CRESCENDO GEDEGRADEERD Bax-Foreholte blijft aan kop Leidse titel voor Ad van der Berg Punt redt het niet LMHC (BIJNA) IN EERSTE KLASSE Mercasol eindigt met zege GEMINI2 VERSLAAT TONEGIDO: 3-0 Heren Bataven LEIDSE COURANT Van onze korfbalmedewerker Leiden Vreugde en verdriet beheersten het Leidse korfbal in het afgelopen week einde. Verdriet bij Crescendo en KNS, die jj na een lange lijdensweg degradeerden naar I de derde en de tweede klasse. Vreugde bij Zuiderkwartier, dat zeker is van een plaats f in de promotieklasse. De Danaïden liep een punt in op AKC, maar had op twee gere- I kend. De Algemene klopte na een aantrek- I kei ijk duel koploper Sperwers met 8-7 en I behoudt de kans op promotie. Fides Pacta I schoot overigens ook flink uit de slof door I pie Haghe de leiderspositie af te pakken. De Danaïden zal nu toch wel ernst moeten maken met de plannen rond het behoud van de hoogste afdeling. Tegen Westerkwartier werd gelijkgespeeld, terwijl eigenlijk 2 pun ten waren gecalculeerd.. Het was een matige iwedstrijd, waarin De Danaïden Brugman (werk) moest missen. Korneef was zijn ver- Vanger, en die gaf zijn club de leiding, 0-1. Er werd met 3-2 gepauzeerd. Na het keren liep W.K. door naar 5-3 alvorens de Danaï den middels acties van Eric Filemon langszij kwam. (5-5). In de laatste 2 minuten nam W.K. opnieuw een voorsprong, die door Nap van 2 1/2 meter teniet werd gedaan (6-6). Het is het eerste punt sinds oktober, toen de Leidse ploeg 7 uit 4 had... Koorneef scoorde 2 maal en Hans v.d. Leek één maal. Fides Pacta speelde een erg sterk resultaat bij elkaar door de kersverse koploper Die Haghe meteen al weer te onttronen door de 8-6 uitslag. Het begin was voor Pacta, dat' na 0-1 desondanks sterk opende, 4-1. De Haagse kanaries herstelden zich langzaam en waren een kwartier na rust ook op 4. Even leidde Die Haghe, maar daarna walste het conditioneel betere F.P. over de tegen stander heen: 8-5. Het werd nog 8-6. Fides Pacta staat er nu weer erg goed voor, op de bovenste plek... Zuiderkwartier behaalde een plaats in de nieuw te vormen promotieklasse door de laatst overgebleven concurrent Groen Geel in het directe treffen er op te wijzen, wie het meeste recht had op promotie. ZKW begon niet zo hoopvol, maar na 0-2 en 1-3 was het bij 3-3 wel gebeurd met de Noord hollanders. Halverwege was het al 7-4 en ZKW won uiteindelijk met 12-7. Spannender was het bij De Algemene-Sper- wers. De blauw-witten moeten elke wed strijd winnen willen ze (eventueel via een barrage met Z.K.) promoveren. Sperwers is koploper en moet gewoon winnen om kam pioen te worden. De Rotterdamse coach had na de schitterende uitslagen van de Algeme ne niets anders kunnen bedenken dan hard tegenspel. Die opzet slaagde niet, omdat De Algemene over het geheel genomen beter speelde en zich niet uit het spel liet halen. De Algemene leek Sperwers 9 minu ten voor het eind in de tang te hebben toen het 7-4 was. Sperwers kreeg nog vleugels en haalde op (7-7). Direct na het wisselen schoot Jan Sjardijn De Algemene toch nog naar de dik verdiende overwinning, 8-7. KNS degradeerde en dat zat er lange tijd in. Amersfoort had echter de nodige moeite met KNS, dat voortdurend een achterstand opliep en goedmaakte en bij het ingaan van de laatste minuten zelfs met 7-6 leidde. KNS ging toch nog het schip in, zowel in de wedstrijd als in de competitie. Pemix zal het wel gaan redden nu de oude garde van stal gehaald is. Ze waren er weer bijna allemaal, Bakker, v.d. Kooy en de Rooy. Vreemd was de 5-11 overwinning op hekkesluiter De Regenboog dan ook niet. Van Segflelen was ziek, v.d. Kraan gepas seerd en daarmee was Knetsch het niet eens. Flip v.d. Kooy scoorde overigens 5 maal... Crescendo is na jarenlange trouwe dienst in de 2e klasse afgeschreven voor dit werk. Een vertrouwd tweede klasser zal het vol gend jaar in de derde klasse moeten probe ren. Crescendo kwam tegen OSCR niet ver der dan 5-5 en dat was niet genoeg. Overi gens had Crescendo de gehele partij een voorsprong gehad. Het ongeluk kwam niet alleen, want Lenie Lepelaar brak haar sleutelbeen en dat schijnt de tweede keer in haar carrière te zijn. Velocitas verloor in een doelpuntrijke partij korfbal van ADO. De thuisclub won met 15-10 nadat er gerust was bij 9-5. Ondanks dat ADO won, werd er door de Leiderdor pers goed gespeeld. ADO had een iets beter schot. TOP kan het wel bijna vergeten nu ook DKC de Sassenheimers klopte. Het veel kansen missende TOP werd naar een 6-4 nederlaag gespeeld, waardoor nu ook het Rotterdamse WION TOP voorbij is en de tegenstander van gisteren DKC op gelijke hoogte is gekomen. Fiks speelde knap gelijk tegen kampioen NIO, dat voortdurend had achtergestaan. Fiks leidde op een gegeven moment met 5-3, maar verspeelde de voorsprong geheel: 5-6. Toen was het toch nog even werken gebla zen voor de gelijkmaker: 6-6. Fluks speelde ook al knap gelijk tegen de koploper. Meervogels werd op 8-8 gehouden, na een overigens merkwaardig lage 2-1 rust- Het eerste doelpunt van Crecendo. De wedstrijd is gedegradeerd. tegen OSCR eindigde in een 5-5 gelijkspel, waardoor Crescendo nu NORTHA-HEREN bleven tegen het Rotterdamse Unitas voort durend aan de leiding maar wa ren niet bij machte definitief door te drukken. Zonder coach Geurts werd er ongeorganiseerd Van onze handbalmedewerker LEIDEN De dames van Bax/Foreholte hebben in Den Haag legen Athene zeer behoudend op resultaat gespeeld. Met de wedstrijden tegen Quintus en Ancora nog tegemoet, welke na de zaalcompetitie alles hebben gewonnen, mochten de Voorhoutsen geen punten meer verspelen en dus werd Athene niet onderschat. Via een boogbal over de naar voren gekomen Lia van Kesteren werd het 1—0 voor Athene maar aanvoerster Hannie Boskamp zorgde persoonlijk voor een ommekeer met 2 gave treffers: 1 2. Anke v.d. Nouland, Mariëtte Siera en Ellie Hoek zorgden voor een 3—5 voorsprong bij de rust. In de tweede helft loste Lenie van Beek en keihard schot in de kruising (3—6) waarna Bax/Foreholte de kans om door te drukken liet liggen door tweemaal een break-out niet af te ronden. Athene bleef echter op afstand en Anke v.d. Nouland, Ellie Hoek en Annemieke de Bruin won Bax/Foreholte verdiend met 69. San/Saturnus-heren speelde te- ,gen het Rotterdamse Atomium ,ft nog steeds met 4 invallers om- lÏ dat enkele spelers in Israël deel- fAij ramen aan de wereldkampioen- schappen schoolhandbal. Tot aan het rustsignaal kon de Leidsse ploeg aardig bijblijven en met een kleine 54 achter stond afsluiten. In de tweede helft waren de Rotterdammers gespeeld en het was maar goed, echter superieur en met 20 10 daj jjenk Cornelissen bijzonder werd aan alle Leidse illusies een goed op schot was Hij was het einde gemaakt. dig na een jqs voorsprong bij NORTHA ondervond bijzonder pjgj er steeds voor zorgde veel tegenstand van runner-up dat Northa aan de leiding bleef. EHC. De eerste helft ging dan Met 10 treffers had hij het leeu- ook volkomen gelijk op waarbij wendeel in de 19—17 overwin- de teams om beurten de leiding ning van Northa. namen. Na de Leidschendamse J0NG ADE moest m Dejft het openingstreffer kwam Northa onderspit delven tegen EDH. aan de leiding door Hilde v.d. Helma v d Geest opende de sco- *j Berg en Ineke Streng. re waarna Riki Peer met een .ij Na de gelijkmaker van EHC prachtig doelpunt vanaf de ach- kwam Northa opnieuw aan de terlijn ,_o liet aantekenen. Op- "S! leiding door Thea Terheide nieuw Helma v d Geest vrij aan 0-2) maar toen was de beurt de cirkel betekende 3-0. len EHC: Anneke Bader EDH kwam terug tot 2_3 waar- 'li scoorde en na een meuwe na Lidia v.d. Poel voor 2^1 ïjji voorsprong van EHC maakte zorgde bij rust. In de tweede Ineke Streng gelijk uit de re- helft speelde EDH met een voor- teti ound van een stra(worP: 3 5; uitgeschoven verdediging erg fel In de tweede helft kwam EHC op de bal waardoor zij driemaal 1 verrassend sterk opzetten en jn de break-out konden gaan en binnen 5 minuten was het 5—9. de zieke WiI v d Geest konden Mieke Duivenvoorde blesseerde passeren. Jong Ade kon in die zich zodanig dat zij moest wor- tweede helft niet meer scoren en den vervangen door Marian verloor met 5—4. Spierenburg, die het uitstekend deed. Pas na een magnifieke treffer van Monique Heemskerk keerde de rust terug in de ploeg en kon Northa een veldmeerder- heid opbouwen. Verder dan 89 kwamen zij echter niet Mary en Hilde v.d. Berg waren de scherpschutters. HVS moest in Dordrecht veel moeite doen om het veld te vin den van MOK, dat pas verhuisd was. Door de gehaaste start, en. doordat een behoorlijke voorbe reiding ontbrak, kwam HVS al j snel met 3—0 achter voordat zij in het juiste ritme kon komen. Cobia Elstgeest, Ria v.d. Krogt, an'j Ank v.d. Bosch, Sjanie Waayer „e i en Lenie v.d. Bosch zorgden l(h' toen snel voor een verdiende |UJ| 4—6 voorsprong. HVS speelde de tweede helft zeer behoudend uit en kon toch nog ruim met 6—11 winnen dankzij een trefze- l*"~ "~~u MMO-dames konden het terrein van Ancora in Rotterdam niet vinden en zullen helaas met een reglementaire 5—0 nederlaag genoegen moeten nemen. Het team van LMHC. Staand van links naar rechts: Lex Mulder, Gerard Crol, Anton Dalhuysen, Jan Wagener, Bob Coebergh, Diedrik de Stoppelaar, Paul Otten, Paul de Regt, Ronald van Roosmalen. Jan Willem Coebergh. Zittend: v.l.n.r. Ernst van der Berg, Wouter van der Berg, Martijn Drijver, Hendrik Quirijns, Henk van Veen, Ole van der Straaten en Jan van Beek. Van onze hockeymedewerker Leiden - De L.M.H.C. heeft het in de eerste promotie-wed strijd tegen Hilversum mak kelijker gehad dan de einduit slag van 1-0 doet vermoeden. Vooral in de eerste helft toon de Leiden een grotere inzet en een surplus aan techniek. Met een sterke middenveld bezet ting van Quirijns en Henk v. Veen bouwde Leiden een overwicht op. Na drie minu ten kreeg Leiden haar eerste kans, toen Anton Dalhuysen, ingezet voor Gerard Croll, op rechts doorbrak. In plaats van zelf door te gaan, pushte hij de bal naar Ernst v.d. Berg die scoorde, maar waarbij hij zelf nu buitenspel stond. Na een kwartier was het echter wel raak. Hendrik Quirijns schoot bij een strafcorner te gen de voet van een der ver dedigers, wat strafpush bete kende. Jan Wagener wiet zijn zenuwen de baas te blijven: 1-0. Leiden bleef aanvallen, wat nog enige kansen oplever de maar nu zonder resultaat Na rust trokken de Krogtbe- woners zich meer op eigen helft terug. Het spel werd tra ger, maar verloor haar aan trekkelijkheid niet. Leiden bleef op kansjes loeren en had nog bijna succes toen Wouter v.d. Berg net een centimeter te ver naar rechts richtte en het houtwerk trof. Pas in de allerlaatste minuut kregen de Hilversummers een echte kans. Met nog 15 seconden te spelen kreeg Hilversum een strafcorner te nemen. Deze werd gestopt, ingeslagen en van richting veranderd. Op dat moment floten, de trou wens goed leidende, scheids rechters af. Nog voor dat de bal in het Leidse doel ver dween. Voor de kant van Hil-' versum duidelijk jammer en de protesten waren dan ook niet van de lucht. De uitslag bleef echter bij 1-0. Leiden heeft nu na dit resultaat aan een gelijkspel in Hilversum voldoende om zich eerste klas ser te mogen Van onze schaakmedewerker LEIDEN Met een snelle remise wist Ad v.d. Berg het Leidse Kampioenschap in zijn voordeel te beslissen. Op de tweede plaats eindigde John v.d. Wiel die in zijn vooruitgespeelde partij tegen Bert v. Dijken ondanks verwoede winstpogingen niet verder kwam dan remise. De strijd om de derde plaats is nog open. Belangrijkste kanshebbers hiervoor zijn Brinkers en Kohlbecfc Theo Piket, die via winst op Ad v.d. Berg nog op een gedeelde eerste plaats had kunnen eindi gen, koos duidelijk een verkeer de opening. Nadat alle venijn uit de stelling was verdwenen werd tot remise besloten. Brin kers had in zijn partij tegen Piet Zwetsloot weinig moeite nadat hij een kwaliteit cadeau had gehad. Leo Barendse had Wim Heems kerk lange tijd in de tang Een maal in tijdnood gekomen sta pelde hij echter fout op fout Deze werden nog voor de tijd- controle door Wim afgestraft. Harteveld wikkelde nadat hij een pion gewonnen had af naar een gewonnen eindspel. Bie^ Verra haalde na een fraaie of ferpartij de volle buit binnen. Jan Postma wist Jan Bakker met een matdreiging een stuk afhandig te maken. Joop Bak ker speelde een tamme remise met Joop Piket terwijl Jan Tole- naar een reglementaire overwin ning behaalde op Weber. Schaken Verliep in de eerste klasse alles volgens verwachting, in de twee de klasse waren er toch nog verrassende uitslagen. Koploper Koppers moest bijvoorbeeld zijn meerdere erkennen in de mid denmoter Immens. André den Boer profiteerde hier behendig van. De derde plaats werd ui teindelijk bezet door Leenders. Koppers verloor al in de ope ning een pion. Toen dit in het middenspel nog enkele malen gebeurde kon hij het wel verge ten. De Boer daarentegen kwam regelmatig tot winst. Grim zag zijn derde plaats verloren gaan toen hij ondanks een pluspion tegen Jan de Jong niet tot winst wist te komen. Overige uitslagen tweede klasse: N. de Haas-C. Leenders 0-1, T. Rijnsburger-R. Laven 1/2-1/2, A. Geyer-G. Zoetemelk 1/2-1/2, C. v. Tol-R. Taubert 0-1. Voorlopige eindstand eerste klasse: 1. A. v.d. Berg 6, 2. J. v.d. Wiel 5 1/2, 3. C. Brinkers 5 (25). 4. Th. Piket 5 (22 1/2), 5. J. Tolenaar en B. v. Dijken 4 1/2, 7. A. Kohlbeck 4 1. Eindstand tweede klasse: 1. A. de Boer 5 1/2, 2. A. Koppers 5, 3. C. Leenders 4 1/2 (27), 4. A. Grim 4 1/2 (26 1/2), 5. J. de Jong 4 (26 1/2), 6 W. Immens 4 (21). De Leidse kampioen, Lisse, is in de promotiecompetitie van de KNSB goed van start ge gaan. Weliswaar wordt nu nog tegen een 3 1/2-2 1/2 achter stand aangekeken, maar gezien de stellingen van de afgebroken partijen lijkt er minimaal een gelijkspel behaald te worden. In de uitwedstrijd tegen de SV Wolstad uit Tilburg kwam Lisse slecht uit de startblokken. Na drie nederlagen van Van der Griendt en de gebroeders Van der Aardweg zag het er somber uit Toen Guus van Dijk daarna de moeilijkheden op het eerste bord wist te overwinnen en re mise speelde was echter de ken tering in de strijd begonnen. Nog voor de tijdcontrole kwam Fred van Randen tot winst ter wijl ook Kamps de volle buit binnen haalde. In dezelfde poule behaalde MEMO 3 een 6-4 over winning op Purmerend. Leids schaak-kampioen Ad van der Berg (links) in zijn wedstrijd tegen Theo Piket. I kere Ank v.d. Bosch. LEIDEN De atletiekploegen qit Leiden en omgeving zijn het zomerseizoen goed begonnen. Bij de AVR-estafettes werden twee van de vier eerste plaatsen in beslag genomen. De jongens- ploeg van De Spartaan en de herenploeg van De Bataven wa ren duidelijk de sterksten. Bij de jongens was het verder een volledig Leidse aangelegen heid. AV Holland werd tweede in 10.14.8 terwijl AV Leiden ook goed meekwam en vierde werd met 10.25.1. Ook bij de meisjes een zelfde beeld. AV Holland kwam enkele centimeters te kort om als eerste te eindigen: 4.01.2 over de 1500 meter. Op de derde plaats eindigde De Bata ven in 4.01.5. Ook bij de dames werd De Bataven derde in 3-52.3. AV Holland werd zeven de in 4.06.2. Bij de heren, die evenals de jongens 4000 meter moesten afleggen, werd De Ba taven gemakkelijk eerste in 9.26.4. (Van onze basketbalmedewer ker) LEIDEN Als 'Eind goed, al goed' enige waarheid bevat, dan ziet de toekomst er voor Mercasol/Leiden rooskleurig uit. De Leidse basketballers sloten zaterdagavond het tries te seizoen 1975-1976 af met een zege van 72-66 op Arke Stars. Beide ploegen waren reeds offi cieel gedegradeerd, maar de vraag is of zij daadwerkelijk volgend jaar een klasse lager moeten spelen. Op dit moment is het nog niet bekend wat de op promotie rechthebbende clubs voor financiële mogelijk heden hebben. Trouwens dat is ook van Mercasol nog niet be kend. Sponsor Perquin heeft la ten doorschemeren, dat hij lie ver naar de eerste divisie de gradeert, omdat eredivisie te veel geld gaat kosten. Overi gens de spelers hebben er niet veel trek in, getuige een uitla ting van Peter Kop, die 'nog liever naar eredivisiewedstrij den gaat kijken, als eerste divi sie spelen'. Voorlopig ligt er een begroting op tafel van ongeveer 100.000 gulden, maar die is nog niet rond. De zaak rond Mercasol is in het geheel niet duidelijk. Men wil eredivisie spelen, maar of het kan is nog helemaal niet zeker. Voorwaarde lijkt in elk geval wel de inlijving van twee Amerikanen. Daa ^ok houdt Mercasol binnen oti i n proef- training voor een Amerika nen, die interesse hebben ge toond. Zeker is de komst van Tim Parker (ex-Gerard de Lan ge, Markt Utrecht, Frisol en AS- VU), Allan Shaw (ex-Frisol en nu Dynamo Brugge), Jeff Picco- ne (Dynamo Brugge), terwijl ook Fran Laffin (ex-Markt) en Pete Harris (ex-Gerard de Lan ge) zin zouden hebben om in Leiden te spelen. Over de wedstrijd tegen Arke Stars valt weinig bijzonders te melden. Mercasol nam al direct een voorsprong en slaagde er in die de hele wedstrijd vast te houden. Pas tegen het einde kwamen de Amerikanen Strong en Moore van Arke Stars wat beter op schot en kon de En- schedese ploeg Mercasol nade ren tot op een paar punten. Bij de rust leidde Mercasol met 36- 25. Tot halverwege de tweede helft werd dat verschil van tien punten gehandhaafd. Kort voor tijd naderde Arke Stars tot op drie punten (65-62), maar Merca sol hield het hoofd koel en greep, evenals in het begin van het seizoen een overwinning op Arke, de enige ploeg, waar te gen thuis geen verlies werd gele den. En dat is voor de statistie ken misschien wel aardig Scores Mercasol: De Jong 20, Kop 14, Ruysenaars 12, Van Rooden 10, Hoeksema 8, Plomp 6 en Paulides 2. Topscorers Ar ke Stars: Strong 24 en Moore 18. Regionaal stonden er twee wed strijden op het programma, waarvan de dameswedstrijd tus sen Mercasol en Wartburgia niet doorging. Wel werd in Alphen BVO—Achilles gespeeld. De partij, {lie een paar weken gele den de kampioenstopper zou worden, maar die door verlies van BVO werd gedegradeerd tot een wedstrijd van 'niets'. BVO nam knap revanche voor de ne derlaag van vorige week, toen beide ploegen elkaar in Delft troffen. De kampioen van 2D werd door BVO geconfronteerd met de tweede seizoenneder laag: 76-75. De eerste werd hun toegebracht door Luba. Van onze volleybalmedewerker LEIDEN Het volleybalgebeu- ren in de Leidse regio stond het afgelopen weekeinde op een bij zonder laag pitje. Het enige team, dat in aktie kwam was het reserve herenteam van Ge- mini Kangeroes. In Voorburg moest sterke Tonegido bestre den worden. Om mee te blijven draaien in de race om het kam pioenschap moest het door bles sures geplaagde Gemini de vol le winst behalen. Tot 7-8 in de eerste set duldde Gemini de concurrentie naast zich. De Voorschotense ploeg ging toen goed draaien. Via vooral een ijzersterke service werd Tonegido overklast. Gemi- ni trok de set met 8-15 naar zich- toe en toonde zich ook in de tweede duidelijk de betere ploeg (4-15). Gemini draaide weer als vanouds en excelleerde vooral in een uitstekend blok en een sterke verdediging. In de derde set lieten de Voorschotenaren het tempo wat zakken, waar door Tonegido een 4-8 achter stand om kon zetten in een 13-9 vorsprong. Het was echter teke nend voor de onmacht van de Voorburgse ploeg dat het deze voorsprong niet vast kon hou den. Een opvolle toeren draaiend Gemini wist onder aanvoering van uitblinker Hans Oudeman terug te komen tot 14-13, waarna het verzet van Tonegido "gebroken was. Via 14- 16 winst in deze set haalde Ge- mini Kangeroes de volle buit binnen. Pas in mei zal bekend worden hoe de nieuwe kam pioen in de derde divisie gaat heten: Gemini Kangeroes of Goudse VC, dat nog een wed strijd meer moet spelen dan de V oorschotenaren. Reserves DI0K handhaven zich Van onze sportredactie LEIDEN De reserves van DIOK spelen ook komend sei zoen weer in de landelijke eer ste klasse. Na een overwinning op het Eindhovense Elephants (57-16) bleken de DIOK-reserves gisteren ook te sterk voor LSRG 2. Tries van de geblesseerde Bob del Prado, Hans Peter Brandt, Kees Koemans, Donald Görtz, Ron Sanders en opnieuw Brandt (plus een laatste conver sie van Jan Dreef) leverden een 26-0 eindstand op. LEIDEN skiffhead skif- head heeft de Leidse deelnee- m(st)ers toch niet helemaal dat gene gebracht wat zij ge hoopt hadden en wat een deel der supportersschare had ver wacht: Harald Punt werd der de, Remmert Steigenga werd vijfde en Barbara de Jong moes{ genoegen nemen met de achtste plaats. De jaarlijkse lange afstands wedstrijd voor skiffeurs mocht zich dit jaar verheugen in een stralende zon en daar de wind ook was thuisgeble ven waren zo op het eerste gezicht de omstandigheden op de Amstel ideaal. De schijn bedroog echter enigszins, want door een kennelijk slechte communicatie met de waterpo- litie werd de gewone scheep vaart niet of nauwelijks tegen gehouden en daar waren de mensen die vooraan startten, in het vooral bij de heren im- mense veld, met name de dupe Winnaar werd de Utrechtse skiffeur Van Schelven. In 1970 (en 1971) was deze Triton- roeier niet van de roeibaan weg te denken en wist hij ook enige malen een plaats te ver overen in de Nederlandse ploeg, die deelnam aan Euro pese en wereldkampioen schappen. Njordman Punt moest genoegen nemen met een derde plaats. En dat ter wijl zijn kansen door het weg blijven van Boeschoten (die besloot aan de kant te blijven staan, toen hij hoorde, dat hij wegens te laat inschrijven het recht had verspeeld omals winnaar van vorig jaar als eer ste te mogen starten) groter leken dan ooit. Bij de dames ging de grote favoriete Ingrid Dusseldorp wegens griep niet van start. Winnares werd de fel vechten de Ans Gravesteyn van Triton, die voldoende op de voor haar van start gegane Trudie Jon- gelen inliep, terwijl Barbara de Jong van Njord steeds meer terrein verloor, om al voor de lunch zeker te zijn van de overwinning. Niet alle Leidse roei(st)ers waren in Amsterdam: met na me de eerste en tweedejaars- ploegen van Njord en Asopos de Vliet bevochten elkaar op de Laak bij Rijswijk op de wedstrijden van de Westelijke Roeibond. Jammer was, dat dit jaar zo weinig verenigin gen deelnamen aan deze jaar lijkse wedstrijden. Zodat de Leidse broedermoord voor minder geld gewoon op een Leids water had kunnen wor-, den uitgevochten. Maar goed, de roeiers hielden er blikken aan over, met een overwicht aan eerste prijzen voor de Njordroeiers. De heldendaad werd echter verricht door een roeier van Asopos de Vliet die uit de boot sprong om een meisje uit het water te halen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17