCM ijvert voor de verwerkelijking van de fundamentele rechten van de mens zowel in de nationale als in de internationale rechtsorde. Het doet dit door het verrichten van wetenschappelijk onderzoek, de uitgave van publikaties. het geven van advies en het verlenen van juridische bijstand. Leden van het comité zijn wetenschappelijke medewerkers aan juridische faculteiten, advocaten, juridiche studenten en anderen die-een bijdrage kunnen leveren aan de realisering van de doelstel ling van het comité. Het NJCM is in de zomer van 1974 ontstaan uit een initiatief van enkele wetenschappelijk medewerkers en studenten aan de Leidse 'Juridische faculteit. Sindsdien is de kring van leden uitgebreid over Van een onzer verslag gevers LEIDEN Het kruis- int Lammermarkt- uwe Beestenmarkt rt vele automobilis- ouders van schoolgaande kinderen zorgen. Vooral tijdens spitsuren trachten de fietsers nogal eens voor rang te nemen op het verkeer dat van de Lammermarkt komt, waardoor levensgevaar lijke situaties ontstaan. Het kruispunt werd in 1973 aangelegd als een voorlopige verbinding. De gemeente had immers plannen gereed liggen om het wegenbeloop rond Mo len "De Valk" ingrijpend te wijzigen. Door gedeputeerde staten werd de in het plan [enomen baileybrug afge- waardoor het plan onderaan een stapel op «n of ander bureau van het [Stadhuis verdweén. Van verschillende zijden is er bij het gemeentebestuur op aangedrongen het kruispunt met bijvoorbeeld verkeerslich ten te beveiligen. Het raadslid Ham (CDA) heeft het laatste half jaar drie maal vragen over het kruispunt gesteld in de gemeenteraad. Zijn partij genoot Van Zijp kwam er nog eens op terug tijdens de begro- Het gewraakte kruispunt. tingsbehandelingen. Volgens deze raadslieden is de toe stand onhoudbaar. Bij de afdeling Verkeerszaken van het Stadhuis denkt men daar anders over. "Het is één „van de overzichtelijkste kruis punten in Leiden. Wanneer de normale verkeersregels in acht worden genomen, kan er een redelijke doorstroming van het verkeer plaatshebben", al dus een ambtenaar van de af deling verkeerszaken. "Verkeerslichten zouden een te dure uitgave zijn aangezien het om een tijdelijke voorzie ning gaat". Wanneer er met de werkzaamheden voor verande ring van het wegenbeloop rond molen "De Valk" zal worden begonnen, kon men bij de afdeling verkeerszaken niet zeggen. Ook bij de Leidse politie is men niet erg gelukkig met de huidige gang van zaken bij de Lammermarkt. "We willen dat zo gauw mogelijk met de aan leg van nieuwe wegen rond molen "De Valk" zal worden begonnen", aldus inspecteur La Rivière. Toch valt het aan tal ongelukken waaraan de po litie te pas moet komen nog wel mee bij het kruispunt: in 1973: vier ongelukken als ge volg van geen voorrang verle nen, in 1974: tien en in 1975: negen. "In de meeste gevallen kwam er geen letsel bij", aldus La Rivière. "Desalniettemin is het raadzaam het kruispunt op korte termijn aan te pakken". Naar schatting drieduizend leerlingen van de scholen in het Houtkwartier passeren da gelijks het kruispunt. Inciden teel hebben ouders hun onge rustheid over de situatie ken baar gemaakt. Maar tot geza menlijke actie zijn de ouder commissies nog niet over ge gaan. Het is niet ondenkbaar dat na een dergelijke actie het kruispunt op korte termijn be veiligd zal zijn. ELISABETH VOGELS Tafeltennis (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN In het Leids Vrije tijdscentrum wordt elke dins dagmiddag conditietraining ge geven aan leden van de tafel tennisclub. De club begint om half drie. Eerst krijgen de clu bleden een uur conditietraining op toestellen. Het tweede uur van de cursus wordt besteed aan tafeltennis. Dé deelnemers- kosten zijn 5,- per maand. Be langstellenden kunnen zich melden op Breestraat 66, tel. 146449. Zaalvoetbal LEIDEN Er zullen deze week twee volledige zaalvoetbalpro gramma's worden afgewerkt. Niet alleen vanavond, maar ook morgenavond zal er in de Groe- noordhal worden gespeeld. Van avond een hoofdklasse-duel (om negen uur treden Wernink en Swift 't Winkeltje tegen elkaar aan) en twee wedstrijden voor de beker. HH Sporthuis Van der Plas BMW en De Ree Godyla. Beide wedstrijden beginnen om tien uur. Woensdag wordt er één beker wedstrijd gevoetbald. Om acht uur komen Glasbergen de Best en Landbouw in actie. Van een onzer verslaggevers Leiden Leiden wordt al eni ge weken „opgeschrikt", door de muziek van een onlangs opgerichte Leidse beatgroep, die in een tijd van twee maan den acht nieuwe nummers in elkaar heeft gezet. De groep heet „Corpora! Clegg". ge noemd naar het bekend num mer van „Pink Floyd" en be haalde onlangs een eerste plaats bij een talentenjacht in Katwijk. Om dit succes te be halen hebben de leden van groep in de weken daaraan voorafgaande gemiddeld 6 uur per dag geoefend. Inmiddels heeft de groep al een singgeltje opgenomen,dat zeer waarschijnlijk binnen en kele weken door platenmaat schappij W.E.A. op de markt zal worden gebracht. Ook een langspeelsplaat wordt voorbe reid. Gistermorgen was de groep te horen via „radio Lei den". (FM 98 mgh.) die op zondagen uitzendt van 12.00 tot 14.00 uur. Op 30 april geeft „Corporal-Clegg" een optre den van 5 1/2 uur in „Vinken- horst" in Alphen aan den Rijn. In mei treedt de groep op in „Paradiso" in Amsterdam. Aanstaande zondag is de groep wederom via radio Lei den te beluisteren. „Corporal-Clegg" is inmiddels ook van andere zijden bena derd om een plaatje op te nemen. De ster van deze groep lijkt snel te stijgen. De platen van de groep kun nen wellicht aangemerkt wor den als „Smashing crackers", weer eens iets geheel anders in het beat- en popwereldje. De leden van de groep zeggen over hun muziek: „Onze mu ziek zit wat stijl betreft tussen Fleedwood Mack en Slade. Als je dat in een potje doet en een beetje roert, dan ontstaat een hele nieuvye stijl op hard-rock basis". De nummers, waaron der „War", gemaakt naar aan leiding van het nummer „Cor poral-Clegg" van Pink Floyd, „No ones waiting" en „Jup Tower" zitten vooral instru mentaal erg goed in elkaar Erg fraai zijn de instrumentale gedeelten van „Jup Tower" waarin met een electrisch gi taar een compleet orgel wordt nagebootst. De leden van de groep zijn: George v.d. Zwan (25): zang, gitaar en orgel; Henk Ham (23): drums, zang en fluit; Wil lem Bronk (20): orgel en zang; Jan de Larie (22): basgitaar en zang; Steef Heidstra (24):solo- gitaar. slaggitaar en zang; en technicus Oudshoorn, die door de groep vanwege zijn tech nisch vernuft ook wel met „ra dar" wordt aangeduid. Mana ger van de groep is Giel v.d. Zwan, die na bijna 6 jaar weg te zijn geweest uit het Leidse muziekwereld je deze nieuwe groep bij elkaar heeft ge bracht Van der Zwan was onder meer manager Van „The Jddlyfans". LEIDEN. - VNA zette gis teren eerste elftal-speler Paul Vermond in de bloe men. De 32-jarige voetbal ler speelde zijn 350e wed strijd voor zijn vereniging, die hem een horloge schonk. Op de foto links de vice-voorzitter van VNA, de heer H. Hermsen en rechts Paul Vermond in de bloe men, met naast hem doel man Theo Lugters en aan voerder Tamaran. In het Leids Vrijetijdscentrum werd zaterdag voor het eerst een grote studiedag gehouden. Meer dan tweehonderd "milieu-specialisten" uit alle delen van Nederland waren naar Breestraat 66 gekomen, om met elkaar te praten over de milieuproblemen in verstedelijkte centra. De studiedag werd georga niseerd door de vereniging Milieu-Defensie. De deelnemers discussieerden in groepjes van acht met elkaar over stadsvernieuwing, problemen van openbaar vervoer en vrachtvervoer in dichtbevolk te centra. Na afloop hield prof. dr. Lambooy een sluitingsrede, waarin weliswaar geen conclusie werd verwoord, maar die toch de deelnemers met meer begrip uiteen deed gaan. Afscheid hoofd inspecteur D. Verzijden - L.EIDEN Hoofdinspecteur D. J.. Verzijden gaat per 1 mei 1976 met pensioen. Ter gelegenheid hiervan zal op diensdag 27 april a.s. in de aula van de Louise de Coligny-Scholengemeenschap aan de Kagerstraat een receptie worden gehouden. De receptie begint om 4 uur. Leiderdorp De dames van de ZIJL/LGB hebben zaterdag met een 22 gelijkspel waardig afscheid genomen van de hoofdklasse. De Leidse dames zijn er niet in geslaagd om zich in het eerste seizoen in de landelijk hoogste afdeling te handhaven. Vooral in het begin van de competitie had de jonge ploeg van coach Leo Onderwater moeite met het vaak harde spel van de tegenstander. In de tweede helft van het seizoen ging de damesploeg van de ZIJL/LGB beter draaien, maar de achterstand op de andere ploegen was te groot om de degradatie nog te ontlopen. Zaterdag had Nereus in zwembad De Does een 2—1 voorsprong genomen. In de slotfase gelukte het de dames echter om deze stand in evenwicht te trekken. De doelpunten voor de ZIJL/LGB werden gemaakt door Ria Onderwater-Koolhaas en Jolanda van de Maarel. BZPC blijft zijn overwinningsreeks voortzetten en een goede kans maken op de derde plaats in de tweede klasse B. Het was in zwembad De Kuil tegen SZC een erg harde wedstrijd. Desondanks nam BZPC van het begin af aan een voorsprong en de uiteindelijke 63 zege van BZPC kwam niet meer in gevaar. Bij BZPC scoorden Pim Batelaan 3x, Kees Sandifort 2 x en Kees Tekens. Katwijk blijft zijn kleine kans behouden op het kampioenschap in de tweede klasse B. De Katwijkers wonnen in Beverwijk met 5—3 van DAW. Hans van de Putte was erg goed in vorm en scoorde 3 maal. De andere treffers kvyamen opnaam van Piet de Vries en Paul van de Putte. Jazzballet Van een onzer verslaggevers LEIDEN In het Leids Vrijetijdscentrum wordt ook op woensdag middag een cursus jazzballet gegeven. De cursus bestaat uit acht lessen, die 's woensdags om half drie beginnen. De kosten bedragen twintig gulden voor de hele cursus. Belangstellenden dienen zich binnen tien dagen op te geven bij het Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, tel 146449. Eerste paal wijkcentrum Merenwijk in juli de grond in Van een onzer verslaggevers LEIDEN Begin juli wordt de eerste paal geslagen voor het wijk/buurtcentrum van de Me renwijk. De bouwwerkzaamhe den zullen ongeveer een jaar in beslag nemen. De bouwkosten bedragen 1,2 miljoen gulden. Het ministerie van CRM neemt hiervan 950.000,- voor zijn re- Het centrum zal worden ge bruikt voor activiteiten voor alle Merenwijkers, tevens doet het dienst als buurthuis voor de be woners van de Slaaghbuurt. In de kelder wordt een jeugdsöcie- teit ingericht. Op de begane grond komen een ontmoetings ruimte, twee peuterspeelzalen en een zaal voor toneel- en dan- suitvoeringen. Op de eerste ver dieping zijn vergaderruimten en een donkere kamer gepland. Staatssecretaris opent nieuwbouw rijksinstituut geneesmiddelenon derzoek Van een onzer verslaggevers LEIDEN Staatssecretaris J. Hendriks van volksgezondheid en milieuhygiëne opent aan- staande woensdag de nieuw- bouw van het rijksinstituut voor geneesmiddelenonderzoek in De Waard. Het rijksinstituut onderzoekt nieuw op de markt te brengen geneesmiddelen. Naar aanleiding van rapporten bepaalt de overheid of de on derzochte geneesmiddelen in de handel kunnen worden ge bracht. Bij de opening zullen ir. J. Halm. directeur-Generaal van de rijksgebouwendienst en drs. H. Smits, directeur van het rijksinstituut voor geneesmid delenonderzoek het woord voe ren. De opening begint om half De ledeij van de groep kennen elkaar uit de Leidse muzie kwereld. Henk Ham, George v.d. Zwam en Steef Heidstra hebben in de Leidse formatie „The Jollyfans" gespeeld De overige leden spelen al sinds hun $Toege jeugd. Om in Leiden aan de slag t« komen, voorzien de ledon van de groep nog wel enige proble men; „We zouden erg graag aan de slag gaan en veel willen spelen in Leiden. Maar dat valt niet mee. "want overal waar je komt worden alleen maar plaatjes gedraaid, groep wor den bijna niet meer ge vraagd". aldus een „Corporal- Clegg-lid". Desondanks heeft de groep al le reden om de toekomst hoop vol tegemoet te zien. Foto: (v.l.n.r.) Manager Giel v.d. Zwan, technicus Oudshoorn. Wil len Bronk. George v.d. Zwam, Jan de Larie. Steef Heidstra en Henk Ham. die de in Katwijk gewonnen eerste prijs in zijn handen houdt.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 3